Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Hamarosan meglesz az új asus alaplapom amin EFI bios lesz,nem használtam még soha sem ezt a biost,engem igazából a bootolás beállítása érdekelne leginkább mert win 7-et rakok fel,mert ez egy rendszer újratelepítésnél fontos.Le tudná írni nekem valaki röviden,hogy hogyan működik pontosan a boot beállítás ASUS EFI biosban.Ezt a képet találtam ezen esetleg el tudná valaki magyarázni,hogy melyik a merevlemez,dvd meghajtó stb

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7602) sfdrakex válasza #85154688 (#7601) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Megnyomod az F8-at és előjön a boot menü, egyébként ezt inkább az alaplap topicjában kellene megkérdezni, nem sok köze a biosnak a W7hez, illetve az alaplap oldaláról töltsd le a használati utasítást, és olvasd el.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7603) Tamás88 válasza archlame (#7600) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Tényleg egy kérdés, amin más sokat gondolkoztam: Mi van akkor, ha egy 32 bites rendszeren a 4 GB memória mellé berakunk egy 4GB-os videokártyát?

(#7604) hackeeeee válasza Tamás88 (#7603) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyet nem csinálunk elvből. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#7605) bucilali


bucilali
aktív tag

BUÉK a Tisztelt Fórumtársaknak!

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7606) Sub-ZeRo válasza Tamás88 (#7603) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát akkor a gumiszobába van egy oda szóló jegyed. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7607) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Elfelejtettem az msn jelszavam :D Hogy tudok belépni?

(#7608) C0d3r válasza mokus1 (#7607) üzenetére


C0d3r
addikt

Itt tudsz új jelszót létrehozni.

(#7609) mokus1 válasza C0d3r (#7608) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm :R

(#7610) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

msvcr100.dll hibát lejez a windows egy progi elindításakor. Miként lehetne-e ezt orvosolni?
dll-files.com-ot már próbáltam nem működik mert fizetős a progi.

BUÉK!

(#7611) Tamás88 válasza Koczka (#7610) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

ott az alternatív link, azzal próbálkozz.

(#7612) hajraolaj1 válasza apro (#7599) üzenetére


hajraolaj1
tag

Szia.Köszi a programot de a probléma még mimndig fennáll sajnos.Valaki,ötlet?

Itt egy kép,az óra alatt az alap Windowsos idöjárásprogram,alatta az általad küldött...

(#7613) Sub-ZeRo válasza hajraolaj1 (#7612) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállítás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7614) Koczka válasza Tamás88 (#7611) üzenetére


Koczka
tag

Ok, bemásoltam system32 mappába, de ezt írja ki:

(#7615) nggabi


nggabi
nagyúr

BUÉK!

win7-en visszaállítottam a régi fajta tálcát viszont minden újraindítás utána a futó programok fülei az óra mellé kerülnek.

remélem érthető :) erre keresek vmi megoldást.

"szenyor dzsíííí"

(#7616) Sub-ZeRo válasza nggabi (#7615) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy bug, hogy visszaálltottad ami már nincs is benne hivatalosan, vagy zárolva van a tálca és azért néz ki így.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7617) nggabi válasza Sub-ZeRo (#7616) üzenetére


nggabi
nagyúr

vissza tudom állítani az nem gáz, csak már unom h minden restart után vissza kell. ugyanez a win7 másik notin ugyanígy beállítva jó... :F

már próbáltam visszaállítani és újra megcsinálni de nem segít...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#7618) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Üdv!
Szeretnék Windows-t venni a gépemre, de nem tudom, hogy hol kell, lehet-e internetről vásárolni? Úgy tudom Win7-ből van Starter, Home Premium, Professional és Ultimate, valamint az iskolában Enterprise verziók vannak. Mik a főbb különbségek az adott verziók között? Ha Startert veszek akkor mi lenne a hátrányom mondjuk a Home Premiumhoz képest?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#7619) Karee11 válasza Steelmanus (#7595) üzenetére


Karee11
tag

Közben kiderült, hogy elég egy kijelentkezés is, jó volt a leírásod, csak a tálca tulajdonságainál, a tálcagomb lenyíló menünél az "Összevonás, ha a tálca megtelt" -et kell választani, és akkor tényleg kisebb lesz az ikon. :D

(#7620) Karee11 válasza Sn[4k3] (#7618) üzenetére


Karee11
tag

Itt egy összehasonlítás a Windows 7 különböző verzióiról: [LINK]

(#7621) Воланд válasza Sn[4k3] (#7618) üzenetére


Воланд
titán

startert nem tudsz venni, enterprise mennyisegi licences, szoval marad az ultimate, professional es home premium valtozat. elso ketto felesleges atlagos felhasznalonak, szoval a hp a megfelelo valasztas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7622) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

Friss telepítésű ultimate, egyik pillanatról a másikra eltűntek a saját gépben a merevlemez meghajtó ikonjai, vagyis ott vannak de olyan mint amikor nem ismeri a fájltípust. Egy üres kép. Mivel lehet orvosolni?

(#7623) Hunork válasza Vincsó (#7622) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Jobb egérgomb - Tulajdonságok. Erre mit ír ki, milyen fájlrendszert? Egyáltalán mi a pontos állapot? Az, hogy üres, és ennyi?
Amúgy minden hibakezelés előtt nyomnék egy Rendszer-visszaállítást egy megfelelő időpontra, de csökkentett módban. És meglássuk, utána mi lesz...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7624) Sn[4k3] válasza Karee11 (#7620) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Köszönöm!
Annyi kérdésem lenne, hogy mi a különbség az OEM és retail változatok közt, hol érdemes őket megvenni?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#7625) Hunork válasza Vincsó (#7622) üzenetére


Hunork
veterán

Még elfelejtettem: ha visszaállítás után is gáz van, akkor Parancssorba írd be: chkdsk C: /f /r
(c=meghajtó betűjele, természetesen)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7626) Karee11 válasza Sn[4k3] (#7624) üzenetére


Karee11
tag

Nem vagyok benne biztos, de az OEM azt egy bizonyos gyártó adja a gépéhez (laptopoknál) a retail pedig boltban megvásárolható akármelyik gépre telepíthető verzió.
Javítsatok ki ha nem jól tudom, mivel ezzel nem nagyon foglalkoztam eddig :U

(#7627) Hunork válasza Sn[4k3] (#7624) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Én úgy tudom, hogy a Retail a dobozos verzó, és ennek okán drágább, az OEM meg a már megszokott "zacsis", és elvileg csak a telepítéskor megadott gépre telepíthető. Fő alkotóelem elromlása esetén kérvényezni kell, hogy újra aktiválható legyen.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7628) Vincsó válasza Hunork (#7623) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Rendszer visszaállítás nem jött be, NTFS fáljrendszer méretet jól mutatja van foglalt és szabad hely is rajta. Viszont a lemez típusát nem mutatja, tehát a tulajdonságok\hardver fülön. Disk Drive van csak. Az illesztőprogramot nem tudja frissíteni csak erre.

(#7629) Hunork válasza Vincsó (#7628) üzenetére


Hunork
veterán

chkdsk /f /r ?Mikor beírod és Entert ütsz, utána újra kell indítani a gépet! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7630) Sn[4k3] válasza Hunork (#7627) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Ezt sejtettem. Ezeket lehet szerezni vagy csak retail verziókat emelhetem le a polcról?
Bocsi, ha sokat kérdezősködök, kissé tanácstalan vagyok, de nem szeretnék ügynököket látni az ajtóm előtt (sok rémtörténetet hallani), ezért már szinte minden w@reztól megszabadultam, még a Windowsom is letöröltem, de a Linuxszal nem vagyok kibékülve és Onlive-ozni szeretnék majd, az meg ugye nincs oda.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#7631) Hunork válasza Sn[4k3] (#7630) üzenetére


Hunork
veterán

Hát OEM-et is vehetsz nyugodtan, bármelyik boltban megkapod, kérdés, mennyit szánsz erre a projektre? OEM-nél is előfordult már 4 aktiválás, azért elnézőek tudnak lenni, mert mégis csak pénzt ad ki az ember egy rendszerre...
A dobozos magáért beszél, megveszed, frissíted-újratelepíted orrba-szájba :) , ahányszor csak akarod, és még külön kedvezményt is kaphatsz új verzió vásárlása esetén...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7632) Bishoop


Bishoop
tag

Win 7 x64 -em van, és az a problémám, hogy nem tudom kikapcsolni azt az opciót, hogy a tálcán található programra viszem a mutatót, és megjelenik a miniatűrje. Próbáltam a csoport-házirend szerkesztővel tiltani, és registry szerkesztéssel is, de nem működik. Ha kikapcsolom az Aero-t, akkor mondjuk jobb a helyzet, mert csak a neve jelenik meg miniatűrben, de ez is idegesítő ! Hogy lehet megszabadulni ettől az idegesítő grafikai elemtől egyszer és mindenkorra?

(#7633) Sn[4k3] válasza Hunork (#7631) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Pénz egyelőre nem számít, lett egy kisebb összeg karácsony miatt, de jobb olcsón megúszni.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#7634) mokus1 válasza Bishoop (#7632) üzenetére


mokus1
addikt

A rendszer- speciális-teljesítménynél valamelyik fülnél nem segít?

(#7635) Hunork válasza Sn[4k3] (#7633) üzenetére


Hunork
veterán

Akkor nagyon egyszerű: hosszú távra, és felkészülve akár több gépátépítésre, mehet a dobozos verzió, ha viszont nagyon bízol abban, hogy az új Win hamar kijön és át fogsz állni rá tutira, akkor meg az OEM. :K (és majd az újból veszel dobozost...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7636) Bishoop válasza mokus1 (#7634) üzenetére


Bishoop
tag

Olyan van hogy "miniatűrök megjelenítése ikonok helyett", de nincs effekt :W

(#7637) Sn[4k3] válasza Hunork (#7635) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Akkor mondom mire kéne: hosszabb távra, fix géptípusra, mert játszani konzolon szoktam, esetleg Onlive-ra fogom használni meg internetezésre, valamint jobb lenne olcsóbban megúsznom.
Én ez alapján az OEM-et választanám. Tudtok jó és olcsó lelőhelyet? Esetleg meg lehet venni interneten is?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#7638) Zlin50 válasza Sn[4k3] (#7624) üzenetére


Zlin50
senior tag

A dobozos/retail (csomagolt) gépfüggetlen, három havonta cserélheszt alatta alaplapot, vagy rövedebb időn belül is kikönyörögheted az új aktiválást, aminek ennél nincs jelentősége mert a licenc korlátlan aktiválást enged meg. Aktiválni úgyis csak egy gépre tudod, ezért a MS-nak ez kevésbé számít, nem úgy mint az OEM ami géphez van kötve. Ennél viszont csere nincs, csak ha eladod úgy a dolgot hogy meghibásodás van, akkor talán kegyesek lesznek hozzád.
Hogy hol érdemes venni? Úgy érted árat nézve, vagy van más szempont is? Nekem például úgy sikerült megvenni hogy írottak a lemezei mégis eredeti. Némi utánajárással a MS beazonosította.

#7637: akkor OEM egyértleműen.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7639) Tamás88 válasza Zlin50 (#7638) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

OEM-et semmikép sem ajánlom, mivel alaplapcsere után már nem tudod használni (ha a licencet figyelembe vesszük), míg a dobozost igen. Tök mind1, hogy hol vásároljuk, mivel mindenhol ugyanannyiba kerül, persze azért jóval olcsóbb, ha külföldről rendeljük. A licenc pedig nem a lemezre vonatkozik, így egy torrentről letöltött Windows 7-est is legálisan lehet beaktiválni (de akkor már inkább a hivatalos oldalról kell letölteni, mivel a torrenten elég érdekes változatok is vannak, amik olyan meglepetést is okozhatnak, hogy hülyét kapunk).

(#7640) Sn[4k3] válasza Zlin50 (#7638) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Egy megbízható hely kell ahol tuti nem vágnak át és emellett olcsó is. Nem sok oprendszert vettem eddig, nem tudom mire kell ügyelnem.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#7641) #78121280 válasza Sn[4k3] (#7640) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ha T-Home ügyfél vagy akkor tőlük is megveheted akár kamatmentes részletre is, ha nem vagy T-Home-os akkor pedig egy összegben megrendelheted online.
Én tőlük vettem. :)

[Windows 7 Home Premium Dobozos 51 206 Ft]

[ Szerkesztve ]

(#7642) Tarkov


Tarkov
csendes tag

Hogyan lehet kikapcsolni hogy a Win7 alt-tabok során néha átváltson egyszerű nézetbe ? (1.6ból alt tab ozok akkor pl)

(#7643) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok és Boldog Új Évet! Erre tudna valaki válaszolni nekem? :B

Sic Parvis Magna

(#7644) Zlin50 válasza Tamás88 (#7639) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mivel arról van szó hogy hosszútávra egy gépre kell akkor jó az OEM. Meghibásodásnál meg várhatóan hajlandó lesz a MS újra engedélyezni az aktiválást.
A meglepetést illetően nekem elég volt boltban írott lemezekkel megvenni a dobozos változatot (közel kilencvenért - ennyiért nem ezt várnám), nem kell hozzá torrent sem.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7645) Sn[4k3] válasza #78121280 (#7641) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

27310Ft nem is olyan vészes, főleg kamatmentes részletre (internet, TV, mobil is onnan jön), köszönöm!

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#7646) #78121280 válasza Sn[4k3] (#7645) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szívesen. :)

(#7647) Sn[4k3] válasza 30z.Samu (#7643) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Futtas le egy töredezettségmentesítést Defragglerrel és utána pucold ki a rendszert CCleanerrel, ez nálam segíteni szokott!

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#7648) 30z.Samu válasza Sn[4k3] (#7647) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, megpróbálom. Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#7649) plaschil


plaschil
aktív tag

Komolyan mondom elsírom magam. :O Elsírtam.

Nos, pár perce társítottam egy *.lnk fájlhoz a win képnézegetőt. Kérdésem elég egyszerű: hogyan tudom visszaállítani ezt az egészet, mert most minden lnk fájlhoz társította ugye a képnézegetőt, és hiába mutat a parancsikon máshová, mindig a képnézegetőt nyitja meg.

"Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Alapértelmezett programok\Alapértelmezett programok beállítása\Programok társításának megadása"

Itt a win képnézegetőt választva, ott vannak milyen kiterjesztést nyisson meg a képnézegető, de természetesen az lnk nincs közte. Meg ha ott is lenne, kivenném a pipát, és aztán hogyan tovább? Akkor is kellene egy program ami az lnk alapértelmezettje. :Y

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#7650) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, megoldható vajon az hogy egy rendszeren két felhasználó van és egyik felhasználó régebbi vga drivert használjon míg a másik újat? Nem hülyeség konkrét oka van a dolognak:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.