Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) SunMount3r válasza vinczepeter2 (#34049) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem az ilyen olcsó 2.1-es kérdésekben érdemes még hozzá fűzni a harmadik opció ajánlását: Spórolj és ha össze jön hozzá még 20-25K, akkor gondolkozhatsz 2.1-ben is... Persze, tudom ezt az opciót a legnehezebb befogadni az érintett célközönségnek, de hátha 1x-2x beválik...

(#34052) Danecay válasza lezso6 (#34050) üzenetére


Danecay
őstag

Amennyiben rám célzol a meg nemértésem miatt, sokkal inkább Ti néztek hülyének engem mit én Titeket, pedig csak egyszerűen Ti nem értitek meg, hogy mennyire egyszerű az amivel kapcsolatosan kérdést mertem itt feltenni. Persze menet közben én is rájöttem, hogy rossz helyre jöttem kérdezni. Az, hogy az embernek nem áll rendelkezésére több 10e vagy 100e ft, hogy valamilyen hangot facsarjon ki a PC-jéből az még nem azt jelenti, hogy igénytelen. Ha adnál a kezembe erre a célra pl. 100e Ft-ot, hidd el, hogy én is a legjobbat szeretném a rendelkezésre álló összegből megvenni, de nekem erre most nincs komolyabb ráfordítható összegem. Gondolom ennek megfelelően akkor a Ti véleményetek az, hogy akkor inkább ne is vegyek semmit, inkább csak bámuljam a monitor.

Bár valami nálad is sántít a profilodban szereplő kettőpontegy alapján lévén az sem éppen az ajánlott kategória :Y

[ Szerkesztve ]

(#34053) lezso6 válasza Danecay (#34052) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Senki sem mondta, hogy kevés a pénz, s nem a kérdéssel volt a probléma, hanem a válasszal. Arról volt szó, hogy amennyit rászánsz, annyiért kapsz sokkal jobbat, mint ami kinéztél. Erre elkezded megmagyarázni a hülyeséget.

Az adatlapomon lévő kettőpontegy nem különösen elkerülendő bögreszett kategóriába tartozik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34054) varmi2 válasza Danecay (#34052) üzenetére


varmi2
nagyúr

12k-ból már kapsz genius 1250b-t ami már ajánlott. Senki nem beszélt több tíz vagy száz ezerről. Csak azt kell megértened, hogy ha 10k-d van, akkor ne 5.1-t nézz, mert azok ebben az ársávban trágyák, hanem nézz sztereót, és megvetted a maximumot, amit ki lehet hozni ebből a pénzből.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34055) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok,

a Swans M10 beszerezhető Mo.-on valahol? Van a márkának nálunk forgalmazója? :R

[ Szerkesztve ]

(#34056) fuze válasza fuze (#34044) üzenetére


fuze
őstag

Nincs ennek semmi baja, olyan egyszerű mint egy darab kő :DD Szétszedtem és jobban meghajlítottam a fémet ami az elemhez nyomódik. Így már tökéletes.

adms.hu | UI Designer

(#34057) lezso6 válasza Tibi86 (#34055) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö, miért pont ez kéne? Ezek az asztalra való mélynyomós cuccok kb csak dísznek jók.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34058) szabeska válasza lezso6 (#34057) üzenetére


szabeska
addikt

Annak viszont szépek ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

F1

(#34059) schawo válasza Tibi86 (#34055) üzenetére


schawo
titán

5"-os mélynyomó (mintha a mélyet bármi áron nyomni kéne) :DDD Egy azonos kategóriás 2.0-ba minden oldalba van integrálva egy-egy ilyen "mélynyomó".

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34060) lezso6 válasza schawo (#34059) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól mélynyomó, hogy nagyon erőlködve próbálja kipréselni magából a szubfrekiket, de persze nagyon kevés sikerrel. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34061) Tibi86 válasza lezso6 (#34057) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Mer' cép! :))

Ajánljatok már légyszi olyan szettet/párt ami kapható fehér/világosszürke nem túl nagy es nem túl kicsi... ezalatt az értem, hogy nagyobb mint az Audioengine A2, de kisebb mint T&V Hoch. Pl. a Kürbis fehérben jó lenne, ha valahol lehetne kapni itthon.

Tudom sok bajom van, vazz ezen görcsölök már pár hete. :((( :DDD

Ja a keret 60-70k.

[ Szerkesztve ]

(#34062) lezso6 válasza Tibi86 (#34061) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, vagy fehér hoch, vagy valami gagyizmus. Eközött lehet választani. Vagy megduplázod az árat, pl Yamahának vannak fehér stúdió monitorai. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34063) szabeska válasza Tibi86 (#34061) üzenetére


szabeska
addikt

vagy szétszeded és lefújod :K

F1

(#34064) PpenoO válasza Tibi86 (#34061) üzenetére


PpenoO
őstag

Ez több mint 60-70 de legalább fehér :). Mivel nem hallottam így nem tudom ajánlani, viszont utána nézve ez a Taga gyárt igényes dolgokat is.

(#34065) lezso6 válasza PpenoO (#34064) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na kb legalább ilyennek kéne lennie minden 2.1-nek, legalábbis a spec alapján ez nem bögreszett, így képes lehet jó minőségre is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34066) fuze


fuze
őstag

Na úgy néz ki, hogy lesz egy SB X-FI HD-m. Milyen rca kábelt vegyek hozzá? (Microlab Solo 6C) Jó lenne valamilyen normális ár-érték arányú darab, a 6C szintjének megfelelően. 1m elegendő!

adms.hu | UI Designer

(#34067) PpenoO válasza fuze (#34066) üzenetére


PpenoO
őstag

Szerintem egy ilyen megteszi, eleget árnyékol ez is, de elindulhatsz pl Audioquest vonalon is bár szerintem ezek a csodakábelek szimpla lehúzás.

(#34068) Tomacko válasza PpenoO (#34067) üzenetére


Tomacko
senior tag

Részemről sem támogatom a hű de drága árvonalas agyon marketing hülye szövegelt baromságokat, de vannak azért olyan szintű rendszerek ahol a jó és gyakorlott hallású ember meghallhatja az esetleges különbségeket kábelek közt is. Sajnos nem volt még részem ilyen rendszert hallgatni, így kb. nálam is plágium gyanús a dolog, viszont elfogadom az ellenkezőjét is mint véleményt és ennyi :) De ne indítsunk ebből a itt is vitát, mert ugye a kábel az mindenhol vita alap :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#34069) schawo válasza lezso6 (#34065) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez a Taga egy jó cucc, jól is szól.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34070) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
Vettem egy 1250B az ajánló szerint, és tényleg elég korrekt az árához képest.
Viszont a bal csatornát tompábbnak érzem. Ez lehet az összekötő vékonyka kábel magasabb impedanciája miatt? Érdemes cserélni?
Meg akkor már kellene még1, otthoni íróasztalomra is. A kürbis mennyivel jobb ennél? Kicsitt szélesebb hangképet szeretnék ehhez képest, nem túl nagy hangerőn is. Vagy akkor maradjak a hifinél? Jó lenne a bt miatt a kürbis, méretben az a határ.
Köszi

(#34071) Met válasza konyi79 (#34070) üzenetére


Met
nagyúr

Ez ilyen típus hiba. Van akinél jó de sokaknál nem, nálam 2%-al magasabb hangerőn van a nem erősítős oldala. Próbáltam gariztatni de nem nagyon csináltak vele semmit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34072) Tibi86 válasza PpenoO (#34064) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Teccik, nem is rossz alternatíva... de nem tagadom, hogy az árához még szoktatnom kell magamat.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#34073) SunMount3r válasza Met (#34071) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt szomorúan olvastam, mert akartam egy SP-HF1255B-t a netről rendelni, de akkor a könnyebb gariztatás miatt marad egy helyi bolt és a SP-HF1250B, mert itt csak azt kapni. :( (Pedig kattannék a más kinézetre és a chrome-os gombokon legalább látszik is mennyire van feltekerve a poti.)

Megj.: több, mint fél éve van már egy SP-HF1250B-em és semmi ilyesmit nem produkált, hálistennek...

[ Szerkesztve ]

(#34074) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Uraim, van egy kis probléma:

A Geniusz honlapjának kínálatából eltűnt a Genius SP-HF1255B és a Genius SP-HF1250B is. Tegnap még ott volt mind 2... Ez nem tudom mit jelenthet, de remélem nem azt, hogy leálltak a gyártásával... Van valakinek valami 5-lete, hogy mi a fene van? :F :F :F

Szerk.: az angol nyelvű honlapon továbbra is fent vannak, ezért még furcsább, hogy a magyarról miért vették le... :F :(

[ Szerkesztve ]

(#34075) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

1 hete vásároltam egy Genius SP-HF1250B-t amivel meg is vagyok elégedve, viszont néha hallani a hangszórókból sercegést. A topikot vissza olvasva és kipróbálva bizonyítást nyert, hogy a wifi miatt van. Viszont nálam nem a router közelsége, hanem a wifi stick van nagyon közel a hangszóróhoz. Lentebb csatolok egy képet és láthatjátok az elhelyezkedést.
Kérdésem az volna, hogy ezt a sercegést, hogy lehetne kiküszöbölni, anélkül, hogy a wifit lecserélném kábelre? Ha az alaplap hátuljába dugom a stick-et, az sem javít a helyzeten, viszont amit észrevettem, hogy ha a tenyeremmel leárnyékolom a wifit. akkor teljesen megszűnik a sercegés.Esetleg van valami megoldás, hogy valamit le kell árnyékolni a hangszóróban? Vagy inkább felejtsem el ezt az utat és maradjak a kábelnél :)

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#34076) Dizson


Dizson
tag

Sziasztok!

Körülbelül 20 ezer forintból milyen hangfalat érdemes venni?

Előre is köszi!

(#34077) PuMbA válasza csiben1 (#34075) üzenetére


PuMbA
titán

Egyértelműen kábel, wi-fi csak a legrosszabb esetekben használatos adatátvitelre, mert millió nyűgje van :)

(#34078) norba69 válasza csiben1 (#34075) üzenetére


norba69
senior tag

Próbáld meg egy USB hosszabító kábellel a géphez csatlakoztatni, és távolabb tenni a sticket. De szerintem a kábel sokkal jobb megoldás (nem csak a zajongás szempontjából) .

(#34079) csiben1 válasza norba69 (#34078) üzenetére


csiben1
tag

Én is gondoltam az USB hosszabbítóra, de akkor már inkább kábellel összekötöm a gépet a routerrel. Amúgy sincs elérhetetlen távolságban. Köszi mindkettőtök hozzászólását, marad a kábeles megoldás. :R

You can walk straight through hell with a smile

(#34080) Márton


Márton
nagyúr

üdv
vettem egy usb-s kis Genius hangfalat, nem a minőség, hanem a hordozhatóság miatt.
Sajnos az 1A-es USB powerbankommal 2 perc után lekapcsolja magát.
Most vettem egy 2.1A-est, de hiába, ezzel is lekapcsol :(
Mi a baj? A hátuljára az van írva Input DC 5V 0.5A!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34081) lezso6 válasza Márton (#34080) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A powerbank baja, ezek ki szoktak kapcsolni, ha nem elég nagy a terhelés. Gondolom idle-be / halkan kapcsol csak ki nem?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34082) Márton válasza lezso6 (#34081) üzenetére


Márton
nagyúr

oh
teljesen elalszik a piros led a hangszórón, mintha nem kapna tápot

De ennek mi értelme? Csak töltésre tervezték?
És a 0.5A nem "terhelés"?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34083) lezso6 válasza Márton (#34082) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a fél amper csak a maximális terhelésre vonatkozik. Kis terhelésen nagyságrendekkel kevesebbet zabál. Rá kell tenni valami plusz terhelést folyamatosan, amitől nem kapcsol ki. Esetleg lehet mókolni, asszem az enyémen egy ellenállást kéne kicserélni, hogy ne kelljen akkora terhelés ahhoz, hogy bekapcsolva maradjon. Ez ilyen sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34084) Márton válasza lezso6 (#34083) üzenetére


Márton
nagyúr

wow, az is megoldás, valóban köszi!
Egy Rpi2 usb csatijára dugva nem kapcsol le, de zajos sajna, recseg.
Akkor valami terhelést teszek majd rá, úgyis csak 5-10 percre kell, bemutatóra.
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34085) Márton válasza Márton (#34084) üzenetére


Márton
nagyúr

Látom nem vagyok egyedül a problémával..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34086) fuze válasza PuMbA (#34077) üzenetére


fuze
őstag

Nekem a router a hangfal tetején van és nem zavar be. Az normális? :DDD

adms.hu | UI Designer

(#34087) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Kb. 35k árkategórában melyik hagfalat ajánljátok, ha a zene (rap, hip hop, néha electro) melett filmnézésre is használnám?
Eddig ezeket nézegettem az ajánlóból:
Modecom MC SHF80U
Microlab Solo 6C
(meg még néztem a T&V Kürbis-t de ez jelentősen kisebb teljesítményű ha a számokat nézzük... :) )

melyik lenne a legjobb választás? más hangszóró is szóba jöhez ebben az árkategóriában. Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34088) varmi2 válasza ot93 (#34087) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel a modecom elvileg nem kapható, így a solo 6c jó vétel, ebben az ársávban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34089) ot93 válasza varmi2 (#34088) üzenetére


ot93
senior tag

Van ahol kapható... pl. itt is: [link] ebben az esetben melyik lenne jobb választás? Film nézéshez esetleg a mélyek jól jönnek, melyiknek van több mélye? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34090) varmi2 válasza ot93 (#34089) üzenetére


varmi2
nagyúr

A 6c talán jobb mélyekben, mert nagyobb a közép-mély sugárzója. De hallani még nem hallottam, csak a modecomot, mert nekem az van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34091) ot93 válasza varmi2 (#34090) üzenetére


ot93
senior tag

értem... és meg vagy elégedve vele? ill filmet szoktál vele nézni? (ha igen, arra menynire felel meg? :) )

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34092) Bl@tty válasza ot93 (#34089) üzenetére


Bl@tty
tag

A linkelt áruházban az ár alatt ott van a szöveg: "Már nem árusítjuk"... :U
Szerintem el is dőlt a dolog... :DDD
Csak hogy ON is legyen, nekem Kürbis van és bár én többnyire elektronikus zenét hallgatok és szépen szól és bár nem azt mondom, hogy nem elég, de hallottam már mélyebb hangokat hasonló méretben. (A 6c-t speciel nem, de a sok vélemény alapján biztosan jobb ebből a szempontból)

[ Szerkesztve ]

(#34093) ot93 válasza Bl@tty (#34092) üzenetére


ot93
senior tag

jaa, hogy ott a fekete kijelölésben nem láttam meg :DDD mindenesetre még láttam asszem máshol is na mindegy.
Amúgy én is inkább a 6C felé hajlok mert nagyobb teljesítmény (persze ez még nem jelenti, hogy nagyobbat szól is) de meg ehhez van távirányító is. Igaz mondjuk, hogy a Modecom-ot később esetleg lehet bluetooth-al bővíteni, bár az megint 6-8k... továbbá a modecom kicsit jobban tetszik kinézetre, bár a Microlab is megfelel :)
Viszont tapasztalatot, véleményt még írhattok :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34094) norba69 válasza ot93 (#34093) üzenetére


norba69
senior tag

Nekem Solo 6C-m van, és hozzá egy T&V SW-10. A mélydobozt csak akkor üzemelem be, ha buli van a teraszon, zenére, filmezésre bőségesen elegendő a 6C egyedül is. (A párom szerint időnként sok is) .

(#34095) ot93 válasza norba69 (#34094) üzenetére


ot93
senior tag

értem... a mélyeket tekintve is okés filmekhez? :)
amúgy a plusz mélynyomó bekötéséhez kell valami külön cucc? vagy ez hogyan oldható meg?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#34096) norba69 válasza ot93 (#34095) üzenetére


norba69
senior tag

Számítógépből vezeték a mélynyomóba, az leválasztja a neki szükséges mélyeket (állítható egy potméterrel igény szerint), és onnan tovább vezetéken a hangszóróba.

[ Szerkesztve ]

(#34097) PuMbA válasza fuze (#34086) üzenetére


PuMbA
titán

Környezetkímélő routered van :D

(#34098) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Sziasztok!

Frissíteni akarom az 5.1-es rendszerem valami normálisabbra. Kiszemeltem magamnak egy Microlab 2.0 SOLO-6C a kezdő hozzászólás alapján. A hangkártyám egy Asus Xonar DG, ez elég lehet a Microlab alá? Illetve tudnátok írni pár sort a hangjáról?

Előre is köszönöm!

(#34099) fuze válasza PuMbA (#34097) üzenetére


fuze
őstag

A Xiaomi mini router már csak ilyen :D

Beüzemeltem az X-FI HD-t. Olvastam negatívumként külföldi oldalakon, hogy a driver egy bloatware... és tényleg :C . Csak a drivert és a creative audio control panelt telepítettem fel a sok szar közül. Gondolom ez elegendő. Valamit érdemes ebben a szoftverben állítani? Szoftveres színezést persze nem szeretnék. Egyébként azt gondoltam, hogy hangosabb is lesz kicsit a hangfal, de nekem nem tűnik annak :)

adms.hu | UI Designer

(#34100) norba69 válasza juhiimi (#34098) üzenetére


norba69
senior tag

Elektronikus Hardcore-t hallgatok jórészt, a műfajra jellemző erősen torzított basszusokat nem sok hangszóró képes normálisan (értsd: a készítő szándéka szerinti torzítással) visszaadni ebben az árkategóriában, a solo 6 igen.
Pl: [link]

Filmeknél is jól helytáll.
Falhoz nem szabad túl közel tenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.