Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

20k körül tudnátok valami szettet ajánlani, amivel egy Sony W809C TV hangzását fel tudnám javítani?
Most nem nagyon szeretnék 50k-ér Soundbart venni.

[ Szerkesztve ]

(#35752) Maxtreme válasza lowzor (#35751) üzenetére


Maxtreme
addikt

Genius SP-HF1800A

Azt mondjuk nem tudom a fejes kimenete milyen (az én Toshiba-mé szörnyű, szal itt csak az optikai, vagy az optikai-->analog átalakítós megoldás a nyerő)

(#35753) PuMbA válasza lowzor (#35751) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglalóból kiderül, hogy Genius 1250B :)

(#35754) flanki válasza TechN7ne (#35728) üzenetére


flanki
aktív tag

Volt Logitech X-230-am, hát barátom sosem eszi meg reggelire a Genius SP-HF1250B-t.
De te biztosan jobban tudod! Igaza van a kollégának ennyi pénzből inkább egy ilyen olcsó (PC-s) 2.0-át vegyél mert a nagy márkák legolcsóbb termékeitől sem várhatsz csodát, stúdió hangzást meg főleg nem.
Arról nem is beszélve hogy azokat is mind kínában dobják össze. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35755) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv!
Van egy microlab solo 7 c hangfalam. még nálatok érdeklődtem a vásárlással kapcslatban. az első amikor kézhez kaptam 5 perc alatt meghalt. gari cserével kaptm újat viszont enek a távirányítóját nem nagyon használtam idáig. most azonban mikor használni akartam egyszerűen nem működik. ha a távirányítót szét pattintom és az elemmel vacakolok néha egy rövid időre érzékel de ha összerakom semmit nem vesz. mi lehet a gond? Ha csak a távirányító azt tudok szerezni valahol?

(#35756) varmi2 válasza phoenix1989 (#35755) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a távirányító rossz, azt könnyen meg tudod nézni. Ha infrás a táv, szerintem az. Annyi összesen, hogy fogol egy mobilt, amibe van kamera. Elindítod a kamerát, és azon keresztül megnézed a távvezérlő infrájár, közben nyomj meg rajta valamit. Ha a mobil képén látszik az infra fény, akkor nem a távvezérlő a rossz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35757) phoenix1989 válasza varmi2 (#35756) üzenetére


phoenix1989
őstag

valami villógást látok.
most akkor megint küldhetném vissza az egészet? -.-

[ Szerkesztve ]

(#35758) varmi2 válasza phoenix1989 (#35757) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor nem a táv a rossz, az kiadja a jelet. Esetleg, egy másik elemmel kipróbálhatod, nem gyenge-e a jel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35759) phoenix1989 válasza varmi2 (#35758) üzenetére


phoenix1989
őstag

lehet ki próbálom csak furcsa mert amikor ki cseréltettem a hangalat kipróbáltam mindent és működött aztán mivel mellettem van ezért nem kellett a távirányító. aztán mondom megnézem vele és erre nem működött. pedig hozzá se volt nyúlva :( csak nincs kedvem megint várni heteket mire megint elviszik meg kapok másikat

(#35760) phoenix1989 válasza varmi2 (#35758) üzenetére


phoenix1989
őstag

na vettem egy új elemet és minden okés. :) hál isten.

(#35761) kecz


kecz
aktív tag

Ma voltam az egyik nagy műszaki áruházban, ahol vörös pénteket tartanak és a Genius 1250-es hangszórópár 23 ezer forintba került. Először azt hittem, hogy elnéztem valamit, vagy rosszul emlékeztem a típusra, amit kinéztem magamnak. Rákerestem az árgépen és kiderült, hogy nem. Mikor az eladótól megkérdeztem, hogy ez biztos, hogy annyi-e, arra azt mondta, hogy igen, de ha olcsóbban akarom, akkor rendeljem meg webshopból.
Hát így azért könnyű 10% kedvezményt adni mindenből... :(

(#35762) smiti válasza kecz (#35761) üzenetére


smiti
addikt

Ez kivételesen nem az akció miatt van felárazva, már annak idején mikor ezt a típust kerestem már akkor is ilyen horror áron volt. Jobban érdemes megnézni valamelyik jobb webshopban, ott ~ 12k környékén meg kell kapnod. ;)

(#35763) kecz válasza smiti (#35762) üzenetére


kecz
aktív tag

Igen, az lesz. :) Gondoltam, hogy valamivel drágább lesz, ismervén az áruházláncot. De azt nem gondoltam, hogy 2x ennyibe fog kerülni. Reméltem, hogy itthon már ma este ezen nézhetjük a Stranger Things-et. :(

Egyébként biztatónak tűnik mindaz, amint a neten olvastam erről a hangfalpárról. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz élőben.

(#35764) TechN7ne válasza Bodz (#35733) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mai nap haza hoztam az Elevate 5-öt hosszas keresgélés után.
Mackie CR3/CR4 -et megfüleltem a hit space-ben de nem estem tőle hanyatt.
Volt egy kiállított CR4 amit odaadtak volna 30k-ért 50k helyett de még úgy sem mentem bele ,vlhogy furcsa módon a kisebb hangzása (CR3) még dinamikusabb basszust kreált ,nem tudjuk hogy miért de vlhogy jobban mozogtak a megbánok és basszusilag simán szólt úgy mint a CR4.
Elmentem a frindlyhouse-ba és meghallgattam az Elevate 5-öt ,hát tőle sem estem le a székről ,viszont vlmivel tisztább hangzást kreált a kipróbált Mackie-k után ,meg aztán a hangszóró is egy picit nagyobb a 4-esnél ,így őt választottam ,szerencsére itt is kaptam egy kis árengedményt ,43k helyett 38k-ért odaadták nekem az eladók mint utolsó darab ,viszont bontatlanul.

Pár órája hajtom de nem nagyon voltam megelégedve ,ezt azért írom múlt időben mert valószínűleg kezd hozzászokni a fülem és a hangfalt is be kell még járatni ,egyre szebben szól ,járatom finoman a membránokat.
Enyhe doboz hangja van a cuccnak és az élesek is elég intenzívek ,de 38k-ért a piacon ennél jobbat nem nagyon találok ,tudom hogy nem profi stúdióra van tervezve ,de még mindig jobban járok ha ezen készítem el a zenéket mint egy általános hi fi rendszeren vagy egy pc-s hangfalon ,vannak dolgok amiket szinte nem is hallottam a zenékben ,most meg azért feltűnik pár hang ,hogy hoppá van ilyen is ebben...
Van még rá bő 13 napom hogy eldöntsem kell e ez nekem vagy nem ,frindlyhouse 14 napos pénzvisszafizetés garanciát adott rá ,addig el is állhatok a vásárlástól ,de sztem nem nagyon van ennyiért értelmesebb választás ,esetleg ha még is akad ,azt nagyon szívesen meghallgatom.

Köszöntem a segítségeket és a tanácsokat, :R

[ Szerkesztve ]

(#35765) mivamma válasza TechN7ne (#35764) üzenetére


mivamma
senior tag

Hasznàlt nem játszik? Az AVX-en van Aktimate mini +.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35766) stefi68


stefi68
addikt

Genius 1250-et vettem pár éve, az árához képest tényleg szépen szól.

Nem tudtok véletlenül ugyanilyen minőséget kicsit nagyobb méreteben, teljesítményben, ami még nem 50ezres kategória?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35767) mivamma válasza stefi68 (#35766) üzenetére


mivamma
senior tag

Ha használtat is elfogadsz, keress egy 1250x-et. A mai napig nincs ellenfele a kategóriájában!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35768) Shingen válasza GRaul (#35750) üzenetére


Shingen
addikt

Azért egy képet dobj fel a hangfallal. ;)

風林火山

(#35769) stefi68 válasza mivamma (#35767) üzenetére


stefi68
addikt

Sok mindent vettem már használtan, de pont a hangfal az amit nem biztos, hogy vennék, pláne úgy, hogy nem tudom meghallgatni.

Egyébként nem találtam használtan sem 1250x-et sehol.

Azért ahogy keresgélek látom a Genius gyártott korábban nagyobbakat is, pl SW-HF2000 na az már elég is lenne.
Nem tudom mért nem gyártják már ezeket, vagy helyettük valami hasonló méretűeket...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35770) Maxtreme válasza stefi68 (#35769) üzenetére


Maxtreme
addikt

na pl a 2000x egy baromi jó cuccos volt,anno sokáig használtam! :)

szerk:
Ő:

[ Szerkesztve ]

(#35771) stefi68 válasza Maxtreme (#35770) üzenetére


stefi68
addikt

Igen egy ehhez hasonló jó is lenne.

Valami tipp esetleg ebben a méretben?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35772) dime27


dime27
őstag

Üdv Srácok!

Most érkezett meg az Edifier R2730DB, hát mit mondjak jól becsomagolták hál Istennek, 20kg volt lemérték postán!
Amint lesz időm teszek ki róluk pár képet, ilyen unboxing jellegűeket ma délután!

Meg majd elkezdem szép lassan, fokozatosan bemelegíteni őket zenével!

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35773) Tsumaas


Tsumaas
senior tag

Sziasztok!

Helyhiány miatt 2.1-es hangfalat szeretnék venni, viszont laikusként nem tudom mi lenne a jó választás. A Thonet & Vander Ratsel-t több ízben ajánlottátok már, de ha van esetleg jobb/hasonló vétel 40k körüli szegmensben, szívesen fogadom. :))

Köszi! :R

Hard work beats talent.

(#35774) szabeska válasza mivamma (#35767) üzenetére


szabeska
addikt

nekem is van, egy ilyen is :)

F1

(#35775) dime27 válasza Tsumaas (#35773) üzenetére


dime27
őstag

Még esetleg ajánlhatom ebben az árszegmensben az Edifier S330D modelljét bár az nem tud Bluetooth-t de van rajta coax digitális ill optical digitális bemenet is ami sokkal jobb hangminőséget tud eredményezni, főleg egy jó hangkártyával!Én azt mondom hogy egy 3x4m-es szobába bőven elég mindkettő de kell egy jó hangkártya hozzájuk ( kb 10-20e forintos) hogy ki tudd aknázni 100%-osan a képességeiket!Nekem is elég drága alaplapom van mégis hogy most vettem egy külső USB-s hangkarit 1000x szebben szólnak a hangfalaim mintha az alaplapi hangkarirol hajtanám őket! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35776) thornadoj válasza dime27 (#35775) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Kérdés nilyen DAC van azokban a dobozokban. Én azt gondolom, hogy a digitális jelek átalakítását ésszerűbb külsőleg, ajánlott DAC-okkal megoldani.

(#35777) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!!
Néhány éve az itt javasoltak alapján vettem egy ilyen modecom hangfalat a tévémhez. Imádom, egyszerűen csúcsszuper amit tud, csak a távirányítót hiányolom picit. (na meg azt hogy nem az előlapon vannak a kis gombjai, hanem hátul :U )

Most viszont megint kellene valami, ami hozza kb ugyanezt a hangzást, de most számítógéphez. Mondjuk nem baj, ha méretileg kisebb lenne :) gondolom a meglévő hangfalaimat nem tudom egyszerre tv-re is meg gépre is kötni úgy hogy közben még váltogatni is tudjam őket. :)

Ilyen max 30 ezerre gondoltam, mondjuk ha használtan lehet kifogni valami jót, ami nincs leamortizálva, akkor esetleg az is megfelelne!! Mit ajánlanátok? Egy kis hobbi zenehallgatás lenne meg némi játék, abszolút nem kell stúdió hangzás meg semmi ilyesmi.

(#35778) dime27


dime27
őstag

Szépségem! ;) :K :B

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35779) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Gyönyörű szépek!

(#35780) Ranek01


Ranek01
csendes tag

Sziasztok!

Mekkora akciórka lehet számítani Fekete Péntek alkalmából? Tavaly milynek voltak?

(#35781) dime27 válasza oliwwer (#35779) üzenetére


dime27
őstag

Igen-igen és a hangjuk az vmi elképesztő!!! Persze ha vmi normális hangkártyával hajtja meg az ember nem alaplapival!Ha vki sok zenét hallgat és elvétve játszik annak tökéletes messze lekörözi bármelyik Logitech vagy Creative cuccot!Én is mostmár csak házimozinak fogom használni a Z-5500-met! :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35782) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

Ez az a Genius hangfal, amit belépő szinten ajánlotok? 1250B

Van esetleg más alternatíva hasonló áron, vagy 15K környékén? :F

Nincs extra igény, csak a napi netezéshez kell, pár youtube videó, 1-1 zene, és hétvégenként 1-2 óra World of Tanks. Nem igazán költenék drágább, minőségibb hangfalra, mert nem használom ki.....

(#35783) TechN7ne válasza dime27 (#35778) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nálam is van egy pár szépség... :))

(#35784) dime27 válasza TechN7ne (#35783) üzenetére


dime27
őstag

Szintiboj?! Ill :Y :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35785) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

nem tudom ide felrakhatóm-e ezen kérdést...
van egy GENIUS SW-G 2.1 3000 Hangrendszer...
olyan kérdésem van hogy valamiért közben nem tudom be kapcsolni, mint ha nem kapna áramot...A potmétert eltekerem és semmi, majd fél nap múlva mint ha mi sem történt volna működik tovább...
minden kábel lehúztam róla(hangfalak, mélynyomó), ki próbáltam másik áram forrásról és ugyan úgy nem kap áramot...kábelt nem érzem töröttnek...
Találkozott valaki hasonló problémával?

WOT: kissio

(#35786) Barokk


Barokk
csendes tag

Sziasztok!

Az itt olvasottak alapján megrendeltem egy Microlab Solo 6c hangfalpárt.
Szerintetek érdemes kicserélni a hozzáadott kábeleket jobb minőségűekre vagy ezt csak a magasabb kategóriájú hangfalak esetében érdemes megfontolni?

(A hangfalak egyébként kb. 1,5-1,5 m-re lennének elhelyezve tőlem, egy kb. 40 nm-es alapterületű, átlagos belmagasságú nappaliban, s nagyobb hangerőn nem nagyon tervezem használni. Egyelőre egy Soundblaster X-Fi HD-hez lesznek kötve.)

(#35787) pulutodurumo válasza Barokk (#35786) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Először használd azzal amit hozzá adtak. Szokd meg a hangját, hagyd bejáródni a cuccot. Ha aztán még mindig izgat a kérdés, akkor érdemes cserével próbálkozni.
Szerintem ha később megléped a cserét, akkor sem lesz nagy változás. De próbálkozni lehet, kell egy hobbi mindenkinek. Csak időben állj meg a leejtőn :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#35788) Barokk válasza pulutodurumo (#35787) üzenetére


Barokk
csendes tag

Akkor így teszek. Köszi a tanácsot! :)

(#35789) Timyyy válasza Timyyy (#35777) üzenetére


Timyyy
őstag

Valaki???

(#35790) dime27 válasza Timyyy (#35789) üzenetére


dime27
őstag

Esetleg Microlab M-910 ebben az árkategóriában, ha valahonnan be tudod szerezni! ;) :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35791) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hallott-e valaki Edifier R1280T-t, mi róla a véleménye?
Páromnak vásárolnám, PC mellé zenehallgatásra.

Köszönöm előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#35792) dime27 válasza sony309 (#35791) üzenetére


dime27
őstag

Szia!

Itt egy kis vidi róla soundtesttel karöltve:

[link]

Ha laptophoz vennéd mindenféleképp vegyél mellé egy rendes külső usb hangkarit pl egy Creative X-FI HD-t hidd el megéri az árát! Valamint a hangminőséget is nagyban befolyásolja majd pozitív irányba!

Itt pedig egy kicsit részletesebb teszt külföldi oldalról:

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35793) sony309 válasza dime27 (#35792) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#35794) smiti válasza sony309 (#35791) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Én ennyi pénzért inkább a Microlab Solo 6C new-t választanám. Az Edifiernek az a 4"-os mélysugárzója elég mély szegény lehet.

(#35795) dime27 válasza smiti (#35794) üzenetére


dime27
őstag

Nem rossz a Microlab de elég sokkal van minőségi probléma ahogy olvasgattam külföldi forumokat...meg hazaiakat is...rossz távirányitó...és ráadásul olyanokkal is amik csak pár hetesek...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#35796) berobi78 válasza smiti (#35794) üzenetére


berobi78
tag

Nekem is Solo 6C van, jövő héten viszem vissza garis javításra. Én ma már mást választanék.

(#35797) smiti válasza berobi78 (#35796) üzenetére


smiti
addikt

A tiednek mi a problémája? Pedig én is nagyon szemezgettem vele.

A másik kérdés, hogy neked a sima van vagy a "new" ?

(#35798) berobi78 válasza smiti (#35797) üzenetére


berobi78
tag

Ha sokáig van bekapcsolva (pár óra), meghülyül az elektronikája. Mindig áramtalanítani kell a főkapcsolóval. A new van.

(#35799) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Megjött az lsr 305 +310 kombó.
Egykét kérdés.
Hf trim, Lf trim + -2db.
Ez az hogy a magas hangokra ad hangerőt vagy a mélyekre?
Akkor így nekem a subbal elvileg Lf trim -2; Hf trim +2 az értelmes beállítás jól gondolom?

Második. -10dbv +4 dbu input sensitivy, melyik érdemesebb használnom a scarlett 2i2-vel valanced kábelekkel?
Az a különbség hogy a +4dbu halkabb?

Kipróbáltam ezt az Xlf 120hz-es funkciót a subon, elég brummogós úgy, hangerőből is lejjebb kell vennem, egyenlőre marad a 80hz az nagyon baba...

A subal kell játszanom még azt látom előre, de vettem 6m kábelt meg fogom oldani.

Összességében nagyon tetszik a 305 -ösök hangja, de kevés lett volna sub nélkül. Eleinte csak azt hallgattam a 310 nélkül úgy elégnek tűnt. De amikor feltekertem a subot akkor jössz rá hogy hiányoznak a mélyek.
De így nagyon baba, csak be kell lőni a subot.
Sajnos nekem is sistereg a 305-ös, kihúzott audiókábelnèl is, szóval az erősítő lesz az ami benne van.
Nem vészes csak akkor hallani ha rendesen ráhajolsz a hangfalakra.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35800) lezso6 válasza Ferdzsoo (#35799) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A HF és LF trim az szobaakusztika kompenzálására való. A szubon kell beállítani a crossover HP filtert, aztán ennyi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.