Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spawn21


spawn21
veterán

:Y :Y :Y :Y :Y :Y

iPhone 13p

(#2) novinyul


novinyul
veterán

Alakul :) Még pár dolog és tényleg lehet váltok.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3) Ricardo


Ricardo
félisten

Bámulatos hol tart manapság a technika :DDD

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Jajj dejo, sok technikai analfabéta anyuka szét tudja szórni a 18 ikont 76 oldalra😂

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Fű, ez ám a bátorság.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) milkabrams


milkabrams
őstag

Még pár év és vissza gomb is lesz. Ha szerencsém van megérem még így 29 évesen, hogy akár ldac is legyen.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#7) Timer


Timer
veterán

Sheldon Cooper és a "Bármi megtörténhet csütörtök" jutott eszembe a cikk címéről; adná hozzá a magyar szinkron hanglejtése! ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) joey04


joey04
titán

na akkor jöhet egy ehhez kapcsolódó bug, vagy a micro laggok mint droidon. Mondjuk pont az kéne, hogy 5 ikon férjen egy sorba. szóval ennek megint csak hátrányát látnám.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) bollokcs80 válasza novinyul (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ha adnak hozzáférêst a belső tárhelyhez, jövök én is! :C :DD u

B.Cs.

(#10) Bitkorgi


Bitkorgi
újonc

Viszont az RCS tamogatas jol hangzik.

(#11) hdavid1


hdavid1
csendes tag

Űrtechnika. De legalább van miért szidni az Androidot ennél is.

(#12) kuntics


kuntics
aktív tag

Miért van az, hogy bármelyik apple témájú cikk kommentszekciója az apple szidásával kezdődik? Az almások meg az androidos cikkek alá járnak kommentelni? Vagy még mindig divat szidni az applet?

2015-ben vettem az első iphone-omat, azóta csak azt használok. Már az elején tudtam a rendszer zártságáról, annak előnyeiről meg hátrányairól. Akinek meg nem felel meg ez a megkötöttség, annak nem kell iphone-t venni, csak, hogy szidhassa utána. Inkább ez, mint egy mindenfelé állítható, de nem stabil android. Én magam részéről eddig is megvoltam a korlátozott ikonpakolgatással, ezentúl viszont már erre is lesz lehetőség az erre vágyóknak.

(#13) Nigér


Nigér
őstag

Ez már innováció a javából!!! :K

;]

(#14) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Akinek ez a funkció hiányzik, alkalmazza bátran (amennyiben a pletyka valóra válna). :)

Engem nem érint, mert semelyik általam korábban használt operációs rendszer esetén nem érdekelt a pakolászás lehetősége (Symbian, Android, WP és Bada voltak korábban nálam).

Egy időben “mélyvizes” szinten robotoztam (akkoriban élveztem is ezt, utána kinőttem belőle :D ), sok mindent módosítottam vagy módosítva használtam (fw, kernel, témacsomag stb), de pont az ikonok elhelyezésének variálása nem érdekelt semennyire.

 iPhone 15

(#15) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Az ergonómiai zsákutca, picit elmozdul egy jobb irányba. :R
Jövőre jöhet, a jobb kezesek is tudják használni frissítés. :K

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#16) Solten


Solten
addikt

Saor Alba

(#17) classic B


classic B
aktív tag

Engem az ikonok nem érdekelnek. Jobb tárcsázó/telefon alkalmazás és billentyűzet viszont fontosabb lenne.

(#18) judas13


judas13
addikt

Hihetetlen!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#19) ddaydome válasza kuntics (#12) üzenetére


ddaydome
senior tag

Ez nem divat, csak nevetségesek ezek az upgradek. A rendszer attól mêg lehet zárt, hogy az ikonokat szabadon pakolod (lásd Windows). Ezek ilyen felesleges bénaságok.... Ha majd egy picit kinyílsz a világ fele és mást is kipróbálsz, rájössz.
Én kipróbáltam az iphonet is és nálam pont nem volt stabil a rendszere. Még újra is indult magától többször is.
Jelenleg Android 14-es rendszerű telefonom van. Elég stabil.
Munkában is megkönnyíti az életed, ha átlátható lesz az asztal.
Amúgy a Samsungot is meg a Xioamit is szidják, meg kb. mindent. Kicsit túlérzékeny vagy.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#20) Zsolt,72 válasza ddaydome (#19) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Munkában is megkönnyíti az életed, ha átlátható lesz az asztal.

Nem vagyunk egyformák. :) Számomra pont az ad “átláthatóságot”, gyors és komfortos napi használatot, ha nem módosítok a gyártói elrendezésen.

Androidon sem tettem, itt sincs rá igényem (persze, az is rendjén van, ha mások ezt másként látják).

 iPhone 15

(#21) chapwees


chapwees
tag

Nem hiszem el, hogy ez a cikk valóban hírértékű és nem csak az Androidos kollégák azonnali fikázására alapozó clickbait lenne :D

(#22) Ricardo válasza chapwees (#21) üzenetére


Ricardo
félisten

Pedig elhiheted. ;)

[link]

(#23) szaszimi válasza milkabrams (#6) üzenetére


szaszimi
tag

emiatt kuldtem vissza a 15 pro maxot, szoval ertem en, hogy vicc, de legyen igazad PLS :D

(#24) szaszimi válasza Elit3Zotya (#15) üzenetére


szaszimi
tag

legyen igy! :D

(#25) janeszgol válasza milkabrams (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Meg a kepernyon barhol lehuzhato center, meg jobb erintos vezerles, jobb hivaslista stb.
Az iOS teljesen le van maradva a droidtol. Mint valami buta őskovulet. Win11 (droid) vs Win7 (iOS).

A Win7-et is szeretik sokan, de buta, csunya.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) Ricardo válasza moleculez (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Aki ennyire technikai analfabéta, annak az érintőképernyő is gondot okoz.
"Jaj valamire rányomtam véletlenül."

(#27) bollokcs80 válasza Ricardo (#26) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Hajjaj, hány ilyen van....nekik igazából a nyomógombos is kihívás. :U

B.Cs.

(#28) Ádám16 válasza classic B (#17) üzenetére


Ádám16
addikt

+1.
Spotlight is pontatlan, keresésnél kontaktra keresve sokszor képtelen helyes javaslatot találni, ha talál is, e-mailben talál, és nincs a kontakt mellett a tárcsázó/üzenetküldő ikon.
Muszáj a Kontaktokat használni.

(#29) youngboy


youngboy
senior tag

Droid felhasználóként soha nem értettem, ezek miért fájnak az Apple-nek.
De azt méginkább nem értem, ez mitől hír. Ha ettől hasra kell esni, akkor nagy baj van.

(#30) dnelb


dnelb
veterán

még 3 év és talán normális gesztusvezérlés is lesz ;]

(#31) tomboy0013 válasza dnelb (#30) üzenetére


tomboy0013
veterán

Pont azt akartam írni hogyha még azt megoldanák meg még kicsit csiszolnának a kamerán ki is próbálnék egy iPhone-t.

(#32) kuntics válasza ddaydome (#19) üzenetére


kuntics
aktív tag

Jópár apple cikket elolvastam, elég soknál a szidással kezdődik a kommentszekció. Hidd el, divat csipőből utálni az almát. Egyszer leírom a véleményemet offban, ki is derül, hogy túlérzékeny vagyok :) Néha leesik a vérnyomásom és szédülök, azt is meg tudod fejteni egy hsz alapján? Sokat segítenél vele :)

Használtam több fajta os-t,androidot akkor hagytam el, amikor minden hívásnál újraindult. Majd ha az apple is produkál hasonlót akkor keresek mást. Ikonok pakolása meg homescreen alakítgatás is ismerős, attól nem lesz jobb vagy rosszabb a rendszer ha ezt engedni. Ez eléggé egyéni preferencia.
De mint írtam, aki eddig iphone-t vett, tudhatta jól a rendszer zártságát. Akinek meg létfontosságú kihagyni ikonhelyeket az meg mehetett androidra. Ezután már megteheti ios-en is. Ezért sem nevezném nevetséges újításnak (az, hogy ebből cikk készül, az már inkább az)

Érdekes módon én windowson sem pakoltam szét az ikonokat, jobb az egy kupacban.

(#33) eclipse006 válasza kuntics (#32) üzenetére


eclipse006
őstag

"Használtam több fajta os-t,androidot akkor hagytam el, amikor minden hívásnál újraindult."

Ez úgy hangzott, mintha ez a hiba az androidos készülékekre általánosságban jellemző lenne. Nekem érdekes módon még egyszer nem indult újra a telefonom hívásoknál.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#34) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Én nem pakolgatom telefonon az ikonokat, amiket ritkábban használok, azokat mappába rakom.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#35) Shyciii válasza kuntics (#32) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha már a stabilitásról beszélsz, akkor én is elmondom, hogy tavaly márciusban váltottam iphone 13 Pro-ra. 3-4 naponta indult újtlra magától program használata közben, még hizzá az apple gyári programjai közben. 2 frissítés kellett mire megszűnt Ehhez 2 hónap kellett... Aztán 3-4 hónap kellett mire megoldották a widget frissítési problémákat amik az időjárás widgetet érintették legfőképp. Mire jó lett jöö az ios17, ami magával hozta a gyors merülést, ami csak a 17.3-tól lett jó, de még akkor se bírta addig míg a16-ossal. Aztán volt az optimaluzált töltés funkció, amitól lefagyott az egész rendszer és csak kényszerített restartal lehett megoldani, úgy megfagyott. És ezek nem egyedi esetek. Tele voltak ezekkel a külföldi fórumok. Szal ne gyere azzal, hogy az android az instabil oprendszer, mert akkor láthatóan nem vagy tájékozott (se).

(#36) janeszgol válasza kuntics (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Szó szerint többszáz androidos telóm volt. Egyik sem indult újra hívásnál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) kuntics


kuntics
aktív tag

Mint írtam, 2015 óta használok iphonet, androiddal azóta nincs tapasztalatom. Akkor viszont fennállt nálam az újraindulós hiba, ami elég volt a váltáshoz. Hogy azóta mit csináltak a rendszerrel, nem tudom, de nekem az ios működik mindenféle újraindulás meg hasonló szarságok nélkül. Mondom ezt 2 telefonnal ( se 2020,se 2022) meg egy 2017es proval a tulajdonomban.

(#38) Noukoum válasza kuntics (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért ios-en is vannak ilyen hibák, pl. nem tudod felvenni a hívást.

Na meg ha hívás, ha a másik fél hamarabb leteszi és te leakarod tenni akkor hívást indítasz véletlen... Ami ugye nem bug hanem feature.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy cseréld le ami jól működik, hanem hogy mindkét félnek igaza van a maga módján.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) Silenzio válasza kuntics (#32) üzenetére


Silenzio
addikt

Azért indult újra hívásnál, mert leesett a vérnyomásod. Ha szidják az almát, helyreáll?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#40) kuntics válasza Silenzio (#39) üzenetére


kuntics
aktív tag

Jogos, amikor androidot használtam akkor még nem volt ilyen problémám. Tényleg baj lehet az iphone-nal.

Azt azért hozzátenném, hogy közel sem vagyok megrögzött apple fan, bőven van szidni való ezen az oldalon is, ettől függetlenül saját tapasztalat alapján nekem jobb a szifon. De valahogy sosem éreztem késztetést nem tetsző andorid cikkek alá negatívan kommentelgetni.

(#41) milkabrams válasza janeszgol (#25) üzenetére


milkabrams
őstag

Ja hát van pár dolog amin lehetne változtatni akár hogy egyszerűbb legyen kezelni akár ergonómia miatt. Ipaden az appoknál balra fent volt a vissza gomb, ez egy telefonon 2 kezes mutatván, csak úgy mint egy fényerő módosítás miatt a kijelző tetejét tapicskolni. És amit nem tudok elnézni nekik: nincs ldac. Otthon használok egy Hiffiman Deva Pro fejest, pont a bt miatt.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#42) MikeWazowski válasza janeszgol (#36) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nekem volt :) pedig nem sok telefonom volt. LG G3 csinálta, valami bootlop baja volt. Nem is javították, vissza kellett vinnem ahol vettem és visszakaptam a pénzt.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#43) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Van iOS és Android is a háznál, tehát amit írok, azt nem valamilyen hitvita indítása miatt teszem.

Az iOS kb. az utolsó két-három főverziónál kezdett engedni a halálprimitív felhasználói felületből. Végre vannak widgetek, és már nem csak egy külön oldalra sűrítve, hanem akárhová pakolhatóan. Van végre launcher is, bár ehhez el kell lapozni jobbra mindaddig, míg megjelenik. De legalább van. Alul a dockra végre már nem csak az Apple által helyesnek tartott ikonok pakolhatóak, hanem akár ikonok csoportjai is.

Ezeket Androidon már kb. a 4.1-től lehetett használni. Nekem az iPhone esetében az volt a fő visszatartó erő, hogy minden ikont kifosott nyitóképernyőre, és ha sok app volt telepítve, a világ végéig lapozhattam, mire megtaláltam. Viszont az ájfón-hívők a kezdőképernyők ide-oda pörgetésével remekül tudnak villogni, hogy milyen "gördülékeny" a rendszer.

Nekem erre nincs szükségem. Legyenek csoportokban az ikonok, és ne legyen tizensok nyitóképernyő. Hadd tegyek ki inkább widgeteket, amelyek azonnal mutatnak valamilyen információt, ahelyett hogy a színes ikonok között kellene lapozgatni, és megnyitni az appot, hogy kitől jött új e-mail, vagy mi van délutánra a naptáramban.

Vannak persze az iPhone-ban már egész jó megoldások, de például a mai napig nem jöttem rá, hogyan lehet olyan hívásemlékeztetőt gyártani, amelyikre rábökve azonnal hívja a beállított számot. Pedig a lehetőség ott van, amikor épp jön egy hívás, és nem akarom felvenni, akkor tud az iPhone ilyen fajta emlékeztetőt csinálni - de csak úgy nem tudok ilyet gyártani, ha eszembe jut, hogy holnap délelőtt fel kellene hívnom valakit. Marad a sima emlékeztető, amibe kézzel bemásolhatom a nevet és a számot. Ezt a hihetetlen űrkorszaki tudást Androidon vagy eleve megtalálod, vagy ha a gyártó kihagyta, akkor felteszed a COL Reminder nevű appot, és az még az állapotsori gyorsikonok közé is begyógyítja, hogy gyorsabban elérd. Valaki tud ilyet iOS-re? Én eddig nem találtam.

Aztán ott a horror a tárhellyel. Ahhoz, hogy a telóra másolj zenéket, nem elég csatlakoztatni a számítógéphez, hanem Mac-en a Music appban kell megadnod, mit szinkronizáljon ide-oda, vagy ugyanezt Windowson iTunes-ban. Ha Linuxos géped van, küzdhetsz a minitunes-szel, több-kevesebb sikerrel. Miért okozna gondot, ha a tárhelyet direktben el tudnám érni?
A fájlműveletekkel amúgy is hadilábon áll az Apple. Google Drive-ban van egy e-book, azt szerinted be tudom varázsolni a telóba, és meg tudom nyitni a Könyvek appban? Hát, sok sikert hozzá. Mac-en át kell másolnod iCloud-ba (mert a telóval azt sem fogod tudni), aztán onnan már beolvassa.

Szóval vannak még bajok, de talán lassacskán az Apple is felismeri, hogy a felhasználói kör egy része nem teljesen agyhalott, és nem csak a színes manga-ikonok böködéséig képes eljutni.

(#44) Zsolt,72 válasza PDA_FAN (#43) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ahhoz, hogy a telóra másolj zenéket, nem elég csatlakoztatni a számítógéphez

De bizony, pont elég csatlakoztatni. :)

Ezzel a kis Windows-programmal rögtön mehet is a másolás. [3uTools] Évek óta nem probléma a zene, csengőhang másolása (ez utóbbi egyben szerkeszthető is vele).

 iPhone 15

(#45) Zsolt,72 válasza milkabrams (#41) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

„balra fent volt a vissza gomb, ez egy telefonon 2 kezes mutatvány”

Egy kézzel is elérhető, mert egy lefelé történő suhintást követően máris a kijelző közepére csúszik a tartalom és onnan kényelmesen lehet kezelni:

 iPhone 15

(#46) nozs23 válasza Zsolt,72 (#45) üzenetére


nozs23
addikt

Illetve balról jobbra húzással visszalépsz, és soha nem tapicskolom azt a kis Visszát a sarokban. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) PDA_FAN válasza Zsolt,72 (#44) üzenetére


PDA_FAN
tag

Köszi, lehet, hogy majd egyszer kipróbálom, de jelenleg nincs windowsos gépem... Meg úgy látom, ez az iPhone-ra is telepítene valamit. Ott nem akad meg valamilyen tanúsítvány hiányában?

(#48) Zsolt,72 válasza PDA_FAN (#47) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nálam semmit sem kívánt még a telefonra telepíteni. Ha szükséges, az  Apple drivereket lehúzza a PC-re, mással eddig nem találkoztam a telepítés és használat során.

Jó pár éve alkalmazom, nem volt megakadás, vagy tanúsítvány kérése.

Szívesen :) , ha úgy adódik, érdemes próbára tenned.

 iPhone 15

(#49) Zsolt,72 válasza nozs23 (#46) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Igen, az is nagyon komfortos számomra, nagyon jól tudom kezelni. Sajnos, néhány alkalmazás fejlesztője nem fordít rá kellő figyelmet, így hiába tudja maga az iOS a balról vissza funkciót, nem mindenhol érhető el. Ez ugye nem a gyártó hibája, ilyenkor jön jól a lefelé suhintás.

Számomra szinte tökéletes ez az OS, mert kevés hibát tartalmaz és azok sem zavaróak. Hangsúly a “számomra” kifejezésen. 👍

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#50) LosBlancosRM válasza Zsolt,72 (#49) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ilyenkor nem a gyártó hibája... :DD Ezt is rá tudná erőltetni a fejlesztőkre, ahogy a többi hülyeségét. Eddig úgy tudtam, hogy a Droidos fejlesztők akik a rosszabb programkkat csinálják, de itt mégis működik a gesztus mindenhol. :Y

Samsung Galaxy S24 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.