Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) bpx válasza sz.j (#14049) üzenetére


bpx
őstag

azt tudom írni, amit a múltkor is, az oka ezek lehetnek:

- formátumot nem tudja kezelni
- jogosultság gond
- korrupt metaadatok

megoldás: normális képnézegető használata pl. Irfanview

[ Szerkesztve ]

(#14052) hackeeeee válasza sz.j (#14049) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyik képednél sem megy?

Véleményem szubjektív...

(#14053) DS39 válasza sz.j (#14049) üzenetére


DS39
nagyúr

elvileg ha outlookból nyitod meg akkor ez a lehetőség nem aktív. mentsd le a képet mondjuk az asztalra és onnan megnyitva jó lesz. (illetve még megpróbálhatod billentyűparanccsal, hátha csak a gomb van letiltva, ctrl+k, ctrl+L)

(#14054) sz.j válasza bpx (#14051) üzenetére


sz.j
nagyúr

- Az eddig beérkezett 2-3 képformátum közül egyiket sem kezelte.
- Gondolom jogosultságom van a küldött képek megnézésére.
- Szerintem az nem életszerű, hogy ha bárhonnan is kapok képeket azok mind "korrupt" métatagokkal lenne tele, ezért ezt nem tartom valószínűnek

- Természetesen főleg más progikat használok (XnView, PhotoScape, HP Photosmart, stb), de például amikor jön egy e-mail, benne képekkel, a mentés előtt jó lenne látni, hogy egyáltalán mit akarok lementeni.

Hogy őszinte legyek, ilyen bagatell, de nagyon dühítő hibák miatt olykor visszasírom az XP-t .......

@DS39
Igen, főleg az Outlook 2003-nál jelentkezik ez a hiba, akkor most ez nem a win7 hibája hanem az Outlook-é lenne?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14055) sz.j válasza DS39 (#14053) üzenetére


sz.j
nagyúr

Más lehet a gond, mert a Mozilla Thunderbird levelezőnél is meg van ez a hiba .... :W

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14056) DS39 válasza sz.j (#14055) üzenetére


DS39
nagyúr

az a gond hogy a levelezőből nyitod meg szerintem, mentsd le a képet a gépre, pl az asztalra vagy a dokumentumokba majd onnan megnyitva nézd meg a forgatást.

(#14057) #41133696 válasza hackeeeee (#14050) üzenetére


#41133696
törölt tag

:R

(#14058) Laccoss válasza sz.j (#14054) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem a képmegjelenítést úgy végzi hogy a Temp könyvtárba berakja a képet. Tempnél meg nem nagyon szokta engedni az ilyen műveleteket, kb olyan mintha egy tömörített fájlt próbálnál megnyitni majd szerkesztés után menteni. XP-nél is így van szerintem, még esetleg ha ott nem így tapasztaltad akkor a jogosultáságok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14059) DS39 válasza Laccoss (#14058) üzenetére


DS39
nagyúr

így van, ha XP-n megy azért lehet mert ott rendszergazdaként nyomulsz (valószínűleg), 7-esnél meg az UAC tilthatja.

(#14060) pzstm válasza #41133696 (#14047) üzenetére


pzstm
titán

Itt meg van mellette más egyéb nyalánkság is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14061) #41133696 válasza pzstm (#14060) üzenetére


#41133696
törölt tag

Úgy látom Nálad is 64-bites rendszer, de akkor miért csak 6 MB a Silverlight Update, amikor nálam 12.5?

(#14062) polonic válasza #41133696 (#14061) üzenetére


polonic
félisten

Melyik verzió volt neked feltéve? Legfrissebb 5-ös vagy a régebbi 4-es. Ha nem az 5-ös, akkor szerintem az lehet az oka.

(#14063) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha a levélbe érkezett képet bárhová lementem, akkor már forgathatóvá válik, de így először mindent menteni kell és csak utána lehet törölni a nem tetszőket.
XP-nél ilyen gondom nem volt.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14064) DS39 válasza sz.j (#14063) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor ennyi a történet ez a Win7 biztonsági megoldása (UAC) miatt van. ha úgy szeretnéd használni a 7-est mint egy XP-t akkor ki kell kapcsold teljesen. engem is rohadtul zavart áttérésem után, fél napig bírtam, azóta nyugodtan élek a 7-essel is. :)

(#14065) pzstm válasza #41133696 (#14061) üzenetére


pzstm
titán

ezt passzolom. De annyira nem is fontos szerintem :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14066) #41133696 válasza polonic (#14062) üzenetére


#41133696
törölt tag

5-ös :K

(#14067) Tamás88 válasza pzstm (#14060) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem több van. :D

[ Szerkesztve ]

(#14068) pzstm válasza Tamás88 (#14067) üzenetére


pzstm
titán

nekem MSE van, Neked defender. Az az 1 nekem optional ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14069) netboy


netboy
senior tag

Meg tudjátok mondani nekem, hogy a vlan tagging beállításnál a vlan számát hol lehet beállítani?
Előre is köszi.

(#14070) netboy


netboy
senior tag

Meg tudjátok mondani nekem, hogy a vlan tagging beállításnál a vlan számát hol lehet beállítani?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#14071) Laccoss válasza netboy (#14070) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem a Switch-ben.

(#14072) polgcsabi válasza Sub-ZeRo (#14036) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Ezt már beállítottam! De nem mükszik!

(#14073) Sub-ZeRo válasza polgcsabi (#14072) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az ie tiltott helyeire a rad.msn.com- nem megy?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14074) vilmaboy


vilmaboy
őstag

hogy kell win7ben rendszervisszaállítási pontot létrehozni? Ez alkalmas arra gondolodm, hogy ha összeomlik a rendszer pl egy frissítéstől, vagy driver telepítéstől, akkor felélesszem. A redszer visszaállítási pont való erre ugye? A biztonsági mentés a filerendszert menti... :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14075) hackeeeee válasza vilmaboy (#14074) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olvasnivaló a témában.

Véleményem szubjektív...

(#14076) Borgi válasza sz.j (#14049) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

általában akkor nem aktív ha nem tudja írni a file-t pl mert idéglenes mappában van, vagy csak olvasra nyitotta meg, vagy csak simán nincs irási joga az adott helyen.
UAC ki van kapcsolva?
Próbálj meg egy rendszergazdaként futtatást is

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#14077) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

hogyan tudom kikapcsolni a folyamatos Low Disk Space üzenetet egyszerűen?
A Ramdisk-en állandóan pofázik és már hülyét kapok tőle... :)

(#14078) vilmaboy


vilmaboy
őstag

régebbi laptopon win7ulti van... 1,5 GB ram. (nem sok, de legalább kevés) ;] Érdemes feltolni a virtuális memó méretét 4Gigára + a rendszerteljesítményt programokhoz állítani? Segít rajta valamit?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14079) hackeeeee válasza vilmaboy (#14078) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Auto-n érdemes hagyni, hogy a rendszer kezelje.

Véleményem szubjektív...

(#14080) geprombolo válasza hackeeeee (#14079) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ja, aztán majd egy tele partíción szép töredezett pagefile lesz az eredmény. Szerintem.
Ha kevés a ram, akkor mindegy, hogy mire állítod be a rendszerteljesítményt, akkor is ki fog futni a szabad helyből, pagefile-ból meg lényegesen lassabban fut bármi. :W

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#14081) hackeeeee válasza geprombolo (#14080) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert ha lefixálod a méretet, akkor nem lesz töredezett?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14082) vilmaboy


vilmaboy
őstag

frissen telepített ultimate a gépen. felteszem a voda sticket, Mobil Broadband szoftverrel. amikor kapcsolódni akarok, akkor aszongya, hogy ellenőrizzem más szoftver nem e használja az eszközt? Mi baja van ennek? egyáltalán hogy lehet ellenőrizbni, hogy használja e valami a sticket még? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14083) zetecR válasza hackeeeee (#14081) üzenetére


zetecR
addikt

Régebben külön szűz particiót hagytunk a page file-nak a HDD legelején, hogy ne töredezzen és a lehető leggyorsabb legyen.

(#14084) hackeeeee válasza zetecR (#14083) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom, csak ha nincs ilyen? :) Akkor mi az opció? Gondolom most attól ugyan úgy töredezni fog, ha lefix-álja az ember a méretét...

Véleményem szubjektív...

(#14085) somasz


somasz
addikt

Ne felejtsetek el légyszi! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#14086) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az normális dolog,hogy minden Windows Update UTÁN a processzor a boot után kb.24-30 százalékon dolgozik?
Majd kb.5-7 perc után leesik 0%-ra.
Általában ki szoktam várni,míg leesik 0%-ra,és akkor használom csak az egeret+billentyűzetet.
Vagy ne foglalkozzak vele?
Kezdetek óta ez így van.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Bocsánat a hülye kérdésért!

(#14087) #93794560 válasza Kezdő vagyok (#14086) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Windows Update után a Windows is egy kicsit lassabban indul, de ez normális, mert a rendszer betöltése közben, és néha még az asztal megjelenése után is rakosgatja helyre a frissítések fájljait és adatait. Ennek tudható be a rövid ideig tartó, nagyobb processzorhasználat. De ez csak addig tart, amíg a Win helyre nem rak mindent. Utána már minden visszaáll a rendes kerékvágásba.

(#14088) geprombolo válasza hackeeeee (#14081) üzenetére


geprombolo
senior tag

Én telepítés után beállítom, akkor még nincs töredezve a rendszer, így a pagefile is egy darabban lesz. Meg mellékesen a saját gépemen egy külön partíción van a Temp és a pagefile, így olyan mértékben töredezik a C:, ahogy akar ;] :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#14089) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Mit tudok azzal kezdeni, hogy nem indul el a Win7? Tegnap este még ment rendesen, le is frissítettem fullosan ma meg már nem hajlandó tovább tölteni a Windows logónál.

JOGTISZTA (mielőtt valami szuperuser pattogni kezdene) Pro x64 Sp1 MSDN. Az a csodás wines indításkori javítás dolog meg nem csinál semmit, már megy 1 órája a HDD olvasgat de igazából semmi érdemleges nem történik. (Az utolsó frissít a 4-es NET keretrendszer volt).

Hp ProBook 4535s

[ Szerkesztve ]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#14090) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv, erre tud valaki valamit mondani?

(XP-vel tökéletesen ment egyben.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14091) Vukmir válasza Vukmir (#14089) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Most meg minden gond nélkül elindult miután kiírta, hogy nem tud mit kezdeni a hibával.

Van bármi amit lehetne tenni vagy tehetem újra eme remek rendszert 1 nap használat után?

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#14092) pzstm válasza MasterMark (#14090) üzenetére


pzstm
titán

_USB-ről bootolva? SATA-AHCI mód váltás BIOS-ban esetleg? Külső megjelenítő nincs kötve a gépre? Floppy meghajtó van benne?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14093) Laccoss válasza MasterMark (#14090) üzenetére


Laccoss
addikt

Meg kellene nézni hogy nem e másik videókimenetre dobja át a telepítő képét.

(#14094) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Melyik a legjobb, legmélyrehatóbb és díjmentes registry tisztító Win 7 64 bithez?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#14095) vilmaboy válasza MasterMark (#14090) üzenetére


vilmaboy
őstag

A másik gép amiben megy, azon is win7 32 ulti van? Ha jól emléxem, akkor integráltal tökéletesen megy... Ha letiltod biosban az integráltat teljesen és úgy nyomod be a slotba az MSI-t, akkor sem megy?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14096) spiritex válasza Hegyirabló (#14094) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem a CCleaner 64 bit nagyon bevált, tökéletesen teszi a dolgát, és van természetesen backup opciója is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14097) MasterMark


MasterMark
titán

pzstm: Először pendrive-ról egy Win7 Home Premium-ot akartam felrakni, de ugyanott állt meg a telepítés, ahol ez is. Akkor nem próbálgattam a kártyát kivenni, arra gondoltam a pendrive-al nincs jóban. Szóval egy lemezről próbáltam feltenni az Ultimate-et.
SATA - AHCI nem hiszem hogy gond lenne, a vinyó IDE-n csatlakozik.
Csak 1 monitor volt egyszerre rádugva.
Floppy meghajtó nincs, és BIOS-ból le is van tiltva.

Laccoss: Végignéztem az összes kimenetet, amivel kezdem a telepítést azon a kimeneten a rejtélyes fekete kép van, a többin nincs jel.

vilmaboy: Amiben néztem gépen, egy 32-bit-es Home Premium van fent. (Ugyanaz amit elsőnek próbáltam pendrive-ról.)
Sajnos automatán kezeli, én manuálisan letiltani nem tudom, csak a prioritást beállítani. Természetesen PCI-E-re állítottam.

Mivel amikor bent van a kártya, a már feltelepített Win 7 annál a bizonyos CLASSPNP.SYS-nél akad el csökkentett módban. Ebből arra gondolok, hogy a sima BOOT is itt akad el, és a telepítés is itt akad el.

Valami más ötlet esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14098) pzstm válasza MasterMark (#14097) üzenetére


pzstm
titán

es biosban is IDE mod van megadva neki?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14099) demerion


demerion
tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni a következőben: laptop egyik napról a másikra nem tud csatlakozni az otthoni routeremhez - Nem azonosított hálózat. Nincs internetkapcsolat. Win7 HomePremium-64bit. az adapter tipusa RaLink RT3090. driver reinstall router reset megvolt, address reservation és kézi beállítás szintén nem segített. Valamint megjelent egy Microsoft Virtual WiFi Miniport nevezetű adapter is.. Egy Galaxy Mini-n, egy win7 Enterprise 32 bites netbookon és egy winxp 32bites gépen tökéletesen működik. [Ez a jelenlegi állapot.

[ Szerkesztve ]

(#14100) Laccoss válasza demerion (#14099) üzenetére


Laccoss
addikt

Dhcpről nem kap ip-t. MAC szűrés és hasonlók nincsenek beállítva?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.