Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Steelmanus válasza Kolondrum (#7249) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lejart a mod, ertem, regebbrol kovetem a dolgot, mas nem jut mar nekem sem az eszembe.

(#7250) blackrulz Akkor mas nincs mint egy reinstall, csak ezt nem szeretem ajanlgatni.

[ Szerkesztve ]

(#7252) #81556480


#81556480
törölt tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy Win 7 és Xp van hálózatba kötve, de csak egyik látja a másikat. vagyis nem teljesen. A win7es gépről be tudok lépni az xp-s be de a z XP-s jelszót kér ha a win7 be akarok belépni, pedig nem állítottam be jelszót. Hogyan lehet ezt egyszerűen megoldani ?

(#7253) Воланд válasza #81556480 (#7252) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7254) #81556480 válasza Воланд (#7253) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszönöm, ez szuper. az én megoldásom: kikapcsoltam a jelszavas védelmet a speciális megosztási beállítások kezelése-pontnál.. A hálózat maga működött, csak Xp felől jelszót kért.

(#7255) moonman válasza Воланд (#7253) üzenetére


moonman
titán

a vicces az, hogy nem is kell egy munkacsoportban lenniük. a legegyszerűbb, ha be van állítva jelszó.

(#7256) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha lejár az os kipróbálásra szánt 30 nap és meg akarom hosszabítani mégegyszer, akkor azt csak akkor tehetem meg mikor végetért az első periódus?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#7257) moonman válasza zoltanz (#7256) üzenetére


moonman
titán

nem, bármikor.

(#7258) aclandiae


aclandiae
senior tag

Van egy mappa amiben van 2 db .mkv videó. Ha töröli akarom a mappát, elkezdi számolni az időt az újrahasznosításhoz, de tovább nem jut. Ha közvetlenül a videókat akarom törölni, akkor meg hibaüzenetet kapok: A Windows Intézőben egy program használja (persze nem írja hogy melyik). Unlocker-t feltettem, de semmit nem tud vele kezdeni.

Hogy tudom a mappát, a benne lévő két videóval törölni?

(#7259) Jazz válasza Jazz (#7243) üzenetére


Jazz
veterán

up

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7260) vilmaboy válasza aclandiae (#7258) üzenetére


vilmaboy
őstag

Hát ha végkép kiakadt, akkor én ujraindítanám és egyből azzal kezdeném, h törlöm, ha nem sikerülne, akkor bootoláskor F8, csökkentett mód és akkor törölném. Én ezt tenném...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7261) DevilG


DevilG
csendes tag

Üdv emberek!

Egy kérdésem lenne. A Média Center miért nem tölti le az adott filmről az infókat? a beállításoknál be van kapcsolva.

Előre is köszönöm

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#7262) aclandiae válasza vilmaboy (#7260) üzenetére


aclandiae
senior tag

Próbáltam már, nem vált be.

(#7263) Воланд válasza aclandiae (#7258) üzenetére


Воланд
titán

probaltad mar sajat tulajdonba venni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7264) aclandiae válasza Воланд (#7263) üzenetére


aclandiae
senior tag

Ige, ezeken már túl vagyok.

(#7265) stifi válasza aclandiae (#7264) üzenetére


stifi
senior tag

csökkentett módú indítás?
illetve nekem egyszer úgy sikerült egy ilyen fájlt törölnöm (semmire sem reagált), hogy egyszerűen Total Commanderből töröltem, és úgy hagyta magát...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#7266) vilmaboy válasza stifi (#7265) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ha megnézed Vilmaboynak a #7260-as hozzászólását, amire kérdező, a #7262ben azt mondta, hogy próbálta, de nem jött be, akkor tudni fogod, hogy már javasolták nekije ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7267) stifi válasza vilmaboy (#7266) üzenetére


stifi
senior tag

két részből áll a hozzászólásom, kár volt ezért leoltani
arról nem is beszélve, hogy a két módszer akár vegyíthető is, csökkentett mód + total commander is megér egy próbát, szóval nem hiszem hogy csak feleslegesen tépném a számat itt, de tény, hogy már elhangzott, bocs!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#7268) vilmaboy válasza stifi (#7267) üzenetére


vilmaboy
őstag

Isten őrizz, hogy leoltsalak :) :R Eszembe sem jutott :)) A hozzászólásod helyén volt és teljesen korrekt... Csak írtam, h már javasoltuk neki... :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7269) agressiv válasza Kolondrum (#7246) üzenetére


agressiv
addikt

Hova kell még ezt ragozni? Döglött az alaplapod, amiben nincs semmi extra főleg, ha gagyibájt. Ki kell cserélni a lapot és menni fog.

Hát még a borz.....

(#7270) Kolondrum válasza agressiv (#7269) üzenetére


Kolondrum
félisten

De eddig olyan jól ment és nem akartam lecserélni :O :O :DDD A giga nagyon is jó!

(#7271) stifi válasza vilmaboy (#7268) üzenetére


stifi
senior tag

nem vettem ám magamra, minden oké ;)

egyébként nekem az egyik pendrájvomon van egy törölhetetlen hibás fájl, egy gépen se sikerült még végeznem vele, szerintem ott valami hardverhiba lesz a ludas.. merevlemezen sem kizárt, hogy valami hibás helyre íródott (vagyis írás után romlott el), és azért nem tud vele mit kezdeni..

még egy ötlet: merevlemez ki, másik gépbe be, megkeres, töröl
végső esetben pedig format c: :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#7272) agressiv válasza Kolondrum (#7270) üzenetére


agressiv
addikt

Minden jól megy egészen addig amíg be nem szarik. :D És a gagyi nem jó. :(

Hát még a borz.....

(#7273) czarpika


czarpika
csendes tag

Sziasztok
Olyan problémám van, hogy van egy régi progim amit még win98-as korszakban használtam winxp alatt is működöt de win7 alatt a setup.exe futatásával nem történik semmi.
Köszi.

(#7274) Fire/SOUL/CD válasza czarpika (#7273) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7 alatt nem is fogod tudni használni. Egyetlen lehetőség, hogy virtuális gépen futtatod, pl VmWare Player segítségével. (hang így sem lesz, ha ez esetleg számít, eljárt a W98 az idő nagyon)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7275) czarpika válasza Fire/SOUL/CD (#7274) üzenetére


czarpika
csendes tag

Szia

Köszi nem számit mert utility progi.
Meg nézem.
Köszi

(#7276) Fire/SOUL/CD válasza czarpika (#7275) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs másik, modernebb megfelelője annak az uty-nak? Írd bele a hozzászólásodba, hogy mégis mi a pontos neve (és hogy mire szolgál, ha esetleg valami ismeretlenebb progiról lenne szó) és itt kérdezz rá: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7277) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Épp most olvasgattam a win7 xp módjáról. letölthető, de meg ne kérdezd honnan. Éppen pont erre találták ki, hogy xp-s cuccok menjenek win7alatt... ha nem találod utánanézek neked otthon...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7278) Fire/SOUL/CD válasza vilmaboy (#7277) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A kulcsszó az XP-s cuccok, ez meg egy W98-as telepítő...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7279) vilmaboy


vilmaboy
őstag

vazzze... elnézést. nem tudom hol jár az eszem. bocsi... :( Rossz a cégnél a rendszereink nag része, de még ráadásul a kávéfőző is :) nézzétek el :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7280) Bishoop


Bishoop
tag

Meg tudná valaki mondani, hogyan lehet azt megcsinálni, hogy ha minimalizálást nyomok a firefox-ra, akkor az értesítési területen jelenjen meg. Xp alatt találtam hozzá plugint, de win7 alatt nem működik :F

(#7281) Sub-ZeRo válasza Bishoop (#7280) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Taskbaron nem elfér? Pinneld oda és akkor oda rakja magát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7282) aclandiae válasza stifi (#7265) üzenetére


aclandiae
senior tag

Ez a módszer működött! :K
Köszönöm a tippet! :R

(#7283) Steelmanus válasza Bishoop (#7280) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lepj at a FireFox topikba, nemreg volt rola szo, megfogod talalni. Segitseg, bar most nem elerheto Matthewus linkje.

[ Szerkesztve ]

(#7284) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Az mitől van, hogy a Win 7 64bit az alaplapi hangkártyát csak 2D-s kártyának ismeri fel, 3D-snek nem. Lásd pl. itt.

Aquila non captat muscas.

(#7285) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Lapitopit Tvvelszeretném összekötni Tv-n csak scart van. Laptopról HDMI-n ha átviszem a jelet megy vele a hang is? Elvileg ahogy tudom scarton is mehet hang és HDMI-n is de ilyen esetben nem tudom.

(#7286) sfdrakex válasza Hegyirabló (#7284) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó driver van fent? Milyen verzió a W7? Nem barkácsolt változat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7287) Hegyirabló válasza sfdrakex (#7286) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez egy Win 7 Ultimate 64bit HUN. Nem barkácsolt. Driver, hát az van, amit a netről legfrissebben le lehet szedni, de azt is el kell ismernem, hogy 64 bites drivert nem találtam hozzá.

Aquila non captat muscas.

(#7288) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#7285) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Lapitopit Tvvelszeretném..." Ez jó... :DDD
Van ilyen átalakító és igen, megy a hang is, feltéve, ha megfelelő a videokari és annak a videokarinak a driverei is fent van.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7289) mokus1 válasza Fire/SOUL/CD (#7288) üzenetére


mokus1
addikt

Hát intel hd2000 és Gt540m új driverrekel Ha találok kábelt akkor műkődni fog a dolog? :)

(#7290) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#7289) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, működnie kell, ezért van a kanóc... :DDD (Mondjuk azt nem tudom, mennyi pénzbe fog ez fájni, mármint az átalakító, de lehet, hogy kiül a D betű az arcodra...) [link]

UI: amúgy milyen lapitopiról :DDD van szó (bár szvsz két konfigról van inkább szó), mert olyannal még nem hozott össze a sors, amin egy Intel, meg egy NVidia kari is pörög...) :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7291) mokus1 válasza Fire/SOUL/CD (#7290) üzenetére


mokus1
addikt

Pedig van sok :D
A Core i procikba van gyárilag beépített gpu tuti hallotál már róla :D és ha mellé tolnak egy nv karit már kettő van. Ezért lett kb kitalálva az optimus:)
Hát amit találtam az 25000rugo :D az soknak tünt első látásra de még másodikra is.
Hát valami más megoldást kell találnom.A videójel akkor mehetne végülis VGA-scarton mindkettő analóg ez nem különösebben teljesítmény.
Viszont a hang.Nekem egy hifi van bedugva a laptopba.Esetleg van olyan kábel hogy a jack dugót elosztja y-ba 2 felé?

(#7292) sfdrakex válasza mokus1 (#7291) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van olyan kábel aminek egyik vége jack dugó a másikon 2 rca van, nekem pl a gépből ilyenen megy a tvbe a hang, mert a vgamon dvi kimenet van csak, azon átalakító hdmi-re viszont így a hdmi csak képet visz, így külön kellett a hangot a tvhez vinni.

1,5 méter 120 Ft. + házhoz szállítás 1500 :D, de kapható bármelyik hipermarketben is.

25000 rugó az pedig 25000*1000 :D amit te akartál írni az szerintem 25 rugó.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7293) mokus1 válasza sfdrakex (#7292) üzenetére


mokus1
addikt

De nekem az nem fain.
Mert azt akarom hogy egy jack dugóból 2 legyen. Egy lapiba másik a tvbe és nem kell dugdosgatnom.Tiszta luxus, mert megtehetem :DDD

(#7294) sfdrakex válasza mokus1 (#7293) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jaa , értelek jack elosztó kell neked akkor. Bedugod a hifibe, és beletudsz dugni 2 db jack kábelt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7295) vilmaboy válasza sfdrakex (#7292) üzenetére


vilmaboy
őstag

A dvi ki kéne vigye a hangot és a képet is egyszerre. Ha jól sejtem ez képkártya kérdése. Dvi --> Hdmi átalakítóval kötik össze sokan a lapos tévéket Hdmi bemeneten keresztül és van kép meg hang is...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7296) sfdrakex válasza vilmaboy (#7295) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

VGA és átalakító kérdése a dolog, mivel mikor kerestem nem kaptam olyan átalakítót ami hangot is visz, így megoldottam úgy ahogy előbb írtam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7297) Fire/SOUL/CD válasza vilmaboy (#7295) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tényleg jó lesz, ha megcsinálják a kávémasinát a cégnél (és iszol is egy hektóval), mert a DVI nem továbbít hangot... :B :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7298) mokus1 válasza sfdrakex (#7294) üzenetére


mokus1
addikt

Nem:D
Jön a Hifiből egy jack 3,5mm-es apa. azt szeretném hogy azt bedugom egy anyába alattomosan és anya ad nekem 2db 3,5mm-es apát és mokus1 irtó boldog lenne:D

(#7299) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#7297) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezen valami dual dvi-s kimenet van ami megfelelő dvi to hdmi átalakítóval a hangot is viszi.

(#7298) mokus1

tehát 1 kábel megy a tvből a hifibe, 1 pedig a laptopból a hifibe, akkor miért nem jó ha a hifibe dugsz olyan jack dugót amibe beletudsz dugni 2 kábelt is egyet a tvből egyet a laptopból?

Ez se rossz, sztem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7300) mokus1 válasza sfdrakex (#7299) üzenetére


mokus1
addikt

Igazad van ez is megfelel az elképzeléseimnek.Sokat fog romlani a minőség így?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.