Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) szityo83 válasza Poo (#38544) üzenetére


szityo83
tag

A hibát akkor is kiírja ha nem dugok semmit az usb portba. A kettőből csak az egyik működik.

Az előlaphoz ilyen kábel megy: [link]

Létezhet hogy ezzel lenne a probléma? Mikor a működő portba dugom be a pen-drive-ot akkor eltűnik a hibaüzenet, de ahogy kihúzom ismét megjelenik.

(#38552) Stylerr


Stylerr
addikt

Üdv! Írtam más topicba is, de nem kaptam választ. Olyan problémám lenne, hogy a parancsikonjaim az asztalon újraindítás után elmozdulnak a helyükről. Pontosítok, nekem a képernyő két oldalára vannak rendezve a parancsikonok 1-1 oszlopba, és újraindítás után a jobb parancsikonoszlop bentebb ugrik egy oszlopvastagságnyit, és a helyére berak 1 darab parancsikont. Auto elrednezés kikapcsolva. 1920x1080 a felbontás, win7 professional 64bit. Mi lehet a probléma?

(#38553) LonGleY


LonGleY
veterán

Ha megváltoztatjuk egy wifi kódját, hogyan lehet ugyanarra a hálózatra újracsatlakozni? Állandó hibát ír ki, mert gondolom az előző jelszóval próbál konnektálni, és nem kéri az újat. A router beállítás amúgy jó, más eszközökön működik, ahol még nem volt beállítva ez az új SSID-s hálózat. Van mód az előzőleg mentett wifi jelszavak kiiktatására?

[ Szerkesztve ]

(#38554) ampulla válasza Doky586 (#38548) üzenetére


ampulla
aktív tag

Thx :DD

(#38555) bucilali válasza LonGleY (#38553) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!
A vezeték nélküli hálózatok kezelésénél töröld az adott router azonosítóját, majd indítsd újra a szert.
Meg fogja találni, és az új jelszót beírva felcsatlakozhatsz rá.

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#38556) LonGleY válasza bucilali (#38555) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezt a hálózati és megosztási központon beül találjuk?
Sajnos nincs előttem, és a probléma okán a távirányítás
is kizárt. Köszönöm szépen az infót!

(#38557) bucilali válasza LonGleY (#38556) üzenetére


bucilali
aktív tag

Igen, bal oldalon ott lesz a listában.
Rákatt, és a feljövő ablakban látni fogod az összes hálózatot, amire a gép valaha is rácsatlakozott.
Megkeresed a problémást és törlöd. A többi a leírtak szerint.

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#38558) allein


allein
addikt

Sziasztok. Képen látható EFI partíciót nem tudom törölni. OS X alatt formáztam korábban és nem tudom törölni win alatt. Milyen módon tudom törölni?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38559) spiritex válasza LonGleY (#38553) üzenetére


spiritex
veterán

Ha a wifi kapcsolatnál jobb egeret nyomsz, akkor a Properties / Security fülön simán át lehet írni a Network Security Key-t. Utána Disconnect, majd Connect.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#38560) Doky586 válasza allein (#38558) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

EFI rendszerpartíciót én csak így tudtam parancssorból törölni:

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK X (ahol X az HDD-d sorszáma, amit a LIST DISK parancsnál látsz)
LIST DISK (ezt most csak azért használtam ismét, hogy lásd, hogy valóban a megfelelő eszköz lett-e kijelölve, egy csillag lesz a kijelölt eszköz előtt a listában)
CLEAN

..persze a lemezröl minden törlődik ekkor.

[ Szerkesztve ]

(#38561) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Hogy tudok egy hálózatba 2 windows7-es gépet úgy összekötni hogy lássák egymást és be tudjanak lépni a másikba, úgy hogy a 2 win7-en nincs jelszó. (egyik gépen sem.)

(#38562) allein válasza Doky586 (#38560) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, máris sikerült :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38563) qqcqqc válasza Bal0924 (#38561) üzenetére


qqcqqc
őstag

hálózati megosztást szeretnél, vagy távoli asztalt?

(#38564) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. Remélem tud valaki segiteni,. Van / lenne egy érdekesség,. mégpedig az,hogy a haverom,a laptopján wifin keresztül van neten. és bárhol van,bárhova megy a házba, mindig fullon van a jelerősség. De viszont a faterjának nem. Neki egy vagy két csik van ,mármint a jelerősségnél,ami mutatja,.hogy milyen a vétele. az ő gépe Lenovo netbook,. 1 ghz- procival,és original win7 starterral. Lehet valami progi okozza ezta jelenséget,vagy ujrakéne tenni a gépét? Ha valaki tud valami,léci segitsen,fontos lenne.

(#38565) Poo válasza #10234880 (#38564) üzenetére


Poo
aktív tag

a jel erőssége függ hogy milyen kártya milyen antennával rendelkezik,gondolom a netbookot ha a router mellé teszed akkor fullos jele van csak máshol nem,ha nem akkor érdemes lehet drivert frissíteni.Érdemes lenne megnézni másik wifis routerrel is hogy ott mit produkál.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38566) #10234880 válasza Poo (#38565) üzenetére


#10234880
törölt tag

azt nemtudom mellé tették e,de akor aszondod,hogy driver frisités kéne neki,a wifire? ésha pl.azis meglesz,és akoris ugyanez a jelenség,akkor mi a teendő?

(#38567) Bal0924 válasza qqcqqc (#38563) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Megosztást.
Mappákat kérne elérni a másik gépről,

(#38568) Poo válasza #10234880 (#38566) üzenetére


Poo
aktív tag

Akkor meg kell nézni hogy másik routerrel akár 2-3 dbal is ha van rá lehetőség hogy mi a helyzet,ha ugyan ez a szitu akkor lehet valami OS beállítás lesz a hiba ha nem akkor meg nem lájkolja ezt a routert és nem tudsz vele mit szarozni esetleg annyit hogy más csatornán használod a routert hátha akkor javul a helyzet.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#38569) #10234880 válasza Poo (#38568) üzenetére


#10234880
törölt tag

Okés,értem,.köszi. ha kiprobaltuk,akkor jelzek,mivolt a gond,ha sikerült. De és még ha OS bealitas lene a probléma,akor azt hol,minél keressük?

(#38570) rollin46


rollin46
csendes tag

sziasztok!
a segítségeteket szeretném kérni, hátha találkozott már vki ilyen esettel.
röviden: vettem egy alaplap+proci+ram kombót a meglévő vinyákhoz a meglévő házba. ssd-n futott korábban is a rendszer, most is azon szeretném
a win 7-et ahci-n telepítettem az ssd-re, szépen végigfutott a telepítő probléma nélkül, majd mikor elsőre indulna el a bios-on nem tud továbblépni a bootolási folyamat, mindig visszadob.
a kombó amúgy asrock alaplap s1150-es, meg egy i5-ös proci

próbáltam már ide-n is telepíteni, ugyanez
mi lehet a hiba? milyen beállítást kellene még eszközölnöm az ssd-re?

(#38571) Doky586 válasza rollin46 (#38570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"vettem egy alaplap+proci+ram kombót a meglévő vinyákhoz"
Ja.. nekem is volt egyszer egy régi ablakmosó szivacsom, és ahoz vettem egy autót hogy legyen mit lemosni vele... :DD

Esetleg próbáld bios alaphelyzetbe állítással ha tekergettél már benne dolgokat..

(#38572) #10234880


#10234880
törölt tag

Valaki,valami választ erre,vagy ötletet [link]

(#38573) rollin46 válasza Doky586 (#38571) üzenetére


rollin46
csendes tag

Nem nyultam hozzá, csak ehhezvaz egy dologhoz.
De telepitettem azota nem ssd-re is wint, csak ugy h az volt bedugva, de ugyanezt csinàlta..
És az éjszaka folyamàn magától sem oldódott meg a dolog :)

(#38574) Jarod1


Jarod1
addikt

van 1 olyan problémám hogy USB-be akármit dugok be nem ismeri fel, kb2908783 és
kb2800095 frissítések telepítése sikertelen ezt írja, ötlet valakinek a problémára?

(#38575) LonGleY válasza rollin46 (#38570) üzenetére


LonGleY
veterán

Miről pakolod? Tipikus hiba, ha pendrive-ról van szó (és rosszul lett kiműtve az ISO).

(#38576) rollin46 válasza LonGleY (#38575) üzenetére


rollin46
csendes tag

Dvd. Koràbban is sokszor ment már fel erröl máshova is

(#38577) qqcqqc válasza Bal0924 (#38567) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem helyi hálózaton a mappák megosztásai beállításai a következők: a megosztás speciális beállításoknál az engedélyeknél beállított felhasználó "mindenki", olyan jogokkal amit akarsz (ír-olvas, minden, stb). A megosztási központban a jelszavas megosztás kikapcsolása.
Így a helyi hálózat minden gépén elérhető a megosztott mappa jelszó nélkül a beállított jogokkal.
Ezekkel a beállításokkal látom win alól, elérhető linuxxal és androiddal.

(#38578) rollin46 válasza LonGleY (#38575) üzenetére


rollin46
csendes tag

De azért megprobálom egy msdn winnel

(#38579) Bal0924 válasza qqcqqc (#38577) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

(#38580) rollin46 válasza LonGleY (#38575) üzenetére


rollin46
csendes tag

Másik win megoldotta, köszönöm a figyelmet :)

(#38581) Pete55555 válasza Pete55555 (#38530) üzenetére


Pete55555
addikt

A probléma mégsem szűnt meg sajnos :(
Van valakinek ötlete erre ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#38582) Stylerr válasza Stylerr (#38552) üzenetére


Stylerr
addikt

Erre tud valaki megoldást?

(#38583) Immy válasza LonGleY (#38540) üzenetére


Immy
őstag

THX :R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#38584) jozsi252


jozsi252
veterán

Az mennyire normális jelenség, hogyha egy nem mai ( 3-4 éves ) laptopra rakok fel Win 7-et, majd ha le updatelem a teljes rendszert, akkor utána láthatóan belassul a boot, meg úgy minden? Van valami normális ok erre? Vagy csupán annyi hogy annyi minden települ fel, és fut a háttérben amitől belassul a rendszer, ha sima HDD van benne?

iPhone 13 Pro Max

(#38585) DS39 válasza jozsi252 (#38584) üzenetére


DS39
nagyúr

pontosan ahogy írtad. ha minden frissítés fent van, futtatsz egy lemezkarbantartót, úgy hogy a win update-eket is kitakarítod, utána egy töredezettségmentesítést is. szvsz javulni fog.

[ Szerkesztve ]

(#38586) g.tomko


g.tomko
csendes tag

Jó Napot Kívánok!

Picit tanácstalan vagyok, hogy egyáltalán jó helyen teszem-e fel a kérdésem. Lássunk neki:
Vásároltam egy 'Steelseries Siberia V2 USB' nevű virtuális 7.1es gamer fejhallgatót. A problémám röviden az hogy a mikrofon nem vesz semmilyen hangot/jelet. Pár éjszaka angolul guglizás, egy teljes windows install után oda jutottam hogy ez valószínűleg hardver hiba lesz, viszont mielőtt a drága jó amazonnak visszaküldeném a redelésem egy részét (persze csomagot rendeltem - ezért húzódzkodom) egy valamire figyelmes lettem:
a windows újratelepítése után, feltelepítettem a gyártó 'sztííLszííriz endzsin' programját, mert persze külön drájvert nem kell letölthetővé tenni - fontos dolog a marketing a felhasználó erőforrásain élősködve - majd ezután usb aljzatba dugva a fejhallgatót neki is kezdett a windows kitalálni mi is ez az eszköz, elkezdte telepíteni hevesen, majd a kis ablakban kipipálta hogy kaptam egy:

- USB kompozit eszközt
- Siberia V2-t
- USB Input divájszt

nem igazán értettem hogy miért nem Siberia V2 microphone mondjuk. Aztán felcsillant a szemem, megkérdeztem a barátnőm Aidát, mert utálok az asztal alá látni, ő meg átlát a gép oldalán is ugye, és ő még azt is hozzátette hogy minden driver a Microsoft által publikált és legalább 3-4 éves, hiába használja az eszköz esetleg a gyártó nevét.
Nem igazán értem mi folyik itt :D

Előre is köszönöm a segítséget,
G.

confidence gives my freedom.

(#38587) Pityu. válasza Pete55555 (#38581) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ne olyan fost használj mint az eset vírusírtó hanem nézd át a gépet ezzel inkább Malwarebytes Anti-Malware,de előtte nézd meg ezzel a programmal "ProcessHacker" ,hogy mi fut a svchost folyamat alatt.meg próbáld meg ezt is lefuttatni hátha [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38588) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Lehet ide kellett volna írnom. Ebben tudtok segíteni? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#38589) atti1848 válasza atti1848 (#38588) üzenetére


atti1848
senior tag

Már tárgytalan, de ha valakinek ez lenne a problémája akkor itt a megoldás: Google-ba Realtek High Definition Audio Driver

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#38590) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok,léci,valaki,plízz. Ha semi más nemsegit a wifijel erősségén,se driver frisités,se egyéb,akkor az os bealitásban azt hol lehet,shogy megnézni,és mit? mit kellesz keresni?

(#38591) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ha veszek egy külföldi laptopot és jár hozzá win7 prof akkor arra lehet hivatalosan másik nyelvet telepíteni?

(#38592) #10234880 válasza bozsozso (#38591) üzenetére


#10234880
törölt tag

Szia. igen,és pedig updaten keresztül.vagyis gondolom igen. Mer én ahol vagyok az szlovákia,és én nekemis original nyelv volt,ami volta rajta,benne. és Windows updaten tuttam,nyelvet is telepiteni. és az pedig az ajanlott frisitéseknél találod meg. Kikeresed azta nyelvet ami neked kell,bepipálod,.és feltelepited,vele.

[ Szerkesztve ]

(#38593) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok valaki segítsen már hogy lehet olyat beállítani win 7-en hogy telepítéskor kérjen rendszergazdai jelszót, de csak akkor? Szóval a felhasználó rendszergazda lenne de telepítéskor kérjen jelszót.

Huawei P20 Pro Black

(#38594) bozsozso válasza #10234880 (#38592) üzenetére


bozsozso
őstag

Rendben, köszönöm gyors válaszod.

(#38595) #10234880 válasza bozsozso (#38594) üzenetére


#10234880
törölt tag

Szivesen.

(#38596) zserbox


zserbox
őstag

sziasztok
a hp 6930p laptopom eredeti win7el, egyik napról a másikra nem működik a ctrl,alt, shift, fn gombok
tuti nem hardveres hiba, mi kavarodhatott össze :F

(#38597) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

A W7 már okosodott ebből a szempontból vagy ugyanúgy újra kell telepíteni mint az XP-t ha a vinyó át van rakva egy tök másik konfigba? s775-ből kerülne át s1156-ba.

(#38598) aizen92


aizen92
addikt

Ebben valaki tud segíteni a BKK-nak? :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38599) LonGleY válasza zserbox (#38596) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyrészt nem tuti, hogy nem hardverhiba, ellenben vírusgyanús is lehet. Első körben kipróbálnám egy bootolható rendszer alól, hogy mi a helyzet. (Pl. Ubuntu, Universal USB Installer-rel pendrive-ra pakolva.)

Baltoafarkas: Nem, teljesen más konfigra még a Linuxokat is egészségesebb újrahúzni, hát még egy Win-t.

[ Szerkesztve ]

(#38600) bucilali válasza zserbox (#38596) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!
Volt hasonló gondom már.
Billentyűzetet az alaplapi csatlakozóból ki, majd vissza. Valószínű, hogy nem érintkezik az egyik felgőzölt vezetősáv a billentyűzet csatlakozónál.

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.