Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) PuMbA válasza Neil Watts (#55000) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, stúdiókban sosincs falra rakva a hangfal, ennek meg van az oka :D Szerintem nem vészes, nekem is Soundking DB039 van. De vehetsz később is állványt, addig marad asztalon és csinálsz neki valami kis tartót vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#55002) Neil Watts válasza PuMbA (#55001) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az asztalomat 3 db 22" monitor foglalja el, meg egy kar amin rajta ulnek. Ezt valoban kihagytam a felsorolasbol, bocsi! :)

Udv.

(#55003) PuMbA válasza Neil Watts (#55002) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor marad az állvány :)

(#55004) lezso6 válasza PuMbA (#55001) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Stúdiókban falba szokás rakni a hangfalakat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55005) PuMbA válasza lezso6 (#55004) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, nem falra, hanem falba vagy a keverőre, de láttam már olyat is, hogy állványokra van rakva :)

[ Szerkesztve ]

(#55006) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Az étkezőben van egy Panasonic TV-nk, aminek a hangja gyárilag nagyon gyenge, halk. Szeretnék hozzá egy aktív hangfalpárt csatlakoztatni, ami
> falra szerelhető
> 2.0-s
> Jack csatlakozással rendelkezik
> közepesnél magasabb hangerőn sem zúg,búg,recseg túlzottan. Legalább úgy szóljon mint egy normális TV(a régi LG-t elég volt 10-12-ig tekerni, a mostani Panasonic még 40-nél is harmatos) :)
> újként jelenleg is kapható
> extrák (BT, távirányító stb) NEM kellenek, csak a TV-vel lesz használva
Ár: első körben 40ezerig gondolkozok
:R

(#55007) v3g374


v3g374
tag

Sziasztok,
Creative Gigaworks G500-at (5.1 THX) cserélnék csak filmezés miatt. (TV-hez PC-hez csatlakoztatva. HDMI és TOSLINK.) Mit ajánlottok?
Eredetileg a Logitech Z906-ot néztem ki, de nagyon felment az ára, annyit már nem ér meg nekem.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#55008) lezso6 válasza v3g374 (#55007) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Logitech Z906 és társait amúgy is felejtsd el, semmivel sem jobb, mint a G500, sőt, lehet rosszabb. Ilyesmi árban egyszerűen nem kapsz értelmes 5.1-et. Utóbbi pl az Edifier S760D, aminek normális szatelitjei vannak. Csak hát az kb 200ezer. 100k körül az S350DB / S351DB kapható néha, ha leakciózzák. Az csak 2.1, de hangminőségre rendben van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55009) lezso6 válasza PuMbA (#55005) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, mármint arra gondoltam, hogy nem falra, hanem falba. De amúgy igen, persze, van még egy csomó variáció ezen kívül. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55010) Neil Watts válasza PuMbA (#55003) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ja, igen, meg egy kerdessorom lenne (nagyon fog latszani, hogy ilyen komoly rendszerem meg nem volt, es hogy oruletesen kezdo vagyok a temaban, bocsi! :) ):

1:

Tegyuk fel, hogy megerkezett a hangfal, a Scarlet, a kabel, az allvany, szoval minden a helyen van. Tfh. sikerult beallitanom normalis pozicioba, tehat mar csak a hangero vezerlese es a bejaratas van hatra.

A jelenlegi rendszeremnel elegge magatol ertetodo a hangero kezelese. Beallitom az altalam kivant hangerore es azzal szol a rendszer.

Itt ha jol latom a hangfalak hatuljan van egy hangero szabalyzo. Mivel nem akarok ezekhez folyamatosan ugralni, ezert (is) jon a kepbe a Scarlet az asztalomon. Apropo asztal: Gondolom a Scarletet siman lerakhatom az asztalra barhova, barmilyen ertelmes tavolsagra a hangfalaktol, nem fogjak egymast zavarni.

A hangero szabalyozast mikent csinaljam? Mondjuk berakom a hangfalak szabalyzojat kozepallasba, majd a tobbit a Scarlet "monitor" nevre hallgato tekerogombjaval allitom, ugye?

Nyilvan az lenne a cel, hogy ne fustoltessem el sem a falakat, sem az erositot. Gondolom ha kitekerem csutkaig a hangeroszabalyzot a falon, majd ugy vezerlem a Scarletrol, akkor akar tul is huzhatom az egeszet ami - jobb esetben - torz hanghoz vezet, rosszabb esetben fizikai karokhoz.

Valami hulyebiztos mod nincs ezekhez, hogy a kezdo user egy-egy hangerovaltasnal ne ragja tovig a kormeit? Mar latom magam elore... :D

2:

Hogy illik bejaratni ezeket? Berakom valami (nem falbontos) tisztesseges hangerore, es elkezdek vele mondjuk rogton Chopin, Beethoven es egyeb kedvenc muveket jatszani napi 7-8 oraban? :D

Koszi!

Udv.

(#55011) PuMbA válasza Neil Watts (#55010) üzenetére


PuMbA
titán

1. Van túlterhelésvédelem minden stúdió hangfalban és mivel a hangfalban van az erősítő, ezért nem tudsz neki több kakaót adni, mint amennyire beállítják a gyárban. Focusrite-ból csak egy gyenge jel megy ki, akárhova tekered. M-Audio BX5 D3 esetén a hangfalakat max-ra, Windows-ban hangerő max-ra (ezt a Focusrite driver felrakás után alapból megteszi) és a Focusrite-on tekergeted a hangerőt. Ja és Windows-ban 24bit-re allítsd a kimenetet, ha nem lesz azon.

2. Bejáratás nem igazán létezik. Hallgatod normálisan és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#55012) Neil Watts válasza PuMbA (#55011) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nagyon szepen koszonom a valaszod! :) :R
Ha minden jol megy, legkozelebb mar a beallitott rendszer elmenybeszamolojaval jelentkezem. :)

Udv.

(#55013) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Akciós a Edifier R2750.

Valamit változtattak a Microlab Solo 6C-n, vagy a felvételi módszeren. Én idáig csak a régit hallottam, ott az Edifier volt jobb, a Microlab valahogy "üres" volt. Az újabb tesztben viszont nekem a Microlab tetszik jobban, alapvetően hasonlóak, de valahogy a Microlabnál mintha több hang szólna. Persze legjobb az eredeti felvétel. Egyébként ez miért van, minden hangfal ront valamennyit?
Most látom a régi 2730 volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#55014) v3g374 válasza lezso6 (#55008) üzenetére


v3g374
tag

Szia, köszönöm szépen a gyors választ!

Azt hittem van legalább olyan mint a Z5500, ezek szerint visszafele fejlődés van hangzáskeltőknél? :(
Az Edifier S760D nagyon jó lenne, ha ki tudnék adni ennyi pénzt ilyesmire. A másik kettőt viszont irreálisan magas árnak tartom a pénztárcámhoz.

Szerinted próbáljam megjavíttatni a G500-at és keressek valami DAC-ot hozzá? Esetleg hangprojektorok 50-80 ezres kategóriában nézelődhetnék? Eléggé félek tőlük, hogy csalódás lenne hangminőség terén, de a TV gyatra hangja már kezd kikészíteni. :(

(#55015) norbert400 válasza v3g374 (#55014) üzenetére


norbert400
tag

Sziasztok.

A Wavemaster TWO NEO és a Edifier R2750 között szerintetek megvan a +40-50e ftos különbség?

(#55016) tamassneff


tamassneff
kezdő

Sziasztok,
Érdeklődni szeretnék, remélem tudtok tanácsot adni. Ha "építeni" akarok egy 2.1 rendszert. Tehát külön erősítő, pici sztereo erősítő 2x20W mondjuk, külön passzív hangfalak, és mélynyomó lenne.
Mit javasoltok ezekhez? Erősítő, polc hangfalak és mélynyomó? Keret 100-150 ezer. Egy Edifier SD351 ára mondjuk. De remélem ha külön "építem" akkor jobb, szebb hangot tudnék elérni vele.
köszi

(#55017) Neil Watts válasza PuMbA (#55001) üzenetére


Neil Watts
veterán

"De vehetsz később is állványt, addig marad asztalon és csinálsz neki valami kis tartót vagy nem tudom."

Jut eszembe:
Van egy kb. 2m magas, tobbnyire hasznalaton kivuli, konyvespolc-szeru tartom (nem ilyen, ennel masszivabb), azt felbe vagom, kap mindket fel az aljara egy filc reteget, a tartokat megfurom, osszecsavarozom pluszban, hogy betonstabilan tartsanak, a tetejere vagatok egy vastagabb lapot, azt racsavarozom. Latva ezeknek a rezgescsillapito tablaknak az arat, azt gondoltam ki, hogy vagok a tetejere habszivacsbol, es arra fog raulni a hangfal.

Lenyegesen kevesebbol megvan es oszinten megmondom nem latom, hogy az allvanyok mivel tudnanak tobbet.

A ket polcot pedig 60 fokban elforditom magam fele, ahogy ajanljak az elhelyezesnel.
A hangsugarzok mogott a fal uresnek mondhato (1 vagy 2 retegnyi tapeta van rajta + festek)
A hangfalak elott (a masik falon) egy hosszu szekreny talalhato.

Udv.

(#55018) PuMbA válasza Neil Watts (#55017) üzenetére


PuMbA
titán

Egy állvány feladata, hogy ne vagy nagyon kicsit rezegjen. Ezt kell tudnia. Tehát ha én nagy hangerőn hallgatom a hangfalat és megfogom az állványt, akkor nem szabad éreznem, hogy rezeg. Ha ezt meg tudod oldani olcsóbban, akkor ok :) Amúgy nem buli.

[ Szerkesztve ]

(#55019) duo válasza Neil Watts (#55017) üzenetére


duo
őstag

kell azert h legyen súlya. de ha telepakolod könyvekkel még jo is lehet. csak az aljára gumilábakat kell ragasztani/csavarozni, sőt a tetejére is, és majd arra megy a doboz. eleg jol fog tapadni es jo kis felületen fekszik majd fel. meghálálja.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#55020) Keksz03


Keksz03
senior tag

Elég sok youtube videó és cikk elolvasása után kérnék szakmai segítséget.

Szobám kb 15 nm, asztal nekitolva a falnak. Ide mennének a hangszórók, másképp nem is megoldható. Mivel TV-re lenne kötve, PC + PS miatt optikán, a Microlab Solo 26 és az Edifier R2750DB lenne a kiszemelt.

A gondom az, hogy nem nagyon tudom messze tenni őket a faltól ahogy egyébként láttam h kéne. Tudom asztalon sem túl jó, falra esetleg megoldható de akkor sem tudok szerintem 20 centinél többet elhagyni h ne lógjon be nagyon és nézzen ki hülyén...
Hangprojektort egyáltalán nem szeretnék, de kérdezem, nagyon rossz minőséget eredményeznének így az ilyen típusú hangfalak? Engedjem el inkább? :F

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#55021) PuMbA válasza Keksz03 (#55020) üzenetére


PuMbA
titán

Edifier R2750DB okébb megoldás, mert első bass reflex portos. Kérdés, hogy tőled mennyire lesznek a hangfalak?

[ Szerkesztve ]

(#55022) Keksz03 válasza PuMbA (#55021) üzenetére


Keksz03
senior tag

Ritka esetekben amikor épp nem akarok fejhallgatót felvenni akkor fél méterre, de ott csak annyi a szempont h valami halk hangja legyen pl játéknak stb, nem tartalomfogyasztás.

Egyébként egy jó 3 méterre van a székem az asztaltól amiből film+PS illetve mellette az ágy is kb ugyanennyire szóval mondhatjuk h a hangfal a szoba egyik végében én meg a másikban amikor ténylegesen lenne használva.
Hosszában a szoba majdnem 4 méter, ami még tényező h tetőtér tehát pont a fejem felett lejt a tető hátrafelé.

Nem kell dübörögjön, nem kell bömböljön, minőségibb hangot szeretnék mint egy hangprojektor ha megoldható, ez a cél!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#55023) joe979 válasza Keksz03 (#55022) üzenetére


joe979
aktív tag

Így is lefogja vinni a fejed :)

Szissz

(#55024) Keksz03 válasza joe979 (#55023) üzenetére


Keksz03
senior tag

Igen, kicsit méret alapján overkill-nek tűnik! :DDD
Az a baj h a Microlab Solo 26 nagyon csábító így 50k alatt, ott az optika rajta, jó hangzás és a design is passzolna az asztalomhoz.
Eredetileg Edifier R1280DB-ről indultam de hangra nem egy kategória és árban sem lenne annyival olcsóbb. :N

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#55025) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Megjött a Microlab Solo 26. Be volt nyomva a tweeter. Ha jól emlékszem volt már ilyen probléma a topikban. eMagnál azt mondták nem szedjem szét a kábeleket, vigyem vissza ha tudom. Ki sem tudtam próbálni. :(
Egyébként brutálisan nagy az Edifier 1280DB-hez képest. Hátsó bass reflex miatt 30-40cm-re kell tenni a faltól, úgy meg nagyon furán néz ki.

Tudtok ajánlani ilyen Microlab szintű hangfalat, max. 50k-ig, aminek elöl van a bass reflexe, optikai bemenete van és barna színű?

[ Szerkesztve ]

(#55026) wolfman válasza TechN7ne (#54938) üzenetére


wolfman
veterán

Ez valami Edifier koppincs vagy leányvállalatuk? Az a hangfalháló keret eléggé Edifier 1000 széria forma.

#55025 pinnacle: Nekem is bajom az Edifier S3000Pro-val a hátsó bass reflex, így nem lehet közel a falhoz, ami jó lenne. Most minimum fél méterre érzi jól magát, de az már az elhelyezés kényelmességének határa itt a szobában.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#55027) egnatt


egnatt
csendes tag

Sziasztok,
Adott egy Microlab 9c amit a most vásárolt LG tvre szeretnék kötni, amin csak digitális optikai hangkimenet van. Összekötöttem őket egy optikai kábellal de nem szól. Próbáltam másik tv-vel is sajnos ugyanaz az eredmény. (A tv hangbeállításának kimenetét természetesen átállítottam optikaira) Ehhez kell még valami átalakító, vagy mi lehet a gond. Mint látszik nem vagyok szakértő 😅.
Előre is köszi, ha valaki tudja a megoldást.

(#55028) Degeczi válasza egnatt (#55027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PCM-re is át kell állítsd a TV hangját, hiszen a hangfalban nincsen dolby dekóder

(#55029) lezso6 válasza egnatt (#55027) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Microlabon ki van választva az optikai bemenet?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55030) egnatt válasza Degeczi (#55028) üzenetére


egnatt
csendes tag

Sajnos a PCMet nem engedi választani az szürke és automatikusan van.A digitális tv hangbeallítasnal van MPEG, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, HE-AAC, meg automatikus lehetőség. :(
A Microlabot átállítottam természetesen optikai bementre.

(#55031) Degeczi válasza egnatt (#55030) üzenetére


Degeczi
nagyúr

talán a TV csatornáknál is tudsz hangsávot váltani (ahol nyelvet is lehet, ha van több pl. egy film alatt), esetleg még ott lehet.
Pedig tudnia kellene PCM hangkimenetet, érdekes miért tiltja le. TV csatornát nézel, ugye, és nem filmet médiajátékosról?

(#55032) lezso6 válasza egnatt (#55030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet 2.0-ra kell állítani?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55033) egnatt


egnatt
csendes tag

Közben tovább bénáztam. Átállítottam PCMre de semmi. Az előbb azért nem engedte, mert a tv hangszóró+optika volt kiválasztva. Sima optika kimenet választás után engedte átállítani PCM re, de nem segített sajnos.

(#55034) norbert400


norbert400
tag

Huh, jó hogy ez szóba jött.

Én a tv-re kötöttem egy Logitech Z906 5.1-t. Viszont az a terv, hogy leváltom Wavemaster TWO NEO 2.0-ra.

Amire használva lenne: tv nézés tvcsatornáról és sorozatnézés..ekkor a gépről jön az anyag.

Ezekszerint nekem is PCM-t kellene kiválasztanom és a tv 5.1-ről keveri 2.0-ra ami valamennyi veszteséget generál. Ez jelenthet annyi különbséget hogy nem érnék el messzemenőkig jobb hangminőséget és nem tudnám igazán kihasználni a 2.0t?

(#55035) egnatt válasza Degeczi (#55031) üzenetére


egnatt
csendes tag

Nincs tv adásom, egy film megy DLNA-n keresztül. Így kísérletezek

(#55036) egnatt válasza lezso6 (#55032) üzenetére


egnatt
csendes tag

Ilyen opció szerintem nincs. Vagy nem találok 😢

(#55037) Degeczi válasza egnatt (#55035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmi TV adás nem fogható? Rendben, h nem néznéd amúgy, csak teszteléshez jó lenne, h ha azzal megy, akkor a kábel-hangfal már rendben.
Így még lehet az is, h a film hangját nem tudja a TV lekeverni PCM-re (vagy jogvédelem miatt nem akarja...) Van, aki külső médiajátékos digitális kimenetére köti a hangfalat emiatt, mert ott nincs gond a lekeveréssel. A TV fene tudja, mit enged.
Esetleg próbálj más filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#55038) egnatt válasza Degeczi (#55037) üzenetére


egnatt
csendes tag

Sajnos nincs semmilyen tv adásom, de ha ennyire okos lenne ez a tv akkor ez jó nagy szívás lenne. Most kipróbáltam egy régebbi buta tv-vel. Átállítva a hangot PCMre, de ugyanaz a semmi eredmény. Kezdek az eddig soha nem használt hangszóró portra gyanakodni. Vagy az optikai kábel, de az nálam biztos nem volt törve, illetve világít amikor be van dugva. :(( :O Optikai átalakítóval esetleg érdemes lehet próbálkozni? Vagy van még olyan opció, hogy HDMI ARC.

(#55039) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!

Vettem egy használt Genius 1250B-t pár hónapja, és most elkezdett véletlenszerűen sercegni a passzív oldala. Van, hogy napokig hibátlan, aztán újrakezdi. A sercegés a hangerőszabályzótól független, általában magától elmúlik, előfordult, hogy a magas hangszínszabályzó tekergetésével múlt el, de lehet, hogy az csak véletlen volt.

Találkoztatok már ilyennel? Mit lehet tenni? Szedjem szét, kontaktspré a potikra?

Előre is köszi!

(#55040) egnatt válasza egnatt (#55038) üzenetére


egnatt
csendes tag

Na egy optikai digitális/analóg átalakító megoldotta a problémát, RCA bemeneten rögtön szólt. :C Valószínűleg a hangszóró optikai bemenetével van a gond, mert kábelt nem cseréltem. Kár, hogy garancia időn belül nem próbáltam. :(((
Azért köszönöm a tanácsokat :)

(#55041) logineres


logineres
tag

Sziasztok!

Számítógépemhez szeretnék venni egy 2.0/2.1 hangfalszettet. És kíváncsi lennék, hogy mit ajánlotok.

Íróasztalon használnám, főként akkor lenne használva amikor ismerősök/haverok átjönnek és együtt játszunk/zenét hallgatunk. Kb 80-90cm-re lenne tőlem.
Forrásom egy Creative sound blaster G6.
Ha van benne BT az nem baj, viszont ugyanolyan árban van egy nem BT-s jobb hangzással, akkor inkább a hangzást választanám.
Elsőként 30-40e Ft körül nézelődnék.
Külföldi-Belföldi vásárlás is szóba jöhet.

Segítségeteket előre is köszönöm! :D

(#55042) nemserultnem


nemserultnem
csendes tag

Sziasztok!

Egy jópár (~6) éves Logitech 2.1 Z533-öt használok asztali géphez és alapvetően elégedett vagyok vele, az egyetlen problémám, hogy ha inaktív állapotba kerül, elkezd alig hallhatóan, de annál idegesítőbben zúgni. A klasszik megoldást, miszerint elosztó helyett telibe a fali konnektorba dugjam, próbáltam, ugyanaz. Amint ismét jelet kap és aktiválódik a rendszer, megszűnik a zúgás.
Ez erre a konkrét modellre lehet valami általános probléma (találtam archív, 2018-as hirdetést itt a prohardveren, ahol írja az eladó, hogy zúg, ha inaktív), esetleg általános Logitech jelenség vagy lehet vele valamit kezdeni? Emiatt nem szeretném cserélni, mert amúgy teljesen jól működik, de időről időre rájönni, hogy mi idegesít fél órája nem az igazi. :N
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#55043) GasBang


GasBang
csendes tag

Üdv
LG smart tévéhez szerenék hozzákötni házimozit. Azt szeretném, hogy csak az 5.1 szóljon (lejátszót nem használnám). Optikaival összekötöttem a kettőt, tv-n beállítottam hogy a hangfal az optikairól szóljon. Viszont valamiért nem akar menni, pedig a lejátszón is próbáltam választani a módokat. Köszönöm a javaslatokat

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#55044) Vanek25


Vanek25
tag

Hello,

Nagyon szeretett Genius SP-HF 1255A hangfalam megadta magát és szeretném pótolni...
https://edigital.hu/hangfal/genius-sp-hf-1255a-20-fadobozos-p62377

Hanzgásvilágban olyasmit szeretnék, mint amit a genius tudott, persze a mai fejlesztéseknek megfelelően :)
1. Mennyit szeretnél költeni? max 50-60e
2. Hol és hogyan használnád a hangfalat? TV mellett, íróasztalon, milyen messze leszel tőle, stb.
TV-re kötve nappaliban, 3 méterre ülünk tőle, xbox játékok, youtube, filmnézés. Nagyon hangosan nem használom a szomszédok miatt, de örülnék ha metálos gitártémák szépen szolnának, meg a dárenbész is dudorogna :D

3. Milyen forrással rendelkezel? TV jack vagy optikai kimenete, DAC, hangkártya, telefon, stb.
TV jack
4. Milyen extrák kellenek? Bluetooth, távirányító, optika, stb.
semmi extra igényem nincs, megszoktam hogy egy bekapcs-kikapcs gomb van a hangfalon :D Persze minden jóság jöhet.

Mi most a bestbuy a piacon? mert ezt a géniuszt is 10 éve innen ajánlották hardverapróról :D

köszi

(#55045) tibbike01 válasza Vanek25 (#55044) üzenetére


tibbike01
őstag

Microlab solo 6c vagy 26

(#55046) GasBang válasza GasBang (#55043) üzenetére


GasBang
csendes tag

Valami ötlet hogyan lehetne működésbe hozni?

[ Szerkesztve ]

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#55047) Bodz válasza GasBang (#55043) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A lejátszón az optika nem kimenet véletlenül?

(#55048) Bodz válasza logineres (#55041) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Elevate 5 MKII, Solo 6/26, esetleg R1700BT, Vertrag.

(#55049) Intelligencs

Sziasztok, korábban volt Altec Lansing, Edifier és Logitech cuccom, mind 2.1-es. Most úgy gondoltam beadom a derekamat és veszek egy 2.0-sat. A boltban, ahonnét éppen rendeltem más cuccokat is, láttam a Creative T20-at, ebben a topikban és árukeresőn is jókat írtak róla. Megvettem. Bár ne tettem volna! Egyszerűen annyira sok benne a mély hang, hogy hallgathatatlan. Ha teljesen leveszem minimumra a basszust, akkor még zenére elmegy, de játszani például alkalmatlan, minden kicsit mélyebb hang kiemelkedik. A lépések hangja olyan, mintha valaki mellettem kopogna az asztalon. A beszédhang is torz a túl sok mély miatt. Nem is értem, az én fülem ennyire más? Hogy dicsérhetik ezt ennyien? Vagy a sok 2.1-es rendszer után elszoktam attól, hogy a mély hang közvetlenül a monitor mellett lévő hangszóróból jön, és nem a lábam mellől a mélyládából?

Egyébként ha olyan zene szól, amiben nem domináns a mély, akkor tényleg relatív szép hangja van, nem vitatom. És vannak jó tulajdonságai is, például nekem nagyon tetszik, hogy 10 vagy 15 perc után magától kikapcsol, és a led is kialszik. Kvázi nem kell hozzányúlni sohasem. De sajnos a mély hang problémás mivolta miatt mindenképpen elállok a vásárlástól, csak még nem tudom mi legyen.

Merjek még egyszer 2.0-sat venni, s ha igen milyet? Edifier-n gondolkodom, van itt jó pár ajánlott, de most már kicsit bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán jó-e nekem a 2.0-s rendszer, mivel ilyenkor direktben jön a mély hang fülmagasságban fél méterről. No meg az Edifier márkában kissé csalódtam is, a kettővel ezelőtti Edifier S330D a garancia lejárta után néhány hónappal tönkrement, mindezt 56 ezer forintért. Ettől függetlenül nem zárkózom el, látom, hogy most emagon egy csomó típusa akciós.

Szóval ha valakinek lenne ötlete, hogy ilyen problémás esetben milyen 2.0-s rendszer lehet esetleg jó, lehetőség szerint pár tízezer forintnál nem drágábban, annak nagyon örülnék! Csak a gép mellett használom játszani, youtube videót nézni, este (!) zenét hallgatni halkan. (A minőségi filmnézésre és zenehallgatásra a tévé mellett a nappaliban van külön erősítőm nagy hangfalakkal.) A számítógépasztalon túl sok helyem nincs, ennél a Creative T20-nál sokkal nagyobb nem fér el.

Ha nincs jó ötlet, akkor inkább megveszem a Logitech Z533-at, ami tudom nem egy nagy hifi minőség, de legalább úgy állítom be a mély hangot a szubládán lévő potméterrel, ahogy akarom.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#55050) logineres válasza Bodz (#55048) üzenetére


logineres
tag

Ezer köszönet!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.