Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) ro_bert17 válasza LonGleY (#38650) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ó! Azt hiszem ez lúzer error lesz a részemről. Nem tartom magam képesnek arra, hogy ma este feltelepítek egy linuxot, beállítgatom, és esetleg szükség esetén megbízható segítséget adok a jövőben a számítógépet használónak annak tükrében, hogy eddig két kezemen tudom megszámolni mennyiszer láttam linxot működés közben.

(#38652) LonGleY válasza ro_bert17 (#38651) üzenetére


LonGleY
veterán

Pár apróságnak kell csak utánanézni, és még úgy is gyorsabban megvagy vele, mint egy rohadvány XP-vel. Pár sor az egész, amivel programokat telepítesz, vagy használod a software centert (Chrome, VLC, LibreOffice). Eleve egy kész rendszert kapsz mindenestül, aminek a fájlrendszere sem töredezik (ext4). Kicsit állítgatod a tálcát, lepakolod esetleg alulra és kész is. Ilyenkor aktuális, nem mikor már harmadjára kapod vissza azzal, hogy má' megint lassú az XPéjj.

[ Szerkesztve ]

(#38653) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! 4k videó szeretnék lejátszani i3-2357m CPU és HD3000 VGA megtámogatásával. Kérdés, hogy vajon elég lesz hozzá a hardver? Illetve ha a hardver elég, akkor a win7 valamilyen oknál fogva nem kevés-e ide, és ajánlott inkább win8/8.1-et haszálni (?).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38654) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget illetve tanácsot kérnék
Ismerősömnek volna laptopján win7 egy nap mitád a microsoft valami oknál fogva semmilyen új hardvereket nem ismer fel se külső vincseszter se usb se stb. még komolyabban nem tudott vele mit kezdeni.

Majd telt múlt az idő és szól munkatársam,hogy a gépe semilyen új hardvert nem ismer föl mi lehet a gond?
Egyből valami vírusra gondoltam de semmi köze a két gépnek egymáshoz még csak nem is ismerik a gazdáik egymást vagyis kicsi az esély arra,hogy ugyanazokat az oldalakat látogatják.Inkább valami win frisítés lehet a ludas de melyik?Valaki találkozott már közületek hasonlóval?

(#38655) Visormail válasza ro_bert17 (#38647) üzenetére


Visormail
addikt

Ezek elméletileg jók lehetnek videókártya, hangkártya

Megnézted windows update miket ajánl fel a választható frissítések közt?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38656) ro_bert17 válasza Visormail (#38655) üzenetére


ro_bert17
őstag

A vindóz update nem ajánl fel semmit.
A hangkártya driver lelőhely bíztatónak tűnik, a vga-ra itt fogok próbálkozni este: [link]
(az általad linkelt olyan, mintha nálam nem működne, vagy csak a sok download gomb zavar meg)

(#38657) Chris78: "Elmegyegethet" (+1GB ram még kellemesebbé teheti a használatot) A drivereknek nem árt utána (előre) nézni.

[ Szerkesztve ]

(#38657) Chris78


Chris78
aktív tag

Sziasztok. Munkatársam gépére szeretnénk win7 -32 -est. Csak nem tudom elmenne e rajta.
A gép: Pentium 4 2,4Ghz 1Gb Ram Intel82845G videó Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#38658) Pete55555 válasza brd (#38645) üzenetére


Pete55555
addikt

Íme:

...Szeretem leracsniztatni...

(#38659) Jarod1 válasza lolka1980 (#38654) üzenetére


Jarod1
addikt

ugyanezzel küzdök most, az összes frissítés telepítve van?

kb2800095 nekem ezt nem akarja feltenni és ez usb vel kapcsolatos dolog

(#38660) lolka1980 válasza Jarod1 (#38659) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Utána érdeklődök.Bár erre már csak holnap lesz lehetőségem
De ha jól tudom mindent autó frissítésre van beállítva.

(#38661) paavoo válasza Fire/SOUL/CD (#1081) üzenetére


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Win7 telepítés miatt megcsináltam a fentebb leírtakat a pendrive-val (Kingston micro 8gb).
A kocsiban viszont FM transmitter nem látja a pendriveom.
Először NTFS-re gondoltam, gyorsan leformáztam FAT32-re, de így se működik.
Mit kéne tennem? Köszi.

(#38662) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Win7-et telepítenék pendriveról, nincs optikai meghajtó a konfigban, és a telepítés közben ezt írja ki a gép, ötletek, hogy ez miért van? Mit lehet ezzel kezdeni? És nem enged tovább... :W
[link]

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#38663) szpal17 válasza Tybee21 (#38662) üzenetére


szpal17
őstag

Nekem ezt az üzenetet, egy régi IDE-s DVD olvasóval való próbálkozásnál írta ki a Win 7 telepítő. Kicseréltem egy újabbra és működött. Gondolom nem ismeri fel automatikusan azt az eszközt...
Milyen pendrive-ról próbálkozol? Eddig működött esetleg másik gépen?

(#38664) qqcqqc válasza Tybee21 (#38662) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem telepítünk usb3-as aljzatba dugott pendrájvról win7-et :)

(#38665) Tybee21 válasza szpal17 (#38663) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Igen, más gépeken eddig ment erről a pendriveról a telepítés, egyébként ADATA, most megpróbálok egy teljes formázást, hátha az megjavítja... más meghajtó nincs a rendszerben, csak még egy HDD... :(

(#38664) qqcqqc - és akkor mi a megoldás? :F Előfordulhat, hogy az előlapi kivezetés nem 3.0-ás?

[ Szerkesztve ]

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#38666) quailstorm válasza hito (#38653) üzenetére


quailstorm
nagyúr

VGA 100% hogy nem elég semmire. CPU-ból majd kiderül. Szimplán hajíts fel egy k-lite codec packot és nézd meg a statisticsben mennyi a framedrop.
Az én konfigom majdnem viszi. Gondolom jobb procival vinné.

(#38667) hito válasza quailstorm (#38666) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! 1080p@60fps-t zokszó és framedrop nélkül eltekeri a sima beépített media player-rel. Engem már ez is meglepett, mert a T410-em (i5-520m + Intel HD VGA) kínlódik alatta, nem is szép látvány az eredmény.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38668) quailstorm válasza hito (#38667) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Saját tapasztalatom alapján viszont a k-lite megával lehet a legtöbb szuflát kipréselni. 4k a gépemen VLC-vel, windows media playerrel értékelhetetlen.

1080p@60 meg nekem is megy. Sőt, elég sok 1080p@30 megy az AMD AthlonXP gépeken is.

[ Szerkesztve ]

(#38669) szpal17 válasza Tybee21 (#38665) üzenetére


szpal17
őstag

Próbálkozz a nem kék usb-vel :) Egyébként szerintem én már telepítettem 3.0-ról is....van cikk is róla a neten. Rufussal csináltam a telepítőt.

(#38670) Tybee21 válasza szpal17 (#38669) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Köszönöm, teszek egy próbát a fekete usb-vel, remélem segít... már elég ideges vagyok... :W :W :W

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#38671) hito válasza quailstorm (#38668) üzenetére


hito
nagyúr

Érthetetlen számomra, hogy a T410-en miért az 1080p@60fps akad és a 4K meg gond nélkül megy. Ugyanez a fent említett konfigon (i3 + HD3000) fordítva van. Na mind1, letöltögetem a cuccokat, aztán kiderül, hogy javul-e a dolog.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38672) qqcqqc válasza Tybee21 (#38665) üzenetére


qqcqqc
őstag

nem, lehet, hogy az a probléma, hogy usb3.
A win7 telepítő nem ismeri az usb3-at így drivert kér hozzá.
csak usb2-ről tudsz telepíteni.

(#38673) qqcqqc válasza Tybee21 (#38670) üzenetére


qqcqqc
őstag

fekete jó kék rossz :)

(#38674) quailstorm válasza hito (#38671) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert más a gyári codec, más a fixfunkciós egység sajátossága. De a K-lite majd eltünteti a különbséget szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#38675) hito válasza quailstorm (#38674) üzenetére


hito
nagyúr

Az jó lenne. Még a lába nyomát is megcsókolnám :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38676) Pete55555 válasza Pete55555 (#38658) üzenetére


Pete55555
addikt

Vkinek ötlete? svchost - on belül ezek a folyamatok futnak, 80-90% körül áll a CPU használat miatta. Win7 úra lett téve, malware ellenőrzés is volt...

...Szeretem leracsniztatni...

(#38677) Jarod1 válasza Pete55555 (#38676) üzenetére


Jarod1
addikt

víruskereső mi fut?

(#38678) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!
Amd Athlon 64 3000(2Ghz)
2,3GB 400Mhz Ram
Ati 9600XT
IDE HDD
Szerintetek 7-et vagy XP-t telepítsek rá?
Csak netezés film nézés melyikkel lenne gyorsabb működésű?

(#38679) Pete55555 válasza Jarod1 (#38677) üzenetére


Pete55555
addikt

Állandóan semmi.
Régi rendszeren a NOD futott le, az semmit nem talált. Ajánlották fentebb vmi microsoftos bloat keresőt, az is lefutott, semmi.
Most fut a spybot. Illetve malwarebytest lefuttattam a régi rendszeren, most szedem lefele az újra is, és lefuttatom azt is.

Az az érdekes, hogy akinek vírus volt, az nem svchost, hanem sCVhost volt a folyamat... érdekes ez...
Bár ettől még lehet valami vírus, de nem értem...

Szerk. Spybot nem talált semmit. Lefuttatom mégegyszer, hátha. Nameg a malwarebytes is fut mostmár.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#38680) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok.

Lenne egy olyan problémája bátyámnak, hogy feltelepített két win7-et két különböző HDD-re, majd az egyiket kivette és beállította a megmaradt windowsban, hogy ne legyen indításkor oprendszer választó képernyő. Most azt írja ki a gép, hogy nincs megfelelő operációs rendszer a gépben (gondolom a kiszedett rendszert akarja pedig ebben lett kikapcsolva).
A windows nem indul el, a másik HDD már nincs nála. Ebben az esetben, hogyan lehetne elindítani a megmaradt windows7-et?

SOS!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38681) hito


hito
nagyúr

Bocs az amator kerdesert, de bajban vagyok. 300x mar biztos telepitettem win7-et, de most ez kifogott rajtam. A telepito ezt dobja:

Probaltam BIOS-ban allitani az AHCI modon hatha az a baj, de minden beallitasnal ezt irja. 128GB-os SSD van benne, win7 prof 64 menne fel ra. Mi a nyugje?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38682) Pete55555 válasza hito (#38681) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem gyanús, hogy sérült a DVD/pendrive-on a telepítő :(

...Szeretem leracsniztatni...

(#38683) Fire/SOUL/CD válasza hito (#38681) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Miről telepítesz? (Pendrive, DVD, stb)
2. Mire telepítesz? (esetleg PCIE SSD stb, mert ilyenkor be kell adagolni a megfelelő driver-t))
3. Milyen az alaplap pontos típusa? (vannak olyan deszkák, amelyeknek nem mindegy melyik SATA vportjára van kötve a meghajtó, esetleg külön SATA driver kell az adott SATA vezérlőhöz is)
4. Eredeti telepítőlemez vagy valami kókányolt/integrált stb?
5. Sérült/rosszul létrehozott telepítőlemez/pendrive
6. (Ez már csak tényként) AHCI legyen, ne más.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38684) hito válasza Fire/SOUL/CD (#38683) üzenetére


hito
nagyúr

DVD-rol telepitem, a lemez masolt, de eredeti termekkodom van. A merevlemez mSATA SSD, pontos tipusa: Samsung MZMPA128HMFU-00000. A gep: Samsung NP900X1B. AHCI-val is probaltam, ugyanezt irja.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38685) brd válasza Pete55555 (#38676) üzenetére


brd
nagyúr

Vírus, vagy valami hardware kehes, esetleg a drivere. Új eszköz/driver nem került a gépbe mostanában?

The only real valuable thing is intuition.

(#38686) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!
Amd Athlon 64 3000(2Ghz)
2,3GB 400Mhz Ram
Ati 9600XT
IDE HDD
Szerintetek 7-et vagy XP-t telepítsek rá?
Csak netezés film nézés melyikkel lenne gyorsabb működésű?

(#38687) Pete55555 válasza brd (#38685) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem :( Spybot lefutott megint, megint semmi. Malwarebytes sem talált semmit :W
Nem hiszem el, egy friss rendszernél hogy lehet ez?

...Szeretem leracsniztatni...

(#38688) Fire/SOUL/CD válasza hito (#38684) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Azt kell kideríteni, hogy ezzel az SSD-vel van gondja avagy sem(Ez az SSD amúgy Samsung OEM meghajtó, amit pl Dell gépekbe forgalmaznak/forgalmaztak). Ezt úgy lehet "elkövetni", hogy átmenetileg kiszeded a laposból, és egy hagyományos HDD-re vagy SSD-re próbálsz telepíteni. Ha úgy felmenne a W7, akkor nyilván az SSD körül keresendő a problem.

2. Mindenképp eredeti telepítőlemez legyen (termékkód lényegtelen most), mert ha pl integrált/nem eredeti. akkor lehet, hogy erről 300 alkalommal gond nélkül telepítettél, de most meg nem (mert pl bele van integrrálva számos chipset driver(azokban meg AHCI/IDE/RAID és egyéb driverek is leledzenek, stb), ami ezen a masinán meg pont padlót fog... stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38689) quailstorm válasza 4264adam (#38686) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elmegy a win7 rajta, de mindenképp 32bitest használj, és el leszel a VGA driverrel egy darabig mire működésre bírod. Utána jó.

(#38690) hito válasza Fire/SOUL/CD (#38688) üzenetére


hito
nagyúr

Ertem, nagyon koszonom a segitseget, eszerint fogok eljarni. Esetleg meg az nem lehetseges valahogy, hogy keresek egy ehhez a meghajtohoz valo drivert es pendrive-on felcsatolom amikor keresi a telepito az illesztot? Ha igy is megoldhato, akkor mar csak meg kell talalni az illesztot, amit azt se tudom hol keressek :B Az elvi lehetosege megvan annak, hogy igy mukodhet? Csak azert eroltetnem inkabb ezt, mert ebbe a notiba nem lehet mSATA SSD-n kivul mast tenni es eredeti DVD-t se lenne egyszeru felhajtani.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38691) Fire/SOUL/CD válasza hito (#38690) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Msata driver nincs, ezt az adott hardvernek, együttműködve a BIOS-al kell támogatnia. Pár héttel ezelőtt tettem egy Crucial M550 Msata SSD-t egy Samsung NP900X1A-ba (ami kb pont ugyanaz, mint a Te laposod), gond nélkül ment minden.
Ezért is írtam, hogy vagy maga a meghajtó necces(mert OEM meghajtóknál mindig a lapos gyártója adja a support-ot, nem az SSD gyártója, és mivel ez egy Dell masinához forgalmazott Samsung OEM meghajtó, ezért a Dell adja a támogatást(bár ettől függetlenül mehet Samsung laposban is, de ezt nem tudom megerősíteni gyakorlatból). A másik meg a "rossz" telepítőmédia...

Esetleg még annyit megpróbálhatsz, hogy pl egy Live Linux-t indítsz és ha az látja, kezeli, engedi particionálni stb az SSD-t, akkor nyilván az SSD-t hibátlanul kezeli a lapos. Vagy egy pl boot-os partíciókezelő alkalmazással ránézni: [link] (Mini Tool Partition Wizard ISO linkelve a bejegyzésemben, YUMI-val bootos pendrive legyárt(szintén leírtam a menetét), arról bebootolni és ha az is látja, engedi partícionálni, akkor megint nem az SSD a hunyó...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38692) Fire/SOUL/CD válasza hito (#38690) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, ezt meg lehagytam, bocsi... Szóval INNEN (igaz magyar nincs közte, de legalább próba erejéig egy Angol is megteszi) eredeti ISO-kat tudsz letölteni(nem warez, a W7 topik összefoglalójában is linkelve van ez az oldal...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38693) hito válasza Fire/SOUL/CD (#38691) üzenetére


hito
nagyúr

Az SSD-t szerintem hibatlanul kezeli a gep, hiszen most is errol irkalok (HDD sentinel szerint 100/100-as). Gyari telepitett win7 fut most is rajta, sot az SSD-n meg rajta van a recovery particio is, csak nem akarom arrol ujrahuzni, mert USA lokalizacioju a gep es magyar rendszert szeretnek ra. Illetve ha utolag telepitheto a magyar nyelv a win7-re, akkor nekem a recovery-s rendszer is ok lenne.

Ok, koszi, holnap ranezek :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38694) ro_bert17 válasza Visormail (#38655) üzenetére


ro_bert17
őstag

No ez nekem most nem jött össze nekem. Linuxal nem volt időm gyakorlatozni, így egyelőre megy vissza az ixpé mentésből, aztán pár hét múlva ismét próba.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#38695) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello !

A windows-st hogy lehetne arra rávenni, hogy ha nincs más bekapcsolt gép a hálózatban akkor kapcsoljon ki ? (vagy menjen alvó üzemmódba)

Nem ismerek ilyen programot, így arra gondoltam az energiagazdálkodásban meg lenne adva mondjuk 30 perc időlimit. Aztán írva lenne egy rövidke program ami mondjuk 20 percenként létrehoz egy file-t a kérdéses gépen (majd le is törli rögtön mondjuk)

Elvileg működne is, de kérdés, hogy a hálózati műveleteket figyelembe veszi-e ilyenkor ? Illetve nem tudtok valami más megoldást, javaslatot..stb ?

Előre is köszönöm !

(#38696) Cs@besz


Cs@besz
csendes tag

Sziasztok,

Próbáltam visszaolvasgatni ebben a topicban, de nem találtam megoldást.
A probléma az, hogy a gép amikor a leállítást választom, nem leáll hanem újraindul.
Ez eléggé zavaró tud lenni. :( :W Született már itt erre működő megoldás?

Cs@besz

(#38697) wolfman


wolfman
veterán

Erre valaki tud valami megoldást?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38698) #73959936 válasza Cs@besz (#38696) üzenetére


#73959936
törölt tag

tipp: eszközkezelőben egér, billentyűzet, hálókártya tulajdonságai lapon kivenni a pipát az eszköz felélesztheti a számítógépet stb. elől.

[ Szerkesztve ]

(#38699) DS39 válasza wolfman (#38697) üzenetére


DS39
nagyúr

BIOS-ban válaszd ki hogy arról a hdd-ről bootoljon vagy F8 a gép bekapcsolása után és ott válassz.
elképzelhető ha dual bootosan működtek korábban, a bootrekord a kivett hdd-n volt. ezt vagy a telepítővel, vagy inkább a Hiren's Boot CD-vel lehetne orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#38700) Tybee21 válasza qqcqqc (#38672) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Igen a fekete 2.0-ás USB-ről már ment is a telepítés, de hogy mennyit szenvedtem emiatt!!! :W
Köszönöm a segítséget! szpal17-nek is!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.