Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) dudika10 válasza lezso6 (#35148) üzenetére


dudika10
veterán

Fehéret távirányítóval?
Hát én nem tudok ajánlani.

(#35149) mivamma:
Hát én megértem, hogy ragaszkodsz a fehér színhez, de azért szólok, hogy az ehhez való ragaszkodásodnak az a következménye, hogy nagyon sokat fizetsz a névért és a színért, a távirányítóról nem is beszélve.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35152) .DLL válasza dudika10 (#35151) üzenetére


.DLL
veterán

SMSL Q5 Pro vagy FXAudio D802, plusz valami jóféle passzív dobozpár akár használtan, akár fehérben, amitakar?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35153) dudika10 válasza .DLL (#35152) üzenetére


dudika10
veterán

Nagy hiányosságom, de bevallom őszintén, hogy nem ismerem a fehér színű passzív dobozokat. :N
De ezt az SMSL erősítőt sem próbáltam még. Szóval a végeredmény bármi lehet. Ez a kérdés túlmutat rajtam. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35154) Gara1979


Gara1979
csendes tag

Pár érdeklődés jött a Microlab B-77 -el kapcsolatban, beleértve, hogy ...mennyivel nagyobb? ...nem túl nagy? stb.
A képen látható asztal 120x70cm, a monitor 24", ez ad némi összehasonlítási alapot... de nem apró.

[ Szerkesztve ]

(#35155) .DLL válasza Gara1979 (#35154) üzenetére


.DLL
veterán

Off: Hogy lehet ilyen szép rend az asztalon? :D

On: Ezeken meglehetősen fülmagasságba kéne emelni. Távolabb tenni látom sajnos nem lehet.

(P.H.)

(#35156) Bodz válasza .DLL (#35155) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fényképezéshez rendet szoktak rakni... :DDD

(#35157) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Srácok, a kürbis vagy a vertrag?

(#35158) Gara1979 válasza .DLL (#35155) üzenetére


Gara1979
csendes tag

Off: Aznap szereltem fel az új asztallapot a régi acél asztalállványra... 120x70x2,5cm táblásított bükk, 4-6 réteg vékony lazúr... valami álomszép, és minőségi, tartós darab :C
Amikor áthelyeztem az íróasztalom az új helyen a 100x70cm kevés volt, nosza nézzünk új asztalt IKEA és társai... minimum 35 000Ft egy laminált pozdorjalemezért négy fa - műanyag lábon :W

Hát inkább maradt a stabil acélvázas íróasztalomnak csináltatni egy új lapot, és mivel addigra már totál elgurult a gyógyszerem az IKEA túlárazott hulladékától, a tartós keményfa asztallapnál kevesebbel már nem értem be.

Maga a Lap 18 000 Ft az asztalos általi méretrevágás és profilozás után, a lazúr + ecset + csavarok a lap rögzítéséhez ~5000 Ft.
Összesen 23 000 Ft :U
És valami álomszép :DD

[ Szerkesztve ]

(#35159) duo válasza oliwwer (#35157) üzenetére


duo
őstag

nekem mindkettő van. mélyben a kürbis több, de a vertrag sem szégyenkezik. igaz én mindkettőt hackelt(et)tem (opamp végfok cserék kábelezés kondik) szvsz nem nyúlsz mellé egyikkel sem. már ha kapsz értelmes áron.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35160) oliwwer válasza duo (#35159) üzenetére


oliwwer
aktív tag

köszi!

(#35161) Gara1979


Gara1979
csendes tag

Oké tettem egy érdekes megfigyelést az éjjel:
A PC ki, a hangszóró Microlab B-77 bekapcsolt kapcsoló állapotban, és lekapcsolt hálózati elosztó mellett úgy átlag 10-11 másodpercenként pattan egyet (halk, de csöndes szobában észrevehető, pláne éjjel) és a led felvillan (nem túl erősen, csak teljes sötétségben észrevehető).
Mivel zavart a dolog lekapcsoltam a hangszóró kapcsolóját is... a led már nem villan fel (vagy csak túl haloványan), de a hangszórók továbbra is pattognak.

A Philips hálózati elosztóm lekapcsolt állapotban is ad energiát a hangfalnak? Esetleg a B-77 kondenzátora (ha van benne) sül ki ciklikusan?
Aki ért hozzá elárulná nekem, hogy ez meghibásodás és ha igen a hangfalé -e?

(#35162) .DLL válasza Gara1979 (#35161) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy az elosztó kapcsolója csak az egyik szálat szakítja meg, ami lehet a fázis, vagy a 0, attól függően, hogy hogy van bedugva a fali aljzatba. Ha jelen esetben a 0-t szakítja meg, és a fázist folyamatosan megkapja a hangfal (vagy bármi más kapcsüzemű tápos készülék) akkor a térerősség elegendő lehet ahhoz, hogy lassan töltögesse a pufferkondit, ami mindig kisül amikor próbálna elindulni a táp. Energiatakarékos és LED-es lámpáknál is előfordulhat a jelenség.
Tipp: forrdísd meg az elosztó dugvilláját a fali konnektorban, hogy a másik vezeték legyen a fázis. Ha azt szakítja meg a kapcsoló, remélhetőleg megszűnik a jelenség.

(P.H.)

(#35163) Shingen válasza oliwwer (#35157) üzenetére


Shingen
addikt

kürbis

風林火山

(#35164) Jimy83 válasza .DLL (#35141) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Na microlab solo 6c lett vegul, rosszabbra szamitottam.
A genius 1250b-nel boven jobb a prodipnel szerenyebb hangzas, reszletesseg.
A mely ennel a tetszik a legjobban, a magas es a kozep is rendben van.
A hang tere a geniushoz kepest jobb de a prodipe itt joval utosebb .
Kinezetre a microlab a veszit, taviranyiroja gatyi de hasznalhato.
A hangfal osszekoto kabelek igenyesek, a gyari jack-rca sima mezei .
Szoval ennyi penzert igencsak jo, az 1250b es a prodipe koze teheto.
Ja ami lemardt meg hogy kell neki hely mivel ez a legnagyobb, es hatso reflexes.

[ Szerkesztve ]

(#35165) flanki


flanki
aktív tag

Üdv!

Eljutottam arra a szintre hogy a Genius SP-HF1250B kezd kevésnek bizonyulni, mind hangerőben mind dinamikában, egy új szobába költözés miatt.
Következő minőségi ugrás a Microlab Solo-6C lenne? :F

(#35166) Shingen válasza flanki (#35165) üzenetére


Shingen
addikt

Igen! :K

風林火山

(#35167) flanki válasza Shingen (#35166) üzenetére


flanki
aktív tag

Egy kis tuninggal, barkácsolással sem lehet sokkal többet kihozni ezekböl a dobozokból gondolom?
Mert megfordult már ez is a fejemben (családon belül akad műszerész, aki az ilyenekben otthon van).

(#35168) Degeczi válasza flanki (#35167) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Belépőszinten nem igazán éri meg, mert nem az elektronika a fő korlát, hanem a gyengécske hangszórómotorok és pici doboz.

Ezzel együtt, ha úgyis akad ilyen családtag, lehet vele játszadozni: végfok-, vagy műveleti erősítő IC-k cseréje pár száz, 1-2 eFt-ból is hallható változást okoz (bár nem feltétlenül csak pozitívat)

Leginkább akkor érdemes vele foglalkozni, ha magad csinálod, hobbyként.

(#35169) Shingen válasza flanki (#35167) üzenetére


Shingen
addikt

Lehet barkácsolni, de tényleg magad kedvtelésére.
Ha minőségi javulást akarsz, akkor 6C kell.

風林火山

(#35170) flanki válasza Shingen (#35169) üzenetére


flanki
aktív tag

Köszi szépen a válaszokat!
A Microlab B77-sem lenne nagyságrendekkel jobb igaz?
Specifikációt nézvén, nem tűnik sokkal "erősebb" szettnek.

(#35171) Shingen válasza flanki (#35170) üzenetére


Shingen
addikt

Nézd a 6C benne van az összefoglalóban is mint ajánlott darab.
Meg másnak is van a forumon és nem bánták meg.

風林火山

(#35172) tboy93 válasza Shingen (#35171) üzenetére


tboy93
nagyúr

6C utan mi a következő lepes?

(#35173) lezso6 válasza tboy93 (#35172) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Stúdió monitor. Mondjuk az 5"-ok mélyben lehet, hogy visszalépések.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35174) Shingen válasza tboy93 (#35172) üzenetére


Shingen
addikt

Talán ez M-Audio BX8 D2

風林火山

(#35175) tboy93 válasza lezso6 (#35173) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ne haragudjatok tudatlanságomert, de pontosan mi is az a studio monitor? :F

(#35176) lezso6 válasza tboy93 (#35175) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Stúdió monitor (szubjektív) definíciója: olyan aktív hangfal, ami legalább két utas, hangszórókénti beépített erősítővel, tehát egy sztereó pár 4 erősítőt tartalmaz integrálva. Hangjuk kifejezetten részletes, őszinte, lapos; bár az "olcsóbbakra" (150-200k / db alatt) az utóbbi nem igaz, ami egyeseknek lehet előny. Hangerőszabályzó szinte sosincs rajtuk, ahogy kábelt sem kapunk hozzájuk. Gyakorlatilag sallangoktól (BT, távirányító, digit bemenet, stb) mentes hangfalak, s szinte mindig darabáron kaphatók.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35177) .DLL válasza tboy93 (#35175) üzenetére


.DLL
veterán

Eredetileg hangstúdiókba kitalált hang-megjelenítő eszközök. Ma már bárki megvehet egyet a sok közül, otthoni zenehallgatásra is, de macerásabb a kezelésük, hisz a kialakításuk a stúdiók felépítésének logikáját követi.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35178) tboy93


tboy93
nagyúr

Köszönöm szépen :R Egyelőre filózom mi legyen. 2 opciót látok most reálisnak.

PC-hez valami normális hangkártya/dac + Microlab Solo-6C. Ez kb 55-60 ezer huf, plusz gondolom kábel is kelleni fog. Előny, hogy ez a méretű doboz talán elfér az asztalomon, hátrány hogy nem tudom milyen hangminőséget képvisel és elég lesz-e nekem.

B terv, hogy átveszem fater cuccait vagy egy részét:

1db Onkyo TX DS555 - 5.1 rádió erősítő,~20k
1db Yamaha YST SW320 - subwoofer,~23-25k
1db Jamo center 200 - center hangfal, ~25k-30 színfüggő, fekete olcsóbb
2db Jamo surround 300 háttér sugárzó, ~30-40k/pár
2db AIWA SX N999 MK II - front hangfal ~15-20k

Beáraztattam a hifi topikba, nem akarom lehúzni őt sem. Szerintetek megérné átvenni mondjuk az onkyot + a két aiwa hangfalat? 5.1-ben hallottam pár éve (azóta dobozban csücsülnek...), akkor még tetszett, de azóta az autóhifim komoly fejlődésen esett át és ezzel együtt az igényeim is nőttek. Nem bánnám ha korrekt színpadképem lenne és leválnának a hangszórókról a hangszerek, viszont nem a full SQ vonal érdekel, hanem inkább a dögösebb-melegebb hangzás. Vagy ebben az árkategóriában ne is álmodozzak ilyesmiről? :)

(#35179) Jimy83 válasza flanki (#35165) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Nekem ezek a 2.0 hangfalaim voltak eddig : genius 1250b, Swans D1080MKII, solo6c, prodipe pro5.
minőségi sorrendbe állítva.
Ha váltani akarsz akkor és érdemi javulást akkor a 6c szerintem, vagy ehhez hasonló a 30-40 ezres kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#35180) lezso6 válasza tboy93 (#35178) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én ezt a műanyag hifis vonalat inkább hagynám, kicsit kókánynak szvsz. :D :B Mondjuk meg tudnád hallgatni a kettőt egymás mellett, de szerintem a microlab minden szempontból jobb lesz, főleg hogy abban is 6.5" hangszórók vannak. Microlabból ha van rá keret, ott van még a 7C. Ez amolyan 2.5 utas megoldás, nagyobb teljesítmény / több (talán jobb?) mély valamelyikét biztosan tudja. Meg előny, hogy magasabban, a fülednél vannak a hangszórók, így nem kell állvány / döntés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35181) tboy93 válasza lezso6 (#35180) üzenetére


tboy93
nagyúr

Utána olvastam külföldi oldalakon, baromi jókat írnak a 7C-ről :K tetszik is, egy jó hangkártyával csak kielégítené az igényeimet :DDD

(#35182) krecso


krecso
tag

Sziasztok!

Hangszóró vásárlás előtt állok, és gondoltam, benézek ebbe a topikba, mivel a Ph-n eddig mindig nagyon jó tanácsokat kaptam. Eredetileg én is egy olcsóbb 2.1-et szerettem volna, viszont meglepődve tapasztaltam, hogy itt az nem menő. :D Mivel én nem értek annyira a dologhoz, és sejtem, hogy sokatok ezerszer több tapasztalattal rendelkezik e téren, mint én, ezért fejet hajtok, maradok a 2.0-nál. Maximum 20 ezret tudnék rászánni a dologra. Nagyon sokan ajánlják itt a Genius SP-HF1250B-t és a Microlab B77-et ebben az árkategóriában. Kérdésem az volna, hogy megéri a Microlabot venni annak ellenére, hogy drágább, és eddigi tapasztalataim alapján kb beszerezhetetlen (még mindig nem tudom hol lehet venni ilyet :D ). Esetleg vannak még más, hasonlóan jó alternatívák ebben az árban?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#35183) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Na meg van a Solo 6C. Előző hangszórómat hátul a főkapcsolóval mindig áramtalanitottam. A microlabnak lehet abból baja hogy stand by-ba van csak kikapcsolva mindig? Elhelyezése miatt elég körülményes benyúlnom a főkapcsolóhoz :)

(#35184) .DLL válasza XP NINJA (#35183) üzenetére


.DLL
veterán

Ha szeretnéd megőrizni a szokásodat, akkor pl. kapcsolós elosztó, vagy távirányítós konnektor... ;)

(P.H.)

(#35185) Shingen válasza .DLL (#35184) üzenetére


Shingen
addikt

:D Én is ezt akartam javasolni neki.

風林火山

(#35186) oliwwer válasza XP NINJA (#35183) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Egy masszív véleményezést nagyra értékelnék, majd ha megszoktad a hangcuccot

(#35187) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Hogyan tudnék két külön hangfal párt rákötni egy pc-re úgy, hogy mindkettő szóljon? (az egyik 2.0, a másik 2.1)
A másik kérdés, hogy azt hogyan tudnám megoldani, hogy a jack átdugása elkerülésével tudjam hallgatni egyiken vagy másikon a zenét/filmet/játékot ? :) mert az van most, hogy át kell dugni a jack csatlakozót, ha a másikon akarom hallgatni a dolgokat.

Azért kellene ez, mert azt vettem észre, hogy játékoknál a 2.1 jobban szól, meg az elhelyezést is egyenlőre csak úgy tudtam megoldani, hogy a 2.1 van a pc-nél, mert ez kisebb mivel ugye a mélynyomó a földön van, a szatelitek meg elférnek az asztalon, míg a 2.0 termetesebb mérete miatt kicsit arrébb van, elsősorban zenére használva.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35188) thornadoj válasza XP NINJA (#35183) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Amúgy nem lesz semmi baja, ha nem áramtalanítod.

(#35189) XP NINJA válasza thornadoj (#35188) üzenetére


XP NINJA
őstag

Köszönöm! Eddig Genius SW-HF 5005 volt, aminek zúgós volt a tápja, ezért volt szokásom áramtalanitani :)

(#35186) oliwwer: 1-2 héten belül jön egy ismerősöm aki szakmaibb szemmel tudja majd véleményezni :) Mindenképp irni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#35190) flanki


flanki
aktív tag

Böngészgetve a neten ezt találtam!

Genius SP-HF1250A

Ez az ár mennyire lehet reális? Kicsit viccesnek vélem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35191) Shingen válasza flanki (#35190) üzenetére


Shingen
addikt

Hát biztos reális ezt a típust ezen az egy helyen dobja fel az árukereső, ennyiért.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#35192) flanki válasza Shingen (#35191) üzenetére


flanki
aktív tag

2013-ban még 12 440 Ft volt az átlagára... :DDD

(#35193) Shingen válasza flanki (#35192) üzenetére


Shingen
addikt

Hmmmmmmmmmm :U Érdekes............ :)

風林火山

(#35194) .DLL válasza flanki (#35190) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem egy nullát a végére tenyereltek, ennyi. Akciósan 9,1K-ért viszont nem volna rossz.

(P.H.)

(#35195) rene85


rene85
aktív tag

Sziasztok, hol lehet kipróbálni az összefoglalóban említett rendszereket?

Nem vagyok audiofil, de a tegnapi Media Markt-túra után rájöttem ha valami szarul szól, azt azért meg tudom állapítani. Kifejezetten 2.0 érdekel számítógéphez, helyhiány miatt más megoldás nem jön szóba (pl erősítő + jó minőségű de nem aktív hangfalak). Az ár részletkérdés, mondjuk max 40k, de azért már énekelje le a csillagokat :)

Előre is köszi!

(#35196) elektrotank válasza flanki (#35190) üzenetére


elektrotank
tag

Az Edigitalon 10 ezer alatt van a legutolsó ára, de már kifutott. Valószínűleg Bluechipnél elrontottak valamit, de az is lehet, hogy nem is kapható már ott sem, mert rajta kívül sehol sem láttam, hogy árulnák... de lehet csak nem néztem meg elég helyen! Mindenhol Genius SP-HF1250B van már, ami nem sokkal drágább. De ha poén, annak jó :))

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35197) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! most éppen kapható a kürbis bluetooth veriziója az egyik boltban 40-ért. megér ez ennyit? mondjuk főleg amiatt sokallom, mert tavaly ilyenkor ugyanez még csak 30 volt. :)
30-ért lehet, hogy jó vétel volt, de 40 körül azért már elég sok alternatíva van, nem?

(#35198) lezso6 válasza benfolds (#35197) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, a T&V Kürbisnél jobb a Microlab 6C. Inkább utóbbit vedd + valami BT kütyü.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35199) benfolds


benfolds
őstag

nézegettem, de az én asztalomra túl nagy. :(

(#35200) lezso6 válasza benfolds (#35199) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, akkor Kürbisen kívül nincs más. Sajnos a T&V cuccok ára az utóbbi időben eléggé felment, annyira nem jók annyiért, mint most.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.