Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) vilmaboy válasza Plazma185 (#14800) üzenetére


vilmaboy
őstag

1. hsz-ben van írva:

A 450 MB-os csomaggal a Windows 7-be egy komplett virtuális XP integrálható, ami az XP-n futó programok 99%-át képes futtatni – a játékokat nem számítva.

próba szerencse... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14802) Fire/SOUL/CD válasza Plazma185 (#14800) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak, ha Pro vagy Ultimate-et használsz, mert csak ezekben használható az XP Mode.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14803) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#14799) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Xp mode nem támogat játékot, szóval az kilőve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14804) Plazma185 válasza Sub-ZeRo (#14803) üzenetére


Plazma185
csendes tag

Sikerült felraknom. :C
A rundll32 processzt kellett kilőnöm és egyből felpakolta.
Viszont most nem indul el a játék.

(#14805) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Mostanában gyakran (1-2 óránként) netezés közben felugrik egy ablak,hogy az Intéző működése leállt,újraindítja.
Ez mitől lehet? Nemrég beállítottam ezeket,azóta csinál ilyeneket,pedig elvileg pont javulnia kellett volna. Azóta visszaállítottam a dolgokat,de még mindig csinálja néha. :S

Ha valaki tudja,akkor légyszi ne tartsa magában. :)

Üdv.

(#14806) Namelesske válasza Clemi (#14789) üzenetére


Namelesske
addikt

HKCU\Control Panel\Desktop

REG_SZ : 1

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc978604.aspx

Windows Registry Editor Version 5.00

;DirtyWindows Tweaks 5.0
;Created by Nameless @ DirtyWindows www.dirtywindows.hu

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"AutoEndTasks"="1"

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14807) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Win7 ben beállítottam mappákat, hogy az otthoni hálozati felhasználóként egy laptopról is hozzáférhessek, de csak egy mappát enged a notis xp használni, a többi megnyitásakor azt mondja, hogy nincs jogosultságom. Mindegyik mappánál ugyanúgy van a megosztás beállítva. Mi lehet?

Közben megoldódott...
Win 7-ben nem voltelégmegosztani az otthoni csoporttla, hanem még be kellett állítani, hogy mindenki.

Ez miért van? Egyáltalán mi a különbség,otthoni csoport és mindenki közt?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#14808) Clemi válasza Namelesske (#14806) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, megnéztem nekem már 1 a dword értékem, de eltettem a bejegyzést :)

(#14809) Namelesske válasza Clemi (#14808) üzenetére


Namelesske
addikt

Hmm remélem az SFC megoldotta. Én is gyorsan ránéztem amúgy. :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14810) Nobuo


Nobuo
tag

Adott egy mappa tele filmekkel, videofájlként. Az összesnek csak a címét szeretném bemásolni wolrdbe, hogy ne kelljen mind legépelni.
Tud valaki megoldást? Én keresek, de nem találok...

Xp-n kéne, de ha hetesen van erre megoldás, akkor az xp-n is.

(#14811) Namelesske válasza Nobuo (#14810) üzenetére


Namelesske
addikt

[link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14812) Nobuo válasza Namelesske (#14811) üzenetére


Nobuo
tag

:R
Köszönöm!

(#14813) Namelesske válasza Nobuo (#14812) üzenetére


Namelesske
addikt

A googlenek :DDD köszönd :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14814) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! A feladatkezelőben miért nem látszanak a folyamatok memóriaigényük?

(#14815) Namelesske válasza Laybee (#14814) üzenetére


Namelesske
addikt

A nézet menüpont oszlopok kiválasztása alatt szétnéztél ?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14816) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok szép estét.
Segitséget szeretnék kérni egy beállitásban, bizonyos programok elinditásakor ez az üzenet fogad, igazábol nem ki akarom kapcsolni ezt a szolgáltatást csak kivételek közé tenni ezt a néhány programot amit elég sürven használok. van esetleg lehetőség rá??
ez az üzenet....
Köszönöm az épitő jellegü hozzászólásokat! )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#14817) #41133696 válasza steve24 (#14816) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez az UAC. Pont az a lényege, hogy mindig rákérdezzen. Ezért nincs is ott olyan lehetőség, hogy jegyezze meg a választást.

(#14818) Sub-ZeRo válasza steve24 (#14816) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy rendszergazdaként futtatod, bár nem tudom akkor is fel teszi-e a kérdést.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14819) steve24 válasza Sub-ZeRo (#14818) üzenetére


steve24
aktív tag

Rendszergazda ként van, vagyis csak egy fiok van a gépen...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#14820) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#14818) üzenetére


#41133696
törölt tag

Feladatütemezővel lehet bűvészkedni, csak senkinek sem ajánlom, és csak rendszergazdák esetében működik, bár neki pont rendszergazdai fiókja van csak.

(#14821) Laybee válasza Namelesske (#14815) üzenetére


Laybee
őstag

Most már igen, de nem tudom melyiket állítsam be. Amúgy ez a gyári, sose nyúltam még hozzá.

(#14822) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Hozzám került egy gép, amit újra kellene húznom, de van a D partíción egy "windows biztonsági mentés". Még soha nem használtam ezt a funkciót, de a lényeg, hogy most le szeretném üríteni az egész winyót, ezt hogy tudom átmozgatni egy külső winchesterre úgy, hogy újratelepítés után visszamásolva ugyanígy használható legyen?
Nem akarom törölni, mert lehet szüksége van rá az illetőnek.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#14823) Namelesske válasza steve24 (#14816) üzenetére


Namelesske
addikt

Az UAC-hoz lehet kivétellistát adni, ha a feladatütemezőben rendszerfolyamatként létrehozol egy bejegyzést majd csinálsz neki egy parancsikont. Ez elég körülményes de itt a leírás:

[link]

Ha automatizált meg oldást keresel akkor a Winmatrix megoldása a nyerő:

[link]

A létrehozott parancsikont használhatod, vagy az indítóbejegyzést is átszerkesztheted ha rögtön indulás után kérdez a parancsikonból kimásolt paranccsal.

Az UAC-t mindenképpen tartsd bekapcsolva mert megakadályozhatod vele azoknak a folyamatoknak a futását amit nem te kezdeményezted, és a rendszergazda jogok kiosztásáért is az felel. Hatásos védelmet nyújt a .bat fájlos férgek ellen is.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14824) Namelesske válasza Laybee (#14821) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát elolvasod mi van oda írva, hablatyol valamit a memóriáról és az biztos jó lesz :D Próba cseresznye.

Amúgy ez az:

Ha nem javul meg, akkor egy rendszergazda parancssorba írd be hogy : SFC -Scannow

Ha ez nem vezetne eredményre, akkor a hibás nyelvi fájlokkal van a gond, ilyenkor át kell váltani a rendszer teljes nyelvét angolra majd vissza magyarra. Ez akkor fordulhat elő ha nem Ultimate rendszerre telepítettél nyelvcsomagokat például. De magától is megesik néha.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14825) steve24 válasza Namelesske (#14823) üzenetére


steve24
aktív tag

Köszönöm szépen. neki is látok, jelentkezem hogy mire jutotam :) :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#14826) Laybee válasza Namelesske (#14824) üzenetére


Laybee
őstag

Végigment, de nem talált semmit és nem változott semmi. Friss home-premium amúgy. Nem nagy a baj..Köszi

(#14827) snowdog válasza Nobuo (#14810) üzenetére


snowdog
veterán

Ha legközelebb is szükséged lenne rá, és van TC a gépeden, akkor még egyszerűbben is megoldható. Az összes fájlt kijelölöd, majd a TC-ben Kijelölés/Kijelölés mentése fájlba (de ha akarod, akkor akár a vágólapra is másolhatod). Ennyi. :)

(#14828) Namelesske válasza Laybee (#14826) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem buherált verzió?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14829) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Sziasztok

Nemrég vásárolt VQ2220 digitális kamerámhoz keresem a programokat, drivereket.

Kerestem a neten, de sajnos, csak "driverletöltő" programokat tudnék leszedni helyettük.

OKOSKODÁSRA NINCS SZÜKSÉGEM, efféle hozzászólást nem kérek.

Aki a fent említett dolgokkal tud érdemben segíteni: írjon!

Köszönöm ! :R

(#14830) Воланд válasza Szabolcs78 (#14829) üzenetére


Воланд
titán

az egy ezer eves cucc, ketlem, hogy van hozza win7 driver.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14831) Laybee válasza Namelesske (#14828) üzenetére


Laybee
őstag

Nem :B

(#14832) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Erre esetleg valaki?

Nem tudom addig indítani az újratelepítést, míg ezt meg nem oldottam..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#14833) Namelesske válasza A_ScHuLcZ (#14832) üzenetére


Namelesske
addikt

Mentsük ami menthető

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14834) A_ScHuLcZ válasza Namelesske (#14833) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Jó cikk, köszi, bár sok újdonságot nem mondott. :)

Viszont nézegettem ezt a windows backupot, bármilyen helyre vissza lehet vele állítani, így már simán megoldom, amit akartam. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#14835) vilmaboy válasza Laybee (#14814) üzenetére


vilmaboy
őstag

mert név szerint vannak rendezve a folyamatok. kattincs a cpu fülre, akkor az lesz elöl, ami a legtöbbet eszi :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14836) vilmaboy válasza A_ScHuLcZ (#14822) üzenetére


vilmaboy
őstag

ghostolással megoldható. ne a komplett paticiót ghostold, csak azt a részt ami kell majd. én a partition magic-el szoktam ilyesmit csinálni (wizard fül alatt van), de sokan a norton ghost-ot használják aszem. van ghostolás topik. ott biztosan segítenek... Ezek a progik cvsinálnak csak mappákról is pl biztonsági mentéseket. ezek ugyanúgy visszaállíthatóak.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14837) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ezzel lepett meg a Windows 7:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 124
BCP1: 00000000
BCP2: 85A9B8FC
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Tud valaki valamit erről?

Aquila non captat muscas.

(#14838) vilmaboy válasza Hegyirabló (#14837) üzenetére


vilmaboy
őstag

lehet érdemes lenne ide feltenni a kérdést... hátha...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14839) Hegyirabló válasza vilmaboy (#14838) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Már feltettem egy órája.

Aquila non captat muscas.

(#14840) aakosch


aakosch
tag

Lemezkezelőben, hogy lehetne megoldani, hogy megnöveljem egy kicsit a C: méretét? Már a D-nől lecsíptem 10 gb-t. Így néz ki most. Viszont ha rákattintok a C:-re, inaktív a "Kötet kiterjesztése" gomb.kép Valami megoldás? Partition Magiccel nem boldogulok az a baj. :(

[ Szerkesztve ]

(#14841) vilmaboy válasza aakosch (#14840) üzenetére


vilmaboy
őstag

van... de az is tuti, hogy nem a windows lemezkezelőjét használnám erre... én a partition magic home nevü progit javaslom. bekapcsolod--resize partition-apply... úgy alakítod ahogy akarod... profi progi... aszem easeus partition manager a full neve... a home az free változat...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14842) Воланд válasza Hegyirabló (#14837) üzenetére


Воланд
titán

elso hsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14843) aakosch válasza vilmaboy (#14841) üzenetére


aakosch
tag

Fel van telepítve. Jobb gomb Move Partition/Resize-ra ha rámegyek, utána hogy tudom megváltoztatni? (Bocsi sosem csináltam még ilyet... :B ) Ha átírom a méretét simán és leokézom nem történik semmi.

(#14844) vilmaboy válasza aakosch (#14843) üzenetére


vilmaboy
őstag

na... szóval amikor resize... akkor ott átt is írhatod számmal, meg van a jobb bal oldalon csuszka... huzogathatod is az üres területen... asztán miután zsugorítottad a particiót, akkor a másik (növelni kívánton) ismét resize partition... ott is huzogatod a csuszkát... értelem szerüen maximumra... jobbra vagy balra... emglátod... ha mindez megvan, akkor Apply... valószínüleg ujra fogja indítani a géped és boot időszakban végzi el a változtatásokat. elképzelhető az is, hogy 1-2 alkalommal ujraindul mindenféle figíelmeztetés nélkül. ez nem gond... egyszer csak majd betölt a windóz és kész a műtét...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#14845) aakosch válasza vilmaboy (#14844) üzenetére


aakosch
tag

Siker. :)) Elmókoltam vele egy darabig de végül összejött köszi!

(#14846) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, akadt egy nagyobb problémám, újraindítás után sem enged be a rendszergazdai fiókba. Csak abba nem a négy közül. Viszont más fiókok alól, az UAC ablakon keresztül meglehet adni a rendszergazdai engedélyt :)

Előzmény, hogy tegnap a Windows 7 CHKDSK önként ajánlkozott vizsgálatra javítgatott is ezt azt az SSD-s Win 7 partíción, de máig nem tűnt fel a dolog.

Eddig lefuttattam az SFC /Scannow parancsot, természetesen rendszergazdai CMD-ből

Továbbá, érdekes módon ez is megsemmisültnek tűnik:

Szerintetek ilyenkor mi a tennivaló?:) Az újratelepítést szeretném elkerülni, 8 hónapos a rendszer, a Win 8 ig ki kellene tartania :)

Szerk: Közben megpróbálom a javítótelepítést, most ugrott be, pillanatnyi zárlat :D :W

[ Szerkesztve ]

(#14847) Namelesske válasza #41133696 (#14846) üzenetére


Namelesske
addikt

Ezt próbáld meg recovery lemezről:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\

Keresd meg a problémás profilt majd nevezd át: Guid > GUID1

Hátha sikerül.

A hiányzó árnyékmásolatokat pedig a külsős töredezettségmentesítők is okozhatják.

A legtöbb helyen az ntuser.dat fájl megsérülésének titulálják a hibát. Fogalmam sincs hogy ebből mennyi az igaz.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#14848) #41133696 válasza Namelesske (#14847) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megnéztem Windows telepítő lemezről, számítógép javítása menüpontból ez lett belőle:

Az indítás és helyreállítás sem talált természetesen semmit, van elvileg valahol egy a Windows 7 vásárlásakor készített recovery lemezem is megnézem azzal mit lehet bütykölni.

Szerk: Ez SSD meghajtó, ezen nem volt töredezettségmentesítés.

[ Szerkesztve ]

(#14850) #41133696 válasza #41133696 (#14849) üzenetére


#41133696
törölt tag

Két érdekesség:

Elindítottam csökkentett módban:
1. Nem látszik az ötödik fiók, azaz az alapértelmezett rendszergazdai fiók
2. Az a fiók amelyikbe nem tudok bejelentkezni - az egyetlen rendszergazdai fiók - csökkentett módban simán belép.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.