Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) hackeeeee válasza Llew (#18500) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha minden máshol van cucc, akkor az ott marad..

Vagy attól függ honnan lett levágva, ha a vinyó végéről, akkor elvileg az utolsó partícióhoz hozzá lehet rakni (elvileg..)

Véleményem szubjektív...

(#18502) Llew válasza hackeeeee (#18501) üzenetére


Llew
senior tag

Vinyó legelejéről lett levágva, mondván az a legjobb a swapnak, és igen, mindegyik partíción van cucc. Akkor marad.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#18503) hackeeeee válasza Llew (#18502) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ne piszkáld, majd legközelebbi telepítéskor, ha tudsz adatot menteni, akkor újra particionálod a vinyót, aztán kész.. :)

Véleményem szubjektív...

(#18504) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!
Tud valaki olyan programot ajánlani, ami egy megadott időben alvóba teszi a gépet, majd egy megadott időben felkelti ? Jó lenne ha felkeléskor automatikusan elindítana egy lejátszási listát amit beállítok :D De az utóbbi nem feltétel.. :N

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#18505) Dunbar


Dunbar
senior tag

Sziasztok!
Sajnos arra kényszerültem, hogy egy LG TV-t használjak monitornak
ehhez a géphez (legalábbis az aljához, kettétört) HDMI-n csatlakoztatva.

A problémám az, hogy a TV (19 LS4R-ZA) felbontását (1440x900) nem tudom beállítani, azt írja nincs jel, ha kiválasztom a képernyőfelbontás beállítása menüben. 1600x900-on elmosódott a kép, tudnátok javasolni valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#18506) kiskornel válasza planbmokus (#18488) üzenetére


kiskornel
addikt

Rakd fel az SSD utolsó firmware-jét. Nálam is az volt. Lement alvásba, azt egyszer csak eldobta (resetelt)...

Bővebbet az SSD topicban olvashatsz...[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18507) planbmokus válasza kiskornel (#18506) üzenetére


planbmokus
senior tag

Másfél hete tettem fel az újat... Jelenleg ez a "Latest Version".

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#18508) kiskornel válasza planbmokus (#18507) üzenetére


kiskornel
addikt

Pedig sajnos nagy valószínűséggel az lesz a bűnös. Én a régi fw-nél úgy használtam, hogy kikapcsoltam az automata elalvást, és ahányszor kimentem, megnyomtam az alvás gombot. Netuommé de ha én altattam el, akkor nem resetelt, csak mikor a winfos magától ment alvásba, akkor volt gond.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18509) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok. Droid romot szeretnék felrakni amihez a device centerben ki kellen vennem egy pipát de valamiért nem engedi... Rendszergazdaként ha futtatom mappájában akkor nem akar elindulni, csak a vezérlőpultból.
Ez az üzenet fogad amikor leokozom:

(#18510) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Erre van ötlete valakinek?
64 bites és 32 bites rendszeren is előfordul, többet is csekkoltam...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18511) Sub-ZeRo válasza TigerCat (#18510) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem külön raktad fel a frissítést, vagy az új verziót?

Nekem a melóhelyen ff alol a névjegynél frissítem és ott 1 marad. Xp 32 bit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18512) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm vazzz fórumtagnak a segítséget, de sajnos sem az újraindítás, sem a frissítés semmi nem akarja megoldani a PCI-os wifi kártya kérdésemet. Van esetleg valakinek ötlete hogyan tovább? :U

(#18513) vazzz válasza Babetta-X (#18512) üzenetére


vazzz
őstag

Sajnálom, hogy nem jött össze. Szerintem pedig egyetlen megoldásként az szolgálhat, ha azonos chippel szerelt más gyártó által forgalmazott pci wifi kártya win7 driverével próbálkozol, vagy veszel modernebb/újabb wifi kártyát, vagy usb sticket.

(#18514) Babetta-X válasza vazzz (#18513) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Én is azt gondoltam, hogy ez segít, hiszen felismerte meg minden, de nem akar találni semmit. Elég idegesítő helyzet, szeretném megjavítani, nem szeretnék most erre költeni, ha már van itthon egy, dehát ha nincs megoldás akkor muszáj leszek sajnos.

(#18515) artiny


artiny
őstag

Hogyan tudom kikapcsolni azt,hogy ha sleep modba teszem majd ujraellesztem a windowst akkor nekapcsoljon le az adattarolo HDD.m ?
Ha sleep utan elindiul a windows a sajatgepbol eltunik a masik (nem rendszer hdd) hdd patricioi.

(#18516) Helvir


Helvir
tag

A Vinyóm jelét (most parancssorban X:) megette a partition magic, utána Kernel, nem tudom bootolni win-t, javítani nem tudom. A probléma azzal van, hogy fontos családi fotók vannak rajt, és mivel laptopban van (és a barátnőmé), bontás nélkül kellene valahogy kezelnem a problémát, a régi win megtartásával megmaradnak az asztali adatok, vagy valahogy le tudnám szedni róla őket, vagy újra visszajelölni a Hd-t?
Kérlek segítsetek!

(#18517) mandin


mandin
senior tag

Teljes rendszergazda jogokat szeretnék Win7 alatt, de valamiért nem fogadja el a parancsot.
Valaki?

(#18518) fatal` válasza mandin (#18517) üzenetére


fatal`
titán

Minek ehhez engedélyezni a rendszergazda fiókot? Húzd le az uacot és indítsd újra a géped, ha annyira kell a rendszergazda jog.

De egyébként magyar winben rendszergazdanak hívják a fiókot, nem administratornak.

(#18519) mandin válasza fatal` (#18518) üzenetére


mandin
senior tag

Ez volt a hiba. Ezer hála. Egy rom felrakáshoz kellett volna valamit rendszergazda modban indítanom de a jobb klikkes módszer nem ment.
:R

(#18520) TigerCat válasza Sub-ZeRo (#18511) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akár kézi, akár automatikus frissítéssel készült, így néz ki a dolog. 32 és 64 biten is. Ráadásul a FreeFileSync is ezt produkálta most.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18521) Angmar


Angmar
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy a Win7 sérült beállításjegyzékék hogy tudom helyreállítani?
XP esetében mindig ez a módszert használtam [link], így manuális másolgatásokkal elindult a rendszer.

Sajnos jelegleg csak fekete képernyő van induláskor, és csak a kurzor mozgatható (miután alvó állapotból nem ébredt fel, Power gombbal lett elindítva) és semmi sem segit. Csökkentett módban is fekete kép, "indíttási javítás" is lefutattam a DVD-ről.
DVD-ről indítva a rendszer visszaállítás azt irja, hogy "Nem jöttek létre visszaállítási pontok a számítógép rendszermeghajtóján" miközben be volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#18522) vazzz válasza Angmar (#18521) üzenetére


vazzz
őstag

Ha a kurzor mozgatható, akkor próbáld ki a ctrl+alt+del, elindul-e a feladatkezelő.
Ha elindul, a felső menüsoron Futtatás- ide beírod: explorer.exe

(#18523) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!
Win7 USB boot-ot szerettem volna készíteni, de ez fogadott a végén. Mi lehet a probléma? Azt hozzá kell tennem, hogy 32bites rendszer alatt szerettem volna 64bites verziót csinálni. :F

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#18524) Angmar válasza vazzz (#18522) üzenetére


Angmar
tag

Sajnos nem jön elő a feladatkezelő. Teljesen fekete a kép (nincs start menű. stb)

[ Szerkesztve ]

(#18525) vazzz válasza Angmar (#18524) üzenetére


vazzz
őstag

Azt írtad, kurzor mozog, tehát egér, billentyűzet megy. A ctrl+alt+del-hez nem kell tálca, vagy start menü. De ha nem megy, akkor passz.

(#18526) csdm


csdm
senior tag

Laptopomon win 7 64 bit volt fenn, gordulékenyen ment, de tele volt szeméttel, ezért gondoltam újrarakom.ugyanúgy win 7 64 bitet tettem fel. Leformáztam az egyetlen C meghajtót. Első indítás után jol megy a rendszer csak semmi driver nincs. Első újraindítás után viszont meghal, 100% on pörög a proci, holott egy IE fut összesen. Feladatkezelő sem ír semmilyen más folyamatot ami terhelné a procit.
Mit tegyek??

(#18527) Angmar válasza vazzz (#18525) üzenetére


Angmar
tag

Hát már lassan én is passzolom :D
Pedig elég sokan küzdenek vele "windows 7 black screen with cursor"
de idáig még egyik leírás sem segitett

(#18528) Sub-ZeRo válasza McJoker (#18523) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezzel nézzd meg.
Amúgy meg 32-es alatt nem tudsz 64-est csinálni azt hiszem.
Amit linkeltem meg ismeri a vista/7/8-at. És meg is csinálja rendesen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18529) fatal` válasza McJoker (#18523) üzenetére


fatal`
titán

Ez a probléma (32bit-64bit). Használd az Universal USB Installert, az megcsinálja rendesen 32-bit alatt is a 64-bites telepítőt.

(#18530) TigerCat válasza csdm (#18526) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szedd le a laptop drájvereit, tedd fel mindet. (sorrendre figyelj, ezt jelezni szokták a gyártók) Amíg ez nincs meg, ne netezz, ne csinálj semmit. Ha kész, ereszd rá a Windows Update-re. Így jónak kellene lennie.
Amúgy a partícióknak így kellene kinéznie: 1 - rejtett 100 megás, 2 - C partíció rendszernek, 3 - D az adatoknak, stb... Ha csak egyetlen partíciód van, akkor is kellene lennie előtte egy rejtett 100-asnak. Ebben az esetben törölnék mindent, majd a telepítő létrehozza, ahogy akarja. De jobb a másik megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18531) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!

El lehet azt érni valahogy a Win7-ben, hogy a rendszer ne hozza létre automatikusan minden meghajtón a $RECYCLE.BIN mappát?
Soha életemben nem használtam és folyamatosan idegesít, mert nálam a rejtett fájlok láthatóságára szükség van, ez a könyvtár meg ott éktelenkedik...Kitörlöm, aztán létrejön egy perc múlva... :W

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18532) Sub-ZeRo válasza Poplacsek (#18531) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aszta, kuka jobb klikk, tul. majd ott a C meghajtó elöl a pontot kiveszed.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18533) Armahun


Armahun
addikt

Urak, valahogy meg lehet tudni, hogy mi a belépési jelszavam a rendszerhez?
Automatikus bejelentkezést használok, és már nem emlékszem.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18534) Gabás válasza Armahun (#18533) üzenetére


Gabás
addikt

csak külső eszközzel vagy belülről törlöd (ilyenkor viszont érdemes előtte kimenteni a titkosított fájlokat)

[ Szerkesztve ]

(#18535) ZCoyote válasza RaZroX (#18504) üzenetére


ZCoyote
őstag

wosb

Romani ite domum.

(#18536) Armahun válasza Gabás (#18534) üzenetére


Armahun
addikt

Be tudok lépni, automata bejentkezés van beállítva.
De ha törölni akarom belülről vagy megváltoztatni kéri a régit.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18537) Gabás válasza Armahun (#18536) üzenetére


Gabás
addikt

(#18538) Armahun válasza Gabás (#18537) üzenetére


Armahun
addikt

Megvan köszi.
Az picit érdekes, hogy a sajátomat bejelentkezve nem tudom megváltoztatni, de ha minden nélkül létrehozok egy új fiókot, abból szabadon lehet garázdálkodni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18539) Poplacsek válasza Sub-ZeRo (#18532) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Banyek nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű.. Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#18540) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A rendszer-visszaállítás, kb fél nappal mennyire teszi instabillá az alap rendszert? Mwkkora a legnagyobb ajánlott visszaugrás?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#18541) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Valaki találkozott már C-Link Service forrású hibával az eseménynaplóban?
Hogy idézzem a hibaüzenetet: "Unable to write/verify to register 231" (a szám változó).
Rákerestem neten, nem igen találtam használható segítséget. Általában kapok 8-10 ilyen üzenetet 1 perc alatt és kifagy az egész gép. Valaki valami ötlet?

(#18542) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

sziasztok, van nálam egy DELL INSPIRON Duo laptop, ez egy olyan masina aminek a kijelzője egy érintőképernyős tablet szerűség is egyben. ha az ezen lévő linux helyére egy formatálás után win7-et teszek, akkor a kijelző ugyanúgy érintőképernyős marad, vagy külön kell hozzá drivert tölteni? ha esetleg külön kell tölteni valaki adna nekem egy linket, hogy mit kell pontosan letölteni és telepíteni? köszönöm

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18543) sfdrakex válasza ledgeri (#18540) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Semennyire nem teszi instabillá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18544) Poplacsek válasza Sub-ZeRo (#18532) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Azt is meg lehet oldani, hogy rendszer induláskor se hozza létre a RECYCLE.BIN könyvtárat?
:F

(#18545) Sub-ZeRo válasza Poplacsek (#18544) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Honnan tudjam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18546) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Az office-os fájloknál nem a normális ikon van, hanem ilyen:

Hogyan tudom a normális ikonokat beállítani?

(#18547) Poplacsek válasza Sub-ZeRo (#18545) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Lenyűgöz a kedvességed! :R

(#18548) Sub-ZeRo válasza Poplacsek (#18547) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Engem meg az, hogy egy mappa miatt szenvedsz.

Amúgy meg kapcsold ki az egész kukát és úgy nézzd meg. Ha nem jó, írj az ms-nek egy mailt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18549) Fire/SOUL/CD válasza WonderCSabo (#18546) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

FileTypesMan | [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18550) csdm válasza TigerCat (#18530) üzenetére


csdm
senior tag

Szia!
Van 100MB-os partíció.
Most úgy tettem fel szintén format C után, hogy nem is volt bedugva az internet, azonban néhány perc állás után, megint elkezdett 100%-on pörögni a CPU, 1 óra mire az NVidia drivert feltelepítettem...
valami ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.