Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) AngerFîsT válasza PuMbA (#34450) üzenetére


AngerFîsT
tag

Fülem választ nem a szemem :D am meg 2.1 ről váltok és kívánom már,hogy igényesen szólaljon meg a zene, állványt nem hiszem hogy veszek mivel asztalon tárolnám, 25nm2 a szoba. Azt mondod, hogy túl nagyok az igényem ?:D Csak probálok magamnak minőségi hangfalat szerezni, mivel nem havonta váltom , tudom hogy 2.1 bögreszettem volt nem kell belekötni csak el kell kezdeni valahol :D

I Say Anger you say FisT!

(#34452) lezso6 válasza PuMbA (#34450) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Értelemszerűen az élő hallgatózásnál nincs jobb. De ez a YT csoda videókon belül egész jó arra, hogy tudd nagyjából milyen karaktere van az egyes cuccoknak egymáshoz képest.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34453) PuMbA válasza AngerFîsT (#34451) üzenetére


PuMbA
titán

Nem túl nagyok az igényeid, csak attól, hogy veszel egy jó hangfalat még nem kapsz automatikusan jó hangot. Az, hogy oda rakod csak úgy az asztalra már nem jó kezdésként, mert át fogja venni a rezgéseket, reflektáló felület az asztal és ezt a hangzásod bánja. Kezdésként például azért jó egy Microlab Solo 6C, mert nem költesz el sok pénzt és kikísérletezheted a hangfal elhelyezést, a szoba akusztikát, mennyire rakod közel a falhoz, mi tetszik, mi nem tetszik egy hangfalban meg hogy egyáltalán érdemes-e jobbat venni, mert egy jó hangfalat rossz körülmények között bármikor legyőz egy rosszabb hangfal jó körülményekben :) Lehet venni kezdésként is egy jobb fajta hangfalat, de aztán sokat kell vele foglalkozni, hogy összeálljon a hangfal valódi tudása, ha egyáltalán van arra időd és lehetőséged, hogy össze tudd hozni :)

(#34452) lezso6: Ez mondjuk így van, a karakterüket jól össze lehet venni :R

[ Szerkesztve ]

(#34454) AngerFîsT válasza PuMbA (#34453) üzenetére


AngerFîsT
tag

Még megfontolom, de tanulópénz minél kisebb annál jobb , 2.1 előtt egy 2.0 orion hangfalam volt csak már öregek voltak nagyon . Hangfal helye megvan kb asztalom két sarkába raknám az kb 140 cm.
Zene az életem így nem szappandoboz előtt szeretnék megöregedni úgymond :D

Kb Így gondoltam elhelyezni csak amin vannak a microlabok azok helyett állvány és a fotel helyett asztal tömör tölgy asztalom van :D

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#34455) lezso6 válasza AngerFîsT (#34454) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A sok sima falfelület + sarok (szűk tér) kombó a legjobb rezonanciakatasztrófához.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34456) Bodz válasza AngerFîsT (#34454) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha a zene az életed, akkor ne szarakodj, irány az Alpha 65. Igazán képzett játékos, még csak pár hete van meg, de nagyon bele vagyok szerelmesedve. :D

[ Szerkesztve ]

(#34457) AngerFîsT válasza Bodz (#34456) üzenetére


AngerFîsT
tag

Jó majd ha hozzám vágják szívesen elkapom :D

lezso6 : a szobám nem ennyire zsúfolt mint a képen :D

I Say Anger you say FisT!

(#34458) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok, Microlab B 73-ról vannak tapasztalatok esetleg? Azon gondolkodom, hogy a T&V Vertrag megéri-e a 10 ropi felárat a B73 14ropijára még pluszban....
Vélemények? :)

Clint Eastwood FTW

(#34459) tyan


tyan
senior tag

Ozaki HM010 5.1-es szett mennyire számít jónak? Használtan (gari nélkül) mennyit érhet?

(#34460) PuMbA válasza AngerFîsT (#34457) üzenetére


PuMbA
titán

Most akkor milyen is a szobád? :)

(#34461) AngerFîsT válasza PuMbA (#34460) üzenetére


AngerFîsT
tag

Maradok a Microlab 6 nál néztem Aquanál már az új verzió van azzal van valakinek netán tapasztalata ?

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#34462) PuMbA válasza AngerFîsT (#34461) üzenetére


PuMbA
titán

Mindegy, hogy milyen verzió :) Nyugodtan veheted.

[ Szerkesztve ]

(#34463) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

van egy egy alja Trust 2.1-em (vidéki számtech boltban 4600 pénz volt 5-6 éve, ennek megfelelő minőséggel :D)

szeretnék venni valami értelmesebb hangkeltőt. túl nagy igényeim nincsenek, mert hallássérült vagyok, 2.0, 2.1, 5.1-ből mi a legalja, ami még értelmes vásár lenne?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34464) varmi2 válasza Mr.Csizmás (#34463) üzenetére


varmi2
nagyúr

Genius 1250b ajánlott a 2.0 hangfalak között. Hatalmas lesz a különbség, kb 13k az ára.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34465) Mukucs


Mukucs
senior tag

PuMbA, mi a véleményed a Microlab solo 9C ről?

Úgy fest, hogy el tudom passzolni a Z623 mat, akkor a 60 ezres kategória simán szóba jöhet.

(#34466) PuMbA válasza Mukucs (#34465) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy olyat ne vegyél, mert amiket leírtam azok jobbak :)

[ Szerkesztve ]

(#34467) Mukucs válasza PuMbA (#34466) üzenetére


Mukucs
senior tag

2x annyiba kerül és a gyártó is megegyezik, tuti jobb? :B

(#34468) PuMbA válasza Mukucs (#34467) üzenetére


PuMbA
titán

2x annyiba kerül, de kétszer több benne a hangszóró meg az anyag és még DAC (azaz hangkártya) is van benne a digitális bemenetek miatt :) A mennyiségtől nem fog nőni a minőség :)

[ Szerkesztve ]

(#34469) Mukucs válasza PuMbA (#34468) üzenetére


Mukucs
senior tag

M-Audio BX5 D2 és Microlab solo 6c tehát... , falra szerelném, ha jól sejtem ezek közül egyik se felelne meg kifejezetten a célra, igaz?

Gondolok itt a hátsó subcsőre. :F

(#34470) PuMbA válasza Mukucs (#34469) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, akkor viszont van Prodipe Pro 5 V2, illetve Presonus Eris E5, de ezek drágábbak :) Bár a hangfalaknak egy kis hely mindenképp kell, az, hogy teljesen rátolod a falra biztos, hogy ront a hangzáson.... egy 10-15cm-nek minimum kellene lennie. Visszaküldöd, ha rosszul szól és veszel valami olcsóbbat :)

[ Szerkesztve ]

(#34471) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Hali!

Na f@sza! Rendeltem volna Solo 6C-t, de sehol nem kapni, pedig a hétvégén még volt. :( Most akkor mit vegyek?

(#34472) PuMbA válasza frankdelgado (#34471) üzenetére


PuMbA
titán

Most tényleg nem lehet kapni semmit az 1250B-n kívül, elég érdekes a helyzet :)

(#34473) Raggie


Raggie
őstag

T&V Vertrag - 25k
Genius 1250B - 12k
Microlab B73 - 14k

Melyik érné meg legjobban? Megéri a plusz pénzt a T&V Vertrag?
A Microlab felveszi a versenyt a 1250B-vel?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#34474) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

A másik "anyatopikba", Hifiről általánosságban írtam, ezt a beszámolót - semmi reakció. Talán ti tudtok belőle vmit hasznosítani.

Hangfal vásárlás előtt állok, avagy beszámoló egy átlagos, zenéhez nem értő ember hangfal -szubjektív, gyors- tesztjéről.

Szereplők:

Heco Celan GT polc 269.000.-
Heco Celan GT 602 álló 569.000.-

TEAC UD 501B 289.990.-
TEAC PD 501 HR 289.000.-
TEAC AI 501 DA 289.990.-

Mackie MR5 mk3 84.000.-
Focal Alpha 50 162.000.-
Tannoy Reveal 502 98.000.-
Yamaha HS7 130.000.-
JBL308 140.000.-
Dynaudio BM5A 300.000.-
JBL 305 98.000.-
Genelec M030AM 258.000.-

MCBook laptop

Saját rendszerem (volt): kb.400.000.-

Dynavoice Definition DX5
Wharfedale Powercube10
NAD D3020
Fiio E10K Olympus
SUPRA USB, SinusLive kábel
SZTG- Daphile

Teszt zenék:

Jiddis Blues-Jávori Ferenc CD
Magical Love-Kate Ryan CD
Groove In the Bits 2013 pendrive-Wav
Touch Yello -Flac

Előzmény.: Mindíg vágytam egy jó hangra, ezért évek alatt beszereztem a fenti konfigot.

Dynavoice zárt dobozos, szalagos magassugárzós hangsugárzóm jó vétel volt annak idején és szépen is muzsikált.

Szubbal volt mély is, meg alapból magas is, és még megjött a fantom center is, ha kb fele olyan távolságra ültem, mint amilyen messze voltak egymástól a hangfalak.

Elég részletező közepe, és fényes magasa volt. Közel járt, de mégsem. Jó volt, szép volt, de nem voltam megelégedve a hangjával, így végül mennie kellett.

Jó-jó de mi legyen helyette. Olvastam, olvastam és olvastam. Sokat olvastam. Mindenfélét olvastam... És eljött a mai nap, a hallgatózásom napja.

Lurdy Házban, egy meg nem nevezett céghez bekukkantottam. Hirdettek minden szép és jót, Heco-t.

Vittem egy teszt CD-t, és annak ellenére, hogy éppen átalakítás volt a boltban készségesen kiszolgáltak.

Mondtam 300 lenne a hangfalakra, és 300 az elektronikára.

Korábban kinéztem egy TEAC UD501-et, így ez lett az alap, meg a fent írt két másik TEAC. Hangfalnak meg rá lett kötve az állványos HECO ( 270e ).

Elég volt a CD első pár traktusa, hogy halljam, itt vmi nem stimmel. Fedett volt, se közép, se magas, se mély...
Kértem, hogy az optikai kábelt cserüljük le egy digitális koaxra. Ez hozott egy kicsit a dinamikán, de még így sem éreztem azt, hogy ezt kéne hazavinnem. (1.140e vs.400e).

Nem mondtam semmit, csak kértem, hogy cseréljünk egy "nagyobb" hangfalra. Az eladó egy állványos Hecot választott ( 569e ), na ez erős túlzással úgy szólt mint az én otthonim.

Sokan azt gondolhatjátok, hogy most a sajátomat dícsérem, és elfogult vagyok. Döntsétek el Ti annak a fényében, hogy a sajátommal sem voltam megelégedve, és mire ez a mai meghallgatás létrejött, azelőtt legalább egy hónappal már eladtam a hangfalaimat, szóval minek dícsérném a sajátomat, ha az sem volt jó.

Összefoglalva, a zenészek nem voltak jelen, valahol egy dobozban bújkáltak az elektronok között.
Próbáltam objektív maradni, de már közel másfél millónál jártunk és még mindíg nem tetszett az amit hallottam.

Oké, gondoltam akkor jöhet egy másik megközelítés.

NEKEM EGY JÓ HANG KELL !!!

Lóra pattantam, irány a VII. Kerületi Péterffy Sándor u. Nyitás után érkeztem öt perccel, senki sem volt vásárló rajtam kívül.

Nosza, elmondtam mit szeretnék. Bekísértek egy stúdióba, és leültettek egy asztalhoz, egy irodai székbe.

Megjegyzem az előző helyen guggolnom kellett, hogy fülmagasságban legyen a hangfal.

Előttem volt egy MCBook vagy micsoda. Teszt CD nálam volt ugyan, de az eladó, azt mondta, hogy nem működik az olvasó. Pendrive be, felmásolta a Groov in the Bits 2013-at, meg a többit a laptopra, majd feltett az állványra egy JBL 305-öt, és egy általa ajánlott Mackie MR5-öt.

A laptopból kilógott valami vezeték, a végén egy vezérlővel, egy "paddal", amivel menet közben tudtam váltogatni melyik monitor szóljon éppen. ;-)

Elkezdődött az első meghallgatás, és a JBL nyert.

Ilyen széles színpadképet én még előtte nem hallottam!!!

Rendben volt a közép, a magas és a mély is. Elég részletezőnek tűnt. Kiemelném a Yello egyik számát, ahol trombitán játszottak. Nos a trombita tényleg trombitának hallatszott.

Más számok következtek. A zongora leütései is rendben voltak, és az énekes meg nekem énekelt, ott volt előttem. (Lurdy Házas meghallgatásról ugyanez nem volt meg.)

Mi kell még? Hujjé !

Mackie ment, Focal jött, majd ment. Tannoy gyengébbnek tűnt az előzőeknél. Yamah HS7 nem volt rossz, de a színpad itt sem volt elég széles.

Dynaudiót jóval tovább hallgattam, mint a többit. Közvetlenebb, részletezőbb volt, mint a JBL, de nem ment le elég mélyre, és a színpada sem volt széles, egyáltalán nem volt széles. Itt vaciláltam egy kicsit, de újra győzött a JBL.

Elgondolkodtam, mihez is tudnám hasonlítani a JBL-t. Anno volt egy barátom, aki hivatászerűen hangosítással foglalkozott, és aki kb. 15 évvel ezelőtt azt mondta, hogy vegyek egy Pioneer CS7070-et - mert hogy akkor is vásárlás előtt álltam.

Azt is mondta, hogy a hivatásos zenészek nem vennék meg, mert kicsit brummogós, de jó. Végül CS5070-et vettem, mert nem volt több pénzem. Házimozihoz bevált, még most is van négy darab belőle.

Erről jutott az eszembe, hogyha most itt lenne biztos ugyanezt mondaná a kis JBL-ről, hivatásos zenészek nem vennék meg, kicsit brummogós, de jó.

Nem vagyok zenész, nem akarok zenét csinálni, csak szeretnék egy jó hangot, megfizethető áron.

Direkt a végére hagytam a Genelecet, mert vele volt már korábban tapasztalatom. Nem pontosan ezzel a típussal, de azt olvastam közel azonosan jó a minőségük.

Hasonló helyzet állt elő mint, amikor a JBL a Dynaudióval csatázott. Genelec részletezőbb, pontosabb és... és sokkal drágább.

Már készülődtem volna kifelé, amikor észrevettem, hogy a sarokban ott bújkál egy JBL 308-as. Feltetettem a 305-ös mellé.

Mit gondoltok melyik nyert?

Nos a 305-ös. No nem az ára miatt, hanem mert a 308-asnak nem volt közepe, pontosabban a 305.-ösnek szebb volt, illetve az összhang nagyon rendben volt, míg a 308-asnál azt hallottam, hogy "lyukas" középen.

A 305-ösnél vannak részletezőbbek pl.Dynaudió és Genelec, de kiemelném a széles színpadot, ezt még a jóval drágább közeltéri monitorok sem tudták, még megközelíteni sem, egyszóval ár-érték arányban verhetetlen.

Szerintem.

Köszönöm, hogy elolvastátok.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#34475) AngerFîsT válasza PuMbA (#34472) üzenetére


AngerFîsT
tag

Elég szívás mikor én hétfőn akartam a solo6c -t rendelni xd

Erről mi a véleményed?

Microlab SOLO7C

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#34476) Mukucs válasza AngerFîsT (#34475) üzenetére


Mukucs
senior tag

Szia!

Nekem ezt írta a Solo9C-re.:

"2x annyiba kerül, de kétszer több benne a hangszóró meg az anyag és még DAC (azaz hangkártya) is van benne a digitális bemenetek miatt :) A mennyiségtől nem fog nőni a minőség."

Szerintem a 7C vel is ugyanez a szisztéma! :K

(#34477) AngerFîsT válasza Mukucs (#34476) üzenetére


AngerFîsT
tag

A solo 9es dolgot olvastam amit irt. csak kíváncsi vagyok erről mit írna :D

I Say Anger you say FisT!

(#34478) PuMbA válasza alphamooncam (#34474) üzenetére


PuMbA
titán

Hello! Aki mostanában nézelődik ilyen áron, annak hasznos infó :) Kösz!

AngerFisT: Ugyanazt írom :)

[ Szerkesztve ]

(#34479) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

A képen látható színösszeállításban,vagy hasonló színben keresek aktív 2.0-ás hangfalat, PC-hez,általános felhasználásra. Az Edifier hangfalakat nem forgalmazzák már Magyarországon? Nem nagyon találtam itthon sehol.

Árban ~ 70e ft amíg el tudok menni. Bt nem baj,ha van,de nem feltétel.

Taga tav500b -t vált,minimum azt a minőséget szeretném megütni,de inkább jobbat.
A válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#34480) PpenoO válasza miresz (#34479) üzenetére


PpenoO
őstag

Hirtelen az M-Audio M3-6 jutott eszembe de az más liga, darabja 86e és csak az eleje fa, illetve a reflex nyílás hátul van :). Hangban viszont nagyon ott van.

Modecomnak voltak még ilyen fabetétesei, igaz sötétebb színű, de azt már nem lehet kapni újonnan.

Nem divat már a fa, pláne nem aktív hangfalaknál.

(#34481) SunMount3r válasza miresz (#34479) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom a kérdésre a választ, de ezek a hangfalak marha szépek/design-osak, nem is tudom, miért nem visznek bele egy kis több bátorságot a stúdióhangfalak design-jába, elég egykutya mind és az egyen fekete színről az istenért se mondnának le. Ezt viszont bevállalnám az asztalomra, csak úgy mondom... :U

(#34482) PuMbA válasza SunMount3r (#34481) üzenetére


PuMbA
titán

A dizájnt meg kell fizetni, ha jobban néznének ki a stúdió hangfalak, akkor többe kerülnének :) Így sincs pénze szinte senkinek még ezekre sem Magyarországon, nemhogy a dizájnosakra :)

(#34483) AngerFîsT válasza PuMbA (#34478) üzenetére


AngerFîsT
tag

De attól még lehet választani vagy felesleges ?:)

I Say Anger you say FisT!

(#34484) Mukucs


Mukucs
senior tag

Szép estét!

Körül tudnátok írni a studio monitorok mély hangzását!? :B

[ Szerkesztve ]

(#34485) Bodz válasza Mukucs (#34484) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyik olyan, a másik amolyan, a harmadik meg másféle. Kb. :)

(#34486) Mukucs válasza Bodz (#34485) üzenetére


Mukucs
senior tag

:DDD :R

És tudsz mondani olyat, amiben picit erőteljesebb?

(#34487) Clickbait


Clickbait
aktív tag

30k-ig bezárólag egyszerűen itthon SEMMIT sem lehet kapni ami értelmes? :U :U

You got clickbaited.

(#34488) AngerFîsT válasza Mukucs (#34484) üzenetére


AngerFîsT
tag

Egy Teszt amit mindenképp próbálj ki a mostani ládáddal :D

I Say Anger you say FisT!

(#34489) Mukucs válasza AngerFîsT (#34488) üzenetére


Mukucs
senior tag

Brutál :Y Bár nem tudom,hogy mi értelme volt btw! :DDD

(#34490) AngerFîsT válasza Mukucs (#34489) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szomszédoknak ébresztő :D De a kérdésedre kitérve igaz YT nem sokat ad vissza. ,de nem mindig a méret a lényeg :D M-audio mélyet nyomja meg 40 magas 60 mély kb, a microlab kb egyenlő 50 magas 50 mély százalékban :)

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#34491) lezso6 válasza AngerFîsT (#34490) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Közép meg nincs?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34492) AngerFîsT válasza lezso6 (#34491) üzenetére


AngerFîsT
tag

Én sosem arra figyelek :D

I Say Anger you say FisT!

(#34493) Bodz válasza Mukucs (#34486) üzenetére


Bodz
Topikgazda

BX8 D2-t szokták szeretni az ilyen igényű emberek.

(#34494) PuMbA válasza lezso6 (#34491) üzenetére


PuMbA
titán

A Microlab szépen leiskolázza az M-Audio-ot, így ebből meghallgatva. Látszik, hogy mennyit érnek ezek az olcsó stúdió monitorok :K

[ Szerkesztve ]

(#34495) benfolds


benfolds
őstag

kevés olyan műszaki termék van, ami olyan keveset fejlődött volna az elmúlt húsz (vagy akár harminc) évben, mint a hangsugárzók. vagy tévedek? ha pl. a tv-k fejlődésével állítom párhuzamba...kb. 50 ezerből 20 évvel ezelőtti high-end-et kellene kapnom. kis jó indulattal azt lehet mondani, hogy a gyártástechnológia fejlődésének köszönhetően ugyanazt meg lehet venni olcsóbban.

(#34496) SunMount3r válasza benfolds (#34495) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem hinném, hogy akkoriban egy belépő/középkategóriás TV-t 150K-ért adtak volna. És nem hiszem, hogy ekkora differenciák lettek volna a kategóriák között, mint most. Úgy látszik a LED TV "gyártástechnológiája" jobban "skálázható", így széles spektrumon lehet gyártani a nagyon gyatrától a high-end-ig mindent. A poén az, hogy most még a gyatrát is meg kell fizetni, mivel nem voltak anno ekkora különbségek ez az árakat is lent tartotta és ma egy "legalja" technikájú TV-ért olyan árakat kell fizetni, mint anno a közép-felső kategóriásokért. Persze nehéz érvényesen összehasonlítani a kettőt, sok minden változott, felbontás, képátmérő növekedett alap esetben is persze, de a "technológia" és a minőség pusztán relatíve nézve, soha nem került még ennyibe mint most.

Persze lehet, hogy tévedek, de én így látom most visszatekintve ennyi év után...

(#34497) benfolds válasza SunMount3r (#34496) üzenetére


benfolds
őstag

ne viccelj már...anyámék valamikor a kilencvenes évek második felében 200 ezer forint körül vették az 56 centis sony tv-jüket (igaz két éves részletre volt ennyi, ha összeadtad a törlesztőket). az egy középkategóriás tv volt akkoriban. mennyiét ér most az akkori kétszázezer és mit kapsz érte?
de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy megközelítőleg sem zajlott le a tv-kéhez (de fel lehetne sorolni még ezer műszaki cikket) hasonló nagy fejlődés a kommersz hangszórók terén.

(#34498) dudika10 válasza benfolds (#34497) üzenetére


dudika10
veterán

Ez a téma teljesen értelmetlen. Az összehasonlítás más termékekkel meg aztán végképp.

A zene pont ugyan úgy vált széles körben könnyen elérhetővé, mint a film. Ha 30 éve akartál zenét hallgatni, arra ráment egy havi kereseted. Most ugyan azt a minőséget megkapod a havi kereseted töredékéért.

A lánc végén nem volt komoylabb fejlődés, De ahhoz teljes koncepcióváltásra volna szükség (ahogy az a TV-knél is megtörtént).

Szerintem itt zárjuk is le. Nem sok köze van a topik témájához.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34499) nonozoom


nonozoom
tag

... csak tudnám mi értelme a youtube-os teszteknek!? :W

(#34500) sony309 válasza nonozoom (#34499) üzenetére


sony309
őstag

Múltkor én is ezt kérdeztem, de le lettem hurrogva!

Utána jött az a magyarázat, hogy csak a kinézet miatt van felrakva! :Y

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.