Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Steelmanus válasza Snowy_owl (#7547) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Tavoli hasznalat ill. a Tavsegitseg kerese miatt is.
Szerviz
Tavoli segitseg kerese

(#7552) Hegyirabló válasza Sub-ZeRo (#7550) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát nem teljesen.

Én szerettem volna törölni a meghajtót, csak éppen nem engedte a telepítő. Ki kellett húznom a másik kettő HDD-t, hogy engedje formázni azt, amin volt már egy korábbi Windows. Na azt ne mondjuk már, hogy ez a user hibája, hogy a XXI. században huzogatnia kell, mármint a winchestereket ahhoz, hogy fel tudja telepíteni a Windowst!?!

Na és akinek komplett gépe van, és nem tudja megbontani a garancia miatt? Az megszexuálhatja az anyját? Röhej.

Aquila non captat muscas.

(#7553) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Hali!

Kaptam egy gépet amin win7 rendszer van. És van egy régi 14"-os monitorom ami eddig egy másik WIN XP-s rendszerhez volt kötve a monitoron minden szín,kontraszt fel van nyomva... és xp nél még adnom kellett neki kontrasztot...így jó is volt de most a másik géppel a win7 nél nem megy. Hogy tudok kontrasztot adni még a win7 nél? Próbáltam már mindent de csak össze vissza ajánl mindent. Ha valaki tudja írja meg nekem...

Köszönöm.

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#7554) cellpeti


cellpeti
veterán

erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7555) Lacces


Lacces
őstag

Hello!

Tud valaki leírást küldeni, hogy hogyan lehet a Windows 7 Scan and Fax beépített programját használni Windows 7-en?

Néztem a leírást, de ott sajnos windows server 2008-ra írja le a leírásokat, mintha csak azon lehetne használni.

Plusz valami accountot kér létrehozásra ( és erre sem találtam még leírást, hogy mire gondol )

[Moderatornak: Törölhető. Egyrészt nem Prof-ra ír fent a neten leírást + Modemet vagy Server beállítást kér, amivel én nem rendelkezem ]

[ Szerkesztve ]

(#7556) Sub-ZeRo válasza Hegyirabló (#7552) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell kihúzni. Egy win xp telepítőt bedob onnan megformázza bármelyik partíciót. Én is így csináltam elsőnek, majd beraktam a 7-et és onnan csak formáznom kellett, nem kellett létrefoznom és működött is.
Xp lemezzel megtudsz csinálni ilyen formázásokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7557) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Volna még egy kis gond... a hanggal!

Beteszek egy zene cd-t vagy youtube. elindítom és nincs hang pedig a win7 mutatja hogy van minden oké és a zöld kis sáv is a hangnak megfelelően fel le megy.. mi lehet a baj?

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#7558) Воланд válasza cellpeti (#7554) üzenetére


Воланд
titán

vezerlopult --> energiagazdalkodas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7559) Laccoss válasza KERESZTAPA9 (#7557) üzenetére


Laccoss
addikt

Másnak van hangja? Mert lehet csak be kellene állítanod hogy a hangkártyád használja a win. Óra mellett kis hangszóró - lejátszóeszközök.

(#7560) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Feltettem a vista topikban is a kérdést, de mivel az nem pörög írok ide is(ráadásul ez esetben mindegy, hogy vistáról vagy win7-ről beszélünk)

"Sziasztok.

Barátnőm laptopjához jogtiszta windows vista jár, viszont nem írták ki anno a rendszert + recovery partíció sincsen.

Ilyenkor meglehet valahogy menteni a licence-t? Ha igen, hogyan?

Előre is köszönöm a választ.

Üdv"

Erre tud valaki bármi hasznosat mondani?

Szerk: természetesen a rendszert szeretném újratelepíteni

[ Szerkesztve ]

(#7561) Воланд válasza Studiossrác (#7560) üzenetére


Воланд
titán

a serial kellene? laptop aljan nincs matrica?

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7562) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A Visual C++ redist-ekből ha csak a legfrissebbet hagyom meg, az úgy jó? Csak mert van pár megint.. :\

Véleményem szubjektív...

(#7563) sfdrakex válasza Studiossrác (#7560) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha kulcsotok (serial) van a laptop alján, tetején bárhol, akkor a kulcsnak megfelelő változat telepítőjét beszerzed bárhonnan, és telepítheted, nem árt ha nem valami buherlt változatot szedsz le, hanem normális msdn-est.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7564) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani, hogy két hangeszközből (egy hangkártya és egy alaplapi csatlakozóra kötött panel) alapértelmezetten a hangkártya kimenete szóljon, de ha bedugok egy fejhallgatót, akkor az alaplapi csatlakozóra kötött panelre költözzön át az összes hang?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7565) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, olyan problémám van hogy, kb 2-3 hete mindig úgy volt a nap vége fele amikor már elinditottam pár játékot meg programot fel szokott a RAM használta 33-34%-ra kúszni, de mostanság valahogy nem, pedig 80%-ban ugyan úgy használom a rendszert, semmi új programi nincsen. Ha kilépek a játékból meg is van az a 33-34% de aztán pár perc után lemegy megint 31%-ra van mikor 30%-ra is, lehetséges olyasmi hogy ez a SuperPrefetch megbolondult valamitől? Egy ki-be kapcsolás segitene rajta?
Meg már az is megfordult fejemben hogy, lehet azért van az hogy néha nem indul el az OP rendszer van e valami köze hozzá....
Előre is köszi.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#7566) Hegyirabló válasza Sub-ZeRo (#7556) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja persze, két műveletet hajtsak végre, csak azért, mert a Win 7-nek össze lett csapva a telepítője! :C

Ezzel nem ugyanott vagyok kb. mint ha kihúzom a többi HDD-t?

Elég 1-2 smiley, nem kell rögtön hadsereg belőlük. :) Kivettem a többletet.

[ Módosította: stevve ]

Aquila non captat muscas.

(#7567) sfdrakex válasza erikke17 (#7565) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne foglalkozz azzal mikor hány % a ram használat, 2-3% eltérés az semmi, egyik program éppen kicsit kevesebbet eszik és kész. Nálam se mindig ugyan annyit eszik a gép, de az nem is érdekes.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7568) Hegyirabló válasza Studiossrác (#7560) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Amúgy Everest/Aida is kiírja.

Aquila non captat muscas.

(#7569) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#7566) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké, bocs, csak ez tényleg annyira szmájli volt, meg hát szilveszer is van... :U

Aquila non captat muscas.

(#7570) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#7562) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lesz jó. Aminek kell a régebbi úgy is felrakja majd magának.

Nekem is van pár.

(#7566) Hegyirabló:Másnak is csináltam már gépet és win7 telepítővel is meglehet csinálni, nem feltétlen kell az xp. Na mindegy, ez van.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7571) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#7570) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okés, akkor maradnak...

Csak van amikor ugye bizonyos játékok azért nem indulnak vagy ilyesmi, mert ezekből van túl sok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7572) Studiossrác válasza sfdrakex (#7563) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Van matrica, serial megvan.

Akkor elég csak leszedni a megfelelő telepítős és kész :DD

Köszönöm a segítséget :C

Nem tudtam, hogy ragaszkodik-e a gyári telepítőlemezhez, esetleg nem lehet többször aktíválni, kell-e deaktiválni stb.

De mostmár legalább mindent tudok!

BUÉK! :)

(#7573) sczholl


sczholl
tag

Sziasztok!
Következő a problémám:
A Crysis telepítése után, a gép mindengyes indításakor kéri, hogy válasszak felhasználói fiókot. A játék telepítése előtt, a gép bekapcsolásakor autómatikusan felállt a rendszer.
Szeretné, ha ez a jövőben is így működne.
Egy felhasználói fiókom van jelszó védelem nélkül rendszergazai hozzáféréssel.
Oprendszer: Windows 7 Home Premium 64bit.
Válaszotok előre is köszönöm.
BUÉK!!!

Okos ember hülyéskedik,hülye ember okoskodik.

(#7574) Воланд válasza sczholl (#7573) üzenetére


Воланд
titán

futtatasba control userpasswords2 beir, enter, pipa ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7575) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Rendszerbeállításoknál a memóritá a Programok vagy a Háttérszolgáltatásokra érdemes állítani?
Ez hogyan befolyásolja a gép működését?

(#7576) hackeeeee válasza #54715584 (#7575) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem nyilvánvaló. :)

Véleményem szubjektív...

(#7577) Воланд válasza #54715584 (#7575) üzenetére


Воланд
titán

azt ott nem kell piszkalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7578) #54715584


#54715584
törölt tag

Jólvanjólvan, csak kérdeztem :)

(#7579) Sub-ZeRo válasza Воланд (#7574) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én tegnap így csináltam egy gépen de mikor újraindítottam ugyan úgy kérte a jelszót + felhasználót ha meg beírtam akkor meg érvénytelen volt. Ilyenkor mi van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7580) erikke17 válasza sfdrakex (#7567) üzenetére


erikke17
őstag

Azt értem, csak ezelőtt mindig kb annyi szokott lenni mostanában meg nem, gondolom az előtöltésnek van némi köze ahhoz mikor indul az OS, és abból gondoltam hogy nem a hülyült meg... Most egy hétig nem csinálta ezt hogy nem indul el az OS ma meg megint csinálta..
Bírom ezeket az X-aktákat... :((( :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#7581) Воланд válasza Sub-ZeRo (#7579) üzenetére


Воланд
titán

ilyenkor bug van.

live cd-vel ki kell utni a jelszot, aztan ujraprobalkozni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7582) Sub-ZeRo válasza Воланд (#7581) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az szoc ha bug van ilyenkor.

Egy rendszer-visszaállítás segített rajta.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7583) Воланд válasza Sub-ZeRo (#7582) üzenetére


Воланд
titán

jah, vagy az, foleg ha van rendes visszaallitasi pont.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7584) sczholl válasza Воланд (#7574) üzenetére


sczholl
tag

Kipróbáltam, működik!
Barátom, iszok egy pohárral az egészségedre!

Okos ember hülyéskedik,hülye ember okoskodik.

(#7585) Hegyirabló válasza Sub-ZeRo (#7570) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sőt, mondok Neked valamit, az is megoldás, ha kiveszem a vinyót, elviszem egy cimborámhoz, ott megformázom, oszt jó napot, reggel, éjjel meg este!

Aquila non captat muscas.

(#7586) Karee11


Karee11
tag

Sziasztok,
Nem tudtok valami megoldást arra, hogy a tálcán lévő ikon "kerete" kisebb legyen?
Készítettem egy képet hogy mire is gondolok :D

(#7587) Воланд válasza sczholl (#7584) üzenetére


Воланд
titán

legyen ugy. :K :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7588) Sub-ZeRo válasza Hegyirabló (#7585) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az sem rossz megoldás. :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7589) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Elnezest, elrontottam

[ Szerkesztve ]

(#7590) Steelmanus válasza Karee11 (#7586) üzenetére


Steelmanus
addikt

Boldog Újesztendőt Kívánok Mindenkinek.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics
Új, Karakterlánc, MinWidth Erteke minimum 30 lehet mert alatta mar nem lathatoak az ikonok, en 40-es erteket allitok be mindig magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#7591) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

és win7 problémáktol mentes évet is :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7592) Karee11 válasza Steelmanus (#7590) üzenetére


Karee11
tag

Ez a megoldás nem tűnik működőképesnek, mivel ugyanakkorák maradtak az ikonok, újra is indítottam a gépet de semmi :(
Talán majd jövőre megoldódik a problémám :D

Boldog Új Évet Mindenkinek! :))

(#7593) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de létezik, hogy az Update után nagyobb lesz a rendszerigény? Csak mert amióta ezt elkövettem, a játékok teljesítménye kissé leesett. Köszi előre is és BUÉK! :R

Sic Parvis Magna

(#7594) sfdrakex válasza 30z.Samu (#7593) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gépet újraindítottad? Feladatkezelő szerint nem eszi valami nagyon a géped?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7595) Steelmanus válasza Karee11 (#7592) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor vedd le mondjuk 20-ra az erteket es latni fogod hogy olyan kicsi lesz az "ikon" a talcan hogy egyaltalan nem fogja tudni mutatni a program ikonjat. Vagy ujrainditoad a rendszert mert csak akkor lep eletbe az uj ertekkel, vagy ki-be lepsz. Neked kell eldontened a helyes erteket. A lathato legkissebb ertek 30.
Kep.

[ Szerkesztve ]

(#7596) qamu74


qamu74
őstag

BUÉK!
A mappák ikonképét hogyan tudom megváltoztatni?(ne az a sárga valami legyen, hanem általam beállított ikon kép)
THX

(#7597) 30z.Samu válasza sfdrakex (#7594) üzenetére


30z.Samu
félisten

A feladatkezelő szerint semmi változás. Igen, azóta párszor újra lett indítva a gép. :)

Sic Parvis Magna

(#7598) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Először is: Boldog új évet minden kedves fórumozónak!
Másodszor:Az a problémám hogy már jó ideje nem tudom megnyitni az időjárás nevű alkalmazást.Már utána olvastam a webhelyen is,de semmi,nem találtam rá megoldást.Nem tudja valaki,hogy tudnám javítani ezt,hogy működjön?
Itt egy kép,az óra alatt így jelenik meg az alkalmazás,háttértöl és (látszólag mindentől) függetlenül

[link]

(#7599) apro válasza hajraolaj1 (#7598) üzenetére


apro
senior tag

hali
Küldtem imail ben egy Gadgettet azt nézd meg
BUÉK

(#7600) archlame válasza tototos (#7524) üzenetére


archlame
csendes tag

a memóriát úgy kezei a windóz, hogy 2 a 32-ent tud címezni ha 32bites és 2 a 64-ent ha 64bites. 32 bitnél ez ugye 4096MByte (már átszomolva, kerekítve), és ebben benne van a videómemória is, tehát ha van 4 giga ram a gépben és 1 512es vga, akkor 3,5 jut a rendszernek a maradék a vga-nak. a shared memory az kb dinamikusan változik. peace.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.