Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) tibbike01 válasza Francia91 (#25999) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen, de ő távirányítós hangfalat keres.
Arra meg csak a Microlab Solo 6c jó.

Amúgy ez is megoldás a távirányításra...igaz csak a ki és be kapcsolást tudod vele működtetni.

[ Szerkesztve ]

(#26002) #16820480 válasza zsocy (#26000) üzenetére


#16820480
törölt tag

Így van, Shanghaiban. Nem is értem amúgy, hogy lehet ekkora különbség az itteni és otthoni ára közt.

(#26003) zsocy válasza #16820480 (#26002) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem nálunk most egy kisérlet zajlik, a gyártók tesztelik hogy mi az a maximális ár amit hajlandóak az emberek kiadni valamiért :DDD

(#26004) Francia91 válasza tibbike01 (#26001) üzenetére


Francia91
veterán

Jaa, tenyleg :).
Ezt nem vettem figyelembe.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26005) dorika87 válasza Francia91 (#25999) üzenetére


dorika87
őstag

és azok távirányítósak?

(#26006) dudika10 válasza dorika87 (#25987) üzenetére


dudika10
veterán

Ha geniuson odatekered a potmétert egy kellemes hangerőre, és nem piszkálod, akkor ott marad amíg világ a világ. Ezek után a TV távirányítójával állíthatod a hangerőt. Semmi szükséged távirányítható eszközre.

Távirányítóval nem fogod tudni áramtalanítani a hangfalakat ugyan úgy, ahogy a TV-t se tudod. Erre a megoldás távirányítható konnektor (én is használok itthon, sőt, nekem a lámpák is ugyan azzal a távirányítóval kapcsolhatóak, ami baromi kényelmes :K ).

Ne rakd a szekrény tetejére a hangfalakat, a TV mellett van a helyük fülmagasságban. Ha a szekrény tetejére rakod, akkor igazán kár komoly összegeket elkölteni, természetesen a TV jack kimenete is behaárolja az elérhető minőséget, de a TV hangszóróinál sok nagyságrenddel jobbat el lehet érni a fülhalgató kimenet használata mellett is.

A Genius 2020-ast meg felejtsd el. A keresővel találsz róla nem túl jó véleményeket.

(#25988) trufa12:
Javaslom, hogy próbálj ki egy másik 80-ast, mert jelenleg annak van a legkifinomultabb hangja a modecom kínálatban.

(#25989) tibbike01:
"mi kell még?"
Mondjuk értelmes hang nem ártana, ez pedig attól nagyon messze van.

(#25997) sheratan:
Sose fogom megérteni, minek költenek százezreket fejhallgatókra, amikor sokkal jobb élményt kapsz a töredékéért egy hangfallal. :P

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26007) #16820480 válasza dudika10 (#26006) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért ez kicsit erősen hangzik, tekintve, hogy mennyi milliókat lehet hangfalazásba ölni, de amúgy sok esetben nem igazán hasznos a hangfal sajna. :)

(#26008) dudika10 válasza #16820480 (#26007) üzenetére


dudika10
veterán

A hangfalazásba is bele lehet ölni egy vagon pénzt, de azzal már csak az olcsóbb rendszereket szárnyalod túl, élményben a fül/fejhallgatókat már sokkal olcsóbban lehagytad réges-régen. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26009) freelanced válasza dudika10 (#26008) üzenetére


freelanced
addikt

Én ugyan nem vagyok jártas a témában de véleményem szerint az egyik fontos dolog ami a fejhallgató javára szól a hangfalakhoz képest az az, hogy nem számít a hely ahol hallgatod. A fórumból összeszedett információk alapján úgy tűnik, hogy egy hangfalnál sokat számít, hogy hol van elhelyezve, milyen méretű a szoba, milyen messze van a faltól stb.
Tehát érdemes kialakítani egy ideális helyet a hangfalak számára, hogy a legtöbbet hozzuk ki belőlük. Ehhez képest a fejhallgatók ezt a részt kikerülik. De ez csak az én véleményem és mint mondtam nem igazán értek hozzájuk, lehet, hogy csak én látom így.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#26010) freelanced


freelanced
addikt

Innen senkinek nincs tapasztalata véletlenül a Mackie CR4-el? Nem sokkal drágábban mint a Modecom SHF80U, viszont nekem nem sokat jelent az, hogy stúdió monitornak van titulálva, nem emiatt érdekel. Azért nem találok róla semmit mert viszonylag új terméknek mondható vagy az az oka, hogy nem annyira jó?

Mert az a helyzet, hogy ennél feljebb az M-Audio BX5 D2 van de arra azt írtátok, hogy nem igazán éri meg, akkor inkább egy Prodipe Pro 5 V2, és ezt logikusnak is találom.

Egyébként van olyan aki a felsorolt hangfalak közül rendelkezik valamelyikkel, vagy próbálta már? Természetesen nem az SHF80U-ra gondolok, hiszen arról nagyon sok információ van itt a fórumon, nem is kétlem, hogy egy jó kis hangfal.

Illetve ahogy látom a többivel ellentétben ennek az egyik fele passzív.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#26011) tibbike01 válasza dudika10 (#26006) üzenetére


tibbike01
őstag

Ne hülyéskedj már, hogy tv-zéshez, filmnézéshez pont egy pl általam ajánlott rendszer nem felelne meg?
Éppen ezért találták ki ezeket a házimozikat.
Biztos vagyok benne hogy nincs olyan szép hangja mint sok más hangfalnak itt a fórumon, de ez lehet nem is nagy baj, mivel a stúdió monitorokat nem arra találták ki hogy TV-re kötve filmeket nézzünk velük.
Különben meg kérdéses hogy egy monitort hangfalat hogyan köss a tv-re, lehet kell hozzá dac, átalakító stb.
Míg egy házimozit hdmi kábellel összekötve tökéletes hangot kapsz a tv-ből.

A véleményem az hogy aki tv-hez keres hangfalat az ne egy stúdió hangfalat válasszon amit ilyen-olyan módon próbál rákötni a tv-re.

(#26012) dudika10 válasza freelanced (#26010) üzenetére


dudika10
veterán

Most augusztusban mutatták be talán, nincs fél éves.

Csak magamat tudom ismételni:
Ha nincs helyed nagyobb dobozoknak (a 80-as modecomnak kb fele méretben a CR4, a CR3 még kisebb), és hajlandó vagy a névért plusz pénzt fizetni (mert fizetsz érte nem is keveset), akkor esetleg. De jó ár/érték arányúnak nem mondanám, bár komoly gond nincs vele, de nem biztos, hogy a témában újoncként hasonló világot keresel.

(#26009) freelanced:
Természetesen a környezet kialakítása hozzá tartozik a hangfalhoz, de sokszor nem is olyan nehéz elfogadható környezetet (nem jót, csak elfogadhatót) kialakítani, mint azt sokan gondolják, csak egy kis odafigyelés kell hozzá.
Viszont rossz környezetben is jó élményt el lehet érni kis pénzből is. :K

(#26011) tibbike01:
Ugyan áruld már el, hogy miért kéne más egy filmhez mint egy zenéhez? :U
Az általad ajánlott csillogó szarokat arra találták ki, hogy a tudatlan vásárlónak könnyen el lehessen adni, egy szakmai topikban hagyjuk már a marketinges kutyaszart könyörgöm.

Az "ilyen-olyan módon rákötés" pedig szabványoknak megfelelő módok egyikén történik. Egyszer összedugja az ember, és utána évekig használja anélkül hogy hozzányúlna. Természetesen meg kell kérdezni a megfelelő helyen, hogy milyen lehetősége van, mert minimális szakértelem szükséges ahhoz, hogy a megfelelő eszközöket válassza.

Idejön valaki kérdezni, hogy a témát rendesen körbejárja, erre butítjuk és azt mondjuk, hogy jó lesz neked a kommersz szar?!

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26013) PuMbA válasza tibbike01 (#26011) üzenetére


PuMbA
titán

"Míg egy házimozit hdmi kábellel összekötve tökéletes hangot kapsz a tv-ből."

Az a baj azzal a házimozival, hogy a harmad annyiba kerülő Genius 1250B-nek szebb hangja van :)

(#26014) Zoli133 válasza dudika10 (#26008) üzenetére


Zoli133
őstag

Sajnos ezzel egyet kell értenem, hiűba van itt az srh-940, champ-estül, Mostanában teljesen kihasználatlanan, egy kis 56-os modecom megy helyette.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#26015) ToniSoprano válasza dorika87 (#25987) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Veszel kb 4000 Ft-ért távirányítható hálózati dugaszt, és azzal ki be tudod kapcsolni a hangfalat,állólámpát stb.én is így használom az 1250b-t a TV-hez.

(#26016) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Szöget ütött a fejemben a hszeket és az összefoglalót olvasgatva hogy átváltok 2.1ről 2.0-ára.
Főleg metal-t hallgatok abból is a mélyebb hangzású dolgokat dübörgő lábdobok vastag gitárhangzás ilyesmi .
A körülmények egy nagyjából 2M*2,5M-es kis szoba és nagyjából 15CM-széles hangfalak amik elférnének az asztalon a falig mögötük max 15-20cm hely lenne.
Anyagi szempontból 30k lenne a max kb de ekkora helységben gondolom nem lenne szükség egy T-V Kübris-re vagy MC-SHF80-ra illetve elsem férnének igazán.
T-V Vertag-ra gondoltam árban is barátibb és pont el is férne.
Illetve ami még fel merült bennem tekintettel a nagyon kicsi szobára hangerőben elgendő lenne vajon egy T-V Vier, vagy egy Genius sp-hf 1250B?
Bár ha komoly lemaradásban vannak a vertag hoz képest hang minőségben akkor nem eröltetném a dolgot.
A hangkártya ami melletük lenne XFI Xtrem gamer.

(#26017) fhradm


fhradm
csendes tag

Modecom shf 120-ason elkezdtem tapasztalni random recsegést a jobb oldali hangszóróból.. Akkor is ha éppen nem ad ki hangot, néha elkezd egy ilyen recsegős hangot adni. (minden kábel a helyén rendesen bedugva, nem lett se leejtve semmi hasonló) Találkozott már valaki hasonlóval?

(#26018) dudika10 válasza Frogged (#26016) üzenetére


dudika10
veterán

Ilyen pici szobában jó eredményt elérni teljes mértékben lehetetlen. Vegyél egy 1250B-t és használd egészséggel.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26019) Zoluska válasza fhradm (#26017) üzenetére


Zoluska
tag

Router nincs a közelben? Nálam, és sok más embernél, annak az átköltöztetése megoldotta.

(#26020) freelanced


freelanced
addikt

Tőlük rendelt már valaki: bestmarkt ?
Mennyire megbízható? Főleg a garancia miatt kérdezem. Hiába a két év, ha megszűnik a cég vagy ilyesmi mire oda jutnék, hogy szükségem van a garanciára.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#26021) Pocok256


Pocok256
veterán

Tegnap volt szerencsém a vertagot és a 1250B t összehasonlítani. Vertag jobb, teltebb a hangja viszont hangerőben lemarad. Egyelőre úgy hozta a sors, hogy egy hoch és egy Genius 1250B nek leszek/vagyok a gazdája szóval akinek kell valami info majd róluk nyugodtan kereshetnek.

Tegnap még a Kürbist is meghallgattam na igen az már egy másik korosztályba játszik mint a genius és a vertag :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#26022) fhradm válasza Zoluska (#26019) üzenetére


fhradm
csendes tag

Hát egy terségben van, de elzárva egy szekrényben ráadásul a szoba másik végében, szóval nem hiszem, hogy ez lenne a gond. De fura mert nem folyamatosan van, hanem csak néha-néha de, hogy pontosan mikor azt nemtudom

(#26023) Zoluska válasza fhradm (#26022) üzenetére


Zoluska
tag

Akkor nem valószínű, hogy az lesz. Nézz körül esetleg, hogy más zavarhatja-e. Esetleg vidd át a hangfalat máshova, próbáld ki más forrással. Ha más forrással, és más környezetben is csinálja, akkor lehet a hangfalra gyanakodni.

[ Szerkesztve ]

(#26024) tibbike01 válasza dudika10 (#26012) üzenetére


tibbike01
őstag

1. Egy szóval sem mondtam, hogy jobb hangja lenne az olcsóbb házimoziknak mint pl egy 1250b-nek. (nekem is az van itthon, szeretem)
2. Igen a filmekhez, TV adásokhoz valamelyest másabb hangfal dukál. Egy érzékeny, kihegyezett stúdió monitor hangfal aminek az a célja hogy a hangokat lehető leghűebben adja vissza valamint stúdió munkák végzésére alkalmas, nem túl jó választás tv-hez, miközben kapcsolgatsz az m1-rtlklub-tv2..stb között.
3. Az a csillogó szar szerintem tökéletesen kielégít egy egyszerű felhasználót. A tv hangszórójától jobb.
4. A felhasználó szerintem rossz témába jött keresgélni...ugyanis ez egy Multimádiás/PC-s hangfalszettek topic. Van külön házimozi topic, ahol a tv hangjával foglalkoznak.
5. Itt amiket ajánlunk hangfalakat azokat egyiket sem azért tervezték vagy gyártották, hogy a tv-re dugjuk. Mindennek megvan a maga funkciója és helye.
6. A házimozik előnye még az hogy vannak hang szolgáltatások benne, amik kifejezetten filmekhez készültek (normalizálás, dolby dts, pro logicés társai) nem utolsó sorban távirányító és tv csatlakozás előkészítés.

Én szívesen ajánlom mindenkinek a microlabokat, modecomokat, 1250b-t...DE sok esetben gondolom úgy, hogy a felhasználó jobban jár ha vesz egy egyszerű házimozit ami kielégíti a kis család vágyait, és élnek boldogan.

U.i. a szüleimnek is van egy egyszerű LG házimozijuk és imádják. Nem szóltak még, hogy nem hallanak minden hangot úgy ahogy azt kellene.

[ Szerkesztve ]

(#26025) dudika10 válasza tibbike01 (#26024) üzenetére


dudika10
veterán

Egyáltalán nem értek ezzel egyet. Egyrészt amit itt "stúdiómonitornak" gúnyolunk, az olyan messze van ezen plecsnitől, mint ide Jeruzsálem, másrészt a valódi stúdiómonitorok tökéletesek filmnézésre is, tévedés, hogy azokat nem lehet a mindennapokban használni akár ilyen célokra.

Pont ugyan úgy elvárás a tiszta hangzás egy film esetén, mint egy zenében. Nincs szükség több basszusra, ha kellene, akkor a hangsáv több basszust tartalmazna. Nagyon kellemetlen, amikor a mélynyomóból dörmög Batman (kedvenc példám, mert egy Batman filmen minden 2.1-es vacak elbukik, komolyan, ha van a közeledben, próbáld ki), elveszi az ember kedvét a filmtől, és ez bizony komoly probléma rengeteg ilyen 2.1-es vacaknál.
De ezt, és minden más problémát már többen, többször leírtunk akár ebben a topikban is (a topik összefoglalója is foglalkozik a kérdéssel részben).

Az a csillogó szar valószínűleg kielégíti minden ember igényét (mert az emberek nem értenek ezen témához, ahogy én se értek a víz-gáz-fűtéshez és engem is át lehetne vágni egy rossz minőségű kazánnal), de az 1250B harmad áron jobban csinálja.
A hangzásrontó funkciókra igen kevés szükség van, rendes rendszerben nincs ilyesmire szükség (bár a normalizálás néha jól jöhet, de ez is csak azért van így, mert egyes emberek nem értenek a munkájukhoz, normális esetben nem volna rá szükség...).

A házimozi topik nem foglalkozik halandó emberek gondjaival. :N

Ez a kategorizálás marhaság. Nem attól lesz jó valami TV mellé, hogy ráírják, hogy házimozi, ahogy egy billentyűzet sem azért lesz jó játékra, mert ráírják, hogy gamer, és egy bor sem azért lesz jó desszertbor, mert ezt írják a címkéjére.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26026) tibbike01 válasza dudika10 (#26025) üzenetére


tibbike01
őstag

Az utolsó gondolatoddal egyet értek főleg a gamer részével.
De azért vannak irányok, elvek, tények...pl a wharfedale a mozi hangfalairól híres, míg egy infinity a zene hangfalairól.
És pc-s hangalat amihez jack dugó jár, meg aux-ként telefont köthetsz rá, annak már magát az áramkörét és a belső erősítőjét és másképp írják meg mint pl egy házimozinak.

Másik dolog:
Gondolom nem bluray lemezről néz mindenki filmet...True HD hanggal.
Azt tudjuk hogy a tv adások elég zavarosak, zajosak, valamint gyenge minőségűek. Amikor jönnek a reklámok hangosan üvöltenek, eközben a viasaton monoban megy egy régi vesternes film.
Ilyenkor hiába van nekem egy 40-ezres stúdió hangfalam, csak sajnálnám szegény hangfalat.

Ha úgy tenné fel valaki a kérdést hogy: én mindig csak 128 vagy az alatti bitratú youtubról letöltött zenéket hallgatok milyen hangfalat ajánlotok erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#26027) dudika10 válasza tibbike01 (#26026) üzenetére


dudika10
veterán

Ezekbe inkább ne menjünk bele, nem fogunk egyetérteni abban, hogy mire jó és mire nem egy wharfedale doboz, az erősítők lelki világához pedig úgy tippelem, hogy túl sokat nem konyítasz. :B

Nem megy tönkre attól a hangfal, hogy rossz minőségű hanganyagot játszol le rajta, nem kell sajnálni.
A rosszabb minőségű youtuberól letöltött felvételek is nagyságrendekkel jobban szólnak értelmes láncról, tehát én részemről tanácsolnám, hogy vegyen normális szettet. (Egyébként rosszabb formátumú de jó felvétel sokkal-sokkal jobb, mint egy veszteségmentes formátumban tárolt rossz felvétel. Engem sose érdekel, hogy milyen formátum, mekkora mintavételezési frekvencia és milyen kvantálás, mindig csak azt a kérdést teszem fel magamnak, hogy jól szól-e.)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26028) tibbike01 válasza dudika10 (#26027) üzenetére


tibbike01
őstag

Tényleg ne menjünk bele!
Más a véleményünk, ennyi.
Még jó hogy nem minden ember egyforma! :D

A felvételekről igazad van, de már elkanyarodtunk... :N

Egyébként értek én az erősítők lelki világához (tanultam is) csak már hozzászoktam hogy itt a fórumon szájbarágósan, primitíven kell leírni a dolgokat, hogy megértsék.

[ Szerkesztve ]

(#26029) eastone1


eastone1
senior tag

Sziasztok.
Van olyan modecom amire fejhallgatót is lehet dugni ill. Bluetooth?

(#26030) Francia91 válasza eastone1 (#26029) üzenetére


Francia91
veterán

Ami U-ra végződik, az mind támogat plusz adapterrel BT-t is (SHF-56U, SHF-80U, SHF-120U)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26031) trufa12 válasza trufa12 (#25988) üzenetére


trufa12
addikt

Mchf 32 egész jó volt ahhoz képest hogy mennyibe került meg amekkora volt.
56 u, is nagyon jól szól szerintem és olcsó.
ráadás valami oltári fül átvágós mély van rajta :) közép talán egyeseknek kevés lehet, magas szerintem van bőven és szép részletező az árához képest.

ez amit én vettem most 60 as is faja .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#26032) eastone1 válasza Francia91 (#26030) üzenetére


eastone1
senior tag

Fejhalgatót is lehet csatlakoztatni?
Mert a geniusokon nincs. Nem is értem. Már mindenki hangkártyát használ?

(#26033) Francia91 válasza eastone1 (#26032) üzenetére


Francia91
veterán

Nem, azt nem lehet rátenni.
Amúgy igen, egy ilyen kategóriájú hangfalhoz már nem árt egy normálisabb hangkártya, hogy kihozd belőle azt a hangzást, dinamikát, amit tud.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26034) eastone1


eastone1
senior tag

Behringer ms16 ról van tapasztalat?
Bár ha jól látom nem Bluetooth os.

(#26035) Francia91 válasza eastone1 (#26034) üzenetére


Francia91
veterán

Használd a keresőt! Azért találták ki! :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26036) eastone1 válasza Francia91 (#26035) üzenetére


eastone1
senior tag

Meglepő :DDD most veszem észre hogy ezt a kérdést már régebben is feltettem. :))

(#26037) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

A következő a dilemma: három pár doboz közül kéne választani. Vagy Genius 1250 (ezt hallgattam, tényleg nem rossz), Modecom SHF56U és T&V tök (kürbis). A második kettő mennyivel nyújt többet? Végül is a Genius is elég lenne, de ha lényegesen jobb valamelyik drágább, akkor azok közül választanék.
A katalógusadatokat átböngésztem, ha lenne valakinek tapasztalata akkor lennék csak boldog igazán. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26038) Pocok256 válasza pulutodurumo (#26037) üzenetére


Pocok256
veterán

Modecom ot még nem hallottam, de a másik kettőt igen. A kürbis teljesen más ligában játszik.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#26039) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valaki esetleg tudja: az Edifier R1600TIII és az R1700BT között mi a (van-e) különbség a BT-n kívül? Illetve az R1280T mennyire vállalható (tekintve, hogy árban jóval kedvezőbb)? Illetve mi a bánatért szálltak így el az árak, határozottan emlékszem, hogy nemrég még épphogy 100 EUR fölött volt az 1600, most meg 160 fölött van Amazonon, ebay meg még drágább...

Ja, és még valami: van-e olyan verzió, amibe a headsetet bele lehet applikálni? Az asztalon lenne a cucc, és praktikus lenne, ha a headsettel nem kéne a számítógép háta mögött bújkálni...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26040) gabber01


gabber01
addikt

Hello!

Zenére, filmre szeretnék vmi kisebb 2.0, 2.1-es rendszert laptophoz. Egy Creative X-Fi Surround Pro 5.1 USB-s hangkártyám van, melyen most egy Logi G51 lóg, de ahelyett kellene most vmi kompaktabb cucc, ráadásul zenére ez nem is az igazi. Többször láttam már hogy pl. ezt a Modecom MC-SHF80U-ot ajánlottátok, nagyjából ez a 40k-s körüli összeg is lenne a keret, de nem tudom ennek mekkora a mélytartománya, mert nekem fontosak a jó mélyek is. Ráadásul ezt hogyan rákötni a hangkarira? Mert ha jól látom ennek RCA csatlakozói vannak, de olyan meg az X-Fi-n nincs.
Más ajánlott szett esetleg?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#26041) Francia91 válasza gabber01 (#26040) üzenetére


Francia91
veterán

3,5 jack - RCA kabel, azt hiszem alapbol jar is az SHF-80U-hoz (legalabbis a 120U-hoz biztosan jar), de ha megsem, kb filleres tetel.

Szerk.: Most gyorsan ralestem arra a Creative cuccra, az osszes kepen latok RCA kimenetet is a cuccon. Vagy a Google rossz tipust adna ki?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26042) gabber01 válasza Francia91 (#26041) üzenetére


gabber01
addikt

Mekkora fail! :D Igazad van, tényleg van rajta, csak mivel sosem kellett használnom totál elfelejtettem. :D

Akkor viszont melyik lenne jobb? T-V Kürbis, Microlab S6C, vagy ez a Modecom? Esetleg valami használható 2.1-es? Vagy ezeknek is van elég mélye?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#26043) Francia91 válasza gabber01 (#26042) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem ModeCom 120U van, igy szemelyes tapasztalatot egyikrol sem tudok irni, mert a tobbit nem hallottam eloben. ModeCom 80U-rol es MicroLab Solo 6C-rol jokat irnak itt a topikban, keress ra esetleg a keresovel.

Ha zenet hallgatsz (meg mindenkeppen), akkor 2.1-et felejtsd el, de szerintem mas teruleten sem sok haszna van... Szerintem boven van annyi mely bennuk, ami egy normalis embernek eleg. De ha jozan esszel vegiggondolod a dolgot, azert 2 db 5,25"-os kozep - mely sugarzonak mar illene megfelelo basszust adnia :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26044) Shingen válasza zsocy (#26003) üzenetére


Shingen
addikt

:(((

風林火山

(#26045) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Szerintetek egy 1250 mivel hátsó reflexnyílásos, mekkora távolságra kellene elhelyezni a faltól, hogy a hangok szépen szóljanak?
csak mert régebben felmerült a 1250 Falra szerelése is, akkor nem írt erről senki!
THX

風林火山

(#26046) gabber01 válasza Francia91 (#26043) üzenetére


gabber01
addikt

Úgy érzem egyikkel sem nyúlok nagyon mellé.
De mi ez a 2.1 gyűlölet? Subnak is megvan a létjogosultsága. 13-16cm-es hangszórók nem igazán tudják a mélytartományt visszaadni., ahhoz fizikailag kicsik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#26047) Degeczi válasza gabber01 (#26046) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ott van az összefoglalóban: ezekben a 2.1-ekben nem "sub"-ok vannak, hanem egy hasonló árú 2.0-val egyező méretű, kis hangszóró puffogósra hangolva

(#26048) gabber01 válasza Degeczi (#26047) üzenetére


gabber01
addikt

Azt tudom, a legtöbben van egy hasonló 13-16os hangszóró, csak mondjuk nem mindegy, hogy csak 150Hz-ig van mondjuk felengedve és úgy hangolva az egész doboz hozzá, vagy 4-5kHz-ig. De a normálisabbakban azért nagyobb méretű sub van, bár azokat nem is ennyiért adják.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#26049) Francia91 válasza gabber01 (#26046) üzenetére


Francia91
veterán

Nincs itt gyuloletrol szo, csak egyszeruen zenere alkalmatlanok.
Tudod, van az a mondas: "Nem a mennyiseg, hanem a minoseg szamit."
Ez totalisan igaz a zeneben levo melyebb hangokra is. Meg egy kis fizika ismerete, es egybol rajossz a bokkenokre, amik az x.1-es rendszerekben vannak... Mindossze ennyit takar a "2.1 gyulolet" :D

Hallottam zenet 100 ezres 5.1-es hangrendszeren is (2.1-kent mukodott), de koze nem volt ahhoz, amit a 42 ezres ModeCom 120U-n hallgatsz. Sokkal szebbek a melyek (szerintem mennyisegre is bosegesek, a basszus poti felallasban van hasznalva), a hangszerek hangzasarol nem is beszelve. Egyszeruen zenere 2.0 valo, es kesz. En pl filmezni is 2.0-n filmezek, miota a vilagomat tudom, es semmi bajom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26050) Degeczi válasza gabber01 (#26048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Erről van szó - és meg is válaszoltad magadnak, miért esnek ki...
(ugyanabban az árkategóriában gyakorlatilag mindig jobb a 2.0. Egy jó 2.1 sokkal drágább)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.