Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) Mukucs


Mukucs
senior tag

Srácok, 100 ezerből ki mit rakna össze? :)

1 pár studio monitor+külső DAC ra gondolok.

(#34502) lezso6 válasza Mukucs (#34501) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy nagy papírpénz-repülőt. De miért kérdezed?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34503) Mukucs válasza lezso6 (#34502) üzenetére


Mukucs
senior tag

Kérdem másképp!

Két ilyen [link] hangfallal + egy 25 ezres DAC al mennyire lesz jobb élmény zenét hallgatni, mint egy 40ezer Ft os 2.1 el?

Esetleg 80.000~ ért jobb monitor pár!? :B :N

(#34504) lezso6 válasza Mukucs (#34503) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha számít a mély (nem minőség vagy mennyiség, hanem hogy meddig megy le), azaz pl elektronikus zenét hallgatsz, akkor valami 8" lenne jó, mert 5"-ossal hiányozni fog az alja. DAC-ból most milyened van? Esetleg még lehet azt, hogy DAC-ot csak másodkörben veszel. Én egy ideig nagyon fos integrált laptophangkarival hajtottam a belépő monitoraim anno, de úgy is megváltás volt a stúdió monitor. Persze miután rendes DAC-ot tettem alá, megint jött a megváltás, bár persze messze nem akkora, mint először.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34505) Mukucs válasza lezso6 (#34504) üzenetére


Mukucs
senior tag

Integrált van, mégpedig ilyen !

Talán az integráltak közül minőségibb, ha lehet így fogalmazni, bár nem értek hozzá sajnos.

Egyébként igen, elektronikusat hallgatok. Progressive/Tech/Deep house elsősorban. Pl.: egyik kedvencem :K

(#34506) Francia91 válasza Mukucs (#34505) üzenetére


Francia91
veterán

Jól mondja lezso6, először a monitorokat vedd meg, aztán ráér a DAC
Én is így tettem, igaz, csak egy ModeCom SHF-120U-val, nem stúdió, de nekem maximálisan megfelel. Megvettem a ModeCom-ot, kb 3 hónapig integrált megoldással hallgattam, már az is nagy ugrás volt, majd megvettem a Musiland Monitor 02 US Dragon-t, na azzal még faszább lett :)
De már csak a hangfal/monitor is nagy előrelépés

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#34507) Mukucs válasza Francia91 (#34506) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi a válaszod! :R Igazatok lehet!

Már csak a hezitálás megy, hogy melyik monitor lesz a befutó! :)) (Élőben még nem hallottam egyet sem)

(#34508) PuMbA válasza Mukucs (#34507) üzenetére


PuMbA
titán

"Élőben még nem hallottam egyet sem"

Legjobb út a rossz választáshoz :)

(#34509) Mukucs válasza PuMbA (#34508) üzenetére


Mukucs
senior tag

Ezért vagyok itt, hogy ezt elkerüljem! :B

(#34510) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Én már csak azt nem értem ,hogy megtetszik kinézetre, hangzásilag és már mire megvenném a kiszemeltemet. Mi van ???? Ezt a terméket egyik partnerünk sem forgalmazza ilyenkor kap az ember kap agyzsibbadást :D

Mondom ma körülnézek MM-ben erre mi van olyan a választék, hogy sarkon is fordultam :D xd

Pl :.
Microlab solo6c
MODECOM MC-SHF120
Edifier 1600 -1900..

Így vegyen az ember normális hangrendszert :D

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#34511) PuMbA válasza Mukucs (#34509) üzenetére


PuMbA
titán

Csak írás alapján úgy sem lesz fogalmad, hogy hogy fog szólni, mert lehetetlen elmondani egy hangzást, csak körülbelüli megállapításokat lehet tenni :)

AngerFîsT: Most tényleg nincs jó időszak vásárlásra, kivéve, ha valaki Genius 1250B-t akar venni :)

[ Szerkesztve ]

(#34512) AngerFîsT válasza PuMbA (#34511) üzenetére


AngerFîsT
tag

Erről mi a véleményed ?:) Mackie MR6 mk3

I Say Anger you say FisT!

(#34513) Gr3GoRi válasza AngerFîsT (#34512) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Hali!
Kb fél éve ilyet használok teljes megelégedettséggel.Csak ajánlani tudom :K Habár ez kicsit több lesz mint 45e :)
Szerintem ez egy aranyközépút a studiómonitorok között a 6" - os melyközepével.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#34514) AngerFîsT válasza Gr3GoRi (#34513) üzenetére


AngerFîsT
tag

És milyen hangkártyát ajánlsz hozzá ?:) gondolom darabonként árulják igaz?

I Say Anger you say FisT!

(#34515) benfolds válasza dudika10 (#34498) üzenetére


benfolds
őstag

mondom, hogy egyáltalán nem arról akartam beszélni, hogy mennyit ért "régen" 100 ezer forint, meg hogy mennyit kellett akkor dolgozni egy óra zenéért és most mennyit kell meg ilyenek. egyszerűen csak felvetettem (jogosan vagy alaptalanul azt ti jobban tudjátok, én csak laikus vagyok), hogy ha csak tized akkora lenne a fejlődés, mint a tv-k, telefonok, számítógépek stb. területén, akkor nem ilyen genius-ok lennének 2016-ban a "best buy" az átlag felhasználó számára. a koncepcióváltáson egyébként mit értesz?

(#34516) PpenoO válasza benfolds (#34515) üzenetére


PpenoO
őstag

Azt azért ne feledd, hogy a hangkeltés egy sokkal régebbi "tudomány" mint a tv vagy a mobiltelefon. A hangszórókban is volt egy nagy fejlődés, hála a hadiiparnak. A mobiltelefon is az apple picsi pacsi után (amit lopott) önmagában már akkorát nem fejlődött csak terjeszkedett, elérhetővé vált. A kiegészítő szolgáltatások mellett csak az epenis (20 magos chip, 8k kijelző) teszik érdekelté a keresletnek és valljuk be eléggé unalmassá vált. Manapság már bármelyik csing csang műhely is tud hasonlót alkotni mint a kínai foxconn által gyártott iphone. A tvről ne is beszéljünk, Plazma kihalt, jelenleg az ócska tft (lcd) uralja a piacot, az olednek meg kell pár év. A hangfalak már rég túl vannak az ilyen fejlődési szakaszokon, amúgy meg 1985ben 2000$ volt egy tisztességes hifi, akkoriban pár ezer forintnál többet nem keresett az átlag magyar ember.

(#34517) benfolds válasza PpenoO (#34516) üzenetére


benfolds
őstag

jó, elismerem, hogy hülyeség volt az összehasonlítás...nem is azt várom, hogy évente legyen látványos fejlődés. tízévente meg jöjjön valami forradalmi változás, mert ez nem az a "szakma". nagyon nincs új a nap alatt, ettől függetlenül, mint mezei átlag vásárlót bosszant, hogy semmilyen fejlődést nem érzékelek az számomra elérhető hangszórók terén (ha a számítástechnikából származó kényelmi dolgokat, mint pl. a bluetooth nem számítjuk).

(#34518) PuMbA válasza AngerFîsT (#34512) üzenetére


PuMbA
titán

Jó hangfal, de nekem éppen nem tetszik, mert kiemel :)

[ Szerkesztve ]

(#34519) AngerFîsT válasza PuMbA (#34518) üzenetére


AngerFîsT
tag

Najó feladom majd egyszer veszek egy 2.0 szettet addig használom a logitech z 313 mat :D igaz hogy ez 25 wattos de mégsem egy z 623 aminek baromi nagy basszusa van :D így pont kiegyensúlyozott még egyenlőre.

I Say Anger you say FisT!

(#34520) Mukucs válasza AngerFîsT (#34519) üzenetére


Mukucs
senior tag

Az, hogy nagy a mély hozzá, nem jelenti azt, hogy fel is kell tekerni! :B

(#34521) AngerFîsT válasza Mukucs (#34520) üzenetére


AngerFîsT
tag

Neked is így szól mi ? :D

I Say Anger you say FisT!

(#34522) Mukucs válasza AngerFîsT (#34521) üzenetére


Mukucs
senior tag

Ha azt akarom, akkor igen! :K

(#34523) lezso6 válasza benfolds (#34517) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hangszóróknál is van fejlődés, csak jóval lassabb, mivel elég bonyolult tudomány a hangkeltés. A legtöbb ember meg laikus / botfülű, és hangfalra esze ágában sincs sokat költeni (bezzeg TV-re), mivel nem vesz észre látványos különbséget. Max azt, hogy aggya a méjjet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34524) norba69 válasza AngerFîsT (#34521) üzenetére


norba69
senior tag

Ilyen hangú cuccot a kertben ásnák el virágládának. Rettenet. Az a személyes problemám, hogy azt hittem, valami komoly teszt következik, és bekapcsoltam a t&v SW-10-et. Kár volt.

[ Szerkesztve ]

(#34525) AngerFîsT válasza norba69 (#34524) üzenetére


AngerFîsT
tag

Én eleve halkan hallgattam :D majd csak akkor veszek vmi jó hangfalat ha lehet is őket sokáig kapni. és nem csak 1-2 évig. :)

I Say Anger you say FisT!

(#34526) mekker válasza benfolds (#34517) üzenetére


mekker
őstag

Hát nem az én korosztályom, de abból az 1-2 röpke infóból, amit találtam a neten (pl. Hifimagazin) egy pár használhatóbb hangsugárzó (pl. HS 280, Preludium) is mai ~50-80 ezer reál JMF-es árkategóriában mozgott, és akkor még kellett erősítő, deck, tuner legalább ugyanennyiért.
És közel sem mindegyik retro hifi volt mérnöki precizitással megtervezve.

Abban sajnos igazad van, hogy itthon teng a piac al alsóbb kategóriában, viszont még így is van pár olyan termék 100k alatt, amik ár/érték arányban ezeknél már kissé előrébb vannak. Efelett meg ezek már labdába sem rúghatnak.

Meg azért technológiai és tudásbeli fejlődés ide-oda, a jó hangszóró (általában) ma is megköveteli, hogy legyen nagyméretű a doboz, a hangszóró, és a tápellátás+erősítő áramkörök is jó minőségben legyenek kivitelezve. Tehát már az a tény is határt szab, hogy egy 10-20 kilós dolgot kell használható minőségben össze eszkábálni, leszállítani és eladni.

Technikai fejlődésbe nagyon nem látok bele. Alsó-közép kategóriában ez a jobb anyagok használatában és a kompaktságban merül ki, a nagy dolgok valószínűleg a felsőkategóriában és a színpadi erősítésben vannak.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34527) norba69 válasza mekker (#34526) üzenetére


norba69
senior tag

Faternak Dansk 3F T-3535 + Orion HS 280 +Akai Gx4000D + Pioneer CT 506 + Sanyo 4028 UM + valami Sanyo lemezjátszó mókolva elő-előerősítővel, meg speckó pick-uppal volt otthon 1984-ben. azokon tanultam a kábeldugdosást, meg a 85-ben vett videómagnón a mindenféle cuccok programozását, meg beállítását.

(#34528) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, nemtudom jó helyre írok e, javítsatok ki ha nem.

Nos ami adott: Creative T6100 5.1 hangszóró ami jelenleg 3 bemenettel laptopra van dugva.

Amit szeretnék: egy passthroguh vagy hasonló amivel elgalább 2.1-ben tudnék telefonról vezeték nélkül zenét továbbítani a hangszóróra miközben a laptoppal is megmarad az összeköttetés, lehet ilyet összehozni valahogy?

Néztem a chromecast audiot, tök jó csak az a baj hogy közben kikell húznom a laptopból a zöld jacket hogy bedugjam abba.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34529) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Másik:
A Kürbis kapható valahol még értelmes áron? Régebbi árakat nézve ez a duplája majdnem.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34530) Gr3GoRi válasza AngerFîsT (#34514) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Hangkártyát nem hanem egy ilyet mimimum : Steinberg UR22 Igen darabonként árulják

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#34531) AngerFîsT válasza Gr3GoRi (#34530) üzenetére


AngerFîsT
tag

Köszi ez a kép alapján nem egy vacak berendezés :)

I Say Anger you say FisT!

(#34532) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Van valami megoldás arra,hogyha telefonról hallgatnèk zenèt egy Genius 1250b hangfalon akkor növeljem a hangerőt??
Mert full hangerőn a telo is meg a hangfal is kb 1/3 hangereje van mintha gèpre lenne kötve.
Gondolom nyilván a hangkártya miatt jobb a gèpen ,de telóhoz lehetne venni valamit ami erősîthet rajta??ès nem túl drága.. :)

(#34533) Mukucs


Mukucs
senior tag

Hali!

Adam Audio F5-t hallott már valaki? :) Úgy magáról a márkáról esetleg valami? :)

(#34534) Francia91 válasza soultrapp (#34532) üzenetére


Francia91
veterán

Nem hallottam még telefonhoz való erősítőről, de a kínaiak biztosan csináltak már :D . Szoftveres megoldásokról hallottam, de még a Symbian-os időkben
Amúgy érdekes, hogy nekem a mai napig a Nokia N8-as adja a legnagyobb hangerőt hangfalra kikötve, a Lumia 1020-as és más Android-os csodagép sem tudott magából akkora hengerőt kipaszírozni, mint az N8-as :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#34535) thornadoj válasza soultrapp (#34532) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Létezik hordozható erősítő, de elég borsos áraik vannak pl. fiio q1.

(#34536) .DLL válasza thornadoj (#34535) üzenetére


.DLL
veterán

A Fiio Q1 azért kerül ennyibe, mert ez egy DAC + fejhallgatóerősítő. A hangkártyákon is van DAC, tehát ez egy hordozható (fél)hangkártya is egyben.

Építs egy kis CMOY erősítőt OPA2134-ből 9V vagy 2x9V-os változatban (Google), lesz annyi feszültséged, hogy ihaj.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#34537) Degeczi válasza Francia91 (#34534) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Létezik olcsón is, de tényleg jobb házilag összedobni egy egyszerű erősítőt.

(#34538) Bodz válasza Mukucs (#34533) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A ribbon magassal vigyázz, sokan nem bírják elviselni a hangját. Mindenféleképpen ki kell próbálni! :) A márkáról meg itt olvashatsz.

(#34539) Mukucs válasza Bodz (#34538) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszi, időközben kiesett a listámról! :B

Most így állok.:

Yamaha HS 5
JBL LSR305
Mackie MR5 mk3
M-Audio BX5 D2
KRK RP5 RoKit G3

Kizárólag zenehallgatás [reggeltől estig] céljából keresek hangalat, ezek közül ki melyiket mondaná a lehető legjobb/legmegfelelőbbnek a felsoroltak közül?

Eddig jutottam, innen nem tudom merre s miképp! :))

[ Szerkesztve ]

(#34540) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#34529) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:F

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34541) soultrapp válasza Francia91 (#34534) üzenetére


soultrapp
senior tag

Nekem Honor 6 telefonom van fül/fejhallgatóval jól szól,de hangfalnál nem nagyon van hangerő.
Nèzegettem már időközben Dac-ot,de kb 30 korul van......

(#34542) alphamooncam válasza Mukucs (#34539) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia !

A napokban ezeket hallgattam a Hitspace-nél, csillapított, diffúzorral kezelt, kb. 15nm-es stúdióban, egy 800.000 Ft-os hangkártyán keresztül. A forrás egy Macbook volt.

Mackie MR5 mk3 84.000.-
Focal Alpha 50 162.000.-
Tannoy Reveal 502 98.000.-
Yamaha HS7 130.000.-
JBL308 140.000.-
Dynaudio BM5A 300.000.-
JBL 305 98.000.-
Genelec M030AM 258.000.-

Nálam erősségi ( csökkenő minőségi ) sorrendben Genelec, Dynaudio, és JBL305 következett.

Az első kettőnek nagyobb volt a felbontása, viszont a JBL meg vert mindent színpad terén.

Véleményem szerint a JBL felbontásban nincs annyival lemaradva, ha az árát is figyelembe vesszük, mint a Genelec, meg a Dynaudio.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34543) Mukucs válasza alphamooncam (#34542) üzenetére


Mukucs
senior tag

Szép estét, szia! :)

Milyen zenéket hallgattál rajtuk? Mit gondolsz, ilyesmiknél megállja a helyét?

Iszonyat hálás vagyok, hogy írtál! :R

Egyébként pont a 305ös JBL jön be külsőre leginkább! :B

[ Szerkesztve ]

(#34544) nonozoom válasza alphamooncam (#34542) üzenetére


nonozoom
tag

800 ezer forintos hangkártya? Lehet hülye kérdés, de ekkora szerepe lenne egy hangkártyának? A mostani cuccom alaplapiról hallgatom, de megvagyok vele elégedve (Presonus Eris 4.5, Macmini), igaz van egy kis mértékű alapzaj, de nem vészes, gondolom külső hangkártya esetén ez nem lenne... Illetve a nagyobb felbontású hangok is hallhatók lennének (24 bit, stb..) Más csatlakozás (TRS) Valószínű ezek dobnának rajta...
Egyébként szemezgetek több USB-s kártyával. De Nem egyszerű a választás, illetve nem tudom megérné-e venni. :F

(#34545) alphamooncam válasza Mukucs (#34543) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia !

Olyan zenéket hallgatok, amiben különböző hangszerek és/vagy vokál vannak.pl. zongora, gitár, hegedű, trombita, stb. tisztán elektronikus zenét nem hallgatok.

Utóbbi kevésbé összetett, sokkal egyszerűbb megjeleníteni, egy gyengébb képességű, felbontású hangfalon is jól szólhat.

A stúdió monitorok nem zúzásra valók, illetve ha kiemelést szeretnél mondjuk a mély tartományban, lehet kevés lesz.

Azt javaslom minden képpen hallgasd meg amit kiválasztasz, mielőtt megveszed azzal a zenével, amit majd legtöbbet fogsz hallgatni.

SZVSZ a kis JBL jó választásnak tűnik.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34546) PuMbA válasza alphamooncam (#34545) üzenetére


PuMbA
titán

"Olyan zenéket hallgatok, amiben különböző hangszerek és/vagy vokál vannak.pl. zongora, gitár, hegedű, trombita, stb. tisztán elektronikus zenét nem hallgatok.

Utóbbi kevésbé összetett, sokkal egyszerűbb megjeleníteni, egy gyengébb képességű, felbontású hangfalon is jól szólhat."

Ütős kombó a hangszerek és / vagy vokál + elektronikus kiegészítés, mostanában egyre jobban szeretem őket: Shenmue - Main Theme :) Olyan erős 20Hz van benne egy-két helyen... meghallgatnám egy jó koncert arénában, ahol van is olyan rendszer, ami ezt tudja, de ez az elérhetetlen szint, ami úgyse lesz valóság :)

[ Szerkesztve ]

(#34547) alphamooncam válasza nonozoom (#34544) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia !

Meghallgatás előtt az a hangkártya volt bekötve, nem én kértem, hogy ilyen drága hangkártyán szeretnék próbálni, és igen, a lánc minden elemének így a hangkártyának is jelentős szerepe van a megszólalásban.

Ez a hangkártya pedig speciális volt abból a szempontból, hogy a kezelő padjával menet közben lehetett váltogatni A-B monitorok között, meg még ki tudja mi minden egyéb extrákkal rendelkezett. Gondolom ezért is kerül ennyibe.

Ilyenre nekem nincs szükségem, gondolom, ha nem foglalkozol hivatásszerűen olyasmivel, hogy "in the fly" kelljen hangsugárzót váltanod, neked sem.

Az az alapzaj amiről beszélsz szerintem inkább az Erisből jön.

Úgy tudod ellenőrizni, hogy a monitorodon lévő hangerő potit felcsavarod, miközben ugye nem szól a zene, ha erősödik az alapzaj, akkor a monitorodból jön.

Nem tudom, milyen zenét hallgatsz, mik az igényeid, és mennyit lennél hajlandó költeni egy minőség ugrásra.

Mégha ismerném is, sem hiszem hogy tudnék Neked tanácsot adni, mert nem érzem magam elég tapasztaltnak ehhez.

Mindezek ellenére azt mondom, hogy egy külső DAC, meg egy komolyabb stúdió monitor sokat dobna az élményen.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34548) dudika10 válasza alphamooncam (#34547) üzenetére


dudika10
veterán

" Úgy tudod ellenőrizni, hogy a monitorodon lévő hangerő potit felcsavarod, miközben ugye nem szól a zene, ha erősödik az alapzaj, akkor a monitorodból jön. "

Ez csak akkor igaz, ha előtte kihúztad a kábelt a dobozokból!

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34549) alphamooncam válasza dudika10 (#34548) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi a kiegészítést :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34550) FullGas


FullGas
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis megerősítést kérni!
Sok olvasgatás után lemondtam a 2.1-ről a 10-15 ezres kategóriában.
A kiválasztottam sokak itteni ajánlására a Genius 2.0SP-HF1250B. Zene hallgatásra lenne használva, illetve szeretném rá kötni a TV(LG 42LF652V)-re.
Jó választás lesz a Genius ebben az ár kategóriában, vagy esetleg van még más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.