Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Hát nem is tudom ide kell-e írnom a témában, de hátha...valahogy belefér.

Hardveres/esetleg szoftveres probléma....

Adott 1 win7 hp op rendszer, több partícióra osztott 320-as pata-s hdd-n. Na már most: veszek 1 sata-s hdd-t ugyanilyen méretben. És nem azért, hogy raid-ben fussanak, hanem azért, hogy bizonyos időközönként mentést tudjak csinálni, akár csak a rendszer-partícióról, akár az egész lemezről...

Na az a valós helyzet, hogy ugye mindkét hdd csatlakoztatva az alaplaphoz, árammal kábellel. Mivel nem szeretném, hogy a csak és kizárólag biztonsági mentésre meglévő hdd-m folyamatosan üzemeljen, hát a bios-ban egyszerűen letiltom a tényleges helyét, de van-e bármilyen mód arra, hogy az áramellátást is lecsukjam és csak akkor éledjen fel, amikor én mókolni (menteni) szeretnék ??? Hardver, szoftver bármi ?

:R :R :R

(#38452) qqcqqc válasza akoska23 (#38449) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hiren's BOOTCD. van rajta jelszókinyerő, nekem egyszer már segített egy hasonló helyzetben.

(#38453) quailstorm válasza akoska23 (#38449) üzenetére


quailstorm
nagyúr

FFox: eszközök, beállítások, biztonság, mentett jelszavak. Asszem innen menni fog.

IE: [link]

IE11-gyel is megy, most próbáltam. Anno még 8-hoz kellett faternak...

én txt-be írom fel a jelszavakat, amit becsomagolva tárolok egy jelszavas rarban

(#38450) Spet: az a minden szar az a FFox összvissz, tehát egyértelmű az a baja hogy rosszul van megírva. Kifehéredik az ablak több másodpercre. Mondjuk a mostani tán 28-as az egész jó. De korábbiakkal nem csak saját gépen volt az hogy 3 tabbal feldobta a talpát pár másodpercre. És gyakran...

[ Szerkesztve ]

(#38454) akoska23 válasza quailstorm (#38453) üzenetére


akoska23
aktív tag

Köszönöm szépen :) :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#38455) Immy válasza jeni (#38448) üzenetére


Immy
őstag

Teljesen új hardverra szeretném aktiválni, mert a régi teljesen tönkrement.
Akkor is menni fog neten keresztül?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#38456) LonGleY válasza akoska23 (#38449) üzenetére


LonGleY
veterán

WebBrowserPassView

Ez mindet listázza együtt, nem kell mással (főleg Hiren's BoodCD-vel) szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#38457) LonGleY válasza #73959936 (#38451) üzenetére


LonGleY
veterán

Vegyél hozzá egy USB-s tokot (ideális esetben akkor már 3-as verziósat), és akkor kötöd rá a gépre, amikor szükséges...

(#38458) cigam válasza cigam (#38434) üzenetére


cigam
félisten

Ez furi. Visszatöltöttem egy aktiválás utáni image-t, és azon is ugyanaz az msvcrt.dll van fent. Szóval mégsem az volt a hunyó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38459) LonGleY válasza cigam (#38458) üzenetére


LonGleY
veterán

Microsoft Visual C++ dll, nem sok köze van a Flash-hez.

Próbáld azokat újrapakolni, hátha! Bepakoltam az összeset:

Microsoft Visual C++ Redistributable 2008-2013.zip

[ Szerkesztve ]

(#38460) #73959936 válasza LonGleY (#38457) üzenetére


#73959936
törölt tag

Esetleg konkrét segítség ? (hol milyet mennyiért ?) :F

:R

(#38461) LonGleY válasza #73959936 (#38460) üzenetére


LonGleY
veterán

Függ attól, hogy 3,5 vagy 2,5 "-os merevlemezt veszel.
Bármelyik számtech boltban, és azt, ami szimpatikus...

Nekem a 2,5 "-os (notebook) winyómhoz ilyen van:
SHARKOON QuickStore Portable

Ez USB 2-es, de van 3-as változata is. A másik márka, amiből szintén többféle változat van: LCPOWER

[ Szerkesztve ]

(#38462) #73959936 válasza LonGleY (#38461) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ó azért ennyire nem egyszerű ez, mert 3,5 colos, de PATA-s csatoló felület, úgyhogy nem tengernyi a kínálat ? !

(#38463) #73959936


#73959936
törölt tag

Merevlemez klónozására jó pár progi létezik....

Adott 1 win7-es op rendszerrel működő winyó, osztott további partíciókkal. Ha mindet klónozni szeretném 1 ugyanakkora hdd-re, mint most van, akkor számít az, hogy amire klónozni szeretném nem új, hanem használt winyó ?

(tudom h.elveszik minden, ami rajta van...de érdemes-e, kell-e formázni, törölni a művelet előtt ?)

(#38464) premete válasza #73959936 (#38463) üzenetére


premete
veterán

1, mindegy
2, nem kell

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#38465) LonGleY válasza #73959936 (#38462) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt hittem, az új winyóra készülne a mentés, tehát azt kellene külső tokban tartani. De ha az új, SATA-s kerülne a gépbe (aminek egyébként van értelme, ha gyorsítani szeretnél a rendszeren), akkor valóban nincs sok variáció - de azért olyan is akad. :]

(#38466) #73959936 válasza premete (#38464) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#38467) #73959936 válasza LonGleY (#38465) üzenetére


#73959936
törölt tag

például ?

(én nem nagyon találtam....) :(

:R

(#38468) LonGleY válasza #73959936 (#38467) üzenetére


LonGleY
veterán

Kiválasztod a mobil rack kategóriát, és jobb felül van a termékszűkítés. Ott, ha kiválasztod a patákat, egyből rájuk lelsz. De ugyanannyiért vannak olyanok is, amik patát és satát is fogadnak, szerintem érdemes akkor már olyat venni, és akkor később több lehetőséged lesz cserélgetni.

CONNECTLAND 1908054 External Enclosure 3.5" IDE-SATA
4WORLD HDD 3.5 Combo IDE/SATA 05296
GEMBIRD 3.5" USB EE3-U2C-1

A CONNECTLAND cuccnál kicsit kétes a kép vagy a leírás pontossága, mert ott csak pata csatlakozás látható, de mindenesetre bármilyen boltban tudnak neked ilyet hozni, csak kérni kell.

[ Szerkesztve ]

(#38469) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez mitől fordulhat elő?Aztán meg ezt írja hogy az intéző újraindul.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38470) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

A refurbished windows 7 Pro verziónak van downgrade joga xp-re?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38471) LonGleY válasza Pityu. (#38469) üzenetére


LonGleY
veterán

Rossz kedve van.

(#38472) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában azzal "szórakoztat" a Win7, hogy kb. fél óra játékkal /Skyrim/ eltöltött idő után feldob valami ilyesmit, hogy:
"Kevés a memória, az adatvesztés érdekében zárjon be néhány alkalmazást".
Process Explorerrel figyelve a memória-használatot annyit látok, hogy a "system cache" mérete egyre növekszik, játék nélkül is, amíg be nem lassul az egész op. rendszer.
Lehet ennek a cache-nek a méretét szabályozni, vagy van valami megoldás ennek a jelenségnek a kiküszöbölésére?

Rendszer újratelepítése érik?

Üdv:
S

(#38473) Pityu. válasza LonGleY (#38471) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor majd felvidítom :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38474) Taskforce


Taskforce
csendes tag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok! Anyunak ma jött meg az uj PC. Win 7 Ultimate-et tettem rá (más gépen tökéletesen működött) és miután a telepítést befejeztem olyan mintha nem tudna bebootolni:S Boot menüben próbáltam mindent( DVD-olvasórol vagy vinyórol) de egyiknél se megy.

Config:

LAP: Asrock H81M-HDS ~11,5k
CPU: Intel Pentium G3220 ~13,5k
RAM: Kingston 4GB DDR3 1333/1600MHz ~9k
HDD: Western Digital WD5000AAKX 500GB ~12k
TÁP: FSP FSP350-60APN ~8k
HÁZ: Cooler Master N200 ~10k

Teljsen tanácstalan vagyok de erős a gyanúm, hogy valami banális dolog:S Ja igen, első telepítésénél véletlenül törölni akartam azt a 100MB-os partíciót amit ilyenkor a Win 7 csinál,de úgy néz ki nem törölte, csak a nevét :) Lehet,hogy evvel van a baj? Azóta már újra tettem az egészet 2-szer de ugyanaz van, mintha a bootnál folyamatosan visszaugrálna és nem tölti a Win-t :( Valakinek esetleg valami ötlet? Valamit az alaplap menüjében kéne állítani?

[ Szerkesztve ]

(#38475) Doky586 válasza Taskforce (#38474) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Előbb még szerepelt egy ilyen sor: "SSD: Adata 64GB ASP600S3-64GM-C ~11,5k"
Így tárgytalan...

"Boot menüben próbáltam mindent( DVD-olvasórol vagy vinyórol) de egyiknél se megy."
Miért nem az SSD-re telepítetted ????

[ Szerkesztve ]

(#38476) brd válasza Pityu. (#38469) üzenetére


brd
nagyúr

Vagy vírus van a gépeden, vagy valamelyik Explorer-be épülő program elhasal valamin. Ha nem vírus, akkor ilyesmikre gondolj, hogy pl. hibás képre futott a miniatűr megjelenítő, tehát valami olyan, helyzetérzékeny beépülő, ami valamit csinál a file-okkal, meghajtókkal. Ha nem értesz túlzottan a gép lelkivilágához, akkor inkább ne állj neki hibát keresni, mert külső segítséggel is nagyon hosszúra is nyúlhat, valószínűleg egyszerűbb újratelepítened.

The only real valuable thing is intuition.

(#38477) spiritex válasza Taskforce (#38474) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem a 100 MB-os partícióval, vagyis annak nevével, tartalmával, azok hiányával van a baj. Csinálj egy új telepítést, de most törölj minden partíciót a telepítővel, egészen addig, amíg már 1 db összefüggő, partícionálatlan vinyót nem látsz. Aztán hozz létre a C-nek amennyit szeretnél (pl. 60-150 GB), indítsd el a telepítést rá, és majd a telepítő megcsinálja neked újra a 100 megás partíciót.

Szerk.:
jaja, töröld, meg a C-t is (nem tudom van-e D-d, ha nincs rajta semmi fontos, akkor azt is), hogy totál partícionálatlan legyen. Magyarul kezdj tiszta lappal. Tuti a "törlés" kavart be valamit.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38478) Taskforce válasza spiritex (#38477) üzenetére


Taskforce
csendes tag

Igen,de a partíció ott van vagyis végülis nem törölte :) Ugyanúgy 100mb..Így is próbáljam meg?

[ Szerkesztve ]

(#38479) Taskforce válasza spiritex (#38477) üzenetére


Taskforce
csendes tag

Kipróbáltam így is és ugyanazt csinálja :( Valakinek még esetleg ötlet?

(#38480) brd válasza Taskforce (#38474) üzenetére


brd
nagyúr

Az aktiváció-kikerülő program nélkül sem indul el? Vagy az eleve "integrálva" van a telepítőbe, nem is kell külön telepíteni? Az UEFI-t kapcsold ki esetleg, mert az említett programok azt "nem szokták" támogatni. De ennél többet nem írhatok, mert icsánrúgnak.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#38481) spiritex válasza Taskforce (#38479) üzenetére


spiritex
veterán

Elkezd boot-olni? Tehát megjelenik a win logó egyáltalán?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38482) Taskforce válasza brd (#38480) üzenetére


Taskforce
csendes tag

Szia,

Ugyanez a Win van a gépemen és ott flottul ment minden aktiváció nélkül.Köszi a másikat kipróbálom:)

(#38483) Taskforce válasza spiritex (#38481) üzenetére


Taskforce
csendes tag

Nem kezd el bootolni,nincs win logo.Csak az Asrock logó a legelején és utána 1mp után ugrik egyet és feketeség és megint ujrakezdi

(#38484) Pityu. válasza brd (#38476) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A hozzáértéssel nincs gond,én szerelem a gépem vagy rakom össze mindig,én telepítem meg sorolhatnám,és máskor is volt már ilyen tehát inkább elhasal,de ritkán fordul elő csak gondoltam meg kérdezem.Bár úgy vagyok mint mikor lusta voltam gépet csinálni és inkább fizettem érte,a végén mégis én jöttem rá a hibára :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38485) yuri90


yuri90
tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy milyen programmal tudok letörölni egy mappát amit valahogy nem enged pedig én vagyok a rendszergazda?Egy sima videó szerkesztő program visszamaradt mappájáról van szó.

(#38486) LonGleY válasza yuri90 (#38485) üzenetére


LonGleY
veterán

Nézd meg, hogy a benne lévő fájl automatikusan indul-e, amúgy
két lehetőséged is van: Unlocker, Malwarebytes FileASSASSIN.

(#38487) Poo válasza yuri90 (#38485) üzenetére


Poo
aktív tag

Van benne egy összetevő ami még fut,próbáld meg a revo uninstallerel leszedni azt a programot és az összetevőit,utána valszeg engedni fogja.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38488) yuri90 válasza LonGleY (#38486) üzenetére


yuri90
tag

kösz, az unlocker megoldotta a problémát.

(#38489) Pityu. válasza yuri90 (#38485) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet ha újra indítod a gépet akkor törölhető,de igen nézz utána a mappából nem e fut valami a háttérben.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38490) vok


vok
csendes tag

Üdv
Van egy MSI M510C laptopom, ati mobility radeon 9600 videókártyával. Win 7.-et raktam fel, de nem találok driver-t a videókártyához. Tudnátok segíteni?
Üdv

(#38491) LonGleY válasza vok (#38490) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez segíthet, de úgy tűnik, hogy ahhoz a szériához nem lesz meghajtóprogram. Az ilyen gépekre már csak Linuxot van értelme pakolni (pl. Ubuntu vagy Xubuntu).

Még azt megpróbálhatod, hogy letöltöd ezeket a csomagot, kitömöríted őket, és bennük keresteted a kártyádhoz a meghajtóprogramot (32-bites rendszerhez az x86-osakat, 64-biteshez meg értelemszerűen az x64-eket). Lehet, hogy szerencsével jársz.

http://driverpacks.net/driverpacks/windows/7/x86/graphics-a/12.03
http://driverpacks.net/driverpacks/windows/7/x86/graphics-b/12.03
http://driverpacks.net/driverpacks/windows/7/x64/graphics-a/12.03
http://driverpacks.net/driverpacks/windows/7/x64/graphics-b/12.03

[ Szerkesztve ]

(#38492) #73959936 válasza LonGleY (#38468) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#38493) Taskforce válasza Taskforce (#38474) üzenetére


Taskforce
csendes tag

Erre tudna valaki még mondani valamit? :(

(#38494) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok! Win 7 em van a gépen (x64 Home) Gépfejlesztés előtt állok, alaplap proci, ram. Szerintetek a Windows újra kell telepítsem majd a beszerelés után?

[ Szerkesztve ]

(#38495) petyusz851 válasza Csacse (#38494) üzenetére


petyusz851
tag

Mivel alaplapot is cserélsz igen újra kell telepíteni a Windowst. :) :K

(#38496) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Erre van-e valami ötletetek?
[link]

Van egy pendrive-m is,ami tökéletesen működik mindkét USB-n.

Windows 7 Professional 64 bit-em van.

[ Szerkesztve ]

(#38497) takos


takos
tag

Sziasztok!

Egy olyan témában kérnék segítséget amivel kicsit elakadtam, talán ez a topik alkalmas erre.

példa:
Adott egy mappa(legyen a neve XX) amiben fájlok van az alábbiak szerint:

a1.pdf
b3.pdf
c4.pdf
d5.pdf

Ezeket a fájlokat szeretném több könyvtárba egy paranccsal szétmásolni, mindegyiket a megfelelőbe azokba a mappákba ahol a fájl neveket a mappa tartalmazza,pl:

hgzz jkl a1
frefrefr fref b3
kok thi c4
lltof mdif d5

Azaz a scriptnek meg kellene találni a fájl nevét tartalmazó könyvtárat s abba belemásolni az adott nevű fájlt.

Van esetleg valakinek erre jó ötlete?

Köszönettel:
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#38498) LonGleY válasza Taskforce (#38474) üzenetére


LonGleY
veterán

Szóval warez... Amúgy az ötlet: fogj egy Parted Magic isot-t (számtalanszor linkeltem, keress rá), és a lemezre csinálj új ms-table-t vele (az lenyírja az összes partíciót róla). Utána mehet az install disc, és a rendes partícionálás (35-40 GB a C-nek, maradék a D-nek, 100 megást nem bántja). Más merevlemez ne legyen bekötve a telepítés alatt. Így jónak kell lennie.

(#38499) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mi a megoldás, ha a fényképnézegető zöld színű lesz??

Színprofilokat amiket lehetett már töröltem, de nincs javulás :Y

(#38500) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#38499) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

solved :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.