Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) vilmaboy válasza mokus1 (#7298) üzenetére


vilmaboy
őstag

A kifele jövő hangot akarod kétfele vinni?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7302) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#7299) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, szerintem DVI-n nem továbbítható hang, esetleg csak úgy (bár ilyennel nem találkoztam), hogy valami dual DVI-s kártyára kötött átalakító, de a VGA-ra az alaplap HDMI vagy SPDIF kimenetét lehet csatlakoztatni... (Elég rég óta pakolok össze masinákat, de ilyen együttállssal még nem hozott össze a sors, bár attól még létezhet) :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7303) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#7284) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Engem mindenki elfelejtett? :O

Aquila non captat muscas.

(#7304) vilmaboy válasza sfdrakex (#7299) üzenetére


vilmaboy
őstag

:R :R :R :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7305) mokus1 válasza vilmaboy (#7301) üzenetére


mokus1
addikt

Ő majdnem jönne a tvből a hang és a laptopból egy helyre.Mert úgyis csak az egyik megy egyszerre.

(#7306) vilmaboy válasza Hegyirabló (#7303) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ahogy nézem el :) Driver x64-hez való gyári supportról van, vagy a windóz tette fel magának 1-2 részét?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7307) sfdrakex válasza mokus1 (#7300) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tudom mennyit romlik, szerintem nem lehet vészes.

(#7302) Fire/SOUL/CD

Igen rá kell kötni az alaplapi hangot, de a lényeg hogy működik.

#7303) Hegyirabló

Mi a hangkártyád pontos típusa? W7 nem talált hozzá alapból jó drivert, vagy azt meg se nézted?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7308) Hegyirabló válasza vilmaboy (#7306) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Csak félig értem, amit kérdezel. :(

Aquila non captat muscas.

(#7309) Hegyirabló válasza sfdrakex (#7307) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát ez jó kérdés!

Egy Realtek ALC888. Ha a Win7 alapból talál nekije drivert, akkor mit tegyek? Eltávolít, újraindít, megvár, míg megtalál hozzá saját driver?

Aquila non captat muscas.

(#7310) sfdrakex válasza Hegyirabló (#7309) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eszközkezelőben távolítsd el a hangkártya drivereit, azután windows updatere menj fel és keress frissítéseket, ott lesz szerintem a hangkártyához való driver is a hardverek között, nem az ajánlottak között kell nézni, de itt van hozzá 64 bites driver is, legalább is ha jól emlékszem az alc888 az a hd audio.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7311) vilmaboy válasza Hegyirabló (#7309) üzenetére


vilmaboy
őstag

Szedd le gyári support oldalról a neki való drivert. Ne hagyd, h a windóz keressen neki. nem mindíg célravezető... A gyári a tuti...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7312) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#7307) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Thx, ma is tanultam valami újat... Amúgy egy ilyen átalakító (ami 2 DVI portra csatlakozik) az wieviel kostet? :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7313) Hegyirabló válasza sfdrakex (#7310) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megtaláltam ezt a drivert, igaz, nem a linken, amit adtál, de még sem nem megy vele.

Aquila non captat muscas.

(#7314) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#7312) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A dual dvi az Dual Link DVi pontosabban, nem 2 dvi kimenetre megy rá egy átalakító, csak 1 re:

Dual-link DVI convertible output supports Video/Audio signal integration through DVI to HDMI interface, which drivers resolution of a digital display up to 1920x1200 or higher.

Azt hiszem a dual link dvi nek több csatlakozója van.

Itt van is szó ezekről és kép is van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7315) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#7313) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A f@szomat :W , hogy csak azért, mert ráfostam :W a f@szom Windows 7-et a f@szom gépemre :W , a f@szomba vennem kell egy f@szom új hangkártyát! :W

Aquila non captat muscas.

(#7316) sfdrakex válasza Hegyirabló (#7315) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt muszáj volt?

Szerintem ez csak driver probléma, amiről egyébként nem a MS tehet ha egy alkatrész gyártója nem készít rendes drivert W7-re.

Ez olyan mintha a MOL-t szidnád amiért a te autód nem megy 370 -et mint az új Lamborghini Aventador.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7317) Hegyirabló válasza sfdrakex (#7316) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De muszáj ám!

Van rendes driver, Te is megtaláltad, nem?

Aquila non captat muscas.

(#7318) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#7314) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A dual dvi az Dual Link DVi pontosabban, nem 2 dvi kimenetre megy rá egy átalakító, csak 1 re:"
Akkor viszont No Sound... Ez más, amiről eddig szó volt. (Scart-ra kellene átnyomni hangot is) Sajnos az általam ismert DVI szabványok (5-6) nem támogatnak hangot. ha mégsem így lenne és lenne megoldás, azt viszont privátba, mert a DVI szabvány nem W7 téma...) :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7319) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#7318) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja, scartra szerintem nem visz hangot, a scart ha jól tudom analóg, a dvi-n hdmivel meg szerintem digitális hang jön ki, arra én ezért nem is írtam semmit, csak egy későbbi hszre, mikor írtad dvi-n nem jön ki hang, jön, de scarton az szerintem nem megy be, na de tényleg ne offoljuk szét ezt a topicot.

(#7317) Hegyirabló

Működik vele rendesen a kártyád? Ha nem akkor nem rendes driver :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7320) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Először akarok Win7-re áttérni.
Otthoni alkalmazásokra és főleg játékra melyik Win7-et érdemes használni ?
Home vs. ultimate vagy más ?
32bit vs 64bit

Lényeg ,hogy minél gyorsabb legyen a rendszer és minél több FPS játékokban.

i3-2100
4giga ram ( később 8giga )
hd6850

Köszi előre is a segítségeket !

(#7321) sfdrakex válasza FR33 (#7320) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Otthonra elég egy home premium, és hogy ki tudd használni a géped 64 bites legyen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7322) Elrond


Elrond
senior tag

Hali, sikerült Win 2003 szerver alá 2db Win 7 Pro 64bit-es Kliens gépet betolni, minden rendben is van velük 1 dolgot kivéve, a hálózatos nyomtató, ami Hp laserjet 2200dn, az egyik géppel nem müxik! Hiába tolok alá Win7, vagy Vista 64bites drivert, nem fogadja el, régebben volt erre valami trükk, esetleg valaki nem tudja hogy lehet megoldani?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#7323) Lenry válasza FR33 (#7320) üzenetére


Lenry
félisten

amelyiket megveszed

de ha van 70 rugód ultimate-re, akkor veheted azt is nyugodtan, egyébként totálisan faszmindegy, semennyit nem fog befolyásolni semelyik játékodban.

amíg nem akarsz otthon lokál fájlszervert csinálni a gépedből minimum 10 géppel, addig tökéletesen elég a 28 ezer Ft-os OEM Home Premium is

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7324) FR33 válasza Lenry (#7323) üzenetére


FR33
aktív tag

ok,köszi

(#7325) sfdrakex válasza Lenry (#7323) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért az hogy 32 vagy 64 bit szerintem nem mindegy főleg ha van 4 és lesz 8 giga ramja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7326) Lenry válasza sfdrakex (#7325) üzenetére


Lenry
félisten

ott már nincs árban és szolgáltatásban különbség, úgy gondolom az pedig egyértelmű, hogy x86-64-es procival szerelt gépre, 8 évvel az első ilyen megjelenése után már csak nagyon indokolt esetben telepítünk 32 bites OS-t

(#7327) Fire/SOUL/CD random szám volt :P de most hogy mondod, a Media Marktban 99-ért láttam, de nem mertem alapul venni, mert ott az OEM HP is valami csillagászati volt, nem tudom pontosan mennyi, de tudom, hogy pár hete vettem egy kisker boltban kettőt is 28k / licencért, és a MM ennek jóval fölé lőtt.

(#7328) sfdrakex ok, valóban. csak kicsit fölhúzott ez, mert nálam egyértelmű warez szűrő amikor valaki rákérdez, hogy ~30 vagy ~100 rugós cuccot használjon. mert nem a vásárláson gondolkozik, erre nagy összegben fogadnék

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7327) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#7323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"de ha van 70 rugód ultimate-re"
Hol? (kizárólag dobozos és SP1) Privbe kérnék linket, mert akkor veszek egy "keveset"... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7328) sfdrakex válasza Lenry (#7326) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudom, de ő kérdezte ezt is, hogy 32 vagy 64 bites legyen, csak ezért reagáltam, mert erre nem írtál, és gondolom ő meg nem tudja a különbségeket, és ezért kérdezte.

(#7327) Fire/SOUL/CD

Azt nem írta hogy 70 ért dobozost kap :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7329) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#7326) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Random számot a programozók használnak, de ott sem ekkora a szórás. :P
(Már kezdtem örülni, hogy vehetek egy 8-10 tucattal) :DDD

sfdrakex7328
Azért 70K-ért csúnya lenne egy HP...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7330) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#7329) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

HP csúnya de drágább helyen lehet annyi egy oem w7 ultimate 64 es.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7331) C0d3r válasza Lenry (#7326) üzenetére


C0d3r
addikt

"mert nem a vásárláson gondolkozik, erre nagy összegben fogadnék"
Jaj hát most miért nem, a plusz szolgáltatásnak ára van, biztos hajlandó megfizetni ha annyira megéri (+FPS-ért bármit!). ;]

[ Szerkesztve ]

(#7332) Lenry válasza C0d3r (#7331) üzenetére


Lenry
félisten

bili, kéz, lógás... :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7333) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#7330) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

70? (HUF).. Na ne... És vannak, akik ilyennek bedőlnek?
(most legutoljára hoztam 7 darabot 255K-ért... W7 Box Ultimate (na jó, nem magyar alapból, de mivel Ultimate, ez nem gond...))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7334) Elrond


Elrond
senior tag

esetleg erre valaki megoldást tudna? [link]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#7335) Hegyirabló válasza sfdrakex (#7319) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát vagy a Windows nem rendes...

Aquila non captat muscas.

(#7336) Sub-ZeRo válasza Hegyirabló (#7335) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mókányolt fos win van fent? Akkor hagy a pics*ba. Tegyél fel egy normálisat és akkor menni fog. Ha nem akkor meg veszel egy asus xonart, vagy egy creative hangkarit. Ennyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7337) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
ma erős forrás figyelőben figyeltem a hálozatot és a figyelő portoknál ott van 1 wininit.exe nevű fájl ez most valami vírus vagy ott kell neki lenni olvastam hogy valami solow féreg vagy mi létre hozhat iet azért is kérdezem
Előre is köszönöm

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#7338) mokus1 válasza csucsu21 (#7337) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
az erősforrásba :DDD ott kell lennie igen. nem vírus

(#7339) csucsu21 válasza mokus1 (#7338) üzenetére


csucsu21
aktív tag

okés köszi a gyors válasz

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#7340) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Ma jött meg a Lenovo Ideapad G575 típusjelzésű laptopom (AMD E-450, 4Gb RAM, stb.).
Rögtön nyomattam is bele a Windows 7 x64 telepítőlemezét, bebootolt róla és el is kezdődött a telepítés aztán felugrott egy ablak hogy telepítsek neki egy "illesztőprogramot". Nincs semmi több megadva, csak egy illesztőprogramot. Aztán beugrott, hátha a merevlemezzel van valami baja.

Beraktam a driver CD-t amit a Lenovo adott, és ki is kerestem az ACHI driver 64-bites változatát. Betallózom kicsit gondolkodik a gép majd kiírja, hogy nincs új eszköz.
Innentől semmi! Szó szerint, nem tudok visszalépni, nem tudok semmit sem csinálni.
Ezután BIOS-ban a merevlemeznél átállítottam az ACHI-t "Compatible" módra, de ez sem oldotta meg a problémámat!

Várom mihamarabbi válaszotokat, remélem tudtok segíteni! :R

(#7341) mokus1 válasza balpeter04 (#7340) üzenetére


mokus1
addikt

ACHI-t állítsd vissza AHCI-ra hátha segít :D De megállt a telepítés és se előre se hátra? Hol állt meg? Mert ha már elkezdte másolgatni és felismerte a HDD-det akkor nem hiszem hogy azért nyavajogna.

(#7342) balpeter04 válasza mokus1 (#7341) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Már megvolt az is!

ACHI --> Compatible --> ACHI

A telepítés megáll, de él és működik minden csak nem tudok továbblépni! Szóval nem fagy ki a telepítő, csak Esc-el lehet kilépni!

Particionálásról álmodni sem merek jelenleg! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7343) mokus1 válasza balpeter04 (#7342) üzenetére


mokus1
addikt

Még mindig AHCI ;)
Felismeri az elején a merevlemezed szóval beállítod hogy arra telepítsen?

(#7344) balpeter04 válasza mokus1 (#7343) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Igen, igen közben rájöttem! :K

Semmit nem tudok beállítani, csak kér egy "illesztőprogramot"! Miután visszaállítottam AHCI-ra, megint elkezdett gondolkodni a 64bites driver, de aztán megint kidobta azt az üzenetet, hogy "az illesztőprogram nem telepíthető. Lépjen kapcsolatba a szállítóval!". Teljes passz! Nem tudom mit csináljak!

[ Szerkesztve ]

(#7345) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Előre telepített Win 7 Pro oprendszert használok egy HP laptopon.

Tegnap filmnézés közben vettem észre (Media Player Classic Home Cinema x64, avi fájlokról van szó), hogy a lejátszás bizonyos időközönként megakad (rezeg a hang és a kép, úgy fél másodpercig, elég zavaró).

Kilőttem az automatikusan induló összes programot, leszedtem a vírusirtót, de még mindig csinálja, korábban egy gépen sem tapasztaltam ilyet, mintha a vinyóról töltene vmit időről időre vagy nem tudom.

Hol tudnék utánanézni mi okozhatja? Négymagos procinak, 4 GB memóriával meg 7200-es HDD-nek azért akadás nélkül meg kellene birkóznia egy sima avi fájllal, nem? :)

Let the Zone take me if I am.

(#7346) Zlin50


Zlin50
senior tag

El tudná magyarázni valaki hogy itten [link] mit hogyan? A segoe UI -ból most már nagyon elegem van, mert kikészülni tőle a szemem.

És azt esetleg meg tudná mondani valaki hogyan lehetne ai intézőt hasonlóvá varázsolni mint XP-ben? Hog lehetne elérni például azt, hogy adott meghajtót kiválasztva megadja a szabad terület méretét klön és ne csak a számítógépet kiválasztva az összesét?

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7347) sfdrakex válasza kutga (#7345) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet indexeli vagy töredezettség mentesíti a vinyót, esetleg torrent nem megy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7348) balpeter04 válasza balpeter04 (#7344) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Meglett a bibi!

Kedves Laptop.hu 4Gb RAM-al hirdette a laptopot (van róla screenshot.om), ezért akartam mindenáron lenyomni a torkán egy 64-bites Win7-et, de jobban megnézve a dobozt láttam, hogy csak 2GB RAM van benne.

Szerintetek van valami esély, hogy kapok vissza egy kis pénzt a vételárból amiért megtévesztették a vevőt?

(#7349) sfdrakex válasza balpeter04 (#7348) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Meg kell nézni hogy a laptop.hu oldalán a 2 és a 4 giga rammal szerelt mennyibe kerül és hogy te melyiket vetted. Egyébként szerintem 2 giga rammal szerelt új gépekre is érdemesebb 64 bitest tenni mint 32 -est.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7350) kutga válasza sfdrakex (#7347) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezeket hol tudom kikapcsolni?

Igaz SSD-hez van de gondolom ez alapján meg tudom csinálni:

[link]

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.