Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) hadam98 válasza hombre[EU] (#49850) üzenetére


hadam98
senior tag

Én kontrollerel játszom és így is van értelme. Ugyan úgy elő jön a nagy teljesítmény és a Freesync.

(#49852) hombre[EU] válasza hadam98 (#49851) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja valamivel folyamatosabb a kép,kellemesebb a szemnek.
de gyors egerezés közben jön ki igazán a különbség,mert játszhatatlan a 60hz míg a kontroller sokkal lassabb és a polling rate is nagyon alacsony (xbox kontroller az egyik leglassabb ~124hz) szóval nem olyan sokat érzékelsz belōle,mint egérrel

Life, Uh, Finds A Way

(#49853) craftsman01 válasza hombre[EU] (#49852) üzenetére


craftsman01
senior tag

Ez a régi téma,mert ha béna vagy lehet 1000hz is akkor is béna maradsz,viszont ha tudsz játszani akkor jöhetnek a sok hz-monitorokkal úgyis elpicsázod őket.Itt ő tud dönteni,warzone-t nem játszanék az S-n 120-al mert már 60-on sem acélos a graff.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#49854) hombre[EU] válasza craftsman01 (#49853) üzenetére


hombre[EU]
veterán

játékélmény szempontjából közelítettem meg. tehát,ha erōsen kompetitív multi a cél egérrel akkor inkább magasabb képfrissítés,mert tényleg darabos lesz a 60
ha meg assassins creed kontrollerrel akkor inkább képminōségre költsön ne ilyen tn panelekre. pl. a samsung új qled monitorok már normális képet is adnak

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#49855) hadam98 válasza hombre[EU] (#49854) üzenetére


hadam98
senior tag

No offense de én úgy látom, hogy nem volt kezetekbe magas képfrissítésű monitor.
Én TV-ről váltottam át monitorra akkor elmondanám mi a valóság mert itt jó nagy hülyeségeket írtátok :)

“de gyors egerezés közben jön ki igazán a különbség,mert játszhatatlan a 60hz míg a kontroller sokkal lassabb és a polling rate is nagyon alacsony (xbox kontroller az egyik leglassabb ~124hz) szóval nem olyan sokat érzékelsz belōle,mint egérrel”

Válaszom: Részben egyet értek ebben az egyben, tény, hogy a kontroller nem olyan gyors mint egy egér, de az új kontroller jóval gyorsabb mint az előző gen-ben és hidd el, nagyon is észrevehető a különbség már kontrollerel is hiába gyorsabb egy egér.

“Ez a régi téma,mert ha béna vagy lehet 1000hz is akkor is béna maradsz,viszont ha tudsz játszani akkor jöhetnek a sok hz-monitorokkal úgyis elpicsázod őket.Itt ő tud dönteni,warzone-t nem játszanék az S-n 120-al mert már 60-on sem acélos a graff.”

Válaszom: Na itt semmiben nem értek egyet, amit írtál az ne haragudj de hatalmas hülyeség. Ugye tudod, hogy 1080p monitoron mivel nem 60” így nem olyan látványosan csúnya a grafika mint egy nagy tv-n? Aki TV-n játszik még egy OLED-el is hatalmas hátránya van monitorral szemben. Kezdem azzal, hogy lassú és nincsenek benne olyan funkciók mint egy gamer monitorba. Mondok egy példát: Amíg te játszol egy OLED tv-n mondjuk BF4-el a Zavod pálya éjszakai változatával és alig látsz valamit, addig nekem a Black EQ úgy ki világosítja a képet, hogy hatalmas előnyben leszek veled szemben. Itt nem csak a 120hz a lényeg, de vannak olyan előnyei ami miatt gamer monitorral érdemesebb játszani. Ha rosszul is játszol egy kontrollerel akkor is érdemes monitort venni még sztori alapú játékokhoz is, a 120hz nagyon észrevehető, ég és föld a különbség, a FreeSync pedig már 60fps-nél is működik így nagyon folyamatos képet kapsz. Ha egymás mellé tennél egy gamer monitort és egy tv-t teljesen mindegy, hogy bénán játszol, hatalmas előnyöd van monitoron egy TV-vel szemben amit csak akkor tudsz megtapasztalni ha váltasz, és ennyi! :)

[ Szerkesztve ]

(#49856) Bad Pritt válasza hadam98 (#49855) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez tök igaz lehet, de azt remélem te is érzed, hogy nem teljesen életszerű egy 120 ezres konzolhoz 100 ezres monitort ajánlani?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#49857) hadam98 válasza Bad Pritt (#49856) üzenetére


hadam98
senior tag

Ha a legjobb játék élmény magas teljesítmény a cél akkor ezért is írtam, hogy érdemesebb lenne egy Series X. Igaz kicsit húzós a kettő ára de több évre veszed nem pár hónapra :)

(#49858) JenciHUN válasza hadam98 (#49855) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

Akármikor fel jön ez a téma mint egy dzsin a csodalámpásból úgy jössz elő…nem mindneki veszi ezt ennyire véresen komolyan… :)

(#49859) Bad Pritt válasza hadam98 (#49857) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Oké, csak nem ez volt a kérdés/kérés. :D Series S-hez megéri-e a 144hz, ennyit kérdezett.
Vegyen csak 144hz monitort, de átlag felhasználáshoz, casual játékosnak teljesen felesleges a konzol árát mégegyszer kik*rni az ablakon egy monitorra is... szvsz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#49860) Archman 3


Archman 3
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni headset vásárlás kapcsán. Elsősorban Warzone-hoz kellene. Tudtok ajánlani valamit max 20K-ért? Előre is köszönöm a segítséget.

(#49861) craftsman01 válasza Bad Pritt (#49859) üzenetére


craftsman01
senior tag

:C így van. hadam98,hogy jött képbe a tv? Monitoról volt szó.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#49862) consono válasza Bad Pritt (#49859) üzenetére


consono
nagyúr

Én a kölöknek 65-ért vettem a 144 Hz-es full hd monitort, újonnan, szóval inkább csak a konzol árának a fele. De értem amit mondasz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#49863) Bad Pritt válasza consono (#49862) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most csak hirtelen rákerestem a monitorra, amit ajánlott a kolléga és egy kilónál kezdődik.
Én is 60 körül vettem 144hz 1080p monitort, tökéletesen teszi a dolgát, de amennyivel jobb a drágább, annyival feleslegesebb is casual játékhoz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#49864) Cyrin válasza consono (#49862) üzenetére


Cyrin
addikt

Az én fiam is ilyenen játszik pc-hez vettem neki, de most rákötötte a ps4-et is.

[ Szerkesztve ]

(#49865) hombre[EU] válasza hadam98 (#49855) üzenetére


hombre[EU]
veterán

bocs túl hosszú :D
az elsō bekezdésre...200hz-en futatott crt-ken nōttem fel, most van egy 144hz-es monitorom és egy 120hz-es tv-m :DDD szerintem meg te fogtál most elōször a kezedben ilyen csoda lcd-t ;]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#49866) parandroid válasza Bad Pritt (#49859) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk nekem a megjelenítőm 2x annyiba fájt, mint konzol, és ez egy szar, belépő kategóriás TV, amitől egy igazi vérgamer visítva kaparná ki a szemét. ;]

De monitort biztos nem fogok konzolhoz venni, azért váltottam konzolra PC-ről, hogy ne asztalnál keljen ülnöm, hanem tespedhessek a kanapén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49867) Bad Pritt válasza parandroid (#49866) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

TV-k teljesen máshogy vannak árazva, nem releváns ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#49868) Bep válasza Archman 3 (#49860) üzenetére


Bep
senior tag

HyperX Cloud Stinger

(#49869) HELLAFLUSH válasza parandroid (#49866) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

"Mondjuk nekem a megjelenítőm 2x annyiba fájt, mint konzol, és ez egy szar, belépő kategóriás TV, amitől egy igazi vérgamer visítva kaparná ki a szemét."

-én pl előbb veszek 200ért monitort mint egy inverse ghostingoló input lagos TV-t. :DDD
Ha sok fps multit játszik az ember akkor szerintem érdemesebb monitort venni, single player játékokhoz viszont elég a TV is csak nem a legsz*rabbat kell megvenni.

(#49870) ProEvoFan válasza Archman 3 (#49860) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kingston HyperX Cloud Stinger [link] Itthon kettő is van belőle.Ennyi pénzért jól szól és minőségi műanyagból van. 15Kért nagyon jó vétel.[link] :K

[ Szerkesztve ]

(#49871) Moby


Moby
addikt

Megvette itt valaki a ME Legendary-t? Semmit nem találok arról, hogy mennyire fut stabilan S-en (igen, a hivatalos mondást azt olvastam, de ezek tudjuk milyenek), illetve elég sok rosszat olvasni róla a user visszajelzésekben. Hogy lowres texturák vannak, meg hogy szar sok helyen a bevilágítás, meg ilyenek. Ezekből párat én is látni véltem a videókon, de azokból nem jött le, hogy összességében milyen a helyzet. Sehol nem áll jól a szénája (steamen mixed, metán 7 alatt van mindegyik, ami mondjuk részben az oroszoknak köszönhető - állítólag borzalmas az orosz szinkron, és kikapcsolhatatlan).

(#49872) 30z.Samu válasza ProEvoFan (#49870) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ennél tudod állítani a fülesen a hangerőt, mikrofont, stb vagy ennél is csak az Xbox menüjében tudsz variálni ezeken?

(#49871) Moby: Ezt láttad?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#49873) vg válasza Moby (#49871) üzenetére


vg
addikt

Megvettem, SX-en nagyon jó, stabilan megy 5-6 óra után. Nem tapasztaltam vacak texturákat, bár csak az első résznél járok. Hogy a bevilágítás jó vagy sem, azt nem tudom, nem értek hozzá, de ezerszer jobb mint az eredeti.

(#49874) Wesder válasza vg (#49873) üzenetére


Wesder
félisten

Ezzel aztàn rengeteget segítettél neki hogy SX-en nagyon jó, és stabilan megy. :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#49875) Moby válasza 30z.Samu (#49872) üzenetére


Moby
addikt

Pont ilyet kerestem, köszi!

(#49876) Elderath válasza Moby (#49871) üzenetére


Elderath
őstag

Miért nem veszed PS5re? User reviewkre meg szerintem felesleges hagyatkozni. PCn kimarad egy master race ficsőr azt nyomják rá negatívat

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#49877) Moby válasza Elderath (#49876) üzenetére


Moby
addikt

Mert minden azon van, így valamit lehetne javítani a kihasználtságon. Másrészt amúgy is BC, szóval egy kis felbontáson kívül semmit nyernék vele, gyak ugyanazt venném meg drágábban. És ahogy a videóban látom itt totál rendben van az SS verza is, van rendes AF, meg minden, nem csak az, hogy ugyanaz, mint a OS verza, csak jó a frém.

(#49878) ProEvoFan válasza 30z.Samu (#49872) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hangerőt a fülpárnák alatt lehet állítani.
A mikrofon akkor kapcsol be, ha a szád elé hajtod.Mikor függőleges helyzetben van, akkor kikapcsol. A mikrofon hangerőt csak a konzolon tudod állítani.

(#49879) Archman 3


Archman 3
tag

Köszönöm a segítséget a fülessel kapcsolatban. Akkor a Kingston HyperX Cloud Stinger lesz a befutó.

(#49880) Moby


Moby
addikt

Valaki esetleg tudna segíteni usa gift beváltásában priviben? Korábban ehhez nem kellett semmilyen hókuszpókusz, de most nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#49881) Madoc válasza Moby (#49880) üzenetére


Madoc
veterán

Régi xbox androidos app mobilnettel.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#49882) Moby válasza Madoc (#49881) üzenetére


Moby
addikt

Köszi, közben megoldódott (ment gépről is).

(#49883) minilego


minilego
senior tag

Ez a BC kifejezes a visszafele kompatibilitas?

(#49884) Wesder válasza minilego (#49883) üzenetére


Wesder
félisten

Igen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#49885) Moby válasza Moby (#49871) üzenetére


Moby
addikt

Ha más nem tette, hát megtettem én (mármint SS-re). Röviden: tényleg jól fut, semmi gáz vele. A tükröződés fele fps-el megy, de nem zavaró, mert alig van (ráadásul reflection mappinges, ami eléggé ritka ma már). Szal bátran meg is lehet venni.
Közben azért az is a véleményem, hogy ez a játék megérdemelne egy sokkal részletesebb remake-et, de értem, hogy ennek nincs racionalitása. Az sokkal drágább lenne, kevesebben vennék, sok ideig tartana, stb. Összességében nagyon jó, hogy kapott egy ráncfelvarrást, mert a játék és ami benne van, sokadszorra is zseniális, és lebilincselő. Az idén az első játékvételem, amit nem bántam meg, de ehhez megint a múlt játékaihoz kellett nyúlnom. Mondjuk ez a játék kortalanul piszokjó, akinek nem volt meg, az vesse rá magát (meg akinek megvolt az is, ettől jobb formában már valszeg sosem fogjuk látni).

(#49886) Elderath válasza Moby (#49875) üzenetére


Elderath
őstag

(#49887) bagyulajuve válasza Elderath (#49886) üzenetére


bagyulajuve
addikt

hogy őszinte legyek, nem érzem ez a lapján, hogy be kellene szereznem, PC-n játszottam mindhármat, tetszettek nem kicsit - nagyobb előrelépést vártam látványban

Resistencia eterna

(#49888) Elderath válasza bagyulajuve (#49887) üzenetére


Elderath
őstag

? Szerintem nagyon korrekt lett, főleg az 1, de a többi is jóval jobban néz ki meg jobban fut, mint régi konzolon

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#49889) Wesder válasza bagyulajuve (#49887) üzenetére


Wesder
félisten

Én egyikkel sem jàtszottam, de jó lesz majd Play-ben így is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#49890) datruth


datruth
újonc

nekem az lenne a kérdésem hogy:
az X-el egy 2k,hdmi 2.1,120 vagy 144hz monitorral lehetne vele 2k 120hz-ban játszani?

Ricsák Ricardo

(#49891) HELLAFLUSH válasza datruth (#49890) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Igen, de elég hozzá a HDMI 2.0 is.

(#49892) hombre[EU] válasza Moby (#49885) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha nem jön starfield akkor a téli programom ez a MassEffect+peccselt Witcher3 :D

Life, Uh, Finds A Way

(#49893) i@lex válasza Moby (#49885) üzenetére


i@lex
őstag

Én gondolkodtam rajta, mert annyi embertől hallom, hogy mennyire kötelező darab, és amúgy is, nekem teljesen kimaradt ez a sorozat, aztán megláttam a face animationt és dobtam is.

Jók ezek a remake sztorik, de 2021-ben nekem már van egy grafikai minimum amit meg kell ütni, és ezek a ráncfelvarrások nem igen ütik meg.

A resident evil remake-ek üdítő kivételek voltak.

(#49894) .LnB válasza Moby (#49871) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Legalább majd hamarabb jön GP-be.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#49895) balazs025 válasza i@lex (#49893) üzenetére


balazs025
senior tag

A ME csak remaster nem remake. A remake-kek általában grafikailag is teljesen átdolgozottak, így inkább megütik az elvárt mércét. Ilyen az általad említett RE vagy pl a Mafia. Erről viszont előre lehetett tudni, hogy nem ilyen lesz.

(#49896) i@lex válasza balazs025 (#49895) üzenetére


i@lex
őstag

Hát akkor ha már ekkora cím, érdemelt volna egy remake-et, mert ez így új játékosokat nem nagyon fog berántani.

(#49897) lastmohican2 válasza i@lex (#49893) üzenetére


lastmohican2
tag

Én hasonlóképp voltam a Just Cause 4-gyel. Első alkalom után majdnem dobtam a levesebe, de adtam neki még egy kis időt, s végül a játékélmény ami miatt fentmaradt a gépen. Hiába a gyenge grafika és sztori, kapunk egy hatalmas homokozót, ahol kedvünkre randalírozhatunk, rombolhatunk, mászkálhatunk mindenféle eszközzel.

(#49898) hombre[EU] válasza i@lex (#49893) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az egyik,ha nem a legjobb ūropera a gamingben...ha kimaradt akkor szerintem annyit nem ér az animáció,hogy kihagyja ezt a szériát olyan,aki szereti a zsánert

Life, Uh, Finds A Way

(#49899) vg válasza hombre[EU] (#49898) üzenetére


vg
addikt

Úgyúgy! Tegyük hozzá, hogy angol nyelv ismerete nélkül felesleges elkezdeni, nélküle tényleg szar lehet.

(#49900) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Starfield could be targeting a Q1 2022 release date, according to a new report | Windows Central

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.