Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88451) Viktor77 válasza Tarill (#88450) üzenetére


Viktor77
titán

Tudtommal nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88452) Tarill válasza Viktor77 (#88451) üzenetére


Tarill
őstag

köszi, akkor marad majd meg szokom :D

(#88453) Viktor77 válasza Tarill (#88452) üzenetére


Viktor77
titán

Ennyire nem használsz addont?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88454) Tarill válasza Viktor77 (#88453) üzenetére


Tarill
őstag

ja nem semmit, már 2008 óta mindig alap kliensel játszottam, és tökre el vagyok csak most ez így furcsa nekem ma fizettem újra elő és korábban nem ott volt :D

(#88455) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!
Még nagyon új vagyok a wow világában és azt szeretném kérdezni, hogy játék közben hogy, tudok csatlakozni másokhoz, ahogy engem is meghívnak néha közben?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#88456) Addel válasza kingpython (#88455) üzenetére


Addel
senior tag

Ha kijelölsz egy másik karaktert, a tied mellet megjelenik (jobb felül ) az ő portréja is, arra jobb gombot nyomva kapsz egy helyi menüt, abban kikeresed az "invite" -ot és arra kattints, csak akkor működik ,ha még nincs csapatban. A chat-ben a névre jobb gomb is felhozza a helyi menüt, vagy beírod chat abalakba
/invite és a játékos neve.

(#88457) kingpython válasza Addel (#88456) üzenetére


kingpython
aktív tag

Szia!
Oké értem, köszi szépen a részletes leírást!
Arra is van valami megoldás, hogy ne egérrel kelljen kijelölni az ellenséget, ha többen, jönnek egyszerre:?

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#88458) Viktor77 válasza kingpython (#88457) üzenetére


Viktor77
titán

Tabbal tudsz az elötted lévő targetek közt váltani.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88459) Tigerclaw válasza kingpython (#88457) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én kezdettől fogva egerezős kattintós vagyok, ezért is béna PvP-ben, de a profik jellemzően felraknak mindent billentyűre, meg egy halom makrót, addont használnak, vagyis az egér használata minimális náluk. Nálam ez max. spéci MMO egér vagy billentyűzetben merült ki, de én szeretem az oldschool kevésbé hatékony irányítást. :P

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88460) Azie


Azie
őstag

classic és szociális rész: tegnap 11 50+ mage-re írtam rá, hogy legyen szíves csináljon 3 stack 35ös vizet (ez technikailag 2 kattintás). ebből 1 válaszolt, hogy 1g, a többi rá se b*szott.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88461) kingpython válasza Tigerclaw (#88459) üzenetére


kingpython
aktív tag

Köszönöm!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#88462) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Mitől lehet, hogy be van kapcsolva az enemy nameplate, de mindig lekapcsolja az összeset combat után. Combatban meg fel. Hogy lehet megcsinálni hogy úgy maradjon? (Classic am)

(#88463) Lacee1986 válasza whitezo88 (#88462) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Out of combatban Ctrl+V után is?

(#88464) Ereshkigal válasza Azie (#88460) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nálam is gyűlnek a sztorik, de nem emlegetem már őket, mert sírásnak lenne titulálva...
A helyzet az, hogy sokat változott a világ és vele együtt az emberek is az elmúlt 14 évben. A játék hiába ugyanaz, ha az emberek többsége már nem.

(#88465) whitezo88 válasza Lacee1986 (#88463) üzenetére


whitezo88
nagyúr

interface, name alatt be van kapcsolva h always show. mutatja is, csak mikor vége a combatnak, lekapcsol. V-vel vissza kell kapcsolni.

(#88466) warcat válasza Ereshkigal (#88464) üzenetére


warcat
veterán

Szerintem meg felesleges nagy tanulságokat levonni belőle, induláskor 2004-ben rengeteg embernek nagyon új dolog volt még az egész online dolog.
Ha pedig valami nagyon új (munkahely, iskola első napja stb) akkor a legtöbb ember előkapja a legjobb viselkedési formáját.
Ez már rég elmúlt, és előtérbe tört az "interneten anonim seggfej lehetek következmények nélkül" tapasztalat.

EA: It's in the crate!

(#88467) Ereshkigal válasza warcat (#88466) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Egyetértek. Egyébként nem mond ellent annak, amit írtam.
Amiért foglalkoztam a témával: a classic megjelenése előtt annyira ment minden fórumon, hogy mennyire szociális lesz majd a játék, meg ne legyenek addonok, mert tönkreteszik a szociális részt, bla-bla. Nagyon nem jött be az a "kánaán", amit jósoltak...

(#88468) whitezo88 válasza Ereshkigal (#88467) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nekem szinte csak jó tapasztalataim vannak. Vagy 40+on nincsenek pistikék meg idióták annyira.

(#88469) Tigerclaw válasza whitezo88 (#88468) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy mondod, sokan lemorzsolódnak majd felfelé, mert nekik nem lesz elég tempós a játék, meg hogy hogy zöld staffot dobott a boss, amire még greedelni sem érdemes. Anno MC-t én és még sokan zöld staffal kezdtük, kék-zöld felszereléssel. Ja és még örültünk is neki.

Ma is futottam még egy búcsú SM run-t, mondom jön némi XP, mert ott nekem az összes 4 instában (GY,LIB,ARM,CAT) nincs semmi loot. Erre Cat utolsó bossából esett egy 2H stam-spirit mace, amiből se a stam, se a spirit nem main statom, de örültem neki, hogy lecserélhettem a Gnomereganos mace-t.

Hol vannak még a nagy Stratos, BRD-s, LBRS-UBRS wipefest-ek. A szokásos - "azt a packot kikerüljük" - utolsó mondattal. Vagy a "petet elraktad ugrás előtt ugye?"

Ott még a türelmeseknek is felmegy majd a vérnyomása.

Nem beszélve arról hogy transmog sincs, szóval szar gearben kell játszani, ami ráadásúl úgy néz ki mint ha a kukából guberáltad volna ki. Miközben a BfA-n minden csilli villi epic. Le fog ez tisztulni hamar, meg a sok sok klánból kevés lesz, mert nem jön majd össze a 40 fő raidelni.

Én egyébként csinálnék olyan fun raideket, ahol nem a hatékonyság a lényeg, hanem a szórakozás. Jöhet dd warrior, feral druid, shadow pap, moonkin, retri pala, akármi. Amúgy is a kihívás a lényeg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88470) Razzul válasza Ereshkigal (#88464) üzenetére


Razzul
senior tag

Nem titulálom sírásnak amit írtok és értem, hogy ezeket tapasztaltátok. Viszont azt azért hadd találjam már furcsának, hogy a ti negatív élményeitekkel szemben nekem, és minden ismerősömnek szinte csak pozitív történeteik vannak.

A legutóbb is, amikor Elwynnben segítettem az egyik ismerősömnek szintezni, volt egy fickó General chatben, aki más ismeretlen játékosoknak osztogatott ingyen bageket és segített Hoggert ölni. Eddig minden alkalomra jutott legalább egy ilyen kiemelkedő történet.

Nekem jelenleg az egyetlen negatívnak mondható tapasztalatom az volt, amikor Redridgeben egy group quest közben az egyik party társam beszólt, hogy rosszul tankolok. De ezt már megszoktam, BC és WotLK alatt is mindig a tank azaz az én hibám volt, ha a DPS nem tudta féken tartani az aggroját. Ez a fickó pedig nem volt igazán seggfej, csak megjegyzést tett.

Stat crux dum volvitur orbis

(#88471) echterion válasza Razzul (#88470) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem sem volt még rossz tapasztalatom. Folyamatosan kapom a mage / dudu / pap buffokat, én is osztom a sajátomat, ha kerestem partit, szinte rögtön lett, szóval a social része működik.
Egyszer lépett ki egy partiból szó nélkül egy mage, de akkor én is pont azon filóztam, hogy hogy mondjam meg neki, hogy nekem Westfall másik oldalán van dolgom és már 2 centivel rövidebb vagyok a sok talpalás miatt és semmi kedven odacaplatni. :))
Meg aztán gyökerek mindig is lesznek mindenhol, egyszerűen át kell lépni őket és magunk mögött maradnak.

**********

(#88472) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Veterán, visszatérő idősebb playerekkel keresek a Classic Guildet a Golemagg-on.
Privátban küldjetek leader nevet :)

Köszi!

(#88473) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Anya kezdődik a DDOS. :U

(#88474) Tarill


Tarill
őstag

shadow priestől elvettek minden heal spellt vagy cssak én vagyok vak? :Y

(#88475) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok! Van rendesen működő atlasloot a classichoz? köszi

(#88476) whitezo88 válasza Bencus88 (#88475) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Van, twitch appban szedd le.

(#88477) Bencus88 válasza whitezo88 (#88476) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Valami link nincs esetleg ahol manuálisan le tudom tölteni? Nem vagyok annyira otthon ebben a twitchben

(#88478) Viktor77 válasza Bencus88 (#88477) üzenetére


Viktor77
titán

Twitchet felteszed, fent modok, kiválasztod a WoW-ot, megnézi az addonjaid, itt frissítheted őket egy gombnyomással. Ha a további kiegészítőkre mész kereshetsz új addonokat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#88479) Bencus88 válasza Viktor77 (#88478) üzenetére


Bencus88
nagyúr

okés köszi rápróbálok ;) :R

egész jól kezelhető, megtaláltam. Viszont atlaslootot nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#88480) bozont válasza Bencus88 (#88479) üzenetére


bozont
veterán

(#88481) Plata válasza grizlisandor (#88473) üzenetére


Plata
félisten

Nem tudom Classic-on van-e támadás,de BfA-ban is van gond.
Raidben voltam,nagy lag lett,mindenkinek,majd boss harc közben ki is dobott mindenkit a játék.
Vissza sikerült menni,de szinte mindenki meghalt.

(#88482) Cheesy


Cheesy
őstag

Aggro nyomonkövetésére létezik valami addon?
Amiket találok az csak azt tudja, hogy ha rámkerül az aggro akkor jelez. De az már késő és ezt az alap UI is tudja.

Azt szeretném nyomon követni, hogy a petről ne vegyem le az aggrot a támadásaimmal.

www.vakbelmutet.hu

(#88483) whitezo88 válasza Cheesy (#88482) üzenetére


whitezo88
nagyúr

bfa vagy classic? utóbbira classic threat meter, előbbinél meg alapból bennevan, százalékosan, de van több rendes threat meter. Sőt, az egyik legrégebbi fajta addon ami megjelent a játékhoz, fura, hogy nem találtál.

(#88484) Tigerclaw válasza Razzul (#88470) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A vanilla alatt sokkal problémásabb volt az aggro, ezért is aggro meter addon volt először, nem damage meter.
MC-ben egy jól gearelt dd warrior salva buffal is lehúzta a bossokat a tankról. Rendesen ki kellett várni sok dd-nek 10 másodpercet pull után úgy is hogy volt saját passzív és aktív aggrocsökkentője, salva buffja. Gondolom a tank threat kérdés, meg a rage probléma is a BC-ben volt helyre téve.

Én tegnapig feral tank voltam és bár van aggronövelő talentem, de természetesen nem tettem rá még pontot, mert soloban szintezés közbeb semmit nem ér nekem egy 5 pontos talent, ami csak aggro-t növel. Ha nem sokkal nagyobbak a mobok, bossok és kevés a miss, dodge, parry akkor van elég aggrom a fókuszon, meg 1-2 másikon. Ha túl nagy a pack és/vagy a dd nem ésszel targetel vagy aoe-zik, akkor lehet problémás az aggro tartása. Tegnap pl. Uldaman utolsó bosst fel is kellett adnunk, mert a boss 6 szinttel volt magasabb mint én és szó szerint el se találtam, de még a tauntot is resistelte. Ott meg sok a kicsit add is...na azokat szedd össze úgy hogy el se találad őket, és ha nincs rage-em, mert nem találok el senkit, nem ütök criteket és nem engem ütnek. Persze ez extrém példa. Uldamanban is megtehették volna hogy SM módjára szétszedik az instát, ahelyett hogy lvl38-on indul és lvl46-on ér véget.

Amúgy én is találkoztam olyannal aki Darkshore-on osztogatta a quest halakat a kényszerből horgászók között.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88485) Cheesy válasza whitezo88 (#88483) üzenetére


Cheesy
őstag

Esetemben Classic-ról van szó, köszönöm a segítséget!

www.vakbelmutet.hu

(#88486) Tigerclaw válasza Tarill (#88474) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom van jó sok heal spelljük, csak shadow formban nem használhatóak holy spellek. Anno ez volt a felállás. Moonkin formban sincs resto spell, még buffolni se tudok. Medve, macska formban meg semmi interakció nincs az NPC-kkel, postaládával és nem ihatok potit se. Lol hogy pl. tankolok és ki kell jöjjek a formból hogy megigyak egy healing potit vészhelyzetben. Ha nem jövök ki, meghalok, ha kijövök inni, jó eséllyel szintén meghalok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88487) Lacee1986 válasza Cheesy (#88485) üzenetére


Lacee1986
senior tag

A Detailsben van Threat meter is, azt nem tudom mennyire pontos mert azóta még nem voltam instában.

(#88488) Tarill válasza Tigerclaw (#88486) üzenetére


Tarill
őstag

Az komoly :/ pandába sh pap még renew bubi player of mendinget is tudta használni csak castolös heal hozta ki sh formból, most meg van 1 db heal féle spell. Formon kívül sincs semmi, ez elég furcsa így elsőre :/

(#88489) Plata


Plata
félisten

Tegnap éjjel,már szerintem éjfél után volt,megjelent pár óriási nagy versenyzászló meg cél vagy rajtjelző,mintha a darkmoon cirkuszból nyúlták volna le.Fő téren a bank körül.
Csak a normálisnál sokkal nagyobbak voltak,akkorák voltak mint egy ház.
Vajon játékosok rakhatták le és ha igen hogy?
BfA-n nem classic-on.
Épp northrendre akartam utazni mikor megláttam.

Csak egy képet csináltam.
Mert már igen csak álmos is voltam.
Jah,tudom hogy anomália van az action bar-omon,de engem nem zavar.Lusta vagyok kijavítani,pedig csak két kattintás.
De ha lusta vagyok akkor lusta vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88490) Cathfaern válasza Tarill (#88488) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Legtöbb class át lett alakítva így. Pl. Mage-ek is csak a specnek megfelelő spelleket tudják használni.

(#88491) kkdesign válasza Plata (#88489) üzenetére


kkdesign
senior tag

Aki a képedről nem tudta megállapítani, hogy BFA és nem Classic, az nem elég hardcore WoW-os ;] :P

(#88492) Azie válasza kkdesign (#88491) üzenetére


Azie
őstag

délelőtt ezt én is be akartam kommentelni :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88493) szaszab válasza kkdesign (#88491) üzenetére


szaszab
aktív tag

1.016.820,038 okom lenne állítani, hogy ez (vagy tört szerver, vagy) BfA. :D

De itt van +7 ok, amiből az jön le, hogy kizárt, hogy classic:
1. Burning Legion és Emerald Dream szerver a general chaten.
2. To Northrend quest.
3. 225-ös riding skill.
4. 2, 4, 5-ösre bind-olt ability.
5. Mamut, sárkány, saját mount.
6. 110 férőhely a táskákban.
7. Dungeon finder ikonja.

Elég hardcore vagyok? :(

(#88494) Plata válasza szaszab (#88493) üzenetére


Plata
félisten

No meg kúl de tirán human kari. :D
De mi csinálta azokat a fura zászlókat?

[ Szerkesztve ]

(#88495) Azie válasza szaszab (#88493) üzenetére


Azie
őstag

alakul, de ez még a padawan szintet is alig ütötte meg. ;)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88496) Tigerclaw válasza Tarill (#88488) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem vagy shadow formban kellene tudnod castolni minden nem Holy/Disc talent specifikus heal spellt. Lehet hogy nem vetted meg a trainernél?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88497) Tigerclaw válasza szaszab (#88493) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

És még rossz helyen is van az AH bejárata szerintem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88498) Janusz001 válasza Tigerclaw (#88497) üzenetére


Janusz001
őstag

Bingó!

(#88499) Bencus88 válasza bozont (#88480) üzenetére


Bencus88
nagyúr

köszi, sikerült megoldani twitchen keresztül. kiválóan működik :R

(#88500) Cathfaern válasza Tigerclaw (#88496) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ő BfA-ról beszél :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.