Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88501) TBT


TBT
addikt

Amerikában kedvezmény van a szobrokra, EU-ban meg megveheted őket teljes áron. GG Blizzard

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#88502) 3L1T3 válasza TBT (#88501) üzenetére


3L1T3
addikt

Ajánlom hogy EU is kapjon sale-t.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#88503) TBT


TBT
addikt

Az idén még új WoW-os artbookot is kapunk:

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#88504) TBT


TBT
addikt

A 8.2.5 Patch 2 Cinematicot is hozni fog magával:

Movie ID 903 - 3:18 Min Long
Audio FileID: 3075714
Subtitle FileID: 3075715
Movie FileID: 3075713 - 1920p - 98mb
Movie FileID: 3075712 - 1280p - 49mb

Movie ID 904 - 6:18 min Long
Audio FileID: 3075719
Subtitle FileID: 3075720
Movie FileID: 3075717 - 1920p - 188mb
Movie FileID: 3075716 - 1280p - 94mb

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#88505) Azie


Azie
őstag

játszhatatlan ez a szarfos, 5 mobra 9 ember vár és nem nevesített npc, hanem szaros whelpek, trollok, minden. hatalmas csalódás a layering, az elszart populációjú szerverek, az órás sorbanállások és úgy az egész egy köpedék hányás. 40 környékén egy zóna sincs, ahol érdemben lehetne questelni, instába csak mage és warri mehet, köszönhetően a debil streamereknek... köszi. hajnalban talán lesz 1-2 mob. ja a mining/herba feletős, node-ot 35ös szint óta nem láttam

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88506) TBT válasza 3L1T3 (#88502) üzenetére


TBT
addikt

Support szerint nem kap. Videojáték nap van Amerikában, ezért van ott sale, viszont csak néhány óráig tart. EU-ban nem szoktak ilyet ünnepelni, szóval mi kimaradunk belőle. Ty Blizzard

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#88507) Danex válasza Azie (#88505) üzenetére


Danex
addikt

Mehet a transzfer

(#88508) 3L1T3 válasza TBT (#88504) üzenetére


3L1T3
addikt

Juuuj , nagyon kíváncsi vagyok hogy mi is Sylvanas igazi terve. Kétlem, hogy Garrosh 2.0 lenne. :C :C :C :C :C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#88509) Razzul válasza Azie (#88505) üzenetére


Razzul
senior tag

Durva. :Y Mikor csináltad a karaktered? Melyik szerveren?

Stat crux dum volvitur orbis

(#88510) Tigerclaw válasza Azie (#88505) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én 42 vagyok és ugrálok több zóna között. Kicsi Arathi, Aerie Peak, Feralas, de az igazi tuti talán Badlands és Stranglethorn lenne, csak egyik se kedvencem.

Az insta problémásabb. RFD talán a legideálisabb, vagy SM Arm, Cath. Uldaman viszont nem az igazi, mert kvázi nem lehet végigmenni rajta lvl43-44 alatt, hiába alacsonyabban kezdődik, mert 47-es boss a vége.
Maraudon eleje mekkora?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88511) echterion


echterion
nagyúr

Ma reggel a classic-ra jött egy minipeccs, tudja valaki, hogy mit hozott?

**********

(#88512) Razzul válasza echterion (#88511) üzenetére


Razzul
senior tag

Korábban beharangozták, hogy kidobnak egy hotfixet mert a Demoralizing Shout/Roar és a Battle Shout threatje bugos volt. Nagyon nagy mob packok esetében a Demo túl sokat, a Battle Shout túl keveset termelt. Valószínűleg ez a javítás jött most ki.

Stat crux dum volvitur orbis

(#88513) Addel válasza Razzul (#88512) üzenetére


Addel
senior tag

És ezt 15 évig nem vették észre... :F

(#88514) BoneDragon válasza Addel (#88513) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mivan?

(#88515) Melorin válasza BoneDragon (#88514) üzenetére


Melorin
addikt

Mi a baj? Jogos a kérdés.

(#88516) Razzul válasza Addel (#88513) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha megnézed a bluepostot amit linkeltem láthatod, hogy a 15 évvel ezelőtti játékban jól működött a dolog. Ez a hiba abból adódott, hogy a Classic a retail klienst használja (fejből nem tudom pontosan melyiket). A Blizzard házon belül létrehozott egy referencia klienst ami teljesen megegyezik a 15 évvel ezelőtti játékkal. Így össze tudják hasonlítani a Classic működését az eredeti vanilláéval.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#88517) BoneDragon válasza Melorin (#88515) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nem az, semmi köze a kettőnek egymáshoz.

(#88518) Melorin válasza BoneDragon (#88517) üzenetére


Melorin
addikt

A dummykat mikor hozták be a WoW-ba? Nem is emlékeztem arra, hogy anno nem lehetett fejleszteni a weapon skilleket csak mobokon :D

(#88519) Tigerclaw válasza Razzul (#88512) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szóval nem elég hogy a vanilla-ban is maradt sok probléma, amit csak a BC-ben javítottak, de még új bugokat is kapunk. A jó kérdés, hogy akkor ki dönti el, hogy valami bugos esetleg nerfre, buffra szorul, de már anno is ilyen volt, vagyis "Who cares?", vagy ez új dolog és ki kell javítani asap...? Kicsit tragikomikus, hogy csak azokat a hibákat javítanák, amik anno nem léteztek. A régi hibák feature-nek, az újak bugnak minősülnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88520) Spet válasza Melorin (#88518) üzenetére


Spet
addikt

Elméletileg Burning crusade-al jöttek be.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#88521) Tigerclaw válasza Melorin (#88518) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt később is csak mobokon lehetett szerintem, target dummy-n nem. Én a BC-ben Auchindoun-ba jártam fegyverskillt húzni ahhoz az instához, ahonnan folyamatosan jöttek ki ez ellenséges mobok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88522) Azie válasza Melorin (#88518) üzenetére


Azie
őstag

ahogy írják, dummyn később sem nőtt, annyi változott, hogy megkaptad mindig a szintednek megfelelő max rankot. blasteden a nem meghalós mobokon lehet húzni.

tegnapi rage-hez kis színes, ma hajnalban jó ütemben tudtam mobozni 6-7-ig dwm-ben a sárkányokkal (még nem elitek wtf), azonban 7kor megjelent 5-6 player ismét ellehetetlenítve a questelést. külön szánalom, amikor a killcountra declinelik a parti inviteot...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88523) Tarill


Tarill
őstag

Jövőben mi várható? Most egy 2-3 évig menni fog a classic aztán ha lecseng jön hozzá a bc utána wotlk stb ? :D vagy marad fixen a lvl 60?

(#88524) Eugene Roe válasza 3L1T3 (#88508) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Már rég kibányászták, hogy mi a terve, kb. te vagy az egyetlen aki nem tudja :P

#Tarill: volt erről blue-post, nem zárkóztak el bc elöl. Szerintem megy bc majd wotlk, és vége, annyi, hogy biztos fenntartanak majd sima classic realmot 1-2 db-ot a nyugdíjasoknak.

Engem a BC érdekel csak, bár a wotlk-val se volt bajom :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#88525) Tarill válasza Eugene Roe (#88524) üzenetére


Tarill
őstag

Akkor egy az ízlésünk, nekem is wotlk ig bezárólag volna igényem, szerintem ott volt a csúcson az egész játék, bc-be meg wotlk-be ment bele a a tizenéves korszakom, imádtam :D

(#88526) Triathlete válasza Eugene Roe (#88524) üzenetére


Triathlete
senior tag

Engem a BC érdekel csak, bár a wotlk-val se volt bajom :)

Ezzel szerintem nagyon sokan így vannak. Ismerőseimmel szoktam beszélni, akik már csak szenvednek vagy lerakják hónapokra, majd időről időre befizetnek, ők egybehangzóan a BC-t mondják. Akkor én is ott csöppentem bele.

Most páran nekiálltak classicozni, én lvl10-ig bírtam, inkább nekiálltak szintezni a rendes változatban. Alkalmi wowosnak az is elég! :)

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#88527) Spet válasza Azie (#88522) üzenetére


Spet
addikt

Ahogy halad előre a tömeg úgy csökkent/nő az adott területen tanyázók száma.

Vagy megszokja az ember, vagy átnéz más területre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#88528) Janusz001 válasza Melorin (#88518) üzenetére


Janusz001
őstag

Azt hiszem classicban badlandson volt valami mob, ami nem halt meg, maradt 1- en az élete, azon lehetett faxán weapon skill húzni.

(#88529) Spet válasza Janusz001 (#88528) üzenetére


Spet
addikt

Grol the Destroyer (csak küldetéshez adott fegyverrel lehetett eleinte megölni, utána javították, hogy most működik-e passz)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#88530) Azie válasza Spet (#88527) üzenetére


Azie
őstag

átnéz más területre? sehol sem volt normális mennyiségű mob az adott részen levő emberrre. sem stv, sem desolace, sem sos, sem arathi, sem dwm, sem badlands. mindenhol 3-4x annyi ember várta a mobok respawnját futkosva ugrálva, mint amennyi mob összesen van.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88531) Janusz001


Janusz001
őstag

Mirage Raceway -en működik a több terület párhuzamosan csinálása, néhány nevesített quest elit -nél kicsit sok a respawn time, de akkor meg működött a partyba invelés. RR ogre toronyban is szépen sorban álltak a csoportok a quest mobért, igaz jött egy tirpák és behúzta, gondolta majd a többiek segítenek, nem jött be, elite szépen lerendezte, utána meg már tudta a helyét a sorban.

(#88532) DjDanee87 válasza Azie (#88530) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ez a hátránya sajna a megnövelt kapacitasnak. Nem nyúltak a respawn timehoz, illetve egy kicsit elvileg igen, de jóval nagyobb egy shardon lévő játékos szám, mint volt anno egy szerveren.
Én is csak azt tudom javasolni, hogy keress más zónát ha szar a tömeg, vagy ha végképp nem, akkor instance.

(#88533) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Továbbra is viccesnek tartom amikor azon megy a sírás, hogy olyan a classic, mint amilyen a vanilla volt. Arra emlékeztet amikor kijött a Diablo 3, és sírtak a tömegek, hogy nem egy World of Diablocraftot kaptak, hanem szimplán egy hack'n'slasht.

Egyébként Blizzard egyértelműen megmondta, hogy ezt egyfajta "múzeum projekt"-nek szánják: tehát mindent vissza akarnak állítani az eredeti verzióba, vagy legalábbis amilyen közel lehet ésszerű keretek között (lásd modern kliens, de régi grafika). Ezért nem pakoltak bele extra kényelmi dolgokat (layerek is meg fognak szűnni idővel), és ezért hagyták benne a régi bugokat. Tehát nem az volt a cél, hogy kiadjanak egy modernizált vanillát, hanem hogy olyan legyen, mint annó volt (az 1.12-es patchkor).

(#88534) Azie válasza DjDanee87 (#88532) üzenetére


Azie
őstag

igen, ez az oka, hogy a régi 3k/szerverpop 9k-ra lett növelve, de ezzel párhuzamosan nem foglalkoztak mással. pont emiatt gusztustalan a nyitáskori szerverszám. instába mennék, ha nem 4+1 lenne az elvárt minimum a sok ostoba streamernek köszönhetően. 42-n sem uldamanba, sem sm cathba nem kell sámán.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88535) Razzul válasza Tigerclaw (#88519) üzenetére


Razzul
senior tag

“A régi hibák feature-nek, az újak bugnak minősülnek.”

Ez pontosan így van.

Azok a régi bugok amik nem lettek a Drums of War patchig javítva és technikai korlátozások (pl.: spell batching) amik régen a vanilla érzés részét képezték az autentikus élmény érdekében nem lesznek javítva vagy modernizálva. Ez teljesen érthető.

Viszont a Classicot a Blizzard úgy hozta létre, hogy a kezdetekkor a Legion klienst etették meg a fiókok mélyéről előbányászott 1.12 adataival. Ez a két komponens nem teljesen volt kompatibilis egymással, és a klienst át is kellett szabni ahhoz, hogy a régi adatokkal tudjon dolgozni.

Ez okozza ezt a hibát, vagy a betaban javított Instant Attack Normalization bugot, amikor a Classic kliens a Legionös szorzókat használta, nem pedig a vanillásat. A fejlesztők ezekre a hibákra vadásznak.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#88536) Azie válasza Cathfaern (#88533) üzenetére


Azie
őstag

a sírás amiatt megy, hogy baromira nem olyan, mint anno, hanem a törtszerveres mókusokra/streamerekre tweakelt foscunami, minden szakmai szempontot és régi tényt félredobva. biztos megkérdeztek 1-2 akkori játékost, de amit én látok az az, hogy csomó dolog más, mint régen volt.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88537) Tigerclaw válasza Cathfaern (#88533) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az 1.12 sem volt bugmentes...akkor hagyjanak benne minden bugot, régit és újat együtt, akkor is ha az komoly problémát okoz? A vanilla lényege nem a buffolt, nerfelt vagy broken classokról, vagy egy hibás játékmechanikáról szól, még csak nem is a sorbanállásról, hanem a tartalomról. Nem azt kell nézni, hogy minek javítottak ki egy bugot, ami benne volt anno a játékba, hanem azt hogy a területek, a questek, az insták, BG-k ugyanazok.

A BC azért is lett sokkal jobb, mert a vanilla alatt összegyűlt sok problémát abban javítottak ki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88538) BoneDragon válasza Azie (#88536) üzenetére


BoneDragon
veterán

Sorold kérlek mi más mint régen. Kíváncsi vagyok.

(#88539) Spet válasza BoneDragon (#88538) üzenetére


Spet
addikt

Nem panaszkodtak annyit ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#88540) TBT válasza TBT (#88501) üzenetére


TBT
addikt

"I'm sorry we didn't have more detailed information about potential upcoming sales in the EU Gear Store for you there!"

:(

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#88541) atee válasza Azie (#88534) üzenetére


atee
őstag

Le vagyok maradva. Miről tehetnek a streamerek és miért nem kell shaman instába?

D-day 2002-01-04 01:54

(#88542) Cathfaern válasza atee (#88541) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez olyan, mint a migránsok. Bármi rossz történik egy játékban, arról a streamerek tehetnek :)

(#88543) whitezo88 válasza Cathfaern (#88542) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Szerintem US-Faerlinán kívül teljesen észrevehetetlen bármelyik streamer guildje. Nagy hiszti volt emiatt, semmi se lett. De ott is csak akkor ha valami nagy eventet szerveznek.

(#88544) grizlisandor


grizlisandor
addikt

#classic

A mai nap küldött mail-ok nem érnek célba. Küldöm a felesleges cuccokat a bank karinak, de a mai mail-okat nem kapta meg. Volt amit visszaküldtem nagykarinak, az se kapta meg... Próbáltam addonok nélkül is, de nem jöttek meg a mail-ok. Más is járt hasonlóan? Nyissak ticketet?

(#88545) Dr.Burn válasza grizlisandor (#88544) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Megvartad az 1 orat?

"Later Nerd!"

(#88546) grizlisandor válasza Dr.Burn (#88545) üzenetére


grizlisandor
addikt

Milyen 1 órát? :U

Azt ne mond, hogy hozzá tartozik a classic élményhez, hogy várni kell 1 óra hosszát a postásra? ;]

(#88547) whitezo88 válasza grizlisandor (#88546) üzenetére


whitezo88
nagyúr

azt ne mondd, hogy nem tudtad hogy a mail nem instant.

(#88548) grizlisandor válasza whitezo88 (#88547) üzenetére


grizlisandor
addikt

Honnan tudtam volna? :F

Szerk.:
Ez feature! ;]

[ Szerkesztve ]

(#88549) Azie válasza whitezo88 (#88547) üzenetére


Azie
őstag

ifju padawan.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88550) Azie válasza atee (#88541) üzenetére


Azie
őstag

arról, hogy csak 4warrioral és 4 mage-el mennek az emberek instába, pappal.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.