Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Valka1978 válasza Hunork (#18796) üzenetére


Valka1978
csendes tag

#18793-at szerintem nem olvastad :)
De virusirtó sincs ütemezve. Nem tudok róla, hogy bármi ütemezve lenne...

(#18802) CoolMan válasza viperabácsi (#18800) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Például az ingyenesek közül, a teljesség igénye nélkül: MSE vagy AVAST esetleg Avira.

(#18803) Hunork válasza Valka1978 (#18801) üzenetére


Hunork
veterán

De, olvastam :K , csak közben tettem-vettem, és írtam is neked: [link]

viperabácsi: igen, AVAST 7 Free [link] otthonra megfelelő, mellé mondjuk egy IObit Malware Fighter Malware, szintén Free, és igen gyors, meg havonta egy Spybot S&D SS&D

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18804) Valka1978


Valka1978
csendes tag

Ja, igen!!!
Eszembe jutott, hogy amikor a .net 4.0 akarja frissíteni, akkor is ezt csinálja, de a frissítés sem jön össze soha.

(#18805) Hunork válasza Valka1978 (#18804) üzenetére


Hunork
veterán

Hmmm, én megnéznék még egy processzorhasználatot is...kérlek. De egy 5 perces időre.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18806) Valka1978 válasza Hunork (#18805) üzenetére


Valka1978
csendes tag

Megcsináltam azt a lemezellenőrzést amit belinkeltél, de semmi. Hol tudok processzorhasználatot nézni?
A D: partíción van egy védett mappa. a neve betűk és számok tömkelege, azon belül van egy rakás mappa és fájl (köztük setup.exe is) meg képek .net-es feliratokkal. Az nemtom mikor és hogy került oda. Elindítsam vajon?

(#18807) Hunork válasza Valka1978 (#18806) üzenetére


Hunork
veterán

Proci használat: CPUmon program, de akár van minialkalmazás is erre Multimeter néven. Ez is jó lesz. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a CPU mit tesz ebben az időben.
Az a mappa, milyen védett mappa? Mi a neve? Gondolom nem a Lomtár, és a System Volume Information.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18808) sfdrakex válasza Valka1978 (#18806) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az a mappa, a frissítésekből maradt meg, törölheted.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18809) Valka1978 válasza Hunork (#18807) üzenetére


Valka1978
csendes tag

CPU usage minialkalmazás fent van és a proci nemigen aktí a zakatolás alatt.
Nem lomtár és nem sysvol, néhány tucat betű és szám véletlenszerű kombinációja volt a címe...

De most letöröltem.

Tényleg a .net 4.0 után maradhatott a tartalmát tekintve. De azt már jó ideje nem tudja frissíteni a win - ellenben a 3.5-el. Hogy lehet ez egyáltalán? Nem lehet, hogy emiatt zakatol ez a szerencsétlen - próbálja valahogy rendbe hozni...?

[ Szerkesztve ]

(#18810) Hunork válasza Valka1978 (#18809) üzenetére


Hunork
veterán

Ok. Más nem jut eszembe...(defrag, és más ütemezett feladat nincs, proci nincs leterhelve, chkdsk lement) Hát akkor marad a merevlemez ellenőrzés a korában említett két program valamelyikével.

Nem akarok vészmadár lenni, de nekem régebben volt egy IBM vinyóm, mely egyszer elkezdett hasonló módon kerregni, és végül meghalt. Lehet, hogy ez még csak az előjel, de az is lehet persze, hogy tévedek. Talán másoknak más is az eszébe jut...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18811) Valka1978 válasza Hunork (#18810) üzenetére


Valka1978
csendes tag

Az a helyzet, hogy alkalmazások futása közben soha nincs baja, mindig csak üresjáratban jön elő probléma, néhány perc tétlenség után.

Azért kösz a segítséget.

(#18812) Hunork válasza Valka1978 (#18811) üzenetére


Hunork
veterán

De az indexelést kikacsoltad? Restart, és megnézted? Mert nem emlékszem, hogy írtad volna...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18813) kiskornel válasza Valka1978 (#18811) üzenetére


kiskornel
addikt

:)) Nekem is 8-10 éves winyóm van, ami hangos. SSD helyett (már amíg meg nem vettem) anno egy 120G SATAII-es winyóra raktam fel a Win7-et. 16GB RAM. Ahogy írtad. Mihelyt magára hagytam. csirr-csatt- csett- gruu... gruu... és előlről.
Akkor már nézegettem az SSD topicot, és úgy gondoltam, amúgy is ki lesz iktatva a lapozófájl. Kilőttem a szolgáltatást, és a winyó csendes lett... Magára hagytam és nem csinált semmit. Sőt, kikapcsolta magát alvó üzemmódban...

Szóval a válasz: vagy a defrag, vagy a lapozófájl, vagy az indexelő szolgáltatás a bűnös. A legvalószínűbb mégis a lapozófájl.
De ezt addig nem fogod megtudni, míg ki nem kapcsolgatod őket egyenként. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18814) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
az mitől van,hogy az egyik gyengébb gépemen,win7 starter van és nem indulnak a böngészők,csak tölt pár mp-ig,de utána semmi....Chrome és explorer....egyik se csinál semmit...thx

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#18815) Rico33 válasza gabesszg (#18760) üzenetére


Rico33
aktív tag

Szia!

Javasolnám hogy tedd fel a rágcsáló driver-t is, mivel ez is mint az előző, vezeték nélküli és tudtommal ezek igénylik ( ha tévednék, majd javitanak).
Még megnézném az energiagazdálkodást, nem e az USB portot pihenteti.
De egy rendszerhiba-kiszűrési kontroll gyanánt ( de szép szó lett ) próbáld ki egy vezetékes egérrel is.

(#18816) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Rendszerem: win 7 home premium (eredeti recovery particioval) Kb fel eves.
Segitsegeteket szeretnem kerni, mert nem szeretnem megint ujrarakni a rendszeremet.
Ugy ket hete vettem eszre,hogy nem latja sem a DVD iromat meg a virtualist sem(Daemon lite). Benne vagyok par jatekban es nem szeretnem elvesziteni a menteseimet.

Szoval biztos en telepitettem valamit amitol elszallt, de nem talaltam semmi olyan progit ami okozhatta.
Van esetleg valami ottletetek,javaslatotok? :R

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#18817) sfdrakex válasza Rollee (#18816) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eszközkezelőben esem látszanak?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18818) Rico33 válasza Rollee (#18816) üzenetére


Rico33
aktív tag

Ha jól tippelek, egy notiról lenne szó.Amit a kollega lentebb javasolt, az lenne az első kör.
Amennyiben nem látszik az eszközkezelőben, akkor a dvd ki-be talán segitene, hátha csak egy szösszenetnyi kontakthibáról van szó.

(#18819) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Van lehetoseg arra hogy a vezerlopult/energiagazdalkodasnal levo fenyero csuszkat kikapcsoljam? Oruletbe kerget hogy mindig elallitjak...

"Csak úgy mondom"

(#18820) Rollee válasza Rico33 (#18818) üzenetére


Rollee
aktív tag

Bocsanat nem irtam, hogy asztali geprol van szo.

Kozben megkaptam a valaszt ami megoldotta a problemat:

Help

A Windows Vista-s reszt csinaltam vegig es minden helyreallt.

Koszi a segitseget mindenkinek!!!

Udv.: Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#18821) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Win 7 ben uokateső valahogy elrakta a tálcát bal oldalra, de egyszerűen sem a vezérlőpultból sem sima húzásra nem tudom visszarakni alulra, csak fentre vagy jobbra.
Hogy tudom visszaállítani?

F.K.T.

(#18822) Воланд válasza psg5 (#18821) üzenetére


Воланд
titán

jobb egergomb a talcan es tulajdonsagok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18823) psg5 válasza Воланд (#18822) üzenetére


psg5
veterán

Nem az előtt a gép előtt vagyok. Mármint 7-es gép előtt.
Tulajdonságok után?

Ja és a vezérlőpulton keresztűl ha beállítottam úgy sem engedte, kilépett.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#18824) Воланд válasza psg5 (#18823) üzenetére


Воланд
titán

akkor ott valami mas gond is lesz. valamilyen csoda tisztito program, esetleg skin van feltelepitve/hasznalva?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18825) psg5 válasza Воланд (#18824) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Valóban van skin telepítve, használva, ezt meg is nézzük eset. Lehet, hogy az kavar be?

F.K.T.

(#18826) Воланд válasza psg5 (#18825) üzenetére


Воланд
titán

elkepzelheto. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18827) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Egy frissen feltelepített win7 mekkora helyet foglal?
Akarok egy htpct-t és 32 gigás ssd-t, na most ha arra rámenne, akkor örülnék.
Csak rég telepítettem már a gépet, így elfelejtettem, hogy mennyi hely is kell neki :DDD :R

(#18828) Heimdallr75 válasza cekkk (#18827) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a a felesleges dolgokat kipucolod max 5 G, ha nem akkor 10 G körül.

الغريبة في هذا الكوكب

(#18829) gergo0007 válasza cekkk (#18827) üzenetére


gergo0007
tag

10 gb

(#18830) cekkk válasza Heimdallr75 (#18828) üzenetére


cekkk
veterán

Áh pucoltam én már ki úgy oprendszert (vistát), hogy aztán ami kellett az nem indult :DDD :DDD

Köszi mind a kettőtök válaszát :)

Bár mondjuk most nézem, árul itt a ph-n egy srác 64eset nem sokkal drágábban mint a 32, lehet akkor megéri majd azt :D
Na nem offolok :D

Köszönöm! :R

(#18831) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Feladom!!!!!!

Egyszerűen nincs már több ötletem hogy tudnám megcsinálni ezt a köcsög fényképezőt!!!!!!!!!!!!! :W :W :(((

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18832) snowdog válasza Kiskokó (#18772) üzenetére


snowdog
veterán

ez oké de istenem 2 hete ugyan ezen a rendszeren ment magától telepítette magát és kész... újratelepítettem a rendszert ugyan úgy és most meg nem jó... se magától se ha én telepítek drivert.

Ugyan azt a verziót telepítetted? Tehát vagy mindkettő 32 bites, vagy mindkettő 64 bites?
Elképzelhető hogy a 64 biteshez nincs is driver. Én a Canon szkenneremmel jártam így. Csak a 32 bites verzióban tudom használni.

Egyébként ebben az esetben az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha kivennéd a memóriakártyát és úgy szednéd le a képeket.

(#18833) Kiskokó válasza snowdog (#18832) üzenetére


Kiskokó
veterán

Teljesen ugyan azt a wint raktam fel mint eddig!

Szóval ötletem sincs már mi van :...

tudom hogy az lenne az egyszerű de nincs kártyaolvasóm meg plusz macera amugy is mint rádugni a gépet... na midn1 ez van laptopon megtudom oldani csak idegesitő hogy ami egyszer jó volt miért nem jó megint?

Holnap tankolok az audiba és már nem fog menni dizellel mint eddig kb ez olyan... .

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18834) TigerCat válasza csdm (#18550) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Atyaég... Érdekes jelenség, sajna nem tudom a választ.
Elsőként chipset, majd management engine és rapid driver, hangkari, háló, egyéb bisz-baszok és a végén vga. Én így próbálnám, hátha ez is számít...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18835) gabesszg válasza gabesszg (#18756) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Megcsináltam a memtest-et ezel a problémával kapcsolatban. és Ezt írta ki gondolom ez nem sok jót jelent, de ebböl lehet esetleg valamire következtetni?

(#18836) CoolMan válasza gabesszg (#18835) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Memória hibád van. Vedd ki a modulokat, tisztítsad meg az érintkezőt és a slotot is. (lehet csak kontakt hiba ha szerencséd van). Teszteld egyesével is a modulokat.

(#18837) gabesszg válasza CoolMan (#18836) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Értem, köszönöm, holnap megpróbálom remélem könnyen orvosolható a baj.

(#18838) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Tisztelt fórumozók!
Súlyos probléma adódott a W7-emmel: a "Hardver biztonságos eltávolítása..." ikonra kattintva (jobb klikk) nem az eltávolítható eszközök listája jön fel, hanem az "Eszközök és nyomtatók megnyitása".
Ez vajon miért van, és főleg hogyan tudom visszaállítani? Kérem, aki tudja a megoldást, segítsen, mert ez nem csak kellemetlen, de akár káros is lehet valamelyik USB eszközre.
Előre is köszönöm a válaszokat. :W

W. A.

(#18839) csdm


csdm
senior tag

Egy teljesen új SSD-t tettem a gépbe, majd egyből egy win 7-et tettem fel rá. a telepítő során létrahoztam egy 50-es és egy 60-as partíciót a gépen.(több nincs)
Amin a windows fut, azt látom, azonban a másikat nem látom a sajátgépben, sem total commanderben. Mit kell beállítanom, hogy hozzáférjek a 60gb-os partícióhoz?

(#18840) CoolMan válasza csdm (#18839) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Adjál neki betű jelet.
Saját gépre jobb klikk - kezelés, itt lemezkezelő - "eltűnt" partíción jobb klikk - meghajtóbetűjel és elérési út módosítása.

(#18841) csdm válasza CoolMan (#18840) üzenetére


csdm
senior tag

köszönöm

(#18842) snowdog válasza Kiskokó (#18833) üzenetére


snowdog
veterán

Holnap tankolok az audiba és már nem fog menni dizellel mint eddig kb ez olyan... .

Nevetni fogsz pont a napokban láttam egy ilyen esetet. Női vezető mellől kiszált a férfi utas, a benzines autót megtankolta diesel üzemanyaggal. Volt is nagy jajveszékelés, rohangálás. Persze a benzikút volt a hibás, mert miért fért bele a tankba a cső. És egyébként is mindig dieselt szokott tankolni. Legalábbis ezt üvöltözte a jóember. Népcsoportot szándékosan nem nevezek meg. :)

(#18843) Kiskokó válasza snowdog (#18842) üzenetére


Kiskokó
veterán

XD hm
jó de az az ő hülyesége hogy rosszat tankolt nem a kocsié...
érted.
De értem hogy nem erre mondod csak ehhez kapcsolódik.

De a hülye fényképezőgépet kivágom a kukába lassan XD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18844) Fire/SOUL/CD válasza W. A. Lacky (#18838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem probléma, ez így működik a W7-ben(mindenkinél megjelenik az Eszközök és nyomtatók megnyitása ott). Az lenne probléma, ha csatlakoztatsz pl egy pendrive-ot, és az nem jelenne meg a listában.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18845) snowdog válasza Kiskokó (#18843) üzenetére


snowdog
veterán

Nem hiszem hogy a fényképezőgép hibája lenne. De nem tudom mi okozhatja, ez a legrosszabb hibák egyike, nagyon nehéz az okát megtalálni. Mondanám hogy kezd előlről, format C, de én sem tenném meg egy fényképezőgépért. Marad a mérgelődés.

(#18846) krealon válasza W. A. Lacky (#18838) üzenetére


krealon
veterán

Súlyos probléma adódott a W7-emmel: a "Hardver biztonságos eltávolítása..." ikonra kattintva (jobb klikk) nem az eltávolítható eszközök listája jön fel, hanem az "Eszközök és nyomtatók megnyitása".

Bal klikk-re jon fol az eltavolithato eszkozok listaja. Ahogy korabban is (XP).
Viszont eltelhet jopar masodperc akozott, hogy kattintasz es hogy megjelenik a menu az eszkozok listajaval. Szoval turelem. :B

(#18847) Kiskokó válasza snowdog (#18845) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem is a fényképező hanem a win7 hibája!! Csak nem értem miért nem jó az ami egyszer jó volt ezért hoztam fel a tankolós példát. :S

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18848) Ala


Ala
tag

Helló!
Biztos volt már másnak is hasonló problémája, de a keresésnél nem találtam meg.

Az én problémám az lenne, egy keté particionált HDD-re xp-t, és 64 bites win 7-et telepítettem. Először a win 7-et, majd az xp-t, viszont nem indul a boot menü bekapcsoláskor. Ezt hogyan lehetne helyrehozni?
Előre is köszi a segítségeteket.

(#18849) sfdrakex válasza Ala (#18848) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fordított sorrendben kellett volna telepíteni. Próbálj meg W7 lemezről bootolni és ott javítást nyomni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18850) cettlee


cettlee
őstag

üdv!
-fifa13 demot szeretném futtatni, amihez szükséges a WMP aktiválása a windowsban.
-én win8 N-el rendelkezem amiben nincs wmp
-letöltöttem egy value pack frissitést a windowshoz, ami elvileg tartalmaza a wmp-t
-megjelent a windows komponensek hozzáadásánál a wmp kipipálhatosága, viszont ha kipipálom és okézom, nemtörténik semmi, ha visszamegyek akkor pedig elvan tünve a pipa.
ötlet?
előre is köszönöm a segitséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.