Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) spiritex válasza vadasz70 (#38200) üzenetére


spiritex
veterán

Igen! Az utolsó 3 sor az, ami idevág.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38202) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.
Mit jelent a teljesítménybeállításoknál az "eszköztárak miniatűr-előképének mentése"? Csak mert az összes közül ezt az egyet nem pipálta be alapból a rendszer. Ennyie erőforrásigényes lenne? Mit tud?

(#38203) Thunderzolee válasza vadasz70 (#38200) üzenetére

Ezzel resetelni lehet a jelszót, nekem is ment könnyen.

Töltsd le a CD-t, írd ki lemezre, arról bootolj, a többi a leírás szerint.

Van a végén egy video is, h szemléltesse a gyakorlatban hogy is néz ez az egész ki.

Ha nem tudsz angolul, tedd be a leírást a Google fordítójába, az szokott segíteni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#38204) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Miért van az hogy netezek az ok felmegy a memória használat de ha ugye bazárok és nem használok semmit akkor vissza kéne esnie a memóriának olyan 1,2gb re de ahelyett marad 2gb n de nem látom hogy mi használhatja.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38205) Pityu. válasza Pityu. (#38204) üzenetére


Pityu.
nagyúr

semmi nincs nyitva és mégis 2,24 a memória régebben ilyenkor 1,2-1,3 ra esett vissza ,átnéztem a gépet már mindenféle víruskeresővel de semmi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38206) LonGleY válasza Pityu. (#38204) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmit nem jelent. Majd felszabadítja a bent maradt dolgokat, amint szükség van rá. Nem kell fogni a kezét, ez már win 7..

[ Szerkesztve ]

(#38207) zoli62


zoli62
addikt

IE9-en az előzményekben nem kellennek meg egyes https oldalak címei. Vam.aki tapasztalta már ezt a jelenséget? Más. Windows 7-es gyári (HP) gépen, ami négy éves, azóta még nem volt új ratelepítve, mostanában két-három havonta előjön a kékhalál. ez még belefér?

(#38208) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudnátok olyan programot mondani, amely biztosan kilövi a nem rendszer folyamatokat (felhasználói programokat) Windows 7 64bit alatt?

A System Explorert v4.6 -ot szoktam erre használni, de újabban nem lövi ki.

Régebben, a task managerre (feladatkezelője) is kilőtte. Valamelyik frissítés óta ez megnehezült, nagyon sok folyamatot nem tud kilőni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38209) quailstorm válasza Kékes525 (#38208) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem a processhacker2-őt keresed

(#38210) Kékes525 válasza quailstorm (#38209) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, kipróbálom!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38211) Kékes525 válasza quailstorm (#38209) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos nem lövi ki. A hibaüzenet: Kísérlet történt egy éppen kilépő folyamat elérésére. Csak éppen nem látom hogy ki akarna lépni...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38212) gyuri86


gyuri86
tag

sziasztok.

a következő problémával küzdök. adott egy frissen telepített win7, összes driver fent van, device managerben nincs ismeretlen eszköz. ha 10-15 percig nem nyúlok a géphez akkor a rendszer elfelejti, hogy egér és billenytűzet is van rajta, hallani a szokásos usb csatlakozás hangot, majd pár másodperc elteltével már újra működnek. nem hibernálás után, nem is alvó állapotból jön vissza csak nem mozdítom sem az egeret sem a billentyűt. Már lecseréltem legalább 3 fajt egérre és bill-re de nem változott semmi.
Esetleg valami ötlet mitől lehet? Azóta a rendszer átkerült egy másik vas alá, a friss driver-ek felkerültek, de a win telepítés a régi, és ezen a konfigon is ugyan ezt csinálja! tehát nem alaplapi hiba lehet! Köszönöm.

(#38213) Pityu. válasza quailstorm (#38209) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt hiszem ezt a programot én is ki fogom próbálni :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38214) Jarod1


Jarod1
addikt

vna egy olyan problémám hogy 1 újonnan vásárolt egeret usb-t nem ismer fel, az egér jó másik gépen felismeri, de másik usb be sem ismeri, és ha bedugok 1 vezetéknélküli egeret ami jó azt sem ismeri pedig régen azzal használtam..ötlet valakinek?

(#38215) LonGleY válasza Jarod1 (#38214) üzenetére


LonGleY
veterán

Rossz az USB port az alaplapon.
Avagy teljesen romokban van a rendszered és újratelepítés szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#38216) Jarod1 válasza LonGleY (#38215) üzenetére


Jarod1
addikt

ez 1 laptop, nem rossz az usb a rádugott winyó megy csak az új helyre tett dolgokat nem ismeri fel ha valamit olyan helyre dugok be ahol volt azt is felismeri,

(#38217) twine válasza Jarod1 (#38214) üzenetére


twine
addikt

(#38215) LonGleY gondolatmenetét folytatva eszembe jutott, hogy csinálsz egy Ubuntu-s Pendrive-ot vagy csak egyszerűen kiírod egy lemezre..és arról bootolsz...
Kipróbálod vele, működik e az usb portod...
Ha igen,,telepítesz egy új win-t,,ha nem,,,kéred a szerviz árajánlatát ;)

Szerk:
további infó ismeretében akkor látom, az USB hibát kizárhatjuk... :U

[ Szerkesztve ]

(#38218) Winnie The P válasza Pityu. (#38205) üzenetére


Winnie The P
őstag

Avast meg a CIS együtt a gépen? Jó ez így?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#38219) Pityu. válasza Winnie The P (#38218) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát kell egy tűzfal meg egy vírusírtó nem?Mert te mit ajánlanál?

Egyébként nekem csak egy comodo firewall van fent ami ingyenes,tehát nem értem miért internet securityt ír az eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38220) Winnie The P válasza Pityu. (#38219) üzenetére


Winnie The P
őstag

Akkor értem, mert a feladatkezelőnél láttam hogy fut az Avast meg a CIS (Comodo Internet Security) is egyszerre.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#38221) Pityu. válasza Winnie The P (#38220) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ahogy mondom én sem értem miért cis mikor csak egy sima tűzfal a vírusírtó meg az avast is csak egy sima ingyenes vírusírtó,annyit azért én is tudok hogy ha komplett internet security lenne akkor össze akadhatnának.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38222) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Azért tényleg fura egy vírusírtó meg egy tűzfal hogy berakja magát többesbe

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38223) Jarod1


Jarod1
addikt

megjelenik egy form1 nevű cucc a tálcán, mi lehet ez?amikor nagy ablakká tenném nem mutat semmit..

(#38224) darvak válasza Doky586 (#38196) üzenetére


darvak
senior tag

Ja igen, én úgy értettem, hogy a lehető legkevesebbet kajáljon memóriában a rendszer, tehát így állítottam mindent be, ergo minden a teljesítményre van kihegyezve.

(#38225) Barbarics


Barbarics
tag

Sziasztok! azzal a kérdéssel fordulnék segítséghez,hogy van egy program (flashtool) és nem indul el.Ezt a hiba üzenetet dobja be: No JVM could be found on your system.
Please define EXE4J_JAVA_HOME
to point to an installed 32-bit JDK or JRE or download a JRE on www.java.com

Java-t megpróbáltam felrakni,fríssíteni,a telepítő azt írja ki hogy telepítve,de a java oldalán amikor felugrik a test ablak,akkor azt írja a chrome h java plug-in szükséges..Valaki tudna segíteni hogy mi lehet a probléma? :R

(#38226) DS39 válasza Barbarics (#38225) üzenetére


DS39
nagyúr

a Speciális rendszerbeállításokban hozz létre egy, a hiba üzenetben megadott környezeti változót, és megadod elérési útnak a Java telepítésének helyét. [link]

b) lehetőségként egy Java uninstall, reinstall is megoldhatja. (offline telepítővel)

[ Szerkesztve ]

(#38227) Jarod1


Jarod1
addikt

hali vamiért nem tudja telepíteni kb2800095 ötlet valakinek?

(#38228) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Sziasztok!
Miért lehet, hogy Win7 alatt alapból a nyomtatót nem nyomtatónak látja a rendszer. Nehézkesen utánakeresés után sikerült telepíteni a nyomtatót, de csak mókolással, de azóta is hol nyomtat, hol nem?
Win7 alá HP LaserJet 1010-ről van szó.
Most arra gondoltam még, hogy le kellene törölni a korábban telepített drivereket és újra rakni. Mert csak kb. 5. driver telepítés után sikerült, hogy néha működött, néha nem... le lehet valahogy törölni a korábbi drivereket, hogy nyomtató szempontból szűz legyen a rendszer? Vagy más ötlet esetleg?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#38229) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy elfogyott a helyem a C: meghajtón (45 GB), amin a Windows van. Nem szoktam semmit oda telepíteni, mindig máshova telepítek. Frissítéseket akartam telepíteni a rendszerrel, és akkor látom (mivel írta), hogy nincs hely. Csináltam egy lemezkarbantartót, de az se sokat segített. Hogyan lehetne helyet felszabadítani?

(#38230) #73959936 válasza acsati (#38229) üzenetére


#73959936
törölt tag

Letöltött és installált frissítések kipucolásával, meg a windows-temp mappában található akármik törlésével ?

Illetve a rendszer-visszaállítási pontok törlése? (főleg ha sohasem volt törölve 1 sem...) :F

(#38231) Jarod1


Jarod1
addikt

miért nem tudom a frissítéseket telepíteni? ujraindul a gép a fissítések letöltése után amikor pedig feltenné, 30 % nál megáll és visszavonja..

(#38232) acsati válasza #73959936 (#38230) üzenetére


acsati
aktív tag

Temp mappa ki van pucolva. Frissítések közül meg nem tudom mit törölhetnék. :F
A rendszer visszaállítási pontokat hol tudom törölni, ha van egyáltalán?

(#38233) #73959936 válasza acsati (#38232) üzenetére


#73959936
törölt tag

Talán így tudod törölni a visszaállítási pontokat. Ha vannak. És ha igen, sokat fog törölni....csak az utolsót nem

(#38234) acsati válasza #73959936 (#38233) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszi!
Pechemre nem volt felhasználva erre tárhely.

(#38235) llaszlo


llaszlo
veterán

Egy gépről akarom wifin megosztani a netet. Létrehozok egy ad-hoc hálózatot. Viszont sem androidos telefonnal sem pedig iPaddel nem tudok felcsatlakozni. Mindkét esetben sikertelen a csatlakozás.
A google-t már oda-vissza átnéztem, de nem tudom, hogy hol van a hiba.

(#38236) LonGleY válasza llaszlo (#38235) üzenetére


LonGleY
veterán

[link]

Szerintem nem csak stick-el jó.

(#38237) brd válasza Jarod1 (#38231) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg. Ha kézzel csinálod, csak óvatosan!

The only real valuable thing is intuition.

(#38238) llaszlo válasza LonGleY (#38236) üzenetére


llaszlo
veterán

Király ez működik :)

(#38239) krealon válasza llaszlo (#38235) üzenetére


krealon
veterán

(#38240) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Telepítő lemez létrehozásával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van egy-egy Win7 x86 és x64 MSDN-es iso-m. Ezekből szeretnék egyet csinálni, menüben választva a telepíteni kívánt verziót. Neten találtam hozzá leírást, egy magyart és egy angolt.
A leírásokat elolvastam, bár volt, ahol nem egyértelmű. Win7 SP1 64bit-es lemezképet módosítottam. Az általam elkövetett lépések a következők voltak:
-ei.cfg átírásával elértem, hogy tudok választani kiadás a telepítés elején.
-a 32 bites verziók beregisztrálását a linkelt oldalakon írtak alapján próbáltam. (itt nem volt egyértelmű a leírás) Ehhez a 32 bites iso-ból származó install.wim-et használtam, mert ha a 64-sel próbáltam, akkor a 64 bites verziókat regelte újra a telepítőbe a Windows AIK. Így a 32-es lemezről kimásolt install.wim-et beregisztrálva a verzió választóba már lehetett választani egyaránt 32 és 64 bites Win HomeBasic, HomePremium, Pro és Ultimate verziókat.

Viszont a problémám a következő. A 64 biteseket simán tudom telepíteni hiba nélkül. De a 32-est nem. A fájlok másolása után hibaüzenetet ír a telepítő. Esetleg van ötletetek, hogy mit rontok el, vagy esetleg milyen műveletet hagytam ki?

Előre is köszönöm a segítséget és üdv:
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#38241) llaszlo válasza krealon (#38239) üzenetére


llaszlo
veterán

Már csak azt kéne beállítani, hogy amikor ki meg bekapcsolom a gépet automatikusan kapcsolja ki-be ezt is. Mert így nem jó.

(#38242) Thunderzolee válasza spgabor (#38240) üzenetére

Én akkoriban ez alapján csináltam, azóta is azt a pendriveot használom teleptésre, amire felraktam anno ezt az AIO verziót:

logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/all_in_one_x86_es_x64_az_egyben_telepito.html

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#38243) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. nemtudom idevág e a téma,de remélem tud valaki segiteni. Nos a problémám,az,hogy nemtudok F10 billentyű parancsot elérni.Ugyanis, azon még plusz rajta van ábrázolva,hogy a hangot tudom levenni a gépen. És akarmit ,akarmivel nyomok,nemtudom,elérni,hogy F10-et észlejjen. Vagy esetleg megtudnám azt csinalni,hogy megvaltoztatom,a bill parancsot,valahogy,valahol,hogy ne a hangot vegye le,hanem azta opciót adja be ami nekem kell,vagyis amit én akarok?

(#38244) vadasz70 válasza Thunderzolee (#38203) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! És hogyan kell a hirens cd bootolni biosból kell indítani ?

(#38245) krealon válasza #10234880 (#38243) üzenetére


krealon
veterán

Az ujabb Lenovo notebook-okon peldaul a F1 - F12 ertekeket, az Fn billentyuvel egyutt lenyomva lehet elerni.
Nalad nem hasonlo a helyzet?

(#38246) #10234880 válasza krealon (#38245) üzenetére


#10234880
törölt tag

hát de igen,mégis. fn kombinacioval sikerult. de viszont lenovoval ellenben hp g 62 lapim van

[ Szerkesztve ]

(#38247) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok, feltelepítettem a Windowst a beállítások után egyből újraindul fekete kép és újraindul megint, mit javasoltok ? (tovább nem tudok menni)

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#38248) Jarod1 válasza vadasz70 (#38244) üzenetére


Jarod1
addikt

A biosban átállítod hogy dvd ről bootoljon elsőnek.

(#38249) Thunderzolee válasza #10234880 (#38246) üzenetére

BIOS-ban meg lehet fordítani az F1-12 gombok működését, h alapértelmezetten ne a rajta levő ábráknak megfelelő műveleteket végezze, hanem az alapértelmezett funkcióik azok az F1-12 parancsok legyenek, és az FN bill. egyidejű lenyomásával működjenek a rajta levő ábrák. (Mint régen..)

Kábé ugyanúgy, ahogy az FN, ill. a CTRL bill. is meg lehetett cserélni BIOS-ban, mikor még nem terjedt el, h az FN gomb ne legkívül legyen, hanem a CTRL legyen legkívül, és egyel beljebb az FN.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#38250) Thunderzolee válasza vadasz70 (#38244) üzenetére

Igen, BIOS-ban kell beállítani, h miről bootoljon a gép.

De ha ennyire nem mennek az alapok sem, akkor szerintem inkább kérj meg valakit, aki a közeledben ért valamennyire a gépekhez, csak van egy osztálytárs. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.