Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) salival


salival
aktív tag

Nekem nagyon tetszik, de elfért volna egy nagyobb kijelző is. :(((

YNWA

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

A Maemo 5 minden idők egyik legprofibb mobil operációs rendszerének tűnik, véleményem szerint a Nokia nagyobb eséllyel indulna harcba az Android/iPhone ellen, ha ezzel dobná piacra a telefonjait

jó, érdekel is nyilván a cucc, de akkor férjen bele nagyobb kijelző, de min. kapacitív legyen.. ill. a nokiána van jóféle 1500mah-s akksija, az is illdomos lenne szerintem.
alig várom,hogy megtapizzam valahol ettől függetlenül,bár nem lesz nekem soha, mert rezisztív.

I humbly and respectfully decline™

(#3) Jadro


Jadro
veterán

Mekkora kijelzőt akartok még? Ez egy telefon (valahol még legalábbis :) ) nem egy netbook. A kapacitív kijelzővel egyetértek.

Nekem már így is túl nagy a kényelmes hordozáshoz, de legalábbis határeset. A méretét és az akku időt leszámítva abszolút kellemes kis készülék.

Nagyon jó lett a teszt, köszönjük!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#4) Magnum_ válasza Jadro (#3) üzenetére


Magnum_
nagyúr

4"-t. kicsit vastag..
netbook ja... legalább kiváltaná ;)

I humbly and respectfully decline™

(#5) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Hát nekem N97-em van, annak szvsz sokkal jobb, hogy nem csak elcsúszik, hanem fel is nyílik a kijelzője. Illetve szerintem a D-pad is sokkal jobb megoldás, mint a nyilacskák... :K
Külsőre nem tetszik, ha belsőt át lehetne tenni N97-be, hardverrel, szoftverrel együtt, rögtön megvenném... :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#6) amanoba


amanoba
őstag

vmi olyat olvastam, amilyet vártam..
jójó, de azért közel sem tökéletes, legnagyobb hiba az akksi gyengesége, ezt semmi nem fogja orvosolni.
talán majd egy következő modell.(ejh de sokszor olvastam én ezt a mondatot :( )

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#7) No-kia


No-kia
őstag

szép, végre alkottak vmit, kapacitív lenen, mennék is érte :DDD csak így tovább

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8) littlelion21


littlelion21
addikt

Azért tud a Nokia, ha akar...

(#9) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Volt szerencsém kipróbálni, szép és jó, de bazi nagy :o

Z Fold 4

(#10) aram01


aram01
nagyúr

nagyon ott van

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Magnum_ válasza littlelion21 (#8) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja :DDD

(pedig ha lehet, inkább nokiát vennék, de hát....)

I humbly and respectfully decline™

(#12) <NewL>


<NewL>
addikt

Ez igazán jó lett,ha lenne ennyi pénzem meg is venném:)
Azért élőben megnézem majd valahol,kíváncsi vagyok élőben a méretére,majd amikor fogom,látom a kezemben akkor fogom mondani ,hogy nagy ez nekem. Bár volt már elég méretes telefonom is,és szerettem.:)

A belső meg perfekt.

Mondjuk annyira nem tetszik a 3 soros qwerty,E75ön alig tudtam megszokni,meg a "rövid" ujjaimmal alig értem el a gombsor közepén lévő gombokat.:D

Ezt viszont nem gondoltam ,hogy hiánycikk lesz. Sok menedzser,tehetősebb emberke lepi meg magát majd ezzel karácsonyra.

Remélem egyszer ki tudok fogni egy jó áras használtat.

Mondjuk inkább nem kell nekem,ahogy belegondolok az iPhonnal is szívok ,hogy 1 napot bír az akku.

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#13) Seraph 16


Seraph 16
őstag

a várnál kicsit gyengébb üzemidőt róhatjuk fel
Szóval hamarabb merül le, minthogy elesne a vár? :DDD Sorry... nem hagyhattam ki :P ;] .
Am jó teszt, régóta vártam.

Egyedül azt nem értem, hogy ha volt egy szoftver váltás, akkor már miért nem kapacitív kijelzősre tervezték. Szvsz nagyon nagy lehetőségek vannak a multi-touchban.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#14) joey04


joey04
titán

jó cucc. de ez várható volt. de ez még nem kéne. rs kijelző, csak fekvő nézet (ez majd változik persze), meg a multitouch hiánya miatt tuti nem venném meg. no meg a hardveres qwerty is zavar. a böngészőhöz meg remélem hamar írnak egy olyan kiegészítőt, amivel könnyen az oldal aljára/tetejére lehet ugrani. A flash egyébként kikapcsolható?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) AS


AS
félisten

Nagyon jó rendszer gratula Nokia.
De 2 Gb program memória nem tetszik....
Egy Iponra egy játék akár lehet 400 mb t is szova hamar megtelhet am az...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) kaller1 válasza AS (#15) üzenetére


kaller1
veterán

Majd jön rá valami hack és felodja a korlátot,ha a Nokia nem lépi meg magától... ;]

Amúgy a készülék így elsőre jóra sikerült,mindenképpen erős konkurenciát fog jelenteni a többi gyártó csúcskészülékeire nézve.

.::> <::.

(#17) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Fúúúúújjjjjjjjjjj.....32GB van benne!!! Minek, hova ennyi, meg különben is??!! ;]

Ne ebből milyen beszélgetés kerekedne? Üzenem az elvakult Nokia Fanoknak, akik szívesen flame-elik szét az iPhone topicokat. :U

A teszthez visszatérve, örömmel veszem, hogy a Nokia végre kezd komolyan fejleszteni, erre azt tudom mondani: Ez igen! Csak így tovább! Sőt...tovább megyek, ha ez a hardver így tud működni multitasking, akkor k@pja be az Apple, hogy csak JB árán lehet ezt kihasználni!

Ezért is fogok örülni annak, ha a Nokia Meamo rendszere elterjed, mert rá fogja kényszeríteni az Apple-t, hogy végre azokat a funkciókat is használni lehessen, amiket eddig tiltott. Gondolok itt a multitaskingra, a személyre szabhatóságra, stb.

Szóval hajrá! :R

Semmit sem írok alá!

(#18) Oliverda válasza bmwk1200s (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

"A teszthez visszatérve, örömmel veszem, hogy a Nokia végre kezd komolyan fejleszteni, erre azt tudom mondani:"

Szerinted mikor kezdték meg ennek a fejlesztését? Mert nem fél éve az biztos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Jó kis rendszer lett valóban, szoftveres részből talán az EQ-t hiányolnám csak. :)
Hardveresen pedig lehetne kicsit vékonyabb (mondjuk úgy fél centivel), csak ugye akkor meg már nem lenne neki QWERTY-je :U

(#20) Vtwo


Vtwo
senior tag

Ütős lett,végre a Nokia is dobott egy nagyot.A kijelző és a rádió hiánya viszont nem jó hír.

(#21) ispi válasza HardSanyeee (#19) üzenetére


ispi
tag

"Hardveresen pedig lehetne kicsit vékonyabb (mondjuk úgy fél centivel), csak ugye akkor meg már nem lenne neki QWERTY-je"

Miért? A Droid/Milestone közel annyival vékonyabb és mégis van neki...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#22) dani3l válasza Vtwo (#20) üzenetére


dani3l
őstag

A kijelző hiánya még rosszabb lenne.. ;]

Egyébként biztos nem üreges belül a telo. :) Ha nem is a billentyűzet miatt ilyen vastag, a hardverek azért igényelnek valami helyet.. Bár kitudja :))

[ Szerkesztve ]

(#23) baliii válasza ispi (#21) üzenetére


baliii
senior tag

A Droid nagyon vékony ahhoz képest, hogy qwertys, olvasnék egy jó tesztet róla végre :B

(#24) bmwk1200s válasza Oliverda (#18) üzenetére


bmwk1200s
őstag

De te már féléve látod a fejlesztés eredményét? :U

Kérlek otthon kötögess! :R

Semmit sem írok alá!

(#25) ispi válasza baliii (#23) üzenetére


ispi
tag

Állítólag a héten megkapjuk a tesztet róla. Én is nagyon várom. Erről is vártam és kb. azt olvastam róla, mint amire számítottam.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#26) Straw válasza ispi (#25) üzenetére


Straw
senior tag

Grat a teszthez! Csodás végre nem pozitív (nem mintha az eddigiek negaívak lettek volna, csak érződött rajtuk hogy azok a készülékek messze nem ütik meg megszokott Nokia színvonalt) tesztet olvasni Nokia készülékről.

Ha valamivel ezt a kütyüt össze kell mérni akkor az a Moto Droid/Milestone. Ua proci, qwerty-s mind2, kövezzetek meg, de nekem mind2 szép, és nem utolsó sorban szerintem az eddigi legjobb iPhone ellenfelek, és ha hozzáadjuk a HD2-t is akkor kész a trió. :DD

42

(#27) D@niel


D@niel
addikt

Remélem minél hamarabb megfog jelenni és inkább ezt fogják venni az emberek mint a Motorola Droid-ot .

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#28) attisx válasza bmwk1200s (#17) üzenetére


attisx
addikt

"Fúúúúújjjjjjjjjjj.....32GB van benne!!! Minek, hova ennyi, meg különben is??!!

Ne ebből milyen beszélgetés kerekedne? Üzenem az elvakult Nokia Fanoknak, akik szívesen flame-elik szét az iPhone topicokat"

És még bővíthető is microSD-vel. Micsoda szörnyű szentségtörés ez... :P

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#29) GALARDO


GALARDO
addikt

Jó teló de inkább egy HD2! :K

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#30) Oliverda válasza bmwk1200s (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

"De te már féléve látod a fejlesztés eredményét?"

Igen

A fejlesztés végleges eredménye pedig ott van a tesztben

Arról van szó hogy itt sokan azt hiszik (veled együtt), hogy eddig csak ültek a babérjain és nem csináltak semmi, aztán 2-3 hónapja gondoltak egyet és azt mondták maguknak, hogy na akkor most már kezdjünk el komolyan fejleszteni. Ez nem így működik. :N

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mindösszesen annyi baj van vele, hogy BPn kívül kb beszerezhetetlen. Előrendelni kéne azt meg nem akarok...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) douter


douter
csendes tag

Szerintem teljesen korrekt "telefon"
A szoftver innen csak fejlődni fog, az FM rádió pedíg letölthető
A bill. feloldás meg jó helyen van mivel úgy is fektetve veszed a kezedbe és így kézreáll a feloldó csúszka.
A kijelző nagyon dög, szvsz nem kell nagyobb és pálca nélkűl is jól kezelhető, persze mindíg van hova fejlődni.
MMS - bhöö, én jó ha évente egyet küldök és szerintem az átlag se lehet sokkal több.

(#33) evone


evone
őstag

Nah, vegre az elso touchscreenses telefon iPhone utan amibe nem szaggatnak osszevissza az animacok. Errol volt szo eddig. Ezt pofazzuk miota megjelent az iPhone. Awesome. :R Ez mar siman iPhone ellenfel lehet.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#34) ispi válasza douter (#32) üzenetére


ispi
tag

"MMS - bhöö, én jó ha évente egyet küldök és szerintem az átlag se lehet sokkal több."

Én pl. még sosem küldtem egyet sem és eddig csak 2x kaptam, amiket meg sem tudtam nézni az MMS beállítások hiányában, amikkel nem is szenvedtem, mert nem is érdekel a kommunikáció ezen formája. Valahogy, nálam két szék között (SMS / e-mail) a földre ült ez az MMS dolog.

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#35) #53246592


#53246592
törölt tag

Itt van egy FM radio alkalmazast. Leginkabb a megadott repositorybol erdemes letölteni, akkor nem kell aggodni a dependency-k miatt :) Kernelt nem kell forditani hozza ;]

(#36) runner 125 válasza ispi (#34) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ezzel nem csak Te vagy így, én sem küldtem még soha.. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37) D@niel válasza evone (#33) üzenetére


D@niel
addikt

Szerintem inkább egy HD2 legyen ellenfél, mint az N900. Videon keresztül nem jön át a dolog. Próbáld ki élőben, egyik kezedben 3GS, másikban N900, nincs az a sebesség. Mellesleg ott van a design is, szerintem lehetett volna ízlésesebb is a Menü, színek, formák. Nokiának még külsőre kell fejleszteni. HD2 is még mindíg gyengébb mint az iPhone, persze egyre nehezebb észrevenni de még mindíg ott vannak a hajszálak. 3 év telt el, úgy látszik a 'legjobb' tényleg "A" legjobb !

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#38) HardSanyeee válasza ispi (#21) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Hmm, jogos :)

(#39) bmwk1200s válasza Oliverda (#30) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Pontosan! Már 3 éve kellene fejleszteniük, nem féléve!

És nagyon megkérlek, hogy ne személyeskedj. Én nem hittem semmit! Csak azt láttam, hogy jött az iphone, utána egy évig szinte semmi válasz, csak marketing karatét folytatott a Nokia, majd kijött az 5530 ami hozzá sem szagol az iPhone feelingnek. Szóval még ha azt hittem volna, hogy semmit se csinálnak, akkor se állnék messze a valóságtól. Most, gondolj bele, csak most több mint 3 éve az első szifon óta jutott el odáig a Nokia, hogy egy hasonlóan jó UI-val felszerelt telefont tudjon (persze hardver is, meg minden ami ehhez kell) piacra vinni. Na ennyit a legnagyobb mobiltelefon gyárról.

3Év. Akkor Eddig mégis csak aludtak, nem? :U Szóval lehet te hiszel, én ateista vagyok! :D
És lehet, hogy tényleg csak gondoltak egyet! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#40) Womb


Womb
senior tag

ÁÁ mekkora már ez a telefon! Király!
Nagyon fasza a teszt (grat), a telefon ne különben!
Pofátlanul drága, de ezen kívűl mindenben oké a cucc. Na jó, a rádió a nálam alap de csak progi kérdése az egész.
A rezisztív kijelző nem gáz, miért is lenne az.
Jó út ez Nokia, ideje volt felébredni.

(#41) evone válasza D@niel (#37) üzenetére


evone
őstag

Videon pedig elegge atjon a sebesseg, de csak az iPhonet probaltam meg eloben.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#42) Dare2Live válasza D@niel (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igazából egyik se. egyrészt qwerty. másrészt posix.

de ha másrésztől eltekintünk mint átlagnak "lényegtelen" dologtól akkor is ellenfele a B7610, vagy a milestone.

az más kérdés bizonyos szempontokból meg szifonhoz hasonlítják.
na eztadd össze. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) ClioRS


ClioRS
őstag

Nekem egyedül az a mondat szúrja a szememet, ami a 170 ezres árat magasnak tartja. Az N97 magasabb áron kezdett (200-nál), és van ahol még mindig több mint 170. Így már jóval kedvezőbb ezé..... :K

(#44) kaller1 válasza D@niel (#27) üzenetére


kaller1
veterán

Remélem minél hamarabb megfog jelenni és inkább ezt fogják venni az emberek mint a Motorola Droid-ot .

Merthogy? A Motorola halálát kívánod? :U

.::> <::.

(#45) _Voyage_ válasza ClioRS (#43) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

170-nel kezdett az N97 is.
Aki most megveszi 170-ért, az hülye.
90-ért vadi újat kapsz, boltból.
70-ért használtat.

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#46) ispi válasza kaller1 (#44) üzenetére


ispi
tag

Azt a mondatot amit idéztél, én sem értettem igazán... :U De lehet, hogy velünk van a baj. :)

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#47) erdoke válasza Womb (#40) üzenetére


erdoke
titán

"ÁÁ mekkora már ez a telefon!"

Ezzel maradéktalanul egyetértek, hatalmas. A kameránál 19.55 mm vastag. :Y
A 181 g se semmi, tekintve a gyenge akkumulátort és a kis kijelzőt. A rezizstív kijelző nálam még mindig a fóliás kínlódás miatt gáz, a jobbak teljesen megfelelően használhatók, tehát azzal nincs nagy gond.
A szoftver pofás, de az ítéletek kihirdetése előtt megvárnám, mit értett a Nokia a Symbian 2010-es, két hullámban történő átalakításán.

A legjobb aláírás a héten

(#48) >-48-<


>-48-<
aktív tag

Miért olyan kardinális pont mindenkinél a rezisztív érintő panel?
Én kapacitívval ellátott készüléket használok, barátnőmé rezisztív paneles.
Mindkettő szép és jó...

Ja és nagyon tetszik a készülék, a paramétereitől eltekintve. :K

Az első videó alatt milyen muzsika szól?

[ Szerkesztve ]

#!

(#49) Dare2Live válasza >-48-< (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

izlés kérdése. Nekem pont a rezisztív féle tetszik. De a kapacitív van hypolva.

erdoke: Talán azt, hogy 2hullámban? De azt se hasonlítsuk symbit meg semmit maemohoz. Maemohoz majd WM7et lehet márha úgy van ahogy remélem.

joey20: :) hihi a legtöbbet letöltött add az adblock....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) talamasca


talamasca
senior tag

A legnagyobb hibája a készüléknek az, hogy megint későn adta ki a Nokia, és megint tudvalévő hogy jön a kapacitív kijelzővel szerelt, multitouch utódja (N920)...

Ugyanazt játssza el, amit az N97 esetében. Már most bolond az aki megveszi, főleg ennyiért.
Megint egy vásárlókkal teszteltetett zászlóshajónak szánt modell. :(

És mielőtt megint felerősödne az Apple-Nokia háború, felhívnám a figyelmet, hogy megint késésben van a Nokia, hiszen ezzel majdnem 3 évet késett, mire meg kijön az N920 addigra már javában kint lesz az új iPhone, aminek már meg is kezdték a gyártását.

Én tényleg sajnálom, hogy a Nokia jelenleg itt tart, de még mindig csiszolnia kell az időzítésen. Lehet, hogy nem kellene ennyi fajta készüléket kiadnia még a felső kategóriában is, hanem inkább koncentrálnia kellene egyre.

Az érintés vezérelt Symbian platform erőltetése meg kb. olyan, mint a WinMo. Vicc.

A készülék természetesen ettől még nem lesz rossz, csak jelenleg túlárazott és kicsit becsapás-szagú.
A teszt viszont korrekt.

“Black as midnight on a moonless night.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.