Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) hombre[EU] válasza Moby (#48797) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem leviszi, hanem kimaxolja a one s verziót (a dinamikus fullhd-t pl. 1080p-n tartja)... a titanfall 2 is 720p, ez volt a one
effekteket nem néztem, de ezen a szinten már lényegtelen. szép homályos vagy csúnya homályos... :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#48802) Moby válasza hombre[EU] (#48801) üzenetére


Moby
addikt

De mi a szarért??? :Y nehogymá, hogy az SX ne tudná az OX játékait 60fps-el...
Ennek így nem sok haszna meg értelme van.

(#48803) AMD Power válasza icemad (#48699) üzenetére


AMD Power
titán

Igen megvan ennek a játéknak a hangulata. Nem mondom ,hogy rossz, de nálam a világot nem váltja meg. Nekem maga a film sem tetszett ahogy pl egy Man In Black sem. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48804) IntelKiller7 válasza Moby (#48802) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Grafikai motorba nem lett belenyúlva. Csak a teljesítmény nőtt.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#48805) Moby válasza IntelKiller7 (#48804) üzenetére


Moby
addikt

Senki nem beszél itt grafikai belenyúlásról. Van az FC5-ből OX enhanced verza. Semmibe nem kell helenyúlni.

(#48806) hombre[EU] válasza Moby (#48802) üzenetére


hombre[EU]
veterán

valószínū droppol,mint a sz*r :D
dx11,natív 4K-high beállítások körül lehet a one x, azt lehet nem bírja a gpu

Life, Uh, Finds A Way

(#48807) IntelKiller7 válasza Moby (#48805) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Far Cry 5 on Xbox Series S renders at a resolution of 1440x1080. Xbox Series X when using FPS Boost also renders at 1440x1080. Xbox Series X with FPS Boost off renders at 3840x2160.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#48808) hombre[EU] válasza IntelKiller7 (#48807) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez hülyeség :D még a OneS alatti felbontás?

Life, Uh, Finds A Way

(#48809) negyven2 válasza Moby (#48805) üzenetére


negyven2
veterán

Ezt szerintem úgy értette, hogy magába a játékba nyúlnak bele, hogy fusson 60fps-el, hanem rákényszerítik külsőleg azt. És lehet, hogy ez a külső rákényszerítés egyes játékok esetében natívan működik a One X verzióval, más esetben le kell butítani a felbontást, vagy a One S kiadást használni. Bár ahogy utánanéztem ahol van One X támogatás ott SX-en is ez a verzió fut max. tényleg csak 1080p-be (bár Fallout4/76 esetében van (volt?) trükk, hogy 4k/ droppos 60fps legyen).

Vagyis simán lehet, hogy pl. a Creation engine nem stabil 4K/60fps-ben, de Dunia igen.

Pluszban ugye itt nem érvényes az, hogy erősebb GPU/CPU erősebb teljesítményt adjon olyan játékban ami más (igaz hasonló) hardverhez lett igazítva. Az MS számára a stabil 60fps fontosabb mint a felbontás.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#48810) vg válasza IntelKiller7 (#48807) üzenetére


vg
addikt

60fps, nem fontos az a felbontás különbség. 30-on konkrétan játszhatatlan.

(#48811) Moby válasza hombre[EU] (#48806) üzenetére


Moby
addikt

Hát de...a világ összes téffe benne van, meg VRR, meg ...na hol az a nagyszakállú ember? Beszédem van vele! :DDD

/ na nem mintha engem érintene, deazé mindig játszok a gondolattal, hogy lecseréljem X-re az S-t

[ Szerkesztve ]

(#48812) oriic válasza ρσгτσ (#48799) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

MInden ellenállás hasztalan! ;]

Live-Die-Respawn

(#48813) IntelKiller7 válasza Moby (#48811) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Azért egy konzol nem olyan mint 1 PC, hogy holnap cserélek VGA-t meg procit és akkor dupla FPS kétszer akkora felbontáson. :DDD
Kb fixre be állítva a játék, hogy ezen a hardveren így meg így fusson azt csá.
Nem tudom mivel oldják meg ezt az FPS boostot, de, ha a motorba bele kellene nyúlni, akkor meg a fejlesztőket nyúznák ezzel.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#48814) Wesder válasza Moby (#48811) üzenetére


Wesder
félisten

Én is megràntgatnàm a szakallànàl fogva, amiért a Dying Light csak Series X-en 60fps.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48815) hombre[EU] válasza Moby (#48811) üzenetére


hombre[EU]
veterán

megnéztem [kép] mondjuk megeszik ez a farcry bármit,amit eléraksz :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#48816) Moby válasza IntelKiller7 (#48813) üzenetére


Moby
addikt

Neeeeeeemá! Tényleg nem olyan? :DDD

(#48817) negyven2 válasza Moby (#48811) üzenetére


negyven2
veterán

Majd érdemes lesz egy összehasonlítást akkor csinálni ha kijön egy olyan játék natív SX verziója ami kapott/kapni fog FPS Boost-ot. Hogy tényleg csak ennyit bír a hardver, vagy csak ennyire képes a BC program.

Amúgy ő nem ember hanem egy szakál amire ránőtt egy emberi fej :D

Amúgy Sony oldalon azok a játékok amik bár nem natív PS5 portok, de nem is BC-ből futnak (tehát kaptak valami PS5 kompatibilitást), azok gondolom jobban futnak mint amikor még simán BC-ből mentek. Már ha nem keverek valamit és vannak ilyen belsős címek.
Meg talán a Werckfest is ilyen SX/PS5-ön, hogy még nem natív, de már jobban kihasználja a gépet.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#48818) IntelKiller7 válasza hombre[EU] (#48815) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Ubisoft. Mit vártál? :))

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#48819) Moby válasza hombre[EU] (#48815) üzenetére


Moby
addikt

Ok, de az igenszar jaguárról ugrani na az nem kérdés, ha meg a gpu nem viszi, akkor 1440p és csá. De ez az 1440x1080 ez mégis mi? Ki ezért a felelős? :DDD

(#48820) IntelKiller7 válasza Moby (#48819) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Látom még mindig nem érted a lényeget. :DDD

amúgy meg ez a felbontás ezer éve elérhető 4:3-ban PC-n.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#48821) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#48822) Moby válasza negyven2 (#48817) üzenetére


Moby
addikt

Ott ilyen nincs. Vagy BC vagy natív. Vagy az egyik SDK alatt megy, vagy a másik. Ott is ez megy, csak ott nem tud injektálni a virtualizáció, vagy tud, csak nem használják, szal ott mindeképp újra kell fordítani az egész szart. Itt ez a futásidejű cucc marhajó, csak nem ilyen minimálefforttal kéne kanalazni a címeket. Inkább haladjon lassabban, de legyen meg valami emberi szint.

(#48823) negyven2 válasza IntelKiller7 (#48820) üzenetére


negyven2
veterán

Egyébként jópár játék renderelödik elég érdekes (nem 16:9-es, hanem pl. 8:9 vagy 9:8) felbontásban. Igaz a legtöbb eseteben dinamikus ekkor a felbontás, de van amikor fix.

Moby: BC-s címekre emléksztem, de akkor kevertem valamivel. Mármint, hogy volt olyan BC-s cím aminél pl. kivették az fps limitet ha PS5-ön fut BC-ben a játék.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#48824) Wesder válasza oriic (#48821) üzenetére


Wesder
félisten

Én maradok majd az original karakternél, ami a boritón van.
Az a 3 hét még nagyon messze van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48825) hombre[EU] válasza Moby (#48822) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az x360 címekbe belenyúltak rendesen és azokon meg is látszik a törödés. a ninjagaiden valami eszméletlenül néz ki ->[link] ...ehhez képest egy fallout4 fps boosttal undorító.

Life, Uh, Finds A Way

(#48826) Moby válasza negyven2 (#48823) üzenetére


Moby
addikt

Ilyen van, igen, de ehhez patchelni kell. Ott ilyen futásidőben ez nem megy, ahogy itt. A hyperv az faszaság, ezen azért nem lepődtünk meg nagyon. Egy pillanatig nem volt kérdés hol lesz problémamentesebb a BC.

(#48827) Wesder


Wesder
félisten

Újabb érdekesség.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48828) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Konrad Tomaszkiewicz, a Wicher 3 igazgatója távozik a CD Projekt -től.
Részletek a Bloomberg oldalán.

Meglátjuk milyen hatással lesz ez a 2021 -es tervekre.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48829) negyven2 válasza hombre[EU] (#48825) üzenetére


negyven2
veterán

Nem nyúltak bele a játékok kódjába (legalábbis nem ettől lett magasabb a felbontás, és néznek ki jobban a játékok, ott ahol mégis belenyúltak), hanem a BC-s emulátorral oldották meg. Pontosabban a Heutchy Method-al érték el az egész One X Enhanced dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#48830) zkxdn válasza Wesder (#48827) üzenetére


zkxdn
őstag

Na akkor jöhetnek azok az emailek amiket Phil írt a Sonynak meg a Nintendonak. Na az lenne az igazi érdekesség :DDD

(#48831) hombre[EU] válasza negyven2 (#48829) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és ezt a Mr.Heutchy-t nem lehetne újra elōvenni? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#48832) IntelKiller7 válasza ρσгτσ (#48828) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Reméljük a nextgen ettől még kijön. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#48833) negyven2 válasza hombre[EU] (#48831) üzenetére


negyven2
veterán

Szerintem valamilyen szinten köze van hozzá... bár tényleg jó lenne, hogy ha a 720/900p-s One-os játékok 4K körül menjenek (de lehet ahhoz majd kell a Series XX, vagy XXX :DDD), mire veszek egy Series X-et (jelenleg nekem elég a One X és szinte biztos, hogy a jelen generációba elsőnek nekem egy PS5 lesz a belépés

IntelKiller7: Kellett valaki, hogy elvigye a "balhét". Bár lehet tényleg ő volt felelős az egészért (vagy ő is)

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#48834) Bep válasza oriic (#48779) üzenetére


Bep
senior tag

Autósport/verseny játékban nincs jobb vagy baloldali közlekedés. Ideális ív van! ;) :K :D

(#48835) AssAssynn válasza l.skywalker (#48756) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem mocskolnám össze ezzel, főleg, hogy én azt a gombot használom a bekapcsoláshoz is. :N

#48772ρσгτσ Szóval dupla reg? Hol egy modi? ;]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#48836) ρσгτσ válasza AssAssynn (#48835) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Évekkel ezelőtt töröltem. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48837) krx21 válasza vg (#48776) üzenetére


krx21
nagyúr

A felbontás milyen 60fps-el?

(#48838) vg válasza krx21 (#48837) üzenetére


vg
addikt

(#48839) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jön a Flashback 2

Live-Die-Respawn

(#48840) krx21 válasza vg (#48838) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen közben olvastam. Hát akkor köszönöm nem kérem… :F

(#48841) S@c@


S@c@
őstag

Ez a destroy all humanst megprobáltam megkedvelni, de nem megy...a játékmenet faék. A poénok nekem laposak, a grafika tetszik. Ha fizettem volna érte, most haragudnék magamra.

Pedig én aztán nagyon eltudok lenni egy tetrissel is :B

(#48842) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Psychonauts 2 Screenshots

Life, Uh, Finds A Way

(#48843) brettlee


brettlee
friss újonc

Sziasztok! Segítsegeteket szeretném kérni. Olyan helyre költözünk egy hónap múlva ahol nincs vezetékes internet és hálózatbővítés sem várható. Tanácsot kérnék, hogy melyik szolgáltató melyik mobilnet csomagja alkalmas arra, hogy egy Xboxot kiszolgáljon a megfelelő sebességgel? Köszönöm!

(#48844) NoMagix válasza brettlee (#48843) üzenetére


NoMagix
addikt

Tavaly Telekom (15GB) és Digi (korlátlan volt a teszt időszakjukban) mobilnettel is játszottam néha, amikor vidéken dolgoztam és egy XSS gépet hurcoltam magammal.
Alapvetően jó volt a 4G játékra, de az időnként érkező frissítések mérete miatt kellett a wifi is!
Digi net még nem hasít mindenhol!
Korlátlan csomagot próbálj választani!

(#48845) toompa válasza NoMagix (#48844) üzenetére


toompa
őstag

Ha olyan helyre költözik, ahol nincs 4G...
Kicsit orosz rulett. Sok helyen nincs még. :)

[ Szerkesztve ]

(#48846) beyruth82 válasza toompa (#48845) üzenetére


beyruth82
veterán

4G azért már mindenhol van szinte Szerintem te kevered az 5G-vel az nincsen még rengeteg helyen.

(#48847) ρσгτσ válasza brettlee (#48843) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ez inkább terület függő. Nem mindenhol ugyanolyan az adott szolgáltató lefedettsége és stabilitása. Az a legjobb, ha személyesen kipróbálod felhő játékkal.

Tudom, hogy körülményes, de mindegy mit mond a szolgáltató...van ahol a Voda 2 pálcikás jele használhatóbb, mint a Telenor 4-5 pálcikája...és akár fordítva is igaz.

Én ezt a két szolgáltatót használom és elég sokat utazok Magyarországon belül is. Előtte Telekom volt a Voda szám. Nem mondanám egyiket sem jobbnak. Inkább terület specifikus.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48848) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Limited Edition Darth Vader Razer Wireless Controller + Quick Charging Stand for Xbox

Nem olcsó, ~180 dollár.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48849) persil válasza ρσгτσ (#48799) üzenetére


persil
nagyúr

Mar csak egy szines szonyeg kell ala, meg egy hangos torok kereskedo.

Borzaszto.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#48850) .LnB válasza ρσгτσ (#48848) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egy gond van csak vele, hogy Razer.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.