Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) Impressa


Impressa
őstag

Üdv. mindenkinek!

Ez lenne a problémám:

Ezidáig 2 x csinálta a gépezet, de nem leltem rá a hiba okára. A feladatkezelőben, és az erőforrás-figyelőben sem lehetett látni mi eszi meg a memóriát. Ha az FF-et bezártam, akkor 2 GB-tal jobb lett a helyzet, de nagy előrelépés nem lett. A csúcs kb. 7,5 GB környékén volt.
Ez FF anomália mégis csak, vagy vmi más van ennek a hátterében?

CoolBoy323 mi volt a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#38502) spiritex válasza Impressa (#38501) üzenetére


spiritex
veterán

utorrent nem fut? Mert annak rossz beállításai okozhatnak ilyet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38503) Impressa válasza spiritex (#38502) üzenetére


Impressa
őstag

Ezen a gépen nem fut, arra használok egy másikat. (az csak arra van) azon a gépen, ilyet még soha nem tapasztaltam.... szerencsére.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#38504) VGYke válasza brd (#38396) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm!
Újabb kérdés, de ez már JAVA! 64bites a rendszerem (ööö minden ami csak lehet, a Steam pl. nem az :) )
Oracle Java-ból, 2db van telepítve (32-64bit)

Ha felkínálja az automatikus frissítést, mindég csak a 32bites frissül, a 64biteset úgy kell kézzel letöltenem, uninstallálni, majd telepíteni.
Kérdés: kell nekem 2 féle java?

Mondjuk a lemezen elfér mindkettő, csak nem tudom elképzelni, hogy mikor melyik működik és az egyik működik-e valamikor is... valamint nem kavar be egyik a másiknak?
Ha uninstallálom mindkettőt, elindítom az expolert (ami remélhetőleg már csak 64bites, nem úgy mint az "őskorban" hogy volt belőle 2db), elvileg a Java "automatikus" install érzékeli (?) mire mászik fel, de ekkor a 32-es (i-586) települ.
Szóval kell 2 java?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#38505) LonGleY válasza VGYke (#38504) üzenetére


LonGleY
veterán

Kell neked egyáltalán bármilyen JAVA? Csak ha van ilyen programod, akkor pakold! A 64-biteset még kevesebb dolog használja, azt nyugodtan le is sodorhatod a gépről. A weboldal meg szólni fog, hogy hiányol valamit, ha véletlen olyanba akadsz - de már az is ritka. Amúgy már van 8 Update 5. A hivatalos oldalra azért nem pakolják még ki, mert egyelőre a developereket látják el vele, de ez a 8-as széria lesz mindenhol nemsokára.

[ Szerkesztve ]

(#38506) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
Az lenne a kérdésem hogy a log fájlokat helyileg hol találom a gépen? System, application és security érdekelne hogy fájl szinten hol találom a gépen.
Előre is köszi.

(#38507) VGYke válasza LonGleY (#38505) üzenetére


VGYke
addikt

Kell neked egyáltalán bármilyen JAVA? -erre a kérdésre igazából nem tudok válaszolni. Inkább visszakérdeznék: pl. böngészős cset Gyalogló és pl. Sweet Home 3D programokon kívül mi is használja :F

Ti tudjátok a választ?

Ráadásul valamit b*szkurásztak a biztonsággal az új JAVA verzióban, mert nekem csak úgy működött frissítés után explorer alatt, ha a Java beállítást levettem alap High beállításról, Medium-ra:

Akkor uninstall minden, vagy csak a 64bites?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#38508) LonGleY válasza VGYke (#38507) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem igazán.

1-2 JAVA alapú appot ismerek csak (Azureus, JDownloader, FreeRapid Downloader).

A legegyszerűbb, ha saját gépről van szó: leszeded, és amint valami sipákol, újragondolod a telepítését. Mások gépére is csak azért rakom a 32-bitest, hogy ne legyen gond, ha egyéb programokat használna az illető.

[ Szerkesztve ]

(#38509) Doky586 válasza VGYke (#38507) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt variálták hogy minden olyan weboldal ami Java-t használ azt be kell írni az "Edit Site List" alá... és húzd vissza a csúszkát High (közép)-re mert a webes férgek könnyen bejutnak anélkül.

(#38510) Sub-ZeRo válasza Impressa (#38501) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Memory leak-es valamelyik programod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38511) qqcqqc válasza VGYke (#38504) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam is 2 java van. a böngészők a 32 bites verziót igénylik, a NAV adóbevallás programja meg csak akkor fut rendesen, ha fenn van a 64 bites.

(#38512) metaldog


metaldog
aktív tag

Up up up

(#38513) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Ha olyan történik, hogy valaki telepített egy programot win7-re (tervezőprogram), majd rendes uninstall helyett törölte a mappát, akkor mit lehet tenni? (nem én voltam :) )
Újratelepíteni nem lehet a programot, mert az hiszi magáról, hogy telepítve van. Eltávolítani nem lehet még uninstallerrel sem, mert nem látszódik a telepített programok között. Registryt pucoltam, hátha úgy rájön, hogy nincs telepítve, de nem segített, pedig rengeteg a programhoz kapcsolódó kulcsot eltávolított.

Újrahúzás mentesen kellene valami megoldás, mit tudtok javasolni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38514) Impressa válasza Sub-ZeRo (#38510) üzenetére


Impressa
őstag

Köszi az infót, hogyan tudok kideríteni, h melyik program okozza? a process explorer alkalmas erre, vagy tudsz ajánlani más programot ennek kiderítésére?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#38515) spiritex válasza A_ScHuLcZ (#38513) üzenetére


spiritex
veterán

Egy CCleaner-es tisztítást még megpróbálhatnál.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38516) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Sikerült egy viszonylag fatális hibát vétenem. Feltelepítettem a Kmplayer egy régebbi verzióját, azonban nem rendelődött hozzá az mp3-fájlokhoz. A keresősáv fölötti részben rákattintottam az egyik mp3-ra, és a társításnál bejelöltem, hogy az ilyen fájlokat mindig a Kmplayer nyissa meg. Azonban valamit irtózatosan félrenyomhattam, mert jelenleg minden programot, a Kmplayer akar megnyitni, a Firefoxtól kezdve a Skypeon át még az Intéző ikonja helyén is csak egy kmplayer logó van. Már letöröltem a kmplayert, de nem állt helyre a rend. Mit lehetne tenni? :(

(#38517) Vardar válasza Vardar (#38516) üzenetére


Vardar
tag

Huh, sikerült megoldani a problémát, ha valakinek hasonló lenne akkor Innen a 2. fájlt töltse le és futtassa.

(#38518) A_ScHuLcZ válasza spiritex (#38515) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mármint a registry pucolást CCleanerrel? Mert az már megvolt, mikor írtam a postot, majdnem 3000 hibás elemet talált, ebből 90% az adott programmal volt kapcsolatos. (AutoCAD)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38519) Visormail válasza A_ScHuLcZ (#38513) üzenetére


Visormail
addikt

"Újratelepíteni nem lehet a programot, mert az hiszi magáról, hogy telepítve van." Ilyenkor nem lehet repair install-t/telepítés javítását választani?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38520) A_ScHuLcZ válasza Visormail (#38519) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Érdekes módon azt nem kínálja fel telepítés indításakor, pedig szerintem is így kéne lennie, Autodesk termékeknél pedig biztos is.
Abból látom, hogy azt hiszi telepítve van, hogy mikor az összetevők kiválasztásához érek (nem sok van, 2db, maga az alapprogram és opcionálisan választható nézegető), akkor a programnál írja, hogy telepítve, és a tovább gomb sem aktív. Csak úgy lesz aktív a Next, ha hozzáadom a nézegetőt is. Természetesen kipróbáltam, hogy mi történik, ha azt is kiválasztva megyek a telepítésre, rövid időn belül hibát kapok és meg is szakad a telepítés.

Számomra érthetetlen, hogy miért gondolta úgy a felhasználó, hogy ez így jó lesz, ha törli a program könyvtárat.. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38521) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
Az lenne a kérdésem hogy a log fájlokat helyileg hol találom a gépen? System, application és security érdekelne hogy fájl szinten hol találom a gépen.
Előre is köszi.

(#38522) spiritex válasza A_ScHuLcZ (#38520) üzenetére


spiritex
veterán

Megnézted, hogy a Users / Felhasználó / AppData / Local vagy Roaming mappákban nem maradt semmi CAD-hez tartozó könyvtár?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38523) Kcsabi válasza A_ScHuLcZ (#38520) üzenetére


Kcsabi
tag

Regeditben keresd meg a programot, törölj mindent ami ehhez tartozik és akkor újra tudod telepíteni.

(#38524) brd válasza metaldog (#38521) üzenetére


brd
nagyúr

%SystemRoot%\System32\Winevt\Logs\ de az Event Viewerben meg tudod nézni, az adott logfile Properties menüpontjára nyomva.

The only real valuable thing is intuition.

(#38525) olivera88


olivera88
veterán

Miért nem hajlandó előjönni a F8 ra a csökkentett mód? Vagy másik gombot kell nyomni? Egy Lenovo G500 as laptopról van szó.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38526) andy83


andy83
aktív tag

Hol lehet beállítani azt Windows 7-nél, hogy kikapcsoláskor ha vmi baja van, akkor ne boot-oljon újra, hanem kiírja az adott hiba kódját "azon a szokásos" kék képernyőn? :F

facebook.com/SzeretekMozizni

(#38527) spiritex válasza andy83 (#38526) üzenetére


spiritex
veterán

Tessék.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38528) andy83 válasza spiritex (#38527) üzenetére


andy83
aktív tag

Kicsit még kutakodnom kellett, de végül megtaláltam! Köszi! :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#38529) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok. Most figyeltem fel erre a problémára:

Mi okozhatja ezt a processzorhasználatot? svchost ha jól tudom/látom akkor vmilyen rendszerfolyamat...
Egyfolytában ilyen a procihasználat, hiába nem fut semmi a gépen.

...Szeretem leracsniztatni...

(#38530) Pete55555 válasza Pete55555 (#38529) üzenetére


Pete55555
addikt

Oké, probléma megoldódni látszik. Leállítottam a folyamatot, letöröltem 2 programot (természetesen 2 játék torrentről), volt egy restart, és most minden ok.
Fut egy ESET, hátha talál valamit, olvastam gyors, azt írták lehet trójai/bloat/malware..stb...

...Szeretem leracsniztatni...

(#38531) olivera88 válasza olivera88 (#38525) üzenetére


olivera88
veterán

Megoldódott.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38532) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, a következő problémák jelentkeztek egyidejűleg a windows 7 64bit home premiumon nálam (notebook):
- skypenál nem tudsz a kontaktok között váltani (pl irogatsz valakivel, közben kapsz egy üzenetet mástól, nem lehet átváltani rá)
- firefox: nem lehet sem külön a tabokat, sem az egész firefoxot bezárni x gombbal, nem reagál rá.
- a tálca és a start menü nem működik, ha sikerül előhívni, a start > shutdown gomb szürke, nem lehet kikapcsolni a gépet, csak a power gombbal hardveresen.

változások, amik kiválthatták esetleg: frissen telepített eset nod32 2012, ezen kívül mást nem változtattam mostanában. Lehet esetleg valami vírus?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#38533) LonGleY válasza HellGreg (#38532) üzenetére


LonGleY
veterán

Elébb kapd le azt a hulladékot (nod32), és kiderül. ;)

(#38534) HellGreg válasza LonGleY (#38533) üzenetére


HellGreg
őstag

Megnézem, bár olyan 2-3 napig tökéletesen működött minden, mihelyt kihúztam a lábam otthonról és elutaztam, hívott az asszony, hogy ezek a problémák vannak. Este ha hazaérek, megnézem :)

(#38535) Balogh1988


Balogh1988
csendes tag

Üdv, emberek!

Segítséget szeretnék kérni! Bátyám gépe beszedte a magyar rendőrség vírust, azaz blokkolva lett a gép fizessünk x összeget képernyővel....
Hogy tudom leszedni? Utána néztem, de csökkentett módos módszerek nem jönnek be, miután elindul ki is kapcsol és ugyanúgy normálban tölti be a win7, a fostos blokkoló képpel:S
Valaki vmi segítséget tudna nyújtani nekem? Nagyon nem szeretnénk újra rakni a gépet

(#38536) huant


huant
csendes tag

Sziasztok!... sajnos, szerintem bekaptam egy okos ügyes vírust és ügyesen :( kitöröltem egy .dll filet is a tisztításkor....kérdésem hol találok (találhatok) erre megoldást illetve honnan tudom letölteni a kitörölt lyo.dll filet illetve ugyan ez a probléma hogy nem találja indításkor a kygflag.cpp filet. Segítséget előre is megköszönöm!

(#38537) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Dell inspiron 3521-33 laptopot Celeron 1017U (2M Cache, 1.60 GHz) processzorral.
Eredeti win7-prof-32bitet telepítek fel rá, viszont a prociba integrált gpu-t nem ismeri fel a windows és mindig "driver" hibát dob. Van ötlete valakinek, hogy milyen drivert próbáljak meg feltelepíteni? Windows updaten keresztül nem kéne lejönni-e a legfrissebbnek?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#38538) LonGleY válasza huant (#38536) üzenetére


LonGleY
veterán

google > dll-files.com

(#38539) huant válasza LonGleY (#38538) üzenetére


huant
csendes tag

Köszi, hááááát gondoltam rá :) azóta is azt keresem a google-ban de nem sok siker idáig... :( nem egy gyakori úgy tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#38540) LonGleY válasza huant (#38539) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor az valami kevésbé ismert program dll-je lehet. Rakd újra a programot, ha tudod melyikhez tartozik! A másik variációt tudjuk. :] Úgy kezdődik, hogy 'újra'...

(#38537) Immy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38541) petyusz851 válasza Balogh1988 (#38535) üzenetére


petyusz851
tag

Írtam üzenetet a problémádra. :)

(#38542) twine válasza Balogh1988 (#38535) üzenetére


twine
addikt

(#38543) szityo83


szityo83
tag

Sziasztok!

Tegnap óta folyamatosan kiírja nekem a gép hogy "Az USB-eszközt nem lehet felismerni".
Ha lehúzom az alaplapról az usb 3.0-ás csatlakozót Akkor megszűnik a hiba üzenet, de ugye akkor nem tudom használni a gép előlapi usb 3.0-ás portját. Próbáltam drivert frissíteni de ugyanez a hiba.
Esetleg valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

(#38544) Poo válasza szityo83 (#38543) üzenetére


Poo
aktív tag

Láttam már olyat hogy el volt görbülve az usb egyik lába és azért nem ment normálisan,bármit dugtál bele nem lehet felismerni....

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38545) Sub-ZeRo válasza A_ScHuLcZ (#38513) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszervisszaállítás.

(#38514) Impressa: Szerintem igen. De ezt észreveszed PE nélkül is. A feladatkezelő is megmutatjan neked. Nekem annó a TC-nél volt ilyen. Elindítottam és meár ette is a ramot.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38546) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!
Windows cmd-nél hogyan lehet az összes parancsot kilistázni ? A help paranccsal kiírja az alap parancsokat, de például az 'ipconfig' meg a 'netstat' parancsot nem. Most csak 2 példát hoztam fel, tudom egy listát is hordhatnék magammal a parancsokról, de azért ha mégis otthon felejteném akkor ez jól jönne. :D

(#38547) Pityu. válasza Balogh1988 (#38535) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha esetleg még nem oldódott meg a problémád [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38548) Doky586 válasza ampulla (#38546) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt 500 oldalon sok parancs elfér. Megveszed és magadnálhordod.

(#38549) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#38548) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38550) Impressa válasza Sub-ZeRo (#38545) üzenetére


Impressa
őstag

Köszi, akkor hagyom is a PE-t. Azért nekem fura volt, h a feladatkezelőben 600 MB-nál nagyobb RAM kihasználtságot nem mutatott - persze azt is az FF foglalta le -

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.