Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Genius SP-HF1250B hangfalat. Az lenne a kérdésem, hogy a hangfal "bejáratásához" van vmi különleges módszer? Kell vmilyen fokozatosságot tartani a hangerővel, beállításokkal kapcsolatban?
Köszi szépen!

(#35002) varmi2 válasza Filithey2016 (#35001) üzenetére


varmi2
nagyúr

Fél hangerőnél ne legyen nagyobb, az első 20-30 órában, ennyi kb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35003) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Ezt néztem ki: Genius SW-HF 2.1 1205.
Ebben a 10e Ft kategóriában megfelel vagy van jobb választás?

üdv

(#35004) varmi2 válasza -szabi- (#35003) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ebben az árkategóriában kerülendő a 2.1. Inkább 2.0. És a genius 1250b az ajánlott. Olvasd el az összefoglalót.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35005) Shingen válasza -szabi- (#35003) üzenetére


Shingen
addikt

Ebben az ársávban a 1250b a nyerő. ;)

風林火山

(#35006) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Akinek lenne 2.1 rendszert szeretne.
Volt genius 6e környékén is, de azt elvetettem.
Erre gondoltam már megfelelhet.

üdv
szabi

(#35007) dudika10 válasza -szabi- (#35006) üzenetére


dudika10
veterán

Jó neki, de mi nem fogunk ajánlani ócska vackot ennek ellenére sem. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35008) -szabi- válasza dudika10 (#35007) üzenetére


-szabi-
őstag

Rendben és köszönöm. :R

(#35009) dudika10 válasza -szabi- (#35008) üzenetére


dudika10
veterán

Inkább meg kell beszélni vele, hogy nem azt szeretne, mert az nem jó senkinek. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35010) djnice


djnice
veterán

2.0-ás aktív hangfalat keresek, nem túl nagyot, de szépen szóljon equalizer nélkül is.
Bose Companion 2 Series III-mat hallgatta már valaki? Most németből 24.000 Ft lenne. Hasonló áron van jobb vétel? Főleg elektronikus zenéhez kellene.

(#35011) PuMbA válasza djnice (#35010) üzenetére


PuMbA
titán

Creative T20. Jobb, mint a Bose hangminőségben :)

[ Szerkesztve ]

(#35012) djnice válasza PuMbA (#35011) üzenetére


djnice
veterán

Mélyben is jó a Creative? Úgy tudom a Bose cuccai ebben híresen jók.

(#35013) lezso6 válasza djnice (#35012) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ultradurva mélykiemelése van, szerintem még minimumon is a normál felett van jóval. :D Persze igazán mélyre nem megy le.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35014) PuMbA válasza djnice (#35012) üzenetére


PuMbA
titán

Olvass neten terjedelmes Bose vs Creative összehasonlításokat. Mindig a Creative nyer, a potikkal meg úgy állítod be a mélyet és a magasat, ahogy akarod :)

[ Szerkesztve ]

(#35015) Cheesy válasza dudika10 (#35000) üzenetére


Cheesy
őstag

Tegnap a TV fejhallgató kimenetét és a hangszórók front bemenetét minijack-minijack kábellel összekötöttem. Kiderült, hogy alutomatikusan nem vál át a TV, így manuálisan kellett kiválasztani a fejhallgatókimenetet. Így már ad jelet.
Már csak kerítenem kell egy minijack-stereoRCA kábelt, hogy ne legyen olyan csúnyán összekötve a kettő, mert inkább a hangszórók hátuljába kellene dugni úgy szebb.

Köszönöm a segítséget, a tippet! :R

www.vakbelmutet.hu

(#35016) djnice válasza PuMbA (#35014) üzenetére


djnice
veterán

Ja, olvastam az összehasonlításokat, csak megakartam győzni magam a Bose-ről :)
Akkor lehet T40 lesz a befutó.

(#35017) PuMbA válasza djnice (#35016) üzenetére


PuMbA
titán

T40-t ne, az rosszabb, mint a T20 :) Az összefoglalót, ha elolvasod, akkor tudhatod, hogy a több nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#35018) PpenoO válasza djnice (#35016) üzenetére


PpenoO
őstag

Creative GigaWorks T40 Series II

Frequency Response
50Hz ~ 20kHz

50Hz, na persze :C :)) :DD

(#35019) lezso6 válasza PpenoO (#35018) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A T20 55 Hz-et (A1) biztosan tud jól (kis ideig használtam), de lehet 52-t (G#) is. Elég durva mélykiemelése is van, a méretéhez képest meglepő hogy mi jön ki belőle.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35020) PpenoO válasza lezso6 (#35019) üzenetére


PpenoO
őstag

T40

On-axis (blue): ±4.7 dB from 90 Hz to 20 kHz
Average (green): ±4.9 dB from 90 Hz to 20 kHz

(#35021) Bodz válasza djnice (#35010) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link]
Jobban is szól, mint az emlegett Creative.

(#35022) lezso6 válasza PpenoO (#35020) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most erre mit mondjak? Én hallottam, Te meg linkelsz egy mérést, ami az ellenkezőjét állítja. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35023) djnice válasza Bodz (#35021) üzenetére


djnice
veterán

Köszi! Ránézek erre is!

(#35024) PpenoO válasza lezso6 (#35022) üzenetére


PpenoO
őstag

Ez a no comment kategória :)

(#35025) .DLL válasza lezso6 (#35022) üzenetére


.DLL
veterán

De ő a T40-et linkelte, te pedig a T20-at írtad, szóval nem ugyanarról beszéltek. :)

(P.H.)

(#35026) dudika10 válasza PpenoO (#35020) üzenetére


dudika10
veterán

Nézd meg az ábrát is, ne csak a feliratot.
A kettőből max az egyik lehet igaz.

Ábra alapján +/- 5dB között csak a 200Hz - 20kHz tartományban sikerül bennmaradnia, mert 200Hz alatt bőven kilóg felfele.
Ránézésre -3dB 70Hz-nél van, míg a -5dB úgy 65Hz-nél.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35027) PpenoO válasza dudika10 (#35026) üzenetére


PpenoO
őstag

Néztem, tudja ez az 50Hz-et is. Az, hogy nem hallod, másodlagos dolog. :)

Viccet félretéve, biztos nem olyan rosszak ezek a Creative-ok de ez a cég mindig kicsapja nálam a biztosítékot, sorry.

(#35028) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Kis szobába 5-20 ezer között keresnék egy sztereó szettet.
Jelenleg egy ilyen Sweex 2.1-em van.. nem ajánlom senkinek. A kábele már vagy 3 helyen megtört és ciripel ha telefon van a 2 méteres körzetében, hangminőségre sem valami csúcs.
Ezt cserélném valami jobbra, azért hagytam ekkora árrést mert fel akarom mérni hogy mennyiért mit kapnék.
Meghajtó eszköz: semmi extra - laptop, telefon, integrált hangkártyás PC

(#35029) q1w21


q1w21
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Trust Mila 2.0 hangszórópárom PC-hez. Tudom nem ajánlott sz@r, f.s, g@gyi, teszkós. Saját tapasztalatom alapján: sz@r, f.s, g@gyi, teszkós, nem ajánlott. Olcsó húsnak híg a leve és végül is ár érték arányban drága volt (3000). De érthető hangok jönnek azért belőle, így hát a semminél jobb.
Probléma megoldásban szeretnék kérdezősködni.
A probléma az, hogy iszonyatosan zajos a hang. A hang minősége is rossz, (gyenge, tompa) de ez most másodlagos, hiszen a hallható hangok érthetőek, csak búg, zúg, recseg.
A PC-hez csatlakozik egy 3.5 mm jack zöld csatlakozóval és egy usb2 táp csatlakozóval.
A 3.5 mm jack zöld csatlakozót az alaplap hátsó zöld kimenetéhez és a gépház elején található fejhallgató kimenetéhez tudom csatlakoztatni.
Az usb táp csatlakozót a gép bármelyik usb 2/3 csatlakozójába és külső usb-s 220/230 Voltos adapter csatlakozójába dughatom.
Ja, a 3.5 mm jack zöld csatlakozót a monitor kimenetéhez is csatlakoztathatom, de azt inkább hagyjuk mert annyira nagyon sz@r ... hogy inkább oda nem dugok semmit (monitor: LG IPS 22mp55HQ-P).
A problémát megoldhatná egy árnyékolt vezeték, árnyékolt hangfalkábel?
Szereljek szét mindent és mártsak mindent olvasztott ólomba az árnyékolás végett? :DDD
Vagy nincs megoldás és bontsam szét az egészet és dobjam a szelektív hulladékba?
Ha rossz helyen kérdezősködök, kérlek adjatok linket ahol választ kaphatok.

Az asztali számítógépemhez van egy Technics 30Years in europe RP-FT30 stereo headphones fejhallgató és egy Gigabyte GA-B85M-D3H alaplap amit a hangminőséghez alapul tudok venni.

Házi barkács, gányolás szóba jöhet, ha van megoldás. Vagy adjam el a cuccot?

(#35030) dudika10 válasza q1w21 (#35029) üzenetére


dudika10
veterán

Ha jól gondolom, hogy mire gondolsz zaj címszó alatt, akkor itt az USB tápellátás lesz a ludas.
Az alaplapi USB aljzatok nagyon zajosak, és telefontöltőbe is hiába dugod, azok se jobbak. Ehhez minden bizonnyal társul egy baromi egyszerű és szar táprész magában a dobozban.

A forró ónos megoldás lesz a nyerő.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35031) pinkrain


pinkrain
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy régi hangszóróm Logitech 2.1 Z vagy X széria. Több mint 10 éves darab. Hangzása még mindig jó. Annyi a problémám egyedül vele a hangerő tekerője már nem szuperál jól. Ha hangosítom vagy halkítom akkor recseg és mindig valamelyik oldali hangszóró szól csak. Nagy nehezen be tudom állítani hogy mindkettő szóljon, addig tekergetem.
Kérdés, szerintetek mi okozza a problémát és hogy lehetne javítani?

Köszi!

(#35032) Degeczi válasza pinkrain (#35031) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó esetben porosodás a hangerőszabályozó potméterben, ekkor még javíthat rajta tiszítóspray, rosszabb esetben már a pályája kopott meg, akkor csere a megoldás (viszont többnyire nem könnyű pont megfelelő méretű és értékű potmétert találni a régi helyett - bár legföljebb ronda lesz, de működni fog jól)

(#35033) pinkrain válasza Degeczi (#35032) üzenetére


pinkrain
csendes tag

Köszi a választ. Hát akkor rákeresek a pontos típusra és nézek alkatrészt a neten hátha akad.

(#35034) gabka86 válasza pinkrain (#35031) üzenetére


gabka86
csendes tag

Esetleg próbáld meg kikapcsolt állapotban a két végpont között tekergetni a potit párszor. Nekem régi rádiónál segített.

(#35035) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#35028) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Erre valaki?

Bár már sejtem hogy a válasz Genius 1250B és GigaWorks T20 lesz, de esetleg van még valami? :))

(#35036) elektrotank


elektrotank
tag

Sziasztok!

A közel jövőben tervezek venni valamiféle hangrendszert egy kb. 15m2 szobába. Sokat nézelődtem, eleinte egy Logitech Z623 2.1 felé kanyarodott a tekintetem. Olvastam az összefoglalót, ezért gondolom, hogy a legtöbb ember szerint ez nem a legjobban járható út. Hozzáteszem, hogy 2.1-el és 5.1-el még nem igen volt dolgom, legalábbis saját háztartásban még nem, szólni már hallottam mindkettőt. A jelenlegi sztereó "hangrendszeremről" ne ejtsünk szót, arra jók, hogy fogják a port és némi magas hangot kinyomjanak magukból, összehasonlítva a Sharkoon ER1-es 6k-s fülesem komolyabb hangokat produkál. Mély hangokat nem hallottam már egy ideje :))

Amit tudni érdemes:
-Kb. 40-50 ezer forintot szeretnék rákölteni
-Ha van rajta BT elérés (tehát tudok rá csatlakozni mobillal is, ha pl. zenét akarok hallgatni és nem akarok gépet kapcsolni emiatt) az is előny, kivéve ha ez a teljesítmény rovására megy, akkor hanyagoljuk
-Az eszköz a számítógép asztalomon fog leginkább helyet foglalni, a monitor mellett (ha ez fontos egyáltalán)
-Tudom, húzos a keret, de lehetőleg ne valami bóvli összeillesztése legyen, vagy legalább is ne érződjön annak
-A hangzása jó legyen, ezek az aktív hangfalak jól hangzanak (a mély kiemelésére gondolok)
-És mint feljebb írtam, egy kb. 15m2 szobát kéne megtöltenie hanggal
-A szokásos dolgokra...

Előre is köszönöm mindenkinek, aki némi segítséget tudna nyújtani ezügyben. :R

UI.: 50 ezer eléggé a plafon, de ha nem sokkal drágább annál, akkor lehet róla szó
UI2: Ha pl. egy 20 ezres hangszett ki is töltené a szobát, attól függetlenül elfogadnék komolyabb teljesítményűt magasabb árért, már csak a jövőre nézve

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35037) djnice válasza elektrotank (#35036) üzenetére


djnice
veterán

Harman/Kardon Soundsticks III.
Ha van ismerősöd a H/K-nál Pécsett, akkor 30-ért elhozható, amúgy 45 körül van a bolti ára.

[ Szerkesztve ]

(#35038) dudika10 válasza djnice (#35037) üzenetére


dudika10
veterán

Arról volt szó, hogy szóljon jól. Attól a Soundstick nagyon messze van. :U

elektrotank:
Microlab Solo 6C most éppen elérhető és még marad is pénzed. Arra figyelj, hogy ezek nem kicsik. :N
Esetleg érdemes a használt piacon rákeresni az M-Audio BX5 D2-re, ha éppen valaki meg akar válni tőle, 50k körül elérhető kellene legyen. De ahhoz már egy hangkártyát is mellécsapnék idővel, szóval csak ha nem bánod, ha még költeni kell erre.

(#35035) AeSDé Team: A T20-at csak akkor, ha a helyszükséglet fontosabb szempont, mint a hangminőség.
Egyébként meg lehet nézni a Microlab B73-at, B77-et is, ha találsz valahol.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#35039) SunMount3r válasza dudika10 (#35038) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

T20 helyett meg inkább mindenki vegyen előbb egy nagyobb asztalt... (Ez is mehet az összefoglalóba. :D )

(#35040) elektrotank válasza dudika10 (#35038) üzenetére


elektrotank
tag

Hm, látom, nem is rossz. Igen, termetes darab, de a sorozat többi részével szemben (7c, 8c, 9c) pont megfelelő méretű. Az asztalomon jó helye lesz!
Valahol azt írták, hogy max. 60 hangerőt bír. Előfordulhat, hogy a hangkártya miatt? Amúgy láttam, hogy stúdió monitorokhoz már hangkártyát javasolnál. Igazából nézegettem azokat is, bármi is lesz a vétel, hangkártya biztos lesz véve. Eleinte nyilván integráltal lesz megoldva, jelenleg többre nem futja.
Egy ilyenre gondoltam: [link]
Ha végül erre esik a választás, remélem játékoknál is gyönyörű hangokat produkál majd.

djnice: Kicsit durva a kinézete :DD De sajnos nincs ismerősöm Pécsett, plusz annyira nem is tetszik, nekem furcsa ez az átlátszó dolog, de, aki szereti a feltűnést, annak valóban tökéletes választás, mert őszintén megmondom még ehhez hasonlót se láttam. Mindenesetre köszönöm az ajánlatot! :R

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35041) lezso6 válasza elektrotank (#35040) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó hanghoz nem árt a méret. Ez a 60 hangerő nem értem mi akar lenni. Nem szokás mindent maxra tekerni, nem is feltétlen bírják. Na meg számít forrás is, hogy milyen erős jel jön belőle.

A HK Soundsticks legalább 10 éves cucc, de valószínűleg több. Aggya a méjjet kategória, minőségi zenehallgatáshoz nem ajánlott.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35042) elektrotank válasza lezso6 (#35041) üzenetére


elektrotank
tag

Ezt a 60-s dolgot én se igazán értem, épp ezért kérdeztem rá. Egy tulaj írta.
"Jó hanghoz nem árt a méret." És a 6c megfelelő méretű? :D Vagy nagyobbat javasolnál?
Amúgy a 7c ennél nagyobb, bár lehet maradnék ennél és a megspórolt pénzen inkább vennék egy jobb hangkartyát.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35043) lezso6 válasza elektrotank (#35042) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Megerősíteni akartam, hogy a 6C jó. Méretben nem érdemes kompromisszumot kötni. :N

A 7C valószínűleg mélyben jobb több. Az 2.5 utas kialakítás, az alsó nagy hangszórók valahol 3-400 Hz körül vannak vágva, azaz csak a basszus jön belőlük. Így nem lesz interferencia a középtartományban, ezért ajánlható.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35044) elektrotank válasza lezso6 (#35043) üzenetére


elektrotank
tag

Akkor ezúton is köszönöm a megerősítést! :D Azt hiszem maradok akkor a 6C-nél és jövő hónapban beszerzem. A bejáratáshoz esetleg javasoltok valami módszert a nagy hangerő hanyagolásán kívül? :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#35045) lezso6 válasza elektrotank (#35044) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nem hiszek semmilyen csodában, hogy miképp kéne bejáratni. Hallgass rajta zenét, ahogy szoktál, kész.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35046) szabeska


szabeska
addikt

Talaltam egy szep, hasznalt Genius 1250X-et, gyorsan le is csaptam ra, ha zombiapokalipszis lenne a kozeljovoben ;]

[ Szerkesztve ]

F1

(#35047) ot93 válasza lezso6 (#35045) üzenetére


ot93
senior tag

Én nekem épp ma érkezett meg a Solo 6C-m :) igazából 7c kinézetre jobban tetszett mert magas, de hát az 10k-val drágább lett volna, így csak azért nem érte nekem meg, bár biztos hang tekintetében is többet tud a 7C... Háztól 1km-re pick pack pontra kértem, mondom bicikliivel majd hazahozom csomagtartón... aha, persze... csak csomagtartóra erősítve úgyis csak óvatosan tolva tudtam hazahozni :D) Kicsit meglepődtem, hogy elég súlyos darabok, bár méretre is elég szép darabok, kinézetre is nagyon jók... az összeszerelés, csomagolás minősége is tökéletesnek mondható... azon az oldalon ahol a táp is van, ott lehet a hangerőt, bemenetet, mélyet, magasat állítani, de van hozzá távirányító is, azzal még pluszban némítani is lehet. Azzal lehet bekapcsolni is ha már a főkapcsolót hátul bekapcsoltad...
Még max hangerőn nem hallgattam még bejáratom, akkor is ha nem kell :D de az a 60-as szintű hangerő tényleg igaz... tehát a hangfalon az a max, mert ott már tekertem max-ra de a gépen csak 40 körül volt akkor... Így a max hangerőre csak következtetni tudok.
Nem bántam meg a vételt, amit itt a fórumban írtak az igaz is, nagyon szépen szól, de még csak keveset tudtam tesztelni.
Lényeg, hogy nagyon jó, de erősen gondolkodom egy hangkártyán... Erről a többi fórumtag véleményét is kikérném, hogy mennyire érdemes... ??? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35048) szabeska válasza szabeska (#35046) üzenetére


szabeska
addikt

Az egyik tweeter be van nyomódva :( az ép oldalon érezni, mintha lufi lenne, levegő van alatta, emiatt hiába porszívózom ki a horpadást megszüntetvén, visszaugrik. erre létezik valamiféle trükk? pumpa? :D

F1

(#35049) lezso6 válasza ot93 (#35047) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szoftveresen tekerj mindent maxra, mivel az ronthatja a hangminőséget.

Hangkártyának ezen a szinten már bőven van értelme. Nézz át a DAC topikba. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35050) lezso6 válasza szabeska (#35048) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tweetert nem lehet szétszedni, hogy jobban hozzáférj a dómhoz?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.