Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7701) Sub-ZeRo válasza gerokrisz (#7700) üzenetére

És ha rossz az egyik ramod? Külön-külön próbálgattad már őket?
Meg lehet mert pont egy modult nem lát. Jól raktad be őket?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#7702) gerokrisz válasza Sub-ZeRo (#7701) üzenetére

gerokrisz
(tag)

Igen jól raktam be.

És kipróbáltam, jók.

Meg látja is a win hogy 6gb, cpu-z meg aida is, csak valamiért 4et használ.

CPU-Z Szerint DUAL van, és ott TRIPLE kéne hogy legyen. Csak nem találom sehol azt hol váltsam át.

[ Szerkesztve ]

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#7703) Sub-ZeRo válasza gerokrisz (#7702) üzenetére

Várjál már? 32 vagy 64 bites rendszered van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#7704) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#7703) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

64 bites.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#7705) gerokrisz válasza Sub-ZeRo (#7703) üzenetére

gerokrisz
(tag)

Igen, 64bit.

De közben már annyira rájöttem hogy az a baj hogy DUAL-ban kezeli a ramokat így csak 4et enged.

De ezt valamiért nem értem, mert minden jó helyen van :S

(#7706) sfdrakex válasza gerokrisz (#7705) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Akkor biosban kellene átnézni a tri beállításokat, hogy minden rendben van-e.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#7707) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#7704) üzenetére

Bocs tényleg. :B

(#7708) gerokrisz válasza sfdrakex (#7706) üzenetére

gerokrisz
(tag)

Kerestem. De nem találtam ilyen beállításokat.

(#7709) aag válasza Воланд (#7699) üzenetére

aag
(őstag)

:R kipróbálom

(#7710) vigyori78 válasza gerokrisz (#7708) üzenetére

vigyori78
(őstag)

Szia.
Próbáltad úgy is ,hogy a 3 ram a kékbe 1-3-5 vagy a három fehér 2-4-6 foglalatba?
A három ramod típusát nézd meg aidával : Alaplap/spd ,hogy ugyan olyanok-e lehet van típusszámeltérés és nem megy a 3 együtt vagy az a memó nem támogatja a TRIPLE channelt..

(#7711) gerokrisz válasza vigyori78 (#7710) üzenetére

gerokrisz
(tag)

Ugyan olyanok.

Ha a kékbe teszem őket 2-4-6 akkor a lap hibakódit ír. Ami az hogy rosz helyen vannak a ramok.

(#7712) vigyori78 válasza gerokrisz (#7711) üzenetére

vigyori78
(őstag)

Milyen ramok?

(#7713) aag válasza Воланд (#7699) üzenetére

aag
(őstag)

Nagyonjó ez a progi. Szenzációs. :C

Sajnos a winyóterhelést nem nagyon látni rajta. Hogy fogom ezen kiszúrni, hogy mi berregteti a winyót? :F

(#7714) Sub-ZeRo válasza gerokrisz (#7711) üzenetére

Akkor lehet a ramok kontakhibások, vagy a lap nem tetszik neki. Milyen típusú ramok?

(#7713) aag: Hy egy hard disk sentinelt feldobnál? Hátha van benne valami ami jelzi mi csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#7715) gerokrisz válasza vigyori78 (#7712) üzenetére

gerokrisz
(tag)

Corsair Dominator 1600mhz cl7.
AIDA most SPD-nél semmit nem ad ki, de előbb kiadott :S

(#7716) Sub-ZeRo válasza gerokrisz (#7715) üzenetére

Hát a támogatási listában nincs benne ez a ram.

De ez már nem win7, szerintem ne offoljunk tovább. :B

[ Szerkesztve ]

(#7717) Воланд válasza aag (#7713) üzenetére

Воланд
(félisten)

jobb klikk fent az oszlopok neveinel, select columns es van olyan, hogy process i/o, azon belul talan a historyt erdemes kipipalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7718) aag válasza Воланд (#7717) üzenetére

aag
(őstag)

:R

(#7719) Vardar

Vardar
(tag)

Sziasztok!
Két kérdéssel fordulnék hozzátok.
1: A Win 7 alap játékai, hol találhatóak? XP-re szeretném áttenni a Mahjong-ot, azonban a Windows mappán belül nem találom.
2: Előbbiből kifolyólag, nincs valami beállítás vagy letölthető frissítés, amivel visszalehetne állítani a keresőt az XP-nél megszokottra? Mert én ezt az alap Win7-et nem bírom megszokni, szerintem eléggé használhatatlan.

(#7720) gerokrisz válasza Sub-ZeRo (#7716) üzenetére

gerokrisz
(tag)

Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Addig cserélgettem a memóriákat és resetelgettem a lapot hogy végre jó lett! :DD

(#7721) plaschil válasza Sub-ZeRo (#7656) üzenetére

plaschil
(aktív tag)

Most olvasom a hsz-t. :B A rendszer-visszaállítást még tegnap megcsináltam. Sikerült is visszavarázsolnom az alapértelmezett társítást. Megkönnyebbültem. Amellett viszont nem tudok szó nélkül elmenni, hogy egy ilyen dolgot hogy lehet szinte teljesen visszaállíthatatlanul elkövetni. Még jó hogy van visszaállítási pontom. :W

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#7722) Zlin50 válasza Vardar (#7719) üzenetére

Zlin50
(senior tag)

Ha például az intézőre gondolsz én is így vagyok, de már megkérdezték tőlem minek használok win7-et, minek akarom lebutítani, holott pont arról van szó hogy nem kellett volna lebutítani, mert még arra sem sikerült rávenni hogy alul megadja egy könyvtárban lévő fájlok együttes méretét, vagy egy meghajtó renelkezésre álló szabad területét. Így aztán az kérem mennyivel jobb hogy a számítógépre kell ugrani ahhoz hogy keresgélhessem az adott meghajtót a szép színezgetés közepette. Inkább az XP képeségeivel öszefésünli lett volna jobb az újabb ötleteket. Na de bizonyára nekem vannak túlzott igényeim...

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7723) Steelmanus válasza Vardar (#7719) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Szia!

A W7 jatekait nem lehet attenni XP-re. En csak a chess (sakk) szora kerestem ra es 24 talalat lett az eredmeny kulonbozo mappakban + a hozza kapcsolodo *.dll-ek.
Az Intezore pedig mar irtak valaszt, par opciot majd a W8-ban viszont lathatsz, de a kereso az marad. Miert nem hasznal keresesre free ketpaneles fajlkezelot, es sem az Intezovel keresek csak ha nagyon muszaj, pl. egy pelda kedveert.

(#7724) Vardar válasza Steelmanus (#7723) üzenetére

Vardar
(tag)

Én Mahjongra kaptam egy nem létező/rejtett mappát, nem mentem vele sokra. Utána megpróbáltam keresni minesweeperre, de arra se adott ki semmit.
Alapvetően, ha van a Windowsban egy funkció én azt szeretem használni, nem akarok plusz programokat felrakni, de szerintem most már valamit felteszek, mert ez nem állapot:/

(#7725) hackeeeee

hackeeeee
(Jómunkásember)

Érdekes jelenség volt az imént.

Elkezdett Nekem rendszerhély összeomlást produkálni a rendszer indítás után, viszont reboot után jó lett.

Véleményem szubjektív...

(#7726) agressiv válasza hackeeeee (#7725) üzenetére

agressiv
(addikt)

hackeeeee... :C :DDD

Lehet, hogy a géped olyan, mint a képed. :DD

Hát még a borz.....

(#7727) hackeeeee válasza agressiv (#7726) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

:o

Véleményem szubjektív...

(#7729) hackeeeee válasza Steelmanus (#7728) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Asszem tán svchost.exe volt benne.. De nem vagyok benne 100%-osan biztos..

Véleményem szubjektív...

(#7730) rt06

rt06
(veterán)

windowz 7 profession-re hogyan tudok legkevesbe fajdalmasan nfs kliens-t varazsolni?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7731) Steelmanus válasza hackeeeee (#7729) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Akkor a Hibanaploban nyoma lesz, abbol mar konnyebb kideriteni.

(#7732) hackeeeee válasza Steelmanus (#7731) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Pontosan hol keressem? Hibaelhárítás?

Véleményem szubjektív...

(#7733) Core2duo6600

Core2duo6600
(veterán)

Hello

Egyedi telepítőt készítek.
DISm parancsot használtam eddig

Win 7 ről van ugye szó !
Letiltottam benne egy pár összetevőt a
dism /image:h:\img /Disable-Feature:MediaCenter parancsokkal !

Na most, mit kell csinálnom ahhoz, hogy el is tünjöm az instal.wim ből pl jelen esetben a media center alkalmazás.
Már csak 1 változatot tartalmazza az install.wim történetesen a Prof-ot
Tehát márn nem áll fent az a szitu, hogy más verziónak szüksége van rá !

Mit kellene csinálnom, nem szeretnék win 7 lite meg efféle progikat használni, mert ki tudja, hogy miket csinálnak a rendszerrel !

Várom választok

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#7734) syl5 válasza Sweet Lou 6 (#7678) üzenetére

syl5
(őstag)

Akusztikamenedzsment támogatva és engedélyezve van, maximális teljesítmény és hangerőre van beállítva.

(#7679) Zlin50
Hát a következő próba az lesz hogy rendszer újra fel!

(#7680) Steelmanus
Vírusírtót leszedtem, érdemi változás nincs, talán 1-2 mp-el kevesebbet tököl az üdvözlőképernyőnél. De ugyanúgy van beállítva, azaz alap beállításokon van, mint AMD esetén volt.

Hibanaplóba belenéztem. Az ebankos kártyaolvasómat keresi és nem találja login közben. Viszont odaadtam neki a kártyaolvasót, hibanaplóból eltűntek a bejegyzések, de semmi változás.
Magára a chip kártyára is mindig köhög a rendszer, hogy nem talál illesztőprogramot, de azt meg letiltottam, változás nincs.

(#7681) Zlin50
UPC-s netem van, fix IP-m nincs. Van még egy routerem, amiben viszont MAC alapján meg szoktam adni egy fix helyi IP-t, és ez meg van adva a windows-nak is.
Szal IP keresgélési probléma nincs. Kiiktatom a routert is, sőt ha kihúzom a netkábelt, és tiltom a lan adaptert, akkor se rövidül egy mp-et se a üdvözlőképernyős rémálom.
Nem tudom mi akarná elérni a netet, programjaim ugyanazok, csak a driverek változtak.

(#7735) aag

aag
(őstag)

Hahó! Nah, ezt megcsíptem. A Process Explorer szerint a sidebar.exe kapkod állandóan a winchesterhez. Mi a szentszar az a sidebar? :F

(#7736) syl5 válasza aag (#7735) üzenetére

syl5
(őstag)

Oldalsáv, ahol a Gadget-ek vannak.
Óra, időjárás, diagnosztikai mini programok, stb.

[ Szerkesztve ]

(#7737) aag válasza syl5 (#7736) üzenetére

aag
(őstag)

Köszi, és le lehet valahogy kapcsolni hogy a winyóra firkáljon?

(#7738) hackeeeee válasza syl5 (#7736) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Csak ugye itt már csak mondhatni képletesen sidebar, mivel itt már nincs helyhez kötve a gadget.

(#7737) aag: Ne rakj ki gadget-eket. Bár asszem attól még fut.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7739) syl5 válasza aag (#7737) üzenetére

syl5
(őstag)

Vezérlőpult -> Programok és szolgáltatások -> Win szolgáltatások be- és kikapcsolás -> Win minialkalmazások
Pipa ki, restart.

(#7740) hackeeeee válasza syl5 (#7739) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Hopp, tényleg. :D

Véleményem szubjektív...

(#7741) Sub-ZeRo válasza aag (#7735) üzenetére

Hát nekem 5 gadget van kint és nem írkál vinyóra egyáltalán. Eredeti rendszered van vagy kókányolt fos?

(#7742) vilmaboy

vilmaboy
(őstag)

gondolom eredeti, mivel a warez ugye tilos :))

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7743) syl5 válasza hackeeeee (#7740) üzenetére

syl5
(őstag)

;)

(#7742) vilmaboy
A belekókányolás nem feltétlenül egyenlő a warezzel. :U

(#7744) vilmaboy válasza syl5 (#7743) üzenetére

vilmaboy
(őstag)

jogos... :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7745) aag válasza Sub-ZeRo (#7741) üzenetére

aag
(őstag)

Eredeti rendszered van vagy kókányolt fos?

Eredeti, a notebook tartozéka gyárilag telepítve, alul matricázva a win7 64bit home premium.

Egyébként nem ki akarom kapcsolni a Gadge-teket, hanem csak azt szeretném elérni, hogy ne kapkodjon a winchesteremhez. A böngészőnél kikpcsoltam minden, nem is nyúlkál hozzá. A Skype-nél sajnos nem lehet kikapcsolni, de ha lehetne azt is kikapcsolnám. Ne villogjon az a qujva kék led állandóan a pofámba.

(#7746) hackeeeee válasza aag (#7745) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Gondolom akkor a superfetch-et is kikapcsoltad. :D

Véleményem szubjektív...

(#7747) Zlin50 válasza syl5 (#7734) üzenetére

Zlin50
(senior tag)

Szerintem az új telepítéssel meg fog szűnni a probléma. A meghajtó konfig változása okozza igazából, bár nem szabadna. Amikor a MS-nál jártam az eredetiség miatt akkor megkérdeztem hogy win7-nél mire számítsak az XP-s tapasztalat után. Persze azt mondták - mert mi is mondhatnának - hogy ezzel már nincs ilyen gond. Majd reinstall után kiderül.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7748) syl5 válasza Zlin50 (#7747) üzenetére

syl5
(őstag)

Reméljük!
Most szöszölök még SATA kábelekkel, megpróbálom kihúzni a DVD írót és visszateszek majd bele egy másik vinyót is sebességtesztre.
Aztán tolok egy windows-t a másik vinyóra, és megnézem mit kapok.

(#7749) sfdrakex válasza Zlin50 (#7747) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Neked volt a másolt lemezes eredeti wined ugye? Mit mondtak miért adnak ilyet ki? Elég gáz ekkora cégtől nem rendes nyomott lemezen adni szoftvert.

(#7750) aag válasza hackeeeee (#7746) üzenetére

aag
(őstag)

Kapcsoljam ki? Nem lesz ettől lassú a gép?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.