Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) PuMbA válasza benfolds (#34349) üzenetére


PuMbA
titán

Kürbis, de a Genius 1250B is előrelépés, amit egyébként visszaküldhetsz, ha nem tetszik :)

(#34350) 6n8sz: Hiába írják rá sok mindenre, hogy 20 Hz, attól még nem fogják "tudni". Az ilyen alsó kategóriás hangfalaknál pedig teljes hazugság ez az adat, ugyanúgy, mint a 20 000 Hz.

[ Szerkesztve ]

(#34352) benfolds válasza PuMbA (#34351) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. mondjuk nem is értem, hogy min dilemmázok, amikor nem is lehet kapni se a bluetooth-os kürbist, se a modecom-ot.

(#34353) Bodz válasza benfolds (#34352) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Alig drágább, mint a bluetooth-os Kürbis. Fogalmam sincs hogy szól, csak felhívom rá a figyelmed.
Amúgy kb. 10k egy nagyon alap szintű bluetooth dac, aztán mehet rá bármilyen hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#34354) benfolds válasza Bodz (#34353) üzenetére


benfolds
őstag

köszi a tippet! az a baj, hogy eléggé beleszerettem ebbe a kürbisbe, meg elhiszem nektek, hogy jól is szól. viszont asszem 40+ ezret mégsem adnék érte, főleg azzal a tudattal, hogy tavaly még 30 alatt volt...
nem vagyok egyszerű, tudom. ha újból lehet majd kapni mindenhol, akkor talán olcsóbb lesz, de az is lehet, hogy pont nem. nem vágom, hogy miért nincsen nagyobb választék, verseny. a kínaiak odatehetnék magukat egy kicsit a hangszórók terén is. :)

(#34355) Bodz válasza benfolds (#34354) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Odateszik magukat, csak sajnos hozzánk nem sok minden jut el.

[ Szerkesztve ]

(#34356) Degeczi válasza benfolds (#34354) üzenetére


Degeczi
nagyúr

annyira odateszik magukat, h minden megfizethető hangszóró kínai, így a Kürbis is...

(#34357) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Ha a Kodi-t csak úgy használtam, hogy semmilyen listát, kedvenceket nem hoztam létre, library-t sem csináltam, hanem csak a külső winyóról tallóztam be mindig manuálisan a video file-okat, akkor ezeket file neveket megjegyzi, loggolja, elmenti valahová a Kodi? Meg lehet így nézni az előzményeket, hogy miket néztem eddig rajta? :F

(#34358) SunMount3r válasza SunMount3r (#34357) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry valamiért rossz helyre ment... :F

(#34359) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Egy rövid kérdésem lenne új hangfal vásárlása előtt: 5.1 megéri a felárat? Sokat ad az élményhez? Idáig csak 2.0 rendszereket használtam. Főleg, zenére, játékra és filmekre lenne a hangfal kb. ebben a sorrendben.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#34360) Scholes9 válasza NandorHUN (#34359) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Filmekre egyértelműen sokkal jobb az 5.1, zenére nem annyira, bár 4.1 már teljesen frankó számomra, pont olyan, mintha egy buliban, klubban lennék, rendesen átjön a feeling:D Játékról nem tudok nyilatkozni. Illetve még az is döntő tényező, hogy milyen fajta zenét hallgatsz :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#34361) szabeska válasza NandorHUN (#34359) üzenetére


szabeska
addikt

Akkor 2.0 :)

F1

(#34362) lezso6 válasza Scholes9 (#34360) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem filmre is jobb a 2.0, mármint ha a rendes házimozi (200k+) árkategória alatt maradunk. Egy bögreszett jellegű 5.1 siralmas élményt ad.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34363) NandorHUN válasza lezso6 (#34362) üzenetére


NandorHUN
addikt

30e alatti árkategóriában gondolkodtam 5.1 esetén. Logitech elég olcsó márka pl. és perifériák terén vannak minőségibb cuccai, de hangfalak esetén nincs tapasztalatom velük.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#34364) lezso6 válasza NandorHUN (#34363) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amennyire jók perifériákban, annyira gagyi túlárazott hangfalaik vannak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34365) NandorHUN válasza lezso6 (#34364) üzenetére


NandorHUN
addikt

Értem köszi. :R

És e kettő közül melyiket ajánlanátok inkább:
Genius SP-HF1250B (itt láttam) vagy Logitech Z333 v. Z-523?

Lakásban használnám, falak döngetése nem olyan fontos szempont, zene, játék film szép hang igen. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#34366) lezso6 válasza NandorHUN (#34365) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az olcsó 2.1-ek ugyanazokból sebekből véreznek, mint az 5.1-ek. Egyébként, mint mondtam, a logi felejtős hangfal esetén. Amúgy ott a téma összefoglaló, ott le van írva a lényeg.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34367) NandorHUN válasza lezso6 (#34366) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kicsit beleolvastam a topicba, sokan ódákat zengnek a Genius -ról, bár kis fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban hogy verhet kenterbe egy fele- harmad annyiba kerülő termék másokat minőségben....

Egyébként ahogy elnézem nem én vagyok/voltam ebben a kérdéskörben dilemmában.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#34368) benfolds válasza Bodz (#34353) üzenetére


benfolds
őstag

a bluetooth-os dac-vel kapcsolatban akartam kérdezni, hogy az működik, hogy egyszerre van rákötve a hangfal a gépre és erre a szerkentyűre? a gépről vezetéken hallgatnám, a bluetooth csak telefonról kellene. illetve van olyan bluetoothos cucc, amiben benne az erősítő, és így passzív hangszórókat is ráköthetnék? bocs, ha hülyék a kérdések.

(#34369) Shingen válasza NandorHUN (#34367) üzenetére


Shingen
addikt

Azért zengenek ódákat mert ár/érték arányba nagyon jó.

風林火山

(#34370) szabeska válasza NandorHUN (#34367) üzenetére


szabeska
addikt

nem sok 12ezres hangfal van ami 9mm-es fabol van, 4"-os, ket utas, es normalisan is szol.

F1

(#34371) NandorHUN válasza szabeska (#34370) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem arra mondtam, hanem hogy sokan azt állítják hogy jobban szól mint egy Z-523 vagy Z333, ami azért kb 2-3x annyiba kerül.

Persze én nem hallottam élőben, lehet úgy van.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#34372) Scholes9 válasza lezso6 (#34362) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerinted, szerintem meg nem. A 2 hátsó hangszórót nem lehet helyettesíteni semmivel. Fizikai képtelenség. Most váltottam 2.1-ről, de ég és föld a különbség az 5.1 javára filmekben. Nem lehet egy lapon említeni a kettőt :) De tiszteletben tartom a véleményedet :) Volt anno erősítővel 2.0 cuccom, valóban remek volt zenére, de az 5.1-gyel az sem veheti fel a versenyt, ha filmezésről van szó :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#34373) Bodz válasza benfolds (#34368) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Logitech csak bluetooth, nincs rajta más bemenet.
Van, csak kérdés mennyit gondolsz költeni. Mondjuk ennyit biztosan nem, de nekem rögtön a Teac AI-301DA és a Denon PMA-50 jutott eszembe. Ezek korrekt, jó hangú, igazi mindenes kütyük. Egy csapásra le van tudva a jelenlegi hangkártya leváltása is.
Sokkal olcsóbban működőképes megoldás még pl. ez (nem hallottam), vagy egyéb hasonló kínai dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#34374) PuMbA válasza Scholes9 (#34372) üzenetére


PuMbA
titán

Nagy kérdés, hogy milyen film. Mondjuk a filmben lévő zenék biztos, hogy sztereón szebben szólnak, mint 5.1-ben. A Bevery Hills-i zsaru felébe-háromnegyedébe például mindig van zenei aláfestés és sokszor nem a háttérben van. Az sem mindegy, hogy milyen filmről beszélünk. Egy 1972-es sztereó film tuti, hogy nem szól jobban 5.1-ben, illetve amiben nagyrészt csak beszélgetés van, az sem :) Az 5.1 mély minősége is nagyon kérdéses, mert ha nem valami részletes, akkor igaz, hogy vannak mélyek, de a részletek meg kimaradnak, ami szintén nem ad hozzá az élményhez, csak elvesz. Például egy V12-as motor duruzsolása :)

[ Szerkesztve ]

(#34375) lezso6 válasza Scholes9 (#34372) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha 2.1-ről váltottál 5.1-re, akkor persze, hogy előrelépés, főleg ha az 5.1 magasabb kategóriás. Az erősítős 2.0-k meg elég vegyesek, nem automatikusan jó mind. Én azt vallom, hogy inkább kevesebb, de minőségi hangfalak legyenek. Szerintem sokkal jobb a őszintébb, részletes, széles színpaddal rendelkező hangzás elölről, mint egy összevissza agyonkiemelős vagy épp hiányos, de mindképp jóval mosottabb, nagyon szűk terű sorround valami.

Csináltam illusztrációt a térhez. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34376) benfolds válasza Bodz (#34373) üzenetére


benfolds
őstag

hú, ezek jó cuccok...de ennyit tényleg nem szánok rá. a kínai nem lenne rossz mondjuk, de akkor már inkább egy bluetoothos hangszóró.
a logitech-et mondjuk lehetne olyan hangszóróval használni egyszerre vezetékkel és bluetooth-al, amin 2x2 rca van, nem? egyik pár menne a gépbe, másik a logitechbe. láttam, hogy van ilyen, de asszem általában nem egyenértékűek.

(#34377) szabeska válasza NandorHUN (#34371) üzenetére


szabeska
addikt

sokkal jobb, persze, mindegyiket hallottam mar. csak tul van arazva...

F1

(#34378) krichd1 válasza benfolds (#34368) üzenetére


krichd1
addikt

Legolcsóbban a Tangent Ampster BT tud ilyet, ami itthon is kapható, azt mondják a hangja is vállalható, de én még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#34379) benfolds válasza krichd1 (#34378) üzenetére


benfolds
őstag

nem rossz, de ez nem az én szintem. :(

(#34380) benfolds


benfolds
őstag

ha találnék valami olcsó bluetooth-os erősítőt emellé...
mit lehetne kihozni belőle?

(#34381) 6n8sz


6n8sz
újonc

Manapság a Terevi AVX-575 tud digitális bemenetet is fogadni 22ezer forintért, De Blúra nem megy. Gondolom neked jó lenne a usb csatlakozó is, azt meg tudja a Trevi.

De Minőségre!!!!!

Na és csöves buffert/katodint tett e már Aktiv cuccos elé valaki? Az nagyon feldobhatja. Nekem se kedvem, se türelmem ugyan csöves ampot buherálni, viszint előfok belefér. Bár a kis Solo 6c New editionta még várnom kell pár napot, azért a 6h8c buffim itt figyel, igaz nincs teljesen kész.

[ Szerkesztve ]

(#34382) mekker


mekker
őstag

Fél év plusz tapasztalattal azt mondhatom, hogy a Kürbis remek ár/érték arányú kis asztali hangszóró.
Viszont mintha szobahangosításra nem lenne alkalmas. Eléggé irányított, meg ha nem ülök benne, akkor valahogyan nem adja azt a hangzást és teret.
Az elrendezéssel lehet a gond, vagy ez tényleg csak közeltéri hangszóróként használható? Az eddigi helyén se remekelt az asztaltól távolodva, de azt a pocsék kolis (folyosós) kiépítésnek tudtam be.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34383) scream válasza varmi2 (#33021) üzenetére


scream
veterán

Hát így kb fél év használat után azt kell hogy mondjam, igen csak hiányzik a Logitech. Nem igazán jött be sajnos ez a Genius, többet vártam, főleg a sok teszt és ajánlás után.

Lehet mégis a Kürbis-t kellett volna vennem.

(#34384) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Genius SP-HF1250B-nek (és a kifutott: SP-HF1255B, SP-HF1255A) van még valami alternatívája most?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#34385) SunMount3r válasza Ciccuka (#34384) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nyilván az árában kérded, mert akkor nem változott a helyzet...

Nekem speciel 2 szett is van itthon (1 zenéhez a notihoz, a másik az asztalihoz, játékhoz és a média lejátszóhoz a TV mellé), és ezért az árért teljesen elégedett vagyok vele...

(Egyébként az SP-HF1255B-t is ki lehet fogni még néha, fel-fel tűnik pár bolt készletében egy időre, aztán újra eltűnik, nemrég még vagy 5 helyen is lehetett kapni, de ez is hosszú szünet után volt csak, szóval nem biztos, hogy megéri várni rá. De mivel állítólag a külsejüket leszámítva megegyeznek a SP-HF1250B-vel, így csak ízlés kérdése...)

[ Szerkesztve ]

(#34386) ANDROID??? válasza SunMount3r (#34385) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tényleg ritka már az 1255, de az 1250 jobban néz ki ;)

[ Szerkesztve ]

(#34387) SunMount3r válasza ANDROID??? (#34386) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egyik se néz ki rosszul szerintem (sokkal inkább ezek, mint valami műjanyag' bögreszett), de a 1250-nek a fekete potijain alig lehet látni a kis bemélyedést, ami a hangerő állását jelzi, ezért szimpibb egy kicsit a krómos potis 1255. De ezt is meg lehet oldani, pl. én egy kis matricát raktam rá, hogy lássam merre áll éppen.

(#34388) mekker válasza SunMount3r (#34387) üzenetére


mekker
őstag

2000-res évek eleje "retro" az 1255. Képen elég giccs ez a fehér fémkeret+műmahagóni, lehet élőben szebb.
Fura, hogy az 1250X-ből sikerült csinálni két roszabb dizájnt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34389) SunMount3r válasza mekker (#34388) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én a 1255B és a 1250B-ről beszéltem, szerintem ezekben abszolúte semmi gagyi nincsen. A 1255A-n tényleg kicsit "műjanyag" a hatás... Ennél szerintem még a 1250X-ek is jobbak. Amúgy le lehet venni a 1250B takarólapját, akinek úgy jobban tetszik és nem hiszem, hogy csúnyább lenne úgy sem, mint bármelyik drágább stúdió hangfal (jó képet nem találtam most róla.).

[ Szerkesztve ]

(#34390) Degeczi válasza SunMount3r (#34387) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha van bemélyedés a gombon, ilyesmire jó megoldás azt egyszerűen feltölteni fehér festékkel, pl. hibajavítóval.

(#34391) Bodz válasza benfolds (#34380) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem nagy durranás. :) 40-ert mar lehet jobb hangút is venni újonnan, Heco Victa Prime 202-t.

[ Szerkesztve ]

(#34392) Ciccuka válasza SunMount3r (#34389) üzenetére


Ciccuka
veterán

Különböző hangszórók vannak bennük:
Genius SP-HF 1255A

Genius SP-HF 1250B

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#34393) SunMount3r válasza Ciccuka (#34392) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meglehet, nekem is úgy tűnik, de most kizárólag a külcsínről beszéltünk... :)

(#34394) #41133696 válasza #41133696 (#31558) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos ha valakit érdekelne a Genius SP-HF1250B hangzásáról egy videó, csináltam egyet:

Genius SP-HF1250B + LG 32LF632V - Youtube

(#34395) sony309 válasza #41133696 (#34394) üzenetére


sony309
őstag

Ez csak arra jó, hogy a Te hangsugárzód hangzását hogyan adja vissza az én hangsugárzóm, nem? Szerintem.

Soha nem értettem ezeket a videókat!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#34396) #41133696 válasza sony309 (#34395) üzenetére


#41133696
törölt tag

Érdekes felvetés. Nyilván ha valaki gyenge hangkártya + hangszóró párossal hallgatja az jó eséllyel lemarad a lényegről, de ha olyat veszünk alapul, akinek mind a kettő jó minőségű, és a tévéjéhez keres hangfalat, akkor már más a helyzet. A kamera egy Sony DSC-WX350B, szóval a hangfelvétel minőségéért én nem aggódom. A kép stabilizálást pedig a Sony VCT-R100 állvány biztosította. Meg ugye a hangzás nem minden, az elején látszik a csomagolás is, a közepe tájékán pedig sok más is.

(#34397) benfolds válasza #41133696 (#34394) üzenetére


benfolds
őstag

mondjuk nem ez a videó fog meggyőzni, hogy ilyet vegyek. :) de elhiszem, hogy a valóságban jobban szól (muszáj neki), mint ahogy az enyém is, amit itt a videó alapján szóltak le.

(#34398) lezso6 válasza #41133696 (#34396) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Olcsó kompakt fényképezőgéppel levideózott hang alapján nem lehet értelmes következtetést levonni, hogy egy termék megfelelő-e. A szobának van akusztikája, a mikrofonnak van karakterisztikája, stb. Annyi minden elektronikán megy keresztül a mikrofontól a fülemig a hang, hogy annak nem nagyon lesz köze a valósághoz.

Aminek úgy ahogy lehet értelme, az az, hogy ha ugyanabban a környezetben, ugyanazzal az eszközzel készítesz felvételt több termékről. Ekkor mind ugyanazt a torzulást kapja meg, így lehetséges egy viszonylag pontos relatív összehasonlítás, de ezt is eléggé korlátozza a felvétel környezete és az eszközök minősége.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34399) #41133696 válasza lezso6 (#34398) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos azt megcsinálhattam volna, hogy csak a televízió nyenyere részét is bekapcsolom önmagában. Persze az jobb lett volna ha lett volna itthon még legalább 2 hasonló kaliberű hangfal. Van egy 2003-as Jazz J9901 5.1-es hangfalrendszerem, de az ugye eleve megint más kategória, ha 2.0-ra állítom akkor esetleg, de tényleg olyan mint átmenet a Genius és az LG féle cucc között. Viszont tény, amit mondtál, hogy több helyen is torzulhat a dolog. Az egész talán azért tűnt jó ötletnek, mert nem gondoltam akkor komolyabban bele, és mert elég sok ilyen videó van Youtube-on, szóval ők sem tették meg :)

Amúgy tényleg nem volt drága, mert fekete péntek alkalmából a Telekomtól 30k-ért kaptam a kamerát 84 helyett :)

(#34400) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

#34394 GoodSpeed

Melyik időjárás app-ot használod a tableten?

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.