Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109201) bulikavagyok válasza l.skywalker (#109199) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi, de a másik annyival jobb talán, h fel van tüntetve az FPS is -abban az esetben ha a fejlesztő megadta azt. Illetve azt a listát is folyamatosan frissítik elvileg.
Erről jut eszembe! Már most viszonylag sok a 4K 60FPS-es játék ahhoz képest, h az itteni szakértőink előre jelezték, h ez a hardver nem fogja ezt tudni. :B

[ Szerkesztve ]

(#109202) l.skywalker válasza bulikavagyok (#109201) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Akkor én köszi :D

Más: kimaradt a hírekből, pedig ma új map érkezik a BF1-hez, az első orosz pálya a Lupkow Pass:

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109203) Def26 válasza l.skywalker (#109199) üzenetére


Def26
félisten

Ezzel az a bajom, hogy ha rámegyek, hogy 4k akkor pl. ott van az új assassin creed is, amiről azt mondták nem natív 4k lesz a felbontása. Most akkor a forza 7 natív 4k az tuti, de lesz egyáltalán még valami ami miatt megéri 4k monitorra kötni? A felskálázás nem érdekel (ezt tudja a one s is), én a natív 4k miatt venném a gépet.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#109204) eL Geri válasza bulikavagyok (#109201) üzenetére


eL Geri
őstag

Azon meglepődtem, hogy egyenlőre egy Battlefield (főleg az 1-es) sincs X-es listán. Pedig egy nagyobb felbontás nem ártana neki. Nem kell 4K, de egy stabil FHD is megtenné :D

(#109205) frankdelgado válasza eL Geri (#109204) üzenetére


frankdelgado
őstag

Úgy lesz, hogy ahol dinamikus felbontás van, ott mindenütt a max, tehát full hd lesz, a turbó mód miatt. Mondjuk a 4k itt is elkélne, na meg a HDR is.

(#109206) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

576-nál is előrendelhető már az XOX Scorpio kiadás: [link]

Live-Die-Respawn

(#109207) l.skywalker válasza Def26 (#109203) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Amit bulikavagyok rakott ki lista, ebből a szempontból jobb.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109208) eL Geri válasza frankdelgado (#109205) üzenetére


eL Geri
őstag

Tényleg, igazad van! El is felejtettem, hogy a dinamikus felbontás értelemszerűen max-on fog menni, és ilyen játék a BF-is, a DOOM is. De azért simán elférne még ez+az bennük :)

(#109209) Nayrobi válasza Def26 (#109203) üzenetére


Nayrobi
őstag

DF e3 utáni elemzése szerint a super luckys tale és a forza7 natív 4k, a többi most megjelenő exkluzív nem, 3rd partykról nincs hír, de ami pron az, az itt is az lesz úgyis

(#109210) Stevenstyle válasza l.skywalker (#109193) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Köszi neked és a többieknek is.

Akkor lassan készíthetem a pénztárcám :D

Előrendelni elvből nem rendelek elő semmit, teszteket megvárom és utána, de szinte tuti, hogy megveszem, iszonyat stílusos és csak úgy árad belőle a hangulat.

[ Szerkesztve ]

(#109211) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

- Fear Effect remake jön. 17 év után :D [link]
- Szeptember 26. Halo Wars 2 Awakening the Nightmare [link]
- Attack On Titan 2 - 2018 elején jön [link]

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109212) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Azt tudjuk, hogy miért lett ismét fekete az új box?

Vagy csak engem zavar? :U

(#109213) DaveHutt válasza twi452 (#109181) üzenetére


DaveHutt
őstag

Remélem be fog válni neked. Én karácsony-újév táján léptem meg a PC-Xbox váltást. Nagyon nem bántam meg.

(#109214) l.skywalker válasza MunezXBK (#109212) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Jó kérdés. Én mindig idegenkedtem a fehér színtől, de mióta megvan az S azóta rájöttem, hogy jobban tetszik. De gondolom ez ilyen fekete-fehér-fekete-fehér kiadási változtatások. 360-ból is volt fehér.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109215) sugarforce válasza l.skywalker (#109211) üzenetére


sugarforce
őstag

uuristen, fear effect.. ezer eve jatszottam vele meg ps1en.

(#109216) MunezXBK válasza l.skywalker (#109214) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vágom.

Valahogy nekem is jobban bejön a fehér.

(#109217) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!
Alighanem most jött el az idő, hogy megvegyem az Xbox One-omat. A régi 360as már 2 éve a tv alatt porosodik, legutóbbi halálából nem keltettem fel (nem töltődik be a filerendszer 10ből 9 esetben), úgyhogy valszleg így is marad.
Néhány dologgal nem vagyok tisztában, és bár ma elég sokat túrtam a netet ezzel kapcsolatban, azért feltennék 1-2 kérdést:
- Melyik verziót érdemes megvennem? Jól látom, hogy az S (slim?) itt nem gyöngébb, kisebb verziót jelent, hanem pont újabbat, erősebbet? Tehát ezt kell vegyem?
- Elég nekem az 500 gigás verzió, ha mondjuk egyszerre csak 3-4 játékkal akarok játszani?
- Kell folyamatos Live előfizetés a játékok használatához? (akár lemezes, akár Liveról letöltött)
- Ha egyszer megvettem egy játékot a Liveról (Gold?) akkor azt bármikor tudom játszani? Tehát előfizetek 1 hónapot, megveszem / ingyen megkapok X játékot, de többet nem fizetek elő a goldra, akkor a megvett játékokat továbbra is játszhatom végtelenségig?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#109218) frankdelgado válasza MunezXBK (#109212) üzenetére


frankdelgado
őstag

Azért a fehér kicsit ratyis :DDD lett én ezért - na jó nem, inkább a BF1 miatt - vettem a katonazöld színűt. A régi fat360 az nem volt teljesen fehér, annak pont jó színe volt. Gondolom most a fekete a menő. Ebből is biztosan jön majd több színben.

[ Szerkesztve ]

(#109219) debcamp válasza Andie (#109217) üzenetére


debcamp
aktív tag

-igen
-igen
-nem (lemezes és digitálisan megvásárolt tartalom esetén. Ingyenes játékok lásd kövi pont. Internet viszont mindig kell, vagy előre offline módba kell tenni a gépet)
-nem (ez a módi 360-on volt. Itt már ugyan ingyen szerzed be a játékot, de elvileg csak addig tudsz vele játszani amíg gold tagságod van. Azért elvileg mert ennek ellenkezőjére is volt példa -ha jól emlékszem-, vagyis arra amit te kérdezel)

[ Szerkesztve ]

(#109220) Andie válasza debcamp (#109219) üzenetére


Andie
őstag

Köszi!
Namost akkor az utolsó ponthoz tehát: ha nem akarok folyamatosan fizetni a tagságért, akkor lemezes játékokat kell vegyek, ugye?
(már a Steamnél is gyanús volt nekem ez az online módi, de aztán rábeszéltek. Ma már van vagy 100ezer ftnyi virtuális játékom, aminek nagy része ugyan elindul offline is (pl ha nincs net), de ez csak rajtuk múlik, mert ha holnap úgy döntenek, hogy csak havi 3000 ftért cserébe, akkor jól rábaxunk)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#109221) twi452 válasza Andie (#109220) üzenetére


twi452
senior tag

érdemes átolvasni a faq-t :)

"Mi történik a Gold tagsággal elérhető játékokkal, ha megszüntetem az Xbox Live Gold-előfizetést?

Az előfizetés megszüntetését követően az Xbox One konzolon már nem lesznek hozzáférhetők a Gold tagsággal elérhető játékok. Azonban ha bármikor úgy dönt, hogy megújítja az előfizetést, akkor a korábban beváltott, Gold tagsággal elérhető játékok újra hozzáférhetővé és játszhatóvá válnak."

(#109222) Andie válasza twi452 (#109221) üzenetére


Andie
őstag

Ez azért nagyon durva. Kifizetsz egy játékot, és csak akkor játszhatod, ha még fizetsz. Rendszeresen.
Ez kb olyan, mintha vennél egy autót, de csak akkor használhatod, ha rendszeresen fizetsz még a kereskedésnek havidíjat. (mondjuk lassan ide jutunk, ha bevezetik a dugódíjat...)
Najó, tehát akkor csak lemezes játékokban érdemes gondolkodnom. Azokkal azért tudok játszani minden egyéb lehúzás nélkül is, ugye?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#109223) akooos válasza Andie (#109222) üzenetére


akooos
veterán

A GWG, azaz Games With Gold játékokra vonatkozik ez csak. Amiket ingyen (gold havidíj ki van fizetve) töltesz le, havonta. Azokra vonatkozik az, hogy csak érvényes gold előfizetéssel játszhatsz vele. Nem fizeted ki a játékot, hiszen eleve csak akkor jutsz hozzá, ha van goldod.

Az autós hasonlat: nem megveszed a kereskedőtől az autót, hanem béreled tőle és amíg használod, "fizetsz" érte.

(#109224) #73737728 válasza Andie (#109222) üzenetére


#73737728
törölt tag

Felre erted. Ezerszer es ezer helyre lelett mar irva.

Vannak a Games with Gold jatekok. Amikor van elofizetesed, akkor havonta 2+2 jatekot ingyen megkapsz. Ezeket addig hasznalhatod, ameddig van elofizetesed.

Mellette vannak a Deals with Gold jatekok, amikor egy kulon akciot kapnak azok az emberek az adott jatekra, akiknek van gold elofizetesuk. Tehat pl mindenki kap 10% akciot a jatekra, de akinek van goldja az 20%-os akciot kap ra. Az igy megvasarolt jatekok mindig a tieid maradnak. Gold megszunese utan is.

Vannak a sima nem akcios jatekok, ezek pedig termeszetesen mindig a tieid lesznek ugyanugy.

(#109225) l.skywalker válasza Andie (#109222) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Alapvetően a DRM kötelezett játékok nem is a tieid. Épp ezért van rajtuk a DRM. Te hosszútávra lízingeled őket bizonyos feltételek mellett.

Ennek fényében azt csinál vele a tulajdonos, amihez kedve van. Pl. előfizetési formához kötheti a használatukat, vagy mint pl. a Steam esetében kliensből való futtatáshoz köti.

Egyébként nem tudom, hogy ki lehet-e cselezni a dolgot, de ha nem multis játékról van szó, akkor ha letöltöd és offline módban vagy, akkor elképzelhető, hogy fog menni Gold nélkül is, vagy hülyeséget mondok?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109226) bLaCkDoGoNe válasza Andie (#109222) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Amit megVESZEL, az "örökre" a tiéd, bármikor és bármennyit játszhatsz vele. (Legalábbis addig, amíg a store-ból elérhető marad.)
Amit ingyen megKAPSZ, ha Gold tag vagy, azzal csak addig tudsz játszani, amíg Gold tagságod van.

(#109225) l.skywalker: Ez minden szoftverre igaz, sehol nem szerzed meg a tulajdonjogot, csak használati jogot kapsz a szoftverre. Igen, a lemezes játékoknál is, az sem a tiéd, még ha fizikailag birtoklod is az adathordozót.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#109227) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Ez vajon mit akar jelenteni?

[link]

(#109226) bLaCkDoGoNe: jó, de gog.com-on és más DRM mentes helyeken mint a lemez pl. megkapom a teljes adatot. Még ha nem is birtoklom, annyiszor futtatom ahányszor akarom. Míg DRM-hez kötöttötten ha elvágják a hozzáférést akkor szevasz.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109228) zsocy válasza l.skywalker (#109227) üzenetére


zsocy
őstag

Biztos arra készülnek hogy bejelentenek valami TÉNYLEG érdekes játékot (we are doing something we havent done in awhile) :)
bocs, nem tudtam kihagyni ;]

Ja és nagy pacsi a Forzának hogy visszajött Suzuka és Maple Leafs, F-yeah!

[ Szerkesztve ]

(#109229) NyMRooD válasza zsocy (#109228) üzenetére


NyMRooD
őstag

Akkár az is lehetne, ha nem lenne ott, hogy "it will be different from what fans expect"

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#109230) eL Geri válasza l.skywalker (#109227) üzenetére


eL Geri
őstag

Ez egy válasz a tegnap esti eléggé uncsi előadásukra... de vajon tényleg van is valami, vagy csak mondogatnak a nagy semmit?

(#109231) 42861 válasza oriic (#109178) üzenetére


42861
senior tag

1 db vadiúj pálya, semmi több.. :( A többi mind volt az előző részekben.
Jó, Mugellonak örülök, nagy kedvenc, de azért na...

(#109232) l.skywalker válasza NyMRooD (#109229) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

PS-re fog az MS AAA-s IP-ket fejleszteni :D

Rist of the Tomb Raider Xbox One X Enhancement trailer [link]

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109233) bLaCkDoGoNe válasza l.skywalker (#109227) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Írtad: "Alapvetően a DRM kötelezett játékok nem is a tieid. Épp ezért van rajtuk a DRM. Te hosszútávra lízingeled őket bizonyos feltételek mellett."

Erre írtam pontosításképpen, hogy ez nem csak a DRM-es játékoknál van így, hanem majd' minden kereskedelmi szoftvernél (ha a DRM-et jelen esetben a "digitális"/"letölthető" szinonimájaként használod), legyen az lemezes vagy sem. Hogy hányszor futtatod meg mit csinálsz vele, az már egy teljesen más kérdés (hogyan tartatja ezt be egy adott cég, azaz hogyan ellenőrzi, hogy jogosult vagy-e futtatni az adott terméket), de én nem is erről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#109234) l.skywalker válasza bLaCkDoGoNe (#109233) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

:R

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109235) twi452


twi452
senior tag

Amúgy az amazon előrendelést mikor kell kifizetni? Vagyis mikor pakoljak át a webes kártyára pénzt?
Megjelenéskor vagy előtte szólnak.. erről nem találtam infot.

(#109236) bLaCkDoGoNe válasza twi452 (#109235) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha nem lesz rajta pénz amikor vonni szeretnék, szólni fognak. ;) Jellemzően a szállítást megelőzően terhelik meg a kártyádat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#109237) Stevenstyle válasza eL Geri (#109230) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

E3 után is ment a duma, hogy de van nekünk is fejlesztés alatt ez az, csak nem mutattuk meg, talán a Gamescom-on... Ezt Láttuk tegnap :D

(#109228) zsocy: "Ja és nagy pacsi a Forzának hogy visszajött Suzuka és Maple Leafs, F-yeah!"

Ez jó és örülünk neki (tényleg), csak Mugello, Suzuka és Mapple Walley is volt már a 4-ben, aztán jött az öt, ami egy csonkított valami volt, a 6 már kezdett visszatalálni a jó útra és most fogunk ott tartani mint a 4-ben? Igazából ezek a pályák a Forza 6 pályái + 4 új, amiből csak 1 vagyis Dubai az ami ténylegesen új is, miközben Motegi Tsukuba, Fuji Kaido sehol, és még sorolhatnám. Ez is tényleg szép és örülünk, hogy visszakerült 3 jó pálya, csak közben jönni fog egy Project Cars 2 is, amiben alapból 60 pálya lesz, nem 32, mint a Forzában.

Oké, hogy 700 autó, de azok is a Forza 6 összes autója DLC-kkel együtt + Kb még 100, amiből a tényleg használható kb 20, a többi oldtimer. Az új GT típusok sehol, Rallye Cross sehol, TCR sehol, Super GT sehol, SŐT TOYOTA és LEXUS Sehol, Box kiállás, kidolgozott verzióban sehol.

Az a baj, hogy ez elsőre, hogy 32 pálya és 700+ autó jól hangzik, de a Forza 6-ot rongyosra játszóknak (mint nekünk), eddig ez inkább tűnik egy Forza 6.5-nek, mint 7-nek. Jó aláírom, hogy még van pár kocsi amit nem jelentettek be és ott lehetnek azok amiket várunk sokan, de ez eddig nem akkora eresztés mint vártuk. Nem rossz, csak egy kicsit eddig kevéske. De várjuk ki a végét ;)

(#109238) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nah, 11.07-el jovok vissza a topicba :DDD Scorpion Edition berendelve.

(#109239) Barell


Barell
senior tag

Valaki játszik Xbox One-al HD Ready TV-n? Az érdekelne hogy milyen minőségre számítsak. Gépről játszottam rajta, az hibátlan volt főleg hogy tudja az 1920*1080-at csak ugye nem p hanem i formátumban. :)

(#109240) twi452 válasza bLaCkDoGoNe (#109236) üzenetére


twi452
senior tag

Értem... akkor nincs más hátra mint kivárni ezt a pár hetet.. :D

(#109241) sch_a válasza Barell (#109239) üzenetére


sch_a
addikt

Legtöbb játéknál még előny is a HD-Ready, közelebb van a natív felbontáshoz. ;]

(#109242) rdt89 válasza l.skywalker (#109211) üzenetére


rdt89
addikt

Attack on Titan első részével játszottál? Marha jó csak ajánlani tudom, az amiméhez méltó feldolgozás, majd t ezres akcióba ez is meg fogja érni. :)

(#109243) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Biomutant trailer

Live-Die-Respawn

(#109244) MunezXBK válasza twi452 (#109235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Amikor útnak indul a csomag.

Bár nálam újabban több nappal a megérkezés után vonják.

(#109245) Barell válasza sch_a (#109241) üzenetére


Barell
senior tag

Köszönöm. :)

Egy nagyon amatőr kérdés, szeretnék sokat multizni majd FPS játékokkal de PC-s ként előre is reszketek a Joy-tól... Lehet használni billentyű+egeret erre a célra?

(#109246) norbi2010 válasza Barell (#109245) üzenetére


norbi2010
őstag

Nem lehet.

(#109247) frankdelgado válasza Barell (#109245) üzenetére


frankdelgado
őstag

De lehet.[link] ebben a topikban keresd a vàlaszt.

(#109248) norbi2010 válasza frankdelgado (#109247) üzenetére


norbi2010
őstag

Fizetés nélkül nem lehet akkor na. :D

(#109249) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#109250) frankdelgado válasza norbi2010 (#109248) üzenetére


frankdelgado
őstag

Mondjuk dràga mulatsàg és nem túl sportszerű multiban.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.