Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) Parci válasza Kékes525 (#58699) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt arról van szó, hogy emberek (syberiák) gyógyszernek tekintik, cserébe az oltást meg méregnek, kockázatos, nem működő valaminek. ami fordítva ülés a lovon, mert egyik sem igaz.

de akkor kérdezek: szerinted az a jó megoldás, hogy ha covidos vagyok, gyorsan elkezdem magam tömni ezekkel a cuccokkal? :Y

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58702) mpo válasza pjen (#58694) üzenetére


mpo
veterán

D vitamin napi szükséglet 5 µg (200 NE vagy IU)

D vitamin µg / 100 g
Tőkehalmáj konzerv 100
vaj 15
csukamájolaj 12
tojássárgája 10
habtejszín 5
gomba (csiperke, vargánya) 5
Sertésmáj 4
Tojás 4 (Tojás 1 db 40g 1,6 µg)
Ikra, haltej 3,8
Marhamáj 3
[link]

Ezekből lehet válogatni még D vitamint.
[link]

Egyébként amit ma linkeltem, az a cikk további vizsgálatokat vár a D vitamin hatásosságáról COVID ellen.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58703) tisn válasza mpo (#58702) üzenetére


tisn
addikt

akkor a lassan 2 eve szedett 2000NE-vel vajon mennyire lottunk tul a celon? a tul sok D vitaminy milyen mellekhatasokat okoz?

(#58704) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.02.21.

13261/233
4741/176

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#58705) Parci válasza tisn (#58703) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ajánlás azért jelentőset emelt az adagon a korábbi ajánlásokhoz képest

de én nyáron nem tablettálok...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58706) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#58704) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek számának napi átlaga: kb. 4420 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -3020)
Új tesztek számának napi átlaga: 21 924 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest -5099)
Új halálos áldozatok számának napi átlaga: 77 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -23)
Kórházi ellátást igénylők száma: 4741 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest napi -178)
Lélegeztetőgépre szorulók száma:  176 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest -25)
Az első dózissal oltottak száma: 6 389 336 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +973)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 156 649 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +2453)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 791 546 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +3268)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#58707) Kékes525 válasza Parci (#58701) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem Sybériára reagáltam. Számomra úgy tűnik, mint ahogy a kérdés is bizonyítja, te általánosan gondolod ezt és nem kimondottan csak az oltások ellen hangsúlyozod.

Igen én helyesnek tartom, szigorúan csak kiegészítő terápiaként akkor, ha CIVID-19 betegségünk van. Addig mindenféleképpen, amíg nem lesznek rendes antivirális szerek a patikákban Magyarországon. Azért mert a kockázat-haszon ezt mondatja velem. Kockázata nagyságrendekkel kisebb a mintegy 10 napig szedet nagy dózisú kiegészítőknek (amit írtam), a haszon pedig van, ha az nagyon kicsi is, de a nullánál több, néhány százalék. Különösen azoknál, akik valamilyen alapbetegségben rendelkeznek, ami veszélyes lehet a COVId19-ben .Ez fiatalokra is érvényes, mert legtöbb fiatal is beteg, rendelkeznek a COVId-19 kialakulására veszélyes alapbetegséggel, pl.: elhízással. Ha majd a patikákban hozzá férhetünk paxlovidhoz, lesznek spray vakcinák és széles spektrum vakcinák [A SARS-CoV-2 ferritin nanoparticle vaccine elicits protective immune responses in nonhuman primates] , akkor ezek feleslegessé fognak válni. Addig azonban szerintem nem. Ja és a másik kritérium, a vírus szelídülése. Ami úgy tűnik, legalábbis eddig, hogy ez irányába megy az evolúció, de ezt nem állíthatjuk biztosra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58708) Parci válasza Kékes525 (#58707) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én a logikát sem értem, bevallom őszintén. ha azt gondolom, hogy hiánybeteg vagyok és az rossz, csináltatok egy nagylabort, aztán szedem, amit szednem kell. nem fertőzéskor, pánikszerűen, meg fingilingi tanulmányokra hivatkozva önigazolásilag. hanem akkor megszüntetem a hiánybetegséget, ami jellemzően sok idő, be kell vonni a táplálkozás témakört stb.

ez a "szedjük be, mert hátha használ" nekem a halálom. az összes gyógynövényes vajákos pénzedlehúzós kamudumás szar ezen alapul.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58709) alázógyík válasza tisn (#58703) üzenetére


alázógyík
őstag

Édesanyám csináltatott D vitamin szintmérést.
Ő nyáron se mehet napra nagyon a bőre miatt. Viszont sok halat eszik, egészségesen táplálkozik.
2000NE-t szed naponta, télen és nyáron is.

A teszt alapján pont tökéletes, közepes mennyiséget mutatattak ki a szervezetében. :K

(#58710) pjen válasza UberMutant (#58695) üzenetére


pjen
félisten

Vagy a gyógyszer lobbi erősödik. Ha már van el is kell adni. Ahelyett, hogy tojást, vajat, halkonzervet, májat ennénk és ha süt a nap kimennénk sétálni.

(#58711) emvy válasza pjen (#58710) üzenetére


emvy
nagyúr

Azert nem setalunk annyit napsutesben, mert nappal altalaban dolgozunk, nem vadaszunk. :)

while (!sleep) sheep++;

(#58712) PuMbA válasza emvy (#58711) üzenetére


PuMbA
titán

Kiülsz a fűbe dolgozni, van mobilnet :D Nem kell annyi drága irodaházat felhúzni, ami a várost is csúnyítja és a cégneknek fizetni a bérlést. Több zöld terület / park a városban. Win-win. Mondjuk ez nem alkalmazható sok dolgozóra pl. bolti eladó, raktáros.

[ Szerkesztve ]

(#58713) fatal` válasza PuMbA (#58712) üzenetére


fatal`
titán

Teljesen életszerű.

(#58714) lacafaca válasza Parci (#58700) üzenetére


lacafaca
őstag

a mediterránum előnyei...meg a fűtött fóliáké :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58715) Parci válasza lacafaca (#58714) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, a zalai mediterráneum! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58716) pjen válasza PuMbA (#58712) üzenetére


pjen
félisten

Mert azelőtt nem voltak bolti eladók és raktárosok? Csak hétvégén kirándulni mentünk, vagy focizni 40 évesen is ha olyan volt az idő. Most tisztelet a kivételnek tv, netflix, uszoda, kondi terem, pedig 1 órát sétállni tök ingyen lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58717) Mr K válasza Sir Pocok (#58706) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 13261, változás(1): -7820 (-37.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 42613 (átlag: 6087.6), változás(2): -23897 (-35.9%) | incidencia: 1117.0
Új halálos áldozatok száma: 233, változás(1): -38 (-14.0%) | elmúlt 7 napban összesen: 668 (átlag: 95.4), változás(2): +12 (+1.8%) | incidencia: 13.6
Új mintavételek száma: 65772, változás(1): -17595 (-21.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 149742 (átlag: 21391.7), változás(2): -43204 (-22.4%)
---
Kórházban: 4741, változás(1): -445 (-8.6%) | elmúlt 7 nap átlaga: 5035.8, változás(3): -126.4 (-2.4%)
Lélegeztetőgépen: 176, változás(1): -23 (-11.6%) | elmúlt 7 nap átlaga: 199.4, változás(3): +4.4 (+2.3%)
Tesztpozitivitás: 20.16%, változás(1): -5.12% (-20.3%) | elmúlt 7 nap átlaga: 36.43%, változás(3): -5.65% (-13.4%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#58718) lacafaca válasza Parci (#58715) üzenetére


lacafaca
őstag

mivel nem partvidéki, csak térségi terület, emiatt nem neum:P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58719) tisn válasza alázógyík (#58709) üzenetére


tisn
addikt

ertem. en viszont jo idoben sokat vagyok napsutesben (bicaj, futas, seta, foci), akkor nyaron nem szedem majd.

(#58720) UberMutant válasza pjen (#58710) üzenetére


UberMutant
őstag

lol szánalmas

(#58721) Rive válasza pjen (#58710) üzenetére


Rive
veterán

Vagy a gyógyszer lobbi erősödik.

Igazából a folyamatos mindenvitamin-hiány lebegtetése egy egészen másik lobbi tevékenységéhez köthető :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#58722) PuMbA válasza pjen (#58716) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ez igaz :)

Rive: Az "egészségtelenkaja" lobbi, ami valójába nem az, csak az embereknek nincs lóvéja minőségi kajára és / vagy nem is érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#58723) Kékes525 válasza Parci (#58708) üzenetére


Kékes525
félisten

"megszüntetem a hiánybetegséget, ami jellemzően sok idő,"

Nem egészen. Például a skorbut megszüntetése c vitaminnal nem hosszú idő. [Skorbut] "Treatment is with vitamin C supplements taken by mouth.[1] Improvement often begins in a few days with complete recovery in a few weeks."

Továbbá és ez a fontosabb ezeknél jórészt nem hiány betegségekről van szó.

"fingilingi tanulmányokra hivatkozva"

Ha ezeket fingilingi tanulmányoknak tartod, akkor igazad van: [link] Zárójelben megjegyzem, hogy a témában a legnagyobb impakt faktorú lapokról van szó és mind lektorált tanulmány. Az ebben a témában közölt első linkből kivettem a preprint szervereket és csak a legnagyobb impakt faktorú lapokat hagytam benne. Egyik sem ír elsöprő nagy hatásokról. Sőt sokan épp az ellenkezőjét írják. Ha van is hatás, az kis hatások lehetnek és én sem állítok ennél többet. Ezeket nem lehet egy lapon említeni a vakcinák és az új antivirális szerek hatásával. De amíg ezek az új antivirális szerek nem fognak minden beteg rendelkezésére állni, addig szerintem van jelentősége ezeknek a nagy kockázatú betegek terápiájában. Alkalmazzák is őket a kórházakban. Azért is, mert kárt nem okoznak a betegeknek, de kicsi hasznuk lehet.

Szar a link beillesztő, tudós google linket nem teszi be helyesen, a végéről a lényeget levágja. Mindegy az első link eredményén, elsőként az is ott van. Lehet, hogy az egyik firefox addonom csinálja. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58724) Coyot válasza pjen (#58710) üzenetére


Coyot
őstag

Az ugye megvan, hogy ez a vitaminlobbi erősődésére utal nem pedig a gyógyszerlobbiéra. Na vajon kik az ország legnagyobb vitaminforgalmazói? Lenkei, Gödény? :U

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#58725) mpo


mpo
veterán

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS 1169/2011/EU RENDELETE
(2011. október 25.)
61. oldal
D-vitamin ( μg) 5 = 200 IU (vagy NE)
[link]

USA-ban a háromszorosa Recommended Daily Allowances.
Adults 19–70 years 15 mcg (600 IU)
[link]

IU= International unit
NE = nemzetközi egység

A borjúmájból tegnap készült resztelt májnak sokkal jobb íze van, mint a tablettának. :K

Ha érted, akkor már elavult.

(#58726) Parci válasza Kékes525 (#58723) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kórházban azért kapod ezeket, mert nem tudják, amikor bekerülsz, hogy van-e hiányod. és ha van, az valóban rizikó. de te, otthon tudhatod. nem akkor kell ébredni, amikor már covidos vagy. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58727) alázógyík válasza mpo (#58725) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez pöppet frissebb, és pont a mi éghajlatunknak megfelelő ajánlás.

(#58728) t72killer válasza alázógyík (#58727) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez képest a multivitamin tabiban lévő 400 egységre ráírják, hogy a napi ajánlott bevitel 200%-a :((( .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58729) mpo válasza alázógyík (#58727) üzenetére


mpo
veterán

Ezt nem olvasom végig. :D
Hazai konszenzus a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében. (Semmelweis Egyetem, stb.)
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58730) koncsik válasza mpo (#58729) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bár nem tudom megnyitni a linket, ez a 2012-es ajánlás címe, az alázógyík linkelte cikk a frissebb ajánlás, de a hivatalos új, 2022-es konszenzust még mindig nem találom vitamin D kapcsán. Aminek az adagolása mindenképpen megérdemel egy felmérést, mert nagy egyéni különbségek lehetnek az anyagcserében (Ca-ürítők stb.)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58731) Parci válasza koncsik (#58730) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az tényleg régi, na de csak tán nem kell évente új konszenzus :B

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58732) koncsik válasza Parci (#58731) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A tavaly decemberi nyilatkozat alapján csökkentették az ajánlott dózist (a COVID járvány csúcsán)... én szeretném látni írásban pontosan, mi miért változott (lehet, hogy a 10. évfordulóra tervezik...)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58733) pjen válasza Parci (#58726) üzenetére


pjen
félisten

Azt honnan tudhatja otthon magától, hogy peldául D vitamin hiánya van? :)

(#58734) Parci válasza pjen (#58733) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a "csináltatsz egy nagylabort" rész megvolt? :U

ha abban a korban vagy már, amikor ez tényleg probléma lehet, amiről kékes is beszél, akkor évente csináltatsz így is úgy is, ha van eszed

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58735) mpo válasza koncsik (#58730) üzenetére


mpo
veterán

Javítás:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58736) pjen válasza Parci (#58734) üzenetére


pjen
félisten

Hát ezekszerint nincs.

(#58737) Parci válasza pjen (#58736) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon érdemes pedig :K
és férfiaknak 50 év fölött 3-5 évente vastagbélrák szűrést csináltatni

nem pedig kapkodni és csodát várni, amikor már helyzet van. csodák nincsenek

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58738) IQfályter válasza Parci (#58737) üzenetére


IQfályter
tag

Ha eszed akkor van eszed! :D

(#58739) PuMbA válasza Parci (#58737) üzenetére


PuMbA
titán

:K Magyarországon ezt a szemléletet kell behozni, hogy ne akkor menjünk kórházba, amikor már nem előzhető meg, hanem amikor még igen, mert rossz arra ébredni, hogy 50-60 évesen ez meg ez a bajod van meg ezt meg ezt a gyógyszert kell szedni. Külföldön ezért is jobb az emberek egészségi állapota és szerencsére 1990 után kinyílt a világ nálunk is, elérhető bármi. Engem a háziorvosom 23 éves korom óta küldött évenkénti vérvételre, azóta magamtól elmentem ilyenekre, hogy például terheléses EKG, hogy ne legyen például valami felfedezetlen gond, amiből később baj lehet. Volt egy jó cikk arról, hogy mi növeli meg legjobban a várható élettartamot és átlag +10-15 évet adott az első helyen a pénz, azon egyszerű oknál fogva, hogy aki gazdagabb vagy többet szán erre, az megy vizsgálatokra folyamatosan, figyel magára, szóval érdemes pénzt rakni az egészségbe, mert semmi más nem éri meg jobban.

[ Szerkesztve ]

(#58740) pjen válasza Parci (#58737) üzenetére


pjen
félisten

Azt mondják nincs egészséges ember, csak nincs eléggé kivizsgálva. 1x2x megpróbáltam, nem volt semmi bajom, de na. Valamit mindíg találtak, valamilyen hajlamot. Irtak gyógyszert amit egy darabig szedtem és kifejezetten nem éreztem jól magam, abbahagytam. Most csak napi 2 rutascorbin és idönként egy dipankrin egy nagyobb csülök vacsora után. Elfelejtettem napl 1-2 adag "S" vitamin vesekő megelőzése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#58741) Parci válasza pjen (#58740) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy vérképtől nem leszel beteg. lehet aztán azt ismerős orvossal értelmeztetni, de a lényeg, hogy lesz infód arról, hogy mi van odabent. és igen, egy bizonyos kor fölött fognak találni ezt-azt, de hát azért mész oda :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58742) pjen válasza Parci (#58741) üzenetére


pjen
félisten

Azért NEM megyek oda. Öreg Matula mondta: mitől lennék beteg, nem voltam orvosnál.

(#58743) Parci válasza pjen (#58742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyen az igazi magyar virtus! és aztán egy-egy járvány mutatja az eredményét.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58744) PuMbA válasza pjen (#58740) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem az egyik szívbillentyűm kicsit gyenge, ami teljesen normális, az emberek nagyon nagy részének van ilyen "gondja", de ha sose megyek el szívultrahangra, sose tudom meg, hogy például mennyire gyenge, ami a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

(#58745) pjen válasza Parci (#58743) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez nem virtus kérdése, lassan 70 vagyok, gond nélkül melózom heti 24 órát egy kis cégnél, nem annyira a pénzért inkább, hogy mozogjak. Kaptam 3 pfajzert, infuenzás még sose voltam és baleseten kívül csak akkor voltam Tp n, ha már nagyon útáltam melózni. :)

(#58746) pjen válasza PuMbA (#58744) üzenetére


pjen
félisten

És most, hogy Tudod?

(#58747) Ezekiell válasza Parci (#58743) üzenetére


Ezekiell
veterán

ha nem megy el, nem találnak semmit, tehát nincs semmi baja!

big brain time!

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#58748) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

A pivotal study that looked at health records of more than 153,000 U.S. veterans published this month in Nature Medicine found that their risk of cardiovascular disease of all types increased substantially in the year following infection, even when they had mild coronavirus cases. The prevalence of such symptoms has experts projecting a ‘tidal wave’ of cardiovascular cases related directly and indirectly to covid.

https://www.washingtonpost.com/health/2022/02/21/covid-cardiac-issues-longterm/

("A Nature Medicine című szaklapban e hónapban megjelent, több mint 153 000 amerikai veterán egészségügyi adatait vizsgáló, kulcsfontosságú tanulmány megállapította, hogy a fertőzést követő évben jelentősen megnőtt a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázata, még akkor is, ha a koronavírus enyhébb formában fordult elő náluk. Az ilyen tünetek gyakorisága miatt a szakértők a coviddal közvetlenül és közvetve összefüggő szív- és érrendszeri megbetegedések "szökőárját" vetítik előre.")

(#58749) Rive válasza pjen (#58746) üzenetére


Rive
veterán

Így, hogy már van róla papírja, amikor majd kidől valahol és beviszi a mentő már lesz egy olyan alap amivel egy rendes orvos még ráverhet neki pár évet, minimum.

De ugye ha ő maga vigyáz a dolgokra akkor még az is összejöhet, hogy nem mentő viszi majd be, valszeg eleve későn.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#58750) Parci válasza pjen (#58745) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

király. akkor mitől félsz? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.