Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Nagy_Matessz válasza peep (#1999) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

hát a harman kardon az nem egy ócó dolog :):)

ja , 46k :) Hát annyiért :) 20 W mélynyomóval. :):)

[ Szerkesztve ]

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2002) Sam8888 válasza royalka (#1989) üzenetére


Sam8888
tag

Nemhiszem, hogy lejjebb megy, mert már évek óta tartja az árát. Viszont minden egyes fillért megér, ennél jobb talán csak a Klipsch Promedia 2.1, de az egyrészt ritka mint a fehér holló, másrészt aranyárban van. (még régebben néztem 60k körül volt az ára és már kintvolt egy ideje a piacon... :))

Szerk.: Esetleg, ha van USA-ban vmi ismerősöd, akkor hozass onnan, úgytudom, hogy 90-100 dollár között mozog ottkint. (itthon kb duplája :()

Nagy_Matessz

Énis most vettem egy Z-2300-at (02.28.), nagyon állatul szól. Imádom! :) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2003) Sam8888 válasza p_adam (#1987) üzenetére


Sam8888
tag

Akkormár sztem egyszerűbb egy jó USB-s hangkarit venni a noteszgéphez, plusz egy "sima" 2.1-es cuccot. Így később, ha lecseréli nagyobbra, vagy 5.1-re, akkor a hangkeltő eszköz megmarad. (Nekem mondjuk a laptop gyári hangkarija hajtja a Z-2300-at és sztem egész jó. Azalia High, vagy vmi ilyesmi. Van rajta 5.1, SPDIF, meg optikai kimenet is. Nekem mondjuk a digitális bemenet hiányzik a Z-2300-ról)

(#2004) Sam8888 válasza Nagy_Matessz (#2001) üzenetére


Sam8888
tag

40W csak az összteljesítménye és 46ezer magyar Ft?!?!? :Y Sztem annyit tuti nem ér meg...

(#2005) Eagle16 válasza Sam8888 (#2004) üzenetére


Eagle16
addikt

Hát nem mindenki akarja kidönteni a watt-okkal a házfalat :)
Nekem is 40W-os a cumóm, és felénél fentebb még nem mertem tekeri, mert elviszi az ablaküveget :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#2006) Sam8888 válasza Eagle16 (#2005) üzenetére


Sam8888
tag

Attólfüggetlenül sztem 40W-ért sok a 46ezer. Akkormár inkább vmi olcsóbb cucc (Pl.: Crea P380, a Logitech előtt nekem ilyen volt és nagyon tetszett. Nekem egyébként viszonylag nagy a szobám ~20négyzetméter és nemkönnyű megrezegtetni a bútorzatot :D )

(#2007) Alex91 válasza Sam8888 (#2006) üzenetére


Alex91
félisten

Nem a Wattokert kell fizetni, hanem a hangzasert... Ez meg legalabb szol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2008) Shodan válasza royalka (#1996) üzenetére


Shodan
addikt

Régen még olcsóbb is volt.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#2009) Nagy_Matessz válasza Sam8888 (#2002) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Hajaj :)
Mélyre szedtem cuccost. Teszt. 30hz frankón viszi de annál lejjeb már nagyon maxra kellet tekerni a volumet.
Defaulton van a Bass poti. Ma kicsit tekergettem, attól parázok hogy egy bass test vagy
dubstep számoknál ami a mélyre épül ott mikor mozog a membrán, van itt egy rács és annak hát gondolom nem csapódik, vagy igen?:) vagy hogy van ez a dolog?
Bár ha csapódna akkor 1-2 hét és kuka.

Haverom Logitech Z4et vette. :) Nagyon kis aranyos. igaz 80 watt :) de mondja hogy igy elég. Meg én is ezt az állat Z2300at kb egykét alkalommal tekertem fel :)
Durva hogy elötte 4 hangfal, egy Erősitő, és igy ezek űberelik. Sokkal kisebb helyet is foglal. Árban meg szerintem ha iylen 30 alá megy az korrekt.

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2010) Ndruu válasza Nagy_Matessz (#2009) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Arra készülj, hogy nagy hangerőnél és nagy basszusnál beleér a membrán felfüggesztése a rácsba. Többen is panaszkodtak rá, de ez csak nagy hangerőnél jelentkezik... Annyira nem károsodik, de nem tesz neki jót.

A Z-4 meg csak 40W-os... Pont mint a Z-3. A gyártó által megadott csúcsteljesítmény a 80W... Ott már egy tized másodperc alatt szénné ég. De 40W is elég necces, ez a max. zenei teljesítménye, amit rövid ideig tud...

Harrrr!!!!

(#2011) Nagy_Matessz válasza Ndruu (#2010) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

:) Nagy hangerő. :) Hát hallgattál már dubsteppet?

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2012) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Télleg, z2300 rácsot hogy lehet leszedni?

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2013) Ndruu válasza Nagy_Matessz (#2011) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem... (De most, hogy tájékozottabb legyek, belehallgattam...)
Én hardbasst, hardsylet, rapet, hiphopot, trance-t hallgatok, találkoztam már extrém hangokkal.
Itt linkeltem pár bass test-et, érdemes kipróbálni. A család valamelyik tagja biztos nem fogja tolerálni, mikor háromnegyed hangerő mellett leesik a polcról valami...:D

Nekem Z-5300 van... Ez se' semmi...:) 280W-ocska:DDD

Harrrr!!!!

(#2014) Nagy_Matessz válasza Ndruu (#2013) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

:) Néztem z5500at :D 78k extremeben. Igazság szerint ez is böven elég. 5.1et nem tudnám hova tenni.

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2015) Ndruu válasza Nagy_Matessz (#2014) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én se nagyon, de megvettem mert kellett! Amúgy el van rendezve szépen, beállítottam a hátsókat a falra, a többi meg az asztalon van... A mély az asztal alatt...
Én nem 5500-at mondtam, 5300-at... Kicsit régebbi, mint az 5500, de fantasztikus hangja van. 24k-t megért...:D

Harrrr!!!!

(#2016) Nagy_Matessz válasza Ndruu (#2015) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Ja annyiért, ingyen van :)
z5500 :) 580 watt . Hát abbol mennyi a tényleges?:) 2-300 watt? De hát mondjuk ez is.
Én szombám 20 négyzetméter...
Nem a szoba közepén van a cucc. Tök felesleges 5-600 watt :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2017) Ndruu válasza Nagy_Matessz (#2016) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Z-5500 az 505W RMS-t tud, nagyjából tudja is, amit ráírtak... Balatonra levittük két hétre (nyaralás mellett, hogy legyen mit hallgatni, ha nagyon kóválygósok leszünk...)
Tópart, kertes házak... A második szomszéd tett majdnem feljelentést, mert zavarta a zene... Nappal! Este rendes állampolgárként visszább vettük a hangerőt, úgy csak a közvetlen szomszéd hallotta.:) Őket valahogy nem zavarta... Az is közrejátszhatott, hogy ők nem voltak annyit ott, tehát nem zavarta őket...
A cucc a szobában volt, 100-150 m-re el lehetett hallani a zenét, ha közel max-on szólt a cucc.
De amúgy normál hétköznapokra teljesen felesleges a sokszáz watt... Főleg ha kisgyerek is van... Meg ha emberi zenét hallgat az ember (pl. Jean Michel Jarre, vagy vmi kis Jazz) akkor meg nem a hangerő a lényeg.

Harrrr!!!!

(#2018) Nagy_Matessz válasza Ndruu (#2017) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Hát igen :)
Nekem a szomszédom iylen.Szokása volt átjárogatni, verte az ajtót. Egyszer kétszer kinyitottam neki, aztán piáztunk haverokkal. Zene üvöltött, mi énekeltünk.
Haver igy kérdi, hogy te figy, nem csöngetnek?:)
MOndom jaj ne a b.k. az :) MOndom beszéljetek vele. Kinyitják. :) Hát a nő, az vörös volt.
Haverék egy perc alatt lenyugtatták. De tök csendesen, normális hangerővel :)
Azóta inkább megfő a saját levében. Bár este télleg nem. Ha meg itthon vagyok akkor 2-3tól este 8-9-10ig :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2019) AMD Power


AMD Power
titán

Gondolkoztam azon ,hogy lassan le kéne cserélnem a 3 éves Creative 250D-t. De mire lenne érdemes? Van egyáltalán jobb nála? 2.1-s?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2020) Nagy_Matessz válasza AMD Power (#2019) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Probáld ki a z2300at vagy z4. Mammutban kilehet probálni. Haverom ott vette, szerintem az edigitalban. :)
Vagy z5500. :) Vagy JBL Creature 2. :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2023) AMD Power válasza Nagy_Matessz (#2020) üzenetére


AMD Power
titán

De jobb mint a Creative 250D?? Milyen árban van egy ilyen Z2300?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2024) Nagy_Matessz válasza AMD Power (#2023) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

:):)

Elég egyszer is. 36k.
Logitech z2300

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2027) Ndruu válasza AMD Power (#2023) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szerintem semmivel nem jobb a Logitech Z-2300, mint a Creative MW 250D... Talán csak annyival, hogy a Logitech 90%, hogy nem romlik el 3-4 év alatt, ellentétben a Creative-val, amik az utóbbi időben kezdik megadni magukat.
Logitech-nél ott van még ez a "beleér a membrán felfüggesztése a rácsba" probléma, ami nekem elég zavaró lenne.
Valamint a Logi csak analóg bemenetű. És még mindig drága.

Harrrr!!!!

(#2029) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Amugy van egy tapasztalat a z2300ról.
Ha bedugom a fülest a helyére (kis kapcsoló,volume poti,bass poti) akkor ez a hangzás , igy helló. nyista.
Valami irdatlan szar a hangzása úgy mármint a fülesemnek (sennheiser hd 202)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2030) Nagy_Matessz válasza Sam8888 (#2002) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Sam te kiprobáltad a fülhallgatót? :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2031) Ndruu válasza Nagy_Matessz (#2029) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha olyan szabályzója van, mint a Z-3-nak (márpedig olyan, csak ezen van basszus szabályzó is), akkor nem fogsz belőle rendes hangot kicsikarni.
A fejhallgató kimeneten nagy ratyi minőséget tol, ez a másik hátránya. Fél hangerőig lehet tekerni, a felett torzít (de mértéktelenül...), és az egész tartományt elnyomja, eltompítja. Sajnos ezzel együtt kell élni.
Én is használtam HD 202-vel a Z-3-at, de rémálom volt... Érdemesebb volt mászkálni az asztal alá és közvetlenül a hangkártyára kötni a fejhallgatót.
Ha jó hagkarid van, akkor dupla sztereóbe beállítod és az egyiken a Z-2300 szólhat, a másikon meg a fejhallgató (mondjuk egy hangerőszabályzós hosszabbítóval...).

Harrrr!!!!

(#2032) Nagy_Matessz válasza Ndruu (#2031) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Hát integrált (abit n7-s v2.0).
Filóztam hogy veszek egy SB XFI 7.1es hangkártyát.

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2033) benny23


benny23
tag

Hi!

Láttam itt pár hsz.-el ezelőtt, hogy Z-2300on nagyobb hangerő mellett hozzáérhet a membrán a védőrácshoz!
El lehet távolítani ezt a rácsot? Nem mintha hozzáérne, mert azt a hangerőt már nehezen viselem (...meg a szomszédok is), csak kiváncsi lennék rá, hogy hogyan néz ki rács nélkül!

(#2034) Ndruu válasza benny23 (#2033) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Hát így!
Garancia viszont mint a nyuszi, hopp...
(Ha nem értené a szöveget valaki, akkor egy hajszárítóval melegíteni kell a rácsot (a rács körvonalát), meglágyul a ragasztó és csavarhúzóval óvatosan le lehet feszegetni.

Garanciavesztéssel jár!

Egyébként meg ha nem ér bele, akkor fölösleges leszedni... Szerintem...

Ha meg beleér, akkor Logitech felhív, szól, darabkát visszaküld, új rendszer érkezik...

Harrrr!!!!

(#2035) AMD Power válasza Ndruu (#2027) üzenetére


AMD Power
titán

Ettől félek én is. Ha már veszek valamit akkor az már komolyabb legyen mint a 250D.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2036) neduddki válasza AMD Power (#2035) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha kis satelitetkat akarsz 2.1-ben akkor 2x8020a+7050b
Ha elfernek nagyiobbak az asztalra 2.0 akkor : 2x8040a
aszem ezek mar oleg komojjak;- )))

udv

neduddki

p.s.: mongyuk ezeknek mar nem art normalsi hangkutyu sem:- )))

amugy ha akad hejj meg egy jo erolkodo akkor a kef iq7-re is erdems ranezni:- ) vagy nemileg kisebb az 5os

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2037) benny23 válasza Ndruu (#2034) üzenetére


benny23
tag

Nem akarom levenni, azt hittem, hogy le lehet valahogy "patentolni"! :D
Csak így olyan szép! Jó látni ahogy jár!

(#2038) Nagy_Matessz válasza benny23 (#2037) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

:):)
Hát engem nem zavar. Rajta van, tegnap mikor leültem gép elé kicsit bele is rugtam véletlen, szóval nem baj az ha rajta van:) :C

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2039) benny23 válasza Nagy_Matessz (#2038) üzenetére


benny23
tag

Na igen! Rúgtam már bele én is véletlenül!
Engem sem zavar, de azt ilyet néha jó nézni! :DD

(#2040) Nagy_Matessz válasza benny23 (#2039) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

hát csak emiatt leszedni:)
Erre jó a Media Marktban kirakott állat mélynyomók :)
Azokat lehet turáztatni.

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2041) Sam8888 válasza Nagy_Matessz (#2040) üzenetére


Sam8888
tag

Tegnap kipróbáltam a teljes hangerőt... Fájdalmas. :D Garantált halláskárosodás, ha sokáig úgy hallgatod. :))

(#2042) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

20k-ig milyen hangfalat ajánlanátok? Bármilyen márka érdekel...

(#2043) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

üdv!
a kérdésem, úgymond csak félig tartozik ide: melyiket vegyem? genius HF-1100X vagy creative p380?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2044) Ndruu válasza Matt-OPT (#2042) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Milyen célra? Asztali gép mellé, vagy laptop mellé? Milyen zenei stílushoz? - Ezeket tudnám rögtön kérdezni...

Újonnan: Creative P380, Creative Inspire T3100, Logitech X-230, Logitech Z-3(e), Logitech Z-4, Genius SP-HF 1250X, Genius SP-HF 2000X, Altec Lansing FX4021

Használtan: Creative Megaworks 250D, Logitech Z-2300

Harrrr!!!!

(#2045) Ndruu válasza FireKeeper (#2043) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Milyen zenei stílushoz kellene, azaz mit hallgatsz?

Ha rockot, klasszikusokat, akkor a Genius, ha egyéb (disco / dance / trance / hip-hop / rap) akkor pedig a Creative.

Genius-t Kayman-tól tudsz a legjobb áron, Creative-ot pedig innen vagy használtan...

Harrrr!!!!

(#2046) Camel1913


Camel1913
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Koliban notebook mellé szeretnék 2.1-es hangfalat, kettő között vacilálok:
-Creative Inspire T3100
vs.
-Logitech x-240
Vagy ha tudnátok ebben az árkategóriában mást ajánlani, szívesen fogadnám.
Elsősorban zenét (rock) hallgatnék!

Válaszotokat előre is köszönöm!
Camel1913

(#2047) Ndruu válasza Camel1913 (#2046) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mindenképpen 2.1 kell? Mert womb kolléga szerint (aki elég jól vágja a rockot) nem a legjobbak erre a zenére a subwoofer-es rendszerek. Itt elolvashatod a véleményét.
Ő egy Genius SP-HF 1250X-et nyúz, ami erre a zenei stílusra tökéletes.

Ha az általad felsorolt két hangrendszer közül választani kellene, akkor én a Creative-ot ajánlanám, mert a közép- és magastartományt jobban visszaadja, mint a Logi X-240. Ha a hosszú élettartam és a garancia számít jobban, akkor viszont Logitech. Természetesen a Creative-ra is van garancia (2év gyártói), viszont a hangerőszabályzó szokott néha rakoncátlankodni.

Esetleg még meg lehet nézni ezeket: Logitech X-230, Creative Inspire P380, Creative I-Trigue 3220

2.0-ból: Genius SP-HF 355X, Genius SP-HF 1100X, Genius SP-HF 1250X, Genius SP-HF 2000X

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2048) Camel1913 válasza Ndruu (#2047) üzenetére


Camel1913
csendes tag

Köszönöm a gyors választ Ndruu!
Azt hiszem beszeladok edigitalba, vagy valahova, és követem a "meghallgat, választ, megvesz" taktikát!
Köszönöm!
Camel1913

(#2049) Ndruu válasza Camel1913 (#2048) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szívesen!;)
De nem tudom, hogy eDigitalban engedik-e a meghallgatást. Ha igen és sikerül valamit választani, akkor majd írj egy rövid véleményt ide a topikba, abból okulhatunk.;)

Harrrr!!!!

(#2050) Matt-OPT válasza Ndruu (#2044) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Heló!

Köszi a gyors választ, asztali gép mellé lesz. Ezek közül az Altec Lansing FX4021 a legszimpatikusabb, mindenféle stílusú zenéhez lenne, továbbá film és játék is. A mélynyomót a TFT mögé vagy az asztal alá javaslod? Nem tudod esetleg, hogy hol lehet meghallgatni/megnézni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.