2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) sfdrakex válasza Paul14 (#18047) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hardver hiba lesz ez szerintem. Ha van több memória modulod, szedegesd ki és úgy teszteld a gépet, vagy futtass le egy memória tesztet.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18052) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

A napokban váltottam Windows XP-ről Windows 7-re, s ezen váltást követően a Windows 7 alap betűtípusától és ClearTypetól fél nap után könnyezik a szemem, s fáj a fejem.
Az egyetlen stílus, amiben számomra olvashatóak a karakterek a "Klasszikus Windows" stílus.
Próbálkoztam Aero mellet registry trükkökkel, de az sem segített. Új téma sem.
Így az egyetlen megoldás, hogy a Klasszikus Windows kinézetet használom. Ezzel mindössze annyi a bajom, hogy hányinger gerjesztően szürke az XP után. Lehet-e ezen valamilyen témával/trükkel módosítani?

(Elnézést, ha volt már ez a kérdés, de a keresővel nem találtam.)

(#18053) xcds válasza Fehérsólyom (#18052) üzenetére


xcds
őstag

Speciális rendszerbeállítások, teljesítmény, megjelenés. És itt ki kell venni a pipát a betűtípusok simítása elől. Az aero meg a többi maradhat.

(#18054) sz.j válasza Fehérsólyom (#18052) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam is ue. volt mikor xp-ről átálltam ..., én így oldottam meg.

- A betűtípus és a nagyságának változtatása: jobb klikk az asztalon --> személyre szabás --> ablak színe --> "speciális megjelenési beállítások ..."-ra klikk és itt olyan betűtípust és méretet választhatsz ami neked a legideálisabb.
( Én a Tahoma-t választottam és a 9-es betűnagyságot megnöveltem 10-re).
- Clear Type kikapcsolása: jobb klikk az asztalon --> személyre szabás --> megjelenítés --> Clear Type szöveg beállítására klikk és kiveszed a pipát a ClearType engedélyezése négyzetből majd végigcsinálod a beállítást és leokézod a végén.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18055) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Üdv emberek!

Windows 7-em nem indul el rendesen, az asztal még bejön, nod 32 kis ablaka is megjelenik, hogy tölt, viszont ott is marad az asztalon és a tálca teljesen lefagy, ha odaviszem az egeret, átvált gondolkozós kinézetre, még az óra sem megy tovább a tálcán. Szokta néha ezt csinálni a gép, de egy újraindítással rendbe jön, most viszont 10+ újraindítás után sem lett jó. Mi a teendő? :U

(#18056) moonguru válasza VinoRosso (#17927) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Kicsit eldugták! (XP-hez képest)

Idézet:

"startmenüt nyisd meg majd a keresöbe ird be hogy gpedit.msc majd üss enter-t
a megnyíló Helyi csoportházirend szerkesztöben keresd meg ezt a bejegyzést hogy
Felhasználó konfigurácio-felügyeleti sablonok majd az Asztal elemre 1x katt jobb oldalon jobb klikk az Asztal karbantartása varázsló eltávolítása opciora majd a szekesztésben a tiltást válaszd"

Monitor Guru!

(#18057) sfdrakex válasza S0m30n3 (#18055) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csökkentett módban sem megy? Nem nyúltál bele a W7be valami optimalizálóval? Illetve nem valami gamer edition a W7-ed? W7 lemezről bootolva helyre állítást próbáld meg, de ha csökkentett mód megy akkor a NODot takarítsd le első körben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18058) S0m30n3 válasza sfdrakex (#18057) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Dede, csökkentett mód megy, köszi a tippeket, próbálkozok pár dologgal, majd írok, hogy mi lett.

(#18059) S0m30n3 válasza sfdrakex (#18057) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Bocsánat a dupláért, de közben megoldódott, vírusírtó nélkül semmi problémája sincs... Köszönöm szépen a tippet. :R

(#18060) westcoastog válasza westcoastog (#17991) üzenetére


westcoastog
veterán

Valakinek valami ötlet? Hiába állítom be melyik szerverről frissítse az időt, ugyanúgy elkezd sietni.
Már mindenhogy be lett állítva az idő, de mindig elkezd sietni.

#17991

[ Szerkesztve ]

(#18061) v.attis


v.attis
őstag

Samu noti (1 éves), hivatalosan hozzá adott win 7 HP 64bit.

Mit gondoltok, mit tudtok az altatási módokról? Használom egy jó ideje a hibernálást, de ha felváltaná az alvó állapot, az nem okozna kárt a gépben?
Leállítást hetente egyszer csinálok, mindíg hibernálom. A gyorsaság miatt szeretném lecserélni az alvó állapotra. Ha jól tudom, nem minden hardvert áramtalanít ez a mód.

(#18062) reflxx válasza sfdrakex (#17987) üzenetére


reflxx
aktív tag

Szia nem jött be a driver frissítés.. Van rá esély hogy gép reinstall segítene?
Előre is köszi!

(#18063) k.viktor95


k.viktor95
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne ,hogy benne vagyok bármilyen programban PL.: Mozillában ,gépelek nagyban egyszer pedig csak kivált valahova és elkezd pittyegni és megint vissza kell a mozillába váltani! Az összes programnál ígyvan a Skypenál meg mindennél ...Elég idegesítő ,hogy állandóan megáll csak magától és átvált valahova magától ...Esetleg valami tipp?
A probléma azóta adódik mióta újra feltelepítettem a Windows-t előtte nem volt ilyen problémám, ugyanazt a CD-t használtam mint előtte !

(#18064) sfdrakex válasza reflxx (#18062) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáltad azt hogy eltávolítod eszközkezelőből, majd kiveszed a kártyát a gépből, elindítod úgy a gépet hogy nincs benne a kártya, majd gép leállít kártya visszatesz és win update-ről driverek fel?

(#18063) k.viktor95

Driverek rendben vannak? Másik egérrel és billentyűzettel próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18065) k.viktor95 válasza sfdrakex (#18064) üzenetére


k.viktor95
csendes tag

Igen rendben vannak, másik billel meg egérrel nem próbáltam mert elég durva kombóm van és nem szívesen cserélném le( Razer Naga,Razer Black Window) mellesleg előtte semmi gond nem volt vele...De mondjuk most egy jó fél órája nem csinálja ...De tegnap is abbahagyta 1 kis időre és megint előjött :( Kíváncsi leszek ... :// Köszönöm azért a segítséget: )

(#18066) localhost válasza Fehérsólyom (#18052) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És nagyon ajánlott PONTOSAN azt a felbontást beállítani, ami a kijelződ (monitorod) fizikai felbontása lásd még natív felbontás.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18067) kiskornel válasza k.viktor95 (#18063) üzenetére


kiskornel
addikt

Két dolgot is tudok, ami okozhatja:
Egy felugró ablak, amit valamely háttérben futó progi csinál. Pl. valami buborékos szar infot akar kirakni valamelyik progi és magához veszi közben az aktív állapotot.
Illetve még az egér okozhat hasonló dolgokat... különösen a rádiós egereknél tapasztalni.

Mikor ilyen történik, vizsgáld meg, hol van az egered. Ha másik ablak felett, és az lesz aktív, akkor lehet gyanakodni az egérre. Ha csak simán a fókusz megy el az ablakról, és nem megy át másik ablakra / alkalmazásra, akkor az előbbit érdemes megvizsgálni.

víruskergetőt eressz rá a gépedre...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18068) k.viktor95 válasza kiskornel (#18067) üzenetére


k.viktor95
csendes tag

Köszönöm az infót :) Egyenlőre jó, ha újra előjön kipróbálom ezeket :)

(#18069) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért nem teszi fel ezeket a frissítéseket a Windows?

Letölti, felteszi, de ha újra indítom a gépet, akkor újra megjelennek, hogy nincs felrakva.

(#18070) krealon válasza Vasinger! (#18069) üzenetére


krealon
veterán

Ujra es ujra megjeleno Windows frisitesekre a megoldas:

Jegyzettomb programba masold be a vonalak kozti reszt
---------------------------------
net stop wuauserv
net stop bits
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
net start wuauserv

----------------------------------
Mentsd el az asztalra wu_repair.bat neven (Fajltipus: Minden (*.*) Kodolas: ASCII )

Ezutan jobbkatt az asztalon a wu_repair ikonra -> Futtatas rendszergazdakent

Kesz.

(#18071) Vasinger! válasza krealon (#18070) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm!

Remélem már jó lesz! :R

(#18072) ancarian


ancarian
csendes tag

Most komolyan. Ilyen nehezet kérdeztem, hogy senki sem tudja a választ, vagy csak egyszerűen nem akar senki sem válaszolni? Sokadjára a problémám:

"Tudja valaki, hogy lehetséges e annak a beállítása, hogy az automatikusan elrejtett tálca ne ugorjon elő, amikor valamely tálcán lévő ikonnal "történik valami" (pl. skypon üzenetet kapok)?"

Hálás lennék ha válaszolna valaki! Köszi!

(#18073) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Az szeretném kérdezni, hogy Win7 64bit pendrive készítésnél számít a fájlrendszer ?
Az MS Win7 Usb-dvd tool és pl a WinToBootic miért csak NTFS-re tudja megcsinálni? Tudomásom szerint 4GB-ig optimálisabb a FAT32. Lehetséges, hogy egyes pendrive-ok nem működnek jól NTFS-re formázva ?

Win7 pendrive-ot próbáltam készíteni egy 4GB-os Kingston DataTraveler-re. Lassan elkészült, majd Boot-olás után a win fájlok beolvasása közben elakadt és hibát írt ki. Nem értettem miért, mert a pendrive állapota hibátlan. Azért még többször le is ellenőriztem. Észrevettem, hogy az alap FAT32 helyett NTFS lett. Ezért WinToFlash-el is megcsináltam, ami már hagyta a FAT32 fájlrendszert és így már jó lett. Ez mitől lehet ?

(#18074) samgar válasza ancarian (#18072) üzenetére


samgar
őstag

Szerintem inkabb a skype-ban kellene turkalni, anno mikor meg msnt hasznaltam, ott is be lehetett allitani, hogy ne jelezzen semmit uj uzenetnel.

Oppo Find X5 PRO

(#18075) Sub-ZeRo válasza Krystal_s (#18073) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fat32-re rakja formázás után. Amúgy meg a fat32 csak 4 gigáig kezeli a dolgokat.

Próbáld meg ezzel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18076) milszab válasza Sub-ZeRo (#18075) üzenetére


milszab
senior tag

Ezzel Pendire lehet win telepítőt csinálni?

A másik meg hogy ezt a feliratot hogy lehetne megszűntetni?

(#18077) nemtudom


nemtudom
csendes tag

Segítsetek! Program eltávolítása közben leállt a gép, újraindításkor indítás javítást javasol de nem tudja javítani, normál módban nem indul. Próbáltam win7 telepíteni de amikor a partició választáshoz érek a 300 gigából 39-et lát és az is foglalt azonkívül van még 2x10G meg egy 17mb és nem tudok tovább lépni. win 7 volt fent meg az asusnak valami oprendszere.(asus Eee 1015bx)
Dosba nem nagyon vagyok képben talán azzal le lehetne formázni vagy ellenőrizni, hogy hova lett a vinyóm remélem nem szállt el :((

(#18078) vlevi válasza milszab (#18076) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, lehet vele. Eredetileg Linuxos cuccnak készült, de már ismeri a Windowsos telepítőket is.

Ezt egyébként mindíg megkérdezi tőled? Nekem akkor szokott ilyeneket kérdezni, ha rendszeresen leválasztás nélkül húzom ki a pendriveot. Olyankor egy idő után rossz néven veszi, és rákérdez a javításra. De találni nem szokott semmi rosszat.

(#18079) milszab válasza vlevi (#18078) üzenetére


milszab
senior tag

Akkor megpróbálkozok vvele. Talán gyorsabb lesz a telepítés, meg hát ez nem tud karcos lenni mint a lemez. :D

Nah az lehet, mer sosm távolítom el csak kirántom. :D

És olyan progi nincsen amivel a feltelepített win-ről lehetne csinálni valami képfájlt vagy hasonlót? Akkor nem kéne mindig minden szart felrakosgatni, hanem csak ezt felmásolnám és kész is lenne!

[ Szerkesztve ]

(#18080) vlevi válasza milszab (#18079) üzenetére


vlevi
nagyúr

"És olyan progi nincsen amivel a feltelepített win-ről lehetne csinálni valami képfájlt vagy hasonlót? "
De. Van. Windows 7-nek hívják :D
Viccet félretéve, vezérlőpult, biztonsági másolat, és ott a lemezkép létrehozása. Ehhez viszont kell egy megfelelő méretű külső vinyó, mert sajnos DVD-re nem tud. A külső vinyóra lementi a C partíciót, pontosabban a külső meghajtóra a windowsimagebackup könyvtárba egy VHD fileba menti le, és ha újrainstallálod a gépet, akkor a telepéskor van lehetőség ennek a visszaállítására. Nem erről bootolsz, hanem a rendes windows telepítő lemezről, és ott választod a helyreállítást. Vagy itt, a vezérlőpultban is csinálhatsz helyreállító lemezt. Visszaállításkor az új vinyóra csinál egy bitre ugyanolyan partíciót, és minden visszaáll a mentés időpontjára. Én már egyszerkétszer használtam, perfektül működik.

[ Szerkesztve ]

(#18081) ancarian válasza samgar (#18074) üzenetére


ancarian
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál!

A skype csak egy példa, volt. Más programnál igazán zavaró ez. Az értesítés tiltása lenne a legjobb, ha lehetséges valamilyen módon.

(#18082) ancarian


ancarian
csendes tag

Az Aviassin Taskbar Eliminator-ról vagy a Taskbar Active-ról hallott már valaki? Esetleg próbáltátok a tálca módosításához?

(#18083) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az alap Windows tűzfalon hogyan lehet blokkolni programokat, hogy ne tudjanak csatlakozni a netre?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18084) milszab válasza vlevi (#18080) üzenetére


milszab
senior tag

Neh meg si csináétam. De iylenkor konkrétan miket ment le? Asztalomon is ugyanezek az ikonok lesznek meg midnen? Mer 33giga lett a cucc, de a "C"-n 47giga a foglalt...

(#18085) icons


icons
addikt

Hello!

Vettem egy laptopot, amin rejtett partíción van egy W7 Home Premium (azt hiszem). A lényeg, hogy ez nekem nem kell, hogy tudnám törölni? (nem erről a vinyóról bootolok, jelenleg nem is boot képes, tehát az égvilágon semmi szükségem nincsen rá, csak a helyet foglalja. És még ha meg is korbácsolnak, se arról fogom felrakni a Win-t, mert tele van dobálva hülye programokkal)

Köszi!

(#18086) Vasinger! válasza krealon (#18070) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, mégsem oldódott meg a probléma. A kódolásban nem találtam ASCII-t, lehet hogy ez a baj?

(#18087) Aarpok válasza icons (#18085) üzenetére


Aarpok
őstag

Helló!
Van egy gparted live cd amiről ha bootolsz kilistázza a particiókat.Valószínűleg valamilyen recovery néven lesz ez a partició azt egyszerűen törlöd és kész.

Аарпок

(#18088) icons válasza Aarpok (#18087) üzenetére


icons
addikt

Éreztem, hogy live CD lesz a megoldás:D van esetleg valami olyan verzió, ami nem CDs? (nincs jelenleg CD meghajtó a laptopban. Ha lenne, akkor az a vinyó nem lenne benne:D Ergó a legjobb lenne valahogy anélkül megoldani, különben szét kell kapni az egész notit, amit nem szívesen csinálnék :) )

(#18089) cigam válasza Vasinger! (#18086) üzenetére


cigam
félisten

Nem az ascii-n van a hangsúly, hanem hogy formázatlan mezei txt legyen .bat kiterjesztéssel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18090) Aarpok válasza icons (#18088) üzenetére


Aarpok
őstag

Lehet pendrive is,ha jól tudom van egy progi a LinuxLive usb creator ebben is bent van a gparted live.Van wines verziója is tehát feltelepíted a winre és már használhatod is.Magyarul is tud.

Аарпок

(#18091) cigam válasza Aarpok (#18090) üzenetére


cigam
félisten

??

Nem1xübb, ha elindítja a lemezkezelőt, kitörli a recovery partíciót (ami sztem elég nagy butaság), aztán az üres helyet hozzáadja vmelyik használatban levő partíciójához.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18092) Aarpok válasza cigam (#18091) üzenetére


Aarpok
őstag

Elképzelhető megoldás ez is amennyiben a lemezkezelő látja a rejtett particiót.Több megoldás is létezik lehetne pl diskparttal is parancssorból.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#18093) Sami22


Sami22
aktív tag

Hali.
Előállt egy kis probléma. Bf3 közben hirtelen megfagyott a gép, csak az újraindítás segített. Ezután a win rendesen betöltött, de bármi akartam csinálni az asztalon, akár csak egy jobb klikket nyomni, iszonyatosan belassult minden. Az intéző háromszor megfagyott, mire elindult. a böngésző is folyton kifagy. Most is egy másik gépről írok. A win friss, 2 hónapos, avasat eddig semmi vírust nem jelzett. A winyó pedig ütemesesn úgy másodpercenként olvas, majd elhallgat. Többszöri újraindítás sem segített.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#18094) Aarpok válasza Sami22 (#18093) üzenetére


Aarpok
őstag

Ezt esetleg kipróbálhatod:
startmenü keresőbe cmd jobbklikk futatás rendszergazdaként utána chkdsk.exe majd enter és vársz amíg végez.

Аарпок

(#18095) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Hali!

Windows 7 SP2 kiadás mikorra várható leghamarabb? Van valami hivatalos bejelentés róla?

(#18096) Sami22 válasza Aarpok (#18094) üzenetére


Sami22
aktív tag

Az mit csinál?
Elindult csökentett módban, kilőttem az antivírust, úgy látszik, az lehetett a baj. Bezony, engedélyeztem minden másnak az automatikus indítást, megy minden, mint a karikacsapás, és furcsa hangokat sem hallok a winyó felől. Avasatnak eddig nem volt baja, vajon mi lelte?

[ Szerkesztve ]

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#18097) Teodor52 válasza icons (#18088) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Én [ezt] a progit használom!

(#18098) Aarpok válasza Sami22 (#18096) üzenetére


Aarpok
őstag

Ellenőrzi a lemezen nem e keletkezett valami hiba.

Аарпок

(#18099) Sami22 válasza Aarpok (#18098) üzenetére


Sami22
aktív tag

Nem talált hibát, köszi a segítséget.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#18100) Aarpok válasza Sami22 (#18099) üzenetére


Aarpok
őstag

Rendben és szívesen

Аарпок

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.