Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Attila0 válasza Attila0 (#38000) üzenetére


Attila0
őstag

Illetve később laptopról filmek lejátszására. És tudom hogy arra jobb az 5.1, csak valahogy még sincs rá igényem!

(#38002) mekker válasza alphamooncam (#37999) üzenetére


mekker
őstag

Engem érdekelne ez a Fiio dac. Ha optikán kiviszem neki a jelet, akkor továbbra is lehet távirányítóval szabályozni a hangerőt, ugye?
Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy ezek a 10-20 ezres külső DAC-k hogyan viszonyulnak egy Xonar DX-hez képest? Tudom, hogy egy hangkártya több mindent tud, itt a hangminőségre gondolok. Talán a PC zaját is kevésbé szedné fel, bár ez eddig sem igazán volt zavaró.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38003) Degeczi válasza mekker (#38002) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen nem, mert a digitális kimenetre a TV csatorna eredeti hangsávja kerül, bármilyen módosítás nélkül - így a TV hangerószabályozása sem hat rá (rossz is lenne, gondolj csak bele: ennek a kimenetnek a célja, h házimozi erősítőt köss rá - miközben a TV saját hangerejét teljesen letekered, hiszen nem akarod, h a TV hangszórói is szóljanak...)

Általában vmivel jobb tud lenni a külső DAC egy hasonló árú hangkártyánál, mert a hangkártyán jóval több egyéb alkatrészt is megfizetsz. De durva különbség itt már nem jellemző.

(#38004) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok!

Laikusként belevágtam az itt ajánlottak alapján Pc-hez Asus Xonar D1 hanghártyához egy Thonet & Vander Kürbis Bt hangfalszett megvásárlásába, amit meg is kaptam, ki is próbáltam ....el vagyok a hangjától ájulva:)

A hangfalat próbaképpen megnéztem tv-n mivel itt írta valaki hogy nagyon szépen szól igaz fejhallgató kimenetről csatlakozik.
Amennyire időm engedte olvasgattam a fórumot és így találtam a bejegyzést ahol ajánlották az alábbi Dac-okat:
FiiO D03K Taishan és D07 DAC-ot + Microlab Solo 6c hangfalpárt.

Az lenne a kérdésem, hogy a Microlab Solo 6c helyett tudnátok -e olyat ajánlani ami Bt csatlakozással rendelkezik, vagy nincs ebben a kategróiában és maradjak a Solo 6c-nél?
Másik kérdés melyik Dac-ot vegyem a tv-hez (lg 42la660) d03k vagy D07?
Esetleg valamilyen egyéb javaslat van valakinek?
Annyihoz ragaszkodnék, hogy a tv-s hangfal távirányítós legyen a hangerő változtatás miatt opcióként Bt csatlakozással.
Keret amit maximum szánnék rá max 50-60.000 Ft
Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#38005) thornadoj válasza geri1111 (#38004) üzenetére


thornadoj
aktív tag

A microlab teljesen jó választás lesz, és mivel két bemenete van, így például egy ilyennel meg is tudod oldani a bluetooth csatlakozását is. A daccok kötül én csak a D03K-t ismerem, de nem hiszem hogy egetverő különbég lenne a kettő ill. a xonar D1 között. Viszont valószínűleg nem is hozza ki a maximumot a solo 6C-ből.

(#38006) nexus6


nexus6
aktív tag

nem tudja valaki, hogy egy creative t20-at hol lehet meghallgatni budapesten?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#38007) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Jajjj már, hát senki nem bír válaszolni (#38006) nexus6-nak? :( Mi ez az antiszociális érzéketlenség?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#38008) newmoonlight válasza nexus6 (#38006) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Nem. :N

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#38009) nexus6 válasza newmoonlight (#38008) üzenetére


nexus6
aktív tag

köszi, semmi gond... még sokat jár az agyam melyik kis hangfallal járok a legjobban. néztem a z623-at meg a t20-at. meg néztem még aktív hangfalakat is, azok kicsit drágábbak de minőségben sokkal jobbak. a hit-be szeretnék egyszer eljutni...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#38010) newmoonlight válasza nexus6 (#38009) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hoppili, a z623-mal máris ugrottunk egy árkategóriát az eredeti t20-hoz képest. Ha belefér még egy ilyen (ló)ugrás akkor hallgass meg mondjuk egy Mackie MR5-öst, amitől már tényleg csak egy tyúklépésnyire van az MR6-os. Ha viszont idáig eljutsz agyban, akkor tényleg vétek lenne nem az MR8-ast elhozni. Nem ironizálok. Megtörtént eset. (Az enyém... :U )

Ha viszont mégis maradsz a t20-as ársávjában, akkor (még az üzletben!) hallgass meg egy Thonet & Vander Grub-ot is: Nekem is volt, tetszett is, csak a PC kikapcsolt állapotában volt egy percenként jelentkező (lassú őrületbe kergető) "dübbenése". Ha viszont a hangfalat kapcsoltam ki, 50Hz-en úgy búgott, mint egy szerelmes öszvér... :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#38011) llacee válasza nexus6 (#38009) üzenetére


llacee
őstag

Bose-t tudsz hallgatni par boltban

(#38012) Ferdzsoo válasza PuMbA (#37957) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tegnap megjöttek az állványok, szépen belőttem a monitorokat a hallgatási pozícióba, illetve a mélyládát is. Annak ellenére hogy a szoba akusztikája igen gyatra, olyan hangzást sikerült elérnem a hallgatási pozícióban hogy aztak... mintha egy másik rendszer lenne.
Rengeteget számít hogy fülmagasságba kerültek a monitorok és hogy a mélyládát is végigmásztam a földön.
Bár ahogy felállok és elmegyek a szoba más pontjára összeomlik az egész, de ahol hallgatom ott nagyonjó lett...
Nem gondoltam volna hogy ennyit számít az állvány...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38013) PuMbA válasza Ferdzsoo (#38012) üzenetére


PuMbA
titán

Király :K Igen, amíg nincs rendben az akusztika és az elhelyezés addig nem hallod a hangfal teljes tudását és felesleges a hangrendszer komponenseket még jobbra cserélni. A hallgatási pozíciód mögötti részen mi van Nálad? A faltól mennyire vannak az állványok? Két hangfal között mekkora a távolság?

[ Szerkesztve ]

(#38014) Ferdzsoo válasza PuMbA (#38013) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A hallgatási pozíció mögött sima festett egyenes falfelület midnen nélkül, ez is szörnyű tisztában vagyok vele, valami ki lesz találva, a falhoz közel vannak az állványok, épp annyira hogy a kábelek a monitorokból szépen elférjenek ne törjenek meg de ennyi. Konkrétan 5-10cm-re van a faltól. A két hangfal közötti távolságom viszont elég jó kb. 3,5 méter.
A legfőbb baj hogy ez egy téglalap szoba és a falakon nincsen SEMMI! De sehol. Nah ez rémálom. :DDD
De rajta leszek az ügyön...

Igen, jónak érzem, kb. egy fél méterrel tudnám összébhozni őket, 3m-re.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38015) PuMbA válasza Ferdzsoo (#38014) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor készülhetsz a következő nagy ugrásra, mert amint a mögötted levő falat "megcsinálod" megint bődületes javulást fogsz kapni, ez legyen a következő lépés :) Nekem egy sok polcból álló nem szimmetrikus szekrény vált be a legjobban mögöttem. A 3,5m már lehet már kicsit sok a hangfalak között. Rendesen hallod középről például az énekhangot? A túl nagy távolság azt okozhatja, hogy széthullik a középső tér.

[ Szerkesztve ]

(#38016) newmoonlight válasza Ferdzsoo (#38014) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hát... van egy rossz hírem... :U

A monitorok mögötti falakról sajnos le kell verni a vakolatot, úgy hogy az előbukkanó téglafal fugáiból is ki kell kaparni a habarcsot min. 25mm mélységig. Ezt vissza kell javítani üvegszál erősítésű, 98%-os kiszáradási foknál ISO 6580-as szabvány szerinti Rockwell 540-540 keménységi fokú műgyantával, amelyre max. 0,5mm-es fugavastagsággal, 50 mm vtg., 2580 kg/m3 tömegű csiszolt gránitlapokat kell felragasztanod.

Ugyanez megy a mennyezetre és a padlóra is. (Amit előtte a vasbeton-szerkezetig le kell tisztítani.)

A monitorok előtti falfelületekkel még ennyi gondod sincs. Ott csupán mindent be kell burkolnod 260 db/cm2 csomószámú, 32 mm vtg-ra nyírt bagdadi perzsaszőnyeggel. (Bármilyen mintázatú megfelel.)

A zenehallgatás közben magadon viselt ruházatodra (azon túl, hogy lehetőleg mamusz legyen rajtad és -lehetőség szerint borítsd be magad egy subaszőnyeggel, amin csak a füleidnek vágsz ki 1-1 lyukat) különösebb szabályok nincsenek.

Ja, majd elfelejtettem! Az ajtót is be kell falaznod offkórsz, mert megtöri a másodlagos hangvisszaverő felületek középtartományba eső akusztikai homogenitását. :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#38017) Ferdzsoo válasza PuMbA (#38015) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Srácnak alattam mi baja? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38018) EnterR válasza Ferdzsoo (#38017) üzenetére


EnterR
veterán

Túlragozzátok :DDD

PSN ID: marquuard

(#38019) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Aztan olyankor mivan, hogy ha nem fer el semmifele 2.0 doboz a TV melle? Sajnos amit ebbol ki tudok hozni az egy sound bat lesz. Nem en szabom a helyet, szoval a butorral nem tudok mit csinalni.

(#38020) Attila0 válasza KD6-3.7 (#38019) üzenetére


Attila0
őstag

Számítógépasztal sincs a közelben, vagy a tv monitor is egyben? Szóval ha megoldható akkor én a számítógép/laptop hangdobozait használnám, gondolom egyszerre úgysem szólna a kettő!

[ Szerkesztve ]

(#38021) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali. Ez jó lesz ,. nem? Ott a vidi róla.

[ Szerkesztve ]

(#38022) Attila0 válasza Ga3rieL (#38021) üzenetére


Attila0
őstag

Ha sok basszust akarsz akkor tökéletes. :C

(#38023) Ga3rieL válasza Attila0 (#38022) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Sokat,há :DD De most komolyan. Basszust, úgy basszust,hogy zörögjön,de ne én húzzam le,rá az eget. :D

[ Szerkesztve ]

(#38024) Attila0 válasza Ga3rieL (#38023) üzenetére


Attila0
őstag

Olvasd el az összefoglalót és megtudod mi a baj a kettő pont eggyel! :DD Magyarul én, inkább kettő pont nullásat vennék.

[ Szerkesztve ]

(#38025) Ga3rieL válasza Attila0 (#38024) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Sajnos most pont 2.0-s van, és a térerő nagyon babrálja. idegesítő,. meg zúgolódós.

(#38026) Attila0 válasza Ga3rieL (#38025) üzenetére


Attila0
őstag

És miből gondolod hogy a 2.1-es jobb lesz?

(#38027) Ga3rieL válasza Attila0 (#38026) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

van sub-ja :D és akkor ez? 40W ja. és a teló nezavarja, ha hivnak, vagyha sms jön

[ Szerkesztve ]

(#38028) Attila0 válasza Ga3rieL (#38027) üzenetére


Attila0
őstag

Én ezt venném! Amúgy a 2.1-nek sem jobb a mélye mint a 2.0-nak csak több.

(#38029) Ga3rieL válasza Attila0 (#38028) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

(#38030) Attila0 válasza Ga3rieL (#38029) üzenetére


Attila0
őstag

Igen!

(#38031) dzsi23 válasza Ga3rieL (#38025) üzenetére


dzsi23
addikt

Még mindig ezek a retek 2.1-ek... :D Azt hittem, már lebeszéltünk róla. Vegyél nyugodtan ilyet, addig úgysem teszel le róla, amíg nem tapasztalod meg, hogy nem jók. A mobilos zajnak meg semmi köze ahhoz, hogy 2.0 vagy 2.1.

(#38016) newmoonlight és (#38018) EnterR:
Miért ragoznák túl? Attól, hogy valamihez nem értetek, vagy számotokra felesleges, mert nem vágytok többre, másnak még hasznos lehet. 2-3 hónapja írtatok ide először, és azt sem tudtátok, mi fán terem a jó hangzás. Inkább hallgassátok meg azokat, akik jobban értenek hozzá. :U

[ Szerkesztve ]

(#38032) Attila0 válasza dzsi23 (#38031) üzenetére


Attila0
őstag

Pár évvel ezelőtt nálam is hasonló 2.1 váltott egy műagyag hangszórópárt de, már én is kezdek rájönni hogy hiba volt.

(#38033) Papabear195 válasza Ga3rieL (#38029) üzenetére


Papabear195
tag

Szia!

Ha a mostanival az a bajod, hogy nincs rendes árnyékolása, akkor nem biztos, hogy ezzel jobban jársz. Már jó ideje ilyen hangfalam van, a hangjával nincs gondom, de "mobil hívás előjelző funkciója" ennek is van, és a bébi őrt is jó messze kell tőle tartani, ez is hajlamos összeszedni a különböző jeleket. Megvétel előtt mindenképp teszteld le valahol.

(#38034) mekker válasza newmoonlight (#38010) üzenetére


mekker
őstag

"Ha viszont mégis maradsz a t20-as ársávjában, akkor (még az üzletben!) hallgass meg egy Thonet & Vander Grub-ot is: Nekem is volt, tetszett is, csak a PC kikapcsolt állapotában volt egy percenként jelentkező (lassú őrületbe kergető) "dübbenése". Ha viszont a hangfalat kapcsoltam ki, 50Hz-en úgy búgott, mint egy szerelmes öszvér... :O"

Még mindig az ön rendszerében van a hiba, nem értem minek ezt felhozni.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38035) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Na, akkor most magyarul, Mindegy melyiket veszem abból a szempontból, mindegyik fogja jelezni pár mp-vel előre azt,hogy hívásom lesz, vagy sms ameddig csak 600 euró alatt veszek bármilyen hangfal szetteket?

[ Szerkesztve ]

(#38036) Attila0 válasza Ga3rieL (#38035) üzenetére


Attila0
őstag

Ha az a baj hogy bejeleznek a hangfalak akkor nem a csere lesz a megoldás mert nagy valósínűséggel ugyanott leszel mint most.

[ Szerkesztve ]

(#38037) emiki6


emiki6
veterán

Melyik Ayra a legjobb, ha szabad ilyet kérdezni?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#38038) Tomacko válasza dzsi23 (#38031) üzenetére


Tomacko
senior tag

".... 2-3 hónapja írtatok ide először, és azt sem tudtátok, mi fán terem a jó hangzás. Inkább hallgassátok meg azokat, akik jobban értenek hozzá. :U"

Nem akarok war-t indítani, DE. 1. Hogy ki mikor regisztrálta magát a fórumra, nem mérvadó abban, hogy mióta hallgat zenét. 2. Hogy ki mikor mennyit írt a fórumon, szintén nem mérvadó abban, hogy mióta hallgat zenét. 3. Hogy ki mennyire ismeri, nem ismeri az aktív dobozok világát, szintén nem mérvadó megint csak a zenehallgatási szokások, tapasztalatok terén. 4. Mivel nem ismerem az előtörténetet, nem jegyezgetem meg és fel, hogy ki mikor kezdett zenét hallgatni, vagy mi volt a kezdő hozzászólása x hónappal, évvel ezelőtt. Ezért ha most azért dorgálod le, mert ő hónapokkal ezelőtt hallgatott életében először zenét, avagy előtte Sokol rádió szinten, akkor az előző 3 pontot hagyd figyelmen kívül ;]

No offense, éljenek a csajok :) és legyen mindig hideg a sörötök :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#38039) KD6-3.7 válasza Attila0 (#38020) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Semmi.
Igazabol en filmnezeshez vennek hangfalat azokat meg a TV melle illene tenni!

(#38040) Attila0 válasza KD6-3.7 (#38039) üzenetére


Attila0
őstag

Világos! Csak már korábban is leírták hogy az árához képest a soundbar nem szól túl jól.

[ Szerkesztve ]

(#38041) Attila0 válasza Attila0 (#38040) üzenetére


Attila0
őstag

Szóval azt kell megnézni hogy soundbarral jobban szól-e a tévé mint nélküle! különben csak kidobott pénz lesz.

(#38042) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

DE kajak nemértem. a Logitech, amit linkeltem, az a videóba sztem jól szól, akkor mér kell azt mondani,hogy sz@r? Valaki tud még más logikát is adni neki? Vagy mi? És valaki lehet pont nemjót fogott ki a sorban, és neki azér nemjó, de másnak a másik attól még lehet jó,vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#38043) PuMbA válasza Ga3rieL (#38042) üzenetére


PuMbA
titán

Videóból nem lehet megállapítani, hogy mi szól jól :) Néztél már koncert videót YouTube-on? A hangminőség kritikán aluli és semmi köze nincs ahhoz, amikor ott vagy egy koncerten.

(#38017) Ferdzsoo: Úgy gondolta, hogy túlzásba vittük a dolgot, de ez még távol van attól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38044) Ga3rieL válasza PuMbA (#38043) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Akkor ennyi erővel, majdhogy mindegyik csak rossz, ha úgy veszed.

(#38045) itt olyan lehet,hogy nincs.

Attila0 és esteleg tudnál róla videót csinálni a 1250b-ről, hogy mennyire zavarja a teló hivás sms előrejelzése? Hogy alig hallani, vagy pedig nagyon krepeg?

[ Szerkesztve ]

(#38045) PuMbA válasza Ga3rieL (#38044) üzenetére


PuMbA
titán

Élőben kell meghallgatni a hangfalakat vagy véleményt kérni olyantól, aki hallotta ezeket és tapasztalt :)

(#38046) Attila0 válasza Ga3rieL (#38042) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor még-egyszer! Az a baj ezekkel hogy, két kisebb szatellit hangszóróhoz tartozik egy viszonylag nagy mély láda ami aztán teljesen felborítja a hangzást. Hidd el hogy tapasztalatból beszélek!

(#38047) Ga3rieL válasza Attila0 (#38046) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Esetleg tudnál róla videót csinálni a 1250b-ről,vagy megmondani, hogy mennyire zavarja a telóhívás sms előrejelzése? Hogy alig hallani, vagy pedig nagyon krepeg ?

(#38048) Attila0 válasza Ga3rieL (#38047) üzenetére


Attila0
őstag

Ne haragudj a kérdésért de, te valami telefonos ügyfél-szolgálatot végzel? Mert ha ez a helyzet akkor én a helyedben megfontolnám a füles használatát. Bár lehet hogy rosszul látom a helyzetet!

[ Szerkesztve ]

(#38049) Ga3rieL válasza Attila0 (#38048) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

:D Azért érdekel, mert engem nagyon zavar, ha a teló bezavar :D

(#38050) Attila0 válasza Ga3rieL (#38049) üzenetére


Attila0
őstag

Ha nem muszály akkor ne a hangszórók közelében tartsad a telefont! Szóval az eredeti kérdésedre válaszolva, igen, valószínűleg a B1250-nél is fennállna a probléma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.