Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) wutuka válasza bobalazs (#18147) üzenetére


wutuka
aktív tag

Hol van ennek az eltávolító része? :U
Ez csak egy dokumentum file,ha jól látom.

Lionel Messi : The Best !

(#18152) dave93 válasza dave93 (#18149) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, megoldva, ha valaki hasonló problémába ütközne: Recovery partíció! F9 boot előtt, de Boot Bastert disable-re kell rakni biosban. :R

(#18153) bobalazs válasza wutuka (#18151) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

benéztem, csak a 2003hoz van, de olvasd el ezt a linket.

Itt a 4. módszer: Microsoft Office 2007 programcsomagok kézi eltávolítása
érdekelhet.

[ Szerkesztve ]

(#18154) bpx válasza dave93 (#18149) üzenetére


bpx
őstag

szerzel egy megfelelő verziójú telepítő .iso-t (1. hozzászólás), és a Windows 7 USB/DVD download tool megcsinálja belőle a bootolható pendrive-ot, amiről lehet bootolni és telepíteni
aztán aktiválod a hátoldalon levő seriallal

(#18155) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy Windows újraindítás után a monitort stand by módba teszi. El sem indul.
Reset gombot megnyomva újraindul s el is indul a rendszer.
Ötlet?

.

(#18156) Repsol600


Repsol600
addikt

Mért írja ki a W7 SP1 telepítésnél, hogy : "Legalább egy fájl hiányzik ezért az SP 1 nem telepíthető? :F

(#18157) sfdrakex válasza Repsol600 (#18156) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mert hiányzik legalább 1 fájl. honnan vetted a telepítődet? Milyen verzió? Super Gamer über optimalizált?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18158) vilmaboy válasza Repsol600 (#18156) üzenetére


vilmaboy
őstag

gyári windowsnál nekem még sosem írt ki ilyet ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18159) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Adott egy WIN7

Tegnap nézegettem a merevlemez beállításaim és azt láttam hogy valamelyik mellet ott van hogy aktiv. Nézem azt irja hogy az az aktiv amelyiken az OP van.
Hát nekem a külső vinyó volt aktiv... ebből adódóan megfogtam és amin az OP van azt is Aktivra állítottam.
Ezután kikapcsoltam a gépet. De ma már hiányzó Bootmgr hibát kapok.

Annyira durva hogy F8 al nem jön be a menü. Win7 cd-vel képtelen javitani. Op rendszert nem talál, visszaállítási pontot nem talál. semmi.

Valami ötlet újratelepítésen kívül ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18160) Gabás válasza Kiskokó (#18159) üzenetére


Gabás
addikt

(#18161) Dragon27


Dragon27
senior tag

szerintetek jó a : windows 7 lemezkép létrehozása ?

kipróbáltam a mentést 5 perc de amikor kipróbáltam a visszaállítást ez 2-3 óráig tartott
ez 33 GB ennyi idő alatt ,., újra telepítem a Win7 + programokat :DDD
igaz lemezkép esetén csak elindítom és nem kell semmivel foglalkozni . ( ez tetszik )
csak lehetne gyorsabb . [link]

Ha Win7 újratelepítés és program beállítás után készítem a lemezképet .,. a visszaállítás gyorsabb lehet ..?

(#18162) TigerCat válasza Dragon27 (#18161) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem kb. 3,5 perc a Paragonnal. Évek óta használom és teljesen jó...

Szerk: CD-ről boot-olva mentem és állítom vissza.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18163) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Az lehetséges, hogy egy win annyira leamortizálódik, hogy betöltésnél állandóan kékhalálozik? Már nagyon rég ez a win 7 van a hdd-n volt alatta 3-4 konfig is, össze-vissza driverezve. Most feltettem egy másik hdd-re egy friss oprendszert ezzel rendesen betölt a gép.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#18164) sz.j válasza TigerCat (#18162) üzenetére


sz.j
nagyúr

Win alól indítva is ragyogóan működik a Paragon, visszaállításnál úgyis újraindítást "kér" a progi és a win bebootolása előtt visszaállítja a mentést.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18165) Bagira01 válasza Bagira01 (#18163) üzenetére


Bagira01
veterán

Mégse jött be ezt dobja megint :W Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#18166) geprombolo válasza Gabás (#18160) üzenetére


geprombolo
senior tag

Vagy bebootol egy LiveCD-ről és azon keres egy partíció menedzsert, azzal visszaállítja az eredeti állapotot. Két aktív lemez nem jó egyszerre, emlékeim szerint egyszer én is belefutottam ilyenbe, vissza kellett állítsam, hogy csak 1 legyen aktív (amelyik addig is volt).
Bagira01: ez már a másik lemezen van, vagy a régi telepítésen?

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#18167) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mostanában nem működik a drag and drop sehol. Se intézőben fájlokkal, se Outlookban. Hallott valaki ilyet? :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18168) Bagira01 válasza geprombolo (#18166) üzenetére


Bagira01
veterán

Ez már egy másik lemezen friss oprendszer.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#18169) Воланд válasza Bagira01 (#18165) üzenetére


Воланд
titán

hw hiba. elso korben a memoriat tesztelnem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18170) Dragon27 válasza TigerCat (#18162) üzenetére


Dragon27
senior tag

nem lehet rossz

köszi

(#18171) mezis válasza geprombolo (#18166) üzenetére


mezis
nagyúr

"Két aktív lemez nem jó egyszerre"

Fel nem foghatom, olyan nehéz lenne ilyen esetben feldobni egy kérdést, hogy az aktív particiók közül melyikről óhajt bútolni a kedves felhasználó ? :Y (24 évvel ezelőtt a Digital PDP-11 már ilyen kérdéssel indult. Persze akkor még a lehetőség sem volt adott csicsára és egyéb haszontalanságokra költeni a sw. fejlesztésre szánt pénzt. Ugyanis a RAM-ot MegaByte-okban mérték, a HDD-k mérete is igen messze volt a GigaByte-tól, mármint amikor az RT-11, RSX-11-es op rendszereket alkották...)

mezis

(#18172) kiskornel válasza Dragon27 (#18161) üzenetére


kiskornel
addikt

Ácsi! De újratelepítéskor még csak egy szűz Winfosod van. Mire lemegy a frissítés és felrakod a régi programokat, az nincs meg fél óra alatt. Az több órás meló. Szvsz ezt nem vetted figyelembe...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18173) vlevi válasza kiskornel (#18172) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megaztán ebédre kell időzíteni a mentés visszaállítást, és akkor nincs gond :D

(#18174) Catman válasza sfdrakex (#18142) üzenetére


Catman
aktív tag

Remelem, megvan. Az egyik halokartyanal ki volt kapcsolva az Allow turn off... Meglatjuk, segit-e. Koszi a tippet.

(#18175) Dragon27 válasza kiskornel (#18172) üzenetére


Dragon27
senior tag

a win7 telepítése USB tárolóról , SP1 letöltve .... jó azóta jött új frissítés .... de már használható a gép :D de a programok telepítése és beállítása agyamra megy ....

szerintem a lemezkép készítése jó de lehetne gyorsabb . 0.3-1 óra

A Win7 telepítése + SP1+programok telepítése 1.5 óra . Lemezkép 2-3 óra

hogy lehet felgyorsítani ezt ?de szerintem marad a Lemezkép ... addig megiszok pár sört :DDD

(#18176) geprombolo válasza mezis (#18171) üzenetére


geprombolo
senior tag

Monopol. Hallottál már erről? Két aktív partíció az két különböző rendszert jelent, ami senkinek nem érdeke, legfőképp nem a picipuhának. :W
Hát igen, rég volt, amikor még 2 megás Matrox videókari volt a gépemben, meg 32 mega RAM! :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#18177) jano_77


jano_77
nagyúr

Az lenne a kérdésem, hogy igaz az, hogy a windows-ok közül az Enterprise a legjobb, ez játékra van optimalizálva?
Eddig abban a hitben éltem, hogy az Ultimate a plafon. :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#18178) Воланд válasza jano_77 (#18177) üzenetére


Воланд
titán

nem, nincs ilyen windows, ami jatekra van optimalizalva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18179) jano_77 válasza Воланд (#18178) üzenetére


jano_77
nagyúr

akkor az sem igaz, hogy a windowsok csúcsa az Enterprise!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#18180) Воланд válasza jano_77 (#18179) üzenetére


Воланд
titán

az enterprise valtozatot vallalati kornyezetben hasznaljak, mivel csak mennyisegi licencmegallapodas kereteben lehet hozzaferni. win7 esetben a funkciokat illetoen megegyezik az ultimate verzioval.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18181) jano_77 válasza Воланд (#18180) üzenetére


jano_77
nagyúr

ok....köszi
jó, hogy ilyen szakik dolgoznak egy PC szervizeléssel foglalkozó cégnél :Y :o

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#18182) VinoRosso válasza jano_77 (#18181) üzenetére


VinoRosso
veterán

melyik cég ez ? :D

(#18183) moonguru válasza VinoRosso (#18182) üzenetére


moonguru
őstag

Bármelyik! (tisztelet a kivetélnek már ha van ilyen) :(

Monitor Guru!

(#18184) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy vettem egy vinyót amin régebben linux volt, én pedig winfos 7-et akarok rárakni, egy a bökkenő nem megy rá...

easeus-al töröltem a linux partíciókat, formáztam NTNFS-be de a telepítőnél hibát dob a win-nem lehet erre a meghajtóra telepíteni...

pls help!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18186) aelod válasza Gabás (#18185) üzenetére


aelod
veterán

mer az nekem jó:D

win 7 ultimate x64-et pontosabban

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18187) Воланд válasza aelod (#18184) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18188) aelod válasza Воланд (#18187) üzenetére


aelod
veterán

ezer hála!:)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18189) Big Bopper


Big Bopper
tag

Mi van olyankor ha a win 7 hirtelen úgy indul hogy nincs internet csatlakozás, ha rányomok a hibaelhárításra akkor kiírja hogy a diagnosztika-házirend szolgáltatás nem fut, és a szolgáltatásoknál sem lehet elindítani mert a hozzáférés megtagadva (pedig rendszergazda vagyok)? :F
Teljesen váratlanul kezdte ezt csinálni a windows, nem telepítettem semmit már nem is tudom mióta, auto update is ki van kapcsolva. Avast szerint nincs vírus, és az xp partíción semmi baj nincs a nettel.

(#18190) krealon válasza Big Bopper (#18189) üzenetére


krealon
veterán

Lathatoan tejlesen felesleges a hibauzenetket leforditani magyarra, ha a felhasznalo ugyse erti a jelenteset.

Az esemenynaploban kene kutakodni hibajelzesek utan es azok szovegere vagy kodjara rakeresni a google-ban.

(#18191) vilmaboy válasza Big Bopper (#18189) üzenetére


vilmaboy
őstag

attól hogy a fiókod rendszergazda szintű, még nem vagy rendszergazda... Avast szerintem nem a leghatékonyabb dolgok egyike, még ah ezért meg is köveznek sokat.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18192) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Villámkérdés:

Hogyan tudok oda a kedvencek közé pl azt asztal-t berakni, de igazából bármit?
Nem enged semmit. De akkor meg minek van ott?

Hiába megyek a jelenlegi hely hozzáadására nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18193) bpx válasza Ferdzsoo (#18192) üzenetére


bpx
őstag

nagyon egyszerűen, odahúzod amit szeretnél

[ Szerkesztve ]

(#18194) Big Bopper


Big Bopper
tag

Köszönöm a válaszokat.
Megnéztem az eseménynaplót és ezek a hibaüzenetek(remélem nem gond ha bemásolom):
Hiba történt a DHCPv4 inicializálásakor. Hibakód: 0x5
Hiba történt a Dhcpv4-ügyfélszolgáltatás leállításakor. Hibakód: 0x5. A Leállítás jelző értéke: 0
A szolgáltatás (DHCP-ügyfél) leállt a következő hibával: A hozzáférés megtagadva.
A szolgáltatás (Alap szűrőprogram) leállt a következő hibával: A hozzáférés megtagadva.
A(z) Windows tűzfal szolgáltatás függ a(z) Alap szűrőprogram szolgáltatástól, amely a következő hiba miatt nem tudott elindulni: A hozzáférés megtagadva.
A szolgáltatás (Diagnosztikavezérlő szolgáltatás) leállt a következő hibával:
A hozzáférés megtagadva.
A szolgáltatás (Hálózati helyfigyelés) leállt a következő szolgáltatásspecifikus hibával: %%-1073741288
A DCOM "1068" hibát jelzett a(z) netprofm szolgáltatás "" argumentumokkal való indításakor, a következő kiszolgáló futtatásához:
{A47979D2-C419-11D9-A5B4-001185AD2B89}
A(z) Hálózatlista szolgáltatás szolgáltatás függ a(z) Hálózati helyfigyelés szolgáltatástól, amely a következő hiba miatt nem tudott elindulni: A szolgáltatás nincs elindítva.
satöbbi

Valamint a szolgáltatásoknál semmit sem lehet kézileg elindítani, se DHCP klienst se tűzfalat se egyéb szolgáltatást, mert hozzáfárás megtagadva.
És engedélyeztem a rejtett rendszergazda fiókot is, de ott is ugyanez a helyzet.
Full víruskeresést végeztem csökkentett módban és semmi, persze lehet hogy tényleg az avast nem vesz észre valamit? :F

(#18195) Ferdzsoo válasza bpx (#18193) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem Lehet! Nem megy oda semmi! Még egy kis tábla is megjelenik hogy nem lehet!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18196) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok van egy gép amin van egy win7 kulcs.
az van ráírva hogy windows 7 pro natl academid only
ezt én tudom használni rendessen ? és ha igen melyik verzióhoz?

[ Szerkesztve ]

(#18197) TigerCat válasza Ferdzsoo (#18192) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Menj a saját könyvtáradba a C-n, keresd a Hivatkozások mappát és tedd oda a parancsikont.
C:\Users\%username%\Links

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18198) Ferdzsoo válasza TigerCat (#18197) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

:R
Nem is volt Links mappa, most létrehoztam beleraktam, és működik!
Köszi. (Lehet korábban takarításkor letöröltem. :U )

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18199) bpx válasza Ferdzsoo (#18195) üzenetére


bpx
őstag

pedig de

(#18200) Ferdzsoo válasza bpx (#18199) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, mostmár én is be tudom húzni.
De ha nincs links mappád akkor nem tudod. :)
Próbáld ki.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.