Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) #41133696


#41133696
törölt tag

(#38802) donmackó válasza #41133696 (#38801) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem is kiírja hogy van egy fontos frissítés, de amikor belépek hogy kijelöljem tök üres.

Ötlet? Újraindítás volt, új keresés volt az ESS meg feszt visít hogy az oprendszer nem naprakész.

Release the cable hounds!

(#38803) #41133696 válasza donmackó (#38802) üzenetére


#41133696
törölt tag

SoftwareDistribution mappát űrítsd ki.

(#38804) zdanee


zdanee
őstag

Sziasztok! Végső elkeseredésemben fordulok a fórumhoz, pedig meg voltam róla győződve, hogy ezt a hibát magam is képes leszek megoldani.
Adott egy Acer 3820tg notebook, rajta egy (legális) Windows 7 64 bit, és a gépben egy Ati 5650 videókártya. Legfrissebb driverek, összes windows frissítés fent van. Én meglehetősen ritkán játszom, de 1-2 játék mindig fent van a gépen (legutóbb kb 1 hónapja játszottam valamivel). Ma ki akartam próbálni egy játékot, de a futtatásnál azt a hibaüzenetet kaptam, hogy nem ismeri fel a videokártyát. Ez nagyon meglepő, mert minden program tökéletesen fut, hardveres videogyorsítás megy, stb. Kipróbáltam egy egyszerűbb játékkal, ami az integrált intel kártyával is menne, de az sem volt hajlandó elindulni. Semmilyen olyan játék nem fut, ami DirectX-et használna. Átváltottam az integrált kártyára, de azzal sem megy (tehát nem a hardver hibája és nem a driveré). Az a gyanúm, hogy a directX nem jó. a dxdiag azt mutatja, hogy Directx 11 van feltéve (nyilván, win7...), de itt jön az érdekes, 32 bites üzemmódban nem érhető el a DirectX, 64 biten viszont megy (tehát a videodekódolás ezért ment neki). Megpróbáltam újratelepíteni a DirectX-et, de a telepítő megállapította, hogy már a legújabb verzió, és nem csinál semmit. Eltávolítani a directX-et nem lehet...
Most kéne az ötlet, mert itt elakadtam, hogy javíthatom ki (teljes windows újratelepítés nélkül, annyit nem ér az egész)?
Köszönöm a válaszokat előre is! :R

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38805) kiskornel válasza Visormail (#38781) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszönöm! Kipróbálom...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#38806) donmackó válasza #41133696 (#38803) üzenetére


donmackó
őstag

Töröljem az egész mappa tartalmát, vagy csak bizonyos mappákat file-okat? Ha utóbbi, akkor melyiket?

Release the cable hounds!

(#38807) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

egy ismerősöm gépén xp volt, 2 partícióval, c-re feltelepítettem a win7-t viszont a D-t nem látja a rendszer, azon adatok vannak. Van valami megoldás, hogy leszedjem a D-ről a dolgokat és újra felosszam a vinyót, majd reinstall? Esetleg valami minixp, bármi? köszönöm!

(#38808) zdanee válasza Draken (#38807) üzenetére


zdanee
őstag

Sajátgép, jobbklikk, kezelés, lemezkezelés, itt ha látja a partíciót, jobbklikk, meghajtóbetűjel hozzáadása.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38809) #41133696 válasza donmackó (#38806) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem szükséges törölni, elég ha átnevezed:

http://support.microsoft.com/kb/2509997

(#38810) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Nem tudom eldönteni, hogy szoftveres vagy hardveres hiba előtt állok-e ezért kérdeznék hátha találkozott már valaki ilyennel.

Adott egy gép Win7 prof sp1. kb 3-4 éves telepítés. Lassú de stabil rendszer így már megszoktam. Nem sok kedvem van újrakezdeni mindent :)

A minap elkezdte azt játszani a gépem, hogy a bebootolás után vagy élből nem látja az SSD-t vagy egy ideig látja majd mintha kihúznám eldobja.

A gépben van 6hdd 1ssd 1dvd és mással nem történik ilyen.

A gép nem lett mozgatva az utóbbi közel 1 évben.

Valami ötletetek van?

Köszönöm

(#38811) Lenry válasza Songo (#38810) üzenetére


Lenry
félisten

biztos, hogy hardver (nem is tudom, hogy ez hogyan lehetne szoftveres)

első körben cserélj SATA és tápkábelt az SSD-n

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38812) donmackó válasza #41133696 (#38809) üzenetére


donmackó
őstag

Köszi működött. :R

Release the cable hounds!

(#38813) #41133696 válasza donmackó (#38812) üzenetére


#41133696
törölt tag

Örülök neki :K Vistán anno elég sokszor csináltam :)

(#38814) Songo válasza Lenry (#38811) üzenetére


Songo
senior tag

Megtörtént most tesztelés alatt. igaz ami igaz kicsit laza volt mindkét csati.

Csak amiatt gyanakodtam szoftverre mert tegnap a rádugott kamerát is többször magától eldobta és újra felismerte (vagy nem)

(#38815) Lenry válasza Songo (#38814) üzenetére


Lenry
félisten

nem feltétlenül van összefüggés, de mindkét probléma akár vissza is vezethető ugyanoda: alaplap, azon belül is déli híd vezérli a SATA-t és az USB-t is.
szóval ha a kábelcsere nem segített, akkor ez lehet a következő gyanús elem, bár akkor a többi SATA eszköz is problémázna.

most ütötte csak meg a szemem: ha SSD-d van, hogy hogy lassú a géped? vagy nem azon van a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38816) zdanee válasza zdanee (#38804) üzenetére


zdanee
őstag

Erra a DirectX hibára nincs senkinek ötlete? [link]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38817) Doky586 válasza zdanee (#38816) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Véletlenül nem a régi játékokhoz való DirectX9 hiányzik ?
Azt le kell tölteni és telepíteni...

(#38818) #41133696 válasza zdanee (#38816) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#38819) zdanee válasza #41133696 (#38818) üzenetére


zdanee
őstag

Köszi, de az installer úgy látja, a legújabb van fent, és nem csinál semmit. A dx9 teljes pakkot újraraktam (az MS oldaláról a 2010 jun dev csomagból). Nálatok, 64 bites rendszeren a dxdiag a 32 bites módban ezt mutatja?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38820) Lenry válasza zdanee (#38819) üzenetére


Lenry
félisten

VGA drivert próbáltad már frissíteni / újrarakni?

egyébként nem, nálam azt mutatja, hogy a DirectDraw, D3D, stb engedélyezve van

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38821) zdanee válasza Lenry (#38820) üzenetére


zdanee
őstag

Köszi, akkor tuti, h DirectX hiba nálam. Igen, a legfrissebb van fent, 2014.04.18. Valaki látott már ilyet? Hogy lehet DX hibát kijavítani, ha a dx telepítője szerint a legfrissebb verzió van fent és nem csinál semmit? Melyik frissítést lehet törölni, h újrarakja? Registry-ben nem lehet verziót átírni, hogy réginek lássa a telepítő és újrarakja?

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38822) Doky586 válasza zdanee (#38821) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem te a DX11-et nézegeted a csatolt fotón, nem a DX9-et.
Viszont látszik hogy nincs fent a driver hozzá mert a gyorsításokat nem lehet elérni nálad.
Szerintem nem telepítetted a notebookgyártó (NEM a chipgyártó) drivereit.

(#38823) zdanee válasza Doky586 (#38822) üzenetére


zdanee
őstag

De, elsőre a notebookgyártó 2011-es drivereit tettem fel, majd amikor ott ez a helyzet állt elő, azt frissítettem az AMD legújabb driverjére. Igen, a DX11-et néztem, de a DX9-ből feltettem a teljes 2010-es legfrissebb pakkot, tehát ott nagyon nem lehet hiba... plusz mindezt többször is megcsináltam, letöröltem minden vga drivert és elölről feltettem mindent, de a szitu végig ugyanaz maradt (ezért gondolom, h nem a driver a ludas). Amúgy 64 bites üzemmódban meg a dxdiag szerint is van minden támogatás, csak 32 biten csinálja ezt.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38824) sz.j válasza sz.j (#38790) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hosszú keresgélés ellenére sem sikerült megtalálni, hogy mi okozta a windows fényképnézegetőnél a képek és a hátterük elszíneződésének okát ....
Megunva a sikertelen keresgélést, egy egyszerűbb megoldást választottam, nevezetesen az előzőekben Macrium Reflect-el készített biztonsági mentésből visszaállítottam a rendszert. Most teljesen hibátlan minden.

Viszont az nagyon zavar, hogy nem jöttem rá, hogy mi okozta a problémát ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38825) Impressa válasza sz.j (#38824) üzenetére


Impressa
őstag

Ezzel nem vagy egyedül... csak nálam épp más probléma okoz ilyen fejtörést.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#38826) kispx válasza sz.j (#38824) üzenetére


kispx
addikt

Bár utólag felesleges, de ezt nézted?

(#38827) Brekkk válasza zdanee (#38823) üzenetére


Brekkk
senior tag

ACER notid van, ha jól látom.
ACER notira gyári AMD-s drivert nem tudtam telepíteni soha.
Szerintem nálad sincs fent.
Valami ATI WDM driver lehet most nálad fent, ami semmilyen 3D támogatást nem ad.
Keress ACER oldalon VGA drivert, és valószínű jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38828) sz.j válasza kispx (#38826) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a linket, bár most már késő, de sosem lehet tudni, hogy nekem vagy bárki másnak a későbbiekbe nem lesz e rá szükségünk.
(Amúgy nálam is szinte egy az egyben ugyanaz a hiba volt mint ami a linken olvasható.)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38829) koshmar


koshmar
őstag

Van rá mód, hogy az alapértelmezett nézet (minden mappában, külön baszakodás nélkül) a Nagy ikonok legyen?

Kötve hiszem, de azért hátha. :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38830) Impressa válasza koshmar (#38829) üzenetére


Impressa
őstag

Ez egy jó kérdés, ez engem is érdekelne. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#38831) koshmar válasza Impressa (#38830) üzenetére


koshmar
őstag

Ha egy mappát átnevezek, vagy egy másik helyre teszem, lista nézetre vált, és minden almappában külön kell átállítani a nézetet. Sok almappa van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38832) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Van arra valami mód,hogy a WIN 7-be integrált drivereket uninstalláljam?
Még mindig a teló csatlakozási hibájával küzdök,erre gondoltam most,hogy az összes hozzá tartozó drivert fizikailag is törlöm,és újratelepítem,de a WIN-be integráltat nem tudom.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#38833) Impressa válasza koshmar (#38831) üzenetére


Impressa
őstag

Ismerős a szitu :DDD gondolom az lehet az oka, hogy az az alapértelmezett beállítás, de én sem hiszem, hogy nem lehet megváltoztatni ezt a beállítást. :N

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#38834) twine válasza koshmar (#38831) üzenetére


twine
addikt

szia

Az adott mappában eszközök/mappa beállításai/nézet/mappanézetek/"alkalmazás a mappákra" gomb
ekkor ahogy az ablakban is írja,,minden ilyen típusú mappát olyan nézetre állítja, amilyenen épp az adott mappád áll....(részletek,nagy ikon, kis ikon,etc,etc)
Alapjáraton nem sok mappatípus van win alatt,,,érdemes szerintem ezt egy "általános" mappában megtenni pld . a gyökérben valahol...
így a "szokásos elemek" típusú mappák ugyanolyanok lesznek mindenhol,,,
az ettől eltérőek(képek,zene, videók) viszont nem
Azt hogy milyen típusú a mappa, azt pedig a nézet/mappa testreszabása menüpontban tudod változtatni, ha szükséges,,,

[ Szerkesztve ]

(#38835) cheeka


cheeka
tag

Sziasztok!
32bit vs 64bit!
Eddig egy kb. 4 éves notebookot használtam munkára (Office és böngésző), 2 éve van fent egy 32 bites win7, 4GB (ebből ugye csak 3-t kezel), gyors stabil, lehet szépen terhelni (asus f5sl). Most beüzemeltem egy 2 éves Acer Aspire 5742 gépet, amire szintén win 7 került, de 64 bites. Azt már tisztán látom, hogy kell még bele memória (gyári 2GB), mert egy böngészőt is csak sok gondolkozással nyit meg, pedig még nem dolgozok rajta. Mi lesz szegénnyel, ha fut majd 3 böngésző, mind több ablakkal, word, excell, pdf, skype, torrent stb. Szóval az a kérdésem, hogy +4GB memória megoldja a gondomat, azzal lesz olyan gyors és stabil mint a régebbi Asus?
Vagy ez a 64 bites rendszer sokkal több memóriát igényel ezért inkább még most töröljem és tegyek rá 32 bitest? (Ma telepítettem fel, lefutott minden frissítés, fent vannak a használandó programok jó része)
Az is nagyon zavar, hogy két program files mappa van, sok programból nincs is 64 bites. Véletlen feltettem egy 32bites ie11-et, azt nem tudom törölni, most van mindkettőnek mappája, azt sem tudom melyik van fent. Ez a dolog is nagyban befolyásolja a rendszer sebességét?

(#38836) Fire/SOUL/CD válasza cheeka (#38835) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Szóval az a kérdésem, hogy +4GB memória megoldja a gondomat..."
Nem.

Ami meg az OS-t illeti, egy 32 bites W7 Home Premium teljesen megfelel a célnak, tekintve a lapos specifikációját(+RAM sem kell bele).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38837) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Járt már valaki úgy hogy bent ragadtak programok és a feladatkezelőben hiába nyomkodta a folyamat leállítása gombot,csak az újra indítás oldotta meg a problémát?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38838) zdanee válasza cheeka (#38835) üzenetére


zdanee
őstag

Szerintem a 64bites a jobb döntés, ha később tovább bővítenéd a memóriát, nem kell újrahúznod a gépet. De ha a friss install is nagyon lassú, akkor megnézném, mi újság a HDD háza táján...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38839) quailstorm válasza zdanee (#38838) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt akartam én is mondani. A HDD-vel meg a be nem lakott rendszerrel több gond lesz. Van itthon jól működő 2 giga ramos 64bites win7 PC. De az is nyögve kezdte.

(#38840) koshmar válasza twine (#38834) üzenetére


koshmar
őstag

Köszönöm. :R

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38841) Fire/SOUL/CD válasza cheeka (#38835) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elnézést, csak eltűnt a netem, aztán már nem tudtam bővíteni a korábbi hozzászólást, így meg igen félreérthető... Szóval még1x

"Szóval az a kérdésem, hogy +4GB memória megoldja a gondomat..."
Nem.

Ami meg az OS-t illeti, egy 32 bites W7 Home Premium teljesen megfelel az Asus F5SL számára, tekintve a lapos specifikációját(+RAM sem kell bele).

Ami az Acer gépet illeti, ott már "neccesebb" a dolog, mert a sima 5742 (ha minden igaz) 4GB-ig bővíthető, viszont, amit a 4GB RAM kihasználtságát tekintve nyersz az x64-el, azt ellensúlyozza az x64 nagyobb erőforrás igénye... Elsőre egy 32 bites OS-el próbálkoznék, ha az szépen "szalad", akkor megpróbálhatod az x64-t. Ha nem tapasztalsz (érzésre sem) teljesítménykülönbséget, akkor maradhat. (Természetesen ha 6-8GB-ig lehetne bővíteni, akkor nem is kérdés az x64)
Ettől függetlenül 3GB RAM-al egy 32 bites OS-t célszerűbbnek tartok ezen a masinán, mint 4GB RAM-al egy x64-t(már ha valóban csak 4GB-ig bővíthető, mert a "sima" verzióból is van jó pár "altípus" és azok közt van 8GB-ig is bővíthető).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38842) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Egy olyanban kérnék segítséget, hogy azt hogyan tudom beállítani, hogy ha a gépemhez bluetoothon keresztül csatlakozok, egy headset-el, akkor csak az adott program (voip) hangját küldje ki, a többit ne?
Tehát ha pl. filmet nézek, az ne a headset-en keresztül mennyen.
Igazából itt a leválasztás, újracsatlakozás macerát akarnám kikerülni.

(#38843) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Járt már így valaki mint én az alábbi képen,lehet bedöglött a cd íróm és megpróbáltam az ikonjára kattintva beolvasni a cd t sajátgépben és felül megindult egy zöld csík de azóta nem jön be semmi a sajátgépben

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38844) Fire/SOUL/CD válasza Silious (#38842) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Maradva a példádnál, úgy lehet megoldani, hogy az adott medialejátszó beállításaiban beállítod a kimenetet. (Csak példa kedvéért, mert ennek nem sok értelme van(mert nem szoktam zenét hallgatni fejhallgatón, közben meg filmet nézni, ami az erősítőn "huppog" :DDD )) az mpc-hc-t beállítottam, hogy digitális kimeneten tolja a hangot, míg a Winamp-t meg, hogy a bluetooth fejhallgatóra. (Remélem jól értelmeztem a kérdésed...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38845) Silious válasza Fire/SOUL/CD (#38844) üzenetére


Silious
tag

Köszönöm a választ!
Holnap ki is próbálom.

(#38846) cheeka válasza quailstorm (#38839) üzenetére


cheeka
tag

A HDD-n mit nézzek, elég ha egy hd sentinel megmondja az állapotát? Mit jelent a be nem lakott rendszer?

(#38847) cheeka válasza zdanee (#38838) üzenetére


cheeka
tag

+4 gigát szánok bele, akkor összesen 6 gigával jó lehet? Egyébként nem találom, hogy meddig lehet bővíteni, megnéztem, most 1db 2GB van benne, a másik foglalat üres.

(#38848) cheeka válasza Fire/SOUL/CD (#38841) üzenetére


cheeka
tag

A lapos spec azt jelenti, hogy gyenge? A bővíthetőségét nem találtam, egy gyakorikérdéseken már feltette valaki, ott az a válasz volt, hogy 6gb-ig lehet bővíteni. Azért ez a oprendszer cserélgetés, próbálkozás annyira nem könnyű nekem. Ez is volt kb. 8 óra mire felment minden. (frissítések, office, dropbox, 3 böngésző stb.)

Egy 32bit 3GB, mennyi giga 64bit-nek felel meg?

(#38849) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Lefagyott a win7em, újraindítottam a gépem és nem tölt be a windows.
Tegnap elégé villámlott, lehetséges, hogy az vágta haza a gépem vagy inkább az ssd szállhatott el?
Ha villám lenne a ludas, akkor gondolom be se kapcsolna, addig eljut hogy a win logó betölt, utána viszont fekete képernyő és semmi se történik.
Csökkentett módban is próbáltam, akkor is ugyanez.

(#38850) fkaresz


fkaresz
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert sehogy sem sikerül az alábbi üzenettől megszabadulnom
gépindulás után:

A Lomtár sérült a következő meghajtón: F:\

Hogyan javítható?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.