Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) coolpet válasza #97950976 (#46000) üzenetére


coolpet
senior tag

Szia,

A lényeg, hogy előre gondolkodok, és képben van egy 47" FHD vagy 4K TV álvánnyal.

Nem akarok több 100K-t elkölteni hangfalra, erősítőre, és nem lényeg a Hifi sem.
Elég a sztereo és lightos hangerőn. Nem lesz itt buli meg semmi. Szerintem még 2x10W is sok lesz.

Lehet valami occó házimozi szettlesz a vége.

(#46002) AMDFan válasza coolpet (#46001) üzenetére


AMDFan
addikt

Azt azért érdemes tudnod, hogy egy jó minőségű sztereo rendszer nem azért jobb, mert hangosabb, vagy mert több wattos és jó bulizni, hanem azért mert szebben zenél. Halkan is, meg hangosan is. Nincs sehol előírva, hogy egy drága hifit muszáj hangosan hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#46003) lezso6 válasza Bodz (#45995) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Microlab 9C az már kitesz egy fél álló hangfalat. ;]

Na, de viccet félretéve, TV-hez ezek szerintem a legjobbak:

1. Modecom Eclipse 180 (legjobb hangminőség)
2. Microlab Solo 9C (legnagyobb hangerő)
3. Edifier 2730 DB (legmókásabb hang legalábbis YT comparison alapján)

Mindegyiken van optika bemenet és van távirányító is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46004) C. s. válasza AMDFan (#45994) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! :)

Igen, távolabbról hallgatom.

Egyre jobban tetszik nekem ez a BX5! A képeken olyan csupsznak látom. Egyáltalán nincs szövet az elején vagy csak a fényképezéshez vették le? Félek, hogy így nehéz volna tisztán tartani. Ha föltekerem a basszust, lerúgja magáról a port? :D

(#46005) RM1 válasza Baliga Tamás (#45996) üzenetére


RM1
aktív tag

Sok paraméter különbözik, és persze mások az igények is, de maga a lényeg (szerintem) belépőszinten az, hogy van-e balanced kimenet, vagy nincs. Monitor hangfal mellé én nem vennék RCA kimenetes hangkártyát, nem is ajánlanék ilyet már csak tapasztalatból sem. Másik fontos dolog a szoftveres támogatás, hiába vannak jó paraméterek, ha nincs hozzá driver, vagy nem stabil. Harmadik meg a dedikált hangerőszabályzó, de ez az én sorrendem, másnak lehet más fontos.
A drágább kártyákban általában jobb konverterek vannak, mikrofon előerősítő, külön fejhallgató erősítő, stb. a feláras szolgáltatások. Akinek ez nem kell, vesz egyszerűbb felépítésűt. Magasabb szinteken meg a több ki-bemenet, latency, dsp képességek. Az UAD kártyákban is jellemzően ugyanazok a konverterek, csak a DSP ill. ki-bemenetek száma különbözik. Van youtube-on pár jó videó a témában magyar nyelven is. Igaz stúdiós megközelítés, de ahogy a videóban is elmondják, a profi felvételek nem olcsó kártyákkal készülnek, de home felhasználásra jók, persze zenehallgatásra is.
USB kábel általában jár minden kártyához, hangfalkábel (szintén balanced) viszont nem, arra még kb. 10 ezer ft-t szánni kell.

(#46006) Baliga Tamás válasza RM1 (#46005) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Köszi az infókat; hasonlóképpen vannak nekem is a parametrizált elvàrásaim - stúdiómunkàra/felvételre tuti nem hasznàlnàm; egy jó hangú - a Mackie-khez illő lehallgatás volna a cél. Szeretem a kissé hatásvadász, dinamikàban is megmutatkozó hangokat - szval akad esetleg Neked is néhàny ajànlatod..? :) :R

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#46007) Baliga Tamás válasza Baliga Tamás (#46006) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ill. akkor a Denon DA-300 ki is zárható monitorokhoz..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#46008) Bodz válasza KFeri22 (#45997) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hiszem.
Ez a Triangle nekem rejtély (nem hallottam). Neves gyártó olcsó aktív hangfala. Sokszor ez sem jelent sok jót, persze lehet ez az egyik kivétel. Éppen egy próbát tehetsz vele, max visszaküldöd.

(#45998) coolpet: Ebben itt tudnak segíteni. Újonnan mondjuk valamelyik kis kínai D osztályú erősítő + értelmes álló hangfal is jóóval többe kerül, mint amennyit szánsz rá, de lehet használtan akad jó vétel.

(#46009) #97950976 válasza coolpet (#46001) üzenetére


#97950976
törölt tag

Döntsd el mit akarsz! Az a lényeg, hogy szóljon csak valami, vagy normális hangminőség legyen és rendesen betöltse a szobát a hang?
Az a 2x10W egy 18 m2-es szobába, főleg messzebbről hallgatva (mert ugye tv-hez lesz), olyan kevés, hogy ennyi erővel a tv hangszóróját is hallgathatod! De még az a 40W is kevés, ahogy először elképzelted!

Amiket javasoltam, illetve ugyanazokat javasolták utánam is, azoknak van elegendő teljesítménye 18 m2-es szobára, és azok javasoltak távolabbi hallgatáshoz is.

"Occó" házimozi szett: az elfogadható olcsó, belépő kategória 300 ezertől kezdődik 5.1-es hangfalszettel és erősítővel.
Bögreszett pedig nincs ajánlott!
A 120 ezer forintos Sony házimozim egy 50 ezer forintos Edifier R2730DB-hez képest szinte semmit sem ér!
Bögreszetteknél még az 5.1-nek, a térhangzás sem lehet indok, mert általában nincs elegendő teljesítményük, hogy normálisan betöltsenek egy közepes méretű szobát. 18 m2-en az a Sony iszonyú kevésnek bizonyult.

De akkor mi a francért kérsz segítséget, ha úgysem fogadod meg a tanácsunkat, és a saját fejed után mész?

[ Szerkesztve ]

(#46010) HThomas válasza szabeska (#45906) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A muzikernél hogyan történik az esetlegesen hibás termékek gariztatása? Saját költségen kell visszaküldeni valahova, vagy van erre személyes lehetőség is? És ezekre a Tannoyokra pl van valamilyen gyártói garancia?

(#46011) Bodz válasza HThomas (#46010) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha jól emlékszem 3 napon belüli hiba esetén ők küldik a futárt, utána neked kell megoldani. De kérdezd meg a Muzikert ezekről, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#46012) szabeska


szabeska
addikt

Ajánljatok nekem valamiféle izolációs padot a Tannoy 802 alá :) Maximum 8000 Ft-ot költenék rá (a 2 darabra összesen), tudom nem sok, ha ennyiért nincsen, akkor nem kerül alá semmi (egyelőre). Vagy gumitalpak, tű esetleg? (utóbbihoz meg kell fúrni a monitorok alját, vagy hogy is van ez?)

:R

F1

(#46013) Sonja válasza szabeska (#46012) üzenetére


Sonja
veterán

Adam Hall SPADECO2

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#46014) Gabesz_23 válasza szabeska (#46012) üzenetére


Gabesz_23
tag

Kicsit olcsóbban: alctron-epp007

(#46015) J97 válasza RM1 (#46005) üzenetére


J97
tag

Milyen hátrány érhet RCA kimenetes kártyával? Megakadt a szemem az M-Audio M-Track Hub eszközön. Ha jól értem ő önálló DAC, TRS kimenetekkel, dedikált hangerőszabályzóval, fejhallgató kimenettel, külső tápellátással és egy beépített USB hubbal. Jelenleg egy Musiland Monitor 01 US mk2 DAC-ot használok nagy megelégedéssel BX5 D2 monitorokhoz. RCA-TRS kábellel összekötve. Plusz van rá dugva egy fejhallgató is. M-Audio M-Track Hub támogatott linux alatt? A Musilandal szemben mennyire lenne jó csere?

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#46016) AMDFan válasza J97 (#46015) üzenetére


AMDFan
addikt

Ha elégedett vagy a Musilanddal miért cserélnéd le?
Nem lesz szebb/jobb/más a zene az Mtrackel sem.

Amit tudni érdemes, hogy az Mtrack DAC része nem igényel külső tápellátást, csak akkor kell áramot adni neki ha az USB Hub részét használod. Ha ez szempont lenne, tehát ha külső tápos DAC-ot keresel akkor nem ezt keresed. A fejhallgató kimenete pedig elég gyenge, a Macbookom jack kimenete jobb nála.

RCA kimenetnél a földhurok problémás lehet, de ha nem hallassz búgást a hangfalon akkor nincs miért aggódnod. És ha lenne, akkor az is megoldás ha földeletlen konnektorba kötöd a hangfalakat.

[ Szerkesztve ]

(#46017) lezso6 válasza J97 (#46015) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az M-Audio M-Track ugyan tényleg jól néz ki, kezelőfelülete is király, de én nem feltétlenül ajánlanám. Na nem azért meg a hangjával lenne valami baj (a Tascam Bodz szerint jobb), hanem mert nincs rajta tápcsatlakozó. A Tascam 2x2-en van, bár tápot nem adnak hozzá, ha valami gond van az USB tápjával (szokott lenni), akkor a Tascamhoz veszel egy külső tápegységet és meg is van oldva a gond. Tapasztalat. Nálam az összes USB tápos DAC ciripelt, mert a gépem USB tápja nem az igazi (pedig a Seasonic Fanless 520 platinum nem rossz táp). Tascam sem kivétel, s amint bedugtuk a tápját, elhallgatott. Persze az sem garancia, hogy a külső tápos DAC mindig jó. Pl a Traktor S4 keverőpult integrált DAC-ja külső táppal is átengedte a ciripelést. Elvágtam az USB földet, úgy már kussolt, de ez elég mókolós megoldás. :D

Ha szar az USB és csak onnan kap tápod, akkor lehet akármilyen jó a DAC, a háttérben menni fog a tücsökzene. Ezért sem ajánlott a belső hangkártya illetve a USB-s, külső táp nélküli DAC, hogy ha stúdió monitort kötsz rá.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46018) Frogz válasza lezso6 (#46017) üzenetére


Frogz
csendes tag

Nekem az M-Audio M-Track Hub verzió van, és nemhogy van rajta tápcsatlakozó, hanem tápot is adtak hozzá.
Viszont pl. a 2x2, és a szimplán csak "M-Track" néven futó komolyabb kütyü hátulján én is csak USB aljzatot látok...

(#46019) lezso6 válasza Frogz (#46018) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, de az egy aktív USB hub is egyben, ezért kell neki a táp. A kérdés az, hogy ezt használja-e a hangkeltéshez is, és izolálva van-e az USB host tápja?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46020) Frogz válasza lezso6 (#46019) üzenetére


Frogz
csendes tag

Én azt tapasztalom hogy táp nélkül is szól, de alapzajos. Érezhetően a PC-ről szedi össze.
A tápot bedugva teljesen néma amikor nincs jel.

Csak azért írtam, mert J97-nek pont a Hub verzión "akadt meg a szeme".

[ Szerkesztve ]

(#46021) Bodz válasza J97 (#46015) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha nagyon elégedett vagy, akkor kár bolygatni a dolgot. M-Track Hub amúgy is csalódás lenne a Musi után.

(#46022) RM1 válasza J97 (#46015) üzenetére


RM1
aktív tag

Ha nincs kellemetlen alapzaj, akkor nincs értelme lecserélni, de ezt megerősítették többen. Én nem próbáltam ezt a kártyát, csak a balanced kimenetet preferálom, és az M-Audio-nak úgy tűnik az van. Ebben az árkategóriában nagyrészt hasonló a felépítés, illetve a belső komponensek is, best buy maximum a feature alapján lehet valakinek 1-2 konkrét modell. Cserélni max lényegesen drágábbra lenne érdemes, de minimális hallható javulást okozna, a jó hangfal sokkal többet számít.

(#46023) J97 válasza RM1 (#46022) üzenetére


J97
tag

Köszi mindenkinek a választ! Nem keresek feltétlen másik DAC-ot, inkább a kíváncsiság és a hozna-e pluszt a külső táplálás+balanced kimenet a hangminőségben érzése fogott el amikor megláttam az M-Audio DAC-ot. Első ránézésre tetszetős, poti - bár ez nálam nem kritérium -, és nekem is úgy tűnt vagy úgy jött le, hogy a táp csati nem csak a hubhoz hanem a DAC részhez is ad tápellátást. Viszont sokat használom a fejhallgatós részét is a Musinak, így már felejtős. A hangjáról sincs infóm pláne nem a musihoz viszonyítva. Ára is kb. musi szintjén mozog így gondoltam rákérdezek és adott esetben teszek egy próbát.

Szerencsére nem jöttek elő gondok a külső táp hiánya miatt, nincs zúgás se alapzaj. Viszont olyan már előfordult, hogy nem volt mindegy melyik USB csatira dugtam az eszközt. Alapzaj nem volt, se ciripelés, viszont az egyik USB aljzatban fedettebb, mosottabb volt a hang a másikhoz képest. Gondolom pont sikerült a hub-olt csatit eltalálni. Ez anno a Dr. DAC nano-val érződött nagyon, musival kevésbé.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#46024) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Srácok úgy néz ki összejött a lé . Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi Microlab Solo 6C-ről.
Mi lenne még az alternatívája ennek. Hasonló minőség/teljesítmény/hangnyomás mellett? 25nm nappaliban lesz, saját készítésű állványon.

(#46025) J97


J97
tag

Előfordul, hogy időnként rám tör a hangmánia. Most az M-Audio DAC volt a trigger. Elkezdtem szórakozni egy [online tone generátorral]. Amit megfigyeltem, hogy 130 Hz-nél és 400 Hz -nél van egy szép nagy kiemelés. 130 Hz-nél a leghangosabb.

Évek óta nem szórakoztam ilyesmivel, így most csak próbálok találgatni mi okozhatja. Az ismert számomra is, hogy az elhelyezésnek lehetnek ilyen hatásai, így én erre tippelnék főleg annak tudatában ahogy jelenleg el vannak helyezve a hangfalak.

Sajnos a jelenlegi albiban nem nagyon férnek a BX5-ök sem. Egy 120-as asztalon van a falhoz rátolva. (kb. 5 cm a távolság) Így is közel érzem magamhoz őket, előrébb húzni nem nagyon szeretném, az asztalon is elvenné azt a kevéske helyet no meg még közelebb lenne a fülemhez. Asztalt sem tudom távolabb húzni a faltól. A 140-es ágy, bútorok, asztalok betöltik ezt a kis 15 nm-es lyukat, így is csak ösvények vannak a közlekedésre! Pesten eléggé elfajultak az albi árak, párommal ketten béreljük ezt a kis garzont egy vagyonért. Ennél nagyobb lakásba való költözés az árak miatt nem megoldott. Megoldást viszont szeretnék találni az elhelyezésre!

A hangfalak [ilyen] asztali állványon vannak.

Első gondolat valamilyen akusztikai szivacs a falra a hangfalak mögé. Segíthet?

Második kevésbé preferált lehetőség pedig a BX5 pár kisebbre cserélése. Szemeztem az iLoud-al is de drága is meg nem is tudom, fizetni többet azért, hogy visszalépés legyen a BX5-höz képest hangban! Esetleg Crea T10 vagy Tascam VL-S3 + valami jobb fejhallgatóra való áttérés. - Jelenlegi egy Sennheiser HD 451, leginkább a kis súlya és kényelme miatt, hogy több óra elteltével se legyen irritáló a viselése. Valami ilyesmit kellene találnom a jobb hangú társai között is ha ezen megoldás mellett döntenék. Tehát a Shure SRH 440-nek hiába tetszik a hangja ha kényelmetlen hosszabb idő elteltével.

Vagy marad minden ugyanígy és hallgatom kiemeléssel a zenét. :D Végülis egy éve így van már.

Vélemény?

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#46026) Pécsi gyerek válasza tzsolesz (#46024) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Csatlakozom,mint ha én kérdeztem volna.Kb ekkora szobába akarom saját lábakon álva (kb 20-30 cm magas)Ami a legjobban érdekel az a mély hangja. :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#46027) RM1 válasza Baliga Tamás (#46006) üzenetére


RM1
aktív tag

Nincs konkrét ajánlatom, de mint írtam is, az árkategórián belül max. szolgáltatásokban vannak lényeges eltérések. A saját vásárlásaimat mindig infó gyűjtés, és A/B tesztek után szoktam megejteni, ezért egy ajánlás is max. kiindulásnak lenne jó, és több kipróbálása után lehetne dönteni a konkrét darabról. Szóval az én ajánlatom inkább ez, mint egy konkrét típus.
A Denon DA-300-t nem ismerem, de éppen azt írtad korábban, hogy sima zenehallgatásra használnád, akkor egy digitális bemenetekkel, és DSD lejátszási képességekkel rendelkező eszköz nem tudom hogy jön képbe. Mindemellett az RCA csatlakozás is rizikós lehet, bár ennél az eszköznél optikai bementet használva már minden bizonnyal nem lenne alapzaj.

(#46028) Baliga Tamás válasza RM1 (#46027) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

A digitàlis bemenetek megléte ès a DSD lejàtszás nem zárja ki a "sima" zenehallgatàs lehetőségét - ezalatt azt értettem hogy nem akarok klasszikus értelemben vett stúdiós "munkàlatokat" végezni rajta..!
De azóta vannak fejlemények - Xonar ST/SoundBlaster ZxR/ Popcorn A500 Sabre Dac-jàval kipróbálva - mindhárom abszolút szépen és jól hajtja a Mackie-ket, ráadásul RCA-n keresztül; szval nem kell ide semmilyen interfész és ilyesmi. Egy passzív hangerőszabályzót berakok a láncba és fine..!
Jól írta Bodz - jöhetnek bàrmikor kellemes meglepik - nem ajánlott az RCA-s kapcsolódás monitoroknàl; valójában pedig mégis - nàlam nem is tudom lehetne-e ennél is jobb..? Szval ez így maradt..! :K

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#46029) lezso6 válasza J97 (#46025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a 130 Hz a szoba magassága valószínűleg, hiszen ~260 cm a hullámhossza, rosszabb esetben a szobád egyik oldala is 260 cm körüli. Ez egy ultraszopó helyzet, ilyenkor érdemes a hangfalakat az egyik ilyen fal két oldalára, szimmetrikusan elhelyezni, így nagyban javulni fog az akusztikai helyzet. Persze ezzel 65 Hz-nél durva kioltást kaphatsz, de még mindig jobb, mint az extra 130 Hz-es pukli. Alternatíva, hogy az egyik teletömött szekrényt odateszed a 260 cm-es oldalfalra valahová, ez valamilyen mértékben vissza fogja fogni a kiemelést és kioltást sem okoz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46030) RM1 válasza Baliga Tamás (#46028) üzenetére


RM1
aktív tag

Azért azt te is belátod, hogynem egy alap eszközre kérdeztél rá. Akinek csak a sima lejátszás kell egy 100 ezer ft körüli hangfalszetthez, az nem ilyen eszközt nézeget hozzá, mint ahogy látom nem is azzal tesztelted.
Ha visszaolvasol a fórumban, elég gyakran előjött az alapzajos probléma, tehát nem hiszem, hogy rosszat akartam, vagy AMDFan, hogy ajánlott egy balanced M-Audio-t. Az is igaz, hogy nem mindenkinél fordult elő, de ezért volt a feltételes mód végig. Illetve nem ajánlottam semmit, csak leírtam szerintem mi fontos, és én hogyan választok, ha valamit veszek. Nem csak egy lehetőség van, te kérdeztél rá, én meg megválaszoltam. Most az, hogy volt-e értelme más kérdés.
Az pedig elég rossz következtetés, hogy csak mert nálad jól működik ez a szett, általában mindenkinél jó lesz az unbalanced bekötés. Nálam és még jó pár fórumozónál bizonyítottan nem volt az.

[ Szerkesztve ]

(#46031) J97 válasza lezso6 (#46029) üzenetére


J97
tag

Köszi! Valóban, lemértem. Csináltam is egy alaprajzot a jobb szemléltetés végett. Jelenleg leginkább az asszony pajtival tudnék helyet cserélni ha belemegy. :D A képen látszik egy szürkével színezett rész, az ott egy fal, pontosabban egy kémény, a szobának azt a részét az osztja fel. Pont mögöttem van, igaz oldalfalon vannak bútorok de az a rész ott valóban 260 cm, illetve a szoba magassága is stimmel. Pontosan nem tudtam lemérni de 25x cm körül van.

Eddig is hallottam de nem foglalkoztam vele, blues/akusztikus zenéknél annyira nem volt vészesen zavaró. Most teszteltem Eric Clapton vs. Emancipator Dusk to Dawn zenékkel. Utóbbinál már jelentősen zavaró, főleg, hogy most már biztosan tudom, hogy ott az a pukli. Szerencsére elektronikus zenét ritkábban hallgatok.

Futok egy kört az asszonypajtinál, az ő helye jobb lenne ilyen szempontból. Mögöttem pont lenne egy könyvespolc, bár van ott egy kis bemélyedés is ahol a beépített szekrény van.

Akusztikus szivacsokkal érdemes lehet kísérletezni? Esetleg mivel a hangfalak mögötti hely is elég "vékonyka", segítene ha raknék mögé hangelnyelő elemet?

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#46032) lezso6 válasza J97 (#46031) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor csak a magasság okozza ezt, az hátsó kis rész akkor szólhat bele a hangba, ha az ágyról hallgatod. Azzal lehet próbálkozni, hogy megemeled a hangfalakat, 100-130 cm magasságba. Már ha most nem ott vannak.

Hangfal mögé hangelnyelő elem az mindig jól jön, de ezt lehetőleg a teljes felületen kéne, azaz kb mint egy falvédő, s lehetőleg vastagon, de már egy 1 cm-es pléd is csodát tehet. Persze ez a 130 Hz-es problémán nem fog változtatni, hanem a közép és a magastartományt javítja.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46033) Baliga Tamás válasza RM1 (#46030) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ne érts fèlre - értékelem hogy segítettél; de nàlam működik végeredményben az unbalanced - és nem is akárhogy..!
Szval valszeg én is egy kivétel vagyok aki miatt erősödik a szabály..! :R

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#46034) Baliga Tamás válasza RM1 (#46030) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

A Denon DA 300 hangja viszont a leíràsok alapjàn eléggé passzolt volna a Mackie-k karakteréhez - így feltételes módban szerepelt a lehetőségek között - függetlenül az árától.., még ha a Makik olcsóbbak voltak is..! Meghallgattam jóval drágább monitorokat is - de egyik sem jött be ennyire mint ezek! Az interfészektől azért idegenkedtem, mert semmire sem hasznàltam volna őket a monitorok meghajtàsán kívül - a végül tesztszereplő hangkàrtyàk és dac pedig rendelkezésre álltak - és ismèt jól teljesítettek..! Szval a kíváncsisàgom az aktív monitorok irànt végül jó irànyban sült el - a meglévő sztereo passzív rendszerem mellett most ismét üdvözölhetek egy jó hangú làncot a repertoárban..! :)

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#46035) Laca19 (a) válasza Baliga Tamás (#46034) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Korábban írtad, hogy próbáltad a Klipsch R-15PM aktívot, de nagyon nem tetszett. Régen nagyon sokat azon agyaltam, hogy megpróbáljam-e. Aztán végül másra esett a választásom. Mi volt a bajod vele?

http://www.diesel.com

(#46036) Baliga Tamás válasza Laca19 (a) (#46035) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Azon kívűl hogy mèlyekben nagyon gyenge volt - nagyjàból semmi..! Nagy Klipsch rajongó vagyok hàzimozi téren - az aktívok irànti kíváncsiságom épp kibontakozóban volt; így dobta magát a márka - de csalódás volt, úgy gondoltam nehogy màr még ide is beállítsak egy 3. subot hogy ne legyen hiányérzetem...így dobtam is erre a célra a Klipsch-et..! Azt tapasztaltam a "kissebb" polcsugàrzóinál még Reference kategóriàban is - hogy mélyben eléggé hiànyosak - mintha direkt sub kiegészítésre késztetnének velük...na de a Makik nem igényelnek ilyesmit..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#46037) lezso6 válasza Baliga Tamás (#46036) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor van bőven igényed mélyre. Az MK3-as Mackie-k nem bánnak csínján a mély mennyiségével. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46038) Laca19 (a) válasza Baliga Tamás (#46036) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Akkor jó, hogy nem ez mellett döntöttem :) Nem úgy hallgatok semmit, hogy csak a mély szóljon, azt az időszakomat már elhagytam, természetesen, mint a legtöbben egy Logitech szettel kezdtem, na de azért valami mégiscsak legyen. Amúgy azért nem bíztam a Klipschben, mert egy márka legalsó kategóriájából szerintem/általában nem érdemes vásárolni. Legalábbis engem sosem tudtak "nagy" márkák legolcsóbb termékei meggyőzni.

http://www.diesel.com

(#46039) Baliga Tamás válasza lezso6 (#46037) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ha hiszed - ha nem, annyira azért nem; vagyis nem minden esetben..! Filmek alatt és bizonyos zeneszàmok alatt igen - mert itt kell hogy halljam a "teljes" tartomànyt - de valójàban idegesítő és fárasztó volna mindenkor csak a döngetést érzékelni - van igényem a finomabb hangszínek iránt is...ezért is van több rendszerem; vagy divatosabb szóval élve - làncom..! :)
Hétvégén még megküldöm az MR6-osokat egy kis Battlefield V -tel War Tapes üzemmódban; na ide viszont kellenek majd a mélyek - kíváncsi vagyok egy légvédelmi löveg hangjàra..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#46040) kezdő laikus


kezdő laikus
csendes tag

Aki esetleg Edifier R2730 DB-t keres: most hétvégi akcióban 50e. link

(#46041) Ace Ventura válasza kezdő laikus (#46040) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Már egy jó ideje ennyi. Nekem 1 hete érkezett meg.
50-be jó, de az eredeti árát nem adnám érte.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#46042) jackooo84


jackooo84
tag

RME fireface 400-al van valakinek tapasztalat menyire jó választás és itt most csak a jelzaj ill dinamikára gondolok, mikrofon,felvétel nem érdekel. Zenehallgatásra ill. zeneszerkesztésre.

[ Szerkesztve ]

(#46043) flanki


flanki
aktív tag

Edifier R1280T-ben van ráció?
Egy Genius SP-HF1250B-nél szebben szólhat?
Megéri lecserélni vagy akkor inkább már nagyobbat?

(#46044) varmi2 válasza flanki (#46043) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én pont 1250b-ről váltottam 1280t-re. Kevesebb a mély az edifierben, de szélesebb a szinpad. Jobban ad térérzetet, mint a genius. Ha nem vesszük számításba a kevesebb mélyt, jobban szól.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46045) flanki válasza varmi2 (#46044) üzenetére


flanki
aktív tag

Akkor maradok a Geniusnál.
Nem a mély miatt, de igazából elvagyok vele csak elgondolkoztam mert akciós a 1280t.

(#46046) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Sok különbség lenne hangzásban, ha a jelenlegi Edifier R2730DB hangfalakat az optikai csatlakozás helyett bluetoothon hajtanám meg?
Kicsit arrébb kerülne a gép, és 3-4 méter kábel kiépítésre nincs lehetőségem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#46047) Mukucs


Mukucs
senior tag

Szóval senki nem használ Pioneer SDJX monitorokat?? :U

(#46048) RM1 válasza Mukucs (#46047) üzenetére


RM1
aktív tag

Egyik ismerősömnek van S-DJ08, ez egy elődmodellnek tekinthető. Nem szól rosszul, és jó dolog a saját hangerőszabályzó, de az áráért szerintem sokkal jobbakat is lehetett kapni, amég kapható volt. Ezen kívül RM-07-t hallgattam, nagyjából ugyanez a véleményem. Erről azt érdemes tudni, hogy ugyanúgy alumínium doboz, mint a hasonló árú Genelec, vagy a Neumann modellek,de szerintem a hangképe egyáltalán nem kiegyenlített, és bár ez a koax kialakítás ígéretesnek tűnt, nekem abszolút nem jött be. SDJX-t nem hallottam, de a fentiek alapján A/B tesztben nem hiszem, hogy lényegesen, vagy akár általában jobb lenne, mint az árkategória ajánlott hangfalai.

(#46049) SunMount3r válasza varmi2 (#46044) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor vajon a R980T-ben is kevesebb lehet a mély? Van valakinek összehasonlítási alapja az 1250B-hez képest?

(#46050) Degeczi válasza SunMount3r (#46049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A 1250B mélykiemelős, tehát a legtöbb kevesebbnek érződik utána. Mindenesetre 4" hangszóróktól ne várj csodát, inkább nagyobbakat nézz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.