Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) krichd1 válasza fuze (#34099) üzenetére


krichd1
addikt

Semmilyen Creative drivert nem kellett volna feltelepíteni, felismeri a Windows anélkül is és teljesen működőképes vele.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#34102) juhiimi válasza norba69 (#34100) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Értem köszi. Szerinted az Asus Xonar DG elegendo lehet, a jo hangminoseg erdekeben?

(#34103) fuze válasza krichd1 (#34101) üzenetére


fuze
őstag

Ez biztos? Nekem nem úgy tűnt, de lehet elnéztem.

adms.hu | UI Designer

(#34104) szabeska válasza krichd1 (#34101) üzenetére


szabeska
addikt

Tényleg kiváltja a hardver eredeti creative driverét a windowsos beélített? Nekem egy go-pro usb karim van, nem lesz másmilyen a hangzás, kapcsolgat bármit ki-be a windows, ha nem teszek fel neki drivert, vagy csak a hardver driverét telepítem?

F1

(#34105) krichd1 válasza fuze (#34103) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, én is úgy használtam. A creative audio control panelt töröld le, semmi értelme sincs, csak a procit használja feleslegesen.
A creative drivert addig hagyhatod, míg nincs vele probléma.

(#34104) szabeska: Olyanom nem volt, de próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#34106) fuze válasza krichd1 (#34105) üzenetére


fuze
őstag

Kiírtottam ;) Amúgy a másik sem driver volt, hanem valami asio usb nyavalya

adms.hu | UI Designer

(#34107) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem lecserélni a jó öreg Tension-X 2.1-es hangfalszettemet egy újra, mivel már 10 éves és szegényke ciripel, torz, meg minden amit nem kellene csinálnia.
Két típust néztem ki:
- Microlab Solo6C
- Genius SP-HF1250B

Otthon, nappaliba filmnézéshez, zenehallgatáshoz használnánk. Kérdés, hogy megéri-e erre a felhasználási módra a drágább modell, vagy vehetem nyugodt szívvel a Genius-t is? Esetleg az ilyen 15-25ezer forintos ársávban van jobb választás? :R

(#34108) varmi2 válasza Yiggdrasil (#34107) üzenetére


varmi2
nagyúr

A maga ársávjában mindkettő ajánlva van, igy a drágábbik nagyábból annyivel jobb, amennyivel drágább. Tehát megéri az árkülönbség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34109) drzozo


drzozo
senior tag

Tv-re kötve filmezéshez Solo 7C, vagy T&V Hoch inkább?

Annó volt egy Hoch-om, meg voltam vele elégedve, így ahhoz tudok csak viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#34110) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hy all :R A minap vettem egy Genius SW 5.1 Home Theater szettet és olyan problémám van,hogy ha TV-hez csatlakoztatom Jack-dugóval akkor halható egy bugás ami gondolom árnyékolásból v. földelési problémából adódik :U Viszont nem tudom milyen módon szüntethetném meg egyszerűen :F Valakinek valami jó tanács a probléma megszüntetésére lenne :F

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#34111) Met válasza vlcsko82 (#34110) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor is hallani ha kihúzod a tv-ből a koax kábelt?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34112) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy normális jelenség az, hogy ki-bekapcsoláskor koppanó hangot ad egy aktív 2.1 rendszer (Microlab M910) mélynyomója?

Köszönöm, ha segít valaki!

S3x, hifi & rock and roll

(#34113) vlcsko82 válasza Met (#34111) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Úgy is búg :W Kicsit jobban utána olvastam ennek a földhurok dolognak és úgy gondoltam,hogy mit veszthetek ha a 5.1 bemeneti kábelét kétszer körbe tekerem a koax kábelen és lás csodát megszűnt a búgás teljesen :K

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#34114) Met válasza vlcsko82 (#34113) üzenetére


Met
nagyúr

:C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34115) vlcsko82 válasza Met (#34114) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Ááá, :W tévedtem csak időszakosan szűnt meg a búgás :O Ha telefonba v. hifibe dugom nincs búgás :U

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#34116) Met válasza vlcsko82 (#34115) üzenetére


Met
nagyúr

Cserélj kábelt, a búgás lehet attól is ha valami gerjed.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34117) vlcsko82 válasza Met (#34116) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

A régi kábellel nem búgott,de az tönkre tette a gyerek :U Veszek másikat és kipróbálom azzal :K

[ Szerkesztve ]

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#34118) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!
Nem sokat találtam neten erről: ONKYO D-145, de lenne egy új eladó pár 36K-ért. Egy Musiland 01 US mark2 lenne hozzá, az erősitőt még nem találtam ki. A kérdés az lenne, hogy ez a hangfalpár megéri-e az árát? :R

(#34119) sanzi89


sanzi89
addikt

Szeretnék egy normálisnak mondható, de kicsi fizikai méretű 2.0-ás hangszórót. Csak, hogy legyen viszonyítási alap a Genius SP-HF360B már nagy. Notebook mellé, napi hurcolászásra kellene. Árban az 5-10k-s kategóriában kellene gondolkodni. Első sorban kisebb termekben filmnézésre, Youtube videóhoz hangnak kellene alapvetően csendes környezetbe. Mondjuk a GENIUS SP-M 200?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34120) schawo válasza sanzi89 (#34119) üzenetére


schawo
titán

Egyik szarabb, mint a másik. Külalak alapján válassz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34121) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Van annak valami oka, hogy az összefoglalóban főként 5"-os hangszórókkal szerelt dobozok vannak felsorolva?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#34122) lezso6 válasza emiki6 (#34121) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért kérdés ez? Sok / kevés?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34123) emiki6 válasza lezso6 (#34122) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem kevés. Bár én abból indulok ki, amivel nekem eddig dolgom volt. A 6-ot is kevésnek érzem a 8 mellett. :D
Van egy 8-asom, aminek a magasabb részei kifogásolhatók, míg a 6-osomból hiányzik a mély a 8-ashoz képest. Párhuzamosba kötve jobban szólnak, mint külön, külön, le is lettem szólva emiatt, de nem fogom csak az egyik párt használni, ha együtt jobban tetszik a hangjuk. :D Viszont tervezem lecserélni őket egy párra, úgy mégis csak jobb lenne.

"Belépő" szinten milyen jó 8-asok vannak? Az aktív jobban tetszik, de a passzívat se zárom ki. Lehet használt vagy új, újakra elvileg van kedvezményem, így talán azok jobbak lennének.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#34124) lezso6 válasza emiki6 (#34123) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen hangfalaid vannak? Elvileg a nagyobb membrán (és a térfogat) jobb mélyet eredményez, de ez nem mindig igaz, s vannak más befolyásoló tényezők is. De általánosságban a 8" az, aminél a mély alja rendesen meg szokott lenni. Viszont ez sokszor a többi tartomány rovására megy, főleg olcsó cuccoknál.

Mennyiért?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34125) emiki6 válasza lezso6 (#34124) üzenetére


emiki6
veterán

A 6"-os pár Behringer CE1000P, szinte semmit nem találtam róla, de annyit tudni, hogy "business environment" vvagyis ipari hangfal. Ez nem egészen tudom mit jelent, de megmagyarázza talán, hogy miért nem az igazi. magassugárzója pl viszonylag zavaróan hangos azthiszem a 3khz körüli tartományban (nem biztos, de az eq-ban ott visszavéve jobb lett).
A 8"-os pár Sansui SP-L150, az egyikben a magassugárzó nem az eredeti, ami bele lett téve elég szr. Ennek a mélye megvan, a magasa úgy, ahogy, viszont a közepe hiányzik.

Ha nem ajánlod a 8-ast, akkor nem annyira fontos.
Minél olcsóbban, leinkább cserében gondolkodom, bár ahogy nézem nem fog sok befolyni a fent említettekből. Valószínű nem most rögtön váltani, csak szeretnék tippeket, hogy mennyit érdemes rászánni. 100 fölé nem mennék. Melyik árkategória képviseli a legjobb ár/érték arányt? Honnantól kezdődnek a viszonylag jók?
Hol kezdődnek a jó 8-asok?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#34126) lezso6 válasza emiki6 (#34125) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezektől egy gyengébb 8" monitor is hatalmas ugrás lesz. :K

100-120k körül indulnak az aktív 8-asok (pl Prodipe, M-Audio), mindenképp érdemes lenned elmenni meghallgatni, ha már ennyit költesz, pl hitspace.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34127) emiki6 válasza lezso6 (#34126) üzenetére


emiki6
veterán

Gyengébb alatt a 100-120-asra gondolsz vagy a bőven 100 alattiakra? :DDD
Nem tudom van e értelme meghallgatnom. Fejhallgatóknál próbáltam, hogy meghallgatom, nem jutottam előrébb. Kétlem, hogy egy ajánlott, népszerű hangfalnak ne tetszene a hangja.
Azt hiszem az lesz a legjobb, ha első körben veszek egy jobb fejhallgatót és eladok mindent a jelenlegi hangrendszeremből... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#34128) lezso6 válasza emiki6 (#34127) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 100-120k-ért kapod a gyengébbet. De ez relatív, mivel annyiért 5"-ból vannak sokkal jobb belépők, csak persze korlátos méllyel. Ez utóbbiaknak a nagy 8" tesói 160-200k körül szoktak lenni. Már csak azért is érdemes lenne meghallgatni, hogy a mostaniktól mekkora előrelépés lenne egy normális hangfalpár. Meg hát kipróbálás nélkül választani nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34129) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Senkinek nincs ötlete erre?

Érdeklődnék, hogy normális jelenség az, hogy ki-bekapcsoláskor koppanó hangot ad egy aktív 2.1 rendszer (Microlab M910) mélynyomója?

Köszönöm, ha segít valaki!

S3x, hifi & rock and roll

(#34130) lezso6 válasza sony309 (#34129) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, normális. Olcsó cucc ennyit tud, nincs benne koppanásgátló. Alacsony hangerőnél is csinálja? Ha igen, akkor az elég ciki, tervezési hiba, főleg ha akkorát koppan, hogy ki akar szakadni a membrán.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34131) emiki6 válasza lezso6 (#34128) üzenetére


emiki6
veterán

Áh, értem. Akkor majd pár hónap múlva visszatérek erre a vásárlási kérdésre. :)
Mindenesetre, köszönöm a segítséget! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#34132) sony309 válasza lezso6 (#34130) üzenetére


sony309
őstag

Független a hangerőtől.
Ki nem akar szakadni, csak koppan.

Köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#34133) dafuq


dafuq
csendes tag

Sziasztok. Hangfalvásárlás előtt vagyok.

T&V Hoch illetve Solo 6C között vacilálok.
T&V Hoch-hoz 29ezerért hozzá tudok jutni, a solo 6C pedig kb 33000 ft lenne.

Melyiket ajánlanátok? Többnyire house, rnb és efféle zenéket hallgatok.

(#34134) Shingen válasza dafuq (#34133) üzenetére


Shingen
addikt

Én a solo 6C választanám.

風林火山

(#34135) dafuq válasza Shingen (#34134) üzenetére


dafuq
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#34136) Shingen válasza dafuq (#34135) üzenetére


Shingen
addikt

nincs mit, de várd meg a többiek véleményét is. :)

風林火山

(#34137) dafuq válasza Shingen (#34136) üzenetére


dafuq
csendes tag

Megfogom ne aggódj, a fizetés csak 10.-én jön :D :))

(#34138) Shingen válasza dafuq (#34137) üzenetére


Shingen
addikt

Addig lehet kapsz is mástól választ. :DDD

風林火山

(#34139) lezso6 válasza dafuq (#34133) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Solo 6C, az nagyobb. :D Egyébként a Kürbisnél jobb, a Hoch meg az utóbbi duplázása szóval, minőségre is jobb a Microlab.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34140) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Kérdés!

MODECOM -hoz eredeti bluetooth csati helyett, ezzel szintén müködne valjon a hangfal?
[link]

Csak mert nem mindegy 600 ft vagy 6.000 ft :C

(#34141) warezxts


warezxts
senior tag

Sziasztok! Csak számítógéphez keresek aktív erősítős 2.0 vagy 2.1 hangfalszetet. A jelenlegi genius sw-5000 házimozi szet van rajta, ami sajnos ennyi év után már zúg, és csak akkor szűnik meg ha hátul kikapcsolom a főkapcsolóval. Nincs szülségem már 5.1-re (Másik házimozis topicban segítettek választani egy wharfedale diamond 8.4-est), a genius helyett, de azt meg nem akarom folyamatosan járatni mint a gépet, így kényszerült szegény génius a gépre kötve tovább élni.
A lényeg hogy nem akarok elveszni a nagy választékban, kb 10-20E-ért amit ki lehet hozni. Ne legyen doboz hangja mert az a halálom. Távirányító nem hátrány de nem halok bele ha nincs. Összefoglalóban a Genius SP-HF1250B-t olvastam. Van-e esetleg más ajánlott szet mostanság?
Előre is köszönöm! ;)

(#34142) #59070464


#59070464
törölt tag

Mi most az a hangfal, ami a 1250B-nél jelentősen vagy legalább érzékelhetően jobb (=következő lépcső, csak is kíváncsiságból)? Logitech Z130 nagyon pocsék? Jobban tetszik, mert jelentősen olcsóbb és kisebb is (ThinkPad X200 mellé). Nem igazán használnám zenére, inkább szöveg hallgatása YT-on és hasonló felhasználás. Távirányítós és USB-s nem lehet. Fejhallgató csatlakozó nem szempont és hangszínszabályzó sem érdekel, de elviselem ha van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#34143) johnywalker válasza warezxts (#34141) üzenetére


johnywalker
őstag

A Genius V2 2020-at is érdemes meghallgatnod.

(#34144) drzozo válasza Shingen (#34134) üzenetére


drzozo
senior tag

A Solo 6C-nek van olyan mélye, mint a Hoch-nak? Csak mert annó volt egy Hochom - nagyon meg voltam vele elégedve, igazából fele hangerőn is szépen szólt, és volt bőven mélye -, amit kihasználatlanság miatt eladtam, és most újra terveznék venni egy hangfalat abban az árkategóriában.

Ezt csak azért kérdezem, mert voltam bent hallgatózni a HitSpace-ban Mackie hangfalakat, de azokban kb. 80 forintig semmi mély nem volt...

(#34145) PuMbA válasza warezxts (#34141) üzenetére


PuMbA
titán

Csakis 1250B :)

(#34146) Shingen válasza PuMbA (#34145) üzenetére


Shingen
addikt

+1 :K

風林火山

(#34147) denko


denko
senior tag

Modecomosok,

Háló? 34140
:DD

(#34148) warezxts


warezxts
senior tag

kösz srácok, akkor beruházok egyre :)

(#34149) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ezekkel a Denon hangfalakkal van valakinek valami tapasztalata?

Vagy csak a szokásos túlárazós, brand name megfizetős lehúzás?! :F

(#34150) #59070464 válasza SunMount3r (#34149) üzenetére


#59070464
törölt tag

A Denon egy kommersz brand. Talán semmiben sem kiemelkedő. Amiben talán nem voltak rosszak, azok a házimozi erősítők. Nekem ott sem tetszett, mindig olyan weak érzésem volt a hangja kapcsán (nem hangerő probléma). Ja de, a felsőkateógóriás DVD lejátszójuk jó volt még az ősidőkben. Hangsugárzókban biztosan pocsék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.