Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) vilmaboy válasza Ombi5 (#18949) üzenetére


vilmaboy
őstag

Milyen is a laphopp? Asus? Még mindig tartom, hogy futtass egy memtest86-ot le.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18952) Z()L3 válasza sfdrakex (#18927) üzenetére


Z()L3
tag

Köszönöm ! :R

(#18953) Ombi5 válasza vilmaboy (#18951) üzenetére


Ombi5
őstag

Asus K43e..

Rendben lefuttatok egy memtestet.. ---> Ehhez csinalnom kell egy bootolhato lemezt?

[ Szerkesztve ]

(#18954) CoolMan válasza Ombi5 (#18953) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Annyi van vele, hogy eszkozkezeloben SM busz vezerlo driver hiba..." Elsőnek szerintem ezt kellene orvosolni.
Akár lemezre de lehet USB-re is.

(#18955) Ombi5 válasza CoolMan (#18954) üzenetére


Ombi5
őstag

A fo problema az, hogy a netrol leszedett driver ugye egyik se ezt tartalmazza a hivatalos oldalrol... Szoval ezert nemtudom javitani... :F

(#18956) vilmaboy válasza Ombi5 (#18955) üzenetére


vilmaboy
őstag

próba meg a driveridentifier nevü driverkeresővel. igaz regelni kell, hogy letölthess, de nem zaklatnak. regelj bátran... megtalálja mindenre a drivert. a találatokközt az asushoz valót szedd le.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18957) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!

Ez mi lehet? Minden indításkor, a naplóban néztem, mert különben miden szépen fut és működik.

<Data>//./root/CIMV2</Data>
<Data>SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99</Data>

(#18958) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Bocs lejárt az idő...
tehát WMI bibi

(#18959) Fire/SOUL/CD válasza Tacsika (#18957) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Indítsd újra a gépet és semmilyen alkalmazás ne legyen megnyitva
Töltsd le és futtasd ezt: [link]
Várjál egy-két percig, ha nem kérne újraindítást, akkor is indítsd újra a gépet.

Remélhetőleg megoldja a problémát.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18960) Ombi5 válasza vilmaboy (#18956) üzenetére


Ombi5
őstag

Holnap kiprobalom feltetlen. Thx

(#18961) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Lenne egy kérdésem feltelepítettem a gépre a gpu-z programot , amikor indítanám a progit open cl bug -ra hivatkozva leáll bizonyos funkciója.Próbáltam manuálisan telepíteni open cl programot de ez sem oldotta meg.Mi lehet a gond?Az OS: win7x64 ultimate

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#18962) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Az egyik barátomnak van a té társaságtól egy laptopja. Teljesen hivatalos, ő az első tulaj, kifizette, szóval minden okés. Előtelepített win van rajta, de egy nagy fos az egész rendszere. Szóval le kéne cserélni, formattálni, partíciókat készíteni, egyszóval felépíteni egy használható rendszert rá. Csakhogy nem kapott semmilyen lemezt hozzá... Hiába van regisztrációs kód a laptop alján win7 hp-hez, nincs miről telepíteni.
És akkor most kellene a segítség.
A regszámnál csak ennyit ír: Windows 7 Home Premium.
Amit gyárilag rátettek: Windows 7 HP hun 64 bit.
Ez utóbbit fel lehet tenni a kapott kóddal?
Le lehet tölteni a microsoft-tól, vagy bárhonnan egy ilyen telepítőlemezt? Nekem az kell, hogy tuti jó legyen, mert a koma kamionos és nem egy it zseni. Szóval nem kéne beszarnia a rendszerének mondjuk spanyolországban...
Létezik teljesen átlagos, vagy 'nyers' telepítő, amit a kódjával együtt tökéletesen működő rendszerré lehet összehozni?
Köszönöm előre is!

(#18963) Andyka0908


Andyka0908
tag

Sziasztok!

Felraktam egy win 7-et és miután aktiváltam. Újraindításkor ez az üzenet fogadott:

Failed to locate necessary table(s) to make adjustments.
Press any key to continue.

Bármilyen billentyű lenyomása után a rendszer betöltődik.
Esetleg vmi javaslat, hogy ezt az üzenetet meg tudjam szüntetni?

Köszi.

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#18964) Tacsika válasza Fire/SOUL/CD (#18959) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Szia és köszi a segítőkészségedet!

A probléma (ami nincs) máshol lehet...
Zavarhatlak priviben?

(#18965) jooker82


jooker82
nagyúr

Ide is beirom,hátha tudtok segiteni,win7 alól telepiteném...

Mostmár nagyon felhúztam magam..Telepiteném az xp-t CD-ről az új acer gépemre és az illesztők beolvasása után.. ez a kép fogad..[link]
Az AVG folyamatosan rendben találta a gépem....bár mostanába szedtem le hülyeségeket,meg a net be is lassult,dehát pont ezért frissiteném,errefel nem engedi...
Most futtatok egy teljes ellenőrzést,ha nem talál virust,szerintetek mit tegyek??
Mert onnan,nem engedett továbblépni...semmilyen gombra nem reagált...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#18966) Sub-ZeRo válasza jooker82 (#18965) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ne win7 alol próbáld meg. Cd-ről boot az xp-nek majd úgy. De az is lehet hogy, már az xp-t nem támogatja, csak vista vagy win7.
Vagy csak az a baj, hogy AHCI módban vagy, nem IDE-ben. Biosban állítsd át, mert a gyári xp cd nem tudja az ahci-t.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18967) jooker82 válasza Sub-ZeRo (#18966) üzenetére


jooker82
nagyúr

Win7 alól telepitem,eredeti a fujitsu laptopomhoz kapott 2004-5 körüli sp2-es Cd... Az új laptop,pedig Acer aspire 5742G

5 féle mód volt,de csak azzal indult,amit most választottam...Sima CD romos lehetőség nem is volt..Mindjárt lefotózom azt is..

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#18968) jooker82 válasza Sub-ZeRo (#18966) üzenetére


jooker82
nagyúr

Megvárom,mig lefut az AVG,már 95%-nál jár,eddig még csak egy sérült fájlt talált,vmi az aláirásában nem jó...Kmplayer...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#18969) jooker82 válasza jooker82 (#18968) üzenetére


jooker82
nagyúr

Itt a kép,jelenleg igy volt,de eredetileg nem és akkor a win7-et engedélyezte feltenni.Egyébként a fájlt betöltésénél,alul,folyamatosan toshiba HDD-ről irt,ebbe pedig Hitachi van.... Nem kellene egy F6-ot nyomnom,mert az vmi külső forrásból telepitést jelent,v nem?? Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#18970) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Üdv. Mióta lefuttattam a ccleaner programot, mindig minden oldalon be kell írnom a felhaszn. nevem, és a jelszavam minde egyes bejelentkezéskor. Soha nem jegyzi meg. Mit állított el?

(#18971) Hunork válasza kovaripeti (#18970) üzenetére


Hunork
veterán

Valószínűleg te állítottad el (véletlenül), a ccleaner fő ablakában bal oldalt, lehet opciókat kijelölni, vagy nem kijelölni. (alapértéken nincs bepipálva, ha jól emlékszem)
Ilyen a Mentett jelszavak/Űrlap információk.... Indítsd újra a programot, szedd ki előlük a pipát, és akkor nem felejti el. (remélhetőleg) Ne feledd, két fül van, az első a Win, a másodikon vannak az egyéb böngészők, már ha telepítettél. (Firefox, Chrome...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18972) kovaripeti válasza Hunork (#18971) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

köszönöm.

(#18973) icons


icons
addikt

Hello!

FSCD kommentje alapján, ha jól gondolom nekem se fog működni a virágboltból beszerzett MSDN-es Windows telepítése OEM kóddal...

Honnan tudok beszerezni olyan W7et, amit tudok az OEM kóddal telepíteni? (természetesen legyalultam teljesen az előtelepített partíciót, a sok sz*r szoftverrel együtt, amit magától feltelepített és a hátamon levő púpnak sincs rájuk szüksége)
Esetleg talán az Acer-től lehetne kérni, de az is tele lenne előtelepített hülyeségekkel?

(#18974) Kiscsőke válasza sfdrakex (#18866) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Köszi! Sikerült telepítenem!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#18975) Sub-ZeRo válasza jooker82 (#18969) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Így jó, ahogy a képen van. nerakod a cd-t, kikapcsolod a gépet. Majd újra be és elméletben kellene egy olyat kiírnia, hogy boot a cd-ről. Ha nincs ilyen, akkor az xp-d az nem bootos, ergó nem fog menni. NE windows 7 alol indítsd a telepítőt, hanem úgy ahogy mondtam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18976) jooker82 válasza Sub-ZeRo (#18975) üzenetére


jooker82
nagyúr

Igen,úgy csináltam,kiis irta,h nyomjak egy gombot a folytatâshoz...utána,elkezdi a fájlokat beolvasni és jön az a szöveg....az a legnagyobb gáz,h van win7iso fájlom,h arra telepitsem,de azt meg,ki se tudom irni,mert mindig egy üres dvd-kapok...már az5.dvd-t ettem meg..szerintemvmi virus lehez,de az avg nem jelzett..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#18977) kidpepi válasza Andyka0908 (#18963) üzenetére


kidpepi
tag

rendszergazdaként futtass egy parancssort a következővel: sfc /scannow
talál valami hibát?

(#18978) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy bizonyos honlapokat nem tudok betölteni, pl: facebook, gmail. Ezeket pingelve nem jön válasz határidőn belül. De pl. a PH!-t simán tudom használni azzal nincs gond. Wifi-t használnék. (routeren nincs semmi tiltva, egyetemi wifi)
Op rendszer: Windows 7 prof (legális), win tűzfal bekapcsolva (próbáltam nélküle is), MSE van vírusírtónak, Opera a böngésző, de IE alatt se jó, mivel pingelni sem tudok.

Tudtok néhány tippet adni, hogy érdemes elindulni?

Köszi.

(#18979) cigam válasza sgergi (#18978) üzenetére


cigam
félisten

Sztem az "egyetemi wifi" a kulcsszó. A nagy forgalmat generáló helyeket simán kitiltják, de az a tuti, ha rákérdezel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18980) vilmaboy válasza sgergi (#18978) üzenetére


vilmaboy
őstag

az oksa, hogy rooterben nincs tiltva, de egy nagyobb hálózatnál nem rooterből tiltanak, hanem pl szervereken keresztűl szoftveresen. A mi cégünk plegy We***t nevű védelmi szoftrvert használ arra, hogy a userek ne bóklásszanak mindenfele a neten.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18981) sgergi válasza cigam (#18979) üzenetére


sgergi
veterán

Ez tuti nem gond, azért is írtam, hogy az nem lehet, mert a mobilomról megy, és mindenki másnál is. Tehát ez nem lehet a probléma forrása.

(#18980) vilmaboy: nincs tiltva, csak nálam nem mennek.

[ Szerkesztve ]

(#18982) kiskornel válasza sgergi (#18978) üzenetére


kiskornel
addikt

És mit ír ki az IE? A lap nem található, vagy azt, hogy le van tiltva...

Pl. a mi cégünknél ezt írja ki, ha tiltva van az oldal:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#18983) Воланд válasza sgergi (#18978) üzenetére


Воланд
titán

parancssorba (ezekrol kepet tolts fel):

nslookup facebook.com
nslookup gmail.com
tracert facebook.com
tracert gmail.com

plusz az esemenynaplo --> system resz alatt nezd meg, hogy vannak-e dns esemenyek.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18984) sgergi válasza Воланд (#18983) üzenetére


sgergi
veterán

eseménynaplóban 1 db DNS client events szerepel. Eseményazonosító: 1014


(#18985) Воланд válasza sgergi (#18984) üzenetére


Воланд
titán

ott valami a geped es a router kozott nem okes. a tracert elso allomasa a router, a kepek alapjan pedig mar azt sem tudja elerni. ami eleg erdekes, tekintve, hogy a nevfeloldas mukodik.

parancssorba

ipconfig /release
ipconfig /renew

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18986) krealon válasza sgergi (#18984) üzenetére


krealon
veterán

Ugy nez ki IPv6 problema van, mivel a traceroute az IPv6-os cimeket probalja meg elerni.

Tiltsd le a gepen az IPv6 hasznalatat, hatha az megoldja a gondot.

(#18987) gzbotii


gzbotii
veterán

Nos, kicsit noob kerdessel fordulok hozzatok, kovetkezo lenne a problemam.
Vennek egy uj notit, de abban nem lenne DVD ROM. Igy kenytelen lennek egy pendriverol Win7-et rakni ra.
DVD-rol eleg sokszor raktam mar fel de meg nem erost probalkoztam flashrol

Ez a folyamat mennyire bonyolult/igenyel plussz munkat (flash meghajto bootolhatova tetele, Win7 ravarazslasa)?

Esetleg errol egy magyar/angol nyelvu reszletes leirast tudna linkelni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18988) kidpepi válasza gzbotii (#18987) üzenetére


kidpepi
tag

Nagyon egyszerű a dolog :) : link

[ Szerkesztve ]

(#18989) vilmaboy válasza gzbotii (#18987) üzenetére


vilmaboy
őstag

Itten is egy leírás. Van egy Win7 Usb tool nevü progi ami megcsinálja neked iso-ból a pendriveod... és már telepíthetsz is. marha egyszerű progi.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18990) gzbotii


gzbotii
veterán

Koszonom:R
Eddig ezen filoztam, hogy mar OS telepitgetessel szivok elsore..de akkor no problem :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18991) sgergi válasza krealon (#18986) üzenetére


sgergi
veterán

Igazad lett, tényleg a IPv6 okozta a gondot, letiltás után minden jó.

Köszi a segítséget, és a többieknek is!

(#18992) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, az imént elment a kábeles netem 10 percre. ilyen esetekre, meg utazáshoz szoktam használni egy mobilnetet is. most viszont a mobilnettel, felállt kapcsolat mellett nem tudtam betölteni semmilyen oldalt se, se google, se youtube, se ph, se semmit. ezt a hibaüzenetet dobta a google chrome:
Hiba: 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): A kapcsolat alaphelyzetbe állt.
amikor aztán 10 perc múlva visszajött a kábeles netem, mindent újra rendben van, közben kipróbáltam mégegyszer a mobilnetemet, de ugyanaz a hiba. ez meg mi lehet? eddig minden tökéletesen működött, utazás közben és itthon is, az összes asztali PC-vel, laptoppal, mindennel

(google chrome topicban több napja nem tudnak segíteni, azért írtam be ide is)

[ Szerkesztve ]

(#18993) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.
Kapcsolom be a gépet, asus logos kép és semmi, ha delt nyomok a bios sem jönbe, de legalúl írja , hogy auto-detecting ahci port 1.., alaplapon jump-al bios reset semmi, ha kihúzom az ssd (ocz vertex 2 60 gb) akkor minden ok, de ugye ezen van a win , szal nem jön be semmi egyértelműen.
Ssd nélkül a bios is bejön,
Kb féléve nem emlékszem pontosan, de mintha ugyanez lett volna a baj, pc szervíz (Eger), 5e ft-ért megállapították, hogy az ssd-vel van valami, wint se lehetett rá tenni...
Vissza küldtem saját kölcségre természetesen, ahonnan vettem (Bp), ők meg ahonnan beszerezték, és végül küldtek egy újat.
De ugye 5e volt a viszgálat, csomó telefon, csomagköltség...
Mit csináljak, tiszta ideg vok:S
Ja és azt se tudom fejből, van e rajta valami fontos adat...

(#18994) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom volt e valakinek hasonló problémája:

Belépő képernyőnél ha k.b 10 sec alatt bepötyögöm a jelszót akkor minden további nélkül belép, ritkán van az hogy először fekete képernyő majd kékhalállal kifagy.

De ha 10-15 sec alatt nem jelentkezek be akkor magától kifagy, kékhalálllal

Valami ötlet mi okozhatja (Dropbox, CCC, Realtek driver, Daemon tools, torrent, Avast indul automat)?

Thx

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#18995) Mindsaw


Mindsaw
csendes tag

Sziasztok !

A gépem egyszer csak meghülyült. Eltűntek fájlok , pl.: játékokból, programokból, az addig teljesen normálisan működő programok , játékok leálltak és kék halállal újraindulgatott a gép.
Fogtam magam és újra telepítettem (win7 sp1). A kékhalál 1x jött csak elő, mondom király vagyok. Erre megint csak előjöttek a gondok : pl.: a winrar nem csomagolta ki azt amit eddig igen, a vírusírtómból eltűnt egy fájl és ezért el sem indult, a teljesen újra letöltött játékoknál ugyan az a hiba előjött(nemtudta feltelepíteni, nem indult, hiányzik ez meg az..)
Megnéztem a Bluescreen view programmal a hibát és ezeket írta ami nekem kínai :
- Memory management
-Pfn_List_Corrupt
-Bad_Pool_Header
és talán ez a fájl okozza : ntknrlpa.exe+dee9c legalábbis ezt írja.

A gépem intel proci 2,8 ghz dual core, 4gb ram, Nvidia Geforce 240Gt videókártya. (ha ez segít)
Mellesleg lefuttattam a memtested, Hdtuner-t is, meg a biosos memória tesztet is, de egyiksem írt hibát csak a biosos annyit h memória probléma.

Nagyon szépen megköszönném a segítséget, ha bővebb információ szükséges szóljatok és írom.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat segítséget. : )

(#18996) CoolMan válasza Mindsaw (#18995) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Ezt memtesztet futtasd kérlek. Amennyiben kettő ram modulod van, próbáld ki egyesével is.

(#18997) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Mostanában tettem újra a rendszert, és hiába állítom be az órát, mindig késik 1 teljes órát.
Mi lehet a baj?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18998) BigManus válasza alratar (#18997) üzenetére


BigManus
addikt

Időzónánál a nyári időszámítást nézted már?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18999) alratar válasza BigManus (#18998) üzenetére


alratar
addikt

Ez eszembe se jutott! :W

Igen, ez vol a probléma!

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#19000) Mindsaw válasza CoolMan (#18996) üzenetére


Mindsaw
csendes tag

Lefuttattam már nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.