Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) 3L1T3 válasza szabogabor10 (#67798) üzenetére


3L1T3
addikt

Van GPU előfizetésem még is megvettem az FH5 legnagyobb csomagját. Mint minden Forza így ezt is muszáj birtokolnom.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#67802) Bogyi007 válasza minilego (#67757) üzenetére


Bogyi007
veterán

Elismerem jó akciók vannak most rájuk, de nekem már elég régóta megvan minden Xbox One (és Series) konzolon is futattható rész. Az egyik kedvenc játéksorozatom a Tomb Raider. :))

(#67783) krx21 - hova akarsz ennél jobb minőséget mint amit a két játék hoz?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#67803) Steve1207


Steve1207
veterán

A Dark Void behúzható izrelből golddal, ha valakinek nem lenne meg (törökben és argentínában is ez megy, ahogy átkattintgattam).

.

(#67804) prokxy


prokxy
veterán

Ma vonta le az MS a BF2042 árát.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#67805) .LnB válasza Wesder (#67598) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bocsi, 204 kommentel vagyok lemaradva.
Én a Bronco-t. Elvből (aka. mert Japán) a Supra-t kellene, de annyira ronda... :( (aztán lehet az lesz még)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67806) .LnB válasza Wesder (#67731) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az igen. Akkor most már vehetek kontrollert még egyet. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67807) ProEvoFan válasza 3L1T3 (#67800) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Tökéletesen egyetértek veled.
Ha a vga árak nem csökkennek (bányászat miatt nem fog) a PC játékiparnak annyi. A jelenlegi helyzet tényleg fenyegeti a PC géming jövőjét, ez most nem olyan fenyegetés, mint a "ncore" miatt vizionált problémák...

(#67808) NoMagix válasza szabogabor10 (#67798) üzenetére


NoMagix
addikt

Gpu mellé bizony megvettem a prémiumot én is, mert kellett! ;]

(#67809) Mephike válasza 3L1T3 (#67800) üzenetére


Mephike
senior tag

Húúúú, ez rettentően ismerős történet. Kb ugyanebben a csónakban evezek magam is. :(

(#67810) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Mai Throwback nyitó design az Xbox oldalán:

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#67811) balazs025 válasza ProEvoFan (#67807) üzenetére


balazs025
senior tag

Már sokszor jósolták a PC halálát (játékiparban), de én egyáltalán nem félteném. Nem véletlen a MS vagy a Sony nyitása a platform felé. Plusz egy elég kiragadott példa, de pl. a Cybepunk esetében csak 2020-ban eladtak ~7,7 millió példányt PC-re. (Arányokat azért nem írok, mert ez a visszatéríéses program, valamint, hogy főleg konzolokon voltak problémák kicsit megkavarták a dolgokat.)

#67810 l.skywalker
Maradhatna ilyen. Nekem bejönnek ezek a témák. :D

[ Szerkesztve ]

(#67812) Norb79 válasza 3L1T3 (#67800) üzenetére


Norb79
őstag

Valójában ez a baj tényleg, hogy ha beesik a vga ára a felére, negyedére, az még mindig milliós konfig lesz a sok egyéb drága alkatrész miatt, és az még mindig elég messze van a 200k körüli konzoláraktól.

(#67813) krx21 válasza Bogyi007 (#67802) üzenetére


krx21
nagyúr

Jelenleg a One X verziók vannak… Mondjuk a 1440p-t feljebb állítani a SX-en nem állna semmiből. Valamint lenne még ötletem, nézd meg a village-et.. ;)

(#67814) mcwolf79 válasza balazs025 (#67811) üzenetére


mcwolf79
veterán

Azért szerintem a jelenlegi helyzet más , mint ami eddig volt . Mindig relatíve drága mulatság volt a HC PC gaming , de ami az elmúlt években megy az szerintem túlmegy minden határon .Nemhiába jelent meg sok ős PC-s a konzolon topic -okban . Sok embernél most telt be a pohár .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#67815) Tuomas


Tuomas
addikt

Üdv, rég jártam erre. Látom sokan megvettétek a Premium Pass-t a gamepass verzió mellé. Én is gondolkoztam rajta, csak az merült fel bennem, ha lejár a GPU-m és nem hosszabbítom meg, akkor egy standard verziót megvéve ugyan úgy fog menni a játék Premium Pass-al?

We were here

(#67816) balazs025 válasza Tuomas (#67815) üzenetére


balazs025
senior tag

Igen, ugyan úgy fog menni.

(#67817) Tuomas válasza balazs025 (#67816) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi! :R

We were here

(#67818) ProEvoFan válasza balazs025 (#67811) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor még nem kellett vga-t venni sok embernek.
Egyszer mindenkinek eljön a váltás ideje, na majd akkor lesznek problémák...

(#67819) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Aktuális Deals with Gold (DwG) akciós lista
November 09. ~12:00 - ig érvényes ajánlatok*:

This Week’s Deals With Gold And Spotlight Sale

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#67820) l.skywalker válasza 3L1T3 (#67800) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én itt folytatom ezt a gondolatmenetet. OFF Topik

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#67821) Moby válasza Norb79 (#67812) üzenetére


Moby
addikt

Ha a VGA ára beesik a felére, negyedére, akkor minden másnak is visszaáll az ára, mert az azt jelenti, hogy vége az alkatrészhiánynak, visszaálltak az ellátási láncok, van elég réz és pcb, stb. És vége a bányászláznak.

[ Szerkesztve ]

(#67822) kerti008


kerti008
aktív tag

Most lattam az Indexen, hogy a PS5/XSX-S eladasok 13.5 millio / 6.5 millio a PS5 javara. Elegge meglepett a hir mert azt felteteleztem hogy egyforma mennyisegu chipet rendelt a ket ceg. Abbol kiindulva hogy az S chipjebol tobbet lehet gyartani (mert joval kissebb mint az X chipje meg ami nem megy at az X quality tesztjen az akar S is lehet), felmerul a kerdes hol van minimum 7 millio XBOX SX. Nincs valakinek adata mennyi XSX lett a xCloud-ba installalva? Egyebkent azt is eltudom kepzelni hogy a Microsoft kevesebbet rendelt mint a Sony.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#67823) plejik válasza krx21 (#67797) üzenetére


plejik
addikt

Ha megveszeed az ultimate editiont, vagy ha van GamePass-ed, akkor ingyen megkapod az alap játékot + megveszed hozzá az ultimat kiegészítő csomagot és, akkor tudsz játszani vele pénteken, amúgy 11.-én. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#67824) Wesder válasza plejik (#67823) üzenetére


Wesder
félisten

A Standard az 9.-e. Premium/Premium Add-On pedig 5.-e.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#67825) .LnB válasza kerti008 (#67822) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"felmerul a kerdes hol van minimum 7 millio XBOX SX"

Akkor a boltok polcain, várják a vevőket.
Bár az egésszel ott a bibi, hogy a te feltételezésedből indulunk ki. De minek rendeltek volna ugyan annyi chip-et? Az MS masszív lemaradásban volt az előző gen végén. Kalkuláltak vele szerintem, hogy nem fog ugyan annyi fogyni, mint PS5-ből.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67826) ρσгτσ válasza kerti008 (#67822) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Csak hozzávetőleges adat áll rendelkezésre az Xbox eladásokról. Csak kereskedői adatokat látunk. Illetve igen, sok konzol szolgálja ki a cloud -ot is.

Persze ettől függetlenül is szerintem egyértelmű, hogy a Sony több konzolt ad/adott el. Series S meg ugye többek között itthon is a polcokon fogja a port.

Meg ugye a Microsoft -nál a konzol eladás nem annyira meghatározó adat, mint a Sony -nál. Mivel az előfizetői szolgáltatást (IS) más platformra is értékesíti. Ettől még a Sony valószínű nagyobb sikerrel számolhat. Az Xbox meg a saját korábbi eladásaival is harcol.

Szerk.:
Viszont addig felesleges az eladásokat vizsgálni, amíg a kínálat ennyire a kereslet alatt áll...Sony sem itt tartana, ha polcokon is lenne konzol.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#67827) balazs025 válasza kerti008 (#67822) üzenetére


balazs025
senior tag

Igazából nem lehet tudni, hogy mennyi xbox ment el. Daniel Ahmad szeint pl. kb. 8 milliót adhattak el. Ez egyrészt azért lehet, mert ha jól tudom később kezdtek neki az xbox-ok gyártásának (bár még tavasszal ezzel ellenkező hírek is voltak), másrészt, ahogy te is írod, valószínűleg a Sony több gyártósort tudott lefoglalni. Egyelőre mind PS5-ből, mind Seies X-ből annyit adnak el, amennyit le is gyártanak (Series S-ből már azért maradnak a polcokon is), így a MS szemszögéből is sikeresnek ítélhető meg. Remélhetőleg (számomra most úgy is tűnik) a mostani generáció szorosabb lesz, de azt fölösleges elvárni, hogy fej-fej mellet haladjanak. Ezt a MS-nál is látják, mert bár az lenne a cél, hogy minél több konzol menjen el, a kommunikációjukban a Game Pass-re fektetik a hangsúlyt, és hogy lassan bármilyen eszközről el lehet érni a tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#67828) icemad válasza balazs025 (#67827) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnapelőtt voltam az itteni media marktban. Mostani konzolok közül csak series s volt. Az viszont hegyekben. Se series x, se ps5 se oled switch.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#67829) frankdelgado válasza icemad (#67828) üzenetére


frankdelgado
őstag

Jóvóna , ha megtolnák egy kicsit a series s eladásokat egy faszányos akcióval így ünnepekkor, mert le kéne cserélnem az s gépemet. Azt látom, h a csicska konzolvilágnál vannak ilyen fifás akciók, de én nem bánnám, ha 100 ruppó alá menne az ára....

(#67830) .LnB válasza frankdelgado (#67829) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jahogy..te úgy nyomod itt az áldást, hogy nincs is Series konzolod?! :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67831) frankdelgado válasza .LnB (#67830) üzenetére


frankdelgado
őstag

Series x - em van. A pulyák gépét cserélném. Fortnite-hoz elég az s.

[ Szerkesztve ]

(#67832) .LnB válasza frankdelgado (#67831) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Cöh, magadtól nem sajnáltad az SX árát, szegényeken meg spórolnál. :D
109K az SS. Az szinte 100k alatt van már.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67833) adam1991 válasza .LnB (#67832) üzenetére


adam1991
tag

110 fifával a konzolvilágnál, azt hardveraprón elpasszolja már bemegy 100 alá :)

(#67834) .LnB válasza adam1991 (#67833) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tudja ő. Abban a kommentben csak a konzolvilágos beszólás volt a lényeg. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67835) frankdelgado válasza .LnB (#67834) üzenetére


frankdelgado
őstag

nem feltétlenül, de csicskák, mert bezárták a szolnoki üzletet. Pedig rendesek voltak ott a csávók

(#67836) frankdelgado válasza adam1991 (#67833) üzenetére


frankdelgado
őstag

Amúgy - biztos hihetetlen - de gondoltam rá, sajnos a project még csak előkészítési fázisban van.

(#67837) parandroid válasza frankdelgado (#67836) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most biztosan nem szabad konzolt venni. Idén végre esélyes valami akció (S-re talán árengedmény is, de mindkét géphez valami bundle is valószínű), azt a nem egészen egy hónapot már mindenképpen érdemes kivárni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#67838) homerhamm válasza frankdelgado (#67835) üzenetére


homerhamm
addikt

Nem vagy egyedül, a kispesti boltot is bezárták, a covid miatt. :(((

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#67839) mike1334 válasza parandroid (#67837) üzenetére


mike1334
veterán

Vagy jön a karácsony és elfogy megint minden. Legjobb játékokkal kapcsolatos döntésem volt, hogy tavaly lecseréltem a one x-et series s-re :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#67840) sith7 válasza mike1334 (#67839) üzenetére


sith7
nagyúr

hasonló, én one s - t cseréltem series s - re :))

(#67841) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Én meg tavaly ősszel eladtam az All Digital konzolt 2000 forint bukóval hogy majd Series S-t veszek helyette aztán 2 nap elteltével vettem egy hófehér One X gépet...

Amit aztán szintén sikerült felárral eladni és január végén vettem egy Series X-et 180000 pénzért. :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#67842) Roland0224


Roland0224
senior tag

Sziasztok van rá valami mód,hogy kitegyem mennyi fps-em van a játékban illetve ms?
(Mint a RS6-ben) .
Vagy ez játék függő?
COD Warzone lenne az alany egyébként.
Néha vannak laggok de a net fixen jó (telekom 500-as net és 520-at mérek rendszeresen). Szeretnénk kideríteni csapattárssal kinél lehet a gond mert ha együtt nyomjuk vannak laggok(nem sok de mikor rosszkor jön elég zavaró) egyedül nem jelentkezik.
Köszi előre is:R

(#67843) hombre[EU] válasza Moby (#67821) üzenetére


hombre[EU]
veterán

egy ideális világban :D a valóság meg az lesz, hogy 4-500€ nyit majd a belépōs vga mostantól

Life, Uh, Finds A Way

(#67844) bulikavagyok válasza Roland0224 (#67842) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szia,
Sajnos nincs rá mód.

(#67845) frankdelgado válasza mike1334 (#67839) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ennél már csak az lett volna jobb, ha series x-re cseréled :DDD . De úgy legyen és ünepekkor pörgesse fel az ms a gépeladásokat......

(#67846) vg válasza bulikavagyok (#67844) üzenetére


vg
addikt

Miért ne lenne rá mód? Kell kell hozzá mondjik egy lg c1 vagy cx televízió, vrr-t bekapcsolod, nyomogatod párszor a zöld gombot a távírányítón és máris látható lesz a jelenlegi fps egy kis ablakban.

(#67847) Voy15 válasza vg (#67846) üzenetére


Voy15
tag

Az fasza, akkor nekem minden 120-al megy :DDD

(#67848) vg válasza Voy15 (#67847) üzenetére


vg
addikt

Mert nincs bekapcsolva a vrr, és azért fix 120-at mutat, vagy ha be van kapcsolva, akkor az bizony stabilan 120, mint mondjuk a bf4. Ha meg akarod nézni, hogy miként működik, akkor ha jól emlékszem a plage the innocence-ben nincs fps lock, ott 90-40-ig ugrál össze vissza.

[ Szerkesztve ]

(#67849) keIdor válasza 3L1T3 (#67800) üzenetére


keIdor
titán

Bizony…
Z690 Hero 230k
i9 12900K 300k
32GB DDR5-5200 200-250k
3080 550-800k, attól függ LHR-e, én non-LHR-t most adtam el 830k-ért…
3080Ti, 3090 még több…

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#67850) zkxdn válasza keIdor (#67849) üzenetére


zkxdn
őstag

Hamár PC: 3 hónap GP for PC 300HUF

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.