Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) SunMount3r válasza Met (#34200) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Én most rendeltem hozzá egy ilyet. De van az Elimex-nél is, ami kicsit talán jobb minőségű, de drágább is.

Szerintem ehhez a hangfalhoz ennél "feljebb" nem nagyon érdemes menni (amúgy szerintem a gyári kábel is elég jó hozzá, én csak a hossza miatt veszek másikat.)

(#34202) Degeczi válasza Met (#34200) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nem hibás (vagy túl rövid) a gyári, fölösleges.

(#34203) Met válasza Degeczi (#34202) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, minden ok vele, csak gondoltam javítok a hangzáson.
De akkor hagyom.

nlpK Köszi azért.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34204) ot93


ot93
senior tag

Üdv, melyik rosszabbnál rosszabb elhelyezés a legjobb a 4 közül? :D [link]
nemtom mit csináljak, mert Microlab solo 6c -t tervezek venni de az asztalon elég hülyén lehet elhelyezni (mivel a mostanihoz képest elég nagy...)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34205) lezso6 válasza ot93 (#34204) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A másfeles verzió, azaz átmenete az 1 és 2 között. De egyébként meg próba-cseresznye... ;)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34206) zipod8


zipod8
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Venni akarok egy aktív 2.0 vagy egy 2.1 rendszert. Úgy látom a 2.0 rendszereket ajánljátok inkább így ezekben nézelődtem. Számítógéphez venném, elsősorban zenehallgatásra lenne, másodsorban filmezéshez, ill. játékhoz.
Olyan 50e huf környékét szánnék rá. Studió monitorokat néztem, azok közül is az M-Audio AV42 ill. a Mackie CR4. Egy 20nm szobába menne, helyet tudok neki csinálni,így mehetne állványra vagy asztalra is.
Az lenne a kérdésem, hogy a 2 közül melyiket ajánlanátok inkább (vagy teljesen mást)?(Miért?)
Elég-e a 4” mély sugárzós vagy keresek olyat amiben nagyobb van pl M-Audio BX5-D2, Presonus Eris E4.5., ill megéri a felárat?

Segítségetek előre is köszönöm!!

(#34207) schawo válasza Darkcranio (#34186) üzenetére


schawo
titán

A tojástartó egy sávhatárolt diffuzor, rajtad legkevésbé senn segít. Vegyél 10 centis kőzetgyapotot és olcsó textil méterárut (én 100ft/fm-est használok 1,4m szélesből), vond be a 100x60x10-es táblákat a szövettel. Legegyszerűbb, ha a hátán ragasztod ragasztószalaggal (leukoplast nagyon jól ragasztja a textilt). A tükörrel átellenes falat pakold tele a panelekkel. Függőlegesen helyezd el őket. Minden panelhez csavarozz fel 1m magasra két kis polctartó falikonzolt (15-30-15cm osztásban) arra tegyél egy vékony (5-10mm), 55x8-9cm-es deszkát keresztbe (a konzol magában kevés, a kőzetgyapot idővel elgyengül, és átrágja magát), azon támaszkodjon a panel. A deszka síkjától fölfelé kb 60-70 centire pont ahova kijön a panel széle (tehát pont 60 centire egymástól) tegyél két csavart a falba, amit ne csavarozz be teljesen. Amikor felkerül a panel, akkor egy vékony átlátszó damillal rögzítsd a falhoz. Így a konzol és a deszka alulról tart, fent pedig a damil megakadályozza, hogy kibillenjen a síkból.

Ha kicsi a költségvetés, akkor a paneleket 60 centi szünettel helyezd egymáshoz (1 és 2m között 50% fedettség) Ha nagyobb, akkor sűrítheted 30 centiig, ha még nagyobb, akkor alá is tehetsz (tehát a földre, szintén damilos rögzítéssel)

Az így készült panelek elég széles sávú elnyerők, baromi olcsók (párezer forintból megvan egy egész fal), és a választott textiltől függően kulturáltan néznek ki. Ennél olcsóban megközelítően hatékony és kulturált megoldást nem fogsz találni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34208) PuMbA válasza krichd1 (#34198) üzenetére


PuMbA
titán

Az a "szerencsém", hogy amúgy sincs nagy tér mélységem, hiszen alsó kategóriának számít az LSR305, tehát az a kicsi, amit elvesz ez az elhelyezés, jobban megéri a jobb mélyek miatt szerintem :)

zipod8: El kéne menned a HitSpace-be hallgatózni :)

[ Szerkesztve ]

(#34209) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok,

Technikai jellegű tanácsokat szeretnék kérni. A probléma a következő:
Adott egy Genius SW-HF 5.1 6000 típusú rendszer, ahol a jobb front csatorna egyszer csak elhalkult. Minimálisan szól, de a többihez képest sehol nincs. Átkötöttem a center és a jobb front hangsugárzót, a kábel és a hangszóró jónak tűnnek. Csatlakozó problémára gyanakszom, a kérdésem pedig hogy hol érdemes javíttatni Budapesten belül, megéri-e, vagy házilag is megoldható? Kácsában nemtudom, vállalják-e, van valakinek tapasztalata velük?

Kiegészítő kérdésként: Milyen kábel ajánlott hozzá, ami még megfizethető (max. 800-1000 Ft/fm)? Főleg a drótátmérő érdekelne, ami jól is szól. Jelenleg az eredeti kábeleit használom.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#34210) PuMbA válasza PuMbA (#34208) üzenetére


PuMbA
titán

Ami még érdekes, hogy 1 éven át sikerült kibekkelnem azokat a számokat, amiknél nagyon feltűnő a mély összegyülemlés azon a bizonyos pár frekvencián :DDD Aztán nem rég töltöttek fel egy előadást a BBC Radio 1 YouTube csatornára, amit beraktam és egyszerűen ömlött megállíthatatlanul a mély és mivel ők nem rontanak el mixelést, ezért gondoltam, hogy most ideje valamit csinálnom a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#34211) Darkcranio válasza schawo (#34207) üzenetére


Darkcranio
csendes tag

Rendben köszi :C Ha esetleg a folyamatáról vagy a kész falról van képed nem haragszom meg ha küldesz privátban :DD

(#34212) schawo válasza Darkcranio (#34211) üzenetére


schawo
titán

Hétfőn csinálok képeket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34213) PuMbA válasza PuMbA (#34210) üzenetére


PuMbA
titán

És ahogy hallgatom a rendszerem, ennek a fordítottja is igaz. Több számban kevesebb a változás, viszont néhány esetben annyival pontosabb és részletesebb a mély, hogy az hihetetlen :) Kezdem azt hinni, hogy megfelelő számválasztás esetén pár szám meghallgatása alatt nagyon sokat meg lehet tudni egy rendszer hangjáról :)

[ Szerkesztve ]

(#34214) krichd1 válasza schawo (#34207) üzenetére


krichd1
addikt

A kőzetgyapot nem mindegy milyen anyaggal van bevonva a kiporzás ellen, hagyományos kőzetgyapotot egy fríz anyaggal mindenképp be kell vonni. Modernebb anyagok, mint az Airrock ND FB1 már elvileg nem veszélyes az egészségre, remélhetőleg utólag nem derül ki róla, hogy mégis. Én inkább ajánlanám a fagyapotot, de nádszövetből is jó akusztikai panelt lehet csinálni, sőt összetekerve jó basszuscsapdának is.

(#34213) PuMbA: Milyen számok ezek, ugye nem Little Mix? :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#34215) schawo válasza krichd1 (#34214) üzenetére


schawo
titán

A fagyapot jobb, de nagyságrendekkel drágább.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34216) fuze válasza schawo (#34212) üzenetére


fuze
őstag

Nyugodtan mehet a fórumba is :D

adms.hu | UI Designer

(#34217) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

A MICROLAB B 77 mennyivel szólhat rosszabbul mint az ajánlottként szereplő MICROLAB Solo 6C?
Zeneszerkesztéshez és film nézéshez kellene.

Na meg mennyivel szólna jobban mint egy Logitech Z-2300 as?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Moonwolf

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#34218) okezsoke


okezsoke
tag

Csak szeretnék plusz egyezni a Genius SP-HF 1250B -re.

Már sok éve egy ismerősömnek adtam egy ilyet, 1-2 éve a szüleimnek, akkor még csak ilyen józan paraszti ésszel méret/anyag/minőség/ár miatt.

Most, hogy nekem is kellett valami asztali a DAC/erősítő/hangfal mellé, ami előttem van és nem oldalt, benéztem ide. Örömmel láttam, hogy itt is ez az ajánlott minimum.
Most itt ordít előttem elég szűk helyen, de egyszerűen csodálatos, tényleg. Mindenkinek ez kéne legyen a minimum. :))

Csak ennyit szerettem volna. Hallgassatok a topik gazdákra. :R

(#34219) PuMbA válasza krichd1 (#34214) üzenetére


PuMbA
titán

:DD Ahol annyira zavaró volt a basszus, hogy eldöntöttem, hogy most már csinálni kéne valamit, az pont egy mostani BBC Radio 1-os Live Lounge Kis Mix zene, ami alá olyan elektronikus kíséretet tettek, hogy teljesen kihozta az akusztikai problémákat.

(#34220) Brenor


Brenor
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy megbízható középkategóriás 5.1 hangszórót, leginkább filmnézésre. Az lenne a kérdésem, hogy milyen árkategóriákban vannak? Láttam egyet 19 ezerért, de az nem tudom megbízható e.

(#34221) SunMount3r válasza Brenor (#34220) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Előbb nézd át az Topic összefoglalót, ott le van írva miért nem ajánlottak ennyiért az 5.1-es rendszerek és, hogy mik a jó alternatívák.

(#34222) schawo válasza Brenor (#34220) üzenetére


schawo
titán

megbízható középkategóriás 5.1 hangszórót [...] 19 ezerért
Akkor szerinted milyen lehet a belépő és az alsó kategória? :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34223) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Valaki? link

A mennyire szólhat jobban mint a Logitech Z-2300 as, azt a MICROLAB Solo 6C re értettem, csak lemaradt.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#34224) Spirit válasza Brenor (#34220) üzenetére


Spirit
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy megbízható középkategóriás tévét, leginkább filmnézésre. Az lenne a kérdésem, hogy milyen árkategóriákban vannak? Láttam egyet 19 ezerért, de az nem tudom megbízható e.

[ Szerkesztve ]

(#34225) SunMount3r válasza Spirit (#34224) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szeretnék venni egy megbízható középkategóriás tévét

:F :F :F

Láttam egyet 19 ezerért

:F :F :F :F :F :FX100

Lemaradtam valamiről uraim? Nem is tudom a Hsz. melyik részét nem értem (vagy melyik a viccesebb), főleg a Topic kontextusában...

Esetleg már mégis beszippantott minket egy fekete lyuk és átkerültünk egy másik dimenzióba? (Hogy még több képzavar legyen... :D )

Spirit: magadra ne vedd, csak itt valamit eléggé elnézhettél, szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#34226) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Van egy Genius 1250b tîpusú hangfalam ès az èrdekelne,hogy telefonról hallgatva zenèt lehetne e erősîteni valahogy a hangerőn?
Gèpről termèszetesen jó hangosan szól.

(#34227) lezso6 válasza Moonwolf (#34223) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyértelműen ég és föld. Csak persze a microlabnak lesz olyan hiperkiemelt puffogós mélye, de ez pozitívum.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34228) lezso6 válasza SunMount3r (#34225) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi a gond? Lecserélte a hangfal szót tévére, hogy megmutassa mennyi értelme volt a kérdésnek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34229) Moonwolf válasza lezso6 (#34227) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Azt hogy "hiperkiemelt puffogós mélye", hogy érted?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#34230) lezso6 válasza Moonwolf (#34229) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aggya a méjjet

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34231) ot93 válasza lezso6 (#34230) üzenetére


ot93
senior tag

de most a microlabnak lesz vagy nem lesz olyan mélye (tehát kimaradt a "nem" szó? :) )

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34232) fuze válasza lezso6 (#34230) üzenetére


fuze
őstag

Szegény microlabnak puffogós mélye van? :O Azt hittem, az a 2.1-ekre vonatkozik :)

(#34231) ot93 Kimaradt a "nem". Minden világos :DDD Csodálkoztam is volna, mert én nem hallok puffogást

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#34233) ot93 válasza fuze (#34232) üzenetére


ot93
senior tag

mondom, szerintem kimaradt a "nem" szócska a mondtaból, mert furcsán hangzik, pont ellentétjét szokták mondani meg így a mondat kicsit furcsán hangzik :D

szerk: ja közben írtál nekem is választ :) akkor eggyetértünk, hogy kimaradt...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34234) fuze válasza ot93 (#34233) üzenetére


fuze
őstag

Aggya a szövegkontextus a "nem" szót :DDD

Mi a microlab hazai szervize? Nem találtam hozzá kontaktot. Az a helyzet, hogy a távirányító nagyjából használhatatlan, 90%-ban nem működik. Kb 2 hónapos a hangfal (6c). Az iPonnál meg akkora marhák, hogy vissza akarják vitetni velem az egész hangfalat, csak azért mert ez a tenyérnyi vacak nem működik. Épp ezért arra gondoltam, hogy a szervizzel felveszem a kapcsolatot hátha tudnak nekem beszerezni távirányítót.

adms.hu | UI Designer

(#34235) ot93 válasza fuze (#34234) üzenetére


ot93
senior tag

ok

A távirányító egyébként többeknél hibás, mert már olvastam máshol is 1x, meg egy youtube videót is láttam akinek rossz volt...
mondjuk ez még kisebb gond, a lényegi rész, a hangfal legalább a vélemények alapján arányaiban jól szól... persze aki vesz ilyent, mint én is ilyent tervezek venni, az a távirányítót is beleszámítja esetleg és ha az a része nem működik, akkor nem feltétlenül lesz boldog. Mondjuk akinek az a része nem kell, annak mindegy. :D

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34236) SunMount3r válasza lezso6 (#34228) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Upsz, akkor ez esetben (ami elég ritka :D :U ), most inkább úgy látszik én néztem félre a dolgokat... Azt hittem, hogy egy friss poszt, hirtelen nem is néztem a fejlécet, hogy egy másik Hsz.-re való válasz lett volna... Így már mindjárt más a tartalom és a forma, meg az Amfora...

Mind 1, legalább megvolt a lehetetlen absztrakción való mulatság illúziója egy pár óráig...

(De tényleg, függetlenítsétek azt a Hsz.-t az előzményektől, még ha csak elméletben is, igazi klasszikus lehetne belőle és akár még a "Megmagyarázhatatlan dolgok" könyvébe is bekerülhetne... Wicked... :D )

(#34237) Moonwolf válasza ot93 (#34235) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ha már van hozzá távirányító akkor működjön is...
Van olyan 10k-s hangcucc, aminek tovább bírja a távirányítója. :D Akkor ennek is kellene, ha már adott a kényelmi funkció... :D

Egyébként a régi és új verzió között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#34238) fuze válasza ot93 (#34235) üzenetére


fuze
őstag

Iszonyatosan retek ez a távirányító. És nem tudom mi baja. Szétszedtem és olyan egyszerű jószág mint egy faék. Nem tudom felfogni mi lehet rossz benne. Már gondoltam arra is, hogy a gagyi műanyag házban nyeklik a nyák lemez és nem ér hozzá rendesen a gumigomb. Az elemet már nagyon tutin fixaltam szóval nem is az érintkezik rosszul... alapból nem lenne gáz hogy nem megy a távirányító, viszont a hangfalon lévő gomboknál van a szekrény és nehezen férek hozzá. Maga a hangfal kifogástalan, bár érdekesség, hogy bizonyos hangerőkön búg, van amelyiken meg nem.

adms.hu | UI Designer

(#34239) Moonwolf válasza fuze (#34238) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Hogy érted hogy búg? Mennyire zavaró?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#34240) fuze


fuze
őstag

Ha nagyon közelről használod zavaró lehet, de egyáltalán nem hangos. Lehet gyedi dolog, de a legtöbb hangerőn nem búg, csak a 18, 27, 33 a többire nem emlékszem. Max 6 ilyen van.

adms.hu | UI Designer

(#34241) Moonwolf válasza fuze (#34240) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor amikor zene megy, vagy akkor ha üresjáratban van?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#34242) fuze válasza Moonwolf (#34241) üzenetére


fuze
őstag

Üresben. De tökmindegy, ebben az ár kategóriában nem létezik jobb hangfal. Pl a kürbis tudtommal búg rendesen alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#34243) ot93 válasza Moonwolf (#34237) üzenetére


ot93
senior tag

szerintem csak a távirányítóban van a különbség, de lehet, hogy a hangfal oldalán lévő tekerők is máshol vannak/nicsenek valamelyik verzión... ezt nemtom. :)

crgriseus7: neked melyik távirányító van? ilyen: [link] vagy ilyen: [link] esetleg ilyen: [link] Ez mind elvileg a solo 6c-hez járó távirányító, csak gondolom különböző évjárat... nekem az első elég gyengének tűnik, de a többi se valami masszívnak néz ki :D

és még érdekes, hogy képeken úgy látszik, mintha tényleg lenne olyan kivitel ahol a jobb hangszóró jobb oldalán vannak a tekerőgombok [link], míg van olyan is amin nincs [link]. Ez utóbbiakon egyáltalán nincs is? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34244) PpenoO válasza fuze (#34238) üzenetére


PpenoO
őstag

Lehet érdemes ezt az appot kipróbálnod amennyiben IR-s Samu vagy HTC telefonod van.

(#34245) fuze válasza ot93 (#34243) üzenetére


fuze
őstag

A második van. Az a harmadik amit linkeltel elég jó minőségűnek tűnik. Az appot kipróbálom. Xiaomi telefonom van, van is rajta infra, de eddig egyik univerzális csoda sem tudta ki-be kapcsolni a készüléket.

Azt írja nem kompatibilis. Muszáj továbbra is idrggorcs mellett bekapcsolni a hangfalat.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#34246) Spirit válasza SunMount3r (#34236) üzenetére


Spirit
őstag

Ha egy normális világban élnénk, akkor az a hozzászólás lehetne "igazi klasszikus", amire válaszoltam. Oké, hogy nem vagyok teljesen normális, de feltűnhetett volna, hogy itt valami nem stimmel. :D

(#34247) thornadoj válasza fuze (#34242) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Az én kürbisem, az éjszakai csöndben 5-10 cm-en hallható csak, nagyon halkan. Szerintem ez szerense függő, hogy milyen példányt kapsz ebben az árkategóriában.

csak nem redmi note 3 pro?? :D én nemrég szereztem be egyet, és jobb mint amire számítottam!

(#34248) fuze válasza thornadoj (#34247) üzenetére


fuze
őstag

Sima redmi 3 pro, nem note. Az túl nagy nekem. Most váltottam vissza 5,7-ről 5"-ra. Kikészített a tepsi :) Én is elégedett vagyok, de azért a 6.0 miui8 jöhetne. Sajnos a Note-ra sem jön, legalább is a béta MIUI8 5.1-re íródott mindkét modell esetében.

adms.hu | UI Designer

(#34249) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel a termékkel van valakinek tapasztalata? Elősorban tévézéshez, filmezéshez kéne, a tévé hangszórója helyett. Tetszik a külseje és az ára, hazai boltban 33 forint.

Volt/van valakinek ilyen?

(#34250) PuMbA


PuMbA
titán

Megnéztem a szám spektrumát és "egy darab" erős mély van benne, 49-50Hz-nél, ami kifog a szobámon, ha nem a jó helyen ülök :) 50Hz-et csillapítani amúgy nem is olyan egyszerű dolog, nem? Elég mély freki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.