Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7201) Воланд válasza KL (#7200) üzenetére

Воланд
(félisten)

ha a driver nem jo, akkor nem a win7 a szar, hanem az adott eszkoz gyartoja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7202) KL válasza Воланд (#7201) üzenetére

KL
(tag)

Ja, de az alap driverekkel is ez van, szóval tele van a hócipőm. A régi szép időkben ilyenkor még volt esélyem irq állítgatásokkal, ebben meg le van tiltva ez a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#7203) Laccoss válasza KL (#7202) üzenetére

Laccoss
(őstag)

De IRQ állítgatást akkor kell, ha ütközés áll fent. De nálad ilyenről szó sincs. Amúgy meg kizárt hogy az alaplapi és a pcios hálókártya is irq probléma miatt nem működne megfelelően. WU-n keresztül nem kaptál hálókártya updatet?

(#7204) Sub-ZeRo válasza KL (#7200) üzenetére

Azért mert nálad van valami elcseszve, nem szar a 7. Sőt jobb is mint az xp.

Ha meg már IRQ-ról beszélünk, azokat nem kellene állítgatni. Tedd alapra biosba, majd valamelyik lan-t üzemeld be és a legújabb drivert keress hozzá. Hátha akkor megy.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#7205) csucsu21

csucsu21
(tag)

Sziasztok
Win 7 home premiumot használok
és indilsánál be jön egy olyan fájl hogy presentationfontcache.exe fájl egy idő után le áll
de nagyon vissza fogja a gépet az lenne a kérdésem mi ez a fájl vagy program
Előre is köszönöm

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#7206) g.gergo válasza csucsu21 (#7205) üzenetére

g.gergo
(senior tag)

Windows betűtípus-gyorsítótár szolgáltatás.
Letilthatod/leállíthatod a szolgáltatásoknál.

(#7207) Laccoss válasza g.gergo (#7206) üzenetére

Laccoss
(őstag)

Csak az a kérdés, hogy miért a .Net framework könyvtárából indul?

(#7208) troland26

troland26
(őstag)

sziasztok

A gépembe 1 hdd van ezen volt egy win7 , szükségem volt egy xp-re is , ezért csináltam egy külön particiót aztán elkezdtem telepíteni az új particióra az xp-t . Gond nélkül felment .., csak sajna nem úgy van a dolog ahogy én elképzeltem , hogy majd bekapcsoláskor megkérdezi a gép , hogy melyik op rendszert akarom indítani . Az xp-t indítja automatikusan , hogyan tudnám azt elérni , hogy bootoláskor tegyen egy felajánlást , hogy xp-t vagy win7-et indítok-e ?

(#7209) Laccoss válasza troland26 (#7208) üzenetére

Laccoss
(őstag)

1. Rakjuk be a meghajtóba a Windows 7 telepítőlemezét, vagy csatolják be a virtuális meghajtóba a képfájlját.
2. Indítsunk a régebbi operációs rendszeren alatt egy parancsssort: Winjel + R majd cmd szó beütése után OK gomb
3. Írjuk be a parancssorba az alábbi szöveget:

X:\boot\ bootsect.exe /nt60 all

ahol X a Windows 7 telepítő lemezét tartalmazó meghajtó betűjele

4. Miután újraindítottad a gépet, látnod kell a Windows 7 boot menüjét. Hogy visszaállítsd a boot menübe a régebbi operációs rendszer indítási opcióját, nyiss meg egy rendszergazdai szintű parancssori ablakot, és írd be az alábbi szöveget:

bcdedit /create {ntldr} –d “Menü elnevezése jön ide pl. Windows XP Professional”

A fenti leírás elvégzése után már mindegyik rendszer választható lesz a boot során.

(#7210) stevve válasza KL (#7200) üzenetére

stevve
(nagyúr)

Nem a Win 7 a szar, mert a világ nagyobbik felén nincs hálózati gond. Nem lehet, hogy a PCI cucc ezer éves? Mi van, ha kiveszed és úgy telepítesz Win-t? Mindenképp kell az? Befelé is kell egy vagy miért ragaszkodsz hozzá?

(#7211) troland26 válasza Laccoss (#7209) üzenetére

troland26
(őstag)

huh kicsit bonyolultan hangzik , de megpróbálom..köszi

(#7212) zsolti1902

zsolti1902
(tag)

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
XP-ben régen meg tudtam csinálni, hogy beállítottak egy mappában a nézetet (pl név szerinti rendezés, közepes ikonok, nincs csoportosítás stb.) és az a beállítás minden mappára érvényes legyen.
Ez megoldható Windows 7 alatt? Mert most mappánként mindig másképp jelennek meg az almappák és a fájlok.

Köszi a segítséget! :R

S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - 5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB

(#7213) agressiv válasza zsolti1902 (#7212) üzenetére

agressiv
(addikt)

Megoldható, ugyanúgy mint az XP-ben.

Hát még a borz.....

(#7214) KL válasza stevve (#7210) üzenetére

KL
(tag)

Nem egy mai darab az sem. Ezt az egyet még nem próbáltam, hogy telepítéskor sincs bent, de már el is távolítottam, meg fizikailag is szedtem ki. A net továbbosztására használom egy másik gép felé.

Igazából a neten sok ilyen panaszt találtam, de megoldást egyet se. Még azt próbálom meg, hogy letiltatom a IP flood detection beállítást a modememről a UPC-vel (ha meg tudják csinálni). Egyes esetekben ez segített.

Kösz a tippeket egyébként!

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#7215) zsolti1902

zsolti1902
(tag)

Az eszközök - Mappabeállításokon belül a Nézet - 'Alkalmazás a mappákra' részre hiába rákattintok akkor is az almappák másképp jelennek meg.
Hogy lehetne másképp megoldani?

S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - 5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB

(#7216) troland26 válasza Laccoss (#7209) üzenetére

troland26
(őstag)

na nem nagyon megy....

beraktam a dvd-be ( F:\ ) a win7 telepítő lemezét , majd win jel+r , cmd , ok , feljön a fekete parancssor oda beírtam F:\boot\bootsect.exe/nt60 all , enter és kiírja , hogy érvénytelen könyvtár..... :F ..aztán újraindítotam és persze tölteni akarta a win7 telepítőjét ( cd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot ) nem nyomtam ...ugyanaz az xp jött be mint előtte...

(#7217) Laccoss válasza troland26 (#7216) üzenetére

Laccoss
(őstag)

Tehát F meghajtó a dvd lemez. És ezt látod F:\> (ha nem akkor írd be hogy F:) namost beírod oda hogy cd boot
ekkor ezt látod

F:\boot>

és ide írod be hogy bootsect.exe /nt60 all

[ Szerkesztve ]

(#7218) gumiló

gumiló
(csendes tag)

Üdv!
Új vagyok az oldalon ,lenne egy kérdésem!

Acer aspire 5710z-ém van(laptop) és minden win 7-nél óránként többször lefagy 1-3 percre. :W
Most Home premium van fent és ennél is ez a problémám.
Amikor vettem vista volt fent és ha jól tudom ha azzal megy akkor a win7-el is mennie kéne.
Nem tudom mi lehet a gond de ha van megoldás valaki legyen szíves segítsen.

Válaszokat előre is köszönöm :R .

(#7219) troland26 válasza Laccoss (#7217) üzenetére

troland26
(őstag)

cmd , ok után ez az ablak ugrik fel [link] D:\ az a partició ahová az xp-t telepítettem

(#7220) Воланд válasza gumiló (#7218) üzenetére

Воланд
(félisten)

esemenynaploban milyen hibabejegyzesek vannak?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7221) gumiló válasza Воланд (#7220) üzenetére

gumiló
(csendes tag)

Szia.
A kritikusnál 1- valami"Kernel-Power"-1
A hibánál Kernel-EventTracing-42.

De nem vagyok nagy számítógép zseni lehet,hogy nem erre gondoltál.

(#7222) Laccoss válasza troland26 (#7219) üzenetére

Laccoss
(őstag)

Nah oda beírod hogy F: ha az a win telepítő lemez meghajtója. Majd Enter. Akkor megjelenik hogy F:\ oda beírod hogy cd boot

ekkor ezt kell látnod F:\boot> és oda beírodod a bootrec.exe /nt60 all

(#7223) troland26 válasza Laccoss (#7222) üzenetére

troland26
(őstag)

Na ez megtörtént most a win7 bootolt be ..hogyan tovább ?

(#7224) Laccoss válasza troland26 (#7223) üzenetére

Laccoss
(őstag)

4. Miután újraindítottad a gépet, látnod kell a Windows 7 boot menüjét. Hogy visszaállítsd a boot menübe a régebbi operációs rendszer indítási opcióját, nyiss meg egy rendszergazdai szintű parancssori ablakot, és írd be az alábbi szöveget:

bcdedit /create {ntldr} –d “Menü elnevezése jön ide pl. Windows XP Professional”

A fenti leírás elvégzése után már mindegyik rendszer választható lesz a boot során.

(#7225) cettlee

cettlee
(senior tag)

üdv!

ha windowsgomb+L kombinácioval zárolom a gépet, az milyen hatással van a net kapcsolatomra? facebook, msn, skype, torrent letöltések?

Regisztrált 2001-12-23 22:29, azaz 4663 napja ― őstag

(#7226) Воланд válasza cettlee (#7225) üzenetére

Воланд
(félisten)

semmilyen hatassal nincs.

(#7227) Воланд válasza gumiló (#7221) üzenetére

Воланд
(félisten)

ez a hibakod altalaban aramingadozasra, elegtelen tapellatasra utal. de siman lehet mas hardver hiba is.

(#7228) gumiló válasza Воланд (#7227) üzenetére

gumiló
(csendes tag)

köszi a választ ,általában áramról használom nem akúról és kikapcsolni is rendesen szoktam
,de sajnos a lefagyás az megmaradt. :W

(#7229) troland26 válasza Laccoss (#7224) üzenetére

troland26
(őstag)

és renszergazda szintü parancssori ablakot , hogyan kreálok ?

(#7230) Laccoss válasza troland26 (#7229) üzenetére

Laccoss
(őstag)

Start menü - minden program - kellékek - parancssoron jobb egérgomb - futtatás rendszergazdaként.

(#7231) gumiló válasza Воланд (#7227) üzenetére

gumiló
(csendes tag)

Most nézem az eszközkezelőt és ott felkiáltó jel van 4 helyen is:Ismeretlen eszköz
PCI-flash memória
PCI-flash memória
PCI-flash memória

De ha frissíteni akarom akkor azt írja,hogy nem talált illesztőprogramot.
Vajon ez lehet a gond?

(#7232) Laccoss válasza gumiló (#7231) üzenetére

Laccoss
(őstag)

Az valószínűleg a beépített memóriakártya olvasó lesz... nem okoz ilyen problémát.

(#7233) troland26 válasza Laccoss (#7230) üzenetére

troland26
(őstag)

nincs a boot menübe az xp ..csak a win7 :(

(#7234) Laccoss válasza troland26 (#7233) üzenetére

Laccoss
(őstag)

De win7nél beírtad a bcdedites sort?

[ Szerkesztve ]

(#7235) troland26 válasza Laccoss (#7234) üzenetére

troland26
(őstag)

igen a parancsorba beírtam el is fogadta a módosítást ..aztán újra indítottam f8 ( nálam ez hozza be a boot menüt ) hdd kiválasztva és csak a win7 szerepel

[ Szerkesztve ]

(#7236) troland26 válasza Laccoss (#7234) üzenetére

troland26
(őstag)

Közbe sikerült megoldanom egy EasyBCD nevü programmal :) . Most már úgy történik minden ahogy szerettem volna . Nagyon szépek köszönöm a segítségedet és a türelmedet :R :R

(#7237) cettlee

cettlee
(senior tag)

üdv.

letöltöttem egy 4 gigás hd filmet. mkv kiterjesztésű.
kiprobáltam a fullhd monitoromon, tökéletesen lejátsza, viszont az 1366 os laptopomon szétesik a kép. miért csinálja?

MPC-HomeCinema.1.5.2.3456.x64 ezt használom.

Regisztrált 2001-12-23 22:29, azaz 4663 napja ― őstag

(#7238) Carline

Carline
(őstag)

Van itthon 2db P3 gépecske (XP van rajta) és szeretnénk rajta adobe flash játékkal játszani (skyrama, farmerama stb.) de a gépeken ezek csak nagyon akadozva mennek.

Az én gépem egy Core i3 8GB rammal Win7 64bit oprendszerrel. Megoldható az hogy ez a gép szolgálja ki a két P3-at mint egy szerver?

Úgy gondolnám, hogy a "nagy" gép érné el a netes játékot és a két kis gép csak mintegy megjelenítő kapná a kész adatot úgy, hogy mindhárom géppel lehessen egyszerre játszani.

Van erre megoldás?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7239) sfdrakex válasza Carline (#7238) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Próbáld meg hogy vncvel, teamviewerrel vagy logmeinnel éred el a Corei -s géped ahol böngészőben fut a játék, bár azt nem tudom ezek közül melyik enged egyszerre több bejelentkezést is 1 gépre.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#7240) Tamás88 válasza KL (#7200) üzenetére

Tamás88
(őstag)

"Ki kell jelentenem, hogy a win 7 egy szar (illetve nem tökéletesek a driverek alá)." Azért nem a Microsoft a hibás, hanem a kedves driver készítőké, akik nem tudnak drivert készíteni.

(#7241) Kolondrum

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

Nektek ez mit mond? [link] - azon ritka esetek egyike amikor ezt adja nem pedig fagy. Mindent kicseréltem a gépbem, csak az alaplapot nem..... win alatt jó a gép, 3d alatt meg éppen ahol nézem, de vantage, cry2 nyekk.

N105 okosóra eladó, új! Elégedett MI 9T tulaj vagyok!! ;)

(#7242) bzoly

bzoly
(aktív tag)

Sziasztok!

Adott egy abit is7 alaplap, windows7 install közben kifagy. A starting windows alblaknál belassul, cdrom csak fel-felvillan. Majd hosszú percek után jön be a nyelvválasztó, ezt kiválsztva végleg annyi. Ha kiadatom a lemezt akkor valami drivert kér. Külföldi fórumokon olvastam, hogy már járt más is így. A dvd olvasó driverével van gond?! Mi lehet a megoldás?

(#7243) Jazz

Jazz
(veterán)

Sziasztok!

A W7-nek lehet valahogy úgy kalibrálni a színét, hogy ne resetelje a beállításokat egy akármilyen direct x-es full screen-es alkalmazás?

Így is próbáltam:
személyreszabás\megjelenítés\megjelenítési beállítások módosítása\speciális beállítások\színkezelés\(itt vannak ugye a profilok)Speciális fül->rendszer alapértelmezett beállításának módosítása...\Ekkor bejön újra ugyan ez az ablak, csak itt már lehet user-re szabottan állítani.Windows kijelző kalibrálás használata pipa be. :C Gratula MS.

thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7244) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#7241) üzenetére

Van UAC nálad? A mappákhoz te hozzáférsz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#7245) Sub-ZeRo válasza cettlee (#7237) üzenetére

Van ennél újabb is, ptóbáld meg hátha azzal jó. Nekem egy olyan verzióm volt, hogy a dvd filmek zöld csíkosak voltak. Lehez a lejátszóban van a bibi. VGA driver van fent? :D

(#7246) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#7244) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

van!nincs ilyen mappa,már néztem!

update: mindennnek adtam írás olvasás minden lehetőséget de semmi. NEm is ez a fő baj az hogy főleg fagy nem hibát ír ki. Nem win a gond, annyit telepítettem az elmúlt pár napban annyi féle képpen, hogy a ***** kivan már vele.

[ Szerkesztve ]

(#7247) blackrulz

blackrulz
(veterán)

sziasztok.

egy láma kérdésem lenne... feltelepült kolléga asztalijára a win7 prof, és átvette a prochűtő fordulatszám vezérlését... alapból ez marha jó lenne, de 3mp alatt 50x változtatja a fordulatszámot, és kissé idegesítő... ki lehet ezt kapcsolni valahol? energiagazdálkodásban néztem, ott a aktív meg passzív van csak... passzívra meg ha leteszem visszaugrik aktívra.

ötlet?

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#7248) Steelmanus válasza Kolondrum (#7246) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Csak egy tipp, probabol a BIOS-ban tiltsd le az energiatakarekos funkciokat.
Ugyan nekem AMD-s gepem van, es nemreg csereltem BIOS-t mert masik proci kerult bele es igy megjelent a C1E opcio, ami engedelyezi a halt parancsot amit a W7 allandoan kuld.
Ha ezt az opciot bekapcsolom az amugy stabilan mukodo rendszerem jateknal de bizony egy egyszeru avi film (MPC-HC) lejatszasanal siman kifagy, ugy hogy nyoma sincs a naploba.

(#7247) blackrulz Allitsd at az Energiagazdalkodasnal Energiatakarekos modba, allitsd be kedved szerint, ebben a modban alapbol Passziv a ventiszabalyozas.

[ Szerkesztve ]

(#7249) Kolondrum válasza Steelmanus (#7248) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

3 napja ezzel matatok, próbáltam! Sőt mivel nekem mindig ki volt lőve így azt néztem mi van ha leveszem az OC-t és bekapcsolom.

(#7250) blackrulz válasza Steelmanus (#7248) üzenetére

blackrulz
(veterán)

nem nyert. ugyanaz megy. de most látom hogy asus p5ql /efi lap van benne és egy csomó minden hiányzik még kezdve a lannál. lerángatom azt meg telepítem aztán rámegy a frissítés meg a maradék driver. remélem az megoldja a gondot. meg megnézem a biost hátha alapon, de xp alatt nem volt ilyen gond

[ Szerkesztve ]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.