Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) contaxg válasza BLOODSHOT (#9000) üzenetére


contaxg
veterán

Az M-Audio hátsóreflexnyílása nem túl szerencsés egy falra tolt asztalnál. Kb. 1m kellene a faltól, hogy ne döngjön, ami sok helyen nem megvalósítható. Az Audioengine elején az pici rés a reflexnyílás. Ez tuti nem fog döngeni. Én főleg akusztikus zenén hallgatom és arra nagyon jó!

Ma egyébként játszottam egy kicsit.
A nyílás elé tartottam kb. 20cm-re egy égő öngyújtót és simán elfújta a lángot! :)

Még annyit, hogy az M-Audio hangszórókábel csatlakoztatása műanyag pattintós, beszorítós valami. Ezzel szemben az Audioengine fém csatlakozója, csavaros szorítója sokkal komolyabb. De szerintem ez az egész cuccra érvényes.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9002) BLOODSHOT válasza contaxg (#9001) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Lehet meggyőztél ezzel kapcsolatban.

Gondolom bünteti hangzásban a Soundsticks-et?!
Igazából nekem csak zenét hallatni kell, én erre a zeneminőség kérdésre elég haklis vagyok.
Filmet nem szoktam a gépen nézni, retusálás mellé kell zenéthallgatni. Játszani sem játszom a gépen.

Mind a magas, közép és mély jobb mint egy soundsticks? Árban ugyan annyi, csak azért:)

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9003) dudika10 válasza BLOODSHOT (#9002) üzenetére


dudika10
veterán

Vázolnék egy kicsit más alternatívát.
Sound Art W2 hivox tuninggal kb 45k körül van újonnan és 30k körül beszerezhető a használt piacon. Ehhez még egy használt, pár wattos sztereo erősítő kell, esetleg ha van valami ismerősöd aki tud építeni akkor egy 2*10W-os A osztályú erősítő építésére fel kell kérni. Ez így használt cuccokkal 60k-ból megvan (ha veszel hozzá egy 30k körüli erősítőt) és hangminőség terén össze se hasonlítható az itt említettekkel.
Persze ez a hangminőségre kihegyezett alternatíva.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9004) BLOODSHOT válasza dudika10 (#9003) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Szia!

Köszi, de nekem fontos lenne hogy kompakt legyen. Szóval nem szeretnék külön erősítőket stb. A lehető legjobb 2.1/2.0 át keresem, ami nem 100.000 forint :)
De azért köszi! :R :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9005) dudika10 válasza BLOODSHOT (#9004) üzenetére


dudika10
veterán

100k-ig elég sok lehetőség van, csak ne a divatmárkákat nézegesd, mert azok amellett, hogy túlárazottak még rosszul is szólnak. :)

Alesis-nek és Behringernek is van hasonlója mint az Audio Engine. Van egy pár KRK aprón 95k-ért, és még jó pár lehetőség.
De ha a hangminőség az elsődleges szempont akkor külön erősítős rendszer után kell nézni. :)
Persze, értem én, hogy van sok más nézőpont is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9006) BLOODSHOT válasza dudika10 (#9005) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nyilván ha valami baromijó zenehallgatós rendszert vennék, akkor nem ez az ársáv lenne amiben gondolkoznék. Szimplán egy jó minőségű, asztali hangszóró páros kell amin szépen szólnak a zenék. ennyi : :D

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9007) contaxg válasza BLOODSHOT (#9006) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem nagyon jó és sokáig hallgatható hangja van. Most is reneszánsz hangszeres muzsika szól rajta és nagyon kellemes. Merre vagy napközben? Érdemes lenne meghallgatnod!

Üdv,

r:)

p.s.

Nálam jól mutat a Macbook mellett.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9008) BLOODSHOT válasza contaxg (#9007) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Meghallgatnám szívessen. Hol tudom? :)

Nekem az iMac mellett kellene jól mutatnia. :D

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9009) contaxg válasza BLOODSHOT (#9008) üzenetére


contaxg
veterán

Ha nem vagy messze Óbudától akár el is ugorhatok, de szívesen látlak napközben szerény hajlékunkban. Most vett egy kedves fiatalember egy HRT II-est és nagyon tetszett neki a dobozok hangja. L'Arpeggiata, Felix Da Housecat és Roy Haynes Quartett volt a repertoáron. Mindegyiken nagyon jól muzsikált!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9010) BLOODSHOT válasza contaxg (#9009) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszönöm szépen!

Írok majd ha ott leszek h vegyek. Egy biztos, utánanézegettem most és hát mindenki agyondícséri.:)

Fából van a külseje, ha jól láttam!?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9011) contaxg válasza BLOODSHOT (#9010) üzenetére


contaxg
veterán

Nem hiszem, hogy ez fa lenne, ez jobb. Valami roppant merev anyag, amiből a stúdió monitorok is készülnek. Semmi rezonanciája nincs a doboznak. Ha megkopogtatom alig hallatszik valami és még egy pici plusz, gyönyörű fénye van a festésnek!

Kár hogy nem találkozunk! Megbeszélhettük volna, hogy miért halt ki a Quark Xpress! ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9012) dudika10 válasza contaxg (#9011) üzenetére


dudika10
veterán

MDF lap a 19mm-es fajtából, jó is lenne egybe alumínium ház. ;]
A tápja külön van egyébként? Mert az az 1,6 + 1,4 kg még mindig viccesnek hat nekem picit.
Első, hosszúkás bassreflex nyílás hátránya, hogy nehéz betömni. :D

Csak azt tudnám, hogy miért nem dönti meg senki a hangszórót. Illetve meg van döntve pl a Creative T20 és az M-audio AV20, ami jó, mert ha az asztalon van akkor sehogy se lesz fül magasságban a magas sugárzó és ha megdöntik az egész házat akkor az irányítottság problémáját ki lehet küszöbölni...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9013) BLOODSHOT válasza contaxg (#9011) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Amikor nem szól semmi zene, akkor nem sistereg? Semmilyen hangot nem ad?

Néztem videóket és mivel hátul van a hangerőszabályzó, ezért általában a felére állítáják és a billentyűzettel állítják a hangerőt.

Tehát nem sistereg?:)

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9014) contaxg válasza dudika10 (#9012) üzenetére


contaxg
veterán

Külső tápos szerencsére.
Ha valaki egy kicsit is nyitott a jó hangra, az hamar rá érez az izére. Viszont nagyon nem mindegy miről kapja a jelet. A külső hangkari nélkül nem lehet kihozni a maximumot belőle.

A gyári leírás szerint "wood" de egy darab illesztés nincs rajta. Olyan mintha egy tömör valamiből lenne elkészítve. Kimondottan jó nézni, de hallgatni még jobb!

Kevlár hangszórók vannak benne. Ezekhez türelem kell, mert elég sokáig szoktak bejáratodni, de már gyári állapotában is elég meggyőző. Kíváncsi leszek, hogy fog szólni pár hét múlva. Már ha el nem viszik addig... ;)

Nem sistereg. Semmi hangja nincs.
Nálam egy külső hangkariról megy a jel a dobozba és nem állítgatom a hangerőt a progiban. Ha digitálisan állítod a hangerőt ugrik a bithelyes lejátszás, ami azért nem túl jó (info by Apple). Én külünben nem szoktam sűrűn hangerőt állítani.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9015) BLOODSHOT válasza contaxg (#9014) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Elég meggyőző nekem. Gondolom ehhez képest a soundsticks tudása vicc!?
iMac-en használnám, abban nemtudom milyen hangkártya van.
Egyébként a gyári kábelek amiket adnak hozzá jók vagy érdemes cserélni? :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9016) contaxg válasza BLOODSHOT (#9015) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem a Macbook-on csak fejhallgató kimenet van. Azt tovább erősíteni egy aktív dobozzal nem túl szerencsés. Egy külső hangkártya sokkal jobb hangot ad!

A gyári kábelek teljesen megfelelnek a célnak.
Találtam egy német oldalon számítógép hangszóró tesztet. Klikk ide

Megnéztem a fotóidat még az este. Látom, a glamour a szíved csücske és elég jó vagy benne! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9017) BLOODSHOT válasza contaxg (#9016) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

:) Köszi.

Milyen külső hangkártyát érdemes venni ehhez az iMac mellé, hogy a lehető legjobban szóljon?
Eléggé meggyőztél vele, szerintem a jövő hónapba be is ruházok egy feketére.
Néztem, hogy lehet hozzá kapni ilyen emelőt (?) [link]

Ennek van értelme?
:R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9018) superecneB


superecneB
őstag

Erről esetleg van valami tapasztalat/vélemény? Illetve az lenne a kérdésem még, hogy ez hogyan csatlakozik a PChez?

[ Szerkesztve ]

(#9019) contaxg válasza BLOODSHOT (#9017) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam van ilyen fekete emelő és szerintem szükséges hozzá.
Hangkártyát a saját importomból használok (most éppen a pirosat). Ezekkel demózik az Audioengine a kiállításokon.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9020) superecneB válasza superecneB (#9018) üzenetére


superecneB
őstag

Egész pontosan innen szerintetek melyik hangfal a legjobb vétel 2.0/2.1? 50% kedvezményem van ide és körülbelül 10k körül szeretnék szánni rá, de ha azt mondjátok az 523-as megéri a +pénzt akkor hajlok rá.

(#9021) contaxg válasza superecneB (#9020) üzenetére


contaxg
veterán

5000Ft-ért megkapod a Z313-at?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9022) magedla válasza magedla (#8994) üzenetére


magedla
tag

Digitális kábel kérdésben lenne javaslatotok?

(#8994) magedla

True victory is victory over oneself

(#9023) benvolio válasza magedla (#9022) üzenetére


benvolio
őstag

pl. ez.

(#9024) contaxg válasza magedla (#9022) üzenetére


contaxg
veterán

Lehet, hogy inkább optikait. Bár a koax sok esetben jobban szól.
Azért lenne jobb az optikai, mert a számítógéptől így galvanikusan le lenne választva a dobozod. Ennek több előnye is lehet. Nem megy át a PC elektronikának, tápnak a "zaja" az optikán ill. esetleges földhurok sem tud így kialakulni.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9025) BLOODSHOT válasza contaxg (#9019) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ahha!

Szóval ezzel lehet csinálni egy kis mini highend szettet a géped köré?:)

Ezt viszont mindenképp meghallgatom majd!

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9026) contaxg válasza BLOODSHOT (#9025) üzenetére


contaxg
veterán

OK! Keress meg priviben ha gondolod! Szívesen segítek összehozni egy meghallgatást!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9027) superecneB válasza contaxg (#9021) üzenetére


superecneB
őstag

Igen és 13000 ért az 523-at ezért estem gondolkozóba csak hát majd egy Dell D630hoz kell filmre zenére főként nem tudom megéri e komolyabbat venni hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#9028) magedla válasza contaxg (#9024) üzenetére


magedla
tag

@benvolio és contaxg:

Köszönöm a gyors válaszokat!
Így már kezdek tisztába lenni az árakkal és az előnyökkel! :R

True victory is victory over oneself

(#9029) bodo753


bodo753
tag

Üdv mindnekinek!

Az lenne a kérdésem hogy mi a véleményetek a philips spa 5300 hangszórójáról?
A másik kérdésem pedig hogy alaplapi hangkártyát használok,és lenne-e hallható különbség egy minőségibb(max 15k-s)hangkártyával?
És ha valaki tud megköszönném neki ha ajánlana egyet.

(#9030) dudika10 válasza bodo753 (#9029) üzenetére


dudika10
veterán

Mennyit szánnál az egészre?
Inkább egy normális sztereo hangfalat ajánlanék. Hangkártyát is ajánlok szívesen amit közölsz egy keretet. :)
De fontos még, hogy mekkora szobába lesz, milyen zenét hallgatsz, film és játék is fontos-e, hogy tudod elhelyezni és a többi. Minél több mindent írsz annál könnyebb ajánlani.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9031) bodo753 válasza dudika10 (#9030) üzenetére


bodo753
tag

A szobám viszonylag kicsi,elhelyezni csak az asztalon tudnám,most éppen egy [ilyet használok],a hangzása(némi beállítások után)egész az elviselhető lett,de sokat vesztett az erejéből(alap win7-es driver,a gigásat inkább le is töröltem,és a mélyhangkiemelésnél 175hz-en 21 dB-tadtam neki,így szerintem szépen szól,csak majdnem maxon van).
Ez a philips meg szerintem jó,és a kinézet is fontos.Sokkal erőssebb sztereót meg nem találok 14-ért,ez meg névlegesen 50 wattos.
Tulajdonképpen minden zenére kellene,mart amit én nem hallgatok,azt hallgatja a nővérem :) ,továbbá játékra és filmre is.
A hangkártyára pedig odaírtam hogy max 15 ezer,de fogalmam sincs hogy mi a különbség az alaplapi és egy ilyen között.
Mellékesen családi házban élek és egy nem botfülü gitáros is mondta hogy nagyon jó a szoba akusztikálya :)

[ Szerkesztve ]

(#9032) dudika10 válasza bodo753 (#9031) üzenetére


dudika10
veterán

Azért kérdeztem, hogy összesen mennyit szánsz rá mert az 50-50%-os elosztás a hangszóró-hangkártya közt nem feltétlenül ideális.
Egy Asus Xonar DG pl már 7k körül megvan és jobb mint az alaplapid. 5.1-et támogatja és van egy onboard kis fejhallgató erősítője így ha valamerre tovább akarnál lépni akkor se kell kidobni, mert belépő kategóriában megállja a helyét. Így marad 22k kb hangszóróra amiből meg már könnyebb választani.
Egy Genius 1255A is megfelelő lehet, az egy Xonar DG-vel megvan 20k alatt. Sztereo, nem lesz nagyon erős basszusa, de ahhoz képest amit most használsz ég és föld. A 22k körüli Edifierek se annyival jobbak amennyivel drágábbak. A genius az összeszerelésen és az alkatrészeken spórol, olcsó konstrukció, viszont nagyon jó hangzás ahhoz képest, hogy milyen árkategóriát képvisel. Ha jó boltból veszed akkor 1 évig áll a magyar szerviz a rendelkezésedre mint garanciális háttér.
Ha mindenképp kell az erősebb basszus akkor pedig az Edifier lesz a barátod, de akkor mélyebben zsebbe kell nyúlni. Van neki sztereo rendszere is, R1600 néven fut és a nevem alá kattintva olvashatsz róla. :)

Remélem segít valamennyire a hozzászólásom.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9033) bodo753 válasza dudika10 (#9032) üzenetére


bodo753
tag

Akkor egy Asus Xonar DG-t fogok venni hangkárty gyanánt.
Az R1600-nál tetszett hogy egy perc után zoknit tömtél bele :D
Véleményem szerint maradok a philipsnél,max ha nem tetszik legalább tapasztalatot nyerek vele,és úgyse volt még 2.1-em,szóval a kíváncsiág is hajt :U
Köszönöm a segítséget :)

(#9034) superecneB


superecneB
őstag

Mi a véleményetek a Logitech hátrafele is szóló hangszóróiról?

(#9035) BLOODSHOT válasza contaxg (#9026) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Oké!

köszi mégegyszer a javaslatot! :) :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9036) superecneB


superecneB
őstag

Hello!
Mit javasolnátok?

Logitech Z-523 - 13000ft körül
Logitech Z-323 - 6600ft körül
Logitech Z-313 - 5200ft körül
Logitech Z-520 - 13000ft körül

Bár külföldi oldalak szerint ezek a hangfalak egy kalap sz*rok ezek a hangfalak :/ Egyedül a garanciális ügyintézés miatt szimpatikus a Logitech.

A Genius 1255A nagyon szimpi, de a dizájnja nagyon elüt az itteni dolgoktol sajna a 2000A-t már sehol nem kapni esetleg van még ilyen "letakart" hangszórós változata a Geniusnak vagy más márkának ilyen tizen-ezer forint körül?

Azt fontosnak tartom megemlíteni, hogy jelenleg egy Logitech X-540-em van aminek elégedett vagyok a hangjával (tehát abszolúte nem vagyok egy audiofil fajta)

[ Szerkesztve ]

(#9037) dudika10 válasza superecneB (#9036) üzenetére


dudika10
veterán

Az edifier R1600T picit drágább, de igényes darab, egyáltalán nem rossz, nevem alatt olvashatsz róla.

Z323 szerintem annyit megér, az átlag felhasználók igénye felett van az is jóval. :)
Kisebbet és nagyobbat hanyagolnám. Az x540-hez képest kevesebb basszusuk lesz. Mert a logitech erre mozdult el (megjegyzem szerencsére).

Alternatíva, amiről szintén olvashatsz a nevem alatt (az Edifier mellett) a Creative T20 is, ez is 15k körül van.

bodo753: gondolom a kinézet elég erős befolyásol tényező volt. Legfeljebb tanulópénz lesz ha nem jön be annyira. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9038) dudika10 válasza superecneB (#9036) üzenetére


dudika10
veterán

Illetve most nézem, hogy aprón van egy Edifier HCS2330 19k-ért.
Maga a forgalmazó az eladó. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9039) superecneB válasza dudika10 (#9037) üzenetére


superecneB
őstag

Az X-540hez képest csalódnék ha a Z-323 at venném? (feles basszuson használom az 540-est)
Az az érzésem, hogy 6600ft-ért talán jobb vétel mint 15000ft ért a T20 (nagyon szimpatikus pedig, sőt ez az ami kinézetre a legjobban tetszik, ha megéri a +9000ft-ot ezt venném ugyanis kb. 15k nálam a lélektani határ jelenleg), vagy akár a Geniusnál is mivel olcsóbb, az Edifier a teszed alapján nem szól annyival jobban hogy mondjuk a 6600ft-os Z-323at kiüsse. Jól látom a helyzetet?
Ha esetleg nyaralóba a teraszra ki akarom rakni valamelyiket, melyiket ajánlanád?

(#9040) dudika10 válasza superecneB (#9039) üzenetére


dudika10
veterán

Ilyen téren nem úgy megy, hogy kétszer annyit fizetsz akkor kétszer jobb rendszert kapsz. :)

T20 egészen más kategória mint a z323 vagy az x540.
Nincs kiemelt basszus, cserébe sokkal zeneibb. Ha nem dnb-t vagy hasonló stílusokat hallgatsz akkor nincs szükség a kiemelt basszusra. Én pl nagyon szerettem a T20-am.
Hogy melyikben csalódnál? Ezt sajnos nem tudom megmondani, valószínűleg egyikben sem.
Az Edifier mérete és teljesítménye nálam nem jön ki, de nem is jöhet, mert nem olyanok a körülmények, ha messzebb raknád őket magadtól vagy nappaliba pl akkor oda már kevés lenne a T20, azt kifejezetten közel térre ajánlanám inkább.

Ha az 1255A-t nem nézzük akkor megéri 6600-ért a z323.

'Elég sok a változó a függvényben', dönteni nem tudok helyetted, olvasgass picit aztán szánd el magad valamelyikre. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9041) superecneB válasza dudika10 (#9040) üzenetére


superecneB
őstag

Hálás köszönet a kifejtésért :R

Esetleg Genius fronton a 1255A-n kívül van valami hasonló (akár valamivel drágábban is)? (Rendkívül elütne a bútoraimtól. Ha le lenne takarva a 2000-es szériához hasonlóan a membrán akkor tökéletes lenne és nem is gondolkoznék rajta)

(#9042) dudika10 válasza superecneB (#9041) üzenetére


dudika10
veterán

:(

Ha lenne valami normális kinézetű darab akkor lenne nekem is itthon belőle 1 valószínűleg. :)

Az 1800A van még hasonló teljesítménnyel, de ez jelentősen rosszabb szerintem. Azonban még így se rossz vétel az áráért.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9043) superecneB válasza dudika10 (#9042) üzenetére


superecneB
őstag

Aprón esetleg tudsz ajánlani valamit a 2.1-es Edifieren kívül (az nekem kicsit drága :B )?
Pl.: láttam egy Z-3as Logit nem tudom az mennyire jó a T20hoz képest pl? Ez a kis Creative T20 nagyon kellemes mind dizájnra mind minőségre ahogy olvasom! Laptop mellé talán még jobb választás is mint a többi...

[ Szerkesztve ]

(#9044) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Passzív hangfalakkal is 'foglalkoztok', vagy csak aktívval?

Gondolkozom, hogy lehet kellene valami, csak még elég bizonytalan a dolog.
Gondolom ugyan annyi pénzből passzívnak jobb hangja, van, mint aktívnak. Am i right?

Audioengine a2 -ről olvastam jókat, ez után kezdtem el hangfalakat nézegetni. Csak aztán jött, hogy van végfokom, lehet, hogy passzív jobb lenne. Persze itt meg jön a kérdés, hogy jó-e hozzá az erősítő, jó-e a kábelezés és hasonlók, szóval az aktív meg kényelmesebb megoldás lenne. :U

Szóval tudnátok ajánlani valamit (valamiket) 50ezerig kategóriában és valamit 100-ig kategóriában?
Ha használt, az előny és álló hangfalakat egyelőre kizárnám.

/Még csak tájékozódom, valószínűleg nyár környékén veszek.../

(#9045) dudika10 válasza superecneB (#9043) üzenetére


dudika10
veterán

Mostanában nem nagyon láttam érdekes dolgokat aprón.
Z3-as logi sem olyan rossz a T20 előtt az is volt még valamikor régen.
Ezt azért érdemes elolvasni. ;)

Laptop mellé a T20 simán jó választás, de neki is megvannak a korlátjai, ahogy ebben a kategóriában mindennek. Mindenképpen nagyobbacska kompromisszumot kell kötni, csak kérdés, hogy miben. :)
Ha inkább hangszeres zenéket hallgatsz akkor nem rossz választás a T20, de arról írtam már elég sokat szerintem, keresővel megtalálod.

Döntsd el mi a legfontosabb és miben vagy a leginkább kompromisszumra hajló és úgy válassz. Én túl sok újat már nem tudok írni. :N

bigmasterg: az inkább a hifi-s topik, az sincs messze.
50k alatt ami után vágyakozom az a Sound Art W2 hivox tuninggal. Újonnan 48k de néha 35k környékén be lehet szerezni használtan. Nagyon korrekt hangfal szerintem, a tuning meg csodákat művel a hangjával. 100-150k-ig megállja úgy a helyét szerintem. :K
100k-ig már sok van, azt majd a hifis topikban megbeszélitek(/jük).
Az erősítő típust mindenképpen írd oda.
Aktívból meg stúdió monitorok vannak, de azok inkább 100k környékén.
De mivelhogy ott a K1000 ezért én biztos, hogy passzívban gondolkodnék egy olyan erősítővel ami a K1000-et is maradéktalanul kiszolgálja. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9046) Lack999


Lack999
tag

Arctic Sound S361 2.1 rendszerről kinek mi a véleménye?
Külföldi tesztek szerint ár-érték aránya igen jó.
Jók a magasai-közepei a mélye egy kicsit gyengébb, fadobozos.

Itthon kb 15000 Ft

INFO

[ Szerkesztve ]

(#9047) bodo753 válasza dudika10 (#9037) üzenetére


bodo753
tag

Igen a kinézet is befolyásol,de inkább azt néztem hogy van egy erős sub-ja,és a staletiek sem gyengék.Mondjuk az más kérdés hogy ez hangzásban lehet teljesen mást fog mutattni mint ahogy elképzelem,de mivel még nem hallottam ezért még nem is tudhatom.
Viszont ha tudsz mondani valami hasonló 2.1-et 14-ért akkor lehet rád fogok hallgatni.

(#9048) MasterMind


MasterMind
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni :)
Lassan megunom a jó öreg Logitech X-230-asom, és szeretnék valami valódi megoldást nagyságrendileg úgy 100e-ig, de nem hatódom meg, ha valamivel többet kell kifizetni. Nem nagyon vagyok jártas a hangtechnikában, egyelőre fogalmam sincs, hogy 2.0-át vagy 2.1-et, vagy akár mást, de remélem ti megmondjátok... :D

(#9049) dudika10 válasza bodo753 (#9047) üzenetére


dudika10
veterán

14-ért nem tudok, de múltkor írtam, hogy van 19k-ért aprón egy Edifier 2.1, ha még megvan arra biztos lecsapnék, bele is fér a keretedbe hangkártyával együtt. ;)

MasterMind: akkor most írj nekünk szépen egy kisregényt mindenről.

Szoba, milyen, hogy tudod elrendezni ... nagyon fontos.

Szokások: zene, ha igen mi? Játék játszik? Filmet is nézegetsz? Mi a fontossági sorrend?
Itt már a sorrend annyira nem fontos, inkább az, hogy milyen zenéket hallgatsz és milyen hangzás áll közel a szívedhez? Bár ha az x230 volt eddig a legkomolyabb rendszered akkor halvány gőzöd sincs, hogy mit szeretnél a legjobban, de ha pl dnb-t vagy hasonlót hallgatsz akkor valószínűsíthető, hogy az erőteljes basszust szereted.

És még egy nagyon fontos dolog: az egész lánc. Nem csak hangszóróból áll egy rendszer. Ugyan úgy kell elé hangkártya is. Alaplapiról hajtani egy komoly rendszert olyan mint egy ferrari fűnyírómotorral, szép-szép, de minek? :)

Használt cuccoktól elzárkózol-e?

Így elsőre két irányt ajánlanék:
Polchangfalak (például a Sound Art W2 hivox tuninggal 48k újonnan) + erősítő (valami használt sztereo erősítő, 20-50k) és alá minimum egy hangkártya (minimum asus Xonar DS 10k-ért). Ez így komponensektől függően 100k-tól a csillagos égig elmehet, ezt a hifi topikban kellene megbeszélni, mert ott vannak ennek a szakértői.

Másik: stúdiómonitorok (és multimédia hangfalak) és alájuk egy hangkártya. Ez kategóriától függően 40k-tól felfelé.

X230-hoz képest mindegyik éles váltás lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9050) kiss_gee


kiss_gee
csendes tag

Hali!

2.0 vagy vagy 2.1 hangrendszert keresnék nagyon max 30k-ért!
Zenehallgatásra (DnB, dubstep, hip-hop) és filmnézésre is használnám.
Kb 2m-ről hallgatnám és egy laptop hajtaná!
Előző hozzászólásokban láttam h vkinek ajánlanak hangkártyát is, sztetek nekem is megérné befektetni egy külső hangkarira? Ha igen ajánlhatnátok azt is egyet;)
Az egészre lenne 30k a keret!

A segítséget köszönöm szépen előre is!

Üdv, Kiss_gee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.