Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38052) micafighter válasza #45553408 (#38051) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kollaboratív munkára sokkal egyszerűbb a Google Docs/Google Drive vagy az MS Office Online. Ezek ingyenesek. Persze attól függően, hogy pontosan mire kell, lehet jobb hosszú távon egy wiki.

(#38053) Kékes525 válasza LonGleY (#38003) üzenetére


Kékes525
félisten

A HitmanPro-t nem ismertem, de egészen jó, talált néhány kéretlen alkalmazást, amit a
Malwarebytes Anti-Malware, SUPERAntiSpyware (ezeket rendszeresen használom) sem talált meg (babilon, ask) és leszedte. Ezeket amúgy elég nehéz (nekem) eltávolítani. Az is tetszik, hogy a vírustotált is igénybe vehetem. Ezt a System Explorerrel vagy a Flagfox addonnal szoktam, ha automatikusan használom.

Amúgy bocs hogy az androidos topikban szívóskodtam a vírussírtokkal kapcsolatban, utánanéztem alaposabban és Neked volt igazad. :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38054) Kékes525 válasza LonGleY (#38034) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó ez a cucc, eddig a Yamicsoft Windows 7 Manager-ét használtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38055) LonGleY válasza Kékes525 (#38054) üzenetére


LonGleY
veterán

Jaja, mindent tud, bullshit nélkül.

(#38056) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.

Van egy frissen telepített és belakott win7 ultimate. Az a probléma hogy a dgen.exe 100%-os proc felhasználást okoz. Látszólag nem megy semmi. Ha kilövöm a task managgerben utánna oké. De minden újrainduláskor elindul. Valaki valamit tud mondani?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#38057) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Szeretnék a gyereknek egy fiókot létrehozni amit szeretnék beállítani,hogy mikhez férhet hozzá.
Konkrétan programok telepítése törlése,fájlok másolása törlése,programokhoz való hozzáférés,mit indíthat el mit nem ,ilyenek.
Ezt,hogyan tudom a legegyszerűbben megoldani /még nem csináltam ilyet/ ?
Köszi.

(#38058) micafighter válasza vigyori78 (#38057) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#38059) LonGleY válasza gyga (#38056) üzenetére


LonGleY
veterán

Persze, hogy tud.
Vírusnak mondják, el kéne csípni valamivel (pl. ezekkel).

[ Szerkesztve ]

(#38060) spiritex válasza LonGleY (#38030) üzenetére


spiritex
veterán

Ebben a GIGATweaker-ben vagy másban nincs olyan beállítás, hogy a billentyűzeten levő Sleep gombbal le lehessen állítani a gépet? Annak idején XP alatt még megvolt a Shutdown opció a Sleep gomb-ra, de win7-ben sajnos kivették. Tudok parancssoros megoldást a powercfg /l és powercfg/q parancsokkal, de nagyon hosszadalmas mire kikeresei az ember az ID-ket...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38061) spiritex


spiritex
veterán

Erre valaki?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38062) LonGleY válasza spiritex (#38061) üzenetére


LonGleY
veterán

Hogy itt is leírjam, semmi értelme. nem véletlen van kitalálva az energiagazdálkodás. Nem lesz gyorsab a géped attól, hogy pörgeted állandóan. Az a programok dolga.

#38061: A billentyű funkciójának megváltoztatására nem tudok most megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#38063) Storms


Storms
őstag

üdv.!

Feltelepítettem tegnap a gépre a Kmplayert, és teljesen elállította a fájltársításokat a gépen, miután letöröltem a kmplayert, utána semmilyen fájltípus nincs semmihez hozzárendelve. Pl.: .iso, . rar, .txt... stb.. Most mi lehet ilyenkor tenni, hogy minden visszaálljon ahogy előtte volt? Winamp-al sikerült a zene és videófájlokat visszatársítani.

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#38064) LonGleY válasza Storms (#38063) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor így tovább! :] Amelyik programban állítható a társítás, használd az opciót. A WinRAR-ban is lehet pl. állítani.

Vagy, ha van egy kiterjesztés, amit nem ismer, társítsd a programjához! Jobb klikk a fájlra > open with > choose default program > kiválasztod/kitallózod a programot.

[ Szerkesztve ]

(#38065) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Néha gépindításnál nem teszi be a korábban beállított minialkalmazásokat a win7. [link]
Ezt mivel lehetne megszüntetni?
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38066) petyusz851 válasza makoss (#38065) üzenetére


petyusz851
tag

Jobb klikk nézet Asztali minialkalmazások megjelenítése elől kiszeded a pipát majd visszarakod.
Nekem ez segített. ;)

(#38067) makoss válasza petyusz851 (#38066) üzenetére


makoss
addikt

nem jó, van mikor gépindításkor nem mutatja, van mikor igen

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38068) spiritex válasza LonGleY (#38062) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, akkor a win7 Power Options részében a gyári High Performance-nak nincs sok értelme.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38069) qqcqqc válasza makoss (#38067) üzenetére


qqcqqc
őstag

nekem is csinál ilyet néha, olyankor újraindítom a minialkalmazásokat.

(#38070) Doky586 válasza makoss (#38067) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig petyusz jól mondja..

(#38071) #62853120


#62853120
törölt tag

Sziasztok!

ASUS F5RL laptopra telepítek Win7-et, az XP terméktámogatásának megszűnése miatt, de az a gond, hogy ehhez a géphez nincsenek Win7-es driverek.

Egy külföldi fórumon találtam a következő bejegyzést:

Have done a successful clean installation of Windows 7 Ultimate 64-bit on my ASUS notebook computer. It works perfectly.
Windows 7 contains the necessary drivers in itself. You don’t need to install the drivers. After the installation is completed, go to Windows Update to get the latest drivers.

Ez járható út?

(#38072) micafighter válasza #62853120 (#38071) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha a te laptopodról volt szó a topicban, akkor járható. Nekem van egy dell laposom, win7hez vannak a legutolsó driverek, de windows 8.1 felment gond nélkül, és a Windows Update mindenhez talál drivert az én esetemben. Úgyhogy nálam speciel Win 8 telepítésnél egy drivert se kell felraknom, pedig nem is támogatott w8 elvileg, míg a w7 támogatott, de ahhoz nekem manuálisan kell felpakolni a drivereket mert alapból pl a wifi se működik.

(Xp és w7 kicsit nagyobb lépcső mint a w7 és a w8, de ettől még működhet a te esetedben is)

(#38073) gyga válasza LonGleY (#38059) üzenetére


gyga
senior tag

köszi. Csak azt nem értem hogy a picsába került fel a friss rendszerre....

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#38074) LonGleY válasza gyga (#38073) üzenetére


LonGleY
veterán

Valamelyik programoddal. Egy csomó embernél az elavult kis személyes programgyűjtemény a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#38075) gyga válasza LonGleY (#38074) üzenetére


gyga
senior tag

minden friss nincs elavult cucc rajta, crome, office 2010, + összes frissítés, új adobe reader, avast, kb ennyi na mindegy majd este megharcolok vele...

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#38076) makoss válasza Doky586 (#38070) üzenetére


makoss
addikt

Az a hülye helyzet, hogy csak akkor tudom teljesen letesztelni ha megint előjön a hiba :B
...de azért köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38077) spiritex válasza LonGleY (#38030) üzenetére


spiritex
veterán

Az XP-s és előtti időkben be kellett állítani a proci L2 méretét a registry-ben, de a win7 esetében olvasok mindenfélét. Főleg azt, hogy nem szükséges. Mi az igazság?

Tehát eről a kulcsról van szó:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager \Memory Management\SecondLevelDataCache

Ha 3 MB az L2-m, akkor mi legyen a fenti kulcs értéke? 3072?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38078) Doky586 válasza spiritex (#38077) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam win7hp64-n azon kulcs értéke 0. [proci]
Sose állítgattam..

[ Szerkesztve ]

(#38079) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy miként lehetne beállítani hogy a gépre ne lehessen programokat telepíteni? Konkrétan fel van telepítve egy gép a szükséges programokkal de nem szeretném ha azon kívül más újabb progikat tenne a gépre.

(#38080) spiritex válasza SPeti1984 (#38079) üzenetére


spiritex
veterán

DeepFreeze.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38081) SPeti1984 válasza spiritex (#38080) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ha jól látom akkor akár egy másik gépről vezérelni is lehetne azokat a gépeket amire felvan téve ez a védelmi program? pl suliban a tanári géppel a diák gépeket hogy feloldani a védelmet stb...

(#38082) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Lenne egy problémám, adott egy laptop, amibe egy SSD-t raknok 2 partícióval.
1. Üres
2, windows install (csinátalam egy usbtelepítőt minden feájlt átmásoltam ide de nem bootol a cucc)
Hogy tudom úgy megoldani a dolgot, hogy bootoljon a cucc?
Nincs lehetőség dvd-ről vagy usbről csinálni...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38083) Sub-ZeRo válasza MZsoltee (#38082) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudod megoldani. Vagy cd, vagy usb, valameyik kell hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38084) spiritex válasza SPeti1984 (#38081) üzenetére


spiritex
veterán

Pontosan! Az Enterprise kiadás erre való!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38085) x1port válasza spiritex (#38084) üzenetére


x1port
addikt

Üdv.!

Tudnátok abban segíteni,hogy az miért van ha ki akarok jelentkezni win 7-ből akkor újraindul a gép ?
Bocs ha már volt ez a kérdés . A neten nem igazán találtam konkrétumot ezzel kapcsolatban.

Köszi

(#38086) spiritex válasza x1port (#38085) üzenetére


spiritex
veterán

Valami összeakad sajnos a gépeden. Ahhoz, hogy több is kiderüljön, vedd ki a pipát a Rendszer-en belül az Automatic restart mellől és nézd meg milyen hibaüzenetet kapsz, ha kijelentkezel: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38087) MZsoltee válasza Sub-ZeRo (#38083) üzenetére


MZsoltee
veterán

Pedig sikerült és egy dell d630-ra 10 perc alatt sikerült feltelepítenem így:[link]
Nem kellett semmi, se usb, se dvd, se semmi!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#38088) x1port válasza spiritex (#38086) üzenetére


x1port
addikt

Na..beállítottam amit javasoltál viszont így csak elsötétül a képernyő , nem indul újra.
R!eset után pedig az első indulásnál ez a hibaüzenet van :

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038

(#38089) spiritex válasza x1port (#38088) üzenetére


spiritex
veterán

Sajnos nem lettünk okosabbak... mert pont a probléma-aláírásnál üres, ami tartalmazhatna némi információt. Félek, hogy csak egy win reinstall oldja meg a dolgot.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38090) x1port válasza spiritex (#38089) üzenetére


x1port
addikt

Szerintem videókártya driver hiba.
Az a baj,hogy ez nem az én gépem.
Egy radeon 9200 van benne ehhez kellene win7 drivert találnom :U

(#38091) spiritex válasza x1port (#38090) üzenetére


spiritex
veterán

Hát az tényleg nem mai darab.. Nincs az alaplapon integrált vga? Mert először érdemes lenne azzal kipróbálni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38092) #54715584 válasza x1port (#38090) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#38093) LonGleY válasza spiritex (#38077) üzenetére


LonGleY
veterán

A GIGATweaker-ben is van ide vonatkozó rész, azzal be tudod álítani a javasolt másegyebek mellett. Az, hogy ennek az egy opciónak konkrétan mennyi haszna van, nem tudom. De a programban nagyon nagy hülyeségek nincsenek, én végig szoktam menni a beálításain telepítés után.

[ Szerkesztve ]

(#38094) x1port válasza #54715584 (#38092) üzenetére


x1port
addikt

Ezt találtam , úgy néz ki bevált.

(#38095) vigyori78 válasza micafighter (#38058) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszi :R
Te mindenhol vagy :DDD

(#38096) spiritex válasza x1port (#38094) üzenetére


spiritex
veterán

Congrat!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38097) x1port válasza spiritex (#38096) üzenetére


x1port
addikt

Köszi a segítséget !

(#38098) Sub-ZeRo válasza MZsoltee (#38087) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak az ssd lehet nem szereti ezt a megoldást.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38099) LonGleY válasza MZsoltee (#38087) üzenetére


LonGleY
veterán

Nekem pendrive-ról is 10 perc...

(#38100) aleister


aleister
veterán

Többször is belefutottam már abba a hibába, hogy nem megfelelő user/pass hibával nem tudom a hálózati meghajtót csatlakoztatni, pedig az adatok jók. A munkacsoport is megegyezik.
Ilyenkor más pc loginjával tudok csatlakozni. Fura, mert most pl 5 pc-n minden rendben volt, a 6.-on előjött a probléma. Más hálózatoknál, más oprendszerrel is volt már ugyanilyen. Jelenleg magyar W7 Home Premium x64 volt minden gépen, jogtisztán.

Mi lehet a probléma?
Én valami domain problémára gyanakszom.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.