Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Laccoss válasza HartgeH3-2.8 (#14250) üzenetére


Laccoss
addikt

Ez az elnevezés azokból az időkből maradt meg, mikor még a processzorok (főleg az Intel) elnevezései ilyenek voltak: 80386, 80486. 80386 volt az első x86os (32bites) processzor. De ha rákeresel google-n találsz több oldalas leírást.

[ Szerkesztve ]

(#14252) HartgeH3-2.8 válasza Laccoss (#14251) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#14253) hackeeeee válasza Laccoss (#14251) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van, angol wiki.

Véleményem szubjektív...

(#14254) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Holnap viszem vissza a Notebook-ot cserére és érdekelne, hogy hogyan tudom törölni a jelenleg használatban levő Windows 7 Home Premium licencemet?

A rendszert nem szeretném letörölni csak a licencemet, mert így tudom megmutatni hogy mi a probléma

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#14255) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

nem tudok dvd-t írni:


tudnátok segíteni, mi lehet a gond?

Aurea mediocritas

(#14256) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#14255) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Másik íróprogit próbálj ki. Az Ashampoo gyakran okoz ilyen jelenséget, elsősorban laposokban található ODD-okkal nem szokott összeférni, lehet itt is ez a helyzet (ha asztali gép, akkor is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14257) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#14256) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

tudnál ajánlani egyet?

CD burner XP volt még asha előtt de azt se jött be.

Aurea mediocritas

(#14258) Biliskmer válasza Fire/SOUL/CD (#14248) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Továbbra sem jelentkezik a recsegés, úgy néz ki, megoldottad a gondomat, nagyon hálás vagyok! :R :R :R

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#14259) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#14257) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"CD burner XP volt még asha előtt de azt se jött be."
Ööö, ezt úgy érted, hogy a CDXP is elrontotta a lemezt vagy csak mint program nem szimpatikus a számodra? :U Ez mind freeware íróprogi: [link]

Biliskmer
Oké, remélhetőleg végleg eltűnt a reccs... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14260) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Lenne egy olyan problémám, hogy egy LG m227wdp tvt használok néha monitorként sima 15 pólusu monitorkábellel összekötve. A gondom az, hogy filmnézés közben hol gyakran, hol ritkábban kikapcsol a monitor egy időre. Úgy értem, hogy elmegy a kép, mint ha power save-re nyomná magát, majd rájön, hogy megy rajt egy film és ismét rávált RGB.re és folytatódik a film... Eközben a laptopon végig normálisan megy a film... Hol 2-3 percenként adja ezt elő, hol 20 percenként. A gépen win7 Ultimate 32bit. Mi lehet a hiba oka? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14261) Laccoss válasza vilmaboy (#14260) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy tipp: Tv menüjében, windowsban nézz utána az energiagazdálkodásnak.

(#14262) vilmaboy válasza Laccoss (#14261) üzenetére


vilmaboy
őstag

winben tuti jól van. Tvt nem tudom, de az a furcsa mint írtam, hogy néha percenként csinálja, néha 10-20 percenként. de megnézem azért...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14263) Laccoss válasza vilmaboy (#14262) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor passzolom, lehet driver okozná?

(#14264) Steelmanus válasza Biliskmer (#14258) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kicsit elobb szerettem volna irni, csak kivartam hogy sikerul-e megoldani a problemat. Azert irok megis, mert latom hogy alaplapi Realtek ALC888 chip-et hasznalod hangkeltonek.
Ugyan az en lapom AMD procis es a hangchip is kicsit fejlettebb, de amikor megvettem a lapot F1-es BIOS volt rajta, en nekem is recseget kicsit a hang. Az F3-as BIOS frissites segitett rajta, vagyis addig kellett varni hogy javitsak a problemat. Ahogy neztem Nalad az F9 az utolso stabil, esetleg megprobalhatod frissiteni a BIOS-t csupan azert hogy lehessen hasznalni az energiatakarekos funkciokat. Persze megertem azt is ha nem szeretnel a BIOS-al foglalkozni, csak tippkent irom, de az en lapomnal ez segitett.

(#14265) dscholtz1975


dscholtz1975
csendes tag

Sziasztok,

nemrég cseréltem konfigot, azonban azt tapasztalom, hogy amint használat után elküldöm a gépet "Alvó állapot"-ba, rendszerint pár másodperc után magától feléled belőle.

Vezeték nélküli Logitech K400 billentyűzet/egerem van, amin van kikapcsoló gomb, s amint alvóra teszem a gépet, már rögtön át is állítom.

El nem tudom képzelni mitől van ez, a régi konfigom egyszer sem csinálta...

Van esetleg valakinek tippje hogy mitől lehet ez?

előre is köszönöm,

(#14266) vilmaboy válasza dscholtz1975 (#14265) üzenetére


vilmaboy
őstag

Valami usb-s vagy más periféria van csatlakoztatva hozzá? nyomtató stb... Legtöbb esetben valami külső eszköz kelti fel. Próbáld meg tesztképpen, hogy lehuzod a billentyű vevő egységét is róla. Attól, hogy a bill-t kikapcsolod, a jelfogója még felkeltheti. Sok esetben a rádiós cuccok a hunyók... :K Ilyenkor általában driver csere bere a megoldás.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14267) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#14259) üzenetére


AXisBOLD
addikt

maga a program felület jó volt.

de volt hogy fagyott és lemezt is rontott el.

ezt néztem ki: 3nity CD/DVD Burner 2.0.1

remélem jó lesz. köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#14268) vilmaboy válasza Laccoss (#14263) üzenetére


vilmaboy
őstag

Volt ilyen ötletem nekem is, de milyen driver? Laptop vga driver ? :F Lehet végülis... :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14269) dscholtz1975 válasza vilmaboy (#14266) üzenetére


dscholtz1975
csendes tag

Ezen a K400-on kívül semmi USB-s eszköz nincs csatlakoztatva. Köszi a tippet, megpróbálom egy másik driverrel, hátha úgy jó lesz....

[ Szerkesztve ]

(#14270) Sub-ZeRo válasza dscholtz1975 (#14269) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A lan driver is felszokta ébreszteni a gépet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14271) dscholtz1975 válasza Sub-ZeRo (#14270) üzenetére


dscholtz1975
csendes tag

És ennek kiküszöbölésére van esetleg valami konkrét megoldás, vagy csupán egy másik driver feltelepítése oldaná meg?

(#14272) vilmaboy válasza dscholtz1975 (#14271) üzenetére


vilmaboy
őstag

mi van fent? windóz által telepített vagy gyári supportos driverek?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14273) dscholtz1975 válasza vilmaboy (#14272) üzenetére


dscholtz1975
csendes tag

úgy emlékszem hogy a gyártó oldaláról szedtem le a legfrissebbet, mert a Win7 alapból nem ismerte fel...

(#14274) Fire/SOUL/CD válasza dscholtz1975 (#14269) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rendszergazda jogosultsággal futtasd a parancssort, majd add ki az alábbi 2 parancsot

powercfg -devicequery wake_from_any
powercfg -devicequery wake_armed

Az első parancs minden eszközt listáz, ami alkalmas lehet felébreszteni a gépet, a második viszont csak azokat, amelyek alkalmasak is rá és úgy is vannak beállítva, hogy felébreszthetik. Tipikusan az egér, hálókari szokott ilyen eszköz lenni. Ha lesznek ilyen eszközök a listában, akkor indítsd el az eszközkezelőt, az adott eszközön duplaklikk és az energiagazdálkodás fülön tudod kikapcsolni, hogy ne ébressze fel a gépet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14275) vilmaboy válasza Fire/SOUL/CD (#14274) üzenetére


vilmaboy
őstag

wazz... nem is ismertem ezeket... már fel is írtam :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14276) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

A laptopomban beépített bluetooth van és amióta kipróbáltam a telefonommal, megjelent a sajátgépben egy rendszermappa a felhasználónevemmel, rajta egy bluetooth ikonnal, de nem csinál semmit, belenézni sem tudok. Miért van az ott és el lehet-e vhogy tüntetni?

Ha rákattintok, akkor a windows intéző meghal.

[ Szerkesztve ]

(#14277) vilmaboy válasza xcds (#14276) üzenetére


vilmaboy
őstag

Oda akarja pakolni a blútuton érkező cuccaidat szerintem. A blútut szoftvert nézd meg, hogy lehet e jkonfigolni valamit. Nem vágom sajna 100%osan a dolgot.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14278) xcds válasza vilmaboy (#14277) üzenetére


xcds
őstag

Nekem az a gyanús, hogy ha próbálok rákattintani, a win intéző egyből leáll és csak újra lehet indítani. Tehát sztem az a mappa ott maradt vhogy, de már nem működik.

(#14279) spiritex válasza xcds (#14276) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem is az egy ún. Object Push mappa, ahova fel tudsz "tolni" dolgokat a telóról.
Nézd meg a "Totó" is lefagy-e. Amúgy igen, a BT szoftverében lehet engedélyezni és letiltani ezeket a dolgokat.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14280) xcds válasza spiritex (#14279) üzenetére


xcds
őstag

Mi az a totó? :D

megnéztem a beállításokban, amit ti mondotok azt nálam bluetooth exchange mappának hívják és a dokumentumokban van. Azzal nincs is semmi gond, bele tudok menni. Emez meg, ami a sajátgépben van a dvd meghajtó mellett semmit nem csinál, csak, ha rákattintok, összeomlik tőle az intéző.

[ Szerkesztve ]

(#14281) spiritex válasza xcds (#14280) üzenetére


spiritex
veterán

Bocsi: azt hittem egyértelmű! ;) Total Commander akart lenni..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14282) dscholtz1975 válasza Fire/SOUL/CD (#14274) üzenetére


dscholtz1975
csendes tag

Szia,

köszi, viszont ha a hálókártya az, akkor gáz van, ugyanis én sűrűn használom a gépet távolról, s ha azt letiltom, akkor nem tudom távoli asztallal elérni...

köszi a tippet még1x!

(#14283) xcds


xcds
őstag

Megvan a megoldás. Ha a tálcán rákattintok a bluetooth ikonra és megnyitom az eszközöket. Onnan ha eltávolítom jobb gombbal a telefont, akkor a sajátgépből is eltűnik a mappa.

(#14284) Fire/SOUL/CD válasza dscholtz1975 (#14282) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezért van a magic-csomag lehetőség.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14285) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy adott egy laptop, rajta Win 7 Home Premium. Magyar nyelvű. Az lenne a vágyam, hogy az egyik profil, ami anyámé, az maradjon úgy, ahogy most van, viszont az én profilom legyen Német nyelvű. Tehát ha az én profilomba vagyok, akkor olyan legyen, mintha egy Német Win7-et használnék. Hogyan oldaható ez meg?

A másik kérdésem pedig az volna, hogy mennyire macerás egy 16GBos pendrive-ra Windows7-et telepíteni, és hogy mennyi hely marad körülbelül rajta? Egy 5-10mb/s írási, és 10-15mb/s olvasási sebességű pendrive-nál mennyire lesz gördülékeny? Tulajdonképpen, internetböngészés a fő profil, youtube, facebook, ilyesmik.

Előre is köszönöm! :R

Smoke & Torque

(#14286) Sub-ZeRo válasza Szplöttyy (#14285) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A német nyelvüt azt nem tudom.

A pendrive-os megoldásnál meg nem tudsz szerintem live windows 7-et telepíteni mint mondjuk ubuntu-t. Ezt csak a win8 tud (szerintem). Ahhoz is majd legalább 32 gigás pendrive kell.
Akkor inkább egy live ubuntu és az biztos megy. 7-nél még nem hallottam ilyet, hogy pendrive-ról menjen. Telepítőt azt tudsz rá tenni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14287) vilmaboy válasza Szplöttyy (#14285) üzenetére


vilmaboy
őstag

A saját profilod alatt telepíted a német nyelvet és kész. Muteréban meg marad a magyar. A profilban a win elmenti, hogy a tied német, anyukáé pedig magyar. /szerintem legalábbis/

Te a pendrive-ra akarod feltelepíteni a win-t és onnét akarsz bootolni :F Vagy csak a telepítőt akarod rátenni? Szerintem amúgy az általad megjelölt írási olvasási teljesítmény meglehetősen gyengécske.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14288) Воланд válasza Szplöttyy (#14285) üzenetére


Воланд
titán

"Tehát ha az én profilomba vagyok, akkor olyan legyen, mintha egy Német Win7-et használnék. Hogyan oldaható ez meg?"

hp eseten sehogy.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14289) vilmaboy válasza Воланд (#14288) üzenetére


vilmaboy
őstag

A véleményem szerint simán áttállítod a területi és nyelvi beállításokat németre. Ismerősöm külföldi anyanyelvű... Ő is úgy használja, hogy a saját profilja külföldiül van, a barátnője profilja pedig magyarul.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14290) Fire/SOUL/CD válasza Szplöttyy (#14285) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a pendrive-ról akarod futtatni a W7-et (mint pl egy linux Live CD-t), azt így lehet: [link]
Ha OS alól hordozható virtuális gépként használnád, ahhoz meg kell a portable Virtualbox, az kitömöríteni a pendrive-ra, majd feltelepíteni alá egy W7-et. Így bármely gépre rákötöd a pendrive-ot, ott indul a Virtualbox és abban egy W7.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14291) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#14290) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt nem is tudtam hogy lehet 7-nél is csinálni ilyet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14292) vilmaboy válasza Fire/SOUL/CD (#14290) üzenetére


vilmaboy
őstag

ezt én sem hallottam még. Vajon milyen sebességgel fog működni egy usb 2es porton egy normál pendrive-al? Szerintem nem lesz egy száguldó elmebeteg. :N

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14293) Fire/SOUL/CD válasza vilmaboy (#14292) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mivel valóban célszerű egy 16G-s pendrive hozzá, azok azért szép sebességgel olvasnak, nyilván nem hasonlítható össze egy ssd-vel, de meglepően jól fut egy ilyen pendrive-ról. Mindig is volt ilyen pendrive-ról futtatható OS-em, melómból adódóan nagyon jól jön, ha bedölt vagy szétfertőzött rendszerre kell ránézni.
A 16G-s pendrive-ot egyrészt a sebesség indokolja(általánosságban elmondható, hogy gyorsabb, mint egy 8G-s pendrive), másrészt meg, hogy mennyi virtuális memóriát foglal le. Fix méretet célszerű ilyen esetben beállítani, legalább 4G-t. Ez utóbbi miatt már nem fér el 8G-s pendrive-on.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14294) vilmaboy válasza Fire/SOUL/CD (#14293) üzenetére


vilmaboy
őstag

Hmm... ki fogom mindenképpen próbálni. Valóban jó gondolat... :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14295) Воланд válasza vilmaboy (#14289) üzenetére


Воланд
titán

a teruleti, meg a nyelvi beallitasokat meg at lehet allitani, de a megjelenitesi nyelv magyar marad. hp eseten azt telepites utan nem lehet megvaltoztatni, es csak egy nyelvi csomag lehet feltelepitve legalisan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14296) vilmaboy válasza Воланд (#14295) üzenetére


vilmaboy
őstag

szinte kizártnak tartom, hogy a támogatott nyelveket ne fogadja el és ne legyen legális tőle. utána fogok nézni. Bár jobban belegondolva lehet ráció abban amit mondasz... utána szaglászok, amint van időm. :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14297) Воланд válasza vilmaboy (#14296) üzenetére


Воланд
titán

"A Windows 7 nyelvének megváltoztatása

A Windows 7 Ultimate/Enterprise verziója támogatja a különböző nyelvi file-ok telepítését és használatát. A Windows 7 egyéb verzióiban nem lehet nyelvet váltani a telepítés után. A telepítés előtt megengedett az operációs rendszer nyelvének cseréje, tehát nem illegális. Fontos, hogy csak és kizárólag egy nyelv lehet installálva vagyis amennyiben egy angol verzióban cserélsz nyelvet magyarra figyelni kell, hogy az angol nyelv el legyen távolítva a telepítés előtt. Itt olvashatsz részletes leírást a nyelv cseréjéről." [link]

itt egy ms forum itt meg egy support cikk.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14298) pele79


pele79
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyors kerdesem lehetne annelkul hogy vegignyalaznam az osszes hozzaszolast:

Gondom a kovetkezo, vettem egy 3.5" 2TB vinyot ami jelenleg egy usb 2.0 mobilrackben van, van egy laptopon (win7ult).

Par het mulva osszeepitek egy asztali PC-t amiben ez a 2TB vinyo lesz a rendszerlemez es szeretnem most elokesziteni a filerendszert ugy hogy addig tudjam hasznalni a leendo D: partitciomat adattarolasra es a C: legyen meg es a win 7 100MB-os kis inditopartitcioja.

Eloszor gondoltam siman feltelepitek egy win7-et ra, de usb meghajtora nem lehet :( asztali gep nincs elerheto a kozelembe :(.

Szoval hogyan tudom szepen elokesziteni a vinyot a leendo uj gepbe, hogy utanna mar ne legyen gond a filerendszerrel?

Oh, kozben elkeztem olvasgatni....

[ Szerkesztve ]

pele

(#14299) cigam


cigam
félisten

Belefutottam egy érdekes hibába:
Asztali felvevővel készült egy multisession-ös DVD lemez. (Volt rajt egy rontott felvétel, azt törölte az asztali lejátszó. Szintén az asztalival lett rá felvéve a végleges tartalom, majd le lett zátva a lemez.)
Berakom Laptopba, dvdjátszó automatice elindul, feljön a menü. Viszont mint fájlt, nemtudom a vob-okat kimásolni, hibát ír ki az intéző.
Ugyanezt a lemezt brakom XP-s gépbe, csont nélkül winyóramásolja a vob-okat.

Találkozott ilyennel vki? Van rá vmi megoldás?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14300) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#14299) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pontosan milyen hibát ír ki az intéző? Véletlenül nem olyasmit, hogy használatban van, vagy hozzáférés megtagadva?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.