Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Zlin50 válasza sfdrakex (#7749) üzenetére


Zlin50
senior tag

Igen és még van is, miután ezzel nehéz tovább reklamálni, legfeljebb Redmondban. A Westendben van egy MS bolt, ott is csak lestek, de mivel a magyar MS központ által hivatalosan be van azonosítva nem tudnak mit tenni. Szóval aki boltban vesz akár dobozost is az számítson rá hogy hasonlóan kapja meg. Esetleg beszállítótól még függhet így másik boltban talán nyomottat kaphat valaki.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7752) hackeeeee válasza aag (#7750) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében főként az "eszi" a vinyót, meg az indexelés. De viszont kikapcsolni hülyeség..

Véleményem szubjektív...

(#7753) Sub-ZeRo válasza aag (#7745) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor fesd be feketére a led-et és nincs probléma. Ennyi. Amúgy meg kapkodni fog a vinyóért, bármit is csinálsz. Még ha netezel akkor is fog villogni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7754) aag válasza hackeeeee (#7752) üzenetére


aag
őstag

De viszont kikapcsolni hülyeség..

Mértis?

(#7753) Sub-ZeRo: A böngésző már nem kapkod hozzá, leszabályoztam.

[ Szerkesztve ]

(#7755) hackeeeee válasza aag (#7754) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert lényegében más hátrányt nem tud rá senki felhozni, csak azt, hogy idle-ben dolgizk a vinyó.. :)

Nem heccből van benne, engem egyáltalán nem zavar az, hogy ha nem piszkálom a gépet, akkor teszi a dolgát, ha meg mozgatom az egeret, akkor pedig ráhagyja. De ahogy érzed, elérési dolgokban, lassulni fog a gép, ha kikapcsolod.

Ha ennyire zavar, használj ramdisk-et. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7756) aag válasza hackeeeee (#7755) üzenetére


aag
őstag

Kikapcsoltam. Mérni nem fogom, de érzésre mondhatom szemernyit sem lassult a gép. Sőt, mintha gyorsabban töltődnének be az alkalmazások. A gép nem feláll, hanem valósággal talpraugrik, a winyó-led meg csak néha-néha villan be. Jó ez így nekem. Így hagyom kikapcsolva.

Kösz a segítséget mindenkinek! :R

(#7757) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Win7 telepítéshez kérném a segítséget.
USB-ről történne a dolog, mégpedig egy 32Bites rendszerről kellene létrehozni a telepítőt, ami viszont már 64 bites legyen.

Régebben volt valami egyszerű program ami ezt megoldotta. Létezik még ez?

(#7758) Воланд válasza Drughi (#7757) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7759) Drughi válasza Воланд (#7758) üzenetére


Drughi
addikt

Köszi, erre gondoltam.
És akkor ez képes egy 32bites rendszer alól megcsinálni a 64 bites telepítőt, majd ugyanezen gépen végrehajtani a telepítést?
Csak mert olvastam valamikor olyat, hogy 32bites gépről, csak 32 bites rendszert lehet telepíteni.

(#7760) rt06 válasza rt06 (#7730) üzenetére


rt06
veterán

bump (es elirtam, professional)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7761) Воланд válasza Drughi (#7759) üzenetére


Воланд
titán

telepiteskor a telepito mediarol kell bootolni, nem egy meglevo alol kell azt inditani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7762) olizatriznyá


olizatriznyá
tag

Sziasztok!
MSI Wind U100-ra tettem fel a Windows 7-et. A gond az, hogy ha a képernyő kikapcsol, akkor pár másodperc múlva valami felébreszti. A képernyőkímélővel nem csinálja, az futhat. Próbáltam a Startert és az Ultimatum-ot is. Csak a rendszer van fent, semmi más progi nincs. A feladatkezelőben minden szolgáltatást kikapcsoltam, amit engedett, de nem oldotta meg, próbáltam csökkentett módban is, akkor u.az történt. Ha FN+F2-vel kapcsolom ki a displayt, akkor is 2mp és felébreszti valami.
Hogy tudhatnám meg, hogy mi az, illetve hogy szüntethetném meg a hibát? A hozzáadott Xp-vel ezt nem csinálta, de ezt a gépet az MSI is árulta Starterrel, szóval mennie kellene. Próbáltam frissíteni a drivereket is, de ugye csökkentett módban azok be sem töltődnek, szóval az sem segített.
Kérem, aki tud segíteni, az írjon!
Köszi.

olizatriznyák

(#7763) sfdrakex válasza olizatriznyá (#7762) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ultimatum nevü W7 nincs :D Az Ultimate szerintem.

Energiagazdálkodást nézd át, lehet a hálókártya ébreszti a gépet. Biosban is nézd meg be van e kapcsolva a wake up on lan.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7764) Zlin50


Zlin50
senior tag

Nos akkor itt a fórumban is felteszem a kérdést: tud valaki valami redmondi címet ahova írhatnék egy pár szép sort írott win7 lemez ügyben?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7765) aag


aag
őstag

Hahó!

Egy nagyszerű program ingyen: http://www.paragon-software.com/home/br-free/

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#7766) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Olyan kütyü csatlakozó, ami dvi és 2db rca bemenetből ---> hdmi-t csinál. Olyan laptophoz kéne aminek csak dvi kimenete van, de nincs a tévén csak hdmi. Lényeg, hogy így csak kép megy ki a tévére. A hangot külön meg nem tudod belevezetni, mert az akkor az av-ra megy, nyilván nem a hdmi-re. Létezik a fent írt dvi, 2rca egyesíítő kütyü? :F

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7767) Sub-ZeRo válasza Zlin50 (#7764) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próba, hátha.

(#7766) vilmaboy: Azonnali kérdések topik, semmi köze win7-hez.

(#7765) aag: Olyat mondj amit nem tudunk. De ez hogy jött most ide :F

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7768) olizatriznyá válasza sfdrakex (#7763) üzenetére


olizatriznyá
tag

Jaja, bocs, elírtam :D Kerestem a biosban,de nincs ilyen opsön. Nem tudom, nincs-e valami bill. kombináció, amire több beállítás is előjön, ezt még keresem. Amúgy nincs bedugva lan kábel, a wifi kikapcsolásával meg mindjárt megpróbálom.

olizatriznyák

(#7769) sfdrakex válasza vilmaboy (#7766) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olyan átalakító van ami DVIből csinál HDMI-t, ahogy írod is, én ilyennel használom plusz egy sima jack kábel megy a szgépből a TV-be, és HDMI-re kapcsolva átmegy a hang is, nem csak AV-re küldi át, bár lehet ez TV függő is nem tudom, próbáltad vagy csak szerinted nem megy át?

(#7765) aag

Ezt most kinek szántad?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7770) aag válasza sfdrakex (#7769) üzenetére


aag
őstag

Ezt most kinek szántad?

Azoknak, akik win7-ről akarnak mentést csinálni. De másnak is jó.

(#7771) Zlin50 válasza Sub-ZeRo (#7767) üzenetére


Zlin50
senior tag

Kösz, de az a magyar vonal. Itthon beazonosították eredetinek, innentől fogva nem érdekli őket. A panaszt Redmondba szeretném eljuttatni, hátha van annyi becsület bennük, hogy ők sem találják korrektnek még ha eredeti akkor sem.
Kíváncsi lennék amit interneten rendel csomagban (nem letölt) az ember azt vajon hogy kapná meg? Azt is írott lemezekkel? Mert ezek után minden elképzelhető.

Szégyen-gyalázat az egész .....

Ha esetleg sikerül ilyen címet szerezni, azt is megteszem, hogy be nem aktiválom míg nem tisztázódik a dolog.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7772) aag válasza Zlin50 (#7771) üzenetére


aag
őstag

Az a baj, hogy nem tisztázott kellőképpen a warez fogalma ebben az esetben. Ugyanis a magyar win7 telepítőlemez letölthető kellene legyen, de nem az. Viszont van egy magyar ultimate (külön 32bites és 64bites) telepítő lemez, ami torrentekről letölthető. Annál az ISO-fáljban egy cfg-fáljt le kell törölni és akkor már nem ulimate-t alar telepíteni, hanem felajánlja az egész listát. Onnantól már a te saját verziódat a hozzá adott saját serialoddal lehet jogtisztán telepíteni és aktiválni. Szerintem ez így nem warezolás, de mások szerint meg az. Majd magad eldöntöd, hogy mit szeretnél. Itt a két verzió neve:

Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 x86 MSDN HUN (Verzió: 677441 x86)

Microsoft Windows 7 Ultimate x64 SP1 MSDN HUN (Verzió: 677338 x64)

Letöltés előtt egyeztesd, hogy a verziószám megjelölése biztosan egyezzen meg, erre nagyon figyelj!

Többet nem segíthetek, de ennyi szerintem itt jól lefér.

(#7773) sfdrakex válasza aag (#7772) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem félre értetted, Zlin50 vásárolt eredeti dobozos W7-et és másolt lemez volt a dobozban, ez a gondja, hogy ez elég gáz, ennyi pénzért, ekkora cégtől.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7774) Sub-ZeRo válasza Zlin50 (#7771) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor 06-1-BILL-GATES
Itt a telefonszám, tegyél panaszt. Amióta megvetted azóta szenvedsz. Ha dobozos akkor meg sz@rd le, a kód a lényeg, nem az a nyomorék nyomott dvd lemez.
Az még nem warez, hogy egy telepítőmédiát leszedsz valahonnan, majd beaktiválod a vett kulcsoddal. Lehet SP1-es is akár.
Ja addig meg ne is aktiváld, majd a rearm mehet, meg egyéb okosságok is ha elfogy a 3x30 napod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7775) aag válasza Sub-ZeRo (#7774) üzenetére


aag
őstag

a kód a lényeg, nem az a nyomorék nyomott dvd lemez

Ebben egyetértünk.

(#7776) aag válasza sfdrakex (#7773) üzenetére


aag
őstag

Bocs, ha félreértettem. Egyébkét én még nem láttam csak "másolt" céges lemezt a gépekhez. Eredeti microsoftos laserhologrammos lemezt nem adnak gyári szériás gépekhez. Tudtommal, de persze tévedhetek is.

Egyébként meg vissza kell menni és reklamálni. Vagy ez valamiért nem járható út?

[ Szerkesztve ]

(#7777) Sub-ZeRo válasza aag (#7776) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Külön vett egy dobozos ultimate-t és a lemez nem hologramos. És ezen megy a para.
Majd akkor jobban fog parázni, ha a kódját már ellopták, vagy valahol beaktiválták. Akkor aztán mehet a herce hurca telefonálás meg köpködés. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7778) sfdrakex válasza aag (#7776) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Visszament, reklamált, azt mondták neki ez így rendben van.

Egyébként persze a kód a lényeg, de ha már veszel sok tízezerért egy szoftvert, akkor szerintem elvárható, hogy normális minőségű lemezen kapod, nyomva és nem írotton.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7779) aag válasza Sub-ZeRo (#7777) üzenetére


aag
őstag

Húha, ez aztán a cifra ügy. :(

(#7778) sfdrakex: de ha már veszel sok tízezerért egy szoftvert, akkor szerintem elvárható, hogy normális minőségű lemezen kapod, nyomva és nem írotton

Bizony, ez így van! Én biztosan nem hagynám annyiban! :((

[ Szerkesztve ]

(#7780) olizatriznyá válasza sfdrakex (#7763) üzenetére


olizatriznyá
tag

A biosban nem találok semmit, az eszközkezelőben meg letiltottam mindkét hálókarit, de sajnos továbbra is u.az van. Nem lehet valahogy megtudni, hogy mi ébreszti fel?
(Egér nincs bedugva, a touchpad letilva.)

[ Szerkesztve ]

olizatriznyák

(#7781) Zlin50 válasza Sub-ZeRo (#7777) üzenetére


Zlin50
senior tag

Szeretném látni az arcodat (a rajta kiülő kifejezést) amikor megveszel közel kilencvenért egy ilyet, és azt a moslékot találod benne amit én.

Ha így folytatod, Te leszel a harmadik ember akinek a fején szilánkosra verném szét legszívesebben az egész csomagot. Az első kettőt kitalálod szerintem.

Mások szinte kivétel nélkül a felháborodásukat fejezik ki. Értik és megértik miről van szó.
A nyomott lemezes kivitel helyből eloszlatta volna a kétséget az eredetiség felől. Ez benne az egyik legbosszantóbb hiányosság.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7782) Zlin50 válasza aag (#7779) üzenetére


Zlin50
senior tag

Rajta vagyok...

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7783) aag válasza Zlin50 (#7781) üzenetére


aag
őstag

A nyomott lemezes kivitel helyből eloszlatta volna a kétséget az eredetiség felől.

Amellett, hogy egyetértek a felháborodásoddal, elmondanám, hogy 5 ismérv alapján jogtiszta amit vettél. Mármint a picipuha szerint. Ebből csak egy a laserhologrammos eredeti lemez. A többi is kell. Ráadásul, ha a serialoddal valaki már aktivált, akkor van aztán ám a nagy ciriburi. Ugyanis használni aztán végképp nem tudod a megvásárolt terméket. A másolt lemez esetén én ezt a feltételezést helyből megelőlegezném nekik. Szóval szerintem csak az eredeti bontatlan dobozos termék cseréje jöhet szóba. Azt kell erőltetned szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7784) Zlin50 válasza aag (#7783) üzenetére


Zlin50
senior tag

Igen, ezért szeretném elérni redmondot.

De addig is lehet gyönyörködni: [link], [link].
(A címek miatt visszanéztem a bolt oldalára, van egy újabb versenyző)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7785) aag válasza Zlin50 (#7784) üzenetére


aag
őstag

...hááát, ez így képről nem egyértelmű. Mintha a széle laserhologrammos lenne...

(#7786) Zlin50 válasza aag (#7785) üzenetére


Zlin50
senior tag

A közepe is annak tűnik, aztán a how-to oldalon ultimate-re mégsem ilyen képet mutat eredetinek.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7787) aag válasza Zlin50 (#7786) üzenetére


aag
őstag

Passz. Sajnos nem vagyok kompetens a kérdésben.

(#7788) Sub-ZeRo válasza Zlin50 (#7781) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Így jártál. Én ha vennék akkor nem az érdekelne hogy ez átkozott rendszer mi sz@ron van, hanem hogy eredeti legyen az a nyomorék kulcs. (szerintem én előbb a tieden, de ne személyeskedjünk. nem muszáj ide jönni sírni hogy mi a problémád)
Amit olvasom hogy fent azt írták hogy ez így oké, akkor ez van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7789) Zlin50 válasza Sub-ZeRo (#7788) üzenetére


Zlin50
senior tag

nem muszáj ide jönni sírni hogy mi a problémád
Jó, hát ezt a hozzáállást már korábbról megszoktam.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7790) olizatriznyá válasza olizatriznyá (#7780) üzenetére


olizatriznyá
tag

erre valaki?

olizatriznyák

(#7791) Sub-ZeRo válasza Zlin50 (#7789) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja, már egy hete tart, kicsit unalmas, csak azért lett írva.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7792) sfdrakex válasza olizatriznyá (#7790) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet hogy a vinyó indexeli a fájlokat és azért kapcsol vissza?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7793) Sub-ZeRo válasza olizatriznyá (#7790) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vírusírtó, windows update? Esetleg töredeztségmentesítő?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7794) olizatriznyá válasza sfdrakex (#7792) üzenetére


olizatriznyá
tag

az indexelést azt hiszem ki lehet kapcsolni, ezt kipróbálom mindjárt.

olizatriznyák

(#7795) olizatriznyá válasza Sub-ZeRo (#7793) üzenetére


olizatriznyá
tag

szűz rendszeren és csökkentett módban indítva is ez a helyzet sajnos.

olizatriznyák

(#7796) #78121280 válasza Zlin50 (#7771) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szerintem minden hazai webshopban ilyen írott adnak.
Én a Magyar Telekomtól vettem egy Home Premium Sp1-es dobozost az is írott volt. Eleinte zavart,aztán hagytam a csudába, úgy is a kulcsért fizettem 50.000 ezret,nem a lemezekért. :)

(#7797) Zlin50 válasza #78121280 (#7796) üzenetére


Zlin50
senior tag

Korábban XP-t és Office-t is vettem, mindkettő nyomott lemezeken. Na ezek után vajon mit gondolhat az ember... Kénytelen voltam kijárni hogy mi a helyzet, mert ha felrakom és kiderül hogy hamis akkor szépen vagyok. De ezek szerint a csak MS nem ad magára.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7798) #78121280 válasza Zlin50 (#7797) üzenetére


#78121280
törölt tag

Spórol a gyártáson gondolom.
Anno a Vistát közvetlenül a Microsoft-tól rendeltem. Németországból küldték és írott volt a lemez, nem foglalkoztam vele, mai napig érvényes a kulcs hozzá. :)

(#7799) olizatriznyá válasza olizatriznyá (#7794) üzenetére


olizatriznyá
tag

majdnem 20 perce, hogy kivettem a pipát az indexelés engedélyezésétől, azóta feldogoz, vagy mi :F . közben persze a screen off/ screen on megy egyfolytában :W

olizatriznyák

(#7800) Sub-ZeRo válasza olizatriznyá (#7795) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Driverek vannak hozzá? Telepítettél fel valamit hozzá? Eszközkezelőben minden okés? Van sárga felkiáltójeled ott?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.