Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) t72killer válasza Parci (#58447) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Volt rá klinikai vizsgálat, nem túl rossz hatásfokkal működik. Amit tapasztaltunk vele: használat után mindenképp intenzív orrfújást generál = egy rakás vírusrészecskét kimos. Hogy jobb-e a ~ingyen sós víznél? Nem tudom, lehet igen lehet nem: szappanos és sima vízzel is lehet kezet mosni, nincs kizárva, hogy "jobban mos".

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58452) koncsik válasza Parci (#58449) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerinted ettől nem fordul vissza Kínába a vírus? ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58453) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!
Az antigén nyáltesztek között van különbség megbízhatóságban, vagy vegyem a legolcsóbbat?

(#58454) Parci válasza koncsik (#58452) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Silverman!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58456) t72killer válasza Vesa (#58455) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint a mostani immunizációs spektrumot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58457) koncsik válasza Vesa (#58455) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A kutatócsoport arra a következtetésre jutott, hogy a már létező és a jövőben potenciálisan kialakuló koronavírus-variánsokra adott emberi immunválasz szempontjából elsősorban a Dél-Afrikában, Kelet- és Dél-Kelet-Ázsiában élők egyes népcsoportjai vannak a leginkább kitéve annak a veszélynek, hogy a folyamatosan mutálódó vírusnak kialakul egy olyan variánsa, amely ellen az immunrendszerük kevésbé lesz hatékony. A kutatócsoport ugyanakkor arra jutott, hogy annak csekély az esélye, hogy a jövőbeli vírusvariánsokban olyan fehérjeszerkezeti változások történjenek, amelyek az egész emberiséget fenyegethetik.
(ugyanaz a cikk ;) )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58458) Csatravi válasza t72killer (#58451) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Volt rá klinikai vizsgálat, nem túl rossz hatásfokkal működik."

Bizony ez így van. Több teszt vizsgálat is készült nagyon jó eredménnyel. pld [link]
[link] Valakinek szúrta a szemét a ViroStop.

Amúgy a Carrevir ugyanígy védőbevonatos technikával működik [link] csak az nem volt útban valakiknek.

(#58459) proradeon válasza Ereshkigal (#58453) üzenetére


proradeon
őstag

Én nyálteszt helyett az orrüreg-mintás Boson antigén tesztet javasolnám, mert arról már tudható, hogy kimutatja az omikron variánst is.

Útmutató videó a mintavételről: [link]
(A videóból csak azt hagyták ki, hogy mintavétel előtt ki kell fújni az orrod.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#58460) Csatravi válasza proradeon (#58459) üzenetére


Csatravi
senior tag

Azért kell kifújni az orrot hogy a virnyák az orrlyukhoz kerüljön megfelelő mennyiségben. Aztán vagy lesz annyi vagy nem. Ha orrgaratból veszik akkor nem kell.

(#58461) Ereshkigal válasza proradeon (#58459) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi!

(#58462) proradeon válasza Csatravi (#58460) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, de ennek a tesztnek az útmutatójában kifejezetten azt írják, hogy elég az orrüregből mintát venni. Ez nem orrgaratból mintát vevő teszt. Innentől teljesen logikus, hogy előtte ki kell fújni az orrot. Nem tudom, hogy az útmutató videóból hogy tudták kihagyni ezt a lépést.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#58463) Hieronymus válasza koncsik (#58457) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A kutatócsoport arra a következtetésre jutott, hogy"

Hosszú cikk a semmiről.
Az utolsó mondat teszi helyre a dolgokat.

"A kutatócsoport ugyanakkor arra jutott, hogy annak csekély az esélye, hogy a jövőbeli vírusvariánsokban olyan fehérjeszerkezeti változások történjenek, amelyek az egész emberiséget fenyegethetik."

A kutatócsoportunk (Én, a Gyula meg a Tóth Ottó) megállapította, hogy lehetséges olyan vírus mutáció, ami minden idősebb embert vissza fiatalít huszonévessé.

"A kutatócsoport ugyanakkor arra jutott, hogy ennek csekély az esélye..."
Hol a Nobelem???

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#58464) Csatravi válasza proradeon (#58462) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az, hogy az orrüregből elég mintát venni az a legtöbb embernél nem jelenti azt, hogy tudja is, hogy pontosan mit csinál. Orrüregből lehet venni és ezt elkönyvelve simán veszik le úgy a mintát hogy a pálcika épp csak megcirógatja az orrlyuk elejét. Orrfújás nélkül. A videóból úgy hagyták ki ezt a lépést, hogy a termékhez adott használati útmutatója sem tartalmazza az orrfújásra való felhívást.

(#58466) koncsik válasza Hieronymus (#58463) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD :DDD :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58467) proradeon válasza Csatravi (#58464) üzenetére


proradeon
őstag

"A videóból úgy hagyták ki ezt a lépést, hogy a termékhez adott használati útmutatója sem tartalmazza az orrfújásra való felhívást."

Amit én kaptam a Boson mellé, az tartalmazza. Pont onnan tudom, hogy szükséges.
Ugyanebben az útmutatóban az is elég egyértelműen van leírva, hogy hogyan kell az orrüregből való mintavételezést kivitelezni. Ha valaki abból nem tudja megérteni, hogy hogyan kell helyesen csinálni, akkor nem a termékben vagy annak leírásában keresendő a hiba.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#58469) Csatravi válasza proradeon (#58467) üzenetére


Csatravi
senior tag

Amit linkeltél termékoldalt, az ott lévő használatiban meg nincs benne. De más patika oldalán megjelenő használati doksiban sincsen. pld [link]
De nem vitának szántam csak eddig én ilyen doksit olvastam és nem vitatom, hogy van másfajta doksi is.

[ Szerkesztve ]

(#58470) t72killer válasza #32839680 (#58468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

el a kezekkel a pannon ivermectintől :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58471) syberia válasza t72killer (#58470) üzenetére


syberia
veterán

Előre megírnám a végrendeletem, ha arra a fosra lennék szorulva. :P

(#57815): Le vagyok maradva mint a borravaló, WAT? :DDD

Ez a virnyák tényleg csinál valamit az agyban, kihagy a memóriám :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#58472) koncsik válasza syberia (#58471) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nah, elkapott az omikrobi?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58473) attiati válasza #32839680 (#58468) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom, hogy az egybites userhez ebből mi jut el és milyen következtetést von le.
Kár volt elkezdeni ezt az ogyéi játékot "anno".

[ Szerkesztve ]

(#58474) syberia válasza koncsik (#58472) üzenetére


syberia
veterán

Tök tudja mi ez, tegnap délután olyan voltam mint egy lassított felvétel (gyengeség, fejfájás, hőemelkedés, száraz köhögés, "ólmozott" végtagok és derékfájdalom, általános rossz közérzet), a reggeli torokfájás nem sejtette a déltől startoló immunrendszer olimpiát. Bár kora estére belázasodtam (38.4 a digitális szerint) valahogy jobb lett a közérzetem, el tudtam aludni és kb. másfél óra alvás után azt éreztem hogy sokkal jobban tudok mozogni, a lázam lement, a fejem sem fáj annyira.
Mára 0 láz, csak egy kis fejfájás maradvány és enyhe köhögés/torokkaparás.

https://howbad.info/

(#58475) Mr K


Mr K
senior tag

Why don’t some people want to get the vaccine? Here’s why
(Hosszú... USA centrikus. Nagyrészt egyfajta vádirat az oltási kampánnyal, tágabban a járványkezeléssel, hatóságokkal, politikusokkal, gyógyszergyárakkal, stb. szemben. Helyenként vitatható. De jó összefoglaló, rengeteg linkkel.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#58476) t72killer válasza syberia (#58471) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

pedig tök vagányul foszforeszkál tőle az ember körme és mája :DD . én se szedném be az tuti. -1. perctől/már megelőzési fázisban orrspray (itt nincs allergodil, carragelose-al nyomjuk), mebucain (az van, csak más néven), multivitamin.

most törli a RAM-ot, holnapután kezdi feltölteni az új tartalmakat :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58477) lacafaca válasza syberia (#58474) üzenetére


lacafaca
őstag

tavaszi fáradtság+ megfútt a szél...megfáztál oszt kalap :P erre ne egyél lópirulát :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58478) kolopele válasza syberia (#58474) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez van most mindenfelé, nálunk is esik vissza a fél város, ez eltart még március-áprilisig. Ne olyannak higgy, aki szerint ezek csak egy laza megfázás tünetei.

(#58479) Ringman


Ringman
nagyúr

Mild illness? Omicron causing more neurological issues than previous variants

Dr. Dror Dicker, Director of Department of Internal Medicine D Corona at Hasharon Hospital, said: "Lately we are seeing that many who recovered [from COVID-19] are suffering extreme weakness or even difficulty with daily functioning, loss of consciousness, severe headaches, muscle aches, and weakness."

"From what we see, among those hospitalized for these issues, there are more women in total."

(#58480) mpo


mpo
veterán

Fact-check: óriási tévedés, hogy senki nem vállalja a felelősséget a vakcinák mellékhatásaiért
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58481) Parci válasza lacafaca (#58477) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt semmire sem kéne enni... de az igazi profik profilaikusan - vagy hogy mondják azt tudományososan - habzsolják!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58482) Rage47 válasza mpo (#58480) üzenetére


Rage47
veterán

Tehát ha myocarditis-em lett az oltástól és rá is tudják bizonyítani, akkor a vállalatot felelősségre vonják és kártérítést kapok? Ezt amúgy hogyan szokták intézni, kinél kell jelezni? Háziorvosok ilyennel foglalkoznak?
Amúgy az EU-s szövegben ez nincs konkrétan leírva, a mellékhatás szó sincs említve, ez megint adhat alapot az oltáselleneseknek.

[ Szerkesztve ]

(#58483) mpo válasza Rage47 (#58482) üzenetére


mpo
veterán

Itt a törvény, ha érdekel.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58484) Rage47 válasza mpo (#58483) üzenetére


Rage47
veterán

Köszi, szép adag :D
A cookie ablakot meg nem tudom kinyomni, szal most hagyom.

(#58485) t72killer válasza mpo (#58483) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek a konkrét menete, illetékes tényleh elérhető betegjogi szaki elérhetősége miért nincs fenn a nyugdíjreklámozó állami covid oldalon :F ?

Ügyvédi+orvosi csapatot felbérelni, utánarohangálni hónapokig = gyakorlatilag nincs kártérítési mechanizmus. Ha ezt meglépték volna, alsóhangon fél millával kevesebb oltatlan lett volna az országban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58486) syberia válasza lacafaca (#58477) üzenetére


syberia
veterán

Úgy voltam vele hogy örökre búcsút inthetek neki, sajnos a génjeimbe íródhatott a lótenyésztési hagyomány egy bizonyos aspektusból. :D

Hétfőn valóban szeles időben voltam kint huzamosabb ideig a szabadban. Múlt héten meg az emésztésemben éreztem anomáliát, mostanra talált rést a pajzson valami szarság. :W :DDD

https://howbad.info/

(#58487) Parci válasza syberia (#58486) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dupla adag féreghajtó és meg fogsz gyógyulni! vagy gyugyólni.
(mindenesetre jobbulást)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58488) lacafaca válasza syberia (#58486) üzenetére


lacafaca
őstag

beleidre meg reggel-délben-este 2 nap szigorú diéta és egy adagocska fermen....ja nemide ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58489) Dottorei


Dottorei
tag

nyalókás teszt negatív lett, a boson pozitív - akkor ez omikron? Két sputnik, egy pfizer (szept 19). Utólsó kenetet vegyem fel?

[ Szerkesztve ]

(#58490) proradeon válasza Dottorei (#58489) üzenetére


proradeon
őstag

Azt nem tudhatod biztosra, hogy az omikron variánsról van szó, de elég jó esély van rá. A pozitív gyorsteszt pedig elég nagy valószínűséggel jelenti azt, hogy biztosan covidos vagy (a gyorsteszteknél 3% esélyt írnak a false positive-ra).

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#58491) syberia válasza Parci (#58487) üzenetére


syberia
veterán

Az első nap délutánja volt csak erősebb, miért csak most mondod? :P
Bénázok itt kiscsikónak való mennyiséggel... :))
(köszönöm, igyekszem)

(#58488): A nyersen karikázott cuccos is megy befele. :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#58492) Drizzt


Drizzt
nagyúr

7480/100
4919/288(?)
A lélegeztetős számmal valószínűleg van valamiféle anomália.

I am having fun staying poor.

(#58493) Coyot válasza Drizzt (#58492) üzenetére


Coyot
őstag

új: 7 480 (heti átlag: 7 204)
elhunyt: 100 (heti átlag: 100), átléptük a 43 ezer elhunytat
kórházban: 4 919 (-143 tegnap óta)
invazívan lélegeztetve: 288 (+82 tegnap óta)
teszt: 27 023
új pozitívak aránya: 27.6%

Hirtelen sokan kerültek gépre?

Má' nem

(#58494) Parci válasza syberia (#58491) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még visszadurvulhat, azért ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58495) proradeon válasza Coyot (#58493) üzenetére


proradeon
őstag

Javították a 288-at 201-re.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#58496) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://edition.cnn.com/2022/02/17/health/ba-2-covid-severity/index.html

na, az első riogatós cikk, miszerint a ba.2 kimutathatóan súlyosabb a ba.1-nél

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58497) fatal` válasza Parci (#58496) üzenetére


fatal`
titán

Fasza. Akkor most gyorsan be kéne gyűjteni valahol a BA.1-et? :D

Gondolom keresztimmunitás van. Bár ki tudja...

(#58498) Parci válasza fatal` (#58497) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tegnap azt olvastam, hogy van

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58499) Ringman válasza Parci (#58496) üzenetére


Ringman
nagyúr

tegnap már linkeltem a japán studyt, ilyen vidám dolgok vannak benne: [link]

BA.2 has
1. Higher R 1.4X (growing around the world)
2. More vaccine evading
3. Resistant to BA.1 induced immunity.
4. Higher severity (pathogenicity): More rapid and more extensive lung damage in hamsters

---
Note difference between Alpha, Beta, Gamma, and Delta compared to original variant is much less than the difference between BA.2 and BA.1.
Give BA.2 its own letter.

(#58500) Mr K


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 7480, változás(1): -4079 (-35.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 50433 (átlag: 7204.7), változás(2): -28712 (-36.3%) | incidencia: 1326.3
Új halálos áldozatok száma: 100, változás(1): +9 (+9.9%) | elmúlt 7 napban összesen: 706 (átlag: 100.9), változás(2): +87 (+14.1%) | incidencia: 13.6
Új mintavételek száma: 27023, változás(1): -10713 (-28.4%) | elmúlt 7 napban összesen: 167337 (átlag: 23905.3), változás(2): -54932 (-24.7%)
---
Kórházban: 4919, változás(1): -233 (-4.5%) | elmúlt 7 nap átlaga: 5124.8, változás(3): +16.0 (+0.3%)
Lélegeztetőgépen: 201, változás(1): -8 (-3.8%) | elmúlt 7 nap átlaga: 204.0, változás(3): +15.2 (+8.1%)
Tesztpozitivitás: 27.68%, változás(1): -2.95% (-9.6%) | elmúlt 7 nap átlaga: 37.46%, változás(3): -5.55% (-12.9%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.