Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Krystal_s válasza bpx (#14339) üzenetére


Krystal_s
addikt

Értem, akkor majd úgy frissítem. ;)

hackeeeee : Neked is köszönöm a választ.

(#14352) Cola111 válasza Fire/SOUL/CD (#14191) üzenetére


Cola111
aktív tag

Köszi, sajnos nem segített. Felhívtam a Dell-t, lefuttattunk egy beépített hibakeresőt, és azt hozta ki, hogy alaplaphibás. Mondta a srác, h, holnapra itt lesz egy szerelő egy új alaplappal, meg lcd kábellel és kicseréli. Rendesek voltak. :R

(#14353) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Még mindig él az előző kérdésem:

Valami egyszerű Wifi jelerősséget mutató gadget-et keresek Win7 alá. Legyen minimalisztikus, nekem elég ha csak azt mutatja %-ban milyen erős a jel

Illetve, hogyan tudom azt megcsinálni, hogy amikor betölt a Win és a felhasználó választásnál vagyok, automatikusan jelenlen meg az a sáv ahova a jelszót kell begépelni (1 felhasználó van csak én), és ne kelljen rákattintani a profilképre

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#14354) vilmaboy válasza Vukmir (#14353) üzenetére


vilmaboy
őstag

Mintha ez a progi wifi jelerősség cuccer lenne. Nézd meg légyszi, mert ezekről a terminálokról nem tudom megnézni ahol most vagyok.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14355) Vukmir válasza vilmaboy (#14354) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Neked gadget kell nem exe :) Nekem csak egy állandó minialkalmazásra van szükségem

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#14356) Sub-ZeRo válasza Vukmir (#14355) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14357) illes0102


illes0102
aktív tag

Sziasztok! Segítség kellene... olyan problémám lenne, hogy körülbelül egy hete vettem egy GTX 460 as videókártyát, és újratettem a windowst minden amit ilyenkor szokás. Probáltam filmet nézni BS playerrel és VLC playerrel, de 2 perc után meghal a kép és csak a hang megy tovább... de a program nem fagy le, ha beletekerek a filmbe ismét jó 2percig. Drivert újratettem, K-lite kodekpakkot feltettem, windows media player classiccal a kép lelassult a hang elment, majd mikor az egeret megmozgattam a kép begyorsult... alaplapi beépitett videókártyával még hasonló gondom sem volt.. ja és igen mikor kilépek a video lejátszóból egy ilyen hibaüzenet fogad... valami ötlet :F

(#14358) Sub-ZeRo válasza illes0102 (#14357) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kapásból a klite nem kell az kuka. Mpc-hc elég vagy vlc.
Dx-et frissíteni kellene. A vga driverből meg egy régebbit rakj fel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14359) illes0102 válasza Sub-ZeRo (#14358) üzenetére


illes0102
aktív tag

a mostani driver 2012es februári?! elvileg legújabb 296.10 es volt és most töltöm a 258.96 os 2010 júniusit. remélem az jó lesz! DX ből felrakom a 9c-t

(#14360) illes0102 válasza illes0102 (#14359) üzenetére


illes0102
aktív tag

felraktam a 275.33ast, és dx9c t mostmár nem fagy meg a kép, csak elkezd akadozni... ugyan úgy 2perc után.. :W

(#14361) Sub-ZeRo válasza illes0102 (#14360) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt kellene megnézni hogy akkor mi eszi a procit mondjuk. Vagy vga hiba, talán.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14362) Vukmir válasza Sub-ZeRo (#14356) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Sajna nem találtam semmi jót. Valami ilyen egyszerűre gondolok mint itt az akkus dolog

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#14363) Sub-ZeRo válasza Vukmir (#14362) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A wifi gadget sem jó?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14364) Vukmir válasza Sub-ZeRo (#14363) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Nem mert nekem %-os kijelzés kell nem ilyen sima semmitmondó windows sávos. Meglepődtem hogy nem nagyon van ilyen

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#14365) illes0102 válasza Sub-ZeRo (#14361) üzenetére


illes0102
aktív tag

hát néztem feladatkezelőbe hogy mi történik és 2 percig az üresjárat megy 95%on a VLC meg 5%on kb... aztán hirtelen az svchost2 a lista elejére áll, és 50% ot elvesz a vlc meg elkezd akadni, ez a kép nem jött össze valami jól, az előzőbe majdnem lekaptam hogy 2darab svchost2 futott legfelül egyik 50% ot vett másik 45-47% ot és vlc nek szinte semmi nem maradt... meg kicsit furcsa a leirása... esetleg vírus?

(#14366) Laccoss válasza Vukmir (#14364) üzenetére


Laccoss
addikt

[link]

illes0102: Ez a neve hogy svchost2, mert akkor az vírus lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14367) Sub-ZeRo válasza illes0102 (#14365) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

svchost2 alapból nincs, szóval te valamit csúnyán össze szedtél. Mse4 + mbam-mal futtasd végig a rendszert teljes szkenneléssel.
Meg az az svchost.exe *32-nél a furcsa hosszú nevű is gázos. Nem valami széthekkelt fos windowst raktál fel?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14368) Vukmir válasza Laccoss (#14366) üzenetére


Vukmir
aktív tag

:R

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#14369) illes0102 válasza Sub-ZeRo (#14367) üzenetére


illes0102
aktív tag

lefuttatom ahogy lejönnek, nem tudom hogy mennyire szétthekkelt van rajta, egy barátom ajánlotta hogy ez gyors és jó... évek óta ezt használom és sose volt hasonló problémám :(

(#14370) illes0102 válasza Sub-ZeRo (#14367) üzenetére


illes0102
aktív tag

sikerült! megtalálta eltávolította! köszönöm a segítséget! :R

(#14371) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Visszaállítottam egy korábbi állapotra a rendszert,de már nem emlékszem hogy a hibernálás funkciót kikapcsoltam e.
Hogy tudnám egyszerűen megnézni hogy be vagy ki van e kapcsolva nálam a hibernálás?

(#14372) bpx válasza creed33 (#14371) üzenetére


bpx
őstag

ha a C:\-ben van hiberfil.sys, akkor be van kapcsolva (rejtett rendszerfájl)

(#14373) creed33 válasza bpx (#14372) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszi szépen! :R

(#14374) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Tudom kicsit off de hátha tud vki segíteni.

Szóval két kérdésem van:
1. A 7gb skydrive tárhelyet lehet valahogy 25-re bővíteni ingyenesen?

2. Ezt tulajdonképpen egy cégben használnánk a dokumentumok megosztására.
Hogyan kéne úgy beállítani, hogy amit pl én feltöltök az megjelenjen a másik 5 ember mappájában is?
Ja és ami még fontos, hogy a csoport legyen elszeparálva a személyes skydrive fiókomtól.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14375) polonic válasza adamssss (#14374) üzenetére


polonic
félisten

Ha van régi live regisztrációd, akkor azzal még lehet 25 giga tárhelyet is használni ingyen egy egy kattintásos bővítés után.

Új reggel marad a 7 giga. Utána csak pénzért tudsz bővíteni. De ez éves szinten minimális összeg.

(#14376) vilmaboy válasza Vukmir (#14355) üzenetére


vilmaboy
őstag

Hupi... tényleg azt kértél. bocsi :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14377) kisselandras


kisselandras
senior tag

Üdvzölök mindenkit !
volna egy problémám .windows 7 starter van a gépemen és csak 16 bit et ismer fel pedig 256 kártyám van ! mi lehet a gond?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#14378) vilmaboy válasza illes0102 (#14370) üzenetére


vilmaboy
őstag

Mi volt pontosan és mivel szedted le? kb 1,5 hete futottam bele egy ilyen retekbe... 99%on hajtotta ugyanez a folyamat a procit. Én nem tudtam levadászni. Mondjuk nem is erőlködtem sokáig, úgyis reinstall kellett más okokból, de azért érdekelne mi szedte le. Azon a gépen Microsoft Security Essential volt. Az nem jelzett amikor bejött a vírus, vagy akármi.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14379) vilmaboy válasza kisselandras (#14377) üzenetére


vilmaboy
őstag

Milyen gép az, hogy starter kellett rá? Laptop? Netbook? Lehetséges hogy maga a starter a gond? Minek látja a videokártyát? Gyári support oldalról való driver van fent, vagy amit a win feltesz alapból?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14380) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Nem tudom ujrainditani a win7-et. :DDD Notebook es ha megnyomom/nyomvatartom a bekapcsologombot, csak leteszi magat sleppbe, amugy mukodik, csak mar jo lenne egy restart neki. :R

(#14381) vilmaboy válasza Lauda (#14380) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ha folyamatosan nyomod 5 másodpercig, akkor hard stop van. Ki kell kapcsolja. Nincs olyan, hogy nem. Ha nem megy, akkor ott valami hardveres hiba van. Marad a drasztikus megoldás. Táp, akksi ki... Az energiagazdálkodásnál mi van megadva a főkapcsoló funkciójának? Legfeljebb állítsd be, ha lehajtod a fedelet, akkor állítsa le magát. Hátha...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14382) kisselandras válasza vilmaboy (#14379) üzenetére


kisselandras
senior tag

Szia [link]
hiába szedem le az oldalról telepitem aztán semmit nem csinál !ugyan úgy csak 16bit marad

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#14383) TRob1 válasza Lauda (#14380) üzenetére


TRob1
veterán

Ez nem jó? :F

(#14384) Lauda:
Rányomsz és nem "Restartol"? Akkor ott már egyéb gondok is akadhatnak...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#14384) Lauda válasza vilmaboy (#14381) üzenetére


Lauda
félisten

Nem allt le sehogy, gondolom sok volt neki a futo folyamat, de kivettem az akksit es nem volt mas valasztasa. :DDD

TRob1 :N

(#14385) vilmaboy válasza kisselandras (#14382) üzenetére


vilmaboy
őstag

Nem nyílik meg a link. Olyan terminálon szerelek, amin webcat van. Küld el légyszi priviben a gép típusát, memória, proci és képkari adatait. rálesek... Bocsi de az userek miatt keményen védem a net tartalmat és épp Önmagamat is beszivatom most ezzel :) Kiakapcsolni meg egy fél élet...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14386) vilmaboy válasza Lauda (#14384) üzenetére


vilmaboy
őstag

Off:

Ha így is bekapcsolva maradt volna, akkor kötöttem volna veled egy kedvező adásvételt :K :))

On

Most ha beindul, akkor ujra tudod indítani, vagy most sem engedi? Jut is eszembe... volt egy gép ami ezt játszott. Ott az segített, hogy kijelentkezés, majd bejelentkezés és utána restart...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14387) Lauda válasza vilmaboy (#14386) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, igy mar minden ok. :K Csak ugy hasznalom, hogy sleepbe teszem le mindig es egy ido utan mar rafer a restart. :))

(#14388) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv!

Ha a rendszervisszaállítást beállítom ssd-re mondjuk 500mb környékéig és 4gb-ra egy külső hdd-re amit sokszor leválasztok az problémát okozhat, vagy ez csak annyit tesz, hogy akkor ment külsőre ha az elérhető ha nem akkor ssd-re menti?

(#14389) vilmaboy válasza pethYeti (#14388) üzenetére


vilmaboy
őstag

vagy kiakad, vagy amikor leválasztod a külsőt, akkor áttálítja ssd-re és (szerintem) amikor visszateszed a külsőt, akkor nem fogja ismét beállítani. Bár abban sem lennék biztos, hogy hogy ssd-re állítja. Valószínübbnek tartom, hogy kikapcsolja eszköz hiányában és ennyi. /ismétlem privát vélemény/ nem kísérleteztem még vele, de érdekelne mire jutsz...

Aggályom amiatt lenne, ha pl rajt a rack és mondjuk ez F meghajtó... Ráállítod a mentést F-re. oksa is eddig. Nade, ha leválasztod és pl egy pendriveot teszel a gépbe vagy egy virtual driveot nyitsz, akkor az lesz az F... emiatt gondolom, hogy nem eszi majd meg.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14390) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Melyik W7 foglal a legkevesebb helyet, ? (És pontosan mennyit foglal ?)
(Starter nem érdekel)

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#14391) pethYeti válasza vilmaboy (#14389) üzenetére


pethYeti
addikt

Rendben köszi. 500MB amúgy is elég visszaállításra, így hogy csinálok időnként teljes rendszer backupot.

(#14392) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ezt a drivert akartam telepíteni, de nem futott le, a felénél megállt. Kiléptem, az eltávolítás viszont sikerült. Viszont azóta se a 12.3, se a 12.4-et nem tudom felrakni. Már közben és a végén is jelzi a hibát. Gondoltam az 12.4a sikertelen telepítése után mégis maradt valami driver részlet, ezért a Driver Cleaner Pro-val leszedtem minden ATI összetevőt. Ez olyan sikeres volt, hogy azóta a Windows se tölt be. :D
Csak a Windows betöltése képernyő látszik, hallom a bejelentkező hangot, a vinyó is leáll, de a kép marad. Csökkentett módba be tudok lépni. Hogyan tudnék a Win7-be életet lehelni, jó lenne az újratelepítést megúszni. :(

[ Szerkesztve ]

(#14393) Sub-ZeRo válasza RaZroX (#14390) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ugyan annyit foglalnak le.

(#14392) pinnacle:DVD-t rakd be javítás hátha. Vagy várd meg míg tudsz majd választani a rendszer vissza állítási pontoknál és lehet vissza tudod állítani egy korábbi időpontra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14394) pinnacle válasza Sub-ZeRo (#14393) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A rendszer visszaállítást már régebben kikapcsoltam. Úgy tudtam, hogy csak fogja a rendszert, vírusfertőzés ellen sem jó, de lehet, hogy ilyen driver gondnál pont jó lett volna.

(#14395) Sub-ZeRo válasza pinnacle (#14394) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fogja a rendszert?! Hát ezt honnan vetted? Vírus ellen meg kell egy vírusírtó és akkor nincs baj.
Hát akkor marad az újra telepítés. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14396) Laccoss válasza pinnacle (#14394) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem lehet hogy te az árnyékmásolatról beszélsz?

Bootolj be megint - F8 - számítógép javítása vagy Legutóbbi helyes konfiguráció. Csökkentett módban is ügyködhetsz valamit.

(#14397) pzstm válasza pinnacle (#14394) üzenetére


pzstm
titán

A rendszer visszaállítást már régebben kikapcsoltam. Úgy tudtam, hogy csak fogja a rendszert

Melyik okos mondta ezt Neked? Tényleg csak gratulálni tudok hozzá :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14398) Laccoss válasza pzstm (#14397) üzenetére


Laccoss
addikt

:D Az esetek 90%ában pont emiatt kell újrarakni a gépet, mert kikapcsolják.

(#14399) polonic válasza pzstm (#14397) üzenetére


polonic
félisten

Kb ez a véleményem nekem is.

Az egyik leghasznosabb funkció. Jól jött már párszor.

És nem csak a rendszer megmentésére lehet hazsnálni.
Pl egy játék mentése néha néha elszállt. Aztán a mentés mappájára jobb klikk, tulajdonságok, előző verziók fül. Itt vissza tudtam egy korábbi állapotra állítani a mentéseket, pont elhalálozás előttre, így megmaradt minden. Ez rendszervisszaállítás nélkül nem mehetett volna.

(#14400) pzstm válasza polonic (#14399) üzenetére


pzstm
titán

ez szerintem az árnyékmásolatok dolog, nem a teljes rendszer-visszaállítás, de valóban, az is nagyon jól tud jönni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.