Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Pityu. válasza Pityu. (#38949) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valószínű meg van a ludas,bár nem emlékszem hogy ezt régebben telepítettem volna
" Intel(R) Management Engine Interface "

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38952) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

tuningolni szeretnem a szamitogepemet, de nem dolgozik a Linx AVX verzioja. Azt mondtak, valoszinuleg az a gond, hogy nincs fent service pack a gepen - WIN7 home 64-bit.
Kicsit elvesztem ezekben a frissitesekben, az erdekelne, hogy pontosan mit kell letoltenem? RC1 vagy RC2 verziot?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#38953) donmackó válasza Pityu. (#38949) üzenetére


donmackó
őstag

Próbáld meg ezt a megoldást (nekem már segített nem egyszer) -> [link]

Release the cable hounds!

(#38954) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám az Orion HT585 5.1 hangfalszettem beállításával win7 32bit alatt. Sajnálatos módon nem szól a mélynyomó, akárhogyan is állítom a dolgokat. Mindenhol ahol lehetséges átállítottam 5.1-re, de semmi változás. Alaplapi hangkártyám van ami elméletileg tudná kezelni, de mégsem. Felraktam a legfrissebb drivert (6.01.7083) hozzá és így sem jó. Eleinte azt hittem, hogy megpurcant a mélynyomó, de amikor 2.1-re átváltom akkor tökéletesen működik. Itt jogosan felmerül a kérdés, hogy akkor miért nem 2.1-ben használom? Azért, mert szeretnék full HD-s filmeket nézni amik ugyebár 5.1-ben szólnak.

Várnám az ötleteiteket, mert én lassan beleőrülök. :))

Talán még hasznos infó lehet:

- A subot és a gépet 3db ilyen kábellel kötöttem össze.

- Alaplapom: klikk

magyarsrac

(#38955) Pityu. válasza donmackó (#38953) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor így még meg próbálom le ellenőrizni hogy tényleg a szóban forgó dolog e a ludas.
Köszi :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38956) donmackó válasza Pityu. (#38955) üzenetére


donmackó
őstag

Hátha esetleg neked is jó lesz.

Release the cable hounds!

(#38957) quailstorm válasza szpal17 (#38947) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak az MSE-vel az a baj hogy a hamis biztonságérzeten kívül sok jót nem ad. Az Avira free is jobb, de az is popupol. Ami nem tesz ilyet az warez vagy kifizetett.

(#38958) Pityu. válasza donmackó (#38956) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy néz ki az a ludas amit elsőnek írtam,tehát telepítem azt a cuccot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38959) donmackó válasza Pityu. (#38958) üzenetére


donmackó
őstag

Ha megvan akkor telepítsd, majd nézd meg hogy van e még !/? jel az eszközkezelőben. Ez egy biztos módszer. :K

Release the cable hounds!

(#38960) zdanee válasza quailstorm (#38957) üzenetére


zdanee
őstag

Avast cscendes / játékos üzemmódban és bármilyen emailcímmel beregisztrálva.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38961) Pityu. válasza donmackó (#38959) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Megoldódott,bár nem emlékszem hogy régebben is telepítettem volna de biztos. Köszi :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38962) szpal17


szpal17
őstag

Kb. 5-en ìrtunk 5 féle virusirtòt...ember legyen a talpán aki ezek között választani tud a tényleges biztonság alapján... :)

(#38963) quailstorm válasza szpal17 (#38962) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De MSE-hez képest bármelyik jobb :DDD
Szokás kérdése, én maradok a NOD32-nél.

(#38964) LonGleY válasza quailstorm (#38957) üzenetére


LonGleY
veterán

Tényleg vicces ez a keresztbeajánlás. :]

Esetemben az összes szutykot lenyomja a Comodo. Nem mikrolaggol úgy, mint az avast. A többi meg no comment kategória, élén az MSE-vel és NOD32-vel. Hatékonyságban ami még jó lenne, az meg drága, eszi a gépet és szar a tűzfala (Kaspersky).

[ Szerkesztve ]

(#38965) qqcqqc válasza LonGleY (#38964) üzenetére


qqcqqc
őstag

A program promó topikban az egyik legnépszerűbb a biztonsági program téma, most is van Bitdefender, F-secure promó linkelve.
Nekem is onnan van Bitdefender az egyik gépen 1 éves, a másikon 9 hónapos licenc.

[ Szerkesztve ]

(#38966) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Valaki tudja már a megoldást arra, hogy a win7 a legutóbbi frissítések után, nem hajlandó új usb eszközt telepíteni (nem csak nálam, és nálam sem csak egy gépen jött elő)?

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38967) R3nts


R3nts
senior tag

A #38916-os hozzászólásomhoz : Hiába ossza az észt mindenki, a fórumot látogatók 99,9%-a warezolt oprendszerrel nyomja.....hiába pampognak, majdnem mindenki loaderelt windowsokkal prüntyög otthon... :DD Ráadásul az én problémám marhára nem az SP1 hiányától van....csak itt leakadt mindenki....oka volt annak, hogy SP1 nélküli windows-t tettem anno fel....szemmel láthatóan lassította a gépemet az SP1.eshez képest..... hiába fogja azt mondani mindenki, hogy ez nem valós,akkor is így volt, és kész...a biztonsági hiányosságokat meg megoldottam máshogy,mint ahogy az ide írogatók szintén 99,9%-a teszi, vírusirtó,és tűzfal programok "megvásárlásával" a "szoftverbótba'"....Szóba sem hoztam a warez témát,még utalás szintjén sem a problémám taglalásakor...és nagyon nagy valószinűségében fikarcnyi köze sincs a problémámnak ahhoz hogy be van e kapcsolva az update a rendszeremben, vagy van e SP1 az oprendszerhez....SP 1 nélkül is,minden általam felrakott,és használt program kifogástalanul működik....majd ha valamelyik kérni fogja....és nekem feltétlen kell....akkor felteszek egy SP1-et... Ti vagytok itt a nagy guruk, tudnotok kell - nálam marhára jobban - hogy az én általam emlitett probléma nagyon valószinű, hogy nem attól van, hogy van e SP1 a gépen,és "Ződ-e a Zupdét..." Mégis, szemrebbenés nélkül először a torkomnak ugrott mindenki....."...egy SP1 nélküli Win 7"..."eddig olvastam ;] " Hát ezaz, hogy eddig olvasta, mégis leu..tta a fejem....nagyszerű,épitő jellegű hozzászólás volt...! :DD Nyomja mindenki a sznob dumát, közben meg 10-ből 9 embernek ugyanaz a warezolt oprendszere megy otthon....vagy Linuxa, és attól úgy érzi, hogy Ő nyalta hegyesre a piramisokat.....nem fellengzősködni kéne, hanem segíteni......kaptam 2 levelet privátban! Az egyik felháborodva kérdezte,miért nem állok ki magamért,amiért szinte mindenki egyből, paraszt módon lesikította a hajam...? A másik levélíró pedig kapásból segített...!Meg van oldva a problémám...! :DD Nem magas lóról kéne a másikkal bánni,pláne ha nemn konkrétan illik bele a képbe a problémája....Segíteni kéne....Sok sznob kocka.....ennyi....szép napot Mindenkinek - bár úgyis törölni fogják....

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38968) Pityu. válasza R3nts (#38967) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Van benne igazság :) :C

Én pl szeretek segíteni ha tudok

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38969) mufi válasza mufi (#38952) üzenetére


mufi
senior tag

:U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#38970) LonGleY válasza R3nts (#38967) üzenetére


LonGleY
veterán

Tök mindegy, hogy mitől van, először a gányolt, frissítetlen rendszert kell kizárni a képletből - ennél jobb tanácsot nem igazán kaphattál volna. Merthogy a vírust (mivel gyaníthatóan az volt) is könnyebben szopja be az ember egy olyan rendszeren. Lehet, hogy a mostani problémádra épp megoldást leltél, de az is sejthető, hogy nem lesz valami hosszú életű ezzel a hozzáállásoddal...

Az, hogy te megvásárlod a rendszert, nem azt jelenti, hogy egy warezoltakat használók kevésbé értenék a dolgukat, vagy hogy az ő rendszerük bármilyen szempontból hiányt szenvednének (a legtöbb MSDN-es alapú, semmiben sem tér el a hivatalostól). Nem is értem, ez hogy jön ide... MÉGIS HOGY?

A nyivákolás helyett inkább meg kéne fogadni a tanácsokat, és akkor lehet ilyen problémád sem lenne a géppel. A szmélyeskedésre valóban nem volt szükség, de ezzel a rinyálással magad sem tünteted fel túl jó színben...

[ Szerkesztve ]

(#38971) R3nts válasza LonGleY (#38970) üzenetére


R3nts
senior tag

1. Nem "rinyáltam", de mindegy...
2: Általában 2 évig szokott menni nálam egy Win újrahúzás, akadás,probléma,bugok nélkül (és igen még SP1 nélkül is!) mert ésszel használom a gépet,update-elem,amire feltétlen szükség van, és amennyire a mai világban lehet, igyekszem a tűzfalat,vírus,malware-védelmet megfelelően használni...
3. Még véletlenül sem a "toldozott-foltozott, gányolt" "SP1", és "win update hiánya" volt a probléma forrása...4: ÉRTEM, hogy miért célszerű egy minden szempontból upgrade-elt PC-t üzemelni....csak a kérdésem/problémám marhára nem erre irányult....de akkor pl. Te is (személyeskedés nélkül)marha nagy szakember lehetsz, ha ezen általam felvázolt hibajelenségek után kapásból SP1, update, malware irtás, és win újrahúzás felé terelsz....mellesleg elég egyedi stílusban.....részemről lezárva a történet, kösz a semmit, és a stílust is... És nem,nem "fakadok sírva"....főleg azért,mert a .... nem én voltam a másikkal....ennyi...

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38972) LonGleY válasza R3nts (#38971) üzenetére


LonGleY
veterán

Minden értelmes ember azzal kezdené a gép rendberakását. Hogy te milyen mágiát művelsz a gépeden, a te dolgod. De legalább ne hangoztatnád!

Ráadásul ha csak 2 évig megy, az elég gáz. Nálam a Win 7 megjelenése óta kétszer volt újrahúzva a gép. Egyszer az SP1 miatt, egyszer pedig egy winyócsere miatt (és akkor is csak azért, mert a szoftverpark is nagyban változott).

[ Szerkesztve ]

(#38973) kispx válasza R3nts (#38971) üzenetére


kispx
addikt

> "Általában 2 évig szokott menni nálam egy Win újrahúzás, akadás,probléma,bugok nélkül (és igen még SP1 nélkül is!) mert ésszel használom a gépet,"
Ha ésszel használja a felhasználó a gépet, akkor kizárólag csak akkor kell újrarakni a gépet amikor a következő kiadásra frissít. A mai rendszerek már elég stabilak (de a user errort nem védik ki), hogy ne kelljen x évente újrarakni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#38974) Doky586 válasza szpal17 (#38947) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már évek óta AVG AntiVirus FREE -t használok, tökéletes elégedettséggel. Ha megnyitom a kezelőpultját valóban alul egy elrejthető reklámcsíkban ajánlgatja a saját fizetős verzióját. ENNYI. Miféle más reklámokról beszélsz???? Évek alatt nem találkoztam még velük.. (természetesen toolbarokat sose szoktam telepíteni)

[ Szerkesztve ]

(#38975) Santosh


Santosh
tag

Sziasztok!

Lehet azt tudni, hogy alvóból miért tér életre rendszeresen a gépem magától? Tehát a legkülönfélébb időpontokban felébred.

Egyik oka lehet egyébként, hogy ha megmozdítom az egeret, akkor visszatér alvóból. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?

Előre is köszönöm a választ!

(#38976) Doky586 válasza Santosh (#38975) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Biosban is van erre több beállítás (egér-bill-modem-pci) ezt kikapcsolni; illetve a windows eszközkezelő - egértulajdonságok - energiagazdálkodás alatt is van lehetőség letiltani az ébresztést. Kapcsold ki ha nem használod...

[ Szerkesztve ]

(#38977) R3nts válasza LonGleY (#38972) üzenetére


R3nts
senior tag

Megkérnélek nagy tisztelettel,itt nyilvánosan, hogy fejezd már be az én oltásomat privát üzenetekben,mert kezdek bepöccenni.....!!!!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38978) quailstorm válasza R3nts (#38967) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Windows 7 támogatása nagyon régen lejárt. Józan ésszel is felmérhetnéd hogy tucat oka lehet a hibáknak. A tűzfaladat meg a vírusirtódat meg rákenheted a kenyeredre, annyit ér ha irtó könnyen kihasználható biztonsági rések tucatjait rejti a rendszered és mindig nethez van kapcsolva, akkor könnyen kapsz vírust.
Egyébként a te dolgod mit csinálsz.

Ja és mindig az übernagy warezhuszárok hiszik azt hogy még a fórumlakók kutyája is warezol. Aztán ha csinálnák egy statisztikát meglepődnél.

(#38979) Pityu. válasza quailstorm (#38978) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A támogatás vége nem érintett

A dátumok módosítása a hivatalos kommunikáció szerint nem érinti a Windows 7 támogatásának megszűnését. Az operációs rendszer "mainstream supportja" 2015. január 13-án jár le, az "extended support" pedig 2020. január 14-én. Ez az utolsó dátum, amíg a Microsot biztonsági és egyéb frissítéseket közzétesz, funkcionális javítások készítését és új képességek beépítését csak a támogatási szerződéssel rendelkező szervezetek kapnak.

A fentiek alapján viszont logikus lenne azt gondolni, hogy a Microsoft a Windows 7 támogatásának megszüntetését is ki fogja tolni, hasonlóan a Windows XP-hez. A vállalat ugyanis azt vállalja nyilvánosan, hogy az operációs rendszer kereskedelmi forgalmazásának megszűnéséről egy évre előre ad tájékoztatást. Amennyiben ez valóban így történik, akkor a Windows 7 Professional forgalmazásának vége biztosan a mainstream support megszűnése után esedékes, vagyis a cég partnerei olyan gépeket fognak árusítani, amelynek mainstream támogatása már lejárt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38980) Kékes525 válasza R3nts (#38967) üzenetére


Kékes525
félisten

Én például OEM Windows 7 professional 64 bit-et használok. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38981) quailstorm válasza Pityu. (#38979) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Te a Windows 7 SP1-ről beszélsz. Csak szólok. Mielőtt belelovalod magad. SP nélkül nulla frissítés. Sőt, az alkalmazáskompatibilitás sem garantált. SDK-k is SP1-re szólnak.

XP is csak SP3 támogatott, Vista is csak SP2, Win 8.1 is csak SP1.

[ Szerkesztve ]

(#38982) Pityu. válasza quailstorm (#38981) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem SP1 van tehát nincs miről beszélni :)

Mindenkinek joga van azt használni amit szeretne,bár egy idő múlva inkább rá kényszerítik az embert.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38983) quailstorm válasza Pityu. (#38982) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Neki meg nem az van és ragaszkodik hozzá mert az "gyorsabb" :))

(#38984) R3nts válasza quailstorm (#38978) üzenetére


R3nts
senior tag

Teljesen igazad van!De azért én sem vagyok teljesen hülye a témához,mégha látatlanban,és keresetlen szavakkal rá is világított 1-2 fórumtárs az ellenkezőjére ! (Legalábbis szerintük) A kérdésem annyi lett volna, hogy SP1 nélküli KIFOGÁSTALANUL,VILLÁMGYORSAN működő oprendszeren, egyik pillanatrol a másikra EGY ADOTT (és elég specifikus) hiba lépett fel....nagy hangsúlyt fektetek a tűzfal,és a vírusirtó kellő hatékonyságú működésére, bár nyilván 100% védelem nincs....de azért teljesen h.lye nem vagyok hozzá...egyébiránt a catalyst illesztője kezdett el szarakodni,ez okozta a hibát,és a kifagyott asztalokat,kiterjesztett módban....teljesen irreleváns, hogy volt-e service pack a windowson,vagy sem - hiszen ELŐTTE kifogástalanul működött így is....és működik most már újra....villámgyorsan,és jól (nekem! - mert majd ebbe is beleköt valaki, hogy ami nekem jó, az valójában vemhes csiga...) TELJESEN vírus, és malware mentes volt a gép végig....de ne is haragudj: az első 3 szóig "végigolvasó" aztán többízben le.gató "fórumtárs", még pluszban privát levelekben is történő minősíthetetlen fikázása,mocskolódása nekem nem meriti ki a "szakmai segítség" fogalmát...

egy szó mint száz : valahol Mindegyikőtöknek volt igaza,és létjogosultsága abban amit írt a posztomra.....Csak én nem azt kérdeztem,hanem teljesen mást,amire viszont senki sem adott érdemi válaszut a fórumon,csupán egy Fórumtárs, a MEGOLDÁST privát üzenetben.....ennyi...

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38985) quailstorm válasza R3nts (#38984) üzenetére


quailstorm
nagyúr

jóvan, longley-t hagyd ki a listából, ő ilyen, rá kell jönni, és ki kell kerülni

egyébként [moderalva] ocsmány az írásképed, lusta voltam értelmezni :DDD

catalyst-ból meg nem vagyok képben, nVidia párti vagyok
Így utólag nézd vissza, eseménynaplóban nem-e írta a kritikus hibákat a catalyst, mert kellene neki.
Azt nem tudom hogy viszonyulnak az új driverek az SP mentes rendszerekhez, bár szerintem nem engedné települni ha nem tetszene neki. Általában a driver model nem változik az SP-től. Plusz általában egy Win8.1 driver hibátlanul megy vistán.

Az meg számomra fura hogy privátban írták a megoldást. Így nem létesültünk a jóból plusz nem is tudtuk meg időben hogy kész.

[ Módosította: proci985 ]

(#38986) V.Stryker válasza R3nts (#38984) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most már vért akarok ennyi cirkusz után! :DDD

Na, de komolyan, miért nem tetted fel az sp1-es frissítést? :U Anélkül, hogy támadásnak vennéd, csak csupán szakmai kíváncsiságból.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#38987) R3nts válasza V.Stryker (#38986) üzenetére


R3nts
senior tag

Mert anno,nagyjából ugyanazokkal a programokkal,és játékokkal telepakolt rendszer jóval gyorsabban muzsikált nálam,mint az sp1-es windows up to date rendszer,amit (kb 2 év után kellett újrarakni,nonstop nyüstölés mellett!) ezután telepitettem....és mostanában pár hónapja harmadszor raktam fel win7ult x64-et....és ezen okokból sp1 nélkülit....úgy voltam vele, szabott programok kellenek,amik fenn voltak már....és ha valamikor kéri majd valami új program az sp1-et, felteszem....csak az itt kerülendő téma miatt mostmár nem akartam azzal katyvaszolni, hogy egy teljesen jól működő,telepakolt rendszerre ráeresztem az SP1-et....nyilván nem szórakozásból létezik a service pack - mert Redmont-ban unatkoznak.....de amíg mindenem szépen elfutott így, nem problémáztam....most is feltehetném,és nyilván sokkal hatékonyabb,biztonságosabb,résmentesebb lenne a rendszerem.....csak nem szeretnék egy már jól működő,számomra komplex rendszert sz.rrá l.a.er.zni....

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38988) R3nts válasza quailstorm (#38985) üzenetére


R3nts
senior tag

Bocsáss meg a "[moderalva] ocsmány" írásképemért....a helyesírással (kivéve a sietséget)nem nagyon van bajom.....az írásképért sorry.....de azt hiszem,azért nem olyan rossz teljesítmény ahhoz képest hogy gyakorlatilag vak vagyok....

[ Módosította: proci985 ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#38989) quailstorm válasza R3nts (#38988) üzenetére


quailstorm
nagyúr

SP1-es csomaggal ellátott telepítőt javaslok, ha winupdate-tel rakod fel tényleg lassabb lesz plusz még helyet is fogyaszt, lehet takarítani utána.
A szövegeddel az a baj, hogy tagolatlan, ez nem vakság kérdése. Tömör fal. pl ez

[ Szerkesztve ]

(#38990) atala


atala
addikt

Erre esetleg lenne ötlete valakinek?
Olyan gondom van, hogy kikapcsoláskor, vagy újra indításkor a winyókat lekapcsolja a gép, de a képernyőn ott marad a "Leállítás" felirat, és csak órák után kapcsol ki teljesen a gép. Windows hiba lehet?
Op rendszer, Win7 SP1 64 bit.
Tegnap kezdte, amikor szarakodtam a videó kártya driver telepítésével, mert egyik verziót sem fogadta el.
Előre is köszi, az ötleteket.

(#38991) LonGleY válasza R3nts (#38977) üzenetére


LonGleY
veterán

Az a baj, hogy te még a számodra írt reakciókat is összekevered.

Én mindössze annyit próbáltam átadni, hogy frissítetlen rendszerrel nem nagyon van értelme foglalkozni, és egy ennek megfelelő javaslatot tettem (mindamellett, hogy elolvasni nem csak rosszul esett volna a valóban ocsmány írásképed miatt, de értelme se sok lett volna). Még én írtam egy fórumtársnak, hogy nem kéne ilyen támadó üzemmódban oltani a kérdésedért, nem tudom, észrevetted-e. Az indíttatásod nem világos, hiszen megoldást leltél, csak a rendszered és a téged ért jogos kritikákon nem bírsz továbblépni.

quailstorm: Te is hasonló állásponttal voltál most, mint én. Ezek után, ha van valami problémád, azt próbáld meg rendesen megfogalmazni ott, ahol helye van! Ez az odaszúrjuk a másik nevét a hsz-be, hogy baszogassuk kicsit, eléggé féreg módra utal. Ezek után lehet, hogy téged is ki kéne hagyni a szórásból...

[ Szerkesztve ]

(#38992) quailstorm válasza LonGleY (#38991) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van tapasztalatom a viselkedésmóddal kapcsolatban a fórumon, nem most kezdtem. Ha nem is te voltál aki zaklattad, napi szinten oltod le a népet.

(#38990) atala: eseménynapló? Általában a HDD leállításánál már azonnal ki kéne kapcsolnia, én eddig így láttam, nálam előtte szokott szarakodni. A nem válaszoló programbezárás limitiedeje is 1 perc körül van. A VGA driveres dolog mit takar?

(#38994) Pityu. válasza atala (#38990) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor a rendszer lemez nem kapcsol ki szerintem,valami beragad szerintem ,nekem is volt olyan hogy félóráig is azt írta ki hogy kikapcsolás és kézzel kellett kilőnöm a gépet,és semmi vírus semmi nem volt a gépen,lehet a video kártya egy összetevője ragad bent vagy nem tudom.AMD vagy Nvidia kártyád van?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38995) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tök jó nem tudom ki moderálja ezt a topikot,de engem a múltkor állítólagos személyeskedés miatt kitiltottak a porhardverről 18 perce ,meg törölték a hozzászólásom,de ahhoz képest másnak meg lehet személyeskedni,ezt nevezem én :C

Mindjárt kapom az ívet,hogy nem szerkesztettem az előző hozzászólásom :Y

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38996) atala válasza Pityu. (#38994) üzenetére


atala
addikt

AMD A prociban van a videó is. AMD A6-3620 APU Videó Radeon HD 6530D

[ Szerkesztve ]

(#38997) szpal17 válasza Doky586 (#38974) üzenetére


szpal17
őstag

Semmilyenről...(a saját termék ajánlgatása az nem reklám...elrejtheted, de aztán ismét nyitva lesz) Én meg mást használok évek óta. Téma lezárva.

(#38998) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy tableten hasznalom az ultimate verziot. A tablet funkciokat nem hasznalom a gepen. Szeretnem eltuntetni az ikonoknal megjeleno jelolonegyzeteket, amit gondolom a tablet hasznalat hozott elo. Hogyan tehetem ezt meg?

(#38999) Fire/SOUL/CD válasza #68216320 (#38998) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

start menü, bepötyögöd, hogy mappa beállításai, megjelenő ablakban meg kiveszed a pipát a képen jelölt opció elől.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39000) Santosh válasza Doky586 (#38976) üzenetére


Santosh
tag

Köszönöm, ez segített!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.