Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) BlackV válasza Sir Pocok (#57650) üzenetére


BlackV
senior tag

Kórház kicsit megugrott az nem jó.

(#57652) Coyot válasza BlackV (#57651) üzenetére


Coyot
őstag

Hát az 2-3 hét késéssel kezdi követni a trendet nem?

Má' nem

(#57653) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nekem is sikerült a PCR pozitívra, így az egész család pozitív, és közben bátyáméknál is megjött barátnőjének a PCR teszt, 1 év után újrázik, már 2 hete köhög. Bátyám még nem kapta el újra, de neki meg van valami beszűrődés a tüdőjén és szúr az oldala, ami lehet, hogy a tavalyi első körből maradt vissza.
Muteromnak a viszkető piros kézfejből ma reggelre még az egyik be is dagadt, vagy 1cm-vel magasabb az egyik kézfeje, így pedig még zsibbad is neki.
Fater-nak nagyon fáj a veséje, fáj a hasa végig és köhög. Azt mondja a doki, hogy amit láttak a CT-n, az lehet, hogy vesekő, de amíg fertőzött, addig nem tudnak semmit csinálni, szedjen fájdalomcsillapítót és görcsoldót.

(#57654) mzso


mzso
veterán

Helló!
Második oltáshoz kell valami kitöltött nyomtatvány?

Vagy ugyanaz kell mint az elsőhöz?

[ Szerkesztve ]

(#57655) natë


natë
nagyúr

Ahogy olvasom, egyre kevésbé ajánlják a 4. oltást...

(#57656) Parci válasza natë (#57655) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyelőre kifejezetten immunkompromittált, veszélyeztetetteknek ajánlják csak. nem kell rohanni vele, te még covidos is voltál, szóval nem téma még.

az már jobb kérdés, hogy akkor mi a péló lesz mondjuk a jövő évi vírusszezonra :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57657) Soulfly842 válasza mzso (#57654) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, a másodikhoz ugyanazt.

#57656Parci

Nekem most milyen lehet a védelmi szint 4. oltás + fertőzés után? ;]

Más:

Az a gáz, ha Boris Johnson a partizgatásai miatt védve a 'heggét elenged minden szigorítást (+ pl. svédek + a többi), akkor a vírus még szabadabban terjed és a mutációkra való esély is nagyobb, nem?

De mondjuk ez már úgy alapban is igaz, ha sokkal több fertőzött van (még ha enyhébb is) sokkal nagyobb a tenyészet, s a potenciális mutációk száma is várhatóan nagyobb lesz.

(#57658) Mr K válasza Sir Pocok (#57650) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 12885, változás(1): -5009 (-28.0%) | elmúlt 7 napban összesen: 84021 (átlag: 12003.0), változás(2): -25901 (-23.6%) | incidencia: 1985.2
Új halálos áldozatok száma: 99, változás(1): +11 (+12.5%) | elmúlt 7 napban összesen: 633 (átlag: 90.4), változás(2): +148 (+30.5%) | incidencia: 11.4
Új mintavételek száma: 37603, változás(1): -8233 (-18.0%) | elmúlt 7 napban összesen: 230066 (átlag: 32866.6), változás(2): -43877 (-16.0%)
---
Kórházban: 5198, változás(1): +747 (+16.8%) | elmúlt 7 nap átlaga: 4996.0, változás(3): +920.8 (+22.6%)
Lélegeztetőgépen: 198, változás(1): +35 (+21.5%) | elmúlt 7 nap átlaga: 180.6, változás(3): +22.6 (+14.3%)
Tesztpozitivitás: 34.27%, változás(1): -4.77% (-12.2%) | elmúlt 7 nap átlaga: 44.10%, változás(3): -2.93% (-6.2%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#57659) Rive válasza Parci (#57656) üzenetére


Rive
veterán

...mi a péló lesz mondjuk a jövő évi vírusszezonra...

Eccerű. Ha szerencsénk van akkor most egy ideig klf omikron-közeli változatok fognak egymás ellen versenyezni, ahogy korábban a wuhankörnyéki alfa-delta jáccótér ment.

Ha nincs szerencsénk, akkor megint jön egy nagyobb shift amit megint mindenki elkap.

~ ez fog most ismétlődni vég nélkül. Erre 'szavazott' a világ, vagy mi.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57660) Parci válasza Rive (#57659) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy értettem, hogy védekezésileg

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57661) Kékes525


Kékes525
félisten

Reggel már írni akartam, hogy a csoport legnagyobb bánatára 2 jó EKG-t is mértem, minden rendben, megmaradok, de az előbb 3db ismét irreguláris EKG-ém lett. Lehet még reménykedni. ;]

Lehet, hogy az időjárás frontok miatt (is) van, mert a mostani különösen extrém erős. Amúgy jól érzem magam, mivel alacsony frekvenciás és a szívem teljesítménye is jó. A szaturációm 98 körüli. (a szaturáció a keringés teljesítményétől is függ, nemcsak a tüdőtől). Jobb, mint a PF előtti. Ez biztos, mert nagyon sok mérési pontom van. Tuti, hogy a T próba 95% fölött jelezné a szignifikanciát. Persze a sok pitvarfibrilláció legyengíti a szívet, előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57662) Ringman válasza Parci (#57660) üzenetére


Ringman
nagyúr

legyőztük a vírust, ezért csak sinopharm és szputnyik light lesz elérhető, pfizer csak kék útlevél megléte esetén vételezhető.

(#57663) Parci válasza Ringman (#57662) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viccet félretéve: a régi szuri már nemigen tűnik jónak, új meg nincs

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57664) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az egerek más véleményen vannak, mint a majmocskák?

persze őket "csak" 2x tunkolták vuhani lébe. Forrás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57665) Ringman válasza Parci (#57663) üzenetére


Ringman
nagyúr

ennyit tud most:
[link]
Update: COVID deaths in Switzerland by booster status
Compared to unvaccinated people, the COVID mortality rate is:
• 11x lower after full vaccination
• 56x lower after a booster

tippre a nasal vaccine lesz a jó irány, de nem tudom mikor kerülhet gyártásba. [link]

+ elengedhetetlen a fejletlen országok beoltása, ez remélhetőleg a fehérjealapú olcsó, bejáratott gyártástechnológiájú oltásokkal teljesíthető lesz.

(#57666) kolopele válasza Kékes525 (#57661) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én felkeltem ma délelőtt az ágyból és szédüléssel vissza is estem (még most is furán érzem a fejem), pont mint a legutóbbi meleg front esetében, a többi meg jött magától, ami ilyenkor szokott annál, aki amúgy is pánikos (has, gyomor,stb.). Vérnyomásom 131/70 volt, pulzus 69, szaturáció 99%. Kegyetlen ez a mostani időjárás.

[ Szerkesztve ]

(#57667) Kékes525 válasza kolopele (#57666) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért furcsa ez nekem, mert sohasem voltam az időjárásra érzékeny. Minden kezdet nehéz. Ezután már menni fog - mondja Galamb az előretolt helyőrségben. [link] ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57668) kolopele válasza Kékes525 (#57667) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván nem segít a helyzeten az, hogy az ember már millió dologra is rá tudja fogni ezeket a bajokat. Nálam is ugye ott a 16 éves koromban kezdődött fülzúgás (metal live concerts rules!), a születési bal kamra vastagodás, porckorong sérv, mindezek miatt a pánikolós probléma, rá most a covid, időjárás változások, a kor (54). (40 felett amúgy is minden nap ajándék, szokta mondani bátyám, főleg annak tükrében, hogy az ősemberek meddig is éltek) ;]

(#57669) Ringman válasza kolopele (#57666) üzenetére


Ringman
nagyúr

2 napja fáj a fejem meg tegnap szarul voltam, így csináltam egy tesztet, de vsz. a covid helyett csak a front ütött be :))

(#57670) Ringman


Ringman
nagyúr

dánok tényleg elengedték: [link]

(#57671) kolopele válasza Ringman (#57669) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még mindig érzem a fejnyomást, de lehet jobb ha az ember elengedi már amennyire lehet ezt az egészet.

(#57672) bigdady válasza kolopele (#57671) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyereknek fáj a torka és a feje, 31-én volt covidos egy nap alatt ment át rajta. Hívom orvost azt mondja biztos covid újra, mondom elmegy a francba most már kéthetente covidos, még mit nem... beviszem a gyereket és vizsgálja meg, nem kell ez a telefondoki, minden azért nem covid könyörgöm. Tesztet rányomtatm persze hogy nem az. De azért belemagyarázza mindenbe, orrod is folyik ugye? Nem! Köhögsz ugye? Nem stb... De lehet attól még fertőz? Mondom kit, anyjával alszik másfél hete, én meg otthon voltam vele egy hétig covidosan semmi, ma meg még a teszt pálcikát sem tudta megfertőzni...
Múlt héten a kórházban kötött ki egy gyerek mert telefonon nézte meg... röhej

[ Szerkesztve ]

(#57673) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. Van egy ismerősöm, aki tavaly 2 Szputnyikkal lett beoltva és gondolkodik a 3. oltáson. Eredetileg Janssent tervezett. Tudjuk, hogy az Szputnyikra nem annyira hatásos, de szeretne tavasszal és nyáron utazgatni Európában és ugye a Janssen egy adagos nyugati vakcina (bár van, ahol már nem elég belőle egy adag - nem tudom, hogy ott a korábbi Szputnyikokat figyelembe vennék-e). Egy EP képviselő nemrég bejelentette, hogy két keleti oltásra elég egy akármilyen nyugati az EU-ban utazáshoz, ezért mRNS-en is gondolkodik (azok hatásosabbak lennének, mivel nem vektorvakcinák). Viszont e szerint mégse elég mindenhol a 2 Szputnyik+1 mRNS (elvileg Konzuli Szolgálattól összegyűjtött infók, azt nem írja, hogy 2 Szputnyik+1 Janssen esetén mi van). Mit javasolnátok neki 3. oltásnak, ha az utazás a fő szempont?

(#57674) kolopele válasza bigdady (#57672) üzenetére


kolopele
nagyúr

A telefonos doki nem ismeretlen számomra sem, itt is "táv gyógyít" a gyerekorvos :)
Nem véletlen viszem őket máshová gond esetén.

(#57675) Rage47 válasza Tomikaa. (#57673) üzenetére


Rage47
veterán

Ha szeretne utána is utazni, akkor mRNS-t javasolnék.

(#57676) Vesa


Vesa
veterán

(#57677) bigdady válasza Tomikaa. (#57673) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha csak utazás a fő akkor janssen, de abból is már kettő kell lassan, mondjuk másikból három

(#57678) [CS]Blade2 válasza Tomikaa. (#57673) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ez olyan, mint bemennél egy autószerelőhöz, hogy van egy kocsid, de nem szeretnél bele motorolajat tenni. Mit tegyél bele, disznózsírt vagy h....z inkább bele. Nyilván azt fogja mondani, hogy a bele való motorolajat. Itt is hibába kérdezed, hogy mi lenne jobb utazáshoz, úgyis a jobb védelmet fogjuk mondani.

(#57679) emvy válasza [CS]Blade2 (#57678) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ertek egyet. Az autoszerelos pelda nem stimmel. Az lenne a jobb analogia, hogy bemesz az autoszerelohoz, hogy lecsereld a teli gumit nyarira, de o azt mondja, hogy inkabb cserelj olajat.

O azt kerdezte, hogy mivel tud jobban utazni, nem azt, hogy mi vedi meg jobban. Mas kerdes.

while (!sleep) sheep++;

(#57680) IQfályter


IQfályter
tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Lidiben kapható Sanitas márkájú vérnyomásmérővel van valakinek valamilyen tapasztalata?

(#57681) fatal` válasza emvy (#57679) üzenetére


fatal`
titán

Ha már kötözködsz: Gumit a gumis fog cserélni, nem az autószerelő, tehát eleve rossz helyen vagy. Az analógia akkor állna, ha nem ebbe a topicba írta volna a kérdését, hanem mittudomén, az influenzáéba (ha lenne). :DDD

(#57682) Parci válasza emvy (#57679) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg azt kérdezte. de a válasz akkor is az, hogy mrns és kész. tök hülyeség a janssennel bohóckodni még mindig, igazából utazni sem jobb már vele lassan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57683) mzso


mzso
veterán

Delta vagy omikron alapú vakcina lesz manapság? Mintha az orvos emlegette volna az előbbit, hogy lesz valamikor.

Amúgy ezek híján mit érdemes kérni két Pfizerre? Bár mondjuk nem érzem sürgősnek, mivel ma kaptam másodikat.

(#57684) kolopele válasza mzso (#57683) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyelőre semmit nem kell beadatnod, majd talán ősszel. Addig még sok minden lehet.

(#57685) Ringman


Ringman
nagyúr

via eric ding
49% MORE SEVERE IN KIDS AGE 0-4—New South Africa CDC report shows that #Omicron has much high case-hospitalization in kids—48.9% higher case-admission rate than Delta—25% higher in kids 5-17.

(#57686) emvy válasza Parci (#57682) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat uncsi így a beszélgetés :)

while (!sleep) sheep++;

(#57687) Parci válasza emvy (#57686) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel egyre inkább egy janssen nem janssen, ezért még kockázatos is azt kérni harmadiknak két keletire, azon felül, hogy sputnikra még hülyeség is. nincs ezen mit cifrázni, a racionalitás unalmas.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57688) Rive válasza Parci (#57660) üzenetére


Rive
veterán

úgy értettem, hogy védekezésileg

Hát, először is innentől a következő 'nem mild' változatig szimplán hajtogatni fogják, hogy 'ez mild'. Egy idő után valszeg lesznek update vakcinák, de igen mérsékelt hatásossággal, hogy kedve se legyen senkinek oltani. Aztán szépen mindenki beleszokik, hogy halmozódik az egyes átesések által okozott kár és csökken pár évet az elérhető életkor.

Esetleg lesz néhány kétes hatású gyógyszer/kezelés, de ez is olyan lesz mint pl. a tamiflu: itthon még sose láttam sehol, 'ez csak flu' felkiáltásra.

~ ennyi, szerintem. Ennyire futja a 'gazdaságnak mennie kell' mellett.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57689) Ringman válasza Rive (#57688) üzenetére


Ringman
nagyúr

'gazdaságnak mennie kell'

-> Quarter of UK employers cite long COVID as driving absences – survey

szerk:
Aztán szépen mindenki beleszokik, hogy halmozódik az egyes átesések által okozott kár és csökken pár évet az elérhető életkor.

sajnos kb mindent le lehet tolni a t. állampolgárok többségének torkán

[ Szerkesztve ]

(#57690) Parci válasza Rive (#57688) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez elég pesszimista forgatókönyv
bár realista is :(

amúgy a vakcinainfó fáccse csoportban elég rusnya esetek jönnek elő nap mint nap, majd le is halkítom, mert egész megszeppen az ember tőle

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57691) Ringman válasza Parci (#57690) üzenetére


Ringman
nagyúr

ilyesmire gondolsz? (anekdotikus) [link]

(#57692) IQfályter


IQfályter
tag

Az újonnan kialakuló szívproblémák kockázata sokkal magasabb a koronavírus okozta betegségből való felgyógyulás után – állítja egy nagyszabású, még lektorálás előtt álló amerikai tanulmány. [link]

(#57693) radi8tor válasza Rive (#57688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én se veszek már tartóstejet csak háztájit.

⭐ Stella

(#57694) Ringman


Ringman
nagyúr

[link] hát kb mindennel egyetértek.

(#57695) t72killer válasza Ringman (#57670) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha tényleg van valamilyen fokú imprinting, akkor helyes döntés. Terelni kell a 2-3x vuhaniasított immunrendszert a fejlettebb variánsok irányába, amire egy szál oltás önmagában sovány.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57696) Parci válasza Ringman (#57691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, ez elég vészmadárkodós (bár ránk is igaz volt majdnem így a flu-val :DDD)

csak simán eldurvul az omicron is, szép lassan, mint a jó öreg, klasszik vuhani...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57697) Ringman


Ringman
nagyúr

telegraph: [link]

An early version of Covid-19 that appears to have been grown in a laboratory has been discovered in samples from a Chinese biotechnology firm

Bioinformatics experts from the University of Veterinary Medicine and Lorand University in Budapest, Hungary, made the discovery by accident while examining genetic data from soil samples collected from Antarctica in late 2018 and early 2019

The samples were sent to Sangon Biotech in Shanghai for sequencing in Dec 2019, where they became contaminated with a previously unknown variant of Covid-19

The variant has mutations that bridge the gap between bat coronavirus and the earliest Wuhan strain, so it may be an ancestral version of the virus

The samples also contain DNA from hamsters and monkeys, suggesting that the early virus may have been grown in animal cell lines

:F

(#57698) Ringman válasza t72killer (#57695) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#57699) t72killer válasza Ringman (#57697) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Woow, ez már ütős :R . (Lorand Uni :DDD , gondolom ELTE).

#57698: az élet nem faék. Nem mind1 mire(1), mivel(2) és mikor(3). Minimum 0.03£-ot tennék rá, hogy 2éven belül látunk egy a mostaniaknál veszélyesebb omikron-rokont vagy bármit, amire egy xx vakcina+omi átesés + y vakcina sor jobb lesz, mint uez omi átesés nélkül. És lehet újra 2+% alap mortalitásról beszélünk majd, amit az átesés nélküli kombó egy longos, relatíve magas kórházi rizikójú nyűggé tud csak szelidíteni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57700) emvy válasza Ringman (#57697) üzenetére


emvy
nagyúr

Azért az vicces lenne, ha lab leak lenne - az érintettek a világ eddigi összes diktátorát megvernék impactban

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.